Autor Wątek: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)  (Przeczytany 262729 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 05, 2016, 21:45:30 »
Nawrót depresji oczywiście jest zawsze możliwy..Tylko wydaje mi się, że Maryśka raczej wtedy nie pakowałaby się do łóżka z tym Bilskim, ani tym bardziej nie opisywała swojego życia intymnego z tym gostkiem..  <mysli>
Ludzie w depresji na takie "uciechy" przeważnie nie mają ochoty. W ogóle mają problemy nawet z najprostszymi czynnościami życiowymi , jest to wyjątkowo trudna do wyleczenia choroba.. <flaga>

Mnie zastanawia jednak to, czy w tym sezonie zdążą z pokazaniem tego, co ujawnili tuż przed jego rozpoczęciem. Tzn czy Maryśka w końcu się dowie prawdy o tym szemranym Bilskim, jak to tam napisali:
" Ciesząc się wolnością, Maria zacznie nawet opisywać swoje przygody na blogu. Nieświadoma, że mężczyzna, któremu oddała serce… powinien trafić do więzienia! A Bilski okaże się w końcu przemytnikiem i groźnym przestępcą. Co wydarzy się, gdy Rogowska pozna jego tajemnicę?"..".
Pewnie do więzienia ten nadęty bufon raczej szybko jeszcze nie trafi, ale czy prawdę o nim Maryś w końcu pozna w tym sezonie, to też wcale nie jest jeszcze przesądzone..Z tego co dziś plotkarskie portale ujawniły, bombą na koniec sezonu ma być zdrada Kingi z tym dziennikarzem z rodziny Marszałków, można więc przypuszczać, że wątek poplątanych historii trójkącika Maryśka&Artur&Bilski mogą przerzucić na następny sezon..


Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 06, 2016, 13:31:57 »
Myślę, że skoro zostało wspomniane o tym w zapowiedzi obecnie trwającego sezonu, to zamierzają to do jego zakończenia rozwiązać. Zresztą, przecież od początku raczą nas drobnymi niejasnościami, które stopniowo zapewne doprowadzą do całkowitego zdemaskowania Bilskiego a'la Wrońskiego. Może nie będzie to tak spektakularne odkrycie jak to, że Kinia zdradza męża, ale powiedzmy drugie-trzecie miejsce spokojnie nam się należy.  <szczerzy_sie> Tym bardziej, że poprzedni sezon zakończył wypadek Artura więc byłoby to trochę nie fair gdyby Rogowscy zdominowali wakacyjną przerwę po raz drugi z rzędu.
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 06, 2016, 15:42:12 »
Być może, chociaż przypuszczam, że naiwna Maryśka w żadne takie "rewelacje" o szemranym Bilskim od razu to nie uwierzy. Prawdopodobne wg mnie jest i to, że znów zostanie  przez niego omotana/zmanipulowana, facet zrobi z siebie ofiarę niecnych, mafijnych porachunków/knowań, w które oczywiście "przypadkowo" się zapląta. A ta Samarytanka kolejny raz poprosi o prawniczą pomoc dla Bilskiego, jedną z największych gwiazd warszawskiej palestry, czyli swoją siostrunie Marciochę..Na tzw "jedynce" poniedziałkowego wydania "Świata seriali" jest fotka chyba wystraszonej Maryśki z tym jej obecnym "kochaniem", wydaje mi się, że ktoś temu bufonowi obił facjatę..  <smiech>

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 06, 2016, 16:38:52 »
Ciekawe jaką bajkę jej wciśnie odnośnie tego zapewne małego nieporozumienia. <mysli> Może wpadł na drzewo albo załapał na pierwsze przymrozki. Dzisiejsze ulice są tak niebezpieczne...
Wydaje mi się, że jeśli po raz kolejny poprosiłaby siostrę o pomoc to tym razem Martusia dokładniej by mu się przyjrzała i na pewno wyszłoby wszystko na jaw, a już na pewno w połączeniu z materiałami ze śledztwa Artiego. Swoją drogą to co, już koniec zabawy w Sherlocka? Na tych fotkach się skończyło? Jeśli tak to szkoda wielka, bo gdyby nadal trwało to może do Artura jako pierwszego by dotarły jakieś rewelacje odnośnie tego pobicia. Ech, zawsze wszystko tak urywają... Zaczną temat, który ma w sobie jakiś potencjał, pociągną go kilka odcinków i koniec..
Szczerze nie mogę się doczekać tego ŚS, rozkładówka jest nasza i ciekawość mnie wręcz zżera co tam powypisywali.
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 08, 2016, 11:19:52 »
Proces nawracania przestępcy Bilskiego na dobre się rozpoczął..A ta naiwna Maryśka znowu wyląduje z nim w wyrku we własnej chałupie i we wszystko mu uwierzy. Może niech jeszcze pożyczy kasę od Artiego, żeby teraz pomóc swojemu szemranemu kochankowi w finansowych kłopotach.. <smiech> "Bidulek" Bilski tylko wykorzystywał luki w prawie celnym, dobre sobie. W końcu wszyscy tak kombinują, nie on jeden.. <flaga> Ona będzie trwać przy nim jeszcze długo, albo i na stałe<smiech> No cóż, starzy Mostowiakowie będą mieli w przyszłości kolejnego, bardzo "zacnego" zięcia.. Przypuszczam, że ujawnienie prawdy o przestępczej przeszłości swojego gacha nie zrobi na Maryśce pewnie żadnego wrażenia, no bo przecież dla niej stał się porządnym człowiekiem.. I zasługuje na to, żeby mu w tym pomóc i wyciągnąć z tarapatów..<smiech>
No cóż, w końcu z Bilskim będzie wiodła o wiele ciekawsze życie niż miała z Artim.  <haha> A to zajmie się załatwieniem temu bufonowi pomocy prawnej, wszak prawników w rodzinie Mostowiaków nie brakuje.
W ostateczności zaś będzie odwiedzać to swoje "kochanie" w kiciu i wysyłać mu tam paczki..Chociaż jakoś w to, że ten bufon tam kiedyś trafi, to na razie nie bardzo mi się chce w to wierzyć.  <smiech>
Szkoda tylko tych starań i zabiegów Artiego, dalej będzie się od niej odbijał jak od ściany. Z resztą, co takiego ten bidak mógłby dla niewzruszonej Maryśki jeszcze zrobić, żeby mu uwierzyła i na dodatek znowu pokochała? Pochlastać się, czy co ? <smiech>

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 08, 2016, 11:33:12 »

Spoiler
A żeby było jeszcze ciekawiej, kilka godzin później - podczas spaceru w lesie - były mąż obejmie i namiętnie pocałuje Marię! Co ona na to? Nie zaprotestuje! Co więcej: odwzajemni jego pocałunek! Ośmielony tym Rogowski wyszepcze: "Kocham Cię"! Romantyczna przechadzka z Arturem sprawi, że kobieta zrozumie, że znakomicie czuje się w jego towarzystwie. Minęły też ślady po dawnych urazach.

 Potem oboje odwiedzą Mostowiaków-seniorów w Grabinie, gdzie Artur rozegra partyjkę szachów z Lucjanem. Senior poradzi później córce, by jednak jeszcze raz przemyślała sprawę powrotu do byłego męża. A Rogowska dotkliwie poczuje, że znalazła się w pułapce własnych uczuć i zacznie się poważnie wahać, którego z zakochanych w niej mężczyzn powinna wybrać...

