Autor Wątek: Ulubione zespoły, wokaliści  (Przeczytany 16572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Ulubione zespoły, wokaliści
« dnia: Maj 24, 2012, 23:05:28 »
Z pewnością każdy z Nas ma jakiś ulubiony zespół, ulubionego wokalistę którego ceni, czy to za osobowość czy wybitny głos, dlatego też jest to miejsce w którym można się podzielić swoimi przemyśleniami na temat danego wokalisty, a nóż mamy podobne gusta muzyczne. :)

Zapraszam!

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2012, 23:51:19 »
Oj chyba podobnych nie mamy, chociaż...

Ja jestem generalnie rockowa dziewczyna, ale kocham starocie - Deep Purple, Genesis, Pink Floyd, Dire Straits Lombard, Perfect, nawet Lady Pank, Budka Suflera, Maanam, Hey (za młodu). Ifilm mnie nauczył, że Republiki jednak nie kocham wystarczająco bardzo, więc pomijam:)

Wokalistki...Tina Turner, Whitney...zresztą całym sercem jestem z muzyką mojego dzieciństwa, to znaczy tą co się przetaczała wtedy przez świat.

No i Sade, kompletnie inny klimat i w tym zupełnie innym klimacie jest moim number one ;)

To jest dopiero cząstka tego co w muzyce lubię, ale do północy siedzieć nie ma co i potem zmuszać kogoś do czytania :D

Offline Skorpionica

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 774
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2012, 23:51:48 »

No i Sade, kompletnie inny klimat i w tym zupełnie innym klimacie jest moim number one ;)

Kobieta rewelacja, chociaż też nie w moim klimacie, ale fajnie jest się czasem oderwać od cięższych brzmień rocka i metalu symfonicznego.
Ulubieni-Scorpions i Bon Jovi, do tego Tarja Turunen+mogę ich słuchać non stop. Z innych to Epica, Within Temptation i stary stary Nightwish.
Do tego Madonna, ale też stara, chociaż kilka nowszych też wpadają w moje ucho :)

Z polskich zespołów niezmiennie Bajm. Taki głos jak Beata to nierealne marzenie.

I wiele, wiele innych.

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2012, 23:52:13 »
Jeśli chodzi o mnie, ulubionych zespołów ani wokalistów nie mam. Chociaż nie, jest jeden zespół, który lubię najbardziej - Hey. Kocham, kocham, kocham. Zaczynając od cudownego głosu Nosowskiej i ogólnie genialnej muzyki, kończąc na świetnej atmosferze na koncertach.
Ogólnie słucham wszystkiego co w ucho wpadnie, różne nowości (chociaż większość nowych piosenek to - szczerze mówiąc - dno), rapu... Zależy od nastroju. :D

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 01:21:30 »

Ulubieni-Scorpions i Bon Jovi, 

Bon Jovi? Naprawdę?
Przechodziłam fazę przez kilka miesięcy w liceum. Byłam w wokaliście platonicznie zakochana. Polowałam na plakaty...i ten jego tatuaż na ramieniu, ech. Jest taki kawałek "Keep the faith". Pamiętam jak tekst się w jakimś piśmie ukazał, ciągnęłam od mamy kasę. Wtedy nie było internetu, z nauką języków obcych też ciężkawo było - taki tekst piosenki po angielsku to był rarytas. Tom sobie powspominała

Beatę też lubię, z Bajmem...ale jej solówkę, przynajmniej tę pierwszą uwielbiam

Zołza;)

  • Gość
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2012, 15:32:05 »
A ja nie wiem czy znajdę tu z kimś nić porozumienia. Jestem z jednej strony liryczna bardzo (Miśkiewicz, Turnau, Badach), a z drugiej hardziorem (Metallica, Coma, O.N.A. , Iron Maiden, KoRn i inne takie "szarpidruty"). :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2012, 15:58:55 »
Co masz nie znaleźć 8) Turnau, O.N.A i Metallica to też moje klimaty. Ja też jestem dwu albo i więcej biegunowa. Ale tak cały czas myślę, że rozrzutów muzycznych mojego dziecka to już nic nie przebije. Z jednej strony Bee Gees, Smokie ( i w ogóle miłość do lat 70-tych) to zaraz Janis Japlin, Aretha Franlin a za chwilę Ewa Farna i tak na przemian ;)

Zołza;)

  • Gość
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2012, 16:03:43 »
Oj muzyki pop, techno czy hip-hop (z maleńkimi wyjątkami) czy wokalistkami typu Andrzejewicz, Farna czy nie daj mateńko Grzeszczak (jak ją słyszę to mam ochotę mordować :P) to ja raczej nie strawiam... Natomiast disco (stare dobre) na imprezę jest ok :)
Jean! Uwielbiam Cię! :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2012, 16:10:05 »
Hip-hopu też nie lubię, no czasem coś wpadnie w ucho, ale na dłuższą metę nie - nie słucham, nie szukam.
Natomiast pop...tak, ale ten sprzed lat, niby żadna różnica a jednak. Pop wpadający w disco, disco - ale sprzed lat, to chyba sentyment po prostu. Bee Gees sama lubię, nie tylko pociecha ma.

