Autor Wątek: Happysad  (Przeczytany 5305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Happysad
« dnia: Lipiec 15, 2012, 12:21:48 »
Myślę, że większość ekipy z forum zna :) W sumie to ja chyba nie znam człowieka od 15 do 25 lat, który by ich nie znał :)
Ja słucham od dawna, a ostatnio znowu mnie naszło na nałogowe słuchanie ;D
A już 03.09.2012 wydają nową płytę! :D
Bardzo lubię ich kawałki ze względu na piękny głos wokalisty, niebanalne teksty i świetną muzykę smilie_girl_159 Ich muzyka często wyciągała mnie z dołka.
Byłam na ich koncercie i wspominam bardzo miło:) w pokoju na drzwiach wisi plakat z podpisami;)

Dołączam kilka piosenek jakby ktoś nie wiedział o kim mowa:P
happysad - Zanim pójdę
happysad - Łydka
happysad - Mów mi dobrze
I inne.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 18:05:09 wysłana przez Amaranth »

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: happysad
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2012, 14:03:26 »
Ooo! Kocham ich na maxa.
Od młodych lat słucham utworów tego zespołu.
Począwszy od "Łydki" przez "Milowy las", "Zanim pójdę", "A miało być tak pięknie" skończywszy na "Taką wodą być", czy też "Od kiedy ropa".
Lubię czasami wracać do poszczególnych piosenek. Zawsze znajdę coś na dany nastrój. A u mnie często są huśtawki nastrojów także... ;D

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2012, 14:25:00 »
Luuuubię! :wub:
Mój absolutny numer jeden to Zanim pójdę. Piękny, bardzo mądry tekst. Nie słucham happysadu nałogowo, nie znam wielu ich piosenek, ale do tego utworu bardzo często wracam. Oczywiście jeszcze Mów mi dobrze, A miało być tak pięknie, Taką wodą być - to również coś, co dość często leci w moich głośnikach.
W sumie to ja chyba nie znam człowieka od 15 do 25 lat, który by ich nie znał :)
Po krótkiej chwili namysłu... Ja też! ;D
Nie sposób ich nie znać.
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2012, 14:41:00 »
A ja się szczycę tym, że znałam i kochałam ich jeszcze wtedy, kiedy nie byli tak znani :D A tak poważnie: mogę tak jak Kompaktowa powiedzieć, że dużo lat...noo, w sumie dzieciństwa mi zleciało na piosenkach happysad. Słuchałam ich tak średnio od 4-5 klasy podstawówki   smilie_girl_289 i teraz- choć mam już nowe ulubione zespoły i w nieco innych klimatach muzycznych się obracam- nadal ich uwielbiam i ogromną przyjemność sprawia mi słuchanie ich. Cieszę się, że są nadal tak dobrzy i pomimo dużej ilości fanów nie "sprzedali się" ;) I o ile wielu moich "muzycznych fascynacji" będę się wstydziła, o tyle jestem dumna, że kiedyś byłam ogromną fanką happysad i że w takiej muzyce przyszło mi się wychowywać.

Moja ulubiona piosenka?

Kiedyś wymieniłabym chyba wszystkie, a przynajmniej większość :D Teraz szczególnie wyróżnić chciałabym "Długą drogę w dół", przede wszystkim za tekst, który chyba w każdym momencie mojego życia będzie mi się z kimś kojarzył, kogoś przypominał. Piosenka piękna i bardzo szczególna...

tak często Cię widzę
choć tak rzadko spotykam
smaku Twego nie znam
choć tak często Cię mam
na końcu języka

(...)

a kiedy już Cię prawie znam
i łapię Cię za rękę, by imię Twoje zgadnąć
potykam się na sznurowadle
bo Ty tak pięknie pachniesz...

(...)

ile Cię trzeba dotknąć razy żeby się człowiek poparzył?
no ale tak żeby już więcej ani razu, żeby już więcej za nic
żeby już więcej nie miał odwagi
no ile razy?!


 smilie_girl_301

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: happysad
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2012, 15:18:59 »
Justek, zapomniałam o tej piosence! <gapa>
Świetny, głęboki tekst, który daje do myślenia, ohh...
Kiedyś nałogowo go słuchałam aż sobie znów zapodam. <3

'Bo Ty tak pięknie pachniesz..."  :wub:

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2012, 15:25:40 »
O, ja też kiedyś nałogowo słuchałam "Długą drogę w dół" ;) Jak zaczęłam słuchać happysad'u to przestałam słuchać tego całego komercyjnego shitu ;) Od tej pory zaczęłam wyszukiwać podobnych zespołów i tak teraz słucham zupełnie innej muzyki niż przed 7 laty ;) No, bo około tylu lat ich słucham ;o a nadal uwielbiam niezmiennie!

