Autor Wątek: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012  (Przeczytany 13802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Olimpiada w Londynie 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2012, 02:27:04 »
Ja właśnie obejrzałam ceremonię ;) Pora już późna, więc tak na szybko... Bardzo podobał mi się znicz olimpijski, jego zapalenie i potem formowanie, no i efekt końcowy - robiło piorunujące wrażenie.
Bardzo fajny też był motyw Bonda i Królowej, a potem sir Rowan Atkinson jako Jaś Fasola i parodia "Rydwanów Ognia" (przy pięknym akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej). Podobała mi się też 'bajkowa' sekwencja przy muzyce Mike'a Oldfielda plus akcenty z Harry'ego i J.K. Rowling ;) I "Hey Jude" Paula McCartneya na koniec :)

No i moim skromnym zdaniem Polki miały najładniejsze stroje na otwarciu. Te sukienki i czerwone maki były po prostu cudowne, sama bardzo bym chciała taką!
(Bardzo fajny akcent mieli też Czesi - te kalosze^^).

Btw, wydaje mi się, że temat powinien brzmieć raczej "IGRZYSKA OLIMPIJSKIE Londyn 2012" <lub w skrócie IO Londyn 2012>, bo jak wiemy, olimpiada to 4-letni okres oczekiwania na kolejne igrzyska ;)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Olimpiada w Londynie 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2012, 10:26:58 »
Mnie ceremonia się bardzo podobała. Ile oni się musieli przygotowywać.  :th_0girl_impossible:  Tak, nasi mieli najładniejsze stroje! Szkoda, że siatkarzy puścili na samym końcu, gdyby nie Możdżonek, w ogóle bym nie widziała gdzie idą.  :hahaha:

Igrzyska otwarte, więc czekamy na medale! :)

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2012, 10:43:13 »
sysunia, zmieniony ;)

A mnie się bardzo podobała wypowiedź jednego z siatkarzy, bodajże Łukasza Żygadło, który mówił o tym, że media i kibice już teraz zawieszają im medale na szyi i namawiał, aby tego nie robili. Ja tylko mam nadzieję, że nasi reprezentanci w Londynie potrafią być poza tym i nie stracą przez to ambicji, nie osiądą na laurach, tylko dadzą z siebie wszystko ;)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2012, 11:17:27 »
Tak Łukasz Żygadło. A najgorsze będzie to, gdy nie daj Boże im się noga podwinie, to wszyscy sezonowcy po LŚ będą wieszać na nich psy. Myślę, że jednak nie będzie takiej presji i dadzą radę! :) W Londynie na meczach siatkówki będzie dużo Polaków, więc będą mieli wsparcie. :)

Choć najbardziej trzymam kciuki za siatkarzy, to kibicuję wszystkim naszych rodakom. Uważam się za patriotę, więc nie mogę nie kibicować. :))

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 28, 2012, 15:54:36 »
Ja nie śledzę za bardzo sportowych poczynań, nie znam zbyt wielu naszych reprezentantów z imienia i nazwiska, jedynie siatkarzy pewnie będę oglądała, bo uwielbiam podziwiać ich grę, są fantastyczni! Jednak bardzo cieszy mnie, że wchodzę sobie na pierwszą lepszą stronę informacyjną i widzę nagłówek: Mamy pierwszy medal igrzysk olimpijskich w Londynie! Sylwia Bogacka wywalczyła srebro w strzelaniu.- zaczęło się idealnie, oby tak dalej ;)

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2012, 17:19:04 »
Oj, piękny początek igrzysk :) Pierwszy finał i pierwszy medal :) Siedziałam i oglądałam... I do złota też niewiele brakło! Na bodajże 3 kolejki przed końcem Sylwia prowadziła. Niestety, nerwy puściły i oddała słabszy strzał, przez co Chinka ją wyprzedziła. Ale... za tydzień kolejny start Sylwii i to w konkurencji, w której to czuła się mocniejsza, także trzymajmy kciuki też wtedy :)