Cytuj
Jean! Uwielbiam Cię! :)

Ej, no ale za co?
Ostatnio słabo łapię i z czytaniem między wierszami też cienko :D

Zołza;)

  • Gość
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2012, 16:29:32 »
Pop typ Michael Jackson jest super! Miałam na myśli raczej obecną scenę... jest raczej "odpustowa" i zero w niej sztuki! :/

Za co? Jesteś idealna :)

Offline Skorpionica

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 774
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2012, 16:57:23 »
Jean, tak tak Bon Jovi od kilku lat i niezmiennie ;)

nie daj mateńko Grzeszczak (jak ją słyszę to mam ochotę mordować :P)

Podpisuję się pod tym wszystkim czym mogę. Brrr głos okropny-ja nie wiem co ludzie w nim widzą.

Zapomniałam jeszcze o Cher. Lubię jej słuchać, ale nie nałogowo. Ostatnio częściej, tak mnie "złapało" po filmie "Burleska"


Offline Inka

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
  • Rizzoli& Isles, NCIS, CSI:NY, Lekarze ?
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2012, 17:34:56 »
Każdy ma swój gust co do muzyki.  :D Ja słucham wszystkiego po trochu. Nie lubię jedynie rapu, ale niektóre piosenki okazują się na prawdę  fajne.  ;) Najczęściej w głośnikach, niemal non-stop, mam Beyonce, Adele, Jaya-Z i Whitney Houston. Często też słucham sountrack'ów z Glee.  ;)

Zapomniałam jeszcze o Cher. Lubię jej słuchać, ale nie nałogowo. Ostatnio częściej, tak mnie "złapało" po filmie "Burleska"
O taaaaaak!  ;D Ja Burleskę obejrzałam chyba dopiero kilka miesięcy temu, ale od tamtej pory Cher gości w moich głośnikach często. Jej głos jest jakiś taki wyjątkowy, nie do podrobienia. Najbardziej to chyba utkwiło mi w pamięci "You haven't seen the last of me". Takie mocne, aż miałam ciarki.


Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2012, 20:25:52 »
Ja w sumie o niewielu zespołach/wokalistach mogę powiedzieć, że to moje "ulubione"/moi "ulubieni", bo odkąd mam HEY, dopiero wiem co to znaczy ulubiony zespół. Kaśka śpiewała: "Kochaj mnie...mimo wszystko", a ja- kocham ich wszystkich, mimo wszystko. Cieszę się, że są w moim życiu tacy fajni ludzie i tak zdolny muzyci jak oni :) Zdecydowanie swoją muzyką czynią mój każdy dzień piękniejszym.

Ale tak ponadto...
Kocham także zespół Sorry Boys. Grają absolutnie "moją" muzykę, głos Beli- wokalistki- rozwala mnie z każdą piosenką coraz bardziej, a ponadto są tacy...tacy doskonali w moim odczuciu, że aż trudno uwierzyć, że to polski zespół. Jeszcze niedawno rzadko spotykałam wśród młodych polskich wykonawców tyle energii, pasji, zaangażowania w to co robią. Niestety jestem zdania, że polką muzykę pożera komercja i chęć zbicia jak największej kasy. A oni? Oni są jakby poza tym. I to mnie cieszy :) Mam nadzieję, że Polska usłyszy o nich jeszcze nie raz, nie dwa!

Potem muszę wspomnieć o Czesławie, który Śpiewa :D Bo to człowiek z innej bajki, który nie pasuje do żadnego z poniższych zestawów. Prawdę mówiąc pokochałam go tak szczególnie dopiero po koncercie, wcześniej znałam go z kilku piosenek, bardzo lubiłam, ceniłam, kochałam za piosenkę nagraną z Nosowską, ale tak...bez szaleństwa. Po koncercie oszalałam, bo naprawdę wart jest sympatii :) Na żywo odbiór jego muzyki jest 100000% lepszy.

