Autor Wątek: Siatkówka  (Przeczytany 47856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zołza;)

  • Gość
Siatkówka
« dnia: Maj 25, 2012, 11:19:15 »
Liga Światowa już w trakcie... Nasza reprezentacja po pierwszej z czterech części rozgrywek w grupie jest na pierwszym miejscu, ale jednak pozostaje niedosyt. Mecz z Brazylią powinien być na spokojnie wygrany 3:0 a tymczasem powinniśmy się cieszyć, że ostatecznie udało nam się wygrać 3:2. No i ta głupia porażka z Finlandią, która jest dla mnie zupełnie niezrozumiała... Tak czy siak mamy świetny zespół i gorąco im kibicuję. Oby udało się wywalczyć coś w tegorocznej LŚ. W zanadrzu mamy też Olimpiadę w Londynie... jedyna nasza reprezentacja gier zespołowych- powodzenia chłopaki! :)

Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2012, 12:38:09 »
O, będzie z kim rozmawiać o siatkówce :) A właśnie zastanawiałam się czy stworzyć ten temat czy nie :)

Pierwsze mecze za nami. Z Brazylią mogliśmy wygrać 3:0, zdecydowanie. Ale i tak wygrana po 10 latach w meczu o punkty ucieszyła, oj ucieszyła :) Przegrana z Finlandią za to mnie troszkę zszokowała :P


Mamy cudowny, mocny zespół i liczę na jakiś medal na LŚ.
Żałuję, że uczelnię mam w złych terminach (1-3.06), bo inaczej za tydzień siedziałabym w pociągu w drodze do Katowic. A tak to nawet nie będę miała jak obejrzeć tych meczów :(

Ale ściskam kciuki za chłopaków! Teraz na LŚ, potem na IO. W te wakacje dużo fajnych imprez do kibicowania :)

Zołza;)

  • Gość
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 12:45:23 »
Ja też nie zobaczę meczów 1-3.06.- będę wtedy na Mazurach. A szkoda.

Zespół faktycznie mamy mocny i szkoda byłoby zmarnować ten potencjał. Szanse na medal są realne.
Zauważyłaś sandi, że nasi grają najlepiej jak brak głównych postaci w naszej kadrze? - patrz brak Kurka i Zagumnego w meczu z Brazylią.
A tą wygraną z Brazylią nie ma się co za mocno podniecać, bo jest dużo słabsza niż w ostatnich sezonach- kadra narodowa jest chyba w tzw. "przebudowie".

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2012, 20:43:04 »
Cześć dziewczyny ! :D sandi, kojarzysz Sylwię z ifilmu? :D

Ja już się nie mogę doczekać piątku, szkoda, że nie będzie mnie w Spodku :(
Ale przed tv będę się darła jak głupia :D.
Do Katowic nie przyjechał Giba i Vissotto, ale jest już Murilo.
Zobaczymy jak to będzie.

Też to zauważyłam, że jak nie ma dotychczasowych podstawowych to idzie nam lepiej. Do tej pory uważałam Pawła Zagumnego za lepszego rozgrywającego, ale to co pokazał Ziomek w Kanadzie przekonuje mnie do jego gry :D.
Zapewne widzieliście polskich kibiców w Kanadzie, to ja już sobie wyobrażam co będzie się działo 3 czerwca na meczu z Brazylią. :D Żadnego biletu już nie ma :D

Offline Shanti

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • restless soul enjoy your youth.
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2012, 21:14:00 »
Też to zauważyłam, że jak nie ma dotychczasowych podstawowych to idzie nam lepiej.
Czy ja wiem. Największy sukces odnieśliśmy, gdy w kadrze byli najlepsi - v-ce mistrzostwo świata w 2006 r. zdobyliśmy ze Świdrem, Wlazłym, Gruszką, Kadziewiczem i Zagumnym. Jak graliśmy w Izmirze o złoto ME w kadrze byli najlepsi na tamtą chwilę - nieopierzony, ale nie pierwszy raz na dużej imprezie Kurek, Gruszka w świetnej formie, stabilny Bąkiewicz, Zagumny, wszyscy byli podstawowymi zawodnikami w swoich zespołach ligowych. Brakowało Świderskiego bo kontuzja i Wlazłego bo wiadomo. A zeszły rok? Kurek już jako świetny zawodnik, Nowakowski już ograny na dużych imprezach i reszta. Efekt? 3 medale.

Kadra się po prostu zmienia. Kiedyś nie wyobrażałam sobie Polski bez Gruszki, tak jak Rosji bez Poltavskiego, Brazylii bez Ricardo i Andree i Serbii bez Grbicia. A jednak, da się.

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2012, 21:18:57 »
Nie wiem, jak to było kilka lat temu, wtedy nie interesowałam się siatkówką jak teraz, więc nie wypowiem się. Jedni odchodzą drudzy przychodzą.
Ostatni rok z nowym trenerem był wspaniały dla polskiej siatkówki !
Uwielbiam tego człowieka, świetny trener i do tego bardzo sympatyczny ! smilie_girl_160 :) I ma wspaniałe serce :)

PS widzę, że będziemy mieli z kim dyskutować na temat siatkówki ; ))

Zołza;)

  • Gość
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2012, 07:12:05 »
To prawda, że to był największy sukces, ale od tamtego czasu minęło już 6 lat. Teraz jest inaczej - inny skład. I ja się cieszę, że nie ma Wlazłego bo on konstruował grę wokół a tak mamy zespół, który może jeszcze więcej! :) smilie_girl_149

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2012, 07:54:19 »
Dokładnie ! A on obudził się przed IO, a to przecież obecna kadra wywalczyła bilet.

