Autor Wątek: Quiz filmowy  (Przeczytany 33487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 14, 2014, 20:50:27 »
"Łysy", "Śruba", "Parmezan". Czyja to ekipa? Czym zasłynęła? Tytuł filmu...chociaż to akurat jest bardzo proste ;D <mysli>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 17, 2014, 11:39:07 »
A to ekipa Profesora, tego od napadu na furgonetkę przewożącą utarg. Fachowa ekipa, bo napad "rozpracowany" został do najmniejszego szczególiku... oprócz tego, że nie przewidzieli, iż ktoś rąbnie im w nocy koła z samochodu "ewakuacyjnego" <haha>
A działo się to oczywiście w filmie "Gangsterzy i filantropi" ;D
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline topdycha

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 18, 2014, 00:19:19 »
To ja też bardzo proste.... W jakim filmie była ta modlitwa?:P

"And Shepherds we shall be For thee, my Lord, for thee. Power hath descended forth from Thy hand Our feet may swiftly carry out Thy commands. So we shall flow a river forth to Thee And teeming with souls shall it ever be. In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti..."

Pozdrawiam :)

Zasady zabawy są takie, że pytanie zadaje osoba, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi na poprzednie - w tej sytuacji taką osobą jest El (pod warunkiem potwierdzenia ze strony Jean).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 09:59:45 wysłana przez Justek »

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 20, 2014, 21:02:18 »
Oczywiście El;) Wiedziałam, że przynajmniej jedna osoba nie będzie miała problemu z tym pytaniem ;D Niniejszym zadajesz.

Topdycha - ten film to "Świeci z Bostonu". Zasady są jednak zasadami (i dobrze), ale zapraszamy do wspólnej zabawy  w przyszłości :-) Najlepiej niedalekiej...i witamy :)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 22, 2014, 21:54:34 »
Jak miała na imię pani de Winter, druga żona Maxima z filmu Hitchcocka "Rebeka"? <jezyk>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 05, 2014, 22:31:37 »
Sama chciałabym wiedzieć :P
Second de Winter, Madame, Maxim'c wife. Cień Rebeki.
Ale mogę powiedzieć jak się wabił pies z Manderley:)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 06, 2014, 20:49:38 »
Ha! Moja zagadka jest podchwytliwa, ale jak ktoś śledził moje wpisy na tym forum i ma dobrą pamięć, to może skojarzyć rozwiązanie <jezyk>

Dam jeszcze trochę czasu na pomyślenie. Jak się nie uda komuś trafić, to podam właściwą odpowiedź ;D
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 07, 2014, 21:42:30 »
Moim zdaniem to imię w filmie w ogóle nie pada. To właśnie sygnalizowałam w swoim poprzednim poście ...sugerując nawet, że prędzej pozna się, oglądając, imię psa niż drugiej pani Winter.
Śledzę Twoje wpisy na forum aczkolwiek tego dotyczącego Rebeki niezbyt pamiętam. Film widziałam kilka razy (oczywiście pierwotną wersję)i skoro nawet rodzinie męża przedstawiła się jako "żona Maxima" to nie wiem w jakiej scenie mogłaby się przedstawić z imienia. Zresztą, w powieści też imię nie pada. 

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 08, 2014, 13:33:53 »
Moim zdaniem to imię w filmie w ogóle nie pada. To właśnie sygnalizowałam w swoim poprzednim poście ...sugerując nawet, że prędzej pozna się, oglądając, imię psa niż drugiej pani Winter.

Sorry, nie zrozumiałam sugestii. <jezyk>

Do dnia dzisiejszego nikt nie wie, jak miała na imię druga pani de Winter, bo ono nigdzie nie pada.
Zadajesz Jean.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:16:31 »
Jak się nazywała pewna "znana awanturnica" o polskich korzeniach, które pokrzyżowała plany samego Sherlocka Holmesa? :D

Offline abby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Quiz filmowy
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 02, 2015, 21:22:54 »
Jean, nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie. Moze przydalaby sie jakas duza podpowiedz lub nowe pytanie? :)