Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 49655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz

  • Forumowy Informatyk
  • *****
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 09, 2014, 21:51:25 »
Hehe, nie ma się co dziwić. Niemcy grali zespołowo a Brazylia grała bardzo indywidualnie.
Cóż, dzisiaj mecz Argentyna vs Holandia.
Obstawiam, że wygra Holandia. :D
"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania" Aleksander Wielki

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 10, 2014, 01:15:51 »
Obstawiam, że wygra Holandia. :D
Wygrała Argentyna ;) I dobrze, za Holandią nie przepadam,  a tak to chociaż dwaj piłkarze z "mojej" Barcelony i właściwie drużyna (momentami zlepek indywidualności), którą w miarę lubię mają szansę na puchar. Styl w jakim Argentyńczy wygrali pozostawia niestety wiele do życzenia, boję się, że nie podołają Niemcom, ale wierzę w to, że na najważniejszy mecz się obudzą. Na Niemcach leży teraz straszna presja, każdy oczekuje, że po oszałamiającym zwycięstwie 7:1 odprawią każdego bardzo szybko z kwitkiem. Tyle, że mecz meczowi nierówny i na moje szanse są wyrównane,  ewentualnie z takim większym naciskiem na Niemców ;)

A sam mecz był niestety nudny, po półfinale można spodziewać się czegoś lepszego. Emocje dopiero w koncowce dogrywki się tak naprawdę pojawiły.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 10, 2014, 09:06:50 »
Nudny bo nie padały gole. Obie drużyny były dobre i sobie nie dawały kuku zrobić.
Bardzo się cieszę, że Argentyna wygrała. Liczyłam na finał Niemcy vs Argentyna i się doczekałam. <serce>

Ciekawe memy ludzie porobili  <smiech>
 

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 10, 2014, 09:41:48 »
Mecz - nuda kompletna, Messi także w kadrze nie zachwyca i nie gra jak w Barcelonie...Liczyłem, że Holendrzy awansują, bo pokonali Hiszpanię (tu akurat winą porażki Hiszpanii było stawianie na wyeksploatowanych piłkarzy Barcelony), ale cóż finał Argentyna-Niemcy.
Z krajowego podwórka (tak na chwilę odbiegając od MŚ) - Przemysław Tytoń wypożyczony do Elche CF.

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 10, 2014, 12:28:18 »
(tu akurat winą porażki Hiszpanii było stawianie na wyeksploatowanych piłkarzy Barcelony)
Winą porażki Hiszpanii w tamtym meczu było według mnie wiele innych rzeczy, ta którą wymieniasz to tylko malutka część tego.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 10, 2014, 15:02:42 »
Hiszpania przede wszystkim brała udział w Lidze Mistrzów (znaczy jej zawodnicy), jakichś tam rozgrywkach innych i pucharach... Nic dziwnego, że byli przemęczeni i nie podołali. Każdy ma jakieś granice utrzymywania formy. :P


Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 10, 2014, 15:55:33 »
No, ale mecz Holandia - Hiszpania i Hiszpania - Chile obalił mit o skuteczności tiki-taki :)

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 13, 2014, 23:42:28 »
No i Niemcy mistrzem świata, wygrana w pełni zasłużona :) Fani Messiego i Barcelony mają teraz niezbity dowód, że Messi w kadrze nie potrafi grać dobrze, nie jest taki jak C.Ronaldo, jak Zidane, jak Henry, jak Snejder, jak Robben, jak Pirlo, który potrafią/potrafili wziąć ciężar gry i konstruowanie akcji na siebie. Po raz kolejny potwierdza się, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Z Argentyny najlepszy Mascherano, wszędobylski, ostoja jej defensywy.

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 14, 2014, 00:58:55 »
Fani Messiego i Barcelony mają teraz niezbity dowód, że Messi w kadrze nie potrafi grać dobrze, nie jest taki jak C.Ronaldo
Jak C.Ronaldo? Hahaha, proszę Ciebie. Te MŚ w szczególności pokazały jak CR7 gra w kadrze. Messi nie zagrał dzisiaj wyśmienicie, ale wcale aż tak źle nie było. Od niego oczekuje się za wiele. Prawda jest taka, że z nim coś jest nie tak, według mnie to musi być coś ze zdrowiem, często się słyszy o tym, że wymiotuje przed/podczas/po meczu. Boli ta zmarnowana przez niego setka, jeszcze dwa sezony temu strzeliłby to z zamkniętymi oczami.
A sama Argentyna nie powinna mając taki potencjał ofensywny, mając takich graczy, marnować takich sytuacji. Aguero nic dzisiaj nie pokazał, wiecznie jakieś straty. Masche król defensywy, Zabaleta też ładnie zagrał. Ogólnie zawsze mówiło się, że Argentyna ma cudowną ofensywę, ale defensywa kuleje - na moje właśnie defensywa zagrała dzisiaj i nie tylko dzisiaj o kilka poziomów lepiej.

Wybór Leo jako zawodnika Mistrzostw jest dla mnie śmieszny, powinien zostać nim albo właśnie Mascherano, albo James Rodriguez. Messi ciągnął co prawda grę Argentyny strzelając kilka bramek, ale dla mnie najlepszy gracz powinien pokazywać się cały czas, a nie mieć jak on kilka(naście) zrywów na mecz.

I gratulacje dla Niemców, chociaż mogli odpaść z Algierią, dużo do tego nie brakowało.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #294 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:17:00 »
No dobrze, to powiedz mi czemu Messi w barwach Barcelony błyszczy, strzela jak na zawołanie, ciągnie jej grę i jest zupełnie innym piłkarzem jak w Reprezentacji. No i jednak, jeśli Messi to zawodnik, który bodajże 4razy wygrał złotą piłkę, dla najlepszego piłkarza to można od niego wymagać zdecydowanie więcej, szczególnie po tym co pokazuje w Barcelonie. Co do Cristiano Ronaldo, chodziło, ogólnie, że on potrafi na siebie brać ciężar gry i to wszystko ciągnie, trudno też sobie wyobrazić skuteczną grę RM bez niego, Messi ma jedynie przebłyski swojego talentu; dla mnie zdecydowanie najlepszy z Argentyny Javier Mascherano, najlepszy defensor mistrzostw wspólnie z Ronem Vlaarem. Najlepszym zawodnikiem powinien zostać albo Snejder, albo Robben, lub Mascherano. Brawo dla Niemców za zwycięstwo, w pełni zasłużone. Szkoda, że ten mundial się skończył.

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #295 dnia: Lipiec 14, 2014, 13:19:44 »
Generalnie piłką nożną się raczej nie interesuję, dopiero tegoroczny mundial po powrocie do domu ściągnął mnie przed telewizor. Cieszy mnie zwycięstwo Niemców, w końcu Europa zatriumfowała w Ameryce Południowej, coś jednak wczoraj podpowiadało mi, by kibicować Argentynie. I nie chodzi wcale o sympatię do Messiego, tata ostatnio dziwił się, że nawet nie wiedziałam, który to. :D

Myślę, iż obie drużyny zaserwowały nam wczoraj całkiem dobry mecz. Było sporo błędów, kilka zmarnowanych okazji zdobycia bramki, ale jeśli spojrzeć na spotkanie całościowo, wydaje mi się, że było godne finału. I jakże przyjemnie patrzeć na radość zwycięzców. :)
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #296 dnia: Sierpień 08, 2014, 15:30:27 »
Decyzją UEFY Legia została wykluczona z Ligi Mistrzów. Powód? Wystawienie nieuprawnionego zawodnika do gry. Rozumiem, że na zawodnika by nałożono dalszą karę zawieszenia na kolejne mecze i ukarano karą finansową, ale żeby od razu wykluczać? Pokazuje to, że UEFA nie jest instytucją sprawiedliwą, jakoś jak gracze Barcy i Realu symulują faule, pyskują sędziemu to UEFA się ich nie tyka? I to się tyczy i Barcelony i Realu tak samo. UEFA trzęsie przed nimi gaciami, a silna jest gdy chodzi o polski klub.

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #297 dnia: Sierpień 13, 2014, 23:13:02 »
jakoś jak gracze Barcy i Realu symulują faule, pyskują sędziemu to UEFA się ich nie tyka? I to się tyczy i Barcelony i Realu tak samo.
Jak ja kocham to wieczne obwinianie Barcy/Realu. Inne kluby oczywiście są zawsze bez winy, a Barca i Real co by się nie działo są tymi złymi. ;)

UEFA rzeczywiście jest niefair, tam przekręty idą niesamowite, kiedyś w podobnym przypadku jakiś bodajże węgierski zespół dostał tylko karę finansową, więc liczę na to, że jutro decyzja o przywróceniu Legii będzie pozytywna. Ale tak czy siak władze Legii będą mieli nauczkę na przyszłość, bo taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ;)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #298 dnia: Sierpień 13, 2014, 23:20:38 »
Dura lex sed lex - jak to powiedział jeden z panów, wypowiadających się na temat decyzji UEFA.
Mimo mojego kibicowania polskiej drużynie, jeśli ktoś nie powinien grać w meczu - po co grał?
Kara duża, bardzo dotkliwa, ale będą mieli nauczkę do końca życia.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #299 dnia: Sierpień 14, 2014, 23:52:33 »
Temat zamykam. Nowy wątek tutaj. ;)
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.