Autor Wątek: Rodzinka.pl  (Przeczytany 9818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aga

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2012, 16:59:16 »
Tak za bardzo nie przepadam za tym serialem ale czasami go oglądam źeby się pośmiać. Najlepiej jak dla mnie w serialu gra ten Mateusz Pawłowski i tak pozostanie a i też fajnie gra tam Maciej Musiał.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2012, 09:46:11 wysłana przez Aga »


Zapamiętaj jutra nie będzie...
Ewelina Lisowska!

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2012, 17:08:37 »
Moje dwie koleżanki też nie oglądały, ale jak im zaczęłam nawijać jaki to genialny serial to zaczęły.. i im się spodobał :D Później one chodziły i Bo Kuba z Rodzinki.pl to to.. a Tomek to tamto, a jaki ten Kacperek jest słodki :D

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2012, 07:53:47 »
Czy ja wiem, czy to jest takie "prawdziwe"? Jak dla mnie to sience-fiction. Kolejny serial o bogaczach (wyraźnie robiony na wzór tych sterylnych produkcji a'la TVN - te jakieś Majki, Ule, Jule etc), którzy wszystko mają, niczym się nie przejmują (a co najwyżej swoimi wydumanymi problemami), bezstresowe wychowanie zmanierowanych dzieci, przepych, bogactwo, luksus, nie liczenie się z kasą itp. Mocno od rzeczywistości oderwane jak dla mnie. No i ten żul Karolak i ta zblazowana Kożuchowska, których ja osobiście mam po dziurki w nosie.

Kożuchowska owszem, świetna była w roli Hanki, zahaczającej niemal o etos "matki Polki", świetna była w "Kilerze" - ale jako "wyluzowana mamuśka" wygląda po prostu straszliwie sztucznie i to widać, słychać i niemalże czuć.

"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2012, 21:59:55 »
Chodziło mi raczej o grę aktorską i scenki, a nie o stan majątkowy rodzinki ;D No, ale faktem jest, że w Polsce jest zdecydowanie mniej rodzin, które mogą sobie pozwolić co chwila na jakieś nowe gadżety, ale jednak są.

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2012, 22:21:36 »
Mintku, nie porównywałabym "Rodzinki"do tandetnej "Majki", czy "Uli"!
Tutaj jest przynajmniej humor i dobra zabawa. ;)

Co do Kożuchowskiej masz rację.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2012, 22:25:20 »
Seriale na TVNie mają to do siebie, że wszystkie są o tym samym - jest facet, jego narzeczona i główna bohaterka, dodatkowo irytującą mnie rzeczą jest to, że w tych serialach grają praktycznie ci sami aktorzy. Porównując "Majkę" i "Julię" to ponad połowa obsady się powtarza, i ja nie muszę tego oglądać, żeby to wiedzieć ;D
A "Rodzinka" to zupełnie inna bajka ;) "Rodzinkę" zaliczyłabym do jednego z najlepszych seriali ostatnich lat.

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2012, 09:07:05 »
Mintku, nie porównywałabym "Rodzinki"do tandetnej "Majki", czy "Uli"!
Tutaj jest przynajmniej humor i dobra zabawa. ;)
Nie chodzi mi akurat o treść - chodzi mi o taką swoistą "sterylność" wizualną. Straszliwie czyste mieszkania nie noszące znamion używalności, samochody w których można się przejrzeć bez względu na pogodę, wszyscy chodzą w ciuchach wyglądających jakby je minutę wcześniej kupiono w ekskluzywnym sklepie, są zawsze czyści, wymalowani, wyfiokowani - nawet jak są sceny ze wstawaniem rano to Kożuchowska jest umalowana, upudrowana, w wyprasowanej piżamie - tak, że tylko ciuchy zmienić i można iść na bankiet. Nawet rzekomo "niedbały" zarost tego żula Karolaka wygląda jak z żurnala wyciągnięty.

No i to co już wspomniałem - ta denerwująca tendencja pokazywania polskich rodzin jako bajecznie bogate, totalnie oderwane od rzeczywistości "enklawy". Ale to już grzech niemal wszystkich współczesnych produkcji...

"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2012, 11:13:30 »
Szczerze powiedziawszy- wolę oglądać coś takiego jak opisujesz, niż brud albo prymitywizm w tylu Ferdka Kiepskiego, który chodzi stale w jednych kalesonach i u którego w domu, z tego co się orientuję, rzadziej widać ślady użytkowania, niż u Boskich, gdzie co rusz jakiś bałagan w kuchni, porozrzucane zabawki dzieci, więc widocznie nieuważnie oglądasz albo widziałeś za mało odcinków, aby móc ocenić. Poza tym dla mnie kwestie estetyczne też są ważne podczas oglądania czegokolwiek. To jest bądź co bądź serial, a nie życie codziennie, więc nie oczekujmy pełnego odwzorowania, bo takie na pewno niewielu ludziom by się spodobało. Ja wolę oglądać ładnych, dobrze ubranych ludzi i skupiać się w ten sposób na fabule (która w przypadku tego serialu jest fantastyczna), niż patrzeć na czyjeś wory pod oczami, nieogolone twarze, niewyprasowane ubrania- takie coś mam w domu, bo to życie, a w serialu wolę ład i porządek.

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2012, 13:12:24 »
Racja, ale jak jest taki przesadny idealizm to też nie jest dobrze, mnie takie rzeczy jak te np. "sterylne wnętrza" biją po oczach, ogląda się to niemal jak komputerowo robiony film w technologii 3D.

A "Ferdek".... jak dla mniej jednak bardziej "swojski" od żyjącej w "matrixie" rodziny Boskich :D A i fabuła tam daje radę (w "Kiepskich" znaczy się) i humor inteligentny i z "drugim dnem" - może nie w tych najnowszych odcinkach, ale stare sezony rozwalają mnie.
"- Walduś, Cycu - mam pomysła!
- Znaczy jak - tak normalnie?" :D :D :D :D :D
 Boscy, Boscy pijcie mleko - bo do Kiepskich wam daleko :D
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2012, 13:24:28 »
Jedni lubią groszek, inni marchewkę, więc o gustach się nie dyskutuje ;) Ty przedstawiłeś swój punkt widzenia, ja swój. Inne poczucie estetyki i humoru widocznie mamy. Ja jak chcę sobie zobaczyć mniej sterylne wnętrza, to się po własnym pokoju rozejrzę i mi wystarczy, gdybym taki chaos miała obserwować jeszcze w telewizji dodatkowo, która z założenia ma być źródłem rozrywki i sposobem na poprawę nastroju oraz relaks, to bym się pewnie wykończyła.

Ferdek może i swojski, ale dla kogo? Dla mnie np. nie :P I wydaje mi się, że dla znacznej części młodszego pokolenia też nie. Boscy są o tyle świetnie skonstruowaną rodziną, że każdy współczesny człowiek może coś w nich dla siebie znaleźć. Ja przykładowo w niektórych sytuacjach jestem emocjonalną kobietą jak Natalia Boska, w drugiej dziwnym nastolatkiem jak Tomek. A jeszcze innym razem najbliżej mi do feministki, stale poszukującej szczęścia, czyli do Marysi, przyjaciółki głównej bohaterki :D Ich losy są mi bliże od przygód nieroba Kiepskiego, chlejącego wiecznie piwsko przed telewizorem i daj Boże, że wielu Polakom też daleko do takiego losu. A "rodzinka.pl" jako serial cieszący się ogromną popularnością, posiadający setki tysięcy fanów pokazuje, że rzeczywiście jest zapotrzebowanie na taką dawkę humoru i taką wizję rodziny- I CAŁE, zresztą, SZCZĘŚCIE ;)

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 10, 2012, 18:33:28 »
Info z 3 sezonu. - tutaj również zapowiadają się ciekawe i zabawne sceny! :D

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 11, 2012, 17:29:52 »
Dziękuję 2x, Amaranth! :D

Zaczęłyśmy oglądać z mamą I sezon.
Jesteśmy pod dwóch odcinkach i dawno się tak nie uśmiałam. :D

To, że nie gram w hokeja nie oznacza, że jestem gejem! ;D

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 11, 2012, 17:36:08 »
Pamiętam tę scenę! :D
Ja codziennie oglądam 2 odcinki i dzisiaj jakoś mi tak dziwnie było to sobie włączyłam na YT jak oglądali mecz
N: No ten Ronaldo jednak jest sexi, niezłe ciacho, ale ma ciało.. a on ma żonę?
K: Ej no co ty robisz?
L: Uważam, że matka ma takie samo prawo do tv jak my i może sobie obejrzeć serial na dwójce.

:D

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 18, 2012, 14:21:17 »
Metamorfozy Boskich

Jeśli chodzi o Tomka i Kacpra to ich zmiana mnie nie razi, ale Kuba wygląda dość dziwnie.. to pewnie kwestia przyzwyczajenia i po kilku nowych odcinkach już nie będę zwracała uwagi na jego fryzurę ;)
No a remont.. hmm.. ciekawe czy będą duże zmiany w wystroju domu.


Wybaczcie, że post pod postem, ale będzie łatwiejsze do wycheczenia dla innych tutaj  friede

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodzinka.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2012, 17:24:01 »
Dopiero wczoraj natknęłam się w telewizji na ten serial, wcześniej jakoś nie miałam okazji. Muszę przyznać, że trochę mnie zaskoczył w pozytywnym sensie. Przyjemnie się oglądało, bardzo zabawne sytuacje i dialogi! Idealne na leniwe wakacyjne dni. smilie_girl_347
Nie wiem, czy jeszcze do niego wrócę (jakoś zawsze brak mi czasu...), ale gdyby nadarzyła się okazja - zrobiłabym to z chęcią. Warto czasem obejrzeć coś takiego - luźnego, niewydumanego i zabawnego. A przy tym dość bliskiego, bowiem w pewnych momentach oglądając rodzinę Boskich czułam się, jakbym widziałam swoją codzienność. :th_girl_haha: