Autor Wątek: The voice of Poland  (Przeczytany 20031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2013, 22:05:56 »
Obejrzałam sobie jeszcze raz Dorotkę Osińską. Występ z przesłuchań w ciemno :D Wiecie, że jak wybrała Marka to w tle leciało Je t'aime? ;)
Zbieg okoliczności? :P
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2013, 22:22:46 »
Myślę, że leciało dlatego, że Lara jest muzycznym guru Dorotki, jest jej emocjonalnie najbliższa i wszyscy o tym wiedzą w programie, a "Je t'aime" to jednak jedna z najpopularniejszych i najlepszych piosenek pani Fabian, więc celowo jej wpasowali w tło. Natomiast Dorota mówiła w wywiadzie, że piosenkę do wczorajszego programu wybrali jej chłopcy. Myślę, że zrobili to celowo, bo wiedzieli, że skoro kocha piosenkę/wokalistkę, to i w to wykonanie da więcej z siebie - o ile w ogóle da się dać więcej, bo chwilami jak oglądam ją na scenie, to jestem w szoku. Zresztą... "Calling you" też w wykonaniu Lary znam, w końcu piosenka generalnie dość często coverowana, w końcu znana przez "Bagdad cafe" :) I myślę, że to też przemawiało za wyborem właśnie tej piosenki na eliminacje.
Lara Fabian - Calling you


Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2013, 21:36:42 »
Jeny! Jak zobaczyłam Ulkę z M jak miłość jako prowadzącą to ręce mi opadły... I pierwsza myśl - a ta tu czego?
Na szczęście jak do tej pory pojawiła się tylko raz, moje faworytki przeszły dalej (Natalia Sikora i Dorota Osińska) i mogę już przełączyć się na coś innego ;)
Szkoda mi tylko Julka Kamila bo bardzo lubię jego głos i cały jest sympatyczny taki - mam nadzieję, że ktoś już go dostrzegł ;)
No i to padnięcie Marka na kolana przed Natalią było świetne ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2013, 22:27:40 »
Dorota Osińska jest wspaniała! Zastanawiam się tylko kto jej dobrał dzisiejszą piosenkę, bo to wybór zdecydowanie nietrafny. Kasia Dereń również była świetna, dlatego przez chwilę zaczęłam się bać o Dorotę. Na szczęście wszystko skończyło się po mojej myśli.
No i kolejny raz Calling You <serduszko>

Jestem pełna podziwu dla talentu Natalii, ale jakoś... No nie mogę się do niej ostatnio w stu procentach przekonać. Powinna śpiewać cały czas Janis Joplin, służy jej ten repertuar, w innym niespecjalnie na mnie działa, choć w dzisiejszym duecie oboje byli wspaniali. Będę miała co słuchać przez następny tydzień. :D

Szkoda mi Moniki Szczot. W końcu to Kaliszanka! Miasto nie aż tak daleko ode mnie, głos wspaniały, nie wypada nie wspierać. Dała czadu, a i tak odpadła. Przykro mi z tego powodu.

Czy Natalia, czy Żaneta - niby było mi obojętne, ale w duecie bardziej spodobała mi się Natalia. Nie potrafiłabym podjąć jednoznacznej decyzji.

Finał będzie niesamowity i na najwyższym poziomie! <zauroczony>
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2013, 19:28:55 »
Halo! Nikt, nic?

Nadal jestem rozczarowana tym, że Dorota nie wygrała, ale chyba wreszcie zrozumiałam sens zestawienia jej w bitwie z Sikorą - przewidywano, że obie mogą znaleźć się w ścisłym finale, a to był jedyny moment, w którym którąś z nich mógł przejąć inny trener. Zresztą Piekarczyk tak trochę się wygadał, że im to wróżył, ale nie wierzyły. :D

Dla mnie najlepszym występem finałowego odcinka było Ale jestem Doroty Osińskiej. Bardzo optymistyczne. <usmiech>
The Voice of Poland - Dorota Osińska - "Ale jestem"

Osinę uwielbiam, kibicuję jej, wierzę też, że to, po co tak naprawdę przyszła do tego programu, udało jej się zdobyć - poznało ją szersze grono odbiorców, które z chęcią będzie słuchało jej dalszych muzycznych dokonań. W skrócie - stała się rozpoznawalna.

U Sikory denerwuje mnie ta maniera w głosie, która czasami jest dobra, ale o wiele częściej - moim zdaniem - psuje efekt.  Jedyne czym się w związku z tym broni - nie da się jej pomylić z żadną inną wokalistką. Zresztą Osińskiej i Nykiel też nie, dają sobie radę. Dużo gorzej z Sobierajskim, boję się, że - mimo iż jest wspaniały - zginie tak szybko jak się pojawił, bo jednak niczym szczególnym - jeśli chodzi o barwę - się nie wyróżnia.