Generalnie tak na co dzień też średnio śledzę większość z dyscyplin, ale na igrzyskach się interesuję, a jak coś mnie zaciekawi, to potem zgłębiam ;) A naszym kibicuję zawsze, w końcu, Polacy i oczy całego świata skierowane na tę jedną imprezę ;]

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2012, 18:41:07 »
Może trochę w "innym" temacie...Nie wiem, czy Wam podoba się sposób przeprowadzania transmisji z IO przez TVP? Jak dla mnie to jest dno dna!!! Przeważają reklamy, a nawet mam wrażenie, że tych reklam jest więcej niż właściwego przekazu, polski mikst w badmintonie odwtarzali, a sugerowali, że to jest transmisja na "żywo".
No i "gadające" głowy w studio, "towarzystwo" wzajemnej adoracji i tyle. Poziom komentatorów żenujący, jak widzę "Żel Kurzajewskiego" i Odetę Moro-Figurską, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Nie wiem, czy jutro Polskie Radio będzie transmitowało mecz naszych siatkarzy, bo "wyobrażam" sobie, jak będzie "wyglądał" komentarz tych nieudaczników z TVP, a tak może uda się wyłączyć dźwięk w tv i słuchać tego, co będzie komentowane w radio.
Przynajmniej są jeszcze relacje w EUROSPORCIE, tylko nie zawsze można oglądać na "żywo" starty Polaków.
I właściwie za co my płacimy ten abonament RTV? Taak, za oglądanie reklam i pseudo dziennikarzy sportowych.

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2012, 20:05:30 »
Jak dla mnie TVP to jest jedno wielkie dno! Aż się boje pomyśleć, co będzie jutro o 20:45, czy puszczą cały mecz!
Siatkówkę powinien transmitować Polsat, a komentować T. Swędrowski, a nie pseudo eksperci z TVP. Wkurza mnie to już ... Kurzajewski, Chylewska i ta cała banda ... Cały rok nie powiedzą nic o siatkówce, a teraz uważają się za ekspertów. (Wiem, że tylko TVP ma prawo do transmisji) Nikt nie zastąpi Pana Tomka, najlepszy komentator siatkówki. Piotr Dębowski mówi tylko nazwiska siatkarzy, ale, że jest np. przesunięta krótka to nie powie, bo najzwyczajniej w świecie nie wie...


Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2012, 23:40:14 »
Zapalenie znicza było cudowne. Szczególnie jak ten znicz przybierał właściwą formę... no patrzyłam i robiłam wielkie wow :) Genialny efekt. I potem te fajerwerki, bajunia! Co do całej ceremonii - podobała mi się, aczkolwiek czasami mi się dłużyło. Tak czy siak nie jestem w stanie sobie wyobrazić ile kasy musieli na to wydać...

A pamięta ktoś cenę biletów na ceremonię otwarcia? Bo wczoraj mówili, ale nie pamiętam już... ale tanie to to nie było ;)


Brawo dla Sylwii Bogackiej, pierwszy dzień udany :)
Ja nie będę ukrywać, że dla mnie igrzyska to przede wszystkim siatkarze i to na ich mecze głównie czekam, ale oczywiście cieszę się z każdego polskiego sukcesu i kibicuję wszystkim naszym reprezentantom, mimo że reszty raczej nie będę oglądać (chyba, że coś akurat włącze i mnie zaciekawi), bo nie interesują mnie dane dyscypliny.

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:50:50 »
Coś słyszałam, że 400 funtów, a może więcej ...  smilie_girl_30 nie pamiętam! :)

Dla mnie na Igrzyskach są również najważniejsze mecze siatkarzy, za których trzymam BARDZO BARDZO BARDZO mocno kciuki (zresztą jak zawsze smilie_girl_299). Lubię też oglądać pływanie, szermierkę, tenisa i co tam jeszcze jest. Zależy od tego kiedy włączę tv :)  smilie_girl_30

Moja można powiedzieć 'koleżanka' dziś będzie na meczu Polska-Włochy. Jejkuu... jak ja jej zazdroszczę! friede Kibicować naszym siatkarzom na Igrzyskach-marzenia!  :th_0girl_dance: Podobno się spełniają, więc kto wie.  :th_0girl_dance:




Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 29, 2012, 16:57:23 »
No właśnie... Drogo jak cholera, zwyłego śmiertelnika na to nie stać :D Ale co się dziwić, skoro walnęli takie otwarcie to muszą jakoś nadrobić :D

Moja koleżanka też jest w Londynie i będzie na meczu. Też jej strasznie zazdroszczę ;)


A co do dzisiaj... Czytałam, że Agnieszka Radwańska odpadła bardzo szybko? I że w ogóle słabo grała? :(

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 29, 2012, 17:05:45 »
Odpadła, ale to jest tak jak media 'pompują balonik' . Weszłam na wp.pl i aż nie chce mi się wierzyć co wypisują ludzie. :( Jednak w naszym przypadku sprawdziła się "klątwa chorążego".

Jak na razie tylko jeden medal. Dobre i to, ale to dopiero początek! :)

Wejdź sobie na stronę TVP Sport na fejsie i zobacz jak ich hejtują!  smilie_girl_149

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 29, 2012, 19:52:00 »
Jak na razie tylko jeden medal. Dobre i to, ale to dopiero początek! :)
Niby początek, niby jest jeszcze dużo czasu na zdobywanie medali, ale szkoda, że mamy tylko jeden. Jakoś inni radzą sobie dużo lepiej, z tego co się orientuję.

Radwańska odpadła, a moim zdaniem jakoś najgorzej nie grała, co prawda miała słabe momenty, ale mimo wszystko szkoda, że już zakończyła karierę na olimpiadzie.
Zagrodnik nie wywalczył brązu w judo a byłam prawie pewna, że wygra. Szkoda.

Liczę na siatkarzy!  smilie_girl_308

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 29, 2012, 21:03:08 »
A moim zdaniem grała niestety słabo. Julia Georges nie jest chyba nawet w pierwszej dziesiątce kobiecego tenisa, a tak pięknie grała z Agą, że aż przyjemnie było na nią patrzeć. I odnosiłam wrażenie, że to Agnieszka cały czas goni Julię, a nie odwrotnie. Cóż no, odpadła druga rakieta świata bo była zwyczajnie słabsza. Jej siostra pewnie odpadnie jutro po zderzeniu z Sereną Williams i to już koniec naszych marzeń o medalach dla którejś z Radwańskich, niestety.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 29, 2012, 21:46:11 »
Dziś największym atutem Niemki były serwisy, gdyby nie one raczej dużo by nie zdziałała, nawet przeciwko słabiej grającej Agnieszki, bo faktycznie to nie był dzień Radwańskiej: osowiała, wolniejsza, jakaś bez życia. Co nie zmienia faktu, że komentarze internautów na temat gry Polki (i w ogóle jej osoby) to po stokroć większy dramat od tego, co  - według wszystko lepiej wiedzących naszych rodaków siedzących przed ekranem (lub monitorem) i tenisem interesujący się od wielkiego dzwonu - pokazała Agnieszka.
Żenada, żenada i jeszcze raz żenada "kibiców"!

Zagrodnik nie wywalczył brązu w judo a byłam prawie pewna, że wygra. Szkoda.
Został oszukany. Polacy zostali oszukani. To, co zrobili sędziowie woła o pomstę do nieba :th_0girl_hysteric:
Kolejna żenada - sędziowanie podczas podnoszenia ciężarów przez kobiety (zamieszanie z podejściami Oli Klejnowskiej do sztangi ).

Oj, mają Brytyjczycy już wiele minusów na swoim punkcie jeśli chodzi o organizację igrzysk. Skandal goni skandal (jak chociażby afera z pustymi miejscami na trybunach przy wykupionych wszystkich biletach, pomyłki flagowe, czy nieznajomość krajów pochodzenia zawodników)
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski