Bartek jest aplikantem w sądzie. Uważa, że jest gotowy do bardziej odpowiedzialnych zadań. Agata prowadzi sprawę światowej sławy neurochirurga, dr. Wolińskiego, który został oskarżony o błąd podczas operacji pacjenta. Maciek ją wspiera, co nie podoba się Dębskiemu. Bartek musi zadowolić się rolą asystenta. Sam klient także nie ułatwia Agacie zadania. Wybitny lekarz jest równocześnie wyjątkowo konfliktowym i egocentrycznym człowiekiem, skłóconym z niemal całym środowiskiem.
No, no, Dębski będzie się robił zazdrosny, najwyższa pora. Chociaż jak Maciek ma ją wspierać tak jak w sprawie z ojcem, to za dużego problemu Marek mieć nie będzie^^
