Autor Wątek: Zabawa z motywami  (Przeczytany 40544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Zabawa z motywami
« dnia: Maj 29, 2012, 22:02:52 »
Zabawa "pożyczona" z ifilmu, ale myślę, że tutaj też się przyjmie. :)

Zasady - wydaje mi się - zna każdy. Jeśli nie to tak krótko:
- jedna osoba daje motyw, a następna musi wkleić jakąś piosenkę z tym motywem oraz napisać następny motyw;
- do wstawianej przez nas piosenki dajemy komentarz co najmniej 2 zdaniowy :)
Jeśli ktoś miałby pytania, proszę pisać, aczkolwiek myślę, że zrozumieliście. ;)

motyw: wygląd

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2012, 22:19:27 »
Hmmm...a nie lepiej pomyśleć o czymś nowym?
Dopiero była mowa by nie robić wiernej kopii ifilmu (kurcze brakuje mi emotki "myśli" albo nie widzę:()
Ta zabawa jeszcze tam jest otwarta, można spróbować swoich sił.
Poza tym...no wiem...sama nie mam do tego pomysłu pełnych praw autorskich :)
Ale jak zawsze czekam na decyzję "góry", zdanie innych:)

Mysza_99

  • Gość
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2012, 21:00:31 »
Ta zabawa jeszcze tam jest otwarta, można spróbować swoich sił.

To prawda. Ale... nie ukrywam, że przyjdzie taki dzień, w którym na ifilmie zostanie zamknięta, bo i cały ifilm pójdzie do archiwum... i wtedy byłoby mi bardzo miło, gdyby tu znalazł się kącik dla "Zabawy z motywami" (a proszę o to, jako współautor, współzałożyciel, jeden z rodziców tejże zabawy).
I to już nie jest kwestia tego, czy ten jeden temat sprawi, że forum bardziej lub mniej będzie przypominało nasz ifilmik. Ja po prostu... kocham tę zabawę. Jest dla mnie okazją do posłuchania wielu - często zapomnianych piosenek. Ale nie tylko zapomnianych, czasami też nieznanych, czasami takich, których namiętnie słuchałam w dzieciństwie. Odświeżam sobie... i dobrze się przy tym bawię. :) Widziałam dyskusję o tym temacie w innym miejscu... i od siebie prosiłabym o nieskreślanie go. Chyba, że nie będzie albo chętnych do zabawy (a może nie być, bo pomysł mógł się już wypalić), albo zgody z granatowego świata :)
Wtedy oczywiście zrozumiem. :)

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2012, 14:34:24 »
Nie widzimy żadnego powodu, aby ta zabawa nie mogła znajdować się także tutaj, tym bardziej, że pomysł na nią był naprawdę strzałem w dziesiątkę- jest nie tylko zabawą samą w sobie, ale spełnia ważne zadanie jakim jest poznawanie nowych, nieznanych wcześniej utworów lub przypominanie sobie świetnych, zapomnianych już hitów ;)

Także...do dzieła, dziewczyny! Pierwszy motyw, zaproponowany przez Donię to: wygląd

Offline Inka

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
  • Rizzoli& Isles, NCIS, CSI:NY, Lekarze ?
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2012, 19:52:03 »
Jeśli dobrze zrozumiałam tę zabawę, to przychodzi mi do głowy piosenka WBU - Nie oceniaj.
Mimo, że nie lubię takiej muzyki to muszę przyznać, że niesie ze sobą bardzo mądre przesłanie. Nie ważne jak wyglądamy, co mamy na sobie. Liczy się to, co ludzie mają w głowie i sercu.

Kolejny motyw-marzenia.   :)

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2012, 20:14:12 »
Jak marzenia, to pierwsze co przyszło mi na myśl to Rzeka marzeń starego, dobrego BAJMu smilie_girl_321

Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie
ono rozproszy złej nocy cienie...


A i piosenkę może bym wkleiła :D
http://www.youtube.com/watch?v=--EQpaZorXw&feature=related


kolejny motyw: woda

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2012, 20:41:13 »
Jak "woda", to proponuję piosenkę, której tytuł znają wszyscy, ale może nie wszyscy wiedzą, że był taki właśnie utwór muzyczny. Chociaż... całkiem nie tak dawno przypomniał ją do spółki z pierwszym wykonawcą Maciek Maleńczuk. A pierwszy wykonawca to oczywiście Zbigniew Kurtycz.
Cicha woda - piosenka o niejednej z nas i niejednym z nich smilie_girl_253 Radośnie, żywo, szybko tak jak nurt rwącej rzeki smilie_girl_356 No i zakończenie trochę żartobliwe i trochę ironicznie :th_girl_haha:

Oj, słyszało się już parę razy takie cichutkie, pod nosem śpiewane "cicha woda, brzegi rwie..." smilie_girl_099

http://www.youtube.com/watch?v=IwSwcSh1F2M

motyw: klucz
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Mysza_99

  • Gość
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2012, 00:45:25 »
Piosenka z jednego z moich ulubionych Teatrów TV - z "Ballady o kluczu". :) Oczywiście obejrzałam dla Dominiki Ostałowskiej i się nie rozczarowałam - naprawdę dobry spektakl! :) I świetna Dominika. I fantastyczny Zamachowski. Polecam z całego serca. :)

Zostawiłaś mi serce,
lecz nie zostawiłaś
kluczyka złotego.
Zostawiłaś mi serce,
gdzie znajdę klucz, złoty klucz?


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PGPBv4CQ5M4

Motyw: dziecko

Offline Little Anne

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 121
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2012, 13:17:25 »
Pierwsze skojarzenie to piosenka Edyty Bartosieiwcz pt. "Dziecko". Nastrojowa, magiczna piosenka.

Patrzyłam na niego jak rozciera swe ręce
I szybciej tętniła mi skroń
I przyszło mi na myśl że przecież nic nie wiem
O ludziach takich jak on
Oh dziecko gdybyś przeżyła tyle co ja


http://www.youtube.com/watch?v=PEDyN0Gf4zg

Motyw: okno

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2012, 17:04:20 »
Gdy zobaczyłam motyw to od razu na myśl mi przyszła Martyna Jakubowicz 'W domach z betonu'. Uwielbiam słuchać tę piosenkę 'na sucho', jak i w połączeniu z niektórymi scenami z Magdy M.

Po południu zobaczyłam go w sklepie
patrzył we mnie jak w jakiś obrazek
ruchem głowy pokazał mi okno
wiec ten wieczór spędzimy znów razem


http://www.youtube.com/watch?v=pwO4y5FN7BA&feature=related


motyw: wiatr

Offline Jagna

  • peczu94
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2012, 17:06:21 »
Tak się złożyło, że słuchałam sobie "Taką wodą być" happysadu i jest tam okno.  smilie_girl_120 Co prawda w jednym wersie, ale co z tego... Ważne, że piosenka piękna i pasuje. Posłuchajcie, bo naprawdę spora dawka romantyzmu, ale takiego oryginalniejszego i baaardzo miłego dla ucha.  :wub:

Taką wodą być,
 Co otuli Ciebie całą, ogrzeje ciało,
 Zmyje resztki parszywego dnia,
 I uspokoi każdy nerw, zabawnie pomarszczy dłonie,
 A kiedy zaśniesz wiernie będzie przy Twym łóżku stać
 I taką wodą być, a nie tą co żałośnie całą noc tłucze się po oknie...
  smilie_girl_308

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cWwg-YSqF_U

Edit: Ojjj, przepraszam, się wyrwałam przed szereg. :) Oczywiście motyw Stelli teraz... ;)
Kolekcjonujesz swój słoik serc
 i rozrywasz miłość...

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:07:27 »
Jak wiatr to Ewa Farna i "Dmuchawce, latawce, wiatr". Prawdę mówiąc piosenka od zawsze była mi obojętna i pomimo tego, że kilka razy ją przesłuchałam baardzo szybko mi się znudziła. Ewa ogólnie ma piosenki, które szybko się nudzą. Może tylko ja tak sądzę, ale no...  :th_0girl_dance:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KoILNyPLFnM

motyw: oczy

Offline Pat Mariah

  • Laurkowi
  • *****
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:27:52 »
Oczywiście skojarzyły mi się "Oczy szeroko zamknięte" zespołu Łzy. Miałam kiedyś straszną fazę na tą piosenkę, bo za każdym razem, jak wpadnie mi w ucho, to już z niego wyjść nie chce :D
http://www.youtube.com/watch?v=IO1evhvjJZs

motyw: życie

Emi

  • Gość
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:44:00 »
Moje ukochane Myslo, z niepowtarzalnym i wyjątkowym głosem Rojka <3
Różne piosenki mi przychodziły do głowy, które by pasowały do motywu: życie ale wybrałam Acidland.  ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g_orMKHMaBU#!

Nie poddaj się, bierz życie jakim jest
I pomyśl, że na drugie nie masz szans
  ;)


motyw: czas

Offline Jagna

  • peczu94
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabawa z motywami
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2012, 23:06:38 »
Od razu mi się skojarzyła Kayah (coś ostatnio mnie na nią wzięło, chyba muszę posłuchać w dużych dawkach, żeby mnie w końcu zostawiła  smilie_girl_253) i jej "Byłam różą".  smilie_girl_321
Uwielbiam ten utwór całą sobą. Tekst jest po prostu idealny; przedstawia "wielki temat" niewyszukanymi słowy. W ogóle to, co z Bregovicem to dobre.

Ostatnio zastanawiałam się nad osobą Kasi... No bo ona mi się wizualnie nie podoba w ogóle, wolę jej słuchać tylko. Ale pomyślałam sobie, że gdyby była zwykłą, ładną dziewczyną o pospolitym wyglądzie to też nie byłoby to. Więc może dobrze, że jest nieco odmienna, że nie da się jej zapomnieć. Bo co jak co, ale drugiej takiej Kayah się nie znajdzie. ;)

Od czasu do czasu jakbym słyszała nadal
 Jak przechodzisz przez mój próg
 Miły
 Od czasu do czasu choć wiem że nie mam prawa
 Bo nie jestem twoja już...


motyw: bańka
Kolekcjonujesz swój słoik serc
 i rozrywasz miłość...