Autor Wątek: Filmy które nigdy nam się nie znudzą  (Przeczytany 32477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anuszia

  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 06, 2012, 17:07:33 »
Jak dla mnie to jest lekko przerysowany, sama mieszkam w małej wiosce no i nie jest aż tak źle, wiadomo cywilizacja robi swoje. ;D
Znaczy się, jest trochę tak jak w tym filmie, ale może nie aż w takim stopniu. Chociaż takich co się pokazać chcą w kościele jest trochę, co mnie zawsze śmieszy, ale i trochę smuci.. Z resztą jutro Boże Ciało to się przypatrzę jak jest. ;D
Jutro ten film pewnie będzie gdzieś w tv, w tamtym roku na pewno był. ;)
Ano tak, Czarnota też gra. :)
Czas nie leczy ran.
To my w swych czynach uzdrawiamy
Nasze chore dusze,
Dzieci naszych lęków.
W Tobie tonę i
Zapominam.

music!

Offline Caliente

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 06, 2012, 19:20:03 »
"Dzień Świra"- klasyk.  ;)

Tja. Najbardziej lubię ludzi, którzy podają go jako swój ulubiony i dodają, że to najlepsza komedia jaką widzieli.  ::)

Ja mogę oglądać w nieskończoność Nigdy w życiu oraz Speed.
Żaden z tych filmów nie jest szczególnie ambitny, ale cóż poradzę. :D Stenka i dialogi w 'Nigdy w życiu' są cudowne. A Speed jest średni, tak obiektywnie patrząc, ale mam do niego jakiś wielki sentyment. Pierwsza scena - kamera pokazująca rury w budynku - i ja już wiem, że to TO. I już mnie nie można oderwać od telewizora. ;)
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 06, 2012, 20:41:23 »
Racja, "Dzień świra" też bym dodała do tej listy, ale tak jak Caliente pisze- nie jako komedię, ale jako klasyczną formę...komediodramatu? Groteski? Nie wiem jak to jest z tym gatunkowaniem tego akurat filmu, w każdym razie te teksty niektóre...może momentami śmieszne, ale jednocześnie tak bardzo życiowe, no i nieśmiertelne. ;) W wieku, który jestem najczęściej wspominam sobie: "Co za ponury absurd...żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"- bo taka jest niestety prawda ;) Poza tym ja kocham język "Dnia świra", co się może wydawać trochę dziwne, bo jest przecież wulgarny, ale to taki rodzaj wulgarności, który ja naprawdę uwielbiam. Wulgarność- w imię czegoś, taka charakterystyczna.

Pierwsza scena - kamera pokazująca rury w budynku - i ja już wiem, że to TO. I już mnie nie można oderwać od telewizora. ;)
Mogłabyś jakoś rozwinąć wątek tego filmu? Bo kurczę, nie oglądałam, a jakoś zaintrygowałaś mnie tym, że widzisz rury w budynku i wiesz, że to TO...dla osoby, która nie wie o czym mowa brzmi to tak dziwnie, że aż interesująco :th_girl_haha:

Emi

  • Gość
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 06, 2012, 20:46:37 »
Apropo Białej sukienki - to kto jeszcze nie widział to ma okazję jutro, czwartek, 12.20 na TVP1. Warto! :)
Dla mnie to taki rytuał że w Boże Ciało - Biała sukienka. Mam duży sentyment do tego filmu i zawsze jak się go ogląda to można dostrzec coś innego, czego się wcześniej nie dostrzegło. Bawi, wzrusza... śmieszne są dialogi i niektóre sceny wręcz komiczne.
No i cytat, który jest dla mnie mottem przewodnim, słowa Damiana: Wierzyć ? może i nie wierzysz. Ale pewien to ty już nigdy nie będziesz. ;)

Offline Caliente

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2012, 21:07:03 »
Racja, "Dzień świra" też bym dodała do tej listy, ale tak jak Caliente pisze- nie jako komedię, ale jako klasyczną formę...komediodramatu? Groteski?

Dokładnie. Film, moim zdaniem, przedstawia dramatyczną historię człowieka chorego. Że są tam śmieszne dialogi? No są, prawda.
Ale to nie robi z filmu komedii.


"Co za ponury absurd...żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"

Święte słowa. :)

Pierwsza scena - kamera pokazująca rury w budynku - i ja już wiem, że to TO. I już mnie nie można oderwać od telewizora. ;)
Mogłabyś jakoś rozwinąć wątek tego filmu? Bo kurczę, nie oglądałam, a jakoś zaintrygowałaś mnie tym, że widzisz rury w budynku i wiesz, że to TO...dla osoby, która nie wie o czym mowa brzmi to tak dziwnie, że aż interesująco :th_girl_haha:

Haha, film nie ma nic wspólnego z rurami, zapewniam. :D Po prostu ta scena jest dla mnie charakterystyczna, a przy okazji jest pierwsza w całym filmie i dlatego jak tylko ją widzę, to wiem, że zaraz się zacznie Speed. :D

W filmie występują Sandra Bullock i Keanu Reeves. On jest policjantem, ona pasażerką porwanego autobusu. Musi usiąść za jego kierownicą i jechać z określoną szybkością, ponieważ w autobusie zamontowana jest bomba, która wybuchnie gdy autobus zwolni czy stanie.
Keanu aka policjant próbuje uratować Sandrę i pozostałych zakładników. :)
Taki sobie film akcji, ale lubię, no. Mimo wszystko. :)


O, a z innych filmów, które mi się nie znudzą (ambitniejszych!), tak a'propo Sandry, to moje ulubione 28 dni.
Sandra gra alkoholiczkę, która trafia na odwyk. Film pokazuje jej walkę z nałogiem. Dobry.
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Jagna

  • peczu94
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2012, 22:49:33 »
Nigdy nie znudzi mi się Leon Zawodowiec.
Mam taką słabość do Reno w tym filmie, taki zachwyt budzi we mnie Natalie Portman i tak kocham niektóre sceny, że nieważne który raz oglądam, nadal się wzruszam i patrzę jak zaczarowana.  smilie_girl_159
Kurczę, świetnie pokazana relacja twardziela z małą, łaknącą ciepła dziewczynką. Wiem, że może mam krzywą psychikę, ale ja widziałam ze strony Matyldy jakieś zauroczenie i fascynację Leonem. Może po prostu chciała, by był dla niej jak ojciec, ale ja się w tym dopatrywałam czegoś... bardziej niepokojącego...  smilie_girl_120
Ech, no ale scena z kwiatkiem, gdy Leon każe jej uciekać... I potem, jak sadzi to drzewko... Jejku, za każdym razem ryczę. Zawsze tak bardzo żałuję, że on jednak ginie! Leon jest świetnym facetem, byłam w nim zakochana już n razy. Na szczęście po jakimś czasie mi przechodzi, film ze mnie opada, ale tak na świeżo po seansie to jestem nie do wytrzymania z tymi zachwytami nad Zawodowcem.  :wub:
Kolekcjonujesz swój słoik serc
 i rozrywasz miłość...

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 06, 2012, 23:40:29 »
Fanów filmu "Przeminęło z wiatrem" informuję, iż jutro o 13:05 na TVN 7 można będzie zobaczyć część pierwszą ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Czekolada

  • MAMY JUŻ NASZĄ KRUSZYNKĘ! KUBUŚ :)
  • Aneta&Marek
  • *****
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2012, 10:17:51 »
Nie wiem dlaczego, ale o każdej porze dnia i nocy mogę oglądać dwa filmy:

1.Lepiej późno niż później w tym filmie ujęła mnie chyba ta przemiana głównego bohatera. Z playboya, mającego każdą ładną i młodą dziewczynę do faceta zakochanego na zabój w kobiecie dojrzałej, statecznej.

2.List w butelce historia trudnej miłości, kończąca się tragicznie. Film bardzo wzruszający i warty obejrzenia jednak osobiście wolę książkę.

