Autor Wątek: Muzyka filmowa i serialowa  (Przeczytany 18006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:18:41 »
O tak! I utwór w trakcie napisów końcowych też mi się bardzo podoba :)

Kojarzę go, ale jaki on ma tytuł, wiesz? Bo właśnie tego nie bardzo wiem jak zlokalizować. Przypomina "Pogoń", ale to przecież nie to...Jedynie początek nieco podobny .
 <slucha>

"Szukaj mnie" śpiewała Geppert  <zauroczony>

Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 08, 2013, 19:37:59 »
Cześć  :)
Pamiętacie może taki film jak Armagedon w reżyserii Michaela Baya? Jak dla mnie był to zawsze jeden z tych filmów o których trudno zapomnieć. Nie chodzi tu tylko o efekty specjalne ale o dobry dobór obsady. Bruce Willis , Ben Affleck, Liv Tyler. Moim zdaniem fabuła też nie należy do najgorszych. Jest to typowy film katastroficzny. Jednak elementem który jest w nim najlepszy to niezapomniany utwór zespołu Aerosmith: I don`t Wanna To Miss A Thing.
Aerosmith - I Don't Wanna Miss a Thing   

Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych kawałków jaki został zrealizowany w historii kina.  <lubieto>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:10:37 »
Obsada i ścieżka dźwiękowa właśnie są największymi atutami tego filmu. Sama historia na tle innych o niedopuszczeniu do zagłady ziemi wypada sobie średnio.  Może i ja jestem wymagająca, ale na mnie wrażenie zrobiło "Pojutrze".
A ścieżka do filmu Baya jest o tyle fajna, że jest jednolita gatunkowo. Połowa to utwory Aerosmith, druga połowa to też utwory rockowe, w dodatku klimatem przypominające brzmienie tego zespołu  :)

Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 09, 2013, 17:00:55 »
Tak ale nie we wszystkich filmach widać taką równowagę. Moim zdaniem przykładem jest inny film Micheal Baya  Perl Harbor. Fabuły nie muszę tłumaczyć wszyscy ją znają. Jest to typowy dramat wojenny w który wlepiono liczne wątki historyczne. Ponownie mamy głównego bohatera granego przez Bena Afflecka oraz inne postacie w które wcielają się Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr.
I uważam że jest znaczna różnica między piosenką w wykonaniu Faith Hill.
faith hill - there you'll be (pearl harbor)
A muzyką skomponowaną przez moim zdaniem mistrza w swojej sztuce Hansa Zimmera.
Pearl Harbor Soundtrack - Tennessee (Hans Zimmer)
Oraz co pozostaje dla mnie chyba małą tajemnicą bo mimo iż szukałem wszędzie to nie mogłem znaleźć szerszego wkładu Stevena Jablonskiego w muzykę tego filmu oprócz tego krótkiego nagrania.
Pearl Harbor Trailer Soundtrack Steve Jablonsky Goliath
Nie mówię że piosenka jest wykonana źle, bo jest ładna ale do mnie znacznie bardziej przemawia brzmienie czystej muzyki niż utworu nakręconego na potrzeby filmu.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 12, 2013, 15:40:55 »
Siła czasami tkwi w prostocie. Ja jestem wielką fanką piosenek towarzyszących przygodom pana Kleksa, niezwykłego, bajkowego profesora, który najpierw zamieszkał na kartach książek Brzechwy.
Fronczewski jest w tej roli fantastyczny. Utwory też wykonuje fantastycznie. Teksty Brzechwy  nabierają rumieńców przy skocznych taktach.
"Jak rozmawiać trzeba z psem", "Na wyspach Bergamuthach", "Księżyc raz odwiedził staw", "Pożegnanie z bajką" - to jest wszystko co ostatnio częściej gości w moich głośnikach. No i "Z poradnika młodego zielarza"  <serduszko>

Podróże Pana Kleksa - Z poradnika młodego zielarza

Okrzyknięta współcześnie piosenką narkoman, przez ten "sok z makówki". Ciężko komentować. W zamyśle autora była promocja zdrowego stylu życia. Dzisiejszy świat jest zaawansowanie rąbnięty  <tak>

Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:54:58 »
Siła czasami tkwi w prostocie.
Zgadzam się w całości z Tobą. Wiele dzisiejszy ,,programów dla młodzieży" nie umywa się do przygód Pana Kleksa. A on nie miał jakiś specjalnie wielkich efektów specjalnych itp. żeby mógł do siebie przyciągnąć. Ale jedną z piosenek z repertuaru dziejów Pana Kleksa, którą naprawdę lubię słuchać jest Meluzyna.  :)
Meluzyna
Jak dla mnie jest genialna. Głos Małgorzaty Ostrowskiej... coś pięknego.  <muza>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 18, 2013, 19:25:47 »
Zapraszam do świata Mike'a Nicholsa. Autentycznie uwielbiam filmy tego pana. Czy to komedia czy dramat - zawsze coś niebanalnego. Mamy "Silkwood" z  wyrazistą  Cher, "Pocztówki znad krawędzi", "Pracującą dziewczynę", do której mam ewidentną słabość. Piosenka z tego filmu zdobyła Oskara w 1989 roku i ją właśnie chcę zaprezentować:

Let The River Run - Carly Simon

I jeszcze można dodać, że Nichols był stały w uczuciach  ;) W Jego filmach najczęściej można zobaczyć Meryl Streep oraz Harrisona Forda. Oboje akurat bardzo lubię  ;D

Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 19, 2013, 19:06:36 »
Dodam chyba coś z klasyki. Król Lew, muzykę skomponował do niego Hans Zimmer wirtuoz w swojej dziedzinie i jak wielokrotnie mówię mój ulubiony twórca muzyki filmowej  :)
Jak dobrze pamiętam dostał właśnie za nią Oskara.

Najlepszy utwór z całości i jeden z najbardziej wzruszający jakie w życiu słyszałem.
This Land
Lion King Soundtrack- This land

King of pride rock
The Lion King Soundtrack - King of pride rock (Original)

I piosenka Eltona Johna Can you feel the love tonight
Elton John - Can You Feel The Love Tonight (High Quality)

Nie wiem jak wy uważacie ale ja sądzę że muzyka z tego filmu jest po prostu piękna  ;)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 19, 2013, 20:15:55 »
Uważamy podobnie, aczkolwiek można by polemizować czy najpiękniejsza? To kwestia gustu, ale widać, że muzyka filmowa to Twoja pasja  <tak>
Jeżeli chodzi o piosenki filmowe to równie ładna jest ta, wykorzystana w "Shreku", wykonywana w oryginale przez Leonarda Cohena..."Halelujah" ;D Wracając do fantastycznego i wzruszającego "Króla lwa" to o wiele piękniejszym utworem jest dla mnie "Circle of life". Uwielbiam go.  Może dla mądrego (żeby chociaż fragmentami) tekstu:  Some say eat or be eaten, Some say live and let live
You should never take more than you give
, może dla samego przesłania, a może dlatego, że  nie mogę poczuć żadnej miłości, kiedy słyszę takie zawodzenie. Pewnie będę jedną z nielicznych z takimi preferencjami, ale naprawdę wolę Circle of life ;D

Elton John - Circle Of Life (High Quality)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 19, 2013, 22:30:54 »
W Shreku też jest fajna piosenka I'm a beliver;
https://www.youtube.com/watch?v=gUyu5prWjTE czy w wykonaniu osła: https://www.youtube.com/watch?v=dByBJdbrtBs :P

A jeśli chodzi o Króla Lwa i inne bajki Disneya... Ja jestem fanką wersji polskich. Przyznam szczerze, że chyba nie słuchałam tych oryginałów. :D
https://www.youtube.com/watch?v=0cZ6KVd7N5w

Hakuna Matata
https://www.youtube.com/watch?v=tcxFKbMiNH8

lubię też "Kolorowy Wiatr " z Pocahontas. Bądź co bądź Górniak zaśpiewała super. :D
https://www.youtube.com/watch?v=7-2cn6Ez0IE

Uwielbiam "Ofiarę złóżcie z głupiej kozy" z Herkulesa w wykonaniu Kukulskiej <3 i innych.
https://www.youtube.com/watch?v=7Y5S4mMkTSU

czy z "Małej Syrenki" cuś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=dga3Rhi31po


Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 19, 2013, 22:53:20 »
ale widać, że muzyka filmowa to Twoja pasja  <tak>

