Autor Wątek: Piosenka, która...  (Przeczytany 48051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2012, 17:55:03 »
O ja, co ta Brodka z siebie zrobiła i ze swej twórczości, ale cokolwiek zrobiła to zrobiła to na plus :P

Piosenka, która...się do mnie przykleiła i nie chce odkleić co jest bardzo dziwne, bo mało słucham takich kawałków. Podobno nawet została wykorzystana w jednym z obecnie emitowanych seriali, czego, choć niby oglądałam, osobiście nie pamiętam <smiech> Ale skoro zapodałam ją tutaj to może się teraz odklei, przynajmniej do tej pory takie rozwiązanie skutkowało :D

So cold

Piosenka, która przypomina mi o tym, gdzie została część mojego serducha :D

http://www.youtube.com/watch?v=MeG-hNXXy6I

Klasyk ;)


Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2012, 18:50:17 »
Piosenka, która...się do mnie przykleiła i nie chce odkleić co jest bardzo dziwne, bo mało słucham takich kawałków. Podobno nawet została wykorzystana w jednym z obecnie emitowanych seriali, czego, choć niby oglądałam, osobiście nie pamiętam <smiech> Ale skoro zapodałam ją tutaj to może się teraz odklei, przynajmniej do tej pory takie rozwiązanie skutkowało :D

So cold

O, Jean miałam taki sam stan związany z tą piosenką, po obejrzeniu trailera do II (albo III) serii "The good wife". Miał on właśnie podkład "So cold".
A czy ten serial, o którym mówisz to "Prawo Agaty"? "The good wife" też jest o prawniczce. Zbieg okoliczności, czy "zrzynka"? <szczerzy_sie>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2012, 18:55:37 »
Piosenka, która...się do mnie przykleiła i nie chce odkleić co jest bardzo dziwne, bo mało słucham takich kawałków. Podobno nawet została wykorzystana w jednym z obecnie emitowanych seriali, czego, choć niby oglądałam, osobiście nie pamiętam <smiech> Ale skoro zapodałam ją tutaj to może się teraz odklei, przynajmniej do tej pory takie rozwiązanie skutkowało :D
So cold
O, Jean miałam taki sam stan związany z tą piosenką, po obejrzeniu trailera do II (albo III) serii "The good wife". Miał on właśnie podkład "So cold".
A czy ten serial, o którym mówisz to "Prawo Agaty"? "The good wife" też jest o prawniczce. Zbieg okoliczności, czy "zrzynka"? <szczerzy_sie>

Ona się do mnie przykleiła, ponieważ posłużyła za podkład muzyczny zapowiedzi filmowych na którymś tam kanale swego czasu.
A ten serial to nie "Prawo Agaty" (chyba że też, ale nie oglądam na bieżąco więc nie będę się spierać). Bardziej miałam na myśli ten drugi...o lekarzach toruńskich. Podobno tam się piosenka pojawiła, ale ja nie pamiętam jej tam zupełnie :P

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2012, 19:12:55 »
No to zwracam honor "Prawu Agaty" <jezyk>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Caliente

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:19:33 »
Piosenka, która nie jest ani piękna, ani ambitna, ale ciągle chodzi mi po głowie przez A. - bo jego zdaniem doskonale opisuje naszą relację, jego i mnie. Za pierwszym razem się uśmiałam, za drugim przyznałam mu rację, a teraz już mi wstyd, że tego słucham ;D
Więc może jak Was zarażę, to mi minie.

WuWunio - Ojtam ojtam

Sorry... <olaboga>
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2012, 13:31:29 »
WuWunio - Ojtam ojtam
Słuchałam tego kiedyś na okrągło. :D To był hit naszej bursy. <haha>
Przypomniałaś mi i będę teraz słuchać. :P

To jak już zabrałam głos to żeby było adekwatnie do tematu.
Piosenka, która ostatnio zachwyciła mnie całą sobą, mimo tego, że na początku wcale nie zwróciłam na nią uwagi. Mowa o
Happysad - Ciepło / Zimno
Potrzebowałam kilkunastu odtworzeń, żeby dojrzeć do tej piosenki. Jest świetna!

Uciekam od ulic miast
i byle dalej, byle gdzie.

<serduszka>

Offline Inka

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
  • Rizzoli& Isles, NCIS, CSI:NY, Lekarze ?
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 21, 2012, 18:42:52 »
Piosenka, która wzrusza mnie do łez.

Od ponad 2 tygodni, dzień w dzień katuję Lullaby Nickelback'u
Jedna z moich ulubionych piosenek z bardzo poruszającym tekstem i teledyskiem, podczas oglądania którego zawsze płaczę.
Zakochałam się w głosie Chada Kroegera.   <rumieniec>

Well I know the feeling
Of finding yourself stuck out on the ledge
And there ain't no healing
From cutting yourself with the jagged edge

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 26, 2012, 19:56:44 »
Piosenka, która od lat wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

Molesta + Jamal + Grizzlee - Wszystko wporzo

I choć nie zawsze było tak jak dziś
wiem, że codziennie spełniam swoje sny
patrz na ulicy wciąż stoję obok
do końca dni będę z tobą.