Ja się więc nie poddaję i wierzę w Doktorka. <jupi> Przecież napisali, że Marysia porozmawia z Luckiem, a ten poradzi jej, aby dobrze zastanowiła się nad swoim "wyborem". To da jej do myślenia. Musi. A przynajmniej powinno...  <placze>
A jeśli chodzi o pomoc prawną, to nie wiem czy udałoby jej się kogoś z rodzinki nakłonić do pomocy w sprawie oszustw.  <mysli> Mogłoby się więc zdarzyć coś takiego, że cała familia odwróciłaby się od niej za to, że broni Bilskiego, a to byłby dość zacny wątek. "Wielka miłość" kontra rodzina.
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 08, 2016, 12:04:07 »
No właśnie, gdyby przede wszystkim Maryśki synowie odwróciliby się od niej, to może by ją to w końcu otrzeźwiło. Co prawda ze zdaniem Lucjana trochę się liczyła, ale niestety bardziej jednak z opiniami swojej wścibskiej matki. A temu babsztylowi Bilski bardzo się przecież spodobał.. <flaga>
Może na początek obaj jej synowie, przynajmniej okazaliby wobec szemranego Bilskiego wyraźną nieufność
i niechęć, np do spotkań z tym mamusinym gachem..Tylko, że Piotrek nic nie zrobił z tym, co ustalił wynajęty przez Artiego detektyw. Pewnie długo też się tym nie zajmie, bo sam będzie miał kłopoty z wymiarem sprawiedliwości, a Paweł o Bilskim jeszcze nic nie wie. Dziwne też, że Artur tego tematu sam nie drąży, czyżby odpuścił ... <mysli>
W sumie serialowa Maryśka nigdy ze strony rodziny z awersją do swoich facetów jeszcze się nie spotkała. To byłoby ciekawe, gdyby jej własna rodzina z tego powodu zaczęła się od niej odwracać.   <lubieto>
Przypuszczam, że gdyby mała Basia została w jakiś sposób narażona na niebezpieczeństwo, nawet przypadkowo np przez "kolegów" mamusinego gacha, no nie wiem - jakiś napad na mieszkanie Maryśki, nachodzenie w nim Bilskiego celem odzyskania forsy, czy jakichś fantów z przemytu, to może by to otworzyło jej oczy, z jakim facetem tak na prawdę się związała i czym to może grozić. <mysli> A Arti chyba dostałby wtedy szału i wkroczył do akcji..Ale wątpię, żeby scenobajarki coś takiego by wykombinowały.

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 08, 2016, 12:34:01 »
Bo Bacha rekrutuje potencjalnych zięciów tylko i wyłącznie na podstawie walorów estetycznych. Radoszem też była zachwycona. <zez> A Lucek bądź co bądź myśli bardziej racjonalnie. Myślę, że jak Piotruś ogarnie się ze swoimi problemami, co podobno ma nie trwać zbyt długo (info o zdradzie to podobno bujda), to na tapetę wskoczy Bilski. A Artur może chwilowo odpuścił ze względu na problemy "syna". Chociaż zlecone śledztwo być może i trwa dalej, tym bardziej, że podczas przekazania tych zdjęć chyba nie było mowy o zakończeniu współpracy. <mysli>

Kurczę, Basia była już raz porwana, nie wiem czy zdecydowałyby sie kolejny raz na akcję z dzieckiem. Chociaż byłoby to bardzo dobre... Albo jeśli nie Basia to może ten gabinet rehabilitacji. W końcu sporo kasy w to poszło, a Bilski jest w potrzebie. Taki sprzęt zapewne jest sporo wart.
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 08, 2016, 12:53:30 »
Ale ja nie mam na myśli kolejnego porwania Basi. Same niezapowiedziane i "przyjacielskie" wizyty kolesiów szemranego Bilskiego w chałupie Maryśki by wystarczyły. Oczywiście wtedy, kiedy np ten gach był z małą sam w mieszkaniu. Albo w trakcie jakiegoś "odbioru" przez tego bufona małej z basenu, jakaś kolejna "drobna", uliczna stłuczka jego facjaty przez dawnych przyjaciół..Basia o czymś takim na pewno swojemu ojcu by powiedziała, bo mamuśce to raczej już niekoniecznie. Znając dotychczasową działalność i "pomysłowość" Bilskiego w manipulowaniu oczywistymi faktami, to małą albo by czymś przekupił, lub tak skołował, że nic by kochającej mateczce nie pisnęła.. <mysli>
Gabinet trudno byłoby "ruszyć", w końcu Maryśka sama tam nie "pracuje" i po sąsiedzku ma swoją rodzinę, plus doszlusuje tam jeszcze Marcin z napakowanym kumplem..Jeśli już to ewentualnie wymuszenie kasy z "zysków", ale tam jest taaaki ruch w interesie, że ho ho ho ... <smiech>
Wg mnie zarówno Lucjan jak i Bacha są "po jednych pieniądzach". Wystarczy, że każdy, nowy gach córeczki zagra z nim w szachy i wychyli "odrobinę" ulubionej nalewki. A Bacha zawsze z mety rozczuli się otrzymanym wiechciem zielska i cmokaniem po rąsiach przez kolejnego kochanka ukochanej córci.. <smiech>

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 08, 2016, 15:07:54 »
grant1, podziwiam Twoje zdolności wynajdywania synonimów, są niesamowite. <hahaha>

