Autor Wątek: Piosenka, która...  (Przeczytany 48053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 21, 2013, 09:18:05 »
Piosenka, która...mówi o tym jak trudno napisać dobry tekst.
Fajnie ją ktoś określił - "Teksański" dla ubogich  :D
Varius Manx - pierwsza płyta z Kaśką Stankiewicz.  Chciałabym móc ją jeszcze kiedyś kupić, z sentymentu, na razie jest z tym ciężko :o :o :o

Varius Manx - Brak słów

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 26, 2013, 15:56:41 »
Piosenka, którą ostatnio odkryłam na nowo...  <muza>

Myślę, że każdy ją słyszał. Ostatnio miałam okazję nucić ją sobie trochę więcej razy, bo znalazła się na playliście, która towarzyszyłam nam w drodze do Włoch (w drodze powrotnej również). :D Dlatego niektóre piosenki dosyć mocno zakorzeniły mi się w głowie, np. ta.

http://youtu.be/RdBcfRhzzAA

Lubię do niej powracać, a tekst przetłumaczony na język polski ma sens, a nie jak to jest w przypadku niektórych nowych hitów. ::) Niesamowita, wpadająca w ucho, dla mnie idealna na niedzielne popołudnie. :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 26, 2013, 20:51:59 »
Ale mi poprawiłaś humor tym kawałkiem Toto  <serduszko>
Uwielbiam, chociaż częściej słucham ostatnio w tej wersji:

Bitwa na Głosy: Toto - ?Africa"

Ponieważ bardzo przypadła mi do gustu, chociaż, wiadomo, oryginał jest nie do przebicia :)
Właściwie to wszystkie kawałki Toto są fajne. Idealne do czasowego wehikułu ;)

Offline Caliente

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 28, 2013, 23:46:55 »
Piosenka, która wzruszyła mnie jak już dawno nic... która obecnie jest moją piosenką numer 1. Która jest jednocześnie piękna i strasznie bolesna.

Bracia - Po drugiej stronie chmur


Nie wiem czemu tak na mnie działa. Trafia w jakąś czułą strunę. Ma piękne słowa. Nawet jeśli pierwsza zwrotka jest trochę koślawa, słowa nie pasują do melodii ("gdy za-tę-sknii-łem", "szy-ybę", "na ni-ic"), to potem kolejne wersy i refren wszystko wynagradzają.

Żeby choć jeden dotyk, jeden szept...
biją o taflę dłonie, jak mam przejść?

Miałaś nie płakać, miałaś być twarda, co z tobą jest?
Miałaś nie tęsknić, miałaś już nie śnić, zapomnieć mnie...
Miałaś nie płakać, świat poukładać żeby miał sens.
Łatwo mówi się...

Czy to jest aż tak wiele? Chyba jest...



Melodia jest piękna i ta perkusja na początku i na końcu...
I do tego świadomość, że to jest jedyna dobra piosenka z nowej płyty. Że wszystkie inne to sprzedajny popik do radia. Przypominają się wszystkie koncerty, wspomnienia, to, jakie emocje wywoływały niektóre piosenki... i robi mi się tak potwornieprzykro że to już koniec tej ery. :(

"Smutek, żal i wszystko na nic gdy mistrzowie dosięgają dna;
Pożegnanie z prorokami, w dalszą drogę pójdę sam."


Smutno mi. :(
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 03, 2013, 10:30:56 »
Piosenka, która...która śpiewa Kate Bush.
Nie wiem dlaczego ja mam taką słabość do tej wokalistki. Nasila się ona co jakiś czas.  "Running Up That Hill" potrafię słuchać przez dwie godziny non stop.
A tę piosenkę chyba znają wszyscy:
Kate Bush - Wuthering Heights - Official Music Video - Version 1
Wynik fascynacji literaturą ;D
Mam pytanie, z kim Kate śpiewa w duecie " Snowed In at Wheeler Street"? Z Eltonem Johnem? I olaboga, ale na yt nie znalazłam ani jednej sensownej wersji tego utworu..ale może ktoś znajdzie <rumieniec>

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 10, 2013, 15:53:27 »
Piosenka, która jeździ sobie ze mną do pracy i wraca z niej. Jakoś tak mi lepiej na duszy, jak mam takie towarzystwo muzyczne. :) Mało, że imienniczka, to jeszcze o boskim głosie. No i pozytywna płyta... ;)

Dorota Osińska - Ktoś do kochania


Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:05:18 »
Piosenka która....Od roku odzwierciedla moją egzystencję.
Myslovitz- Wieża melancholii

Offline Ami

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 26, 2013, 17:30:15 »
Piosenka, która wprawia mnie w stan błogiego relaksu. Pozwala się rozmarzyć, przumknąć oczy i myśleć tylko o dobrych rzeczach, a w czasie jej słuchania uśmiech nie schodzi mi z twarzy.

Michael Bublé - "Everything" [Official Music Video]


Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 26, 2013, 17:56:54 »
Piosenka, która towarzyszyła mi w samochodzie przez 12h. Ciągle i ciągle. Z moich 8Gb muzyki małżonek zaakceptował 9 piosenek. I leciały zapętlone. Dodatkowo dostałam ochrzan, bo jak ja mogę nie mieć normalnej muzyki na drogę... No tak :D Nie ma to jak posiadanie nienormalnej. :D

Patrycja Markowska - Ogień

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:28:04 »
Piosenka, która odzwierciedla wakacyjną błogość. Zawsze pomaga mi się zrelaksować i poprawia nastrój swoim klimatem i tym, że autor niejako zażartował sam z siebie. <szczerzy_sie>
Chyba będzie jedną z najczęściej słuchanych przeze mnie piosenek w jesienne, krótkie dni.

Paul McCartney - English Tea

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 14, 2013, 07:20:35 »
Zważywszy na to co muzycznie preferuje Twój mąż, mindreader,  wszystko inne będzie nienormalne <tak>
To ja mam jeszcze coś do Twojego nienormalnego zestawu - może uda się przejść akceptację  <boi_sie> 

Piosenki, które udało mi się znaleźć i wysłuchać raz jeszcze  <skacze> Starocie 8)

Z tekstem Kofty:
Czasami pech się uśmiecha - Andrzej Rybiński

Z tekstem Justyny Holm 

Barbara Sikorska - CDN

Będzie ciężko, nie?  :hahaha: To najwyżej będziesz słuchać w domu ;)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 14, 2013, 16:25:55 »
Lady Antebellum - Need You Now

Piosenka na smutne dni, ryczę wtedy jak głupia, ale to mi pomaga! Uwielbiam po prostu.

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 14, 2013, 22:44:10 »
To ja mam jeszcze coś do Twojego nienormalnego zestawu - może uda się przejść akceptację  <boi_sie> 

(...)

Będzie ciężko, nie?  :hahaha: To najwyżej będziesz słuchać w domu ;)
Ciężko? :D Myślę, że nie mam co uruchamiać bez słuchawek :D
On czasami jak ma dobry dzień akceptuje Kasię Groniec, ale... tu chyba nie ma wyjścia, poza tym nie sprzeciwia się zupełnie przy Lady Panku, przy Maleńczuku i w zależności od humoru, ale czasami przejdzie jeszcze np. Alicia Keys, albo Celinka. Tylko to już okazyjnie. Cała reszta, czyli tak naprawdę z 90% muzycznej mnie nie ma akceptacji. :D W drugą stronę tak drastycznie nie jest, bo z tych jego 'wyjców' ja tylko Behemotha szczerze nie znoszę i nie pozwalam. :P A cała reszta... no kręcę noskiem, ale czasami mocniejszych brzmień też posłucham. Np. Nigthwish całkiem lubię, albo Rammsteina, albo nawet Frontside, Halloween czy inne jakieś od wielkiego dzwona. :D

A Twoje piosenki są naprawdę bardzo przyjemne dla ucha :) I na pewno w domku będę do nich wracać. Tak, jak do "Rękawiczek", które daaaaaaawno temu mi niechcący wrzuciłaś w głośniki i na stałe zostały. :)

A ode mnie piosenka, która dziś mnie prześladuje. Prześladuje mnie z tegoż powodu, że musiałam dziś posprzątać znaczną część mieszkania, nie bardzo wymyśliłam, co mogłabym do tego oglądać, więc sobie wrzuciłam radio ze złotymi przebojami. Przebiegłam lata 70, potem lata 80, a potem lata 90 i one przypomniały mi to:

Firebirds - Harry [KPR]

Bardzo dobry kawałek. I bardzo tragiczny. Tak, czy inaczej pęta mi się dziś po głowie intensywnie strasznie :)

A dodatkowo lata wcześniejsze przypomniały mi inną piosenkę, ale równie uroczą... Miło było oderwać się od tego, co zwykle i posłuchać tego, co gdzieś tam się zna, kiedyś się słuchało więcej, potem się pozapominało...
Andrzej Zaucha i Dżamble - Wymyśliłem Ciebie

Jeszcze piosenka, która nie przeszła do historii za bardzo, młodsze pokolenie nie zna, ale w tych latach 90 była hitem :D Nawet z ciekawości poczytałam sobie, co u tej pani słychać, bo jakoś nie śledziłam jej kariery za bardzo i chyba na tamtym etapie właśnie się zatrzymałam :D
Radosny - Patrycja Kosiarkiewicz /Bajeczki - 1997r.
:D

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 15, 2013, 15:23:15 »
Piosenka, która...jest kultową piosenką rosyjską o czym nie wiedziałam, chociaż towarzyszy mi ona od 16 lat ;D

?? ?? ?? ???????? ?????

Tak naprawdę usłyszałam ją w oryginale stosunkowo niedawno. Refren umiem zaśpiewać od dawna, bo mnie nauczyli  w akademiku ;D Następnie przez kilka lat prosiłam usilnie i próbowałam wymóc na kimkolwiek kto wyruszał na tereny Ukrainy czy Rosji, coby mi cokolwiek tej wokalistki zdobył...ech a wystarczyło tylko podłączyć internet <smiech> W tym śmietniku wcześniej czy później wszystko się znajdzie :-)

PS.  Pomimo dziwnego wyglądu, na kliknięciu link działa - uwierzcie mi :D Po prostu cyrylica  ;D

Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 15, 2013, 20:41:13 »
Fun.: We Are Young ft. Janelle Monáe [OFFICIAL VIDEO]

Tą piosenkę naprawdę dobrze wspominam. Zacząłem ją słuchać w momencie kiedy otrzymałem wyniki matury, którą zdałem. Nie wiem czemu ale wtedy poczułem się naprawdę młody. Kiedy leci gdzieś w radiu na myśl przychodzi mi ten jeden dzień.  <pompony>