<serducho>

Mam wielki sentyment do tej piosenki, do Molesty i do Jamala. Znam ten kawałek od dawna i zawsze chętnie do niego wracam. Uwielbiam. <3

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2012, 21:42:41 »
Piosenka, która dwa lata temu stała się hitem uroczystości pożegnania przedszkola przez moich pięciolatków <jezyk>
Impreza miała ludowy charakter (stroje, scenografia, repertuar słowno-wokalno-taneczny) i nie mogło w niej zabraknąć góralskich akcentów. Bardzo trudną piosenkę (z zachowaniem gwary) dzieciaki zaśpiewały tak porywająco, że po raz pierwszy w historii pożegnań przedszkolnych publiczność domagała się bisów  <brawo>
 Sporo śmiechu, ale takiego pozytywnego, wywołali chłopcy, którzy starali się śpiewać niskim głosem. A to przez naśladownictwo, bo nie miałam instrumentalnej wersji tej piosenki, więc do ćwiczeń (jako podkład) wykorzystałam ten przykład  <szczerzy_sie>
Dopiero na uroczystości akompaniowała nam rytmiczka na pianinie. "Tubalny" śpiew pięciolatków jednak pozostał, wyszło nieco komicznie, ale z takim przytupem, że hej! <brawo>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 01, 2012, 08:55:13 »
"Idzie dysc, idzie dysc, idzie sikawica" <serduszko>
Znam kilka innych imprez, które się tym kończyły. Z drugiej strony...w ogóle dodałabym jeszcze "Morskie opowieści". Nie wiem tylko co maluchy i rytmika na to :) Na imprezach innego typu się sprawdza ;)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 01, 2012, 20:17:39 »
"Idzie dysc, idzie dysc, idzie sikawica" <serduszko>
Znam kilka innych imprez, które się tym kończyły. Z drugiej strony...w ogóle dodałabym jeszcze "Morskie opowieści". Nie wiem tylko co maluchy i rytmika na to :) Na imprezach innego typu się sprawdza ;)
A miałam kiedyś taki pomysł na czerwcowy piknik rodzinny "Wyspy szczęśliwe" <jezyk>
Jak wiadomo tekst nie nadaje się dla dzieciaków, więc próbowałam troszkę słowa w tej szancie pozmieniać, ale z trudem mi szło, więc pozostałam tylko przy melodii - zrobiliśmy układ taneczny naśladujący pracę marynarzy na statku. Fajnie wyszło, bo dzieciaki miały takie czapeczki białe i kołnierze marynarskie <pompony>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 06, 2012, 13:04:23 »
Piosenka, która kojarzy mi się z dobrą zabawą i dyskoteką.
Zakochałam się w Niej!  <piwo>
Mogłabym do Niej tańczyć, tańczyć i... tańczyć! :D
Dzisiaj repeat w Clubie. <3

Lykkie Li - I follow rivers

I, I follow, I follow you deep sea baby
I follow you...

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 06, 2012, 16:56:27 »
Piosenka, która...się do mnie przykleiła i nie chce odkleić (...)
So cold
Jean, teraz się przyklei do mnie i nie będzie chciała się odkleić, niedobra bestio! :D

Piosenka, która... stała się hitem szkolnej przerwy pewnego pięknego wrześniowego dnia i teraz nie daje mi spokoju
Wszystko przez to, że do tej melodii ułożono smerfową wersję, którą każdy pamięta z dzieciństwa. Jak tylko usłyszeliśmy w radiowęźle pierwsze nuty, zabrzmiał chór: SMERFY! ;D
A macie, niech teraz Wam nie daje spokoju! ;D
Fool's Garden - Lemon Tree
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 07, 2012, 14:17:45 »
O, Lemon Tree! Piosenka moich wakacji, kiedy byłam w gimnazjum. Ktoś wygrzebał ją w swojej komórce, a potem już wszyscy to nuciliśmy. :D

Piosenka, która zawsze mnie pociesza...
Mumford&Sons - "Sigh No More"
Miłość Cię nie zdradzi, nie przerazi i nie zniewoli
Ona Cię uwolni
Bądź bardziej jak człowiek, którym zostałeś stworzony


Bardzo lubię Mumfordów. Niestety nie słuchałam jeszcze nowej płyty, która ukazała się pod koniec września, muszę szybko nadrobić zaległości.

...kiedy inna wprawia mnie w smutny nastrój:

Renata Przemyk - "Odjazd"
Smutne, lekko dołujące, ale nie można powiedzieć, że nieprawdziwe.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 15, 2012, 14:29:16 »
Piosenka, która...zapoczątkowała moją wielką, paroletnią miłość do twórczości do tego zespołu/duetu. Od niej się zaczęło i kiedy dzisiaj nad ranem usłyszałam ją w radio (dalekim od typowo komercyjnego) wspomnienia wróciły ze zdwojoną siłą.
Z muzyką Roxette kojarzę moje lata spędzone w ogólniaku, większość książek wtedy przeczytanych (zawsze czytam z jakąś muzyczką w tle) i godziny ze słownikiem w ręku i tłumaczenie tekstów...które też wcześniej trzeba było jakoś zdobyć. Piękne czasy...Mam wszystkie wydane w tamtych czasach kasety, ze dwie płyty (rarytas wtedy)...a potem mi już przeszło...
Spending my time