Autor Wątek: Euro 2012  (Przeczytany 37355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Euro 2012
« dnia: Czerwiec 14, 2012, 19:25:24 »
Kilka ostatnich postów:
To ja jeszcze nawiążę do meczu Polska - Rosja. Wtedy byłam na wycieczce szkolnej i razem z dziewczynami siedziałyśmy sobie w stołówce i patrzymy, przychodzą nasze 4 nauczycielki, koledzy (jeden z nich w stroju biało-czerwonym :)) i włączają taki malutki telewizor wiszący przy ścianie. To my też - szybko przyniosłyśmy jedzenie, ustawiłyśmy krzesła... Normalnie Strefa Kibica!

W życiu się tak nie emocjonowałam i nie wczuwałam na meczu. Komentowaliśmy, denerwowaliśmy się, cieszyliśmy się razem. Szczerze polecam, kompletnie inna atmosfera niż oglądając samemu w domu.

Kiedy był ten nieszczęsny spalony to najpierw zaczęliśmy się cieszyć, choć z lekkim zawahaniem, a jak się okazało, że gola nie ma, to po prostu szkoda gadać. Wszystkie nieudane akcje komentowaliśmy z zacięciem, kiedy tylko nasi przejmowali piłkę to kibicowaliśmy im jak najmocniej umieliśmy.
I gol dla Rosjan - to nie przeszło.
Potem gol dla Polaków i ryk radości! :th_0girl_dance: Bardzo miło to wspominam.
Kiedy pokazali naszego prezydenta cieszącego się z bramki -  :th_girl_haha:

Nigdy tak nie przeżywałam meczu...  :D

Teraz liczę na wygraną z Czechami. Oby się udało.
Jest jedna rzecz, która najbardziej irytuje mnie w całym EURO 2012 - miliony nowych "kibicek", które oglądają mecze tylko dlatego, że mamy ładnych piłkarzy i zachwycają się ich urodą, a mówią, że piłkę kochają. Okej, kibicować może każdy, ale wystarczy zobaczyć na chociażby besty czy kwejka - patrzeć na to nie można. Zgadzam się, mamy ładnych piłkarzy, ale to nie na tym piłka nożna polega. Dam się założyć, że większość z tych "kibicek" nie ma pojęcia nawet gdzie grają ich "ukochani" piłkarze lub na jakiej pozycji najczęściej są ustawiani.
Jak już pisałam - kibicować może każdy. Ale skoro oglądają mecze z powodu ładnych piłkarzy to niech nie oszukują nikogo, że kochają ten sport, bo to nie ma sensu. ;)
Oj tak, tak samo mnie irytuje jak wszyscy nagle są ekspertami w dziedzinie piłki nożnej, a nawet nie wiedzą co to jest spalony.
Ale spokojnie, Euro się skończy, zachwyt Tytoniem i Szczęsnym czy Błaszczykowskim też się skończy. :-)
Tak samo jest podczas rozgrywek piłki ręcznej, gdzie ludzie nawet nie wiedzą, kto jest naszym obrotowym, czy kto to Szmal, ale na fejsie się podniecają do granic możliwości. ;)

Ale dobra, bo trochę zboczyłam z tematu ;)
właśnie trwa mecz Włochy - Chorwacja. Za kim jesteście?
Jestem za 'makaroniarzami' smilie_girl_253 Od początku meczu mieli już tyle akcji i jeszcze żadna bramka nie padła. A szkoda.
Dawać signori! smilie_girl_014

EDIT. Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool! smilie_girl_149
Oj tak, tak samo mnie irytuje jak wszyscy nagle są ekspertami w dziedzinie piłki nożnej, a nawet nie wiedzą co to jest spalony.
Ale spokojnie, Euro się skończy, zachwyt Tytoniem i Szczęsnym czy Błaszczykowskim też się skończy. :-)
Tak samo jest podczas rozgrywek piłki ręcznej, gdzie ludzie nawet nie wiedzą, kto jest naszym obrotowym, czy kto to Szmal, ale na fejsie się podniecają do granic możliwości. ;)

Ja tam fanką piłki nożnej nie jestem w żadnym stopniu i wiedza na ten temat (spalone, karne, rożne - napastnik itd, jest mglista, co najmniej), ale po ostatnim meczu z Rosją sama siebie zobligowałam do poczytania na temat Błaszczykowskiego i innych. I bynajmniej nie chodziło mi o to, jakie miał dzieciństwo, ale co robi na co dzień, gdzie gra, grał itd.
Jednak w tym nagłym przypływie wywiadów konkretnych informacji znaleźć czasem nie można. Szał. Najbardziej rozwala mnie nagłe mieszanie w to cioć, babć, wujecznych stryjków drugich żon i robienie tych...bohaterów narodowych.
Najlepsza była matka Szczęsnego (chyba matka) kiedyś w tv śniadaniowej, po tej tam czerwonej kartce:
"Jak się czuje syn i jak pani się stara go wspierać?"
" Nie wiem jak się teraz czuje, nie mogę z nim rozmawiać, przeżywamy oboje, trzeba czasu..." (przytoczyłam mniej więcej jak to pamiętam)
No ale kurde do telewizji przyleciała. Może musiała? smilie_girl_30

