Autor Wątek: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)  (Przeczytany 264737 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1065 dnia: Marzec 13, 2019, 05:35:51 »
Jednak ludzie mają jednoznaczne zdanie na temat tych pożal się Boże Chrzcin. I dobrze, bo obawiałam się, że scenarzystki piszą pod fanów, a one po prostu się już wypaliły.

Cały czas tylko współczuje Moskwie, że nie grał w tym odcinku. Nie dali mu, kurka wodna, zarobić...

https://www.facebook.com/mjakmilosc/?__tn__=kC-R&eid=ARB2q35DFwRRimALwZL9kEQEpQSUUY7cIVaksKfDB5epPREVHV4ElO4GUsDh60z8AMsXp-Mntp1x_PQk&hc_ref=ARQSkLgXiqIc-uJ38p4ovDrEZgrIw8yawSbgFlWR5of7vOikCnCmIlEyxjYosWU9y-w&fref=nf&__xts__[0]=68.ARD8K1AFF1HYDizxhDaWAHwIhlyMxrdEQ4FXP2Cirv9SF55agsg_296rNDwuQhTZbUQTU5kA3-sU7vOxpaUMHmXsj5QhSV6U8e_eFlFVCfj9jvlsfbqblnFSSwriqMb9HlNSQgx0bSE0i2trN5gG-F2mWEM6FWIa1ybtw5j8OLTc6K47-_BkTK4sht4AomDTydRIU4AuqiR1bKprtxdnsFvVRpk1_l6e2kWORs00hmAiZkKfxo5-1gP4Tg7eOU1TzHvF2MFr2WS1RsDdRG9IGOl6GqYTV2gBZctBGbg7xZjzKn4UFc7pTcTjUUNaj-gfP1rntM1T0jr4d_Fh2U3AfAmyvw


Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1066 dnia: Marzec 13, 2019, 19:16:12 »
Malutkie pytanko a nawet dwa??

AD1-Od kiedy to w naszym kraju rozwodnicy mogą być rodzicami chrzestnymi?
AD2-Czy w kościele byli dziadkowie od strony Kingi?

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1067 dnia: Marzec 13, 2019, 22:33:49 »
Ad1. Hm... No cóż, wydaje się, że KK wymaga od chrzestnego, że to powinnna to być osoba wierząca i praktykująca, no i powinna też wyspowiadać się przed samą ceremonią...Czy ktoś z tych chrzestnych spełnił również i te warunki!? Nie sądze... <hahaha>
A czy rozwodnicy mogą być chrzestnymi...? Pewnie wszystko zależy...od zasobności koperty dla księdza, czyli zapłaty co łaska...
Ad2. Przed kościołem nikogo z tych dwóch podstarzałych pampersów (dziadków ze strony Kinii) nie było, matki również. Może weszli przez zakrystię... <smiech>

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1068 dnia: Marzec 14, 2019, 09:02:57 »
AD. 1 Paweł był kiedyś związany ślubem kościelnym. "Szczęśliwą" wybranką była Joanna, jego pierwsza żona cywilna, notabene. Jest więc rozwodnikiem kościelnym, że się tak wyrażę. I może zostać Chrzestnym taka osoba, o ile żyje "w czystości", to znaczy nie jest z nikim związana, nie mieszka z nikim. Więc, od biedy, Paweł mógłby być Chrzestnym, bo - nie mieszkają z Julką, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się wyspowiadał przed Ceremonią, również z grzechu cudzołóstwa, które nie jest mu obce.

Co się tyczy zaś Andrzeja, on żyje w grzechu permanentnym, ponieważ żyje bez ślubu z kobietą. I to go wyklucza z możliwości bycia chrzestnym. Nie może się wyspowiadać i obiecać poprawy, bo nadal będzie mieszkał z Magdą....i grzeszył. Chyba że by obiecał żyć z nią jak "biała para", no bo nie "białe małżeństwo", co w przypadku tej pary nie jest chyba możliwe?  <tak> On jest rozwodnikiem cywilnym, więc samo to nie stanowi przeszkody w byciu Ojcem Chrzestnym.

