Autor Wątek: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)  (Przeczytany 25828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« dnia: Sierpień 10, 2013, 12:33:35 »
CZAS HONORU
(od 10 do 16 sierpnia)

Byli młodzi, pełni energii, zapału i wiary. Pięknie żyli i pięknie ginęli - dumnie, z godnością. O takich właśnie ludziach opowiada serial "Czas honoru" odwołujący się do fascynującej i stosunkowo mało znanej karty historii polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Wiosną 1941 r. grupa przeszkolonych w Anglii polskich żołnierzy została zrzucona na teren okupowanej Polski. Mieli tu przeprowadzać akcje dywersyjne. Na ekranie mają twarze popularnych aktorów: Jana Englerta, Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego i Antoniego Pawlickiego, którzy znakomicie odnajdują się w wojenno - sensacyjnej konwencji. Dodatkowego dramatyzmu i autentyzmu przydają serialowi archiwalne zdjęcia z czasów wojny przeplatające poszczególne wątki. W wojennym, epicko - heroicznym klimacie utrzymana jest również czołówka filmu i towarzysząca jej muzyka.

Zapraszam wszystkich do oglądania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami! <usmiech>
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2013, 07:35:59 »
To zdjęcie przypomniało mi cudowne czasy Z Wandą w wydaniu Ostaszewskiej <serduszka> Ok, nie wygląda korzystnie z panu Z. loveboyu (niektórzy mówili, że to mam i syn), ale postać kreowała świetnie, do tego wizualnie wpasowuje się w tamte czasy. <lubieto>  Wanda Ostaszewskiej jest bardziej poważna. Mnie zmiana aktorki nie zadowoliła za bardzo.
A irytowała mnie Lena, chwilami wyjątkowo. Księżniczka. Nie wyłaź z domu - prosty przekaz.  To ona lezie pod getto. I za chwilę nie byłoby ani rodziny Leny ani samej Leny.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2013, 08:38:26 »
A mi żadna z Wand nie pasuje do tej roli ;) Jakoś nijak nie mogłam zobaczyć tej wielkiej miłości między Bronkiem i Wandzią.

Co innego Janek i Lena. To było tak niewinne, czyste i urocze, że mogłabym na nich patrzeć godzinami ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:24:03 »
A mi żadna z Wand nie pasuje do tej roli ;) Jakoś nijak nie mogłam zobaczyć tej wielkiej miłości między Bronkiem i Wandzią.

No proszę Cię a to tarzanie się w pościeli...zwłaszcza w na początku drugiej serii (po zmianie aktorki?)? Przecież masa tego była:) Aż czekałam kiedy w końcu przypomną sobie o wojnie i konspiracji. Tak, wiem, wredna jestem  ;D

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:31:21 »
E tam tarzanie się w pościeli...
Nie wiem - może to tylko ja tak mam, ale Róźczka w roli pięknej aktorki... No dobra, niby o gustach się nie dyskutuje, ale no nie... Zwyczajnie NIE.
Dlatego wszystkie scenki z mizianiem się Wandy i Bronka mnie irytowały. Podobnie jak Michała z tą jego żoną, blondynką. Jak jej tam było? Co była angielską agentką, a ją zabili, bo myśleli, że to szpieg. Też mnie irytowało :P
Ja taka cała pełna irytacji jestem ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:33:46 »
A mi żadna z Wand nie pasuje do tej roli ;) Jakoś nijak nie mogłam zobaczyć tej wielkiej miłości między Bronkiem i Wandzią.

No proszę Cię a to tarzanie się w pościeli...zwłaszcza w na początku drugiej serii (po zmianie aktorki?)? Przecież masa tego była:) Aż czekałam kiedy w końcu przypomną sobie o wojnie i konspiracji. Tak, wiem, wredna jestem  ;D
To może to wina "wybitnego aktora" Macieja Z., że nie potrafi sprawić by 'chemia" i "wielka miłość" była widoczna.  <smiech>

Ostaszewska jest lepszą aktorką, ale Różczka młodsza i jednak lepiej wizualnie wygląda.

Tak w ogóle powinnam obejrzeć ten serial, ale jakoś ciągle się nie składa i pewnie już nie złoży.
Miłego oglądania Wam życzę.
Cytuj
Nie wiem - może to tylko ja tak mam, ale Róźczka w roli pięknej aktorki...