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: happysad
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2012, 15:44:02 »
Piąteczka, kazdyDzien! :D
Do tego w odnalezieniu nowych zespołów coś a'lla happysad pomógł mi last! ;)
Ja dzięki Madziulowi poznałam happysad, więc bardzo dobrze mi się ten zespół kojarzy i mam do niego ogromny sentyment, o! :D

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2012, 16:11:30 »
Do tego w odnalezieniu nowych zespołów coś a'lla happysad pomógł mi last! ;)
To tak jak mnie! :D
Od kilku dni znowu bez przerwy słucham happysad'u ;D Szczególnie często wracam do 'Od kiedy ropą' ;)

Offline Caliente

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2012, 18:32:11 »
Ja też lubię, ja też! Już nie tak nałogowo jak kiedyś, ale nadal.
Oni mają bardzo specyficzny klimat, a już najbardziej lubię słowa - nie wszystkie, ale czasem walną tak uroczą metaforą... albo powiedzą coś tak celnie, że ojej. :D Choć z drugiej strony są też piosenki które nie wnoszą absolutnie nic i za którymi nie przepadam.

Byłam na koncercie, bawiłam się bardzo dobrze, przekonałam się na nim do piosenki "W piwnicy u dziadka"... a poza tym podobała mi się energia zespołu i to, jak ludzie szaleli, jak wszyscy znali teksty i świetnie się bawili.

Ulubione utwory? Łydka, Taką wodą być, Nie ma nieba, Mów mi dobrze, Długa droga w dół... i masa innych. :)
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2012, 15:51:00 »
Happysad ma w sobie coś takiego, że nie można przejść obok nich obojętnie ;D Czy to głos Quki, teksty, czy muzyka? Chyba wszystko na raz. I tworzy to tak idealną całość, że nie da się tego lubić :D

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:22:35 »
Przepraszam, że post pod postem, ale mam coś nowego!

Happysad - Wpuść mnie

Taaaaadaaam! Jestem mega szczęśliwa! Piosenka miodzio! Niczym nie odstaje od starszych kompozycji. :)
Muszę sobie kilka razy posłuchać, żeby powiedzieć coś więcej, jak na razie dzielę się z Wami  :)

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: happysad
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:23:48 »
Oooo, dziękuje(my)! :-*
Super, super, super! Już lecę słuchać bom ciekawa na maxa! :D

Ps. Jeśli, to okładka płyty to CUDOWNIE! <3

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2012, 11:27:23 »
Podany przez Ciebie, Amaranth, link już nie działa, więc wstawię nowy: happysad- Wpuść mnie

Mnie ta piosenka jakoś nieszczególnie poruszyła, sama do końca nie wiem dlaczego, bo niby nie jest taka zła, ale nie ma tego "czegoś" co miały inne. Przesłanie tego tekstu jakoś do mnie nie trafia, doszukuję się tylko jednego fajnego fragmentu: "Jak kot będę czekał uchylonych okien czy drzwi", a tak- bez rewelacji. Mam nadzieję, że płyta będzie lepsza niż ten singiel ;) bo pomimo tego, że gdy wychodziła ostatnia płyta zespołu to też już nie byłam jakąś ich fanką, to jednak spodobała mi się ona niemalże w całości i chętnie do niej wracam.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: happysad
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2012, 12:41:23 »
No ja też muszę przyznać, że zbyt wcześnie popadłam w euforię :D Kawałek mi się podoba, ale też mi czegoś brakuje.. nie wiem, może to kwestia zbyt małej ilości odsłuchań, może jeszcze w nim wszystkiego nie dostrzegłam, nie porywa mnie jak np. Od kiedy ropą czy Łydka, no nic.. poczekamy na całą płytę to wtedy się okaże jaka będzie..
Ogólnie na dzień dzisiejszy oceniam go na 6,5/10.

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: happysad
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2012, 12:53:20 »
Myślałam, że to cały utwór, a tu 55 s, uuu!
Zachwyt był niepotrzebny. Średniwka i według mnie odstaję od np. takiej Łydki, czy Milowego lasu.
Nic specjalnego, ot co. ;)