Jak widzisz, Meg, w serialowej rzeczywistości, wszystko jest jednak możliwe. Cała uroczystość, która powinna być li tylko świętem dziewczynek, i nikogo więcej, została zmieszana z błotem.

Kinga Baranowska podczas jednej wypowiedzi oznajmiła, że celem Emki jest wzbudzanie emocji, nie dbanie o szczegóły - kiedy to internauci zauważyli, że Kinga z odcinka na odcinek ma to mniejszy, a to większy brzuch ciążowy. Także, macie odpowiedź, jak ten serial pracuje.

Ad. 2) Ani dziadków, ani drugiej babci nie było w kościele na Mszy Świętej.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1069 dnia: Marzec 14, 2019, 10:21:40 »
https://www.instagram.com/p/Bu-z-OSH85w/

Czyj ślub obstawiacie? Ja Uli i Bartka  <serduszko>, a Wy?

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1070 dnia: Marzec 14, 2019, 14:46:49 »
Ten ślub to jest serialowej szurniętej Ulki z tym jej ekskryminalistą Bartkiem. Na instastory Szomańskiej jest filmik, na którym oboje są razem z tym A.Smoleńskim w ślubnym garniaku. Szczerze to ich ten watek, w ogóle całe to Siedlisko jest wg mnie nudne, w kółko powtarza się to samo. Jacyś kolesie spod celi, przypominają sobie o tym Bartku i pojawiają się co kilka odcinków. A ta "bidaczyna" miota się pomiędzy "lojalnościa" do kumpli, a niby to wielką miłością do porąbanej Ulki. <cwaniak>

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1071 dnia: Marzec 15, 2019, 00:25:24 »
https://www.youtube.com/watch?v=i88H21ju0xk

Myślałam, że padnę... <smiech>, Maryś mówi, do Artura, że zostawiła Basię na Deszczowej. To ona tam chyba była w czapce niewidce  <smiech>, że nikt dziecka nie zauważył  <hahaha>.

Oni naprawdę mają widzów za ograniczonych umysłowo. Jak można, tworząc odcinek, nie pomyśleć o tak ważnej rzeczy jak obecność lub jej brak na uroczystości rodzinnej!

Nawet mnie rozbawiła ta ich rozmowa. Ona wraca z Chrzcin, a jemu tylko jedno w głowie  <zauroczony>. A tak z trzeciej strony, to cóż mu po głowie chodzi? Przecież była noc, a on podobno był na nocce. To co, Maryś miała do niego na szpitalną kozetkę pojechać?  <bezradny> <smiech>.

Nie, żebym była złośliwa. Zawsze, jak nad czymś pracujesz, to już nie wiesz, czy to jest dobre czy nie. Chyba nie znam pisarza, który jest zadowolony ze swojego tekstu, i zawsze się raczej czepia, niż czerpie radość z treści jako całości, na dodatek nie dostrzega się podstawowych błędów *wiem coś o tym*, ale na Boga, aż takiego braku logiki to ja się po nikim nie spodziewałam. Zwykłe sceny nie trzymają się kupy u podstawy.

Wybaczcie, że ja tak spamuje to nasze forum, ale ja ostatnio pracuje 10/11/12 godzin plus dojazdy - jestem cały czas na nogach, i jakoś nie umiem spać, jak już koło północy zjeżdżam do domu.

Buziaki wszystkim.

Zasiadam do swoich opowiadań....może to mnie uśpi  <zez>.

Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1072 dnia: Marzec 15, 2019, 20:25:23 »
https://fileshark.pl/pobierz/28581644/29161/odc-1429-wmv

Dobrze by było żeby to "wzbudzanie emocji" jakieś kupy się trzymało.Emkę oglądam dla rozrywki.Emka jest tak pełna absurdów że chociaż pośmiać się można.
Ale w 1429 podobała mi się rozmowa Marysi i ukochanej Pawełka.W fajny sposób pokazała że ktoś musi trochę ustąpić i Julka zrozumiała o co chodzi.
Artuś jak niewyżyty kozioł jest pokazany  <hahaha> no cud malinki.Swoją drogą Basia na wiejskim potańcu przewijała się non stop ana chrzcinach chyba w chowanego się bawiła.  <hahaha> Bawią mnie te miłosne scenki Marysi-Artura -kiedy u innych widać u nich słychać  :hahaha: :hahaha: cudna metamorfoza.Najpierw lata smyranek teraz będą lata - słuchanek  <hahaha>  co cud,miód i orzeszki.Podoba mi się związek Magdy i Andrzeja- tam widać uczucie,fajnie grają.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1073 dnia: Marzec 16, 2019, 11:38:19 »
Meg, Paweł to powinien na kolanach do Częstochowy zasuwać, że taka dziewczyna jak Julka w ogóle na niego spojrzała.  I to on powinien pójść na kompromis, nie ona. Trzykrotny rozwodnik z tabunem kochanek po drodze - no, nic, tylko kochać?

Marysia chyba nie powinna się wypowiadać w kwestii "kompromisów", bo ona długo zachowywała się jak obrażona królewna i miała dziką satysfakcję z robienia z Artura podnóżka.

Jakoś nie lubię wątku Pawła. Jego mamusia za bardzo się nad nim rozczula. On też płacze nad sobą jak panienka. A cóż mu się takiego stało? Żona go zostawiła. Zdarza się, nawet najlepszym. To jednak jeszcze nie powód, aby płakać nad swoim losem, chlać na umór, spowodować wypadek i sypiać ze śliczną kobietą na zasadzie: "może z łaski się zakocham".

Mówcie, co chcecie, ale postać Pawła co raz bardziej przypomina mi Krzyśka, a jego to nigdy nie lubiłam.

Postać Marii ma jeden, zasadniczy problem - jest toksyczną matką. I jak dla mnie, w serialu, bardziej interesuje się starymi chłopami, bliźniakami, jak swoją małą córeczką. Oby tylko wątek z Basią w "rękach" pedofila nie spadł w całości na Artura. Serio, jej wieczny płacz nad "chłopcami" mnie irytuje. No, ale ja nie jestem matką dorosłych dzieci, to może nie wiem jak to jest.

Co do postaci Magdy i Andrzeja - jak dla mnie są kompletnie obojętni. Są, to są i fajnie, ale jakby zniknęli, to by mnie to nie obeszło.

Obecnie oglądam tylko odcinki z Grabiny. Pozostałe wątki są dla mnie zbyt odjechane. Nawet sceny Kingi, Piotra i bliźniaczek jakoś inaczej sobie wyobrażałam, a wychodzi nuda.

Dzięki, Meg, za scenki.

Offline Niebieskooka

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 140
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1074 dnia: Marzec 16, 2019, 22:21:16 »
Meg, dziękuję za scenki    <serduszko>

Faktycznie z chrzcin urządzili fasę a szkoda :-( ja oglądam praktycznie scenki tylko z Rogowskimi. Inne wątki mnie nie interesują już dawno ;-) Mimo wszystko bardzo mi sie teraz podobają. Sto razy wolę taką Marię jak jest teraz niż z czasów pierwszego małżenstwa z Artim! Czekam z niecierpliwością na rozwój roznych zdarzeń z tego wątku  <na_poduszce>

Pozdrawiam!

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1075 dnia: Marzec 19, 2019, 16:40:31 »
http://mjakmilosc.vod.tvp.pl/41588287/do-trzech-razy-sztuka

Biedny ten Doktorek, co rusz musi dzielnie znosić oddech konkurencji! <hahaha> Teraz przynajmniej ma być o kogo zazdrosny, bo pan sąsiad jest naprawdę niczego sobie.  <soczek>
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1076 dnia: Marzec 19, 2019, 19:36:51 »
Hmm <zniecierpliwiony>...sądząc po artykule, "kochliwa" ta Grabina, niby taka mała mieścina, a aż trzy potencjalne romanse  <smiech> <smiech>.

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1077 dnia: Marzec 19, 2019, 20:23:46 »
Znowu to samo, gdzie Mańka nie pójdzie, to zawsze nawinie się jej kolejny adorator.. <hahaha> Biedny Arti w końcu zejdzie z tego łez padołu z zazdrości o nią.. <smiech> Ło matko, ileż można tłuc w kółko ten sam "pomysł" na ich wątek..Scenobajarkom to już nigdy chyba się nie znudzi...<zniecierpliwiony> Niech jeszcze sprowadzą do Grabiny z powrotem Starskiego...bo jeden, czy dwóch absztyfikantów naraz to dla Mańki cokolwiek jeszcze za mało... <smiech>
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2019, 21:27:02 wysłana przez grant1 »

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1078 dnia: Marzec 20, 2019, 20:37:24 »
Spoiler odcinka 1431
Spoiler
Scena nr 1: Marysia nakrywa Basię na pisaniu SMS-ów. Niepokoi się o dziewczynkę, która ją okłamuje, że rozmawia z Dominiką - koleżanką z klasy. Scena nr 2. Maria zwierza się ze swoich wątpliwości mężowi. On stara się na to spojrzeć z dystansem, nie panikuje Scena nr 3 Przed szkołą Basi Maria oskarża ojca jeden z dziewczynek o niecne zamiary. Wzywa policję, ale jak się okazuje, to fałszywy alarm. Scena nr4 Maria zwierza się Agacie z problemów z córką. Także szwagierka stara się ją uspokoić. Nagle wchodzi ojciec dziewczynki ze szkoły małej Rogowskiej....ze skierowaniem na badania. Krew ma pobierać mu Rogowska. Scena nr6 Mężczyzna chce się umówić z Marią na kawę, rozmowie przysłuchuje się Artur. Kobieta przedstawia mu swojego męża, a ten pierwszy od razu się wycofuje. Nieco zazdrosny Rogowski odgryza się, że właśnie słyszał, jak jego druga połowa jest nachalnie podrywana. Marysia żartuje, że nie umawia się z pacjentami. Scena nr 7 Basia podsłuchuje rozmowę Agaty i jej mamy odnośnie sprawdzenia wiadomości, jakie wymienia. Od razu czyści skrzynkę. Scena nr 8 Maria i Artur poszli na otwarcie nowej restauracji. Kiedy tańczą, Maria zwierza się mężowi, że uwielbia jego niespodzianki. Cieszą się spokojem...., ale nie na długo, bo o miłym wieczorze we dwoje pomyślała również inna para - Zosia i Robert. Scena nr 9 Marysia sprawdza telefon córki. Nie odnajduje nic niepokojącego. Scena nr 10 Maria mówi Arturowi, że wstyd jej za siebie. Mężczyzna usprawiedliwia jej czyn matczyną miłością. Scena nr 11 Maria i Artur mówią seniorce,że postanowili, że Maria pojedzie do USA....
.

Mały bonus dla moich wiernych fanek, dzięki którym uczę się każdego dnia: nowa odsłona opowiadania już w piątek w późnych godzinach wieczornych. Tak bliżej północy....będę "straszyć" swoim słowem.  <smiech>
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 22:08:20 wysłana przez Sylwia_Kasia_Jot »

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1079 dnia: Marzec 20, 2019, 22:17:24 »
"Romawialiśmy z ROBERTEM?" ... Serio? <hahaha> Gosia mówiła, że notorycznie myli jej się Artur z Robertem, no ale bez przesady... Jak mogli wpuścić coś takiego do odcinka. <hahaha>

Poza śmiechem na końcowej scenie z pomyłką jakoś nie wywołał we mnie ten odcinek większych emocji... No może lekkie zażenowanie podczas ich wygibańców muzycznych. :hahaha:
Ale to może mój podły nastrój się do tego przyczynił.

Sylwio, wiedz, że wiernie czekam...  <tancze>
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...