Uwielbiam także stary Maanam, Republikę. Za to z zagranicznych stawiam na Radiohead :) Ale ponadto cudownie grają Blonde Redhead, a także St. Vincent np. czy też PJ Harvey albo Bon Iver, który zagra w tym roku na Openerze :)  A żeby nie być gołosłownym to zaprezentuję tu taką piosenkę Bon Ivera właśnie, może komuś się spodoba i będzie chciał powymieniać się opiniami:

Bon Iver- "For Emma"
http://www.youtube.com/watch?v=T0yaQ20dpWI

Z polskich wokalistek jest Mela Koteluk, Kari Amirian i Julia Marcell :) O tej pierwszej głośno, bo wydała fajną płytę, a jej pierwszy singiel wydaje mi się, że był dosyć znany, bo wykonywała go w jednym z programów śniadaniowych, nosi tytuł "Spadochron". Druga- ma ponoć znanego ojca, wstyd przyznać, ale ja nie znam. :( Jej mąż, Robert Amirian, znany z pisania tekstów, ale przed współpracą z Kari nigdzie o nim nie słyszałam, czego też pewnie powinnam się wstydzić. Za to Kari nagrała boską płytę zatytułowaną, dosyć wymownie, "Daddy Says I'm Special" :D A trzecia- dostała kilka nominacji do "Fryderyków", jakiegoś tam nawet udało jej się zgarnąć :) Nagrała dotychczas kilka fantastycznych moim zdaniem piosenek, moja ulubiona to "Matrioszka", nominowana do "Piosenki roku". Do posłuchania i obejrzenia m.in. tu:

http://www.youtube.com/watch?v=o3V3SIoBw94


Moja sympatia do Katarzyny N. ma więc wiele bardzo pozytywnych aspektów, bo większość tych wykonawców poznałam właśnie dzięki niej. Co rusz dołączają do tej listy nowi, więc z pewnością jeszcze tu kiedyś zajrzę, aby kogoś ciekawego dopisać.

Offline Katakumba

  • Aneta&Marek
  • *****
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2012, 05:59:51 »
Music is my life...
Ostatnio zwiedzałam zasoby boskiego internetu i trafiłam na muzykę country. Do tej pory tak miałam że jak usłyszałam te durne melodyjki to mnie w gardle ściskało :-\ Jednak po obejrzeniu tej stronki wpadł mi w oko pewien zespół, mimo to wyłączyłam ją. Do wieczora nie dawało mi to spokoju i w końcu weszłam ponownie i do tej pory ten zespół towarzyszy mi gdy mam kiepski dzień albo od tak włączam i słuchać nie przestaję. Sugarland- jest to amerykański duet muzyczny grający muzykę country, maja na koncie cztery albumy i wiele nagród. 
Jennifer Nettles (wokal)
 Kristian Bush (wokal, mandolina, gitara akustyczna i harmonijka)
Ostatnio krąży za mną piosenka Stay...
http://www.youtube.com/watch?v=ErhiOFgvRkc

Kolejną twórczynia wspaniałej muzyki jest Birdy. Kidy po raz pierwszy usłyszałam jej piosenkę na antenie pewnego kanału "
People Help the People " wcześniej tego nie słyszałam i jak się potem dowiedziałam, jest to Cover brytyjskiego zespołu Cherry Ghost. Zakochałam się w muzyce tej dziewczyny.

Od pewnego czasu chodzi za mną też jedna piosenka...jest taka durna że aż śmieszna i ta melodia tak mi utkwiła w pamięći że nijak nie mogę sie tego pozbyć...a mianowicie "Plastikowa biedronka". Siostra nuciła to sobie jak wróciła ze szkoły, więć powiedziałam żeby mi to zaśpiewała...do tej pory żałuję tej decyzji :th_girl_haha:
http://www.youtube.com/watch?v=l1uLHEXIpZg
Nie dziękujcie za ten link :hahaha:

Offline Mariatta

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ulubione zespoły, wokaliści
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2012, 16:03:20 »
A ja nie wiem czy znajdę tu z kimś nić porozumienia. Jestem z jednej strony liryczna bardzo (Miśkiewicz, Turnau, Badach), a z drugiej hardziorem (Metallica, Coma, O.N.A. , Iron Maiden, KoRn i inne takie "szarpidruty"). :)
Czemu masz nie znaleźć, ja ostatnio akurat iron maiden słucham. A poza tym to właścwie wszytkiego z wyjatkiem hip-hopu i oper. tak w zależności na co akurat mnie najdzie ochota.