EDIT.

Wchodzę na facebook'a i co czytam?! Że będzie Igłą szyte z Ligi Światowej ! Igła ma swojego funpaga :D smilie_girl_149 Aż mi się humor poprawił ! :D
 smilie_girl_149 Kochany Igła ! :)


EDIT2.

http://www.youtube.com/watch?v=TSpEBBwkpPc

Przeżyliście to kiedyś ?  smilie_girl_231 :th_0girl157:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2012, 09:07:11 wysłana przez Justek »

Offline Chenz

  • Krukonka
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Igła fan #1!
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2012, 20:05:23 »
Hejka, pamiętacie jeszcze Chenz z ifilmu? Oto i ja! ;D
Hehe, słyszałam już o "Igłą Szyte" z LŚ i była to nadzwyczaj miła niespodzianka. Co ja mówię, cudowna!!! smilie_girl_149 Niby mała rzecz, a jak cieszy! xD

,,Nikt niczego nie podał mi na tacy. Wywalczyłem to sobie charakterem i walecznością. ''
K. Ignaczak

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2012, 18:52:46 »
2:0 :D 1 set to były emocje, w drugim dość łatwo wygraliśmy, zaczynamy 3 :D :)



EDIT.

Mamy trzy punkty ! Brawo! Szkoda, że Brazylia pokonała Finlandię, ale to było do przewidzenia. Szybko ich ograli, więc może my też nie będziemy mieć problemów :) Po pierwszym spotkaniu w Katowicach mamy o 1 pkt więcej od Brazylii, lecz decydujące spotkanie w niedzielę, mam nadzieję, że już przy pełnej hali :D .

Łukasz Wiśniewski za Marcina Możdżonka-świetna zmiana, 3 asy serwisowe! Cała drużyna wczoraj grała świetnie, wiele wspaniałych akcji, obron.
Kanada miała za dużo błędów w komunikacji, a ich libero wszędzie się pchał, i to skutkowało punktami dla nas.

Dziś mecz z Finlandią, mam nadzieję, że również będzie 3:0 :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2012, 09:10:24 wysłana przez Justek »

Offline Shanti

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • restless soul enjoy your youth.
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2012, 23:11:58 »
Przepraszam za off, ale... Sylwia, czy mogłabyś edytować swoje posty, zamiast pisać jeden pod drugim? Na prawdę niewygodne się to czyta, mam wrażenie, że zaczyna się rozwijać dyskusja, po czym okazuje się, że to jednak monolog.

A co do meczu. Niestety, przez pracę nie mogłam obejrzeć, tak jak to będzie jutro i pojutrze. Ale widzę, że było 3:0. Dobrze, prawdziwy sprawdzian jednak dopiero w niedzielę. :)

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2012, 09:11:42 »
Co prawda nie ma jeszcze regulaminu określającego w jasny sposób zasady użytkowania forum, prosimy, aby wszystko odbywało się w granicach rozsądku. Istnieje funkcja edytowania postów, więc należy z niej korzystać, aby nie prowadzić dyskusji ze sobą samym. :)
Póki co edytowałam posty, które następowały po sobie i scaliłam je. Mam nadzieję, że teraz dyskusja przebiegała będzie bez zastrzeżeń :)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2012, 20:39:41 »
I kolejne 3:0 ! :) Świetne spotkanie ! Winiar super zakończył 2. seta asami. Dziś Igła nie istniał w ogóle :( Ziomek chyba powinien zmienić pozycję na atakującego :D Wczoraj 2 ataki dziś jeden (: Jak to Igła powiedział "Pierwsze sety odpalaliśmy jak stary ciągnik".
Jutro liczę na 3:0 z Brazylią, choć ciężko będzie, ale 3:1 jak najbardziej możliwe :) Damy radę, a kibice no to masakra, najlepsi- to wiemy nie od dziś . :) Jutro godzina 20. 00 meldujemy się przed telewizorem! POLSKA ! :))))

Offline Jagna

  • peczu94
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2012, 12:00:41 »
Nie wiecie gdzie można obejrzeć transmisję dzisiejszego katowickiego spotkania Polski z Brazylią? O Polsat Sport wiem, ale nie mam tego kanału, a zależy mi bardzo...  :ysz:
Kolekcjonujesz swój słoik serc
 i rozrywasz miłość...

Offline Shanti

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • restless soul enjoy your youth.
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2012, 12:42:03 »
Na volleyball-movies.net będzie transmisja z Polsatu Sport. ;)
Ewentualnie sprawdź na TV4, ale tu nie jestem pewna. No i zostaje jeszcze ipla, ale płatna.

Aha i jeszcze laola.tv z bardzo fajnym panem komentatorem. :)