Autor Wątek: Bajki i filmy dla dzieci  (Przeczytany 23105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 18, 2013, 23:20:03 »
Ech, ja jeszcze lubiłam "Żwirka i Muchomorka", "Rumcajsa" razem z Cypiskiem, którego z kolei potem kojarzyłam z proszkiem do prania pieluch ;D Jak moim siostrzeńcom puściłam Bolka i Loka to też siedzieli zahipnotyzowani. Po "Wilku i Zającu" przez kilka dni mówili "Nu pogodi" ;D To nie to, że dzieci nie lubią - dzieci nie znają. Likwidacja "Dobranocki" też zastanawia....
Fajnym filmem dla małych chłopców są przygody Mikołajka, według powieści Rene Goscinnego. Z polskim dubbingem  jeszcze... <serduszko> Miodzik. Sama oglądałam już kilka razy  :D
Należy tylko pamiętać, że:
- jak tata nagle kupuje mamie kwiaty i wynosi bez ponaglania śmieci to znaczy, że będziesz miał/a rodzeństwo
- jak rodzice będą mieć bobasa to strzeż się wycieczki do lasu...wywiozą cie bo będziesz niepotrzebny
- jak zechcesz wykończyć swojego braciszka przez mafie to pamiętaj, żeby nie szukać jej w warsztacie samochodowym
- dobre eliksiry na przyrost siły robił tylko Asterix...i lepiej żeby tak zostało
- symptomy z punktu pierwszego niekoniecznie muszą się sprawdzać i kiedy ty już zechcesz braciszka może się okazać, że rodzice jednak nie mieli go w planach (trzeba będzie poprosić ;D)

Ten film jest uroczy  <buja_w_oblokach>

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 19, 2013, 06:45:17 »
Fajnym filmem dla małych chłopców są przygody Mikołajka, według powieści Rene Goscinnego. Z polskim dubbingem  jeszcze... <serduszko> Miodzik. Sama oglądałam już kilka razy  :D
Należy tylko pamiętać, że:
- jak tata nagle kupuje mamie kwiaty i wynosi bez ponaglania śmieci to znaczy, że będziesz miał/a rodzeństwo
- jak rodzice będą mieć bobasa to strzeż się wycieczki do lasu...wywiozą cie bo będziesz niepotrzebny
- jak zechcesz wykończyć swojego braciszka przez mafie to pamiętaj, żeby nie szukać jej w warsztacie samochodowym
- dobre eliksiry na przyrost siły robił tylko Asterix...i lepiej żeby tak zostało
- symptomy z punktu pierwszego niekoniecznie muszą się sprawdzać i kiedy ty już zechcesz braciszka może się okazać, że rodzice jednak nie mieli go w planach (trzeba będzie poprosić ;D)

Ten film jest uroczy  <buja_w_oblokach>
Świetny jest. Bardzo fajnie połączone wątki z kilku opowiadań z główną fabułą o nienarodzonym dziecku (też zresztą wziętą z ksiązeczki).
Jak moja córa nieco dorośnie to muszę go jej "wdrożyć". Na razie jesteśmy na etapie czytania przygód Mikołajka przed zaśnięciem. Każdego wieczora - jedna przygoda. Muszę powiedzieć, że to świetny pomysł - bo ja mam w domu tylko 3 książeczki o przygodach Mikołajka, ale jak nam się "skończą" to pojedziemy do biblioteki, pożyczymy następne - to i ja sobie poczytam :D
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 19, 2013, 08:02:21 »
Jeżeli wyczerpią się książeczki z przygodami Mikołajka to: polecam to

Dla mnie mega bohaterem "Mikołajka" jest Kleofas. Ta jego bystrość jest fenomenalna a procesy myślowe, uwieńczone sukcesem jak ten z Sekwaną, urocze. Opieram się głównie na filmie, bo akurat przygód Mikołajka nie miałam okazji czytać. Motyw nowej nauczycielki, która nie lubi lizusów też jest dobry. Pani zaszokowanego "prymusa" do kąta, gdzie odprowadza go właśnie Kleofas, bo jest do tego bardziej przyzwyczajony :) Naprawdę mnóstwo zabawy jest z tym filmem :D

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 19, 2013, 09:26:18 »
Musisz KONIECZNIE przeczytać, film aczkolwiek bardzo dobry - nie oddaje tych wszystkich niuansów, aluzji z tekstu. Opowiadania pisane są w pierwszej osobie, narratorem jest Mikołaj - autor świetnie oddaje szczególny sposób rozumowania małego chłopca.

Co do Kleofasa - w książce niestety nie jest lotnym dzieciakiem, całe lekcje stoi w kącie, nic nie umie ale posiada jako jedyny w klasie telewizor, więc wśród kolegów cieszy się popularnością :)

Moim ulubionym kolegą Mikołaja jest Alcest - znany z tego, że chętnie podzieli się wszystkim, pod warunkiem, że nie będzie to coś do jedzenia :)
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 19, 2013, 11:15:07 »
Kiedyś mój kolega pochłaniał przygody Mikołajka a czytając wasze posty chyba sam będę musiał sięgnąć po tą lekturę. Jak tylko uporam się z obecnymi książkami będę musiał wypożyczyć i zakosztować jego przygód.  <mysli>

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 19, 2013, 15:07:29 »
Mikołajek jest genialny! <haha> Jak byłam mała uwielbiałam czytać jego przygody, zresztą teraz też nie pogardzę. Książka jest naprawdę zabawna, a teraz, kiedy jestem starsza, zaczynam zauważać inne śmieszne sytuacje niż wcześniej - to, jak Mikołajek komentuje świat dorosłych zawsze wywołuje uśmiech. A niektóre stwierdzenia są tak trafione!
Ale nie wiedziałam, że jest też film. Muszę koniecznie i to jak najszybciej zobaczyć!

Mikołajek to zdecydowanie jedna z bajek mojego dzieciństwa. Mam w domu nawet jeden egzemplarz z dedykacją od siostry, która wówczas była jeszcze mała, więc chyba nie muszę mówić jak dedykacja wygląda. Jest urocza. <usmiech>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 19, 2013, 20:43:32 »
Avant, to wróć tutaj koniecznie ze swoimi odczuciami odnośnie filmu. Książek nie znam i w związku  z tym porównać nie mogę, ale słyszałam wiele pochlebnych opinii na temat tej ekranizacji ;) Film ma jeszcze ten plus, że można spostrzec gestykulację bohaterów, mimikę a już ona sama może wywołać uśmiech na twarzy.  :D Jak dla mnie i mimika i sam wygląd Kleofasa (w tym rozczochrana czupryna) mogą posłużyć za argument za  tym stwierdzeniem ;D

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 20, 2013, 18:48:30 »
Jean, obejrzę koniecznie, bo mnie zaciekawiliście. Poza tym lubię oglądać ekranizacje książek, które już przeczytałam, zawsze jestem ciekawa, jak widział to reżyser i czy podobnie jak ja we własnej głowie. <mruga>

Offline asia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 23, 2017, 09:07:03 »
A ja polecam bajkę "Dzieciak rządzi!". Byłam wczoraj w kinie i bardzo mi się podobało, chociaż chwilami była za bardzo "dla dzieci", ale najmłodsi byli bardzo zadowoleni. A rodzice, którzy przyszli z dziećmi, też mieli ubaw. Kwestia tego, że czasem sceny trwały za długo.

Nie wiem, jak obejrzane filmy wpływają na dzieci, ale najmłodszych może przekona do młodszego rodzeństwa :D

"Może brakować mi słów, ale nie własnego zdania"

Offline kamyfetek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:57:27 »
SIEMKA! Polecacie jakieś kanały na YT z bajkami dla dzieci? Z tabletu puszczałbym synkowi :) Z góry dziękuję!

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 14, 2017, 20:50:41 »
Ostatnio obejrzałam film - Piękna i bestia.
Pięknie zrobiony, od razu przypomniało mi się dzieciństwo. Ta sama muzyka, super efekty, dobra gra aktorska :)
Polecam!
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline oknocand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • http://agloni.pl/
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 18, 2018, 16:24:12 »
fajne
sezon na misia, sezon na misia 2
jak wytresować smoka
epoka lodowcowa 1,2,3
potwory i spółka
księżniczka i żaba
planeta 51 - trochę zbyt oczywiste
odlot - super
klopsiki i inne zjawiska pogodowe
piorun
podniebna poczta kiki - Japońska,
skok przez płot
astro boy
załoga g
wall-e
stalowy gigant
mój brat niedźwiedź
alvin i wiewiórki
kung fu panda
i wiele innych disney kopciuszek, Bambi, itp

Offline plotkara

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 07, 2018, 15:38:54 »
Moje dzieci są zakochane w bajkach Disneya i najbardziej w tych starych wydaniach , na których ja się wychowałam. To były prawdziwe bajki, a nie to co teraz leci na Minini czy innych kanałach... :P

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 15, 2018, 19:44:28 »
Dokładnie. Sama lubię sobie czasem włączyć Małą syrenkę czy Zakochanego kundla :) Moje ukochane bajki.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Kenzii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 28, 2018, 14:06:37 »
no te stare są bez porównania, piękne historie i piękna kreska :) Z tych nowszych bardzo podobał mi się Shrek, Madagaskar, Wall-e, iniemamocni.... było kilka fajnych bajek :)