Autor Wątek: Nowości muzyczne  (Przeczytany 33088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Nowości muzyczne
« dnia: Sierpień 21, 2012, 12:07:54 »
Myślę, że taki wątek się przyda. Nie chodzi mi tutaj jedynie o nowości, które puszczane są w radiach, ale również o mniej komercyjną muzykę.
Każdy z nas posiada wiedzę na temat jakiejś nowo wydanej płyty, czy choćby kawałka, który w ostatnich dniach zagościł w stacjach radiowych.
Tutaj można się podzielić refleksją na temat wybranej nowości.
Nie chodzi mi o wstawienie samego linku do piosenki, ale o sensowną wypowiedź na temat piosenki, czy jest warta uwagi, czy też nie. Zależy mi na dyskusji na ten temat. :)
Ja czekam niecierpliwie na nowe płyty Happysad'u, Farben Lehre, ale ukażą się dopiero za jakiś czas. Trochę dłużej będę czekać na płyty Końca Świata, czy mojego ukochanego Power of Trinity, choć we wszystkich tych przypadkach jestem pewna, że wszystkie kawałki z płyty mnie zachwycą.  smilie_girl_299

Więc teraz na temat.
Ostatnio w radiu usłyszałam utwór, który jak na radiowy kawałek, wydał mi się interesujący.
Mowa o Ewelina Lisowska - Nieodporny Rozum
Jednak jak skojarzyłam tę dziewczynę z X Factora, to trochę się rozczarowałam..
Dziewczyna ma tak genialny głos i styl, no ale promotorzy płyty chyba postawili na inny rodzaj, na taki który się sprzeda.. szkoda, bo Eweliną stać na coś o wiele lepszego. Ale jeśli ktoś lubi radiowe hity, to piosenka na pewno przypadnie mu do gustu. ;)

 smilie_girl_317
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 12:17:23 wysłana przez Justek »

Offline EdySziA

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2012, 12:56:57 »
Ostatnio w radiu usłyszałam utwór, który jak na radiowy kawałek, wydał mi się interesujący.
Mowa o Ewelina Lisowska - Nieodporny Rozum
Jednak jak skojarzyłam tę dziewczynę z X Factora, to trochę się rozczarowałam..
Dziewczyna ma tak genialny głos i styl, no ale promotorzy płyty chyba postawili na inny rodzaj, na taki który się sprzeda.. szkoda, bo Eweliną stać na coś o wiele lepszego. Ale jeśli ktoś lubi radiowe hity, to piosenka na pewno przypadnie mu do gustu. ;)

Piosenka dość fajna, no ale właśnie.. nie dla Eweliny! Też się niestety rozczarowałam, nie spodziewałam się że podejmie tak radykalne kroki, bo przecież pop, to nie jej styl. Chyba nawet jej zespół to dość mocne brzmienia? a tu takie coś.. no ale wiadomo, chodzi o zwiększenie popularności poprzez rozpowszechnianie jej w radiach, ale jakim kosztem?  smilie_girl_289 Przesłuchiwałam kawałki kilku innych utworów z tej płyty i raczej gitarki elektrycznej, czy mocnego głosu Eweliny nie usłyszymy...

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:15:31 »
Przesłuchiwałam kawałki kilku innych utworów z tej płyty i raczej gitarki elektrycznej, czy mocnego głosu Eweliny nie usłyszymy...
Niestety... :(
Ja X Factor oglądałam z doskoku, a mimo to ją zapamiętałam, ale zapamiętałam ją jako skromną dziewczynę, która ma swój styl.. a tu takie rozczarowanie.
Jak śpiewała na castingu to miałam ciarki na plecach. No, a piosenka mimo, że fajna, to zupełnie do niej nie pasuje.
No, ale niestety wiele gwiazd woli się sprzedać niż zachować swój styl i swoje wartości.
I w tym miejscu wielki ukłon w stronę Eneja, który trafiając do programu muzycznego nie zmienił swojego stylu i muzyki nawet w 1%, wiem, bo słucham ich od ponad 3 lat. Fakt, wkurza mnie, że 'Skrzydlate ręce' puszczają do znudzenia.. ale chłopaki nadal są naturalni :D

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2012, 17:47:35 »
Słuchając tej piosenki nie mogłam uwierzyć, że śpiewa ją Ewelina... Tak jak napisała Amaranth na castingu do X factor pokazała swój styl, jak śpiewała to aż dech zapierało, a tutaj? Piosenka może i fajna, może i miła dla ucha, ale jednak wcale nie pasuje do Eweliny. Mam nadzieję, że to tylko taka jednorazowa piosenka i że jednak w kolejnych pokaże prawdziwą siebie i swój prawdziwy wokal.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2012, 18:02:42 »
Mam nadzieję, że to tylko taka jednorazowa piosenka i że jednak w kolejnych pokaże prawdziwą siebie i swój prawdziwy wokal.
Niestety jest więcej piosenek Eweliny, które zupełnie nie odzwierciedlają jej charakteru i tego co zaprezentowała w X Factorze.. ;/
Pewnie podpisała kontrakt, który zastrzegał sobie prawo do zmiany jej wizerunku w celach sprzedaży..

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2012, 18:04:44 »
Poważnie?
A mogłabyś podać mi tytuły? Może bym je przesłuchała.
Ale kurcze... szkodaaaa, wielka szkoda, bo taki typ piosenek, taki styl wcale nie pasuje do Eweliny, którą poznałam i polubiłam z X factorze.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2012, 18:14:26 »
klik1 - Tutaj jest troszkę mocniejsze uderzenie.
klik2 - Typowo pod radiowy hit.
klik3 - Tutaj fajne rockowe brzmienie.
klik4 - Zupełnie nie w stylu Eweliny.


Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2012, 21:23:31 »
Liber&Mateusz Mijal-Winny

Uwielbiam tę piosenkę!  smilie_girl_321 Lubię duety z Liberem, ma piękny głos. Świetna piosenka, a Mateusza pierwszy raz słyszę!

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2012, 21:31:15 »
Tę piosenkę też lubiłam, no ale jak to bywa z radiowymi hitami, tak mi się znudził, że nie mogę tego słuchać :D

A Mateusz śpiewał w zespole Chłopacy. Dawno temu mieli taką piosenkę Wiara. Lubiłam ją swego czasu.
Poza tym Mateusz śpiewał również w takim zespole jak Skangur. Zespół genialny, ale dopiero niedawno dowiedziałam się, że on był członkiem. Z tego co wiem to nie nagrali żadnej płyty za jego czasów, ale mogę się mylić ;)

A ja się natknęłam na nową płytę Tabu.  smilie_girl_299 Nie wiem czy ktoś z Was kojarzy, grają łagodne reggae. Aj, lubię ich bardzo! ;D
Jak na razie nie mogę się oderwać od Power of Trinity, ale zaraz na pewno sobie włączę i pewnie jutro podzielę się z Wami moimi odczuciami.  smilie_girl_347

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2012, 21:32:39 »
Amaranth dziękuję! Piosenki w miarę, ale jednak to nie jest to czego oczekiwałam ją po obejrzeniu X factora z jej udziałem, niestety.

Liber&Mateusz Mijal-Winny
Od jakiegoś czasu słucham jej non stop!  smilie_girl_321 Fajny tekst, fajny głos, fajna melodia, no wszystko fajne! Tylko u mnie jest niestety tak, że początkowo zachwycam się nowymi hitami, słucham ich cały czas, a po jakimś czasie nie mogę już ich po prostu włączać bo jak je słyszę to coś mi się robi, ale jak na razie to piosenka bardzo mi się podoba!

Ostatnio staram się powracać do tych starych, dobrze znanych kawałków, a te nowości radiowe omijam szerokim łukiem oczywiście o ile jest to możliwe.  :th_girl_haha:

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2012, 21:38:10 »
Ja zawsze byłam inna, jeżeli chodzi o muzykę :D Moi znajomi słuchali disco polo, techno, popu.. a ja zawsze ta inna. W słuchawkach Koniec Świata, Rastamaniek, Junior Stress, Farben Lehre, Akurat, Power of Trinity .. i dużo innych, o których nikt z moich znajomych nie słyszał.
Jeżeli słyszę w radiu jakąś piosenkę i później szukam jej na YT to znaczy, że na prawdę musi coś w niej być ;D
Np. z hitów ostatnich tygodni najbardziej urzekło mnie Ellie Goulding - Lights. Piękny głos..  smilie_girl_321
A jedyne piosenki z listy przebojów, to piosenki z Listy Trójki. :D

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2012, 21:57:20 »
Ja też lubię starsze kawałki. Szkoda, że wśród niektórej młodzieży słuchanie starszych kawałków (czyt. lata 80-te) to jest wstyd. Bo teraz to króluje rap i techno.
W radio często słucham starszych kawałków, gdy trafię.

Ja mam tak, że jeśli piosenka kojarzy mi się z czymś, co lubię czy kocham, to mogę jej słuchać non stop. Takie moje urojenie!  :zawstydzony1:

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2012, 15:35:49 »
Aaaach! Tabu znów mnie zachwyciło!  :wub: Nowa płyta pt. Endorfina jest rewelacyjna!
Marzenia z gościnnym udziałem członków EastWest Rockers. Na nią pierwszą się natknęłam. Od razu wpadła mi w ucho. Plusem są też goście :D I tekst też świetny.
Nie chcę umierać - ach.. wstawki z trąbką.. miodzio!  smilie_girl_321 A czas ucieka jak piasek przez palce..
Kończy się dzień - troszkę wolniejsza, ale nie odstaje od innych.
Chodź ze mną - druga piosenka o tym samym tytule, która mnie zachwyciła, tym razem to Tabu.
Nie bój się - tekst wart jest uwagi.
Mam to - i znów ta sekcja dęta, chyba za to ich kocham najbardziej  smilie_girl_321
Ona to wie - druga na płycie troszkę spokojniejsza, ale w takich chłopaki też dają radę.
Tysiące mil - podobnie jak w poprzedniej.
Naga prawda - kolejna piosenka z prawdziwym tekstem.
Nie ma wyjścia - Odmalujemy czerwień naszych serc.  :wub:
Jak dobrze Cię widzieć - na koniec zostawiłam tę, która spodobała mi się najbardziej. Napij się ze mną wina, napij się ze wódki, zapalimy papierosa, utopimy smutki! Najszybciej mi wpadła w ucho, już sobie ją podśpiewuje.  :wub:

Uwielbiam ich za to radosne podejście do wszystkiego! Ich muzyka jest genialna dla ucha. Sekcja dęta + głos Rafała to jest to! Świetnie wszystko współgra. Wcześniejsza płyta Salut też jest warta uwagi.



Ale się rozpisałam ;) Mam nadzieję, że kogoś zainteresuję tymi utworami. Wśród tych wyżej na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.  smilie_girl_347





edit:
Jeeeaa!! Koniec Świata udostępnił dwa single z nowej płyty Hotel Polonia. Cała płyta ukaże się dopiero 19 października.

Koniec Świata - Lubliu
Uwielbiam ich za te melodie. I głos Dżekiego mnie niezmiennie zachwyca. Ta delikatna chrypka. <serduszka>
Nie mogę się tego nasłuchać! :D


Koniec Świata - Między Tobą a mną
Tekst na +. Całość genialna.


Na prawdę polecam posłuchać! Są świetni, choć pewnie mało kto ich zna. ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 18:36:03 wysłana przez Amaranth »

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2012, 18:41:43 »
Tym razem wspomnę o piosence, którą już chyba każdy słyszał.
Pectus - Barcelona.
W ostatnim czasie bardzo rzadko słucham radia, a mimo to słyszałam tę piosenkę już tyle razy, że znam ją na pamięć. Kawałek szybko wpada w ucho, i jak Pectus mnie denerwował i w ogóle nie podobały mi się ich piosenki to ta mnie porwała. ;) Na początku nie wiedziałam, że to oni śpiewają, może dlatego mi się tak spodobała <haha> bo ja bardzo alergicznie reaguję na takie zespoły :P
Ogólnie piosenka fajna, melodyjna.

Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz.
Marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los.


Ach, gdyby tak łatwo było przełożyć marzenia na realne życie..

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Nowości muzyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2012, 23:59:12 »
Stosunkowo świeża Piosenka Adele do nowego Bonda. Nie wiem jak tam film, nawet mi się nie spieszy do obejrzenia, ale sama piosenka jest fenomenalna i potrafi się do człowieka przykleić. Po prostu Skyfall
Adele to jedna z niewielu współczesnych wokalistek, które bronią się głosem a kawałki ma wyjątkowo klimatyczne. Jakiś czas podchodziłam z rezerwą, ale teraz jestem zachwycona :P