Autor Wątek: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012  (Przeczytany 13800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 30, 2012, 01:04:12 »
Coś słyszałam, że 400 funtów, a może więcej ...  smilie_girl_30 nie pamiętam! :)

Bilety można było kupić nawet tuż przed ceremonią otwarcia, nawet były dwie opcje: po 1600 i 2012 funtów, a takie przyzwoite miejsca ogólnie kosztowały około 1000.

Dzisiaj nasi mieli wielkiego pecha, dobrze, że chociaż siatkarze nie zawiedli, a na tego ostatniego seta to aż przyjemnie się patrzyło (pod warunkiem kibicowania Polakom... ;))

Odpadnięcie Radwańskiej mnie zszokowało, meczu niestety nie widziałam, ale kurczę, to nie tak miało być...
Szkoda też szablisty (nie pamiętam teraz nazwiska), który w bodajże 1/32 finału po ładnym wcześniejszym zwycięstwie nad Koreańczykiem trafił na mistrza świata...
Do tego odpadli wioślarze czwórka podwójna bez sternika wagi lekkiej (srebro w Pekinie).
Decyzja sędziów w podnoszeniu ciężarów była skandaliczna, Klejnowska ewidentnie się wyprostowała i utrzymała ten ciężar (innym, które wyraźnie zachwiało, uznawali...).

W ogóle, to śmieszy mnie ping-pong i to, że w przypadku facetów wszyscy to Chińczycy (chociaż reprezentują różne kraje, np. Polskę czy Hiszpanię xD). Szkoda, że Polacy już się z tenisem stołowym pożegnali, szczególnie 'Wandżji', który prowadził już 3:0 w setach i przegrał 4:3.

Jak na razie tylko jeden medal. Dobre i to, ale to dopiero początek! :)
Niby początek, niby jest jeszcze dużo czasu na zdobywanie medali, ale szkoda, że mamy tylko jeden. Jakoś inni radzą sobie dużo lepiej, z tego co się orientuję.

Na poprzednich igrzyskach pierwszy medal zdobyliśmy chyba po tygodniu, więc teraz nie jest źle ;) Jutro kolejny dzień, kolejne szanse... A w przyszłym tygodniu zaczyna się 'królowa sportu', czyli lekkoatletyka, gdzie też trochę nadziei jest... 3majmy kciuki, będzie co ma być ;]


Btw, niby w Pekinie było podobnie, ale... Dzisiaj byłam w SZOKU jak zobaczyłam chińskie gimnastyczki. Toż to jeszcze dzieci, na pierwszy rzut oka nie dałabym im więcej jak 12 lat, na drugi - no może ze 13! Ja wiem, że gimnastyczki są zwykle bardzo młode, ale helooł...
Nie mówiąc już o chińskich pływakach i pływaczkach... To musi być jakiś doping, jakieś chińskie grzybki czy coś, co jest jeszcze niewykrywalne... Albo ciężkie tortury od niemowlęctwa, tym bardziej, że oni mają po 16-17 lat :/

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 30, 2012, 10:04:19 »
Pierwszy krok wykonany. Makaroniarze pokonani! Pewnie nie tylko ja miałam wrażenie, że nie wiedzieli, gdzie stoją w 4 secie.  smilie_girl_149
Piękne zakończenie meczu asem serwisowym KURKA! I do tego Ci wspaniali kibice, oni są wszędzie, dosłownie wszędzie! Nawet grupka kibiców była na PŚ w Japonii. Zazdroszczę tym ludziom!

Co do strojów, brzydkie, ale to chyba wszyscy mają stroje bez reklam...

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 30, 2012, 10:32:00 »
Wiecie co? Uwielbiam naszych siatkarzy, kibiców też, ale nie podoba mi się, jak gwiżdżą, gdy serwuje drużyna przeciwna... Ogólnie - sport to sport, nie znoszę tych gwizdów, takie to dla mnie chamskie lekko...
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 30, 2012, 10:47:47 »
Zagrodnik nie wywalczył brązu w judo a byłam prawie pewna, że wygra. Szkoda.
Został oszukany. Polacy zostali oszukani. To, co zrobili sędziowie woła o pomstę do nieba :th_0girl_hysteric:
Kolejna żenada - sędziowanie podczas podnoszenia ciężarów przez kobiety (zamieszanie z podejściami Oli Klejnowskiej do sztangi ).
Okazuje się, że japoński judoka, z którym Polak przegrał swoją walkę w tak oszukańczy sposób wygrał kolejne starcie (z koreańskim zawodnikiem) przez jeszcze bardziej skandaliczne zachowanie sędziów. Zasada jest taka, że po nierozstrzygniętej przez punkty walce sędziowie decydują o zwycięstwie zawodnika aktywniejszego. W ten sposób przyznano je Koreańczykowi. A za chwilę po konsultacji z głównym zmienili werdykt. Kilkoro jednomyślnych ludzi zmieniło zdanie pod wpływem jednego. Japończyk dwie walki pod rząd wygrał po kontrowersyjnych werdyktach. Powiem krótko: coś tu śmierdzi!

W ogóle, to śmieszy mnie ping-pong i to, że w przypadku facetów wszyscy to Chińczycy (chociaż reprezentują różne kraje, np. Polskę czy Hiszpanię xD). Szkoda, że Polacy już się z tenisem stołowym pożegnali, szczególnie 'Wandżji', który prowadził już 3:0 w setach i przegrał 4:3.
Jest jeszcze bardzo dobra Li Qian (Polka smilie_girl_356), i drużynowe mecze.

Btw, niby w Pekinie było podobnie, ale... Dzisiaj byłam w SZOKU jak zobaczyłam chińskie gimnastyczki. Toż to jeszcze dzieci, na pierwszy rzut oka nie dałabym im więcej jak 12 lat, na drugi - no może ze 13! Ja wiem, że gimnastyczki są zwykle bardzo młode, ale helooł...
Nie mówiąc już o chińskich pływakach i pływaczkach... To musi być jakiś doping, jakieś chińskie grzybki czy coś, co jest jeszcze niewykrywalne... Albo ciężkie tortury od niemowlęctwa, tym bardziej, że oni mają po 16-17 lat :/
Bo tak własnie jest. Oglądałam kiedyś dokument Łzy i marzenia na ten temat. I tak właśnie nazwałabym te treningi małych chińskich dzieci - tortury!

Maleńka takie są normalne zachowania na trybunach i jeśli jeszcze nie przekraczają bardzo jakichś granic przyzwoitości, to ujdzie w tłumie. Gwizdy naszych kibiców to małe piwo w porównaniu z kibicami na przykład bułgarskimi.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 30, 2012, 10:54:59 »
Pomimo tych gwizdów zagraniczni siatkarze i tak twierdzą, że nasi kibice są najlepsi i bardzo kulturalni, a gwizdy na trybunach to norma.
W porównaniu do tego co się działo w Bułgarii to nic, tam w nas rzucali zapalniczkami, a siatkarze bali się wyjść z hali ...
 
Też nie lubię gwizdów, ale co zrobić... W większości to mężczyźni gwiżdżą, a jak zaczną trąbić to już jest masakra, jeszcze nad uchem  ... O.o  smilie_girl_175

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 30, 2012, 11:31:51 »
Strasznie jestem dumna z naszych siatkarzy!  :wub: W nich spokojnie można pokładać nadzieję, co prawda niekiedy psuli zagrywkę, ale myślę, że to kwestia dopracowania i przy następnym meczu pokażą się z jeszcze lepszej strony! Pozostaje nam tylko czekać na kolejny mecz.  smilie_girl_308

