Autor Wątek: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)  (Przeczytany 92067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:02:39 »
Super, że Krymy zdobywają ciągle nowych fanów :D
Że nawet po tylu latach zachwycają. :D Bo tak jak piszesz mimo lepszych i gorszych chwil ten serial był bardzo dobry. :)

I no naprawdę szkoda, że nie pozwolono go godnie zakończyć. Jakoś nędzne odcinki Magdy M. w liczbie 10 dokręcono... Jakby i Kryminalnym tego dać nie mogli... bo koniecznie musiał wejść Mam Talent.

Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #316 dnia: Sierpień 29, 2013, 13:15:40 »
Mogę to tu opublikować?
                Kryminalni
      "Mężczyzna w terenówce".
            Prolog...
Szpitalna codzienność powoli przytłaczała Basię i Zawadę,kolejny dzień czekali aż Marek się obudzi. Przyjaciel i były partner w pracy Adama dla Sztorosz był kimś więcej,kochała się w nim już od 4 lat.
 Dzień bardzo im się dłużył,siedzieli na krzesłach w korytarzu na OIOMIE i czekali aż on się obudzi. Aż się wreszcie obudził. Gdy otworzył oczy zobaczył wchodzących Adama i Basię,obydwoje się uśmiechnęli. Cała trójka bardzo się uradowała bo Marek przeżył strzał,wyjęto mu kulę,tylko jeszcze musiał zostać w szpitalu na obserwacji. Uśmiechnął się do kobiety i podał jej rękę.
-Cześć,czy możecie mi powiedzieć jak to się stało?Pamiętam że uratowałem Basi życie-odpowiedział.
-Tak i potem zabrano Cię do szpitala,dostałeś kulkę,byliśmy przy Tobie-odpowiedziała Sztorosz.
-Dzięki,bardzo Wam dziękuje-dodał Brodecki
-Krawczyk i Karolek siedzą-odparł Zawada.
-Cóż za nowość,dobrze że już po wszystkim-uśmiechnął się.
-No to co teraz?-rzekła Basia.
-Wrócę do domu,odpocznę i wrócę do Was,przecież nie mogę Was tak zostawić,wiem że popełniłem błąd,mogłem zostać,przecież zawsze można dostawić jedno biurko-odpowiedział Marek.
-Zawsze,no to widzimy się w Stołecznej,CBŚ'ki są spoko,i wszystko po staremu-odparła komisarz
-Muszę przyznać że do końca będę walczyć o Pawła,bo jeszcze wszystko nie jest stracone-odrzekł Adam.
-Wiecie co...Miałem taką wizję,no jakby taki sen,no sen to był,że my razem tak wychodzimy z komendy,odwracamy się i idziemy tak razem w zwolnionym tempie i to jest koniec-powiedział przyjaciołom Marek.
-W porządku,a czy my czasem nie mieliśmy bardzo podobnego snu?-zapytała go Basia.
-No może i tak,mogło tak się zdarzyć-odparł Brodecki.
Trójka przyjaciół trochę jeszcze tak rozmawiała,śmiała i dokazywała. Basia wyczuwała że Markowi o coś chodzi w stosunku do niej tylko jeszcze nie wiedziała o co,tak martwiła się że nie przeżyje. Było w sumie jej go żal i tych wszystkich błędów których popełnił.Ale czasem trzeba upaść,by móc potem jeszcze raz wstać. I tym właśnie pocieszali się wszyscy troje. Basi przypomniało się że mówiła do Marka:"Proszę Cię walcz!" jednak nie chciała mu o tym wspominać bo walczył jednak walczył i udało mu się. Dobrze że wypadek w Oranżerii był dla przyjaciół już tylko nie miłym wspomnieniem.
       

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 04, 2014, 08:43:51 »
Telewizja TVN ponownie postanowiła wyemitować serial (w sensie powtórzyć). Z pewnością wielu fanów otrzymało PW specjalne (dzięki eM). Swoją drogą, ciekawe czy tym razem dojdą dalej niż do 4 serii  <mysli>Niestety pora emisji taka (13.10), że większość jest w pracy czy szkole, ale mnie taka chęć powtórek i zaskakuje i nie zaskakuje. Każdy, kto jakkolwiek śledzi program tej stacji powinien dojść do wniosku, że tylko powtórki ratują jej twarz. Pewnie tak chcą widzowie...
Gdybym zrobiła taki gniot jak "Wawa non stop"  to bym się sama pogrzebała. Ze wstydu. "Trudne sprawy" to przy tym arcydzieło z przesłaniem.
Wczoraj "Kryminalni" zadebiutowali. Dzisiaj odcinek drugi.  ;)
Może ktoś jeszcze obejrzy ( w sieci też nadal można). Ja tam gadać o Kryminalnych mogę zawsze i wciąż ;D

