Autor Wątek: Stana Katic  (Przeczytany 7334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mysza_99

  • Gość
Stana Katic
« dnia: Czerwiec 04, 2012, 19:09:02 »
Stana Katic



Stana jest jedną z tych kobiet, które robią niesamowite wrażenie i obok których nie da się przejść obojętnie. Tak myślę. I wiem, że nie jest to tylko moje zdanie, więc coś w tym musi być. :)

Poznałam ją w serialu Castle. Najpierw pokochałam Kate - postać, w którą się wciela, a potem serial. Następnie przejrzałam wszelkie wywiady - drukowane, czy też nagrania wrzucone na YT i już wtedy wiedziałam, że jest niesamowita, pełna wdzięku, że ma ogromne poczucie humoru i, że zdecydowanie chcę ją poznać bliżej. :) Marzy mi się spotkanie oko w oko, krótka rozmowa... no ale to sfera marzeń :D

W grudniu obejrzałam For lovers only - film, o którym już pisałam, który stał się bezsprzecznie moim ulubionym. Sophia, w której rolę wcieliła się Stana jest tam olśniewająca, kobieca, pełna namiętności, czułości... rozpływam się, co niewątpliwie widać. :) Tak, po tej roli już nie mam najmniejszych wątpliwości, że Stana zajmuje bardzo ważne miejsce wśród kobiet, które podziwiam. (Tak, tak, podziwiam kobiety, tak już mam i już nawet nie staram się z tym walczyć).

Jak już wspominałam - zdecydowanie lubię wszelkie wywiady, których udzieliła - urzeka w nich bezpośredniością i uśmiechem. Matko! Jaki ona ma uśmiech! A jakie nogi... I tak naprawdę z wieloma niedoskonałościami, których się nie wstydzi, których nie ukrywa... jest i tak doskonała.

Mam nadzieję, że temat się przyjmie - zwłaszcza, że Stany jest wszędzie pełno - odwiedza liczne gale i udziela wielu wywiadów, więc jest o czym podyskutować. No i wiem, że na forum jest kilka osób, które podzielają mój entuzjazm... więc wszystkich serdecznie zapraszam. :D

Oficjalne strony/konta/fanpage aktorki:
http://www.stanakatic.com/
http://www.facebook.com/stanakaticfanpage
https://twitter.com/#!/Stana_Katic

Jeden z moich ulubionych wywiadów:
http://www.youtube.com/watch?v=xXyY2K5UNzs

Jeżeli chodzi o filmy i seriale, w których zagrała większe, mniejsze role - lista pokaźna, ale niestety w większości są to epizody:
   
FILM
    2010: For Lovers Only jako Sophia
    2010: Truth About Kerry jako Emma
    2008: Bezlitosna (Stiletto) jako Raina
    2008: Spirit - Duch Miasta (Spirit, The) jako Morgenstern
    2008: Bibliotekarz III: Klątwa kielicha Judasza (Librarian: Curse of the Judas Chalice, The) jako Simone Renoir
    2008: 007 Quantum of Solace (Quantum of Solace) jako Corinne Veneau
    2007: Smaki miłości (Feast of Love) jako Jenny
    2006: Faceless jako Diana Palos
    2006: Dynastia smoka (Dragon Dynasty) jako Ava
    2005: Pit Fighter jako Marianne
    2003: Shut-Eye jako Angela
SERIAL:
    2009 - nadal: Castle jako detektyw Kate Beckett
    2008: Would Be Kings jako Julianna Martinelli
    2006: Herosi (Heroes) jako Hana Gitelman (gościnnie)
    2006-2009: Jednostka (Unit, The) jako Agentka specjalna Lane (2007) (gościnnie)
    2005: Podkomisarz Brenda Johnson (Closer, The) jako Nadia (gościnnie)
    2003-2004: Tajniacy (Handler, The) jako Mariella (2004) (gościnnie)
    2002-2008: Świat gliniarzy (Shield, The) jako Ayla (2004) (gościnnie)
    2002: CSI: Kryminalne zagadki Miami (CSI: Miami) jako Rita Sullivan (2007) (gościnnie)
    2001-2006: Agentka o stu twarzach (Alias) jako Stewardesa (2004) (gościnnie)
    2001: 24 godziny (24) jako Collette Stenger (2006) (gościnnie)
    1998: Closer, The jako Nadia (2005) (gościnnie)
    1995-2005: JAG - Wojskowe Biuro Śledcze (JAG) jako Lucienne Charmoli (2004) (gościnnie)
    1994-2009: Ostry dyżur (ER) jako Blaire Collins (2005) (gościnnie)


Czytałam kiedyś wywiad z Markiem Polishem - dotyczący współpracy ze Staną (przy FLO właśnie) i powiedział między innymi, że Stana ma szansę stać się gwiazdą wielkiego ekranu, ponieważ ma do tego wszelkie predyspozycje. :) Zdecydowanie się z nim zgadzam. Widać, że kamera ją lubi, widać, że ona się czuje swobodnie, do tego przykuwający wzrok wygląd, śmiałość, fakt, że nie wzbrania się przed trudnymi rolami, wyzwaniami... ja życzę jej powodzenia i chciałabym, żeby się wybiła.

