Autor Wątek: Ksiązki nowe czy uzywane?  (Przeczytany 2545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Atencjusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Ksiązki nowe czy uzywane?
« dnia: Październik 04, 2018, 09:04:22 »
Preferujecie kupno nowych ksiązek czy lubicie kupować taniej używane?

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Ksiązki nowe czy uzywane?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2018, 20:18:01 »
Ja lubię kupować takie książki, na przykład na dworcu PKP, gdzie można dostać starsze pozycje, całkiem nowe, które kosztują 10 zł. Lub wersje kieszonkowe, do 15 zł. Nic nie mam przeciwko używanym książkom i fajnie się je czyta, gdy weźmie się egzemplarz z biblioteki, ale jakoś nie mam czasu szperać po Antykwariatach w poszukiwaniu czegoś, co akurat mnie skusi. A Ty? Jakie pozycje preferujesz?

Offline Alcmena

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ksiązki nowe czy uzywane?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2018, 13:42:54 »
Ja książek papierowych nie kupuję już od ładnych paru lat, ale jak kupowałam to raczej wolałam nowe. Chociaż kupowałam mało - biblioteki do których chodziłam miały całkiem spore zasoby, więc nie czułam potrzeby kupowania. Teraz przerzuciłam się na ebooki. Plusem jest to, że czytam książki w języku obcym i...wychodzi mnie to taniej. Na amazonie można dorwać bestsellery od 0,99euro do 2,99 euro. To taniej niż nasze ebooki.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Ksiązki nowe czy uzywane?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2018, 09:06:43 »
Słyszałam też, że można się zapisać o e-biblioteki, i również nie wydaje się pieniędzy na e-booki. Ale nie wiem dokładnie jak to jest, ponieważ ja nie mam czytnika. Tylko że w Twoim przypadku, Alcmeno, chyba by było trudno o e-booki w wersji obcojęzycznej.

Offline simone

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ksiązki nowe czy uzywane?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2019, 10:41:50 »
i nowe i używane, ważne żeby było papierowe, e-booków nie lubie :P
Spróbuj ujędrniającego kremu Mialenia i pożegnaj się ze zmarszczkami https://mialenia.pl/

Offline tata-muminka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Moja strona
Odp: Ksiązki nowe czy uzywane?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2022, 11:47:10 »
Książka jako przedmiot nie przedstawia dla mnie jakiejś większej wartości. Nie kolekcjonuję ich, nie kupuję w celu trzymania na półce, chociaż czytam dość dużo (zdecydowanie mniej, niż książkomaniacy, ale zdecydowanie więcej, niż średnia w Polsce). Zwykle wypożyczam, używane w niczym mi nie przeszkadzają, chyba że już zniszczone.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Ksiązki nowe czy uzywane?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2023, 06:48:40 »
Odkąd mąż sprawił mi Kindle, nie kupuję ani nie wypożyczam już papierowych książek. Myślałam, że nigdy się nie przekonam do tego sposobu czytania, a jednak się zakochałam. Znów zaczęłam namiętnie czytać.
 
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>