A Osina w ciąży. <szczerzy_sie>
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 20, 2013, 19:57:45 »
Moje obie faworytki (Sikora i Osińska) dotarły do finału więc było mi już obojętne, która wygra ;)

Nie mniej jednak - to mnie powaliło:
https://www.youtube.com/watch?v=8b_iIN1cMQ0

Mroczne, ten strój, ona, zrobiło wrażenie. I jeszcze ta "łysa" główka ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2013, 19:27:16 »
Moje obie faworytki (Sikora i Osińska) dotarły do finału więc było mi już obojętne, która wygra ;)

Nie mniej jednak - to mnie powaliło:
https://www.youtube.com/watch?v=8b_iIN1cMQ0

Mroczne, ten strój, ona, zrobiło wrażenie. I jeszcze ta "łysa" główka ;)

Mnie akurat nie podobało się.
Tekst ballady ma charakter ostrzeżenia przed grzechami tego świata i zawiera żal, że bohaterka (bohater u Animalsów) piosenki wpadła w złe towarzystwo. W oryginalnym wykonaniu to się czuje. Tutaj, u Sikory, niestety nie. Jej interpretacja nie przemawia do mnie. Mam wrażenie, że takie wykonanie piosenki odniosłoby wprost przeciwny skutek, niż ma przesłanie ballady.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 24, 2013, 16:27:23 »
Moje obie faworytki (Sikora i Osińska) dotarły do finału więc było mi już obojętne, która wygra ;)

Ja chciałam, żeby wygrała Dorotka. Finał zrobiła na naprawdę wysokim poziomie, ale wiedziałam, że nie wygra (chociaż początkowe wyniki sugerowały coś innego). Od samego początku oczywiste było zwycięstwo Natalii i tak właśnie się stało ;)

A prawda jest taka, że patrząc na dorobki obu pań, to ani jednej, ani drugiej ten finał nie był potrzebny. Kto miał je pokochać, to pokochał, kogo miały zniechęcić, to zniechęciły, kto miał dojrzeć po raz pierwszy, to dojrzał, etc. Natalii będę się przyglądała, zobaczę, co teraz zrobi po tym zwycięstwie. Ona mnie intryguje, ale nie przekonuje. Może temu, że była od początku faworyzowana i była takim... oczywistym zwycięzcą :)

Dorotka wznawia Kamyk, więc muszę koniecznie poszukać go w sklepach. Bardzo, ale to bardzo mnie to cieszy :) Nie dalej jak w sobotę koleżanka mi pisała, że nigdzie nie dostanę, a tu proszę. Za kilkanaście dni dostanę - akurat w prezencie urodzinowym wpadnie :)

Cytuj
Dla mnie najlepszym występem finałowego odcinka było Ale jestem Doroty Osińskiej. Bardzo optymistyczne. <usmiech>
Fantastycznie wyszło. Chociaż dla mnie najlepsza była "Jaskółka" <3

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2013, 02:36:55 »
A ten cały Damian co to Monika, czyli najlepszy głos jaki słyszałam,  zrobiła mu miejsce w finale, nagrał już wreszcie coś? Czy śpiewa na imprezach do kotleta?

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2013, 08:53:01 »
Jaki Damian? W finale był jakiś Michał ;P
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Amour

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 137
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2013, 15:32:15 »
Jean chyba chodzi o poprzednią edycję i o Damiana Ukeje. Wydaje mi się, że nagrał, ale mogę się mylić, bo się nim nie interesuję :) Ale na pewno dużo koncertuje.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2013, 20:34:06 »
Jean chyba chodzi o poprzednią edycję i o Damiana Ukeje. Wydaje mi się, że nagrał, ale mogę się mylić, bo się nim nie interesuję :) Ale na pewno dużo koncertuje.

Dzięki Patka ;)

Ja właśnie nic nie słyszę o Damianie, nawet o tym czy koncertuje czy nie, jedynie na dwójkowym sylwestrze go wypatrzyłam :P
Tęsknię za to bardzo za Moniką...a też niczego nie wiem...czy sobie radzi jakoś - w sensie śpiewania, bo w sensie bycia matką to zapewne tak.
II edycji nie oglądałam w ogóle :P

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2013, 20:35:58 »
Damian Ukeje to przesympatyczny facet ;) Kiedyś go spotkałam w centrum handlowym, przyjaciółka chciała autograf, ale się wstydziła zapytać więc ja ją wyręczyłam ;) Bardzo fajny, serio :)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2013, 14:29:15 »
Druga edycja co prawda zakończona, ale chodzą pogłoski, że jesienią tego roku będziemy mieli okazję oglądać kolejną. Mam nadzieję, że to prawda - muszę przyznać, że to najlepszy program tego typu na polskim rynku. Przestraszyłam się plotek o rzekomym jurorowaniu Dody, ale z tego co wiem, TVP już to zdementowało. Uff. :D

Program, jego formuła i przede wszystkim wykonawcy tak przypadli mi do gustu, że wykonania z Voice'a są niemalże jedyną muzyką, którą ostatnio można usłyszeć w moich głośnikach. Utworów tych jest... dużo. ;D Oto jedynie mała próbka:

The Voice of Poland - Monika Szczot - "Proud Mary"
The Voice of Poland - Natalia Nykiel - "Yesterday"
The Voice of Poland - Dorota Osińska oraz Tomson i Baron - "Najpiękniejsi"
The Voice of Poland - Beata Dobosz - ?End of the Road"
The Voice of Poland - Monika Szczot - ?I Follow Rivers"
The Voice of Poland - Juliusz Kamil - "Roxanne"
W tym przypadku opcja "wyłącz publiczność" potrzebna od zaraz. Prawie go zagłuszyli. ::)

Wydano też płytę z najlepszymi wykonaniami programu. Na krążku The Voice of Poland 2 znalazły się utwory:
1. Michał Sobierajski - Don't Stop The Music
2. Natalia Sikora - House Of The Rising Sun
3. Natalia Nykiel - Yesterday
4. Dorota Osińska - Ale jestem
5. Żaneta Lubera - Sober
6. Kasia Dereń - Move In The Right Direction
7. Juliusz Kamil - Roxanne
8. Monika Szczot - Follow Rivers
9. Natalia Nykiel - Trouble
10. Natalia Sikora - Cry Baby
11. Michał Sobierajski - You Raise Me Up
12. Dorota Osińska - Calling You
Tutaj można posłuchać krótkich fragmentów piosenek, a także zamówić wspomnianą płytę.

Muszę jeszcze wspomnieć o bitwie Michała Sobierajskiego i Ali Wasity. Zaśpiewali You raise me up. Justyna wybrała Michała, niestety Ali nikt nie uratował, a naprawdę szkoda. Tym bardziej ubolewam nad tym, że na płycie, którą postanowiono wydać po programie wkomponowano tę piosenkę w wykonaniu Michała, ale bez udziału Ali. Niemniej jednak posłuchać naprawdę warto i uważam, że lepiej w duecie, bo nim właśnie to wykonanie z założenia miało być.
The Voice of Poland - Bitwa - Michał Sobierajski kontra Alicja Wasita
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:27:04 »
TRZECIA EDYCJA "THE VOICE OF POLAND"


Chyba tylko ja jestem takim zapaleńcem. <haha> W każdym razie pierwszy odcinek już za nami. W fotelach zasiadły nowe jurorki. Cieszę się, że pojawiła się Marysia Sadowska, myślę, że będzie to dla tego programu swego rodzaju powiew świeżości. Co do Edyty Górniak - już posypały się komentarze, że jest denerwująca... Nie uważam tak, myślę, że by ją ocenić, należy poczekać jeszcze kilka odcinków, a póki co, nie mam jej nic do zarzucenia. Brak mi za to Justyny Steczkowskiej - miała wiele do powiedzenia na temat spraw stricte technicznych, co mnie osobiście bardzo się podobało. Strzałem w dziesiątkę natomiast było wybranie na jurorów Tomsona i Barona, dlatego też cieszę się, że nadal pozostali w programie.

Największe zaskoczenie wieczoru i jednocześnie wykonanie, które najbardziej mnie wzruszyło, to utwór "Testosteron" zaśpiewany przez Marie Napieralską. Nie pałam sympatią do tej piosenki, wręcz jej nie lubię, więc kiedy tylko ujrzałam na paseczku jej tytuł, byłam zniechęcona. Z każdą jednak nutą przekonywałam się coraz bardziej. Mariola jest aktorką, w moich oczach takie zaplecze wcale nie dyskwalifikuje jej w tym programie - genialnie potrafi przekazywać emocje. Gdyby tak nie było, nie moglibyśmy usłyszeć tego bijącego zewsząd oskarżenia. Ciary, ciary, za którymś razem nawet łzy w oczach.
The Voice of Poland - Marie Napieralska - ?Testosteron"
Myślałam, że jako swoją trenerkę wybierze Edytę Górniak, ona jednak poszła w inną stronę i postawiła na chłopaków. Pytam się: jak to jest, że ludzie, którzy mi się podobają zawsze trafiają do ich drużyny? :D

Kolejną osobą, która moim zdaniem zasługuje na szczególną uwagę jest Michał Grobelny. Piękny głos i jeszcze gra na fortepianie. Biorąc pod uwagę fakt, że poznaliśmy go już w programie Mam talent, jestem ciekawa co nowego będzie w stanie zaprezentować. Proszę, też drużyna Afromental. ;D
The Voice of Poland - Michał Grobelny - ?When I Was Your Man"

Byłam bardzo zaskoczona, kiedy nagle na ekranie zobaczyłam Michała Sobierajskiego. Magdzie Moyo, jego przyjaciółce, na wstępie ujęłam pół punkcika za to, że chciała się wypromować na rozpoznawalności kolegi. Przekonała mnie jednak do siebie swoim głosem. Myślę, że najbardziej pasowała do grupy Marysi Sadowskiej, z czym chyba sama jurorka również się zgadza. Szkoda, że Magda nie przeszła dalej, ale cóż - mówi się trudno, żyje się dalej.

Kto wzruszył, kto wbił w fotel, kto rozbawił, kto rozczarował? Jestem ciekawa Waszych opinii. <usmiech>
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.