A dzisiaj znowu widziałam dzieciaka, Dawida, bardzo chorego, którego wielką miłością jest piłka nożna - jest jej fanem, przede wszystkim drużyny piłkarskiej. Ma parę koszulek sławnych piłkarzy, bo ktoś mu tam pomaga spełniać te marzenia. No i ostatnio spełniło się kolejne marzenie: spotkał się z bramkarzem od Hiszpanów - Casillas (?). Ma z nim zdjęcie, dostał koszulkę i dzisiaj przywieźli go do studia.
"Jaka jest Dawid Twoim zdaniem  najlepsza drużyna piłkarska na świecie?"
"Hiszpanie"
"Komu kibicujesz na Euro"
"Hiszpanom"
"No ale jak grała Polska to komu kibicowałeś?"
"Jak grała z Grecją to nikomu a jak z Rosją to Rosji"

Krótko i na temat, choć nie wiem jak można nie mieć w sobie ani krzty patriotyzmu. Taka była pierwsza myśl, ale potem...no chłopak po prostu pewnie patrzy na te wszystkie techniki futbollowe, poziom i takie tam.

Ja kibicowałam mocno i kibicuję nadal. Uważam, że wtorkowy wieczór to nie jest wstyd dla Polaków i cokolwiek się dalej stanie, nie pozwolili zrobić na sobie harakiri i dostarczyli mnóstwo emocji.

Dzisiaj kibicuję Chorwatom, teraz, potem Irlandczykom, bo fajni ludzie smilie_girl_149

Ostatnio doszłam do wniosku, że głos komentatorów mnie uspokaja smilie_girl_101


Zapraszam do dyskusji!  smilie_girl_120 Dodatkowo na czas EURO pozwoliłam sobie przykleić owy wątek, żeby nigdzie się nie pałętał, chociaż tematów w dziale nie ma zbyt wiele, ale jednak dobrze będzie, jeżeli na ten gorący okres najzwyczajniej w świecie będzie na samej górze.  :th_0girl_dance:

Offline Mariatta

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2012, 19:37:48 »
No to na początek odpowiem na pytanie komu kibicuję w dzisiejszych meczach - Chorwacji i oczywiście Hiszpanii. Po prostu jakoś nie wierzę we Włochów, niestety.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 19:43:03 wysłana przez Klaudia »

Zołza;)

  • Gość
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2012, 20:08:05 »
Włochy- Chorwacja- pierwsza połowa średnia, ale po wyrównaniu w drugiej mecz nabrał tempa i ciekawy się zrobił bardzo. Włosi mają przed sobą Irlandię, więc myślę, że bez problemu wyjdą z Grupy. Chorwacja zaś Hiszpanię i tu już nie jest tak różowo. Nadal twierdzę, że wyjdą Hiszpanie i Włosi.

W drugim meczu nie ma co- Hiszpania wygra 3-4 do 1 moim zdaniem ;)

Apropos pseudo-znawców - też strasznie tego nie lubię! smilie_girl_307

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2012, 20:31:02 »
Włochy - Chorwacja
I remis. Eh, a taką miałam nadzieję, że jednak Chorwatom uda się strzelić bramkę na 2-1. Ale cóż - lepszy rydz niż nic! ;) Mecz niezbyt ciekawy, może w drugiej połowie coś ciekawszego się zaczęło dziać, ale ogólnie jak dla mnie nuda. Nie rozumiem tylko dlaczego trener reprezentacji Włoch stawia na Balotelliego. Drugi mecz z rzędu gra piach. Mam nadzieję, że w meczu z Irlandią w wyjściowej jedenastce pojawi się Di Natale, bo gra o niebo lepiej od Balotelliego. ;)

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2012, 20:41:21 »
Dobry mecz! Jeeej, uwielbiam oglądać Włochów w akcji, ohh... Coś pięknego, kibicowałam właśnie im.
Cieszę się, że skończyło się tak jak się skończyło - remisem niż przegraną. ;)

Zaraz będzie mecz Hiszpania - Irlandia. :D Za kim jesteści? ;> I jak obstawiacie? :P

Zołza;)

  • Gość
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2012, 20:46:03 »
Nie rozumiem tylko dlaczego trener reprezentacji Włoch stawia na Balotelliego. Drugi mecz z rzędu gra piach. Mam nadzieję, że w meczu z Irlandią w wyjściowej jedenastce pojawi się Di Natale, bo gra o niebo lepiej od Balotelliego. ;)

Też tego pojąć nie umiem- wydawało się, że po ostatnim meczu Balotelli zniknie w cieniu Di Natale a tu takie coś... Dziwaczna decyzja i niestety konsekwencje w postaci remisu.