W wolniejszej chwili planuję przejrzeć całość filmografii - albo większość, bo nie wiem na ile te pozycje są dostępne. :) Ale myślę... że to z czasem będę nadrabiać. A może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał przejść przez to ze mną? W każdym razie... zapraszam do dyskusji!

Offline Kate

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2012, 19:51:40 »
Mysza ja chętnie przejdę przez to z Tobą też chciała bym zobaczyć wszystkie filmy i seriale w których grała bo tak samo jak ty ją uwielbiam a widziałam tylko nieliczne z nich  smilie_girl_120

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2012, 20:05:42 »
Uwielbiam jej poczucie humoru, uwielbiam jej zachowanie, jaką potrafi być normalną zwariowaną kobietą pomimo, że jest aktorką dość znaną i uwielbianą przez miliony ludzi. Ach kocham jej nogi i włosy!   smilie_girl_124 Ile bym dała, aby tak wyglądać jak ona!
Poza tym podoba mi się jej styl grania, potrafi bardzo dobrze się wczuć w rolę, a tego przykładem jest serial Castle, i najprawdopodobniej inne filmy i seriale, w których miała możliwość zagrania. :)
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline Fabienne

  • Music whore.
  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 167
  • Crazy people should not be left alone.
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2012, 16:49:19 »
Stana <3

Moja cudowna, genialna, piękna, urocza Stana!
Świetna aktorka, z pięknym głosem. Uwielbiam jak ona śpiewa.
A to, słyszane na żywo, wywołało u mnie mega ciary! : http://www.youtube.com/watch?v=gGufAvgafR0

Emi

  • Gość
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2012, 19:04:03 »
Stana mnie zauroczyła pod każdym względem! Oczywiście uwielbiam ją za rolę Kate z serialu Castle. ;)
Świetną postać stworzyła, przekładają się na widza jej emocje.
Do tego jest przepiękną kobietą, uwielbiam sobie oglądać jej różne zdjęcia z różnych publicznych wystąpień/gal i innych. ;)
Kilka wywiadów z nią obejrzałam, nawet z moim angielskim :P ekhm, ale od razu widać, jakie Stana ma poczucie humoru! Mega pozytywna osobowość :D
Bardzo, ale to bardzo chciałabym obejrzeć For Lovers Only z polskimi napisami. Ale wiem, że nie ma :( Więc chyba w te wakacje jakoś zmobilizuje się do obejrzenia tego po ang, Mysz - obejrzysz ze mną? smilie_girl_149 Skupie się na Stanie, jej osobie, głosie... a to co mówią - w sensie rozumienia pójdzie na dalszy plan. :P

Chciałabym zobaczyć inne produkcje z jej udziałem.  :)

Mysza_99

  • Gość
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2012, 19:21:57 »
Bardzo, ale to bardzo chciałabym obejrzeć For Lovers Only z polskimi napisami. Ale wiem, że nie ma :( Więc chyba w te wakacje jakoś zmobilizuje się do obejrzenia tego po ang, Mysz - obejrzysz ze mną? smilie_girl_149 Skupie się na Stanie, jej osobie, głosie... a to co mówią - w sensie rozumienia pójdzie na dalszy plan. :P

Chciałabym zobaczyć inne produkcje z jej udziałem.  :)

Bardzo chętnie obejrzę FLO - ja zawsze chętnie oglądam ten film. I zawsze na nim płaczę. I to naprawdę jest u mnie rzadkość, że film, który oglądałam tyle razy - wciąż wywołuje u mnie i motylki w brzuchu, i łzy.  :)

Poza tym... doszły mnie słuchy, że na dniach pojawią się napisy, więc... oglądanie będzie tym przyjemniejsze. :) A poza tym - myślę, że z Twoim angielskim dałabyś sobie radę, bo akurat ten film jest 'łatwy' w odbiorze. I więcej tam... robią innych miłych rzeczy niż rozmawiają :D Damy radę! :)

A to, słyszane na żywo, wywołało u mnie mega ciary! : http://www.youtube.com/watch?v=gGufAvgafR0
Lubię tę piosenkę. I wykonanie jest naprawdę fenomenalne. W ogóle lubię wszystkie filmiki z Zlinu i zazdroszczę Fab, że miała okazję Stanę poznać i z nią porozmawiać. :)

