Autor Wątek: EURO 2012  (Przeczytany 48112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2012, 20:58:47 »
Zupełnie inaczej gra się pod presją, niż bez niej - myślę, że w tym należy upatrywać nieco słabszej gry naszych zawodników. Gadki, że Polska w kilku meczach nie straciła bramki też do mnie nie trafiają - poza Portugalią (tu z wyniku 0:0 należy się cieszyć) czy to Łotwa czy Słowacja nie miały siły ataku. Taka gra jaką obserwowaliśmy wczoraj z Słowacją, a wcześniej z Łotwą wynika najprawdopodobniej z kilku czynników - pierwszy to to, że były to mecze towarzyskie, drugie graliśmy w dość rezerwowym składzie (może poza wczorajszym meczem) i trzecie (wg mnie najważniejsze) - nasi piłkarze oszczędzają siły na EURO. Nie zapominajmy, że trójka zawodników stanowiących o sile reprezentacji (Piszczek, Błaszczykowski, Lewandowski) gra w pierwszej jedenastce mistrza Niemiec (Borussia Dortmund) więc dobrze wiedzą i potrafią grać pod presją. Analogicznie Wojciech Szczęsny. Umiejętność gry pod presją przed takim turniejem jak Mistrzostwa Europy to cecha ważna - bez niej nie przetrzyma się psychicznie turnieju a to odbije się na grze takiego zawodnika. Tak samo ważnym jest aby każdy zawodnik grający w pierwszej "11" na EURO grał w swoim macierzystym klubie w pierwszym składzie - widoczne jest wówczas meczowe ogranie i fizyczne przygotowanie do turnieju. Jeśli Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski zagrają na EURO tak jak w tym sezonie prezentowali się w BVB spokojnie możemy myśleć o wyjściu z grupy.

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2012, 07:32:08 »
Wszystko ok, ale obronę to my mamy totalnie dziurawą. Niestety większość przeciwników, ba, nawet drużyn biorących udział w Euro nastawiona jest raczej ofensywnie, stąd ciężko mi upatrywać jakiś dobrych wyników skoro obrona nie będzie miała siły ani możliwości przesunąć ciężar gry do przodu. Myślę, że trio z BVB nie będą mieli siły przebicia bez solidnych "placów" a sam Szczęsny to trochę za mało... A typowo defensywnie ustawiona Grecja wydaje się w moich oczach być ścianą (dosłownie ścianą!) nie do przejścia... Obym się myliła! Nie spodziewam się po meczach naszej reprezentacji zbyt wiele, nie mniej jednak każde miłe zaskoczenie z ich strony będzie mnie cieszyło po dwakroć! smilie_girl_241

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 28, 2012, 10:02:47 »
Zostawmy Szczęsnego jeśli chodzi o atak bo taktyka stosowana przez niektóre kluby (wybijanie bramkarza daleko do napastników) jest mało skuteczna, ponadto dość wiele zależy też od szczęścia...
Czy mi dobrze się wydaje czy nasi grają systemem 4-5-1? Jeśli tak to nie jest to raczej skuteczna taktyka na defensywne drużyny...Podejrzewam, że w przypadku Grecji sukcesem byłby bezbramkowy remis...Nawet jeśli uda się wyjść z grupy to należy pamiętać, że możemy trafić na bardzo ofensywnie usposobioną drużynę jak np. Holandia czy Hiszpania. A ja jestem ciekawy jak Piszczek sprawdzi się na EURO. Czas by chyba udowodnił, że zasługuje na przyrównywanie go do Lahma (jak robią to niektóre niemieckie gazety). No i masz rację - trio z BVB tak w zasadzie nie ma zbytnio kto napędzać, oni muszą pamiętać, że w reprezentacji nie mają do pomocy kogoś takiego jak Kagawa czy Kehl...Smuda zbudował reprezentację na zawodnikach młodych i nieogranych, choć jednak jest kilku zawodników, którzy grali na poprzednim EURO2008 - Piszczek, Dudka, Wasilewski, Wawrzyniak no i gdyby nie kontuzja Fabiańskiego to i on byłby w kadrze no i jednego pamiętającego MŚ2006 - Pawła Brożka. Jestem ciekawy czy Smudzie uda się coś osiągnąć na EURO, jego rozwiązanie trochę mnie wkurzyło (pozbył się lub zrezygnował bądź co bądź doświadczonych piłkarzy - Boruc, Żewłakow, Frankowski itd.) z drugiej jednak trochę zaintrygowało i wzbudziło nieco nadziei - dotychczas ani na MŚ 2002 ani 2006 ani na EURO 2008 reprezentacja złożona z doświadczonych zawodników nie potrafiła wyjść z grupy, więc kto wie, może to właśnie młodzież poprowadzi nas chociaż poza fazę grupową?

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2012, 10:05:59 »
A kto mówi o Szczęsnym w ataku. Proszę czytać ze zrozumieniem.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2012, 10:13:41 »
zwracam honor sam Szczęsny to faktycznie trochę za mało, a Piszczek i Wasilewski sami też za bardzo mogą sobie nie poradzić, choć z drugiej strony w spotkaniu z Portugalią (a to był chyba jeden z poważniejszych rywali) udało się zachować wynik 0:0. Musiałbym szczegółowo poanalizować grę każdego defensora naszej reprezentacji w jego macierzystym klubie, a na to ostatnio czasu brak :P

Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2012, 09:32:18 »
Lampard nie jedzie na Euro...

Mam wrażenie, że za chwilę połowa piłkarzy się wykruszy. Same informacje o kontuzjach ostatnio... :(

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:28:02 »
Piłkarze się przestraszyli, że EURO w Polsce i specjalnie kontuzje mają. :D Nie no, żartuje...
Szkoda wielka, że Lamparda również nie będzie. Pierw Puyol, potem Villa, teraz Lampard i jeszcze kilku innych piłkarzy. :( Najbardziej według mnie straci Hiszpania na tym, że David jest kontuzjowany, ale mam nadzieję, że Pedro, Torres i Llorente dobrze go zastąpią. No i Puyol. Reprezentacja Hiszpanii bez niego to nie to samo, dla mnie oczywiście. :)

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:37:32 »
A słyszeliście najnowszą rewelację? W związku z aferą korupcyjną we Włoszech cała reprezentacja Włoch może nie pojechać na Euro... ciekawe co wtedy...  ???
Ale w sumie oni od dawna kombinowali jak nam Euro "odebrać", więc może teraz nie zaszkodzi tak "niespodzianka"? smilie_girl_289

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:46:43 »
Jak by nie przyjechali to co, EURO zostaje odwołane?  smilie_girl_305 Bo nie rozumiem, tak szczerze mówiąc. Zostało 6 dni, wszyscy czekają na rozpoczęcie, a tu takie Włochy nie chcą przyjechać. Wg. mnie tak być nie powinno, zakwalifikowali się to przyjechać muszą, a przynajmniej powinni...

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:51:35 »
To nie tak, że nie chcą. Trener podobno powiedział, że jeśli taka decyzja miałaby obronić włoską piłkę przed blamażem to od ją podejmie... Być może jest coś jeszcze, jakieś głębsze pokłady tej afery, o których on wie, a nie zostały jeszcze upublicznione. Zapewne w najbliższych godzinach się to okaże.
Euro na pewno nie odwołają. Zastanawiam się tylko czy "wezmą" jakąś inną drużynę (ale na 6 dni przed Euro? Kto skompletuje ekipę- bez treningów?), albo (co bardziej prawdopodobne) ich mecze zostaną oddane walkowerem. Współczuję tym, którzy na te mecze mają bilety. smilie_girl_289

Offline Agueda

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:53:08 »
Może boją się że przegrają z Naszymi  friede
Lepiej będzie jak wszyscy zrezygnują. Polacy zostaną mistrzami Europy  smilie_girl_149
W innym przypadku zagramy trzy mecze: Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor.

A jak Wam się podoba piosenka reprezentująca Polskę na Euro? Koko, Koko Euro spoko  :th_0girlchant:
Czy nie jest zabawna? Zwykła, Polska, Inna?
"Wychodzę z założenia, że lepiej nie mieć założeń, bo przecież i tak wszystko może się wywrócić do góry nogami" D.O.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2012, 14:08:53 »
Co do reprezentacji Włoch jest jeszcze jedno wyjście (choć to, o którym pisze Dodi jest najbardziej prawdopodobne - wszystkie mecze przegrają walkowerem), można zawsze ściągnąć drużynę, która po Włoszech i drugim zespole spisała się najlepiej w eliminacjach, w co raczej wątpię. Jeśli wykryto nawet u nich jakieś rażące korupcje to ani UEFA ani FIFA nie ma mocy prawnej by nałożyć na Włochy sankcję w postaci zakazu udziału w EURO2012, może dopiero zakazać Włochom udziału w MŚ2014, ale to już są dość potężne sankcje stosowane w ostateczności.

Ogólnie to EURO przebiega w atmosferze skandali - bojkotu EURO na Ukrainie czy teraz korupcji we włoskiej piłce.

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2012, 14:12:34 »
Ale tu chodzi o to, że oni sami nie zdecydowaliby się pojechać (z tego co zrozumiałam).

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2012, 14:16:35 »
Tak prześledziłem uważniej wypowiedzi Dodi o korupcji w piłce włoskiej i zastanawia mnie jedna rzecz...
Czy EURO nie byłoby dla nich przypadkiem szansą odbudowy swojego wizerunku?

Co do kontuzji to z francuskiej ekipy też odpadł jeden zawodnik...

Puyol, Lampard - niestety ale to są już wiekowi piłkarze i będą coraz bardziej podatni na kontuzje. O tyle o ile Anglia ma jeszcze Gerrarda to hiszpańska/katalońska defensywa bez Puyola nie będzie już taka sama - nie mają Hiszpanie godnego zastępcy Puyola

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2012, 14:18:37 »
można zawsze ściągnąć drużynę, która po Włoszech i drugim zespole spisała się najlepiej w eliminacjach,
Włochy zajęły 1. miejsce w swojej grupie w kwalifikacjach, za nimi była Estonia, która zakwalifikowała się do barażów, tyle, że tam odpadła. Jeśli więc Włosi by rzeczywiście nie przyjechali, wg. mojego rozumowania przyjechaliby Estończycy. Tyle, że ta opcja by raczej się nie udała, przecież chyba nikt nie dałby rady przygotować się do tak wielkiego turnieju w zaledwie kilka dni. Bardziej prawdopodobne byłoby oddanie ich meczów walkowerem.
Chociaż założę się, że Włosi i tak przyjadą i wszystko będzie tak jak być miało. :th_0girl_dance: