Autor Wątek: Danuta Stenka  (Przeczytany 10779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2012, 16:04:48 »
To jest wspaniała aktorka! Nie raz już to udowodniła. <serce>

Justek wstawiła dwie piosenki, które wykonuje pani Danuta. Obie są genialne. Piękny głos.. <serduszka>
Ja jeszcze dodam Et si tu nexistais pas wykonania Stenki i Frycza z filmu 'Jeszcze raz'.
Swoją drogą ten film byłby o wiele lepszy, gdyby opierał się tylko na wątku bohaterów granych właśnie przez nich.

A jutro o 21.20 na TVP1 będzie Nigdy w życiu!<jupi> Obejrzę sobie po raz 158. <haha> Kocham ten film, głównie dzięki Stence. ;)


Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2012, 16:38:51 »
Jeśli chodzi o "Jeszcze raz" to oni czyli Stenka i Frycz uratowali go od kompletnej klapy. I faktycznie, może lepiej byłoby się skupić na pokazaniu samej tzw. dojrzałej miłości - tylko pewnie nie wszyscy byliby zadowoleni. Chociaż z drugiej strony w "Nigdy w życiu" (film dużo, dużo lepszy) też mamy z taką do czynienia i raczej wszyscy są zachwyceni.
Uwielbiam duet Stenka -  Frycz. Byliby filmową parą już kilkakrotnie i za każdym razem, bez względu na to czego film dotyczył, mi się podobali ;)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2012, 21:57:51 »
Pozwoliłam sobie kliknąć w link i obejrzeć. Faktycznie bardzo przejmujące. Mam jednak pytanie, trochę technicznej natury. Nie mogłam bowiem obejrzeć do końca, mniej więcej w 32 minucie filmu ...no zacięło się i nici z dalszego oglądania. Też tak miałaś, czy oglądałaś gdzie indziej? Nie ukrywam, byłam zła, bo mi się podobało :P
U mnie na YT jest wszystko ok. Szkoda, że Ci "urwało", bo w końcówce pani Jadwiga (Stenka) jeszcze bardziej ukazuje swoje emocje, słowa kieruje bezpośrednio do widza, co jakby zacieśnia więź z tą kobietą.

Bardzo mi się podobała także opowieść tego starszego pana, przyjaciela braci.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2012, 22:08:09 »
No niestety, próbuję i ciągle się zatrzymuje na 32 minucie. Próbuję szukać gdzieś jeszcze.

Starszy pan, znaczy Sieradzki? Miałam łzy w oczach tak samo jak on. Monologi Stenki też przejmujące, nie chcę wiedzieć, co czuje matka, której dzieci umierają przed nią...

Offline mati

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2013, 22:35:32 »
Kocham ja!!!! Moim zdaniem jest jedna z najlepszych polskich aktorek.  W swojej grze jest bardzo naturalna, ma wspaniałą dykcję i sposób bycia.
To prawda ze w Nigdy w  w życiu z Fryczem u boku zgasła fantastycznie! Teraz również jej rola w " Lekarzach" jest świetna. p.Danuta jako Elżbieta  Bosak jest rewelacyjna.
Wydaje mi się ze P. Stenka z wiekiem pięknieje. Naprawdę chciała bym mając tyle lat co ona wyglądać tak rewelacyjnie i seksownie :)

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2013, 12:58:28 »
Danuta Stenka była gościem Magdy Mołek w ostatnim odcinku "W roli głównej". Mam słabość do tego programu, do tego jak przebiega w nim rozmowa, jakie pani Mołek ma podejście do zapraszanych gości. Ten odcinek to również klasa :) Miło, ciepło, sentymentalnie, z błyszczącymi oczami i uśmiechem na ustach. Poruszane tematy były bardzo osobiste, ale nie było w tym nic nachalnego. Nie miałam pojęcia o chorobie, przez którą przeszła pani Danuta, lecz to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest naprawdę wyjątkową Kobietą i Aktorką, a to że udało jej się podnieść i iść dalej jest wielkim szczęściem dla polskiego kina, polskiej telewizji oraz polskiego teatru.

Odcinek do obejrzenia TUTAJ, naprawdę polecam. Kilkanaście minut mądrej, rzeczowej rozmowy dwóch pięknych i inteligentnych kobiet :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2013, 12:56:22 »
Bardzo interesująca rozmowa. Może dlatego, że to ze Stenką...ja Ją przyjmę w każdym wydaniu.  A delicje to moje, od pewnego czasu, ulubione danie na słodko , choć się muszę ograniczać.
Po poście Justka byłam przekonana, że chodziło o chorobę nowotworową ...a jednak to coś innego. Nie powiem, zaskoczyło mnie :) To chyba prawda, że nie każdy musi wyglądać <mysli>
Również serdecznie polecam ;)

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2013, 22:24:45 »
Bardzo interesująca rozmowa. Może dlatego, że to ze Stenką...ja Ją przyjmę w każdym wydaniu. 
Ja też przyjmuję Stenkę w każdym wydaniu.

A kolejnym "wydaniem", z którym miałam okazję się zapoznać jest wywiad-rzeka, który przeprowadził z Danutą Stenką Łukasz Maciejewski, a efekty swojej pracy zawarł w książce pt. "Flirtując z życiem". Słyszałam wiele pochlebnych opinii, zresztą czego innego można się było spodziewać? Pani Danuta to zbyt mądra kobieta i zbyt wielka profesjonalistka, aby zgodziła się na uczestniczenie w jakimś marnym przedsięwzięciu jedynie po to, aby zarobić pieniądze.
Najlepszą recenzją moją dla tej książki jest fakt, że znalazłam ją pod choinką we wtorek wieczorem, a dziś nie została mi już żadna nieprzeczytana strona. Bardzo ciężko jest się od niej oderwać, czyta się równie fantastycznie jak każdy wywiad z tą Aktorką, a poprzez podejmowanie różnorodnej tematyki (czasem poważniejszej, głównie zawodowej, trochę prywatnej) miałam miejscami wrażenie jakbym w tej rozmowie uczestniczyła. "Flirtując z życiem" to rzetelne źródło poznania ścieżki zawodowej, którą podążała Danuta Stenka; od najmłodszych lat, przez przygody z teatrem w Szczecinie, następnie Poznaniu, Warszawie, po współpracę z najwybitniejszymi reżyserami i aktorami. Opowiada o swoim rodzinnym Gowidlinie, o przywiązaniu do tradycji, o swoich rodzicach, domu jaki tworzyli, o przyjaźniach, które zawierała i relacjach, w jakie wchodziła z ludźmi, z którymi przyszło jej pracować. Przejawia się tu klasa i profesjonalizm obydwu stron - nie ma żadnych pikantnych szczegółów, wylewania żali, prania brudów - a to rzadkość wśród dzisiejszych wywiadów, biografii. Stenka opowieściami swoimi prowadzi czytelnika przez świat matki, przyjaciółki, ale przede wszystkim aktorki. Mój podziw dla Niej wzrósł tym bardziej, gdy przeczytałam o tym, jak kreowała poszczególne znane mi postaci, jak wyglądała jak praca na planach. Nie zawsze było łatwo, współpraca nie zawsze się kleiła...ale Stenka nikogo tu nie obwinia, nie oczernia. Zna swoje dobre i złe strony, wie że nie wszystko jej w życiu wyszło, ale powtarza, że wszystko było dla niej dobrą i cenną lekcją.
Pomimo całej skromności, którą ma i której odmówić jej nie można...to naprawdę wybitna Aktorka i Kobieta :) Książka to naprawdę godna polecenia lektura. Mogłabym o niej pisać w nieskończoność - taka jestem nią zauroczona.

Offline papla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2018, 13:04:27 »
postaci Stenki przyglądałam się już od dłuższego czasu, głos i wygląd ma ponadczasowy, jest to nieprzeciętna aktorka o nadzwyczajnych zdolnościach aktorskich
Przeczytał i przekonałam sie do laserowej depilacji, polecam https://pieknojestwtobie.com/depilacja-laserowa-vectus-2/

Offline Whoun

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Danuta Stenka
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 18, 2018, 12:35:17 »
Ona zawsze była dla mnie jedną z najfajniejszych aktorek. Taka naturalna i fajna kobieta :)