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:21:06 »
W siatkarzach nadzieja! Oby było podium!
Liczyłam też na Radwańską, no ale wyszło jak wyszło. Nie zawsze się wygrywa, choć była w stanie pokonać Niemkę. No, ale cóż  ::)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:23:37 »
Może mi ktoś wyjaśnić czemu P. Natalia Partyka startowała w tej olimpiadzie?
Nie powinna chyba być na paraolimpiadzie?
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:38:20 »
Z tego co wiem to Natalia Partyka też bierze udział w paraolimpiadzie. A czemu bierze udział w tej? Moim zdaniem może chce się zmierzyć z w pełni sprawnymi, pokazać, że jest dobra i że nie ma znaczenia z kim gra.. no ale nie wiem na pewno to tylko przypuszczenia.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:38:55 »
Maleńka, może startować "normalnie", bo jej kalectwo nie ma wpływu na wyniki w dyscyplinie, nie utrudnia jej. W tenisie stołowym posługujesz się tylko jedną ręką.

W siatkarzach nadzieja! Oby było podium!
Liczyłam też na Radwańską, no ale wyszło jak wyszło. Nie zawsze się wygrywa, choć była w stanie pokonać Niemkę. No, ale cóż  ::)
Nie przesadzajmy smilie_girl_253
Mamy jeszcze parę... nadziei, m.in. w żeglarstwie, w kajakach ("dominatorzy', czyli naszych czterech panów, dziewczyny w dwójkach, panowie w jedynkach), w lekkoatletyce (konkurencje techniczne), w windsurfingu. A może trafić się jakiś "przypadkowy" medal.
A z faworytami to różnie bywa. Wystarczy, że mogą mieć słabszy dzień i co gorsze wtedy kiedy ten dzień jest najważniejszy (pukam właśnie w niemalowane drzewo smilie_girl_356)
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:43:08 »

Strasznie jestem dumna z naszych siatkarzy!  :wub: W nich spokojnie można pokładać nadzieję, co prawda niekiedy psuli zagrywkę, ale myślę, że to kwestia dopracowania i przy następnym meczu pokażą się z jeszcze lepszej strony! Pozostaje nam tylko czekać na kolejny mecz.  smilie_girl_308

Myślę, że błędy z zagrywki zawsze były są i będą. Wyrzuci się źle piłkę, a to przekroczy linię. Jak to powiedział Dębowski debiutantom olimpijskim noga chyba wczoraj drżała, bo zdarzały się błędy przekroczenia linii. Te punkty, które straciliśmy przy zagrywce, Włosi nam oddali psując własne zagrywki, więc ... :) Kurek wczoraj szalał, mimo, że w dniu otwarcia Igrzysk źle się czuł.
Jestem szczęśliwa i dumna, że moje serce wybrało siatkówkę! :wub: smilie_girl_321

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:44:03 »
El miejmy nadzieję, że się jeszcze trafi jakiś.. i to nie jeden. ;) Przydałoby się takie.. pocieszenie po Euro ;D

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:52:49 »
No i mamy aktualnie Ulę Radwańską kontra Serenę Williams na TVP2. Truuuudno będzie, ale mam nadzieję, że nawet jak przegra, to będzie dobry mecz, bo Ula jest agresywniejsza w grze niż Aga. Nie posiada takich technicznych umiejętności jak siostra, jednak szybko się rusza i mocniej uderza.
Trzymam kciuki!
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:57:07 »
A niektóre biedne istotki muszą siedzieć w pracy i nie mogą obejrzeć meczu, a szkoda :(
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 31, 2012, 11:32:43 »
Godzina, aż godzina do meczu Polska-Bułgaria.  :clapping: Obstawiam 3:0, po tym jak rozwaliliśmy Włochów w 4. secie sądzę, że nie będzie większych problemów.

Konrad Czerniak w PÓŁFINALE! :)  smilie_girl_149 A za chwilę Otylia :) Trzymamy kciuuuuki! :)