Autor Wątek: Bajki i filmy dla dzieci  (Przeczytany 22939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Little Anne

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 121
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:07:22 »
Pokemony to po prostu bajka dla starszych dzieci. Maluchowi bym jej nie puściła, ale kiedy dziecko w takim właśnie wieku, w jakim ja byłam, gdy Pokemony oglądałam, potrzebuje czegoś więcej, jakichś dodatkowych atrakcji, niż samo oglądanie bajki, pojawiły się Pokemony, które dostarczały spokojnej zabawy na wielu płaszczyznach.
Byłam trochę starsza od Ciebie kiedy na antenie pojawiły się Pokemony i dlatego nie uważam, żeby dostarczały one spokojnej zabawy starszym dzieciom...

Jeśli chodzi o "Wilka i zająca" czy "Reksia", o których wypowiedziałaś się trochę ironicznie. To są bajki, które są zbudowane na personifikacji. Pokazują zwierzęta, które po przez nadane im cechy ludzkie, przedstawiają co jest dobre a co złe. Nie porównujmy bajek bez przemocy do "Pokomenów", w których widoczna była przemoc i agresja. Nie pochwalam tego, mimo, iż jest tam przestawiona walka dobra ze złem. Dzieci biorą przykład z bajkowych bohaterów i czasami zachowują się jak oni. W pojęciu takiej Zosi, której koleżanka zabrała lalkę czymś normalnym będzie krzyk czy nawet uderzenie tego drugiego dziecka, ponieważ tak robią bajkowi bohaterowie.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:16:43 »
A ja wychowałam się zarówno na "Wilku i zającu', 'Tomie i Jerrym' jak i na 'Pokemonach' i nigdy nie było ze mną problemów, nikogo nie pobiłam, ani się nie naśmiewałam, wszystko zależy od wychowania. Jak rodzic zostawia dziecko samemu sobie, bo całymi dniami pracuje to to dziecko nie wie, że jak np. Jerry rozbił Tomowi butelkę na głowie to jest złe, no bo kto ma im to wytłumaczyć?
Zgadza się, że bajki w jakimś stopniu wpływają na dziecko, ale jasne jest, że to rodzice powinni ukształtować charakter syna czy córki.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:59:09 »
Wilk i zając, Tom&Jerry - tak, ale pod koniec podstawówki przyszedł czas na inne bajki - Czarodziejka z księżyca, Bia - wojownicza księżniczka, Czarodziejka Sally, Generał Daimos, Yataman, Gigi la Trotolla i ta bajka o piłce nożnej - jeny, jak ja to uwielbiałam, zwłaszcza Czarodziejkę z księżyca ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2012, 06:41:27 »
Wilk i zając, Tom&Jerry - tak, ale pod koniec podstawówki przyszedł czas na inne bajki - Czarodziejka z księżyca, Bia - wojownicza księżniczka, Czarodziejka Sally, Generał Daimos, Yataman, Gigi la Trotolla i ta bajka o piłce nożnej - jeny, jak ja to uwielbiałam, zwłaszcza Czarodziejkę z księżyca ;)
Stara, dobra Polonia 1, co? :D "Yattaman" - no to było tak straszliwie głupie, że aż z tej głupoty.... fajne - zresztą niedawno znalazłem to w wersji aktorskiej - i trzyma klimat "animki".
Bajka "o piłce nożnej" to pewnie "Kapitan Tsubasa" (czy podobnie).

Taka ciekawostka co do bohaterów kreskówek: :D
http://odkrywcy.pl/gid,14795534,title,Choroby-psychiczne-bohaterow-bajek,galeriazdjecie.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 06:28:32 wysłana przez Mintek »
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 08, 2012, 17:53:12 »
Och, o bajkach mogłabym długo opowiadać! smilie_girl_299

Przede wszystkim produkcje Disneya - Król Lew, Mała Syrenka, Śpiąca Królewna czy Pocahontas - stanowiły standard w mojej kolekcji filmowej. Do dziś jestem zdania, że piosenki z Króla Lwa czy "Kolorowy Wiatr" Pocahontas to arcydzieła, jeśli chodzi o muzykę bajkową. Nie jestem do końca na czasie z najnowszymi bajkami, dlatego może powinnam się powstrzymać od stwierdzenia, że tamtych produkcji i muzyki nic nie przebiło, ale jakoś nie mogę...

Byłam także uzależniona od "Księżniczki Łabędzi", bajki nie-Disney'owskiej, ale równie dobrej. Tutaj także muszę zwrócić uwagę na piosenki, w których fenomenalnie jako Odetta zaśpiewała Olga Bończyk.

Oczywiście bajki w odcinkach też nie zostaną przeze mnie pominięte. Madeleine, Reksio, Smerfy, Gumisie, Krecik, Muminki (choć książka oczywiście i tak lepsza!)... Starszym bajkom nie brakuje ciepła.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 08, 2012, 18:14:33 »
O! To nie wiedziałam, że głos Odetty to głos Olgi Bończyk - chyba sobie zaraz włączę Księżniczkę łabędzi ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 09, 2012, 10:49:16 »
A Derecka dubbingował Jacek Bończyk.  :)

Offline Aga

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:13:01 »
Bajki z dzieciństwa która zapadła mi w pamięci to Tabaluga i Smerfy. W Tabaludze nie podoba mi się cały ten Arktos. On chcę tę ich dolinę zniszczyć ale, mu się to nie udaje (i dobrze!). A Smerfy lubię za tego małego dzieciaczka Smerfusia :) On jest takii słodki  smilie_girl_301


Zapamiętaj jutra nie będzie...
Ewelina Lisowska!

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:10:37 »
Za moich czasów to Smerfy były bez tych małych Smerfiątek i wtedy właśnie były najfajniejsze. I ta piosenka na początku, czołówka, no esencja mojego dzieciństwa - Hej dzieci, jeśli chcecie, zobaczyć Smerfów las, przed ekran dziś zapraszam Was - cudowne dzieciństwo z taką bajką na dobranoc, wracało się z podwórka i oglądało Smerfy :)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2012, 10:57:55 »
Bajka mojego dzieciństwa to przede wszystkim "Pszczółka Maja". Mogłabym godzinami pisać jak bardzo kojąco działa na mnie do dzisiaj głos Ewy Złotowskiej. Pamiętam jak czekałam zawsze na piątek...
A poza tym...Reksio, Miś Uszatek, Smerfy...ale to już było później. I tka jak Maleńka lubiłam te pierwsze Smerfy, bez smerfiątek i dziadków, którzy nagle nie wiadomo skąd się wzięli :P

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:05:02 »
I tka jak Maleńka lubiłam te pierwsze Smerfy, bez smerfiątek i dziadków, którzy nagle nie wiadomo skąd się wzięli :P
Tak, te pierwsze Smerfy były najlepsze. Potem jakieś dziadki się pojawiły, jakieś Saszetki.... nie wiem co to miało być. A wczoraj obejrzałem te Smerfy komputerowe z 2011 i..... padłem. Pewnych bajek nie powinno się robić w wersji "komputerowej" i udziwniać - bo wychodzi jakieś g..... a nie bajka. A'propos - wiecie, że "Pszczółka Maja" też ma mieć "nową wersję"? Ech....
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:11:42 »
Widać wszystko musi mieć swoją nową wersję - niedługo człowiek będzie miał nową wersję. Ani myślę tego oglądać :P
Dzieci może kiedyś obejrzą, tymczasem zaznajamiam ich z wersjami starymi, pierwotnymi.
Disney też się moim zdaniem popsuł. Już nawet nie chodzi o technikę, ale jak to wszystko porównać z kochanym Pluto czy Donaldem...

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:18:20 »
Disney też się moim zdaniem popsuł. Już nawet nie chodzi o technikę, ale jak to wszystko porównać z kochanym Pluto czy Donaldem...
Disney to w tym momencie porażka na całej linii. Naprawdę, kocham klasyczne kreskówki z Miki, Donaldem i Pluto, ale to co się teraz tam wyrabia to normalnie powinien być Trybunał w Strasburgu. Marka dawniej będąca synonimem najlepszych filmów dla dzieci na świecie rozmieniła się na drobne, prezentując masową produkcję - "filmy dla młodzieży"- HSM i cała masa podobnych do siebie szmir, różniących się tylko tytułem i obsadą, czy też bohaterowie starych kreskówek przeniesieni w "czy-de". Żal bierze jak się ogląda "Klub Przyjaciół Myszki Miki" gdzie koszmarne "kukiełki" (niestety - "utrójwymiarowienie" takich postaci zwyczajnie je zabija) gibają się sztywno do rytmu debilnej melodyjki.
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:21:49 »
Dokładnie. Cały czas mi się zresztą wydawało, że kanał bajkowy Disneya to musi być rewelacja, mając w pamięci stare, dobre bajki. Jak już zobaczyłam co teraz prezentuje - podziękowałam. Zresztą inne kanały nie lepsze. Smutne <papa> Chcą dziecku znaleźć coś poczciwego trzeba się nieźle naszukać po kanałach typowo niebajkowych :o

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Bajki i filmy dla dzieci
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:28:04 »
Bo jednak stara, klasyczna animacja 2D to arcydzieło i nikt mnie nie przekona, ze jest inaczej. I nie chodzi tylko o Disneya - ale w ogóle. Są wyjątki - Szrek, Wall-E czy podobne, ale ogólnie 2D rządzi.
Smerfy w 3D są dziwaczne, Myszka Miki pokraczna... Pszczółka Maja pewnie podobnie będzie, widziałem 3D Kubusia Puchatka - Krzysia zamieniono na jakąś dziewczynkę (pewnie "parytety" i do bajek wkroczyły już) i jakieś to głupkowate takie jest.
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"