Autor Wątek: Stare seriale  (Przeczytany 21796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline china doll

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:03:55 »
Jakby ktoś sobie zechciał odświeżyć Archiwum X, to na Polsacie dziś leci o 22:15.
Bądź co bądź film, nie serial, ale i tak świetny.  ;) Gwoli ścisłości - ogółem Archiwum jest rozumiane jako serial, ale powstały też dwa filmy i ten pierwszy, między 5 a 6 sezonem będzie właśnie dziś - 'Fight the future'.

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:13:09 »
O, dziękuję! ;)
Pamiętam jak byłam mała i mama mi zakrywała oczy w niektórych momentach. xD
I... ta muzyka, przy której do teraz mam ciarki. <3

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 20, 2013, 10:21:10 »
Genialnym starym polskim serialem, ale mało popularyzowanym są "Znaki szczególne" z Bronisławem Cieślakiem w roli głównej - sprzed, bagatela, 37 lat.
To nie tylko przygody Bogdana Zawady, inżyniera budownictwa, pracującego przy budowy zapory w Solinie czy też w porcie gdyńskim. To przede wszystkim historia o tym, że łatwo jest komuś przykleić  jakąś łatkę, trudniej potem odkleić - wyprostować, przeprosić. To też historia o układach, układzikach w firmach, urzędach, co również nie traci na aktualności. I w końcu to też historia o tym, że pomimo ciężko jest być człowiekiem prawym, bo się za to obrywa, to pozostanie nim pozwala na zachowanie twarzy dla samego siebie.
 
"Randall i Duch Hopkirka" - też staroć, brytyjska. Obejrzana po pierwszy od czasów szczenięcych.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 21, 2013, 15:20:00 »
Oglądałam "Znaki szczególne" i też uważam, że jeden z lepszych seriali z tamtych czasów.

Podobnie jak "Życie na gorąco" z takim "cywilnym" polskim James Bondem - dziennikarzem śledczym, redaktorem Majem (przystojny bez względu na wiek Leszek Teleszyński  <jezyk>). Maj ma wszystko, co potrzebne jest takiemu bohaterowi: inteligencję, spryt, sprawność fizyczną, szczęście do wychodzenia niemal bez szwanku z różnych niebezpiecznych perypetii, urok osobisty, no i urodę ;D



Jedyny serial z lat PRL-u, w którym wątki toczą poza granicami naszego kraju (tytuł każdego odcinka to nazwa kolejnej europejskiej stolicy, w tym chyba dwie to zmyślone) i to nie tylko w państwach "sprzyjających". Oglądałam reportaż o powstawaniu tego serialu i aż dziw bierze, że stosując tak niekonwencjonalne środki (nawet nielegalne - jak na przykład kręcenie scen na szybcika, konspiracyjnie, na "żywca", bo brak pozwolenia utrudniał jakiekolwiek duble) wyszedł całkiem przyzwoity procedural. Tyle pościgów samochodowych, tyle kraks, a jeden, dwa wypożyczone z fabryki FSO samochody, które trzeba było oddać bez uszczerbku.

Ciekawa tematyka spraw tropionych przez Maja, począwszy od tych związanych z wojną (afery z  byłymi niemieckimi oficerami), poprzez te z tłem politycznym niektórych krajów, przemytem broni, narkotyków, mafijnym monopolem na złoża strategicznie ważnych złóż minerałów, czy innych substancji, a kończąc na terrorystycznych działaniach opętanego wizją zniszczenia współczesnej cywilizacji milionera. A wszystko krąży wokół tajemniczej organizacji "W". Tematyka jak się patrzy <szczerzy_sie> To nie jakieś familijne fiku-miku.

Świetni aktorzy, klimat dobrych, zachodnich produkcji, ciekawe tło społeczne i kryminalne, akcje trzymające w napięciu, piękne europejskie plenery, niezły montaż.

Poniżej czołówka pierwszego odcinka (super muzyka, jak z jakiegoś "Kojaka", czy innych "Ulic San Francisco" <brawo>)

Życie na gorąco

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 22, 2013, 11:26:44 »
Ja tam uwielbiam redaktora Maja, choć jego przygody są tak prawdopodobne jak pełne półki w sklepach wtedy ;D
Ale jest on tak oczytany i mądry, że jako dziennikarz to raczej mało prawdopodobna postać byłaby dzisiaj  <jezyk>
Właściwie dopiero niedawno obejrzałam kilka odcinków w całości. Wydaje mi się, że w tv jakoś niezbyt często gościł...

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 22, 2013, 19:43:17 »
Ja tam uwielbiam redaktora Maja, choć jego przygody są tak prawdopodobne jak pełne półki w sklepach wtedy ;D

Tak jak legendarnego Jamesa Bonda <szczerzy_sie>

Serial oglądany dziś wydaje się być z lekka kiczowaty, ale to też tak samo jak historyczne odcinki o wyżej wspomnianym bohaterze. A i tak Bonda dawnego lubię bardziej niż tego współczesnego.