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 04, 2014, 09:35:00 »
Oczywiście super, że emitują Krymy, ale uważam, że to typowa zapchaj dziura... Nie mieli co dać, dali Krymy.
Szkoda, że o godzinie 13... No niestety mało kto wtedy ma możność oglądania TV.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 04, 2014, 09:48:51 »
Myślę, że zapchać dziurę mogli czymkolwiek. Na przykład powtórzyć "Wawę non stop" z poprzedniego wieczora - to produkcja tak popularna, że powtórek nigdy za wiele. Tam jest dużo badziewia, które można powtarzać w nieskończoność. Jeszcze chwilę temu nie mieli problemu z zapełnieniem ramówki co do minuty <mysli> "Ukryta prawda" leciała trzy razy dziennie ;P

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:31:48 »
Krymki obchodziły niedawno swoje 10 urodziny, dlatego też zostało zorganizowane spotkanie.
Ile ja się nastresowałam, ale chyba wszystko poszło dobrze.
Powspominaliśmy, podyskutowaliśmy. Stworzył się naprawdę przyzwoity panel dyskusyjny. Pożartowaliśmy.
Było miło.

Pierwszy raz od oficjalnego zlotu, przybyła cała "Święta trójca" :P
Zakościelny co prawda na sam koniec, ale pisk z jakim powitała go Magda Schejbal był świetny.  <smiech>

W ogóle aktorzy bardzo pozytywni. Bez gwiazdorzeń, na luzie. Sami spotkali się po latach i nie mogli się potem nagadać. :D

Skład realizatorski odliczył się następująco:

Marek Włodarczyk
Magda Schejbal
Maciej Zakościelny

Zygmunt Drużbicki - fotosy
Katarzyna Boczek - scenografia
Jacek Wereśniak - scenariusz
Karolina Frankowska - scenariusz
Marek Nowakowski - II reżyser

To już był 5 zlot fanów. Całkiem niezły wynik osiągnęliśmy. :P
W spotkaniu w sumie wzięło udział ok. 35 osob.
Myślę, że jak na 6 lat bez serialu, to przyzwoicie :P





i jeszcze więcej u pana Zygmunta
https://www.facebook.com/zielony.kon/media_set?set=a.10202385212543984.1073741830.1603056286&ENGINE=1

Miło było po kilku latach znów się zobaczyć.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #321 dnia: Wrzesień 29, 2014, 14:23:59 »
Wow, jak to fajnie, że ktoś pomyślał o sympatykach serialu na forum <tak> Cieszę się, że impreza się udała (co niektórzy urośli ;-)) i dobrze wiedzieć, że fani dla aktorów coś znaczą :P Dzięki za notkę :)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #322 dnia: Wrzesień 29, 2014, 23:25:45 »
Proszę. :)
Z nimi spotkania są fajne, bo oni się czują swobodnie wśród nas i my wśród nich. Przynajmniej ja.
Jakoś chyba przez tyle lat przywykliśmy do siebie, że nie ma granicy aktor/fan.
Przecież też jak się im przypominamy po spektaklach czy innych rzeczach, to zawsze do nas miło nastawieni.

Magda najbardziej pozytywnie nas zaskoczyła. Raz, bo to jej najbardziej zależało na tym spotkaniu. Dwa była od początku do końca i znów była starą dobrą Magdą. :)

Mają do nas cierpliwość :P

No i miłe jest to że było kilka osób z takiego nowego pokolenia Kryminalnych... Tych, które na wcześniejsze spotkania były za młode.

Mam dużą satysfakcję, że nam się udało to zorganizować.

Offline Iness2712

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 03, 2015, 15:02:58 »
BlackTiger powiadasz, że Magda pisnęła na widok Maćka??  <hahaha> Jak miło ;) Musieli się już chyba bardzo długo nie widzieć  <zakochany>

Oglądałam relację wstawioną na youtube, szkoda że Maciek się spóźnił i w rozmowie brali udział Magda i Marek ;)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 22, 2016, 23:06:45 »
Jakby ktoś miał ochotę na powrót do przeszłości i ponowne spotkanie z kryminalną trójcą, to na TVN7 leci pierwsza seria - po dwa odcinki dziennie (dziś był 9 i 10). Nie wiem, czy powtórzą wszystkie sezony, ale powspominać chyba warto, bo to już klasyka polskiego serialu kryminalnego <szczerzy_sie>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 30, 2016, 20:08:42 »
A i owszem ;) Lecą też o 17. Dziś był odcinek pt. Miasteczko.
Bardzo nie lubię tego odcinka, ale tylko z tego względu, że nie znoszę jak banda zbirów zabija bez powodu niewinnego człowieka.
Za to Walduś Kiepski pokazał jak dobrym jest aktorem ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 02, 2016, 22:06:29 »
Taaa, powtarzają. Po raz kolejny dotrą zapewne do Tryptyku -albo i nie - i na tym skończą powtarzanie :P
A ja w "Miasteczku" lubię najbardziej reakcję Baśki na zakopiańską skarpetę, co to blond Pati sprezentowała  ;D

Offline YodaZgredek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 09, 2017, 15:07:58 »
Obecnie TVN7 powtarza serial Kryminalni. Aktualnie trwa pierwszy sezon od poniedziałku do piątku o 15:55 i w środy około północy są odcinki 8 serii :). Teraz leci powtórka odcinka 7 pierwszej serii Strażacy

Post Merge: [time]Kwiecień 09, 2017, 15:11:24[/time]
V seria jest lżejsza niż IV. Sprawy w serii IV są mroczne, cięższe - nie tylko Tryptyk, ale i "Opowiedz mi bajkę" czy "Poleska". Dodatkowo wszystko w zimowej scenerii i bez trójki w komplecie. W V sezonie jest lato i w ogóle jest dużo lekkich, fajnych, sympatycznych scen. Ech, nawet z Basią i Markiem - jak można było tego nie pociągnąć?  <papa>

Co??? Przecież to właśnie V seria jest bardziej przerażająca. I najwięcej wątków kryminalnych. Sezon IV nie ma do V startu

Post Merge: Kwiecień 09, 2017, 16:22:01
Mój ranking sezonów Kryminalnych jest taki

1 miejsce sezon V - szczególnie za odcinek Dyptyk Gdański Pozdrowienia z Hamburga, Dyptyk Gdański w Potrzasku, czy Gra część 1 i 2. Ale ogólnie z piątej serii lubię każdy odcinek i ten emocjonujący finał!
2 miejsce sezon III - piękny odcinek na Śpiocha, dziewczyna z Bagażnika, Hip Hop Vegi to w ogóle klimat!
3 miejsce sezon IV - za 3 ostatnie odcinki u mnie zasłużone miejsce. Tryptyk ok ale wolę Dyptyk
4 miejsce sezon II - finał piękny! I emocjonujący
5 miejsce sezon I
6 miejsce sezon VI - za odcinki Maltańskie
7 miejsce sezon VIII - gdyby nie finał może bym uznał to za prawie najlepszy sezon
8 miejsce sezon VII - przez Natalię i fabułę najgorsze odcinki dla mnie ten sezon ma
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2017, 16:22:01 wysłana przez YodaZgredek »

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #328 dnia: Wrzesień 15, 2017, 17:05:41 »
V seria jest lżejsza niż IV. Sprawy w serii IV są mroczne, cięższe - nie tylko Tryptyk, ale i "Opowiedz mi bajkę" czy "Poleska". Dodatkowo wszystko w zimowej scenerii i bez trójki w komplecie. W V sezonie jest lato i w ogóle jest dużo lekkich, fajnych, sympatycznych scen. Ech, nawet z Basią i Markiem - jak można było tego nie pociągnąć?  <papa>

Co??? Przecież to właśnie V seria jest bardziej przerażająca. I najwięcej wątków kryminalnych. Sezon IV nie ma do V startu

Bardziej przerażająca? W jakim sensie? Pod jakim względem?
Nie wiem, co może być bardziej przerażającego od seryjnego mordercy, który idąc w ślady innego seryjnego mordercy (który do tego istniał i mordował naprawdę) zamyka żywcem kobiety w trumnach i zakopuje (w tym główną bohaterkę)?  No, może jestem dziwna, ale bardziej nie przeraził mnie ani Grinko ani Hiszpan z Kupcem ani nawet ten kopnięty koleś, co trzymał zabitą żonę w lodówce.