W ogóle... jak dla mnie ta piosenka jest ewidentnie kierowana do pewnego pana, który ma właśnie niebieskie oczy, a którego imię zaczyna się na N. Ach to moje stanathanowe serduszko. :D

Offline Fabienne

  • Music whore.
  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 167
  • Crazy people should not be left alone.
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2012, 19:45:25 »
Emi! Ja też chętnie pooglądam, więc dajesz tylko znać i z Myszą stawiamy się na seans :D Będziemy miały seans we 3 :D

Mysza, jak dla mnie ta piosenka też jest o nim... I wiesz, oni mają taki "secret relationship" <hahaha> Nie no, nie wiadomo tak naprawdę, ale wszystko na to wskazuje. Dużo na to wskazuje :D

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:46:23 »

Osobiście wolę ją w innych kreacjach, czyli krótsza sukienka i dekolt. Po dłuższych zastanowieniach zmieniłam zdanie, co do tej sukienki i całego kształtu. Ładnemu we wszystkim ładnie i tyle, tylko za bardzo Nas przyzwyczaiła do bardziej odważniejszych kreacji! :D
W tej fryzurze i tak dalej wygląda jak Audrey, i chyba był taki cel tego wszystkiego! Pomysł bardzo dobry!  :clapping:


She is so beauty!
To powinno starczyć na określenie jej wyglądu etc. Tylko fotografowie w nieodpowiednim momencie zrobili zdjęcie, bo jak widać Stana ma taką dziwną minę, ale i tak jest urocza!  smilie_girl_124
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2012, 18:44:04 »
Mysza była pomysłodawczynią tego wątku i poprosiła mnie abym go zamknęła, ponieważ od dłuższego czasu nikt tutaj się nie wypowiada. Z czasem jeżeli ktoś będzie miał ochotę porozmawiać o tej aktorce to dajcie znać to wątek zostanie przywrócony, a tymczasem zamykam i przenoszę do archiwum.

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Stana Katic
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2013, 21:30:36 »
Najwyższa pora odkurzyć troszkę temat Staniątka. Może ktoś się dołączy :)

Właściwie odkąd przepadłam, to niewiele się zmieniło - ani w moim postrzeganiu Stany, ani w mojej sympatii... Chociaż... możliwe, że się jeszcze zwiększyła. :)

Z ostatnich nowinek. Stana w tym roku pojawiła się dwa razy w świetle reflektorów - nie szaleje tak, jak w zeszłym. Zaowocowało to dwiema sesjami :)

21.02.2013 Regent Beverly Wilshare w LA
I przyjęcie z okazji uhonorowania kanadyjskich nominowanych do Oskarów :)



Czerwona sukienka jest całkiem ładna, do tego fantastyczne buty na niesamowicie wysokim obcasie. Tylko te włosy.. Zdecydowanie nie lubię jej w tej fryzurze. Ale to Stana, tak czy siak robi wrażenie.

Dużo bardziej podobała mi się jej sobotnia odsłona - i fryzura, i strój. Do twarzy jej w różu - nawet tak intensywnym. Faktem jest, jak zauważyła moja koleżanka, że strój skrócił jej nogi, ale i tak... jak dla mnie świetnie. Bardzo korzystnie.



Poza tym w tym roku pojawią się (a właściwie jeden już się pojawił) dwa filmy z jej udziałem.
Pierwszy z nich to "Big Sur", który miał premierę 17 lutego w Sundance na festiwalu filmowym Roberta Redforda. Kolejny film, który wyreżyserował Michael Polish z udziałem Stany. (Kolejny, bo pierwszym było FLO). Stana wcieliła się w nim w postać Lenory.
Trailer do filmu:
Sundance (2013) - Big Sur Official Trailer #1 (2013) - Sundance Movie HD

Drugi film to CBGB, w którym pojawi się m.in. Alan Rickman. Stana wciela się w postać piosenkarki, producentki i współwłaścicielki tytułowego klubu, która zwie się Genya Ravan. Przygotowując się do roli Stana poszła z nią zna lunch. :)


A tu notka z prasy zagranicznej:


Nie mogę się doczekać tego filmu :) Zwłaszcza, że Stana ma tam sporą rolę. :)

Ostatnio obejrzałam trzecią część "Bibliotekarza", w której Staniątko wciela się w postać wampirzycy. Sam film lekki, ciut zabawny... bez żadnych wybitnych walorów artystycznych, ale na pewno przyjemny dla oka. :)
Śpiewająca Stana, czyli to, co zdecydowanie lubię:
The Librarian - Simone's Song [Stana Katic] ;)

Mam nadzieję, że od czasu do czasu spotkamy się w tym temacie :)