Autor Wątek: Project Runway  (Przeczytany 1944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Little Anne

• Art's Souls
Project Runway
« dnia: Maj 27, 2012, 18:33:06 »
Project Runway

Amerykański program typu reality show, emitowany na antenie stacji Bravo TV. Celem programu jest wyłonienie spośród grupy młodych projektantów mody takiej osoby, która wykaże się największą pomysłowością i inwencją w tworzeniu własnej kolekcji ubrań. W każdym z odcinków uczestnicy zmagają się z zadaniami, których efekty są oceniane przez czteroosobowe jury: modelkę Heidi Klum, amerykańskiego projektanta Michaela Korsa, redaktorkę magazynu Elle Ninę Garcia oraz zaproszonego gościa (również projektanta, gwiazdę, bądź osobę bezpośrednio związaną z zadaniem). Format spotkał się z ogromnym zainteresowaniem widzów, jak i został odznaczony prestiżowymi nagrodami Emmy i Peabody Award. Mentorem dla projektantów jest Tim Gunn, krytyk mody, który bezpośrednio nie ocenia zawodników, a zamiast tego komentuje i sugeruje poprawki podczas ich pracy. Sukces Project Runway w USA spowodował pojawienie się lokalnych wersji programu w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Norwegii, Malezji, Australii i na Filipinach.

Niestety Polacy nie wpadli jeszcze na pomysł stowrzenia takiego programu, a moim zdaniem szkoda. Sama szyję, więc lubię oglądać tego typu programy. Fashion design to coś co mnie kręci. W Polsce fashion design jest słabo rozwinięty, w porównaniu do innych krajów (ogólnie mało jest szkół designu), a pojawienie się takiego programu mogłoby  spowodować rozwój tej dziedziny.

Jak na razie jestem na trzecim sezonie tego programu. Trzecia edycja, jak na razie, wydaje mi się najlepsza. Jutro wyemitowany będzie finałowy odcinek na TV6. Już się nie mogę doczekać. Uwielbiam Mychael'a Knight (pan na moim avku).

A co Wy sądzicie o tym programie?

Offline Caliente

• Przyjaciel Forum
  • Wyróżnienia:
Odp: Project Runway
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2012, 21:16:52 »
Uwielbiam!
Za Heidi i za pomysły tych ludzi, za to, jak robią fantastyczne kreacje z kawałka folii, materiału kupionego za 5$ albo za wpasowywanie się w jakieś narzucone konwencje.
Nie oglądałam nigdy żadnego sezonu w całości, pokolei, bo też nie bardzo mnie fascynuje kto wygra, kto przegra. Samo obserwowanie jak ci ludzie pracują i radzą sobie z zadaniami mnie baw.
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Little Anne

• Art's Souls
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2012, 16:30:45 »
Jak fajnie, że znalazł się ktoś kto ogląda ten program :)
Masz rację. Niektórzy mają niesamowite pomysły, są bardzo kreatywni. Ja również nie oglądałam wszystkich odcinków każdego z sezonów, oprócz wspomnianego wcześniej trzeciego sezonu. Podobał mi się w nim Mychael Knight. Ale cieszę się, że wygrał Jeffrey Sebelia. Podoba mi się jego sukienka z finałowego pokazu. Jest cudowna. Aż ją chcę, choć nie przepadam za sukienkami.
Oto i ona

Offline Caliente

• Przyjaciel Forum
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:04:08 »
Rzeczywiście ładna :) Tylko dziwne to coś, co jej zwisa od ucha do ucha :D
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Little Anne

• Art's Souls
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:45:44 »
A wiesz, że nawet tego nie zauważyłam... Nie ma to jak ja i moja spostrzegawczość ::) Faktycznie dziwnie to wygląda.

Hosting zapewnia KYLOS