Autor Wątek: Filmy, które warto/nie warto polecić  (Przeczytany 69337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 09, 2013, 21:06:28 »
Ja nie przepadam za horrorami, ale w sprawie "Muchy" popieram zachwyt BlackTiger. Mnie się też podobał. Może dlatego, że więcej tu było dramaturgii, niż czystego horroru.
Film oglądałam dawno, ale do dziś zapadła mi w pamięć scena "konfrontacji" Setha-Muchy z Veroniką. Zmasakrowany Mucha czołga się po podłodze i w jego "muszych" oczach widać tak ogromną żałość i cierpienie, gdy się w swą ukochaną wpatrywał, że strasznie mi się go szkoda zrobiło. I ta scena z wycelowaną w niego bronią, a on... Nawet się popłakałam. A taki obrzydliwy był wtedy Seth...

A świetną rzeczą było obserwowanie kolejnych etapów (oznak) przeistaczania się Setha. Bardzo dobrze zrealizowane sceny.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 09, 2013, 21:31:14 »
Cytuj
A świetną rzeczą było obserwowanie kolejnych etapów (oznak) przeistaczania się Setha. Bardzo dobrze zrealizowane sceny.
Tak i samo podejście bohatera do tego co się dzieje... Na początku nie wie o co chodzi, potem zachwyt, poddanie się temu co się dzieje, potem chwila paniki, później znów fascynacja typowa dla naukowca by nagrać dla potomnych to, co się z nim dzieje, potem wręcz przerażenie i próba zatrzymania tego, wrócenia do normalności a jednocześnie niemoc, bo juz za daleko zaszły w nim zmiany...
I jak mówisz ten ból w oczach, gdy sam odwłokiem każe strzelić sobie w głowę... Jednocześnie rozpacz Veroniki... :(
Cytuj
Nawet się popłakałam. A taki obrzydliwy był wtedy Seth...
Też się wzruszyłam wtedy...

A i jeszcze scena porodu Veroniki ... Jejku myślałam że to naprawdę... aż mnie ciary przeszły.

Za to humorystyczna była scena na początku z ubraniem. Jak Vera pyta czy chodzi ciągle w tym samym. Na co on, że ma po prostu kilka kompletów tego samego, żeby nie zaprzątać sobie głowy tym, co ma na siebie włożyć. :D

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 10, 2013, 06:57:57 »
Macie rację, "Mucha" pomimo całej obrzydliwości jest świetnym filmem. Dodatkowo z dobrą obsadą i opartym na oryginalnym pomyśle. Kiedyś to były horrory, szkoda gadać.
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 10, 2013, 20:24:43 »
Z racji chorobowego, postanowiłam nadrobić trochę filmów, które mi się zaległy na dysku ;)

Na czasie Epidemia strachu.
Dobry, wciągający film, pokazujący jak podczas takich prostych, codziennych czynności, można się zarazić i w jak szybkim tempie choroba się rozprzestrzenia. Można obejrzeć, chociażby z ciekawości.

I kolejny film - List w butelce.
Czy ja nie mogę trafić na ekranizację powieści Sparksa, która będzie równie dobra jak Pamiętnik?
Bo tutaj po prostu - kolejna nuda. Serio... Film się dłużył mi strasznie. Jedynie na końcu się wzruszyłam, ale już drugi film, który kończy się podobnie. Noce w Rodanthe skończyły się podobnie. Kobieta została sama, bo ukochany zginął. Nie wiem czy film jest wart polecenia. Gra aktorów dobra, ale film niczym szczególnym nie porywa. Ja drugi raz się już nie skuszę ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 10, 2013, 21:07:29 »
 Jedynie Szkoła uczuć jest jeszcze dobra, a tak to reszta to fuuuuj.
Pamiętnika nie widzialam ale raczej czytam pozytywne opinie, więc oozostaje wierzyć że jest niezły.
Szczęściarz jest najgorszą ekranizacją świata.:/ bleee

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 11, 2013, 12:13:03 »
Ted

O ludzie!  <olaboga>
Nie wiem do kogo jest adresowany ten film. Teoretycznie bajeczka o pluszowym misiu, który ożył. Czy ktoś z nas, będąc dzieckiem, nie marzył, by jego ukochana zabawka żyła? Ja tak... I film zaczyna się uroczo. Chłopiec bez przyjaciół dostaje pod choinkę misia, wypowiada życzenie i bum... Miś żyje  <mis>
Ale potem poznajemy dorosłe życie faceta z misiem. Misiem, który jara, przeklina, uprawia seks i w dodatku jest czasami wręcz obrzydliwy. Pomysł na film może i był dobry, ale kogoś trochę poniosła fantazja. Zdecydowanie nie jest to film dla dzieci.
Całość ratowała jakoś Mila Kunis (no nie mogę się napatrzeć na tę dziewczynę) i może sama końcówka filmu - nieco wzruszająca.
Ale tak to... Dno i metr mułu. Nie polecam i zgadzam się ze zdaniem, które na temat tego filmu wyraziła jakiś czas temu bodajże Smerfetka.

Poradnik pozytywnego myślenia
Dawno mnie żaden film tak nie wymęczył. Długi i kiepski. Trochę ratuje końcówka filmu, ale całość oceniam słabo. Dobrze, że nie poszłam na to do kina.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2013, 17:29:05 wysłana przez Maleńka »
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 15, 2013, 07:10:06 »
Wszystko za życie - film opowiada autentyczną historię Chrisa McCandlessa, który po skończeniu studiów, zmęczony hipokryzją, materializmem i obłudą jakiej doświadczał ze strony rodziców i otoczenia wybiera się w podróż życia. Przekazuje swoje oszczędności na cele charytatywne i wyrusza na Alaskę aby tam żyć samotnie w dziczy.
Wspaniałe zdjęcia, muzyka i piosenki mojego ulubionego wokalisty (Eddie Vedder). Świetna obsada. Polecam.
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Ami

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 24, 2013, 13:16:45 »

"Odzyskać syna"

Film opowiada historię chłopca o imieniu Andrew. Chłopiec po rozwodzie rodziców zostaje porwany, przetrzymywany i torturowany przez ojca. O formach przemocy stosowanej przez ojca wobec syna dowiadujemy się dopiero w ostatniej scenie filmu, lecz przez cały jego przebieg możemy zobaczyć ich konsekwencje. Po pięciu latach spędzonych z ojcem i macochą, Andrew w niczym nie przypomina wesołego dziecka jakim był wcześniej. Jest lękliwy i milczący. Nie mówi, często płacze, boi się ciemności oraz bywa agresywny. W dodatku nie potrafi czytać i pisać oraz znacznie odbiega poziomem wiedzy od swych rówieśników. Dziecko wydaje się być zupełnie nieprzystosowane do życia w społeczeństwie. Wszelkie przejawy ciepła i miłości odbiera z dystansem oraz strachem. Nie zna prawidłowych zachowań i nie potrafi okazywać uczuć. Okazuje się, że ojciec nie zadbał o jego rozwój emocjonalny i intelektualny, a wszelkie przejawy buntu tłumił za pomocą siły. W ostatniej scenie Andrew wyjawia matce jakich form przemocy zaznawał. Za każdym razem jak ją oglądam przechodzą mi po plecach dreszcze. I zadaję sobie pytanie: Jak rodzic może tak krzywdzić własne dziecko?
Andrew potrzebował dużo czasu i ciepła ze strony matki, aby w końcu stać się normalnym dzieckiem. Chłopiec został pozbawiony rodzinnego ciepła, miłości, zainteresowania oraz beztroski towarzyszącej dzieciństwu. Wszystkie zdarzenia niewątpliwie w negatywny sposób odbiły się na jego psychice pozostawiając po sobie trwały i nieusuwalny ślad.

Film jest wart polecenia.

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 27, 2013, 14:27:00 »
Co do "Teda", to też widziałam ten film i podobnie ja Tobie, Maleńka, zdecydowanie nie przypadł mi do gustu. Naprawdę lubię czasami obejrzeć lekkie, przyjemne filmy, ale one też przecież muszą reprezentować jakiś poziom. ::) Generalnie jest to film, który podczas oglądania wywołuje niesmak, a potem szybko się o nim zapomina. Nie warto.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 06, 2013, 08:35:44 »
Noc oczyszczenia

Akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych rzecz jasna. Bo inny kraj nie wpadłby na taki pomysł ;)
Żeby zminimalizować przestępczość - społeczeństwo w ramach "oczyszczenia", uwolnienia swojej agresji, przez jedną noc w roku, może zamordować kogo zechce, bez żadnych konsekwencji.
W związku z powyższym - ludność zabezpiecza swoje domy, montuje systemy alarmowe, ochronne, metalowe rolety w domach.
Wówczas poznajemy rodzinę, która żyje z montowania takich systemów. W tę właśnie noc ich syn zauważa na kamerach człowieka, który błaga o wpuszczenie go do jakiegoś domu, w przeciwnym razie zostaje zabity. Wpuszcza go...
Po pewnym czasie do domu dociera grupa osób, która żąda oddania "gościa", w przeciwnym razie wejdą do domu i zamordują wszystkich...
STOP!
Więcej nie napiszę, bo radzę obejrzeć ;)
Mnie osobiście film się podobał.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 14, 2013, 23:43:43 »
Ma ktoś ochotę na dziwny film? Polecam jak najbardziej "Sharknado" lub z polskiego "Rekinado".
Pomyślicie... co to za głupi tytuł... tornado rekinów czy co... ? W ogóle... o co chodzi...?
Dokładnie! Chodzi o rekiny, o tajfun i o tornado.

Ławica rekinów zostaje zepchnięta do brzegów Los Angeles i rekiny zaczynają wyskakiwać z wody i atakować ludzi. Pizga rekinkami na lewo i prawo... rekinki jedzą ludzi. Oczywiście jest grupa bohaterów, która musi uratować miasto przed zagładą... Jest rozkładająca się rodzina, która musi scalić się na nowo... i dużo mega scen. Pojawiają się też tornada, oczywiście pełne rekinów... Trudne to zadanie przed naszym superbohaterem. :)

Film moim zdaniem jest tak absurdalny i kiczowaty, głupi, że aż fascynujący. Idealny w chorobie jak człowiek chce obejrzeć coś dziwacznego, nie wymagającego myślenia... Ubawiłam się niesamowicie i zdecydowanie ukoił mój ból związany z piekącym, anginowym gardłem.
To mój faworyt na Oscara.  <smiech> Oczywiście tego obrazu nie można traktować poważnie.  <smiech>
Ale... rekiny ponad wszystko.  <serce>

Zombie, apokalipsa, wampiry, wilkołaki..., ale rekiny? Twórców wyobraźnia poniosła i to zdecydowany atut, bo widać, że film zrobiony dla żartu, zabawy. Fenomenem jest jego sukces. :D
Tu można obejrzeć całosć:
Rekinado 2013 CAŁY FILM

Drugim filmem, który ostatnio obejrzałam były "Mroczne cienie".
Tim Burton, Deep, Helenka... no czego chcieć więcej... ? :) Obraz miły dla oka, ciekawa historia, dobrze poprowadzona akcja... Przyjemny, relaksujący... Z banalnym zakończeniem, ale uroczym. :) Lubię Burtona... Film mi się podobał.

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 17, 2013, 16:56:40 »
Byłam ostatnio w kinie na polskim filmie pt. "Chce się żyć".
Film opowiada historię mężczyzny (od małego chłopca do dorosłego człowieka), który cierpi na porażenie wszystkich kończyn. Nie mówi, nie da się z nim komunikować. Prawie wszyscy, łącznie z lekarzami, twierdzą, że jest rośliną - nie myśli, nie ma uczuć. Wszyscy za wyjątkiem rodziców, a szczególnie matki (którą gra Dorota Kolak) i kilku innych osób, które spotkał później na swojej drodze. Nie chciałabym więcej zdradzać, ponieważ polecam ten film każdemu, naprawdę warto zobaczyć. Mnie wbił w fotel i wywołał łzy, podobnie jak w kilku innych osobach na sali. Muszę się przyznać, że jeszcze kilka dni po obejrzeniu, wracałam do niego myślami i do tej pory jestem nim "porażona".

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 17, 2013, 18:17:26 »
Ja z kolei się wynudziłam. Włączyłam sobie wczoraj film "Millerowie" i przeżywałam katusze. Albo mi się poczucie humoru popsuło i nie łapię już niektórych żartów, albo film był kiczem. Miała być komedia, podobno bardzo śmieszna, a wyszedł film z kilkoma śmiesznymi scenami. Ale poza wszystkim brawa dla Jennifer Aniston za scenę ze striptizem. Jedno jest pewne - dobrze, że nie poszłam na to do kina.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Łukasz

  • Forumowy Informatyk
  • *****
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #268 dnia: Grudzień 08, 2013, 01:40:40 »
Cytuj
Ziemia, cztery miliony lat temu. Aktywność wulkaniczna zupełnie zmienia prehistoryczny krajobraz. Dlatego jaskiniowiec Grag, głowa rodu Krudów, musi znaleźć nowy dom dla siebie i swoich bliskich. Opuszcza więc tereny, na których spędził całe życie, i wyrusza w poszukiwaniu przytulnej i bezpiecznej jaskini. Towarzyszą mu: przebojowa żona Ugga, niezbyt rozgarnięty syn Tank, rezolutna nastoletnia Ip i maleńka Sandy. Rodzina nie byłaby pełna pełna bez zrzędliwej Babci. Teściowa Graga uznawana jest za wiekową, chociaż ma... 45 lat. Niespodziewanie dołącza do nich młody, operatywny Gaj ? twórca przełomowych i zabawnych wynalazków. Hołdujący tradycji Grag niechętnie patrzy na te nowinki, tym bardziej, że chłopak wyraźnie wpadł w oko Ip. Konserwatywny ojciec rodziny nie spodziewa się nawet, że niebezpieczna wyprawa w rejony pełne dzikich zwierząt i nieznanych zagrożeń zmieni losy wielu stworzeń na całej Ziemi...

źródło: wikipedia

Oglądałem. Mogę napisać tylko tyle jeśli nie oglądałeś/łaś to obejrzyj.
Ciekawa fabuła. Śmieszne teksty typu "Rzućmy teściową" zapadną Wam w pamięci.

Doskonale nadaje się na poprawienie humoru.
"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania" Aleksander Wielki

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #269 dnia: Grudzień 09, 2013, 08:54:46 »
"Jesteś bogiem"

Film o zespole Paktofonika. Mimo, że muzycznie to biegunowo odległe klimaty od moich - obejrzałem z zainteresowaniem, świetny klimat, fajne zdjęcia no i muzyka. Polecam.
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"