Tak, zaczęło się piosenką Aerosmith I don't wanna miss a thing od tamtego momentu nie potrafię przestać.  <muza>
Piosenki z filmów są fajne na ogół, chociaż czasami jak wcześniej mówiłem na przykładzie Pearl Harbor muzyka bywa lepiej skomponowana od słów. Ale to zależy od filmy i wykonawcy.
Zgadzam się z tobą Jean że Circle of Life jest piękne ale chyba mniej rozpoznawalne, bo przyjęto za sztandarową piosenkę z Króla Lwa właśnie Can you feel the love tonight<tak>

Ładną muzyką jest też Kołysanka Michała Lorenca z filmy Psy.  8)
Psy - Kołysanka (muzyka filmowa)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 20, 2013, 08:01:08 »
Cytuj
A jeśli chodzi o Króla Lwa i inne bajki Disneya... Ja jestem fanką wersji polskich. Przyznam szczerze, że chyba nie słuchałam tych oryginałów. :D

A żebyś wiedziała, że "Miłość rośnie wokół nas" brzmi lepiej (nie tylko jako tytuł) niż "Can't you feel...". Takiego zawodzenia nie ma, z całym szacunkiem dla Eltona (inne kawałki lubię). Od razu przypomniała mi się "Rzeka marzeń' z pustyni i puszczy. ;D

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 18, 2013, 19:45:32 »
Moje dwie (a właściwie trzy, biorąc pod uwagę, że jedna z nich jest kontynuacją innej) ulubione komedie kryminalne:"Halo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy" oraz "Vabank" i "Vabank II, czyli riposta". To są komedie z klasą. Rewelacyjni odtwórcy ról, kultowe dialogi no i soundtracki jakby dla mnie stworzone. Pierwszy z klimatem polskich międzywojennych kabaretów, drugi z klimatem dixielandu, czyli jazzu prosto z Nowego Orleanu. Oba filmy należą do tych, które nigdy mi się nie znudzą i mogę oglądać je kilkakroć ;D

Film i piosenka o miłości silniejszej niż... i takiej która czyni cuda. Ckliwe? Być może, ale mając okazję obserwować upadek tego uczucia dzisiaj, człowiek taki jak ja chętnie po takie ckliwości sięga. Zwłaszcza, że zobrazowano je w tak świetny sposób...

gabriela kownacka - kto tak ładnie kradnie

No i każdy aktor, i pierwszo, i drugo, i trzecioplanowy to mistrz w swym zawodzie: Fronczewski, Kwiatkowska, Kobuszewski, Michnikowski itd.

Irena Kwiatowska - Roztańczone nogi.avi

A druga propozycja? Intryga godna najlepszego filmu sensacyjnego. Gra aktorska jak wyżej - mistrzowska. I na deser prawdziwa "czarna" muzyka.

Ragtime Vabank.m4v

va bank 2 piosenka czarnego

"... fa, fa, fa, fi, fi, fi,
sziu, sziu, sziu, szi, szi, szi..."
 ;D



Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Muzyka filmowa i serialowa
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 22, 2014, 22:56:41 »
Wczoraj usłyszałam kompozycję, która przypomniała mi przepiękny, choć opowiadający o okrucieństwie wojny film "Labirynt fauna".
Wojna w Hiszpanii, nacjonaliści Franco kontra republikańscy komuniści. A wśród nich mała jedenastoletnia dziewczynka Ofelia, która ucieka w świat fantazji, aby odgrodzić się od pełnej zła, przemocy, krwi rzeczywistości. Tam spotyka tytułowego Fauna, który oznajmia jej, że jest ona księżniczką z jego świata, która zgubiła się przed wiekami, ale żeby tu wrócić musi wykonać trzy zadania. Brzmi baśniowo? To pozory, bo film nie jest wcale przeznaczony dla dzieci. Ma ukryte tzw. drugie dno.

Na wstępie napisałam, że film przepiękny - zdjęcia, efekty specjalne, bardzo dobra gra dziewczynki wcielającej się w Ofelię, pozostałych aktorów także. No i muzyka. A już kołysanka to cud, miód i orzeszki. Zwłaszcza w połączeniu z obrazem. Zawsze, gdy tego słucham widzę w wyobraźni sceny końcowe filmu i wzruszam się do łez <placze>

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski