Autor Wątek: Filmy które nigdy nam się nie znudzą  (Przeczytany 32263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:24:30 »
Misiek to Michał. Dwie różne osoby, choć podobno rodzina:)
Wolańscy mają cudną tapetę w dużym pokoju a'la złota polska jesień w lesie. Taki pejzaż naklejany na ścianę to też tapeta, prawda?  ;D
Wolańska zastaje męża w jednym łóżku z Katarzyną...a ta: "Ja mam referencje, naprawdę mam referencje"  :hahaha:

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:27:07 »
Fototapeta :)

Ap ropo koszulki nocnej - właśnie przed chwilą skomentowałam, że teraz to się takie sukienki nosi :P
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:38:29 »
Stryjeczny wuj szwagra mego drugiego męża - co to za postać "stryjeczny wuj"? Może ktoś wytłumaczy na przykładzie taką koligację rodzinną?  ;D
Wolański to totalna sierota, pewnie prosto spod skrzydełek mamusi trafił pod skrzydła a raczej pantofel małżonki. Co by nie powiedzieć o Wolańskiej Basi to charakterek ma i jakby przedsiębiorcza bardziej jest  :D
A ten? Jak się do łóżka komuś nie wpakuje i do rana nie poczuje z kim śpi to jakiś paproch do oka mu wpadnie  ;D
Zaraz się Kasieńka przyzna, że studiowanie jej pisane  a nie kursy kosmetyczne  ;)

Cytuj
Ap ropo koszulki nocnej - właśnie przed chwilą skomentowałam, że teraz to się takie sukienki nosi :P

Żeby takie  :D

A i jeszcze kolacja będzie z paluszkami i krakersami  ;D
Co tej Wolańskiej dało ściągnięcie wszytskiego ze stołu, przecież i tak już nie będzie na Boże Narodzenie? Ale z drugiej strony pokazać jak się powodzi - nie bardzo jak było.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:44:25 »
- Co, a może jeszcze co? Ścierwa...

Ach, teraz już nie robią takich komedii ;)

Koligacji rodzinnych niestety nie umiem wytłumaczyć.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:58:51 »
 "Włoszczyznę kupiłem a żona wraca o trzeciej"  :D
Pawełkowi wpadła Kasia w oko, ale studiować jej potem nie pozwolił...nieładnie, nieładnie <zniecierpliwiony>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 04, 2013, 23:16:49 »
Kogel Mogel i druga jego część są kapitalne.   <serce>

Mnie zawsze rozwala między innymi Pusia.  <smiech>
No i cała wizyta Pusi z Pańcią na wsi :D No ale to część II.

Zresztą w pierwszej części fajna jest scena m.in. jak mówią rodzicom Kaśki o ślubie a matka lamentować zaczyna. :D
Chyba, że mi się z czymś innym knoci, ale raczej nie.

Poza tym Piotruś łobuziak wymiata. :D
Cytuj

Ty wiesz...ale kiedyś na wsiach to 150 naprawdę było kameralnie. Pół wsi, rodzina to poniżej 300 ciężko było zejść. Dzisiaj jest się z czego pośmiać :D
Dziś też się takie wielkie wesela często robi :D

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 05, 2013, 06:42:40 »
Akurat jestem  przy bardzo ważnej kwestii - co tam Staszek Kolasa ma: "horyzont, volksvagen i motor m-z" :hahaha: Oto co on ma :)
Tam nie było "volkswagen" - tylko "cholzzwagen" - z tym akcentem na "cho" :) Kapitalny dialog :) "On ma i horyzont i cholzzwagen i jeszcze motor emzetę ma. O -co on ma.".

Ale scena z liczeniem butelek wódki na początku jest bezbłędna. Zawsze mało się nie popłaczę ze śmiechu :)
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Ami

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:20:41 »
Masz wiadomość

Nie wiem co w tym filmie jest takiego co mnie przyciąga. Oglądałam go już tyle razy, a za każdym razem, gdy akurat jest w telewizji, to zawsze oglądam. Możliwe, że dzieje się tak dzięki aktorom wcielającym się w główne role. Bardzo cenię Toma Hanksa i lubię filmy z jego udziałem.

Film ma niesamowity, niepowtarzalny klimat. Uwielbiam scenę, w której Joe droczy się z  Kathleen o znaczenie Nicku jej internetowego przyjaciela. ?Ma 152 lata, miał na twarzy 152 pieprzyki, a teraz ma 152 dzioby?, ?152 szwy po operacji nosa?. 

Niesamowity nastrój ma również korespondencja pomiędzy głównymi bohaterami. Piszą o zwykłych sprawach, o swoich odczuciach, o tym co lubią w Nowym Jorku, o motylku w metrze, okupowaniu kawy w kawiarnii.

I go online, and my breath catches in my chest until I hear three little words: ?You?ve got mail?. I hear nothing, not even a sound on the streets of New York, just a breat of my own heart. I have mail. From you.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 30, 2013, 22:04:38 »
Powrót do przyszłości - wszystkie części :) Uwielbiam je, nigdy mi się nie znudzą :) Bardzo lubię Michaela J. Foxa w tym filmie i za każdym razem urzeka mnie przyjaźń chłopaka ze zwariowanym doktorem. A w III można nawet stwierdzić, że doktor jest przystojny ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 01, 2013, 06:31:26 »
Powrót do przyszłości - wszystkie części :) Uwielbiam je, nigdy mi się nie znudzą :) Bardzo lubię Michaela J. Foxa w tym filmie i za każdym razem urzeka mnie przyjaźń chłopaka ze zwariowanym doktorem. A w III można nawet stwierdzić, że doktor jest przystojny ;)
Zgadzam się, to można oglądać i oglądać. Najbardziej lubię "dwójkę" - dzieckiem będąc, musiałem go sobie obejrzeć ze trzy razy zanim załapałem wszystkie te "wariacje" czasowe :) Chciałbym mieć taki "Almanach sportowy" :D
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 04, 2013, 18:06:08 »
Dziennik Bridget Jones: W pogoni za rozumem.

Czyli druga część opowieści o cudownej Bridget. Uwielbiam całą trójkę :D I Renee i Hugh i Collina w swoich rolach :)
I zawsze się na tym filmie wzruszam, ale po prostu kocham komedie o miłości :)

Opowieść o tym, że zawsze można odnaleźć swoje szczęście ;) Nie trzeba być pięknym :D
Po tym filmie stwierdziłam, że nie uroda czy inteligencja jest w życiu najważniejsza, ale to, co jest między dwojgiem ludzi i to jak oni siebie postrzegają :)
No i bardzo lubię podsumowanie Bridget: "Jak widać nareszcie trafiło mi się szczęśliwe zakończenie. Naprawdę wierzę, że można odnaleźć szczęście. Nawet mając 33 lata i tyłek wielkości dwóch kul do kręgli" :D
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 02, 2013, 18:53:47 »
Forrest Gump

Ubolewam, że nie było mi dane obejrzeć go od początku. Choć oglądałam już setki razy to jednak ostatni raz był dość dawno, więc z chęcią obejrzałabym go raz jeszcze, w całości.
Film jest świetny, chyba życiowa rola Toma Hanksa choć tak naprawdę ktoś mógłby się ze mną wdać w polemikę, bo Tom jest tak zdolnym aktorem, że niejedną znakomitą rolę ma na swoim koncie.
Mogę wymieniać w nieskończoność za co lubię ten film, ale ograniczę się do tylko jednego POLECAM, komuś kto jeszcze nie widział ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 29, 2013, 22:34:45 »
O, tak, też kocham Forresta. I zawsze przy nim płaczę.
Podobają mi się też niektóre motywy muzyczne z tego filmu. Początek tego utworu miałam kiedyś ustawiony jako dzwonek w komórce (lubię takie nienachalne):

Forrest Gump Soundtrack - Main Theme

Sama nie wiem, dlaczego postać Forresta Gumpa tak na mnie działa - "rozklejająco". Nie potrafię obejrzeć tego filmu bez mokrej chusteczki. Jest to bohater nietuzinkowy, niebanalny, dziwny, ale tak bardzo wrażliwy, delikatny i dziecięcy. Uważam, że powyższa muzyka idealnie oddaje jego charakter.

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:25:57 »
Zawsze przy okazji rozmów o filmie "Forrest Gump" namawiam gorąco do przeczytania książek Winstona Grooma ("Forrest Gump" i "Gump i spółka"). Kupa śmiechu ale i łza nieraz się zakręci.
"Książkowy" Forrest Gump jest postacią nieco inną od znanego z filmu. Jest "idiotą-geniuszem" - człowiekiem, który w kilku dziedzinach jest wybitnym umysłem przy czym w innych - "tępakiem do bólu".
Forrest perfekcyjnie zna fizykę kwantową, jest nieoficjalnym (dlaczego nieoficjalnym? odsyłam do książki) mistrzem świata w grze w szachy i w ping-ponga. Niesamowicie gra na organkach. Zostaje gwiazdą futbolu, leci w kosmos i osiąga sukcesy w wrestlingu. Ratuje od śmierci Mao-Tse-Tunga, tworzy nowy smak Coca-Coli, negocjuje z Chomeinim, łapie Saddama Husajna i wreszcie jednoczy podzielone Niemcy (sic!).
Taki typowo "szwejkowski" bohater płynący na fali życia.
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 09, 2013, 14:36:58 »
Nigdy nie znudzi mi się "Miś" (może się nawet powtarzam... <smiech>). Arcydzieło. Mogę się całkowicie poświęcić oglądaniu, mogę przy nim sprzątać, gotować, prasować, zasypiać i ciągle nie mam dość. Jakoś tak w grudniu dużo chętniej i częściej do niego wracam. Zawsze i wciąż polecam.