Kiedy "Życie na gorąco" ujrzało po raz pierwszy światło dzienne, serial nie za bardzo się spodobał. Był nawet ostro krytykowany. Same ówczesne władze źle się do niego odniosły. Jak ktoś oglądał to chyba łatwo się domyślił dlaczego <szczerzy_sie>


Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 30, 2013, 21:39:32 »
Natrafiłam na 13 posterunek w telewizji Puls 2 :D
Ależ to był głupi serial, ale miał przy tym swój urok :) Poza tym Czarek Pazura mnie w tym serialu rozwala :D
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 31, 2013, 18:05:34 »
Natrafiłam na 13 posterunek w telewizji Puls 2 :D
Też ostatnio natrafiłam! Pazura jest w nim genialny. Na sam widok się śmieję, chociaż moim ulubieńcem zawsze był Stępień. :D

Ogólnie lubiłam oglądać te wszystkie polsatowskie komedie, niby głupie, ale zawsze to jakaś odskocznia. Np. Miodowe lata. Żak i Barciś to jest dopiero dobrany duet! I to pamiętne Tadzik! Na górę! Pamiętam też taki serial jak Kocham Klarę, kojarzy ktoś?

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 31, 2013, 18:24:48 »
Właśnie też nie wiem o co chodzi z 13 posterunkiem, bo był to naprawdę idiotyczny serial, szczególnie Stępień i Czarek kretyn oraz jego ruda pani lekkich obyczajów :D chociaż Arnold wcale nie był lepszy, co w nim w ogóle było takiego zabawnego? :P Ale również bardzo mile go wspominam, to kwestia sentymentalna chyba. Oglądałam go będąc dzieckiem i uważam, że to kultowy serial moich czasów, o wiele śmieszniejszy niż chociażby "Świat według Kiepskich", którego to nigdy nie potrafiłam polubić. Natomiast w "13 posterunku" zawsze z uśmiechem na ustach wspominam motyw pakowania wszystkich do szafy, ewentualnie zrzucania przez tę dziurę w podłodze :D No ale trzeba przyznać, że edukacyjny i moralizatorski ten serial nie był, dziwne że nie wypaczyło to mojej małoletniej psychiki, ta wizja posterunku... :D

I też lubiłam polsatowskie seriale komediowe :) Wydaje mi się, że kiedyś to jednak trzymały one jakiś poziom, chociaż to może kwestia innego, mniej dojrzałego spojrzenia. Oglądałam i "Miodowe lata", i "Kocham Klarę" z Magdą Wójcik też. A jeszcze bardziej lubiłam "Dziuplę Cezara" z fantastycznym wówczas duetem Socha&Adamczyk, a w roli ojca wystąpił Grzegorz Wons. Z seriali obyczajowych zaś najbardziej lubiłam kiedyś "Adama i Ewę" z przeuroczą Katarzyną Chrzanowską w roli Ewy  <serduszko>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 31, 2013, 18:51:51 »
Ja chyba jednak myślę, że to kwestia spojrzenia na świat. Ciekawi mnie stosunek starszych od nas ludzi na temat tych seriali. Moim rodzicom zawsze te seriale były obojętne, a ja pamiętam, że jako dziecko koniecznie musiałam obejrzeć 13 posterunek. ;D Teraz widzę, że ten serial jest mega głupi, ale to jest właśnie jego urok. Czym byłoby moje dzieciństwo bez Cezarego Cezarego, Stępnia i Arniego? No czym? <haha> 

Offline Nieprzenikniona

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 29, 2013, 09:05:52 »
Na Comedy Central Family leci Niania ;) Co jak co, ale stęskniłam się za tym serialem, na pewno lepsze to od tych durnych paradokumentów czy innych głupich programów, które ostatnio zalewają polską telewizję... Brakowało mi tego sitcomu oraz tej świeżej i uroczej Agnieszki Dygant i świetnego Tomasza Kota, którego bardzo mało ostatnio. No i Tamara Arciuch i Adam Ferency.  <zauroczony>
Na tym programie puszczają zawsze kilka odcinków po sobie, więc Nianię możemy oglądać dziś od 17:25- 19:30!  <mowca>

Offline Cukierek

  • Czy te oczy mogą kłamać?
  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 295
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 01, 2021, 09:48:18 »
Na Comedy Central Family leci Niania ;)

Dokładnie!! Oglądam teraz codziennie (lub w weekend przy gotowaniu powtórki  :hahaha:
Brakowało mi tego sitcomu oraz tej świeżej i uroczej Agnieszki Dygant i świetnego Tomasza Kota, którego bardzo mało ostatnio. No i Tamara Arciuch i Adam Ferency.  <zauroczony>

Zwłaszcza ta druga para teraz przykuwa moją uwagę. Teksty są nieziemskie!