Też nie miałam na myśli porwania, a jedynie jakiegoś zdarzenia z Basią, tyle że nieco ostrzejszego niż te, które wymieniasz. Chociaż uważam, że trochę zbyt wiele i tak już ją spotkało, nawet jak na postać dziecięcą. Taki Wojtuś na przykład, poza tym że mu matka sfiksowała wiedzie całkiem spokojne dziecięce życie, a mała Rogowska przeżyła i porwanie, krztusiec, napad na dom, rozwód rodziców, nowego "przyjaciela" mamusi... Wiem, że to dziecko, większości z tych zdarzeń nie pamięta, ale jednak... Ale jeśli rzeczywiście do czegoś by doszło to matce mogłaby nie pisnąć słówkiem ze względu nie tylko na to, że została zastraszona przez Roberta, ale i dlatego, że kochana mamusia nie wiele sobie robi ze skarg córki i uważa to za dziecięcą fantazję.  <flaga>
A gabinet... Cóż, jeśli Bilski wie tyle samo o biznesie Marysi co ona o jego, to może myśleć, że ci mili doktorkowie tam tylko pracują, a nie że włożyli trochę kasy w udziały.
Ech, jak ja bym chciała, żeby go ktoś tak porządnie nastraszył. O, albo, żeby sobie znalazł nową panią, z większą kasą, co byłoby zdecydowanie najlepsze.  <jupi>
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 16:10:04 wysłana przez Patrycjaa »
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 08, 2016, 16:33:59 »
Patrycjaa! Dziekuję za komplement  :zawstydzony1
A wracając do tego, co zamieścili w Świecie seriali, dochodzę do wniosku, że Maryś oczywiście nadal uparcie będzie brnęła w ten swój porąbany romans z przestępcą Bilskim. I na nic zdadzą się podchody i wyznania miłości do niej przez Artiego. Tak samo będzie z radami Lucjana. W końcu piszą o tym, że któregoś dnia ten Bilski wróci do domu z pokiereszowanym ryjem, jest też jego fotka w ciemnych okularach. Wniosek można wysnuć taki, że ta "randka" eksmałżonków R. w grabińskim lesie, ich "namiętne"pocałunki oraz wspólna wizyta u starych Mostowiaków w żaden sposób nie wpłyną na zmianę jej decyzji, czyli zgodę na powrót Artura. <flaga>
Ba, przecież na dodatek będzie "poruszona" tym, że ten palant Bilski dla niej zmienia swoje życie...Kurna, "urocze" to jest, że nadal chyba nic to jej nie da do myślenia. No cóż, ta jej naiwność, a wręcz głupota zaczyna mnie już irytować . Tak szczerze, to Arti powinien sobie w końcu odpuścić to zabieganie o odzyskanie jej względów. Skoro idiotka Maryśka woli mieszkać i żyć z przestępcą, przejmować się tym "biedakiem" i jego lewymi biznesami, to niech sobie z nim żyje. Będzie z szemranym Bilskim miała o wiele ciekawsze życie.. <smiech>
Aż dziwię się, że coś takiego po latach kibicowania tej serialowej parze napiszę...Arti naprawdę powinien dać sobie spokój z tym wiecznym zabieganiem o względy Maryśki. Co on takiego musiałby wykombinować, żeby ją do siebie znowu przekonać? I czy w ogóle ona jest teraz tego warta? Szkoda jego czasu, niech się chłopina w końcu ogarnie i rozejrzy za jakąś normalną kobietą. Tak w ogóle, to zarówno serialowy Arti, jak i Budzyński powinni omijać szerokim łukiem obie siostry Mostowiak, uciekać przed nimi, gdzie pieprz rośnie. <zniecierpliwiony> Ale oczywiście pewnie tak nie będzie, a szkoda.
W końcu z tych serialowych historyjek wynika, że zawarcie małżenstwa z którąkolwiek z sióstr z rodziny M. kończy się tak: a) grozi kalectwem - początkowo trwałym bądź "przejściowym" b) nagłą śmiercią c) rozwodem -w najlepszym przypadku (najszczęśliwszym dla mężów). A koniec to kompilacja pkt a i c, z prawdopodbnym finałem z pkt b ....
A ponieważ Arti zaliczył już te wszystkie przypadki- jakoś uniknął śmierci, serialowym "cudem" powstał z inwalidzkiego wózka, a najpierw jeszcze rozwiedli go z Maryśką, to chłopina powinien pójść po rozum do głowy i całkowicie odpuścić sobie te starania o powrót do tej cudownej kobiety.. <flaga> W ogóle to trzeba przyznać, że siostrzyczki z rodziny Mostowiaków to są wyjątkowe femme fatale. <smiech>

Offline rozaz07

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 141
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 10, 2016, 20:15:33 »
Ale żeście się rozpisały :-) miło zajrzeć po dłuższej nieobecności:-)

Znalazłam Wasz wątek z czasów wyjazdu Rogowskich do Norwegii. Wspominki są rewelacyjne:-) czy jeszcze gdzieś można obejrzeć najstarsze odcinki?

Mi już ręce opadają jak czytam co wymyślają w tym wątku. Z Marysi robią totalną niemotę, matkę pozbawioną uczuć do własnego dziecka.... Jeszcze kilka odcinków z nimi i albo przestanę to oglądać albo będę za nową partnerką dla Artura.Wątek zdrady delikatnie mówiąc nie przypadł mi do gustu i przez pół roku nie oglądałam emki :-p

Czy tylko ja nie zauważyłam"wielkiego" uczucia którym Maryś darzy Bilskiego??

Czy Maryś zawsze sceny pocałunków gra tak kiepsko tylko z Moskwą czy to jej standard??

Zresztą tak jak piszecie te Mostowiaczki Maryś i Marta to panny które nie muszą się w związku starać, zainteresowanie mężczyzn należy im się niejako z urzędu.

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 10, 2016, 22:05:32 »
Witaj Aniu, cieszę się, że do nas wracasz :D
 
Czy Maryś zawsze sceny pocałunków gra tak kiepsko tylko z Moskwą czy to jej standard??
Niestety te z Moskwą wypadają szczególnie kiepsko. Tym ze Stryjem jakoś się, no powiedzmy nie przyglądałam, ale z Morawskim (Krzysztof) wypadało bardziej naturalnie i to nie tylko w scenach pocałunku. Ogólnie czuć było większą swobodę między nimi.
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline Tabusia

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
  • kociomaniaczka :)
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 12, 2016, 07:57:43 »
http://aleseriale.pl/gid,17433,img,450499,fototemat.html

Wygląda na to, że coś jej ten Bilski powie... Ale ta druga szansa? Mam nadzieję, że to tylko chwilowe przeciąganie rozstania.

A wracając do tego, co zamieścili w Świecie seriali, dochodzę do wniosku, że Maryś oczywiście nadal uparcie będzie brnęła w ten swój porąbany romans z przestępcą Bilskim. I na nic zdadzą się podchody i wyznania miłości do niej przez Artiego. Tak samo będzie z radami Lucjana. W końcu piszą o tym, że któregoś dnia ten Bilski wróci do domu z pokiereszowanym ryjem, jest też jego fotka w ciemnych okularach. Wniosek można wysnuć taki, że ta "randka" eksmałżonków R. w grabińskim lesie, ich "namiętne"pocałunki oraz wspólna wizyta u starych Mostowiaków w żaden sposób nie wpłyną na zmianę jej decyzji, czyli zgodę na powrót Artura. <flaga>

Będą to przeciągać i przeciągać ale może w końcu go zostawi.
Prawdziwe pocieszenie jest wtedy, gdy ktoś daje ci do zrozumienia: możesz być taki, jaki jesteś. Phil Bosmans

Offline Cukierek

  • Czy te oczy mogą kłamać?
  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 295
  • Wyróżnienia:
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 12, 2016, 21:31:35 »
Cześć, nie było mnie tu wieki, ale czytałam cały czas Wasze komentarze i przemyślenia.
Ten pocałunek w Grabinie sprawił, że postanowiłam to skomentować...

WRESZCIE! Cały czas wierzę, że mimo wszystko Marysia będzie z Arturem i dziwne jest dla mnie tylko jedno. Dlaczego zdrady Krzysztofa tak od razu wybaczała, a w tym przypadku udaje niedostępną. Czekam na ciekawe sceny z jakimś "odbiciem" Marysi przez Artura, tylko oby jakiś wątków porwania nie powielali jak za czasów Radosza, bo to byłoby strasznie słabe.