Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 43108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Donia

• Art's Souls
  • Wyróżnienia:
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2012, 20:14:07 »
Messi to pomocnik? Pierwsze słyszę. :D Według wikipedii Leo to i pomocnik i napastnik. Dla mnie jest jednak bardziej napastnikiem, nigdy nie spotkałam się z tym, żeby pomocnik strzelił w sezonie 72 gole (nie wiadomo czy ta liczba się nie powiększy, dzisiaj jest na to ostatnia szansa w tym sezonie). :D
Ja bym chętnie w FCB zobaczyła Llorente lub Muniaina, chociaż to aż takie lisy pola karnego nie są. ;)

Zołza;)

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2012, 20:18:23 »
Messi to ofensywny pomocnik. Biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej wysuniętym jednym napastnikiem grają to jeden z pomocników go wspiera ;) Zwróć uwagę gdzie Messi jest najczęściej... środek pola- wraz z Iniestą konstruują grę. Ale faktem jest, że na wielu stronach piszą o jego pozycji jako napastniku, więc może się mylę ;) W sumie gra na granicy między jednym a drugim :)

Offline Donia

• Art's Souls
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2012, 20:30:17 »
Wydaje mi się, że częściej jednak Xavi z Iniestą konstruują grę, chociaż Leo rzeczywiście też często znajduje się w środku pola, jak już napisałaś. ;)

A jak myślisz, jakim składem w obronie wyjdzie Barca na dzisiejszy mecz? Puyol, Abidal, Alves i Fontas mają kontuzję i mam nadzieję, że Pep nie wyjdzie 3 obrońcami, bo kilka meczy w tym sezonie pokazało, że to dobry pomysł. ;)

Zołza;)

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2012, 20:36:43 »
Nie wiem co z Puyolem- nie jedzie na Euro- ma kontuzję więc dzisiaj go raczej nie zobaczymy. Poza tym myślę, że Pep nie będzie szalał zbytnio i postawi na standard.

Offline Donia

• Art's Souls
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2012, 20:48:00 »
Puyol ma kontuzję kolana, niestety... I EURO, możliwe, że jego ostatnie, z głowy. ;/

Zołza;)

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2012, 20:49:12 »
Kurde... a taki gość! Szkoda...

Offline Donia

• Art's Souls
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2012, 21:28:31 »
Jest skład Barcy na dzisiejszy mecz: Pinto, Montoya, Piqué, Mascherano, Adriano, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro, Alexis i Messi. Na całe szczęście Pep nie zaryzykował i wystawił czwórkę obrońców, co mnie cieszy. Żadnych niespodzianek w składzie, jak dla mnie, nie ma, dokładnie taki sam chciałam. No może zamiast Pedro Cesc byłby lepszą opcją, ale Guardiola na pewno wie co robi.
Swoją drogą, ostatni mecz Guardioli na ławce FCB. Szkoda, ale cóż. Chociaż ja i tak wierzę, że wróci... Odpocznie i wróci. ;)

Zołza;)

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2012, 00:01:33 »
Będzie mi brakowało Pepa... od był Barceloną... :(

Co do Pedro- jak widać się pomyliłaś ;)

A sam mecz? Podsumowując... "szybki szpil" :) Szlag jeden za drugim i "pozamiatane".
Atletico pozwoliło Barcy na wiele. Miała sporo miejsca na rozegrania a to podstawowy błąd.

Messi chodził jak mały motorek :) On kurcze tak leciutko biega... No i te przyspieszenie! Masakra!! :th_0girl_impossible:

Offline Donia

• Art's Souls
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2012, 00:23:35 »
CAMPEONES, CAMPEONES, CAMPEONEEEEES! Brawo Barca, brawo Pep! Należał się im ten puchar, oj należał.
Pomyliłam się co do Pedro, przyznaję. Świetny mecz zagrał ;)

Pierwsza połowa - świetna :) W drugiej na EURO chyba zaczęli odpoczywać, bo trochę tempo zwolnili, ale jak mieli trzy gole przewagi to co się dziwić ;D

Messi jak to Messi, ale to co wyprawiał Iniesta... Geniusz! :)

Zołza;)

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2012, 10:44:53 »
Bo Iniesta to JEST geniusz! :) Już od dawna mówię, że gdyby nie było Messiego to pewnie on dostałby złotą piłkę... Kibicuję mu w tym od dawna- nawet w rywalizacji z Messim. Należy mu się.
Kurcze, bałam się, że Xavi nie pojedzie na Euro... na szczęście ten faul tylko tak groźnie wyglądał.

Offline Donia

• Art's Souls
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2012, 15:42:30 »
W przyszłym roku złotą piłkę powinien dostać Xavi - należy mu się! :)

Jeśli chodzi o Athletic to to co się stało z tą drużyną w ostatnich tygodniach... Masakra. Gdzie jest ten Athletic, który we wspaniałym stylu pokonał Manchester United, Schalke 04 czy chociażby Sporting Lizbona?

Zołza;)

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2012, 23:18:05 »
Myślę, że są zmęczeni- bardzo zmęczeni. Ponad 60 meczy w sezonie! To ponad dwa polskie sezony! Potem się dziwić, że poziom ich piłki a naszej dzieli tak wielka przepaść...  :th_0girl_impossible:

Offline Donia

• Art's Souls
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2012, 01:13:39 »
Dokładnie, Dodi. To może być, a nawet jest zmęczenie, ale skoro do finalów w dobrym stylu doszli, to wydaje mi się, ze raczej mogliby w nich coś pokazać. :) Barca również rozegrała ok. 60 meczy, a zmęczenia u nich aż tak widać nie było. :)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 01:48:03 wysłana przez Donia »

Zołza;)

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2012, 07:01:00 »
Bo Barca to Barca- w większości trzymała piłkę a z piłką zawodnik mniej się męczy niż bez, także w trakcie sezonu Barca nie zmęczyła się aż tak bardzo. Miała przecież sezonową średnią posiadania piłki ponad 60%!

Offline karolina0255

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2012, 21:23:53 »
Kocham piłkę nożną. Zaczęło się od namawiania koleżanki żebym obejrzała z nią mecz Liverpoolu grali wtedy bodajże z Chelsea. No i spodobały mi się te wszystkie emocje i później zaczęłam oglądać inne mecze. Bardzo często oglądałam mecze Barcy i zaczął się mój szał na punkcie tego klubu. Przeglądał wiele portali poświęconych temu klubowi oraz oglądam w miare możliwości wszystkie mecze. A i chciałam zapytać wiadomo coś w sprawie Villi? Wiadomo czy pojawi się na Euro?