Ja tam Różczkę za ładną uważam a Ostaszewską niekoniecznie.  <smiech>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:59:55 »
Osmańska! Chyba sobie przypomniałam... Albo coś w ten deseń ;)

Maciej Z. Czy źle gra? Hm... No nie wiem. Scena gdzie Damięcka mu robi masaż i potem sobie padają w objęcia - nawet mi się podobała :D
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2013, 10:03:26 »
Cytuj
Nie wiem - może to tylko ja tak mam, ale Róźczka w roli pięknej aktorki...
Ja tam Różczkę za ładną uważam a Ostaszewską niekoniecznie.  <smiech>

To ja mam dokładnie odwrotnie  :D
Skuś się Tygrysie teraz, brakuje nam takiej ochotniczki, takiej dziewiczej jak Klaudia w Kryminalnych,  sasasa  <smiech>
Nie irytuj się Maleńka, Władek też był ok i jego Ruda też w miarę. Lubiłam ich.
A co do Wandy (w wydaniu Różdżki) i Bronka to wszystkie sceny, jakie by nie były, nikną przy tym całusie na samym końcu ostatniej serii a blee, toż to zburzyło moje poczucie dobrego smaku.
Państwo  scenarzyści, ja już wiem od co najmniej 6 lat jak się Zakościelny całuje na ekranie, jak się umie całować  <tak>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2013, 10:09:39 »
Szkoda, że wcześniej nie było Wakacyjnej strefy... ;)
Zaczęłam oglądać Czas honoru właśnie jakoś w wakacje i nie miałam z kim podyskutować :P
Potem już wróciłam na właściwy tor w kolejnej serii i poszło ;)

Czyli - Magda! No weź się skuś ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2013, 10:53:20 »
Ale gdzie ja mam to oglądać... VOD mi nie działa :(
Płytki z pierwszymi seriami zostały w R. W sumie byłam teraz, mogłam wziąć, ale nie wiedziałam, że będzie oglądane...

Może by się udało skusić, chociaż oduczyłam się oglądać seriale i nie umiem się zebrać... i przez ostatnie zmiany życiowe jakoś czasu brakuje.
Ale może spróbuję. :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:41:13 »
Spróbuj, proszę. Jestem ciekawa Twojego zdania jako historyka - co być pochwaliła a co skrytykowała.  <tak>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2013, 19:16:50 »
Obejrzałam 2 pierwsze odcinki.
Napisałam ładnego długiego posta, ale że forum mnie nie lubi znów mnie wywaliło i skasowało :P
Tak więc no będzie tylko tyle, że spoko :P

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2013, 20:07:22 »
No weź nie świruj!
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2013, 20:11:25 »
Nie tylko Ciebie forum tak nie lubi. Zawsze kopiuj swojego posta zanim naciśniesz: "wyślij wiadomość" - to dobra rada na przyszłość, w jakimkolwiek temacie byś nie pisała <tak>  Ja zaczęłam tak robić i już się nie denerwuję. Weź głęboki oddech, wycisz się, napisz jeszcze raz posta (nie musi być taki długi i ładny jak ten "zaginiony") i pomyśl, że już Ci forum nie zrobi takiego kuku ;D
Czekamy <mis>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:11:40 »
Kopiuję często, ale zapominam czasem i ech. :P

To tak pisałam, że te 2 odcinki mi się podobały.
Napisałam, że fajnie to zrobione dość wiarygodnie, chociaż pewne tendencjie w tworzeniu bohaterów juz widać. :P Np. pan Rogalski pomaga, ale też ma dobre kontakty z Niemcami. :P

Bardzo podobało mi się, że panu kapusiowi się oberwało za swoje dobre donosicielstwo które tamci wzięli za kit.
Bluszcz jest the best katem.

Ponadto Ostaszewska ma wielki nos. Jejku jak ona mnie drażni wizualnie. Aktorka z niej niezła, ale nie przepadam. I no starsza od tego Bronka, chyba że ona nie gra jego równolatki...

Bardzo fajna jest pani Maria...  <serce> W ogóle sceny szpitalne ona i siostrzyczki mega.
Siostra: Taaa ruscy to nawet mają 100 osobowe czołgi. Jeden w środku reszta pcha.  <smiech>

Dobra muzyka, zabawne, mądre dialogi.

4 chłopaków troche narwanych widać że do tego podchodzą bardzo ideowo.. <lubieto> I stateczny pan Major trochę ich temperujący. Ładnie wykiwali Niemców. Tylko właśnie... Czemu ich wywalili w innym miejscu? Nie zakapowałam tego. Myślałam że mają spadać tam, gdzie ogniska...

Swoją drogą te spadochrony wylatujące z samolotu jak takie bobki wyglą?ały. Fajne ujęcie zrobiono.  <smiech>


Póki co tyle. :P