Swoje typy ad. aktualnego meczu podałam wyżej ;)

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2012, 20:53:33 »
GOOOOOOOL! Ahh, pięknie! :D Prowadzą moi faworyci! ;)
Emocje są, czas by Irlandia spięła tyłeczki i wzięła się do gry! :P

Dodi, widzę, że te same typy! Super! :D
Ja obstawiam 3-1 dla Hiszpani. ;)

Zołza;)

  • Gość
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2012, 21:54:48 »
Oj, Irlandii będzie raczej trudno- mogą nie strzelić w ogóle i skończy się 3-0. Tak mokrej murawy nie przewidziałam...

Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2012, 22:44:40 »
Cudowne zachowanie kibiców Irlandii na trybunach. Te śpiewy pod koniec, wsparcie do samego końca. Aż się wzruszyłam...;)
I szkoda mi Irlandii, bardzo ich polubiłam i naprawdę chciałam, żeby udało im się wyjść z grupy razem z Hiszpanią. Ale niestety, tak jak przewidywano, żegnają się z Euro i jadą do domu :(

Gratulacje dla Hiszpanii, świetny mecz. Byli faworytem i potwierdzili swoje umiejętności ;)

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2012, 22:56:09 »
Brawo Hiszpania! Świetny mecz tej drużyny! No może skuteczność nie była taka jak powinna, bo spokojnie 8-0 mogło być, ale 4-0 jest również bardzo dobrym wynikiem. ;) Praktycznie wszyscy zagrali baaardzo dobrze, ale jeśli miałabym kogoś wyróżnić to byliby to przede wszystkim Pique - dzisiaj nie do pokonania w defensywie, rajdy pod pole karne przeciwnika też miał świetne i Iniesta - geniusz! Kolejny mecz zagrał na najlepszym poziomie. Ale jak już mówiłam, praktycznie wszyscy zagrali bardzo dobrze. Ba, świetnie nawet! ;)

Cudowne zachowanie kibiców Irlandii na trybunach. Te śpiewy pod koniec, wsparcie do samego końca. Aż się wzruszyłam...;)
Dokładnie. ;) Według mnie Irlandia ma najlepszych kibiców na całym EURO. Przegrywają 4-0, a kibice śpiewają, dopingują jakby wygrywali. ;)

Zołza;)

  • Gość
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:01:51 »

Cudowne zachowanie kibiców Irlandii na trybunach. Te śpiewy pod koniec, wsparcie do samego końca. Aż się wzruszyłam...;)
Dokładnie. ;) Według mnie Irlandia ma najlepszych kibiców na całym EURO. Przegrywają 4-0, a kibice śpiewają, dopingują jakby wygrywali. ;)

To samo chciałam zauważyć- godne naśladowania. Powinniśmy się od nich uczyć! :)


Tak jak pisałam- na razie tylko Hiszpania jest w stanie zatrzymać Niemców... ale do półfinału może się wiele jeszcze zmienić. Pożyjemy, zobaczymy :)

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:07:34 »
A widzieliście jak sędzia wpadł na jednego z Irlandczyków po czym szybko powstała kontra Hiszpanów? Oczywiście byłam za tymi drugimi, ale myślę, że to powinno być odgwizdane, w końcu przez to, że sędzia przewrócił tego zawodnika mogła Irlandia stracić bramkę. ;)

Wow! Jestem pod wrażeniem! 126 na 137 dokładnych podań wykonanych przez Xaviego. :)
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m5ml6uTvPP1r4nlc0o1_500.png

Zołza;)

  • Gość
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:12:32 »
Dobrze, że się z Iniestą wymieniają bo ten to dziś (w odróżnieniu do meczu z Włochami) nie istniał.

Irlandczyków było mi żal- miałam nadzieję, że zdobędą chociaż honorową bramkę. Podoba mi się ten zespół- wróżę mu lepszą przyszłość.
Btw. Kurcze! Znowu pomyliłam się o jedną bramkę!  smilie_girl_30

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:17:28 »
Dodi, Iniesta nie istniał? Według mnie był jednym z najlepszych na boisku, aczkolwiek w meczu z Włochami zagrał troszkę lepiej. ;)

Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:36:04 »
Ale swoją drogą usłyszeć "POLSKA BIAŁO-CZERWONI!" (i to jak głośno!) na meczu Hiszpania - Irlandia to też fajna sprawa, co nie? :D

W ogóle jutro mija już tydzień EURO... strasznie szybko to leci.

Cytat: Dodi
Tak jak pisałam- na razie tylko Hiszpania jest w stanie zatrzymać Niemców... ale do półfinału może się wiele jeszcze zmienić
Mam nadzieję, że za wiele sie nie zmieni, bo liczę na Niemców :D No dobra... my pokonujący ich w ćwierćfinale - to by mi się podobało ;D ale może wróćmy do przyziemnych spraw i najpierw pokonajmy Czechów i awansujmy dalej ;D