To chyba dwa takie filmy których sceny i dialogi pamiętam na pamięć ;)
Odliczam dni do naszego Wielkiego Dnia :*

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2012, 11:44:21 »
Fanów filmu "Przeminęło z wiatrem" informuję, iż jutro o 13:05 na TVN 7 można będzie zobaczyć część pierwszą ;)
Fanką raczej nie jestem, bo widziałam po raz pierwszy ten film, ale moja babcia jak najbardziej.
Dzięki za info Maleńka, kiedy część druga? ;)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2012, 13:47:56 »
Okazało się, że druga była jakieś 5-10 minut po pierwszej :P
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Inka

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
  • Rizzoli& Isles, NCIS, CSI:NY, Lekarze ?
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2012, 20:35:04 »
Lepiej późno niż później - w tym filmie ujęła mnie chyba ta przemiana głównego bohatera. Z playboya, mającego każdą ładną i młodą dziewczynę do faceta zakochanego na zabój w kobiecie dojrzałej, statecznej.

Taaaaaaaak! Kocham ten film!  smilie_girl_321 Świetna historia miłości, która dopada ludzi w średnim wieku. Mogę godzinami oglądać sceny naprzemiennego płaczu i śmiech głównej bohaterki granej przez Diane Keaton.  :th_0girl_dance:

Offline Patrycjaa

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2012, 21:13:33 »
Lepiej późno niż później - w tym filmie ujęła mnie chyba ta przemiana głównego bohatera. Z playboya, mającego każdą ładną i młodą dziewczynę do faceta zakochanego na zabój w kobiecie dojrzałej, statecznej.

Taaaaaaaak! Kocham ten film!  smilie_girl_321 Świetna historia miłości, która dopada ludzi w średnim wieku. Mogę godzinami oglądać sceny naprzemiennego płaczu i śmiech głównej bohaterki granej przez Diane Keaton.  :th_0girl_dance:
Też uwielbiam ten film i uważam, że oboje spisali się w nim świetnie.
Fragment, o którym piszesz jest genialny  :hahaha:
http://www.youtube.com/watch?v=-ONEgXPyuL4 - 2:54  :laie_67:
Albo jeszcze scena kiedy zobaczył ją nagą, kiedy wszedł przez pomyłkę do jej pokoju, później jak się "ukrywała" pod tym kapelusikiem- kobieta non stop chodząca w golfach...  smilie_girl_101 No po prostu cały film jest fantastyczny łącznie z muzyką  smilie_girl_120
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 10, 2012, 10:46:51 »
Okazało się, że druga była jakieś 5-10 minut po pierwszej :P
Hahaha, no ładnie! :P
Trudno, najwyżej obejrzę sobie na własną rękę i już. ;)
Też mnie nie pokusiło żeby do programu zajrzeć...  smilie_girl_349

Offline Inka

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
  • Rizzoli& Isles, NCIS, CSI:NY, Lekarze ?
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:20:30 »
Albo jeszcze scena kiedy zobaczył ją nagą, kiedy wszedł przez pomyłkę do jej pokoju, później jak się "ukrywała" pod tym kapelusikiem- kobieta non stop chodząca w golfach...  smilie_girl_101

Ale Harry doskonale poradził sobie z jej golfem.  :th_girl_haha:

Ja Wam polecę film Incepcja.  :)
Opis filmu: Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.

Świetnie pokazane zmagania Doma z przeszłością, z ciągle wracającą 'żoną', która chce, aby ten żył z nią w jej wyimaginowanym świecie. Widać, że wszyscy przyłożyli się, żeby film wyszedł dobrze. I udało im się w 100 %.  :)

Offline Zorina13

  • Bonanzica
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
    • https://bonnaza.fora.pl/
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2012, 07:48:38 »
Wczoraj oglądałam film Tato i to kolejny z filmów które nigdy mnie nie nudzą.
Świetne role Bogusława Lindy ,Doroty Segdy jako chorej psychicznie żony ,Teresy Lipowskiej jako toksycznej teściowej.
Niektórzy interpretują ten film jako film o teściowej -bo to ona najwięcej namieszała.
Największą rewelacją jest rola Oli Maliszewskiej -te duże prześliczne i bardzo smutne oczy.
Nie wiem czemu nie zrobiła kariery i właściwie zniknęła.
"Lepiej być nietypowym i nielubianym niż takim jak wszyscy i otoczonym tak zwanymi przyjaciółmi '
https://bonnaza.fora.pl/