Dyskutujesz.pl

Strefa telewizyjna => Archiwum Pozostałe seriale => Pozostałe seriale => Archiwum Lekarze => Wątek zaczęty przez: Klaudia w Sierpień 27, 2012, 23:00:39

Tytuł: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 27, 2012, 23:00:39
"Lekarze"

(https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg84.imageshack.us%2Fimg84%2F6920%2Flekarzetvnserial3311071.jpg&hash=ecdc8a982d9408a83fb88d3ae4a00434)

O czym opowiada serial TVN ?Lekarze??
Pierwsza seria rozpocznie się, gdy Alicja Szymańska (Magdalena Różdżka) nie zostaje przyjęta na wymarzony staż z transplantologii, a w jej związku pojawiają się kłopoty. Bohaterka zdecyduje się porzucić życie w Warszawie i wyjechać do Torunia, gdzie zatrudni się w szpitalu prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka). W każdym z odcinków produkcji będziemy mogły śledzić kolejne perypetie głównych bohaterów, a także zobaczyć jak personel szpitala rozwiązuje konkretny przypadek medyczny.

Którzy aktorzy wzbogacą serial TVN ?Lekarze??
Drogie Panie, na całe szczęście w tej medycznej produkcji stereotyp przystojnego lekarza funkcjonuje jak należy! Wśród męskiej obsady zobaczymy: Pawła Małaszyńskiego, Szymona Bobrowskiego, Wojciecha Zielińskiego, Piotra Polko i Daniela Olbrychskiego.
Wśród żeńskiej części obsady będziemy miały okazję podziwiać: Magdalenę Różdżkę, Danutę Stenkę, Katarzynę Bujakiewicz i Agnieszkę Więdłochę.

Kto współtworzy serial TVN ?Lekarze??
W jesiennej ramówce TVN serial ?Lekarze? zajmie pozycję jako jedna z flagowych produkcji, dlatego nad jej powstawaniem czuwają najbardziej zasłużeniu scenarzyści i producenci, którzy wcześniej stworzyli uwielbianą przez nas ?Magdę M.?. Serial wyreżyseruje Filip Zyber i Marcin Wrona. W pierwszej serii przygotują dla nas aż 15 odcinków!

"Lekarze" emitowani będą w poniedziałkowe wieczory o godzinie 21.30.

Dodatkowo krótka charakterystyka bohaterów.  <usmiech>
Alicja Szymańska (Magdalena Różczka) to kochająca życie optymistka. Na sali operacyjnej jest zdecydowana, gdy w grę wchodzi zdrowie jej pacjentów, ale prywatnie czuje się czasem niepewnie. Chce być kochana i marzy o stworzeniu rodziny i urodzeniu dziecka. Wierzy, że można być jednocześnie dobrym chirurgiem i spełnioną matką i żoną. Robi specjalizację z transplantologii.

Maks Keller (Paweł Małaszyński) specjalizuje się w chirurgii ogólnej. Wraca do Polski po emigracji, by tu kontynuować swoją karierę i zostaje rezydentem w szpitalu w Toruniu. Jest czarującym, podobającym się kobietom 33-latkiem, indywidualistą ponad wszystko ceniącym swoją niezależność.

Elżbieta Bosak (Danuta Stenka) kieruje toruńskim szpitalem. Jest ambitną i uwielbiającą wyzwania kobietą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jako szefowa stara się być wymagająca, ale sprawiedliwa.

Leon Jasiński (Jacek Koman) to uroczy, dowcipny ordynator Oddziału Chirurgii, świetny specjalista, prywatnie nieco zagubiony w sprawach domowych wdowiec. Uważa, że fachowy lekarz jest największym przyjacielem pacjenta.

Sylwia Matysik (Katarzyna Bujakiewicz) pracuje jako oddziałowa i koordynatorka transplantologii. Jest ulubienicą wszystkich mężczyzn, których potrafi rozkochać w sobie od pierwszego wejrzenia. W pracy nigdy nie traci głowy i cieszy się opinią świetnej pielęgniarki. 

Beata Jasińska (Agnieszka Więdłocha) to inteligentna i uparcie dążąca do celu dziewczyna, która - mimo że jest TYPEm chłopczycy - przyciąga męskie spojrzenia i potrafi zrobić piorunujące wrażenie na każdym. Jest córką ordynatora, robi specjalizację z anestezjologii.

Adam Gajewski (Marcin Perchuć) pracuje jako internista. Jedyne, czego chce, to skutecznie pomagać innym. Jest joginem, miłośnikiem medytacji, ale też oddanym lekarzem słynącym ze wspaniałego podejścia do pacjentów.

Daniel Orda (Wojciech Zieliński) jest systematycznym i dokładnym lekarzem wierzącym, że procedury wymyślono po to, by uniknąć chaosu. Ma mnóstwo kompleksów i nie lubi kobiet-chirurgów.


Już dzisiaj można zobaczyć premierowy odcinek na tvnplayer  <usmiech> Ktoś ma zamiar oglądać? A może ktoś już oglądał?
Zapraszam do dyskusji!
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Sierpień 27, 2012, 23:17:49
Nie oglądam, czekam na premierę chociaż ciekawość mnie zżera. Ale walczę dzielnie!  <zez> Wiadomo, że będzie świetny skoro ma w sobie pierwiastek "Magdy M."
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Sierpień 27, 2012, 23:20:42
Pierwiastek Magdy M. to jedno, ale obsada... ;) Ubóstwiam Stenkę (pozwól, panie, aby to był serial dłuższy niż tylko jeden sezon jak to było z jej ostatnim!), Małaszyńskiego, pozostała część widocznych na tym zdjęciu aktorów też baaaardzo na plus. Zapowiada się naprawdę nieźle i nie wiem czy wytrzymam do premiery ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 27, 2012, 23:24:52
Widzę, że tylko ja się dziś skusiłam? :D

Oj, kolejny serial, który będę oglądać. <3
Taka banalna nazwa... A tak DOBRA obsada.
Zacna całość! :D
A 1 odc. tylko mnie zaintrygował i chcę więcej. ;D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 27, 2012, 23:27:29
Ja też mam zamiar oglądać. Sądząc po obsadzie zapowiada się całkiem ciekawy serial.
Tylko myślę czy czekać na premierę w Tv, czy obejrzeć sobie w internecie.
Jak myślicie?  :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 27, 2012, 23:30:54
Widzę, że tylko ja się dziś skusiłam? :D
Ja też się skusiłam!  <jezyk>
I bardzo mi się spodobał 1 odcinek, z pewnością w wolnych chwilach będę oglądała kolejne!  <rumieniec> Obsada jest genialna! Stenka, Małaszyński, Bujakiewicz - super! I co najważniejsze ten pierwiastek MM, coś czuję, że i ten serial zdobędzie dużą widownię i z pewnością scenarzyści nie poprzestaną na I sezonie, tylko stworzą jeszcze kilka!  :zawstydzony1:
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 28, 2012, 09:45:07
Obsada do schrupania! :D Omnomnom!
W ogóle 1 odc. i tyle się w sumie wydarzyło ciekawych rzeczy, że aż chce się oglądać, bo nie będzie to kolejna eMka, czy MnS. ;D
Uwielbiam Różczkę - wręcz kocham! I ten Jej sposób mówienia, ohh... Ujęła mnie na maxa.
Zresztą nikomu nie ujmuję, gdyż wszyscy są godni siebie, ot co.

A i jakbym mogła zapomnieć - mam nadzieję, że będziemy mogli podziwiać piękny Toruń!  <zauroczony>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 28, 2012, 10:14:08
A i jakbym mogła zapomnieć - mam nadzieję, że będziemy mogli podziwiać piękny Toruń!  <zauroczony>
Mam nadzieję na piękne widoki, skoro ten serial ma zawierać jakiś pierwiastek MM w której pięknie była pokazana Warszawa, to tutaj liczę na pięknie pokazany Toruń.  <rumieniec>
I oby częściej pokazywali ten szpital! WOW, byłam w szoku, że jest coś tak ogromnego i tak ładnie wykończonego.

Uwielbiam Różczkę - wręcz kocham! I ten Jej sposób mówienia, ohh... Ujęła mnie na maxa.
I ten jej uśmiech  <serduszko> bardzo cieszy mnie to, że jest główną postacią, dzięki temu będziemy mogli ją caaaaały czas oglądać!
Szkoda tylko, że ten profesor, ordynator czy kim on tam jest tak niefajnie się wobec niej zachował... może i ją kochał, ale co z tego? Momentami miałam wrażenie jakby Alicja miała służyć mu tylko jako żona i matka, a nie widział w niej ordynatora chirurgii, szkoda...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Aga w Sierpień 28, 2012, 10:19:20
Mnie za bardzo jakoś nie kusi by oglądać ten serial. Ma on na pewno coś w sobie z serialu "Na dobre i na złe". (Np. w "Na dobre i na złe" też są lekarze i tu też będą.)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 28, 2012, 10:28:16
Klaudia, piąteczka! :D
Widzę, że mamy bardzo podobne oczekiwania! ;)
Mnie się wydaje czy ten szpital był taki... nowoczesny? ^^
Choćby ta winda, nie to co u mnie w szpitalu, haha

Różczka, jest cała urocza. :P
I pięknie na początku zbywała facetów.  <soczek>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 28, 2012, 11:01:01
Cyś *przybija piątkę*  <haha>
Taaak, szpital jest zdecydowanie nowoczesny i taki ogromny! Wszystko tak ładnie ze sobą gra, nawet nie ma porównania z tym szpitalem w Warszawie, w którym pracowała Alicja, ścian pięknych to on nie miał  <haha>

Różczka, jest cała urocza. :P
I pięknie na początku zbywała facetów.  <soczek>
Dokładnie! Urocza i piękna!  <rumieniec> Owszem ładnie zbywała, ale mi podobała się ta nachalność Maksa, jak tylko na niego wpadła wiedziałam, że coś będzie na rzeczy, że wpadnie mu w oko i o nie pomyliłam się. Myślę, że ich znajomość jakoś ładnie się rozwinie, nie to, żebym wróżyła im od razu romans  <hahaha> jak na razie to przyjaźń wystarczy.  <tancze>

E:
I czołówka jest fajna! Taaaaaaka inna!  <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: EdySziA w Sierpień 28, 2012, 11:29:29
Ale przecież już w tym 1 odc były piękne widoki!  :D Sama się zachwyciłam :)
Poza tym to sobie myślę, że w takim szpitalu to ja mogłabym się leczyć..:D Zauroczona jestem Stenką, ależ ta kobieta ma klasę! A w takich włosach jej do twarzy :) Już lubię postać graną przez Bujakiewicz - może być wesoło :D Jak na razie Maks mnie trochę irytował, był zbyt nachalny i taki pewny siebie, ale może się coś zmieni :P Teraz czekam tylko aż pojawi się Aga Więdłocha :)

Czołówka fajna ale muzyczka trochę taka nudna.

I czemu w każdym serialu Edyty muszą być wredne i złe?  <histeryk>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 28, 2012, 11:36:39
Czołówka fajna ale muzyczka trochę taka nudna.
Muzyczka nie jest najlepsza, no ale jakoś przebolejemy!  <haha> Ważne, że czołówka sama w sobie jest fajna.

I czemu w każdym serialu Edyty muszą być wredne i złe?  <histeryk>
Dawno nie widziałam tej aktorki wcielającej się w postać Edyty i nie żałuję, że jej nigdzie nie było. To chyba jedyna postać, która od początku mi się podoba i to nawet nie chodzi o jej charakter i o to co robi, ale po prostu aktorki jakoś nie lubię i niestety przerzuciło się na postać.

Jak na razie Maks mnie trochę irytował, był zbyt nachalny i taki pewny siebie, ale może się coś zmieni :P
A mi się właśnie podobała ta Jego nachalność  <haha> scena przy windzie czy w tej piwnicy - super! Aż sama Alicja się uśmiechała, a Różczka ma niesamowity uśmiech  <rumieniec>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 28, 2012, 11:40:44
Ale przecież już w tym 1 odc były piękne widoki!  :D Sama się zachwyciłam :)
Pewnie, że były, ale my chcemy więcej!
Również muzyka niczego sobie. Ogromny + za całość. Pozytywne zaskoczenie.  <zauroczony>
Kurczę, znajdę gdzieś soundtrack z tego odc.? :D
Spodobał mi się jeden utwór. :D

I czemu w każdym serialu Edyty muszą być wredne i złe?  <histeryk>
E tam! Czarne charaktery zawsze spoko! ;D
Wolę taką Edytę niż np. cukierkową, słodką idiotkę, co nie? :D
Niby wredna i zła, a jakoś Ją w sumie polubiłam.  <jupi>


Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 28, 2012, 11:48:49
Niby wredna i zła, a jakoś Ją w sumie polubiłam.  <jupi>
Gdyby nie aktorka to też bym ją polubiła, a tak? Jest feee!  <olaboga>

Cukierkowa to mi się wydaje być ta siostra Sylwia  <haha> ale spodobała mi się! I coś czuję, że po zatrudnieniu Alicji w tym Toruńskim szpitalu obie panie znajdą wspólny język!
Ciekawe co jest lepsze, kierować się w jedzeniu sercem, a w miłości rozumiem czy w jedzeniu rozumem, a w miłości sercem?  <haha>

Zauroczona jestem Stenką, ależ ta kobieta ma klasę! A w takich włosach jej do twarzy :)
Ja teeeeż! Ogólnie super się prezentowała!  <zauroczony> Mam nadzieję, że jako szef tego szpitala będzie się często pojawiała!
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 28, 2012, 12:02:08
Wiecie co przez Was obejrzałam, iiii jestem oczarowana.  <zauroczony>
Ach.. Różczka kocham ją całą. No i oczywiście Stenkę. Coś czuję, że ten serial zapiszę się do jednych z moich ulubionych.
Czołówka jest naprawdę fajna, taka taka inna no nie wiem. A co do Edyty no to czarny charakter, a aktorka to chyba z Mjm jest czy nie?
Siostra Sylwia, no no fajna jest nawet ją polubiłam.

Ciekawe co jest lepsze, kierować się w jedzeniu sercem, a w miłości rozumiem czy w jedzeniu rozumem, a w miłości sercem?  <haha>
No też się właśnie zastanawiam.  <hahaha>

I widoki są piękne, ale ja chcę więcej !  :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 28, 2012, 12:09:00
A co do Edyty no to czarny charakter, a aktorka to chyba z Mjm jest czy nie?
Tak ta aktorka występowała również w Emce i z tego co pamiętam to wcielała się w postać Ewy - początkowo kochanki Krzysztofa. A ta Edyta to jakoś strasznie kleiła się do Krzyśka, tu niby koleguje się z Alicją, a tu podrywa jej faceta.

Coś mi się wydaje, że Krzysztofa i Elę kiedyś coś łączyło, być może on ją skrzywdził, ona wyjechała i dopiero teraz po latach się spotkali. Ciekawa jestem jak dalej potoczą się ich losy, czy będzie jakaś kontynuacja, jakoś wyjaśnią co ich kiedyś łączyło, czy po prostu już więcej się nie spotkają?

Dodatkowo zastanawia mnie fakt co zrobił Krzysiek żeby Alicja nie pojechała na staż, bo przecież się dostała, więc musiał coś zamieszać. Bleeee! Nie podoba mi się to!
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 28, 2012, 12:14:48
Czyli dobrze mi się skojarzyło. :D
Klaudia a tam czasem nie było tak, że on rozmawiał z tym całym co jest w komisji. I było tak, że on powiedział, że biorą ślub. A on i co zostaniesz tatą? No to ona nie ukończy stażu. I może właśnie przez to dostała Edyta? Mi to jakoś przyszło do głowy.
Mnie też się wydaje, że Krzysztofa i Elę łączyło coś i tak wyszło. Może fajnie by było jak by nam wyjaśnili.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 28, 2012, 12:18:42
No tak rozmawiał z tym facetem co jest w komisji... Ale wydawało mi się, że umyślnie nie zaprzeczył, że Alicja będzie matką. W późniejszej rozmowie ze swoją ukochaną powtarzał, że najważniejsze dla niej powinno być teraz to, że biorą ślub etc. Czyli Krzyśkowi było nie na rękę, że dostała się na ten staż, wolał ją mieć przy sobie jako matkę, żonę i do razu kucharkę, sprzątaczkę itd.

Mnie też się wydaje, że Krzysztofa i Elę łączyło coś i tak wyszło. Może fajnie by było jak by nam wyjaśnili.
Z pewnością coś ich łączyło, byłabym nawet skłonna powiedzieć, że kiedyś bardzo dawno temu byli razem, chociaż nie! może nie byli razem, ale łączyło ich jakieś uczucie.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 28, 2012, 12:20:43
Tak, tak postać z eMki. :D
Hmm, jak postaci Ewy nie znosiłam, tak tutaj jest mi neutralna, ale bardziej budzi pozytywne we mnie emocje. ;)

Jullcia, fajnie, że obejrzałaś! Kolejna osoba, która się skusiła. ;D

Elę i Krzysztofa na pewno łączy przeszłość.
Coś, co Ją bardzo boli i nie wybaczyła tego mężczyźnie do dziś.
Kto wie, może dowiemy się w kolejnych odc. co było przyczyną sporu?
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: sandi w Sierpień 28, 2012, 13:21:35
I ja obejrzałam, jestem na tak :D

A Krzysztof to dupek. Najważniejsze było to, czego on chce. Specjalnie dał do zrozumienia temu facetowi z komisji, że Alicja jest w ciąży, bo wiedział, że dzięki temu nie dostanie się na staż. A wiedział jak bardzo jej na tym zależało. Bardzo dobrze, że w odpowiednim momencie Edyta się do niego przykleiła i Alicja to zobaczyła :P

Właściwie to polubiłam wszystkie postacie, które się na razie przewinęły, pomijając Krzysztofa ;)
Maks nachalny, ale w taki sympatyczny sposób. Jak w tej piwnicy się zerwał z podłogi, żeby pomóc Alicji odnaleźć się w szpitalu było zabawne :D

I też czekam aż pojawi się Aga Więdłocha ;)

A kiedy ten serial ma swoją normalną emisję tak w ogóle? ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 28, 2012, 13:29:42
A Krzysztof to dupek. Najważniejsze było to, czego on chce. Specjalnie dał do zrozumienia temu facetowi z komisji, że Alicja jest w ciąży, bo wiedział, że dzięki temu nie dostanie się na staż. A wiedział jak bardzo jej na tym zależało.
Dokładnie!
Alicja miała praktycznie zaklepane do miejsce na stażu, a tu taka niemiła niespodzianka. :/
Ważne, że mimo tego wszyscy wiedzą, że to Ona jest najlepsza, o! ;)

Ela, coś mówiła o stażu u Niej w szpitalu... :D
Coś czuję, że to będzie ten czas dla Alicji, a Ela będzie zadowolona! :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 28, 2012, 13:32:36
A Krzysztof to dupek. Najważniejsze było to, czego on chce. Specjalnie dał do zrozumienia temu facetowi z komisji, że Alicja jest w ciąży, bo wiedział, że dzięki temu nie dostanie się na staż. A wiedział jak bardzo jej na tym zależało.
Dokładnie!
Alicja miała praktycznie zaklepane do miejsce na stażu, a tu taka niemiła niespodzianka. :/
Ważne, że mimo tego wszyscy wiedzą, że to Ona jest najlepsza, o! ;)
Przecież on nawet powiedział, że ona już go ma, ale ten wyskoczył z tym macierzyństwem. I wyszło jak wyszło..
W sumie to się ciesze, że ona będzie w tym Toruniu, bo ten szpital jest o niebo lepszy nie oszukujmy się.  :D
Od poniedziałku 21:30 ? Chybaa..
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: sandi w Sierpień 28, 2012, 13:40:17
Ważne, że mimo tego wszyscy wiedzą, że to Ona jest najlepsza, o! ;)
Przede wszystkim wie to też już Ela, więc Ala nie ma się o co martwić :D

I tak było wiadomo, że w końcu nie dostanie się na staż i przeniesie do Torunia, bo taki jest chociażby opis serialu ;D
Chodziło tylko o to, żeby się dowiedzieć w jakich okolicznościach się to stanie. No i mamy główną okoliczność: Krzysztof, temu panu już dziękujemy ;)

Jullcia - dzięki za godzinę ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 28, 2012, 13:47:38
W sumie możemy im napisać scenariusz do następnego sezonu!  <haha>

O, to dobrze pon 21:30 Lekarze, kiedyś tam Prawo Agaty we wtorki, a w środę NDiNZ. :D

Pewnie, że dał do zrozumienia, ale chyba nie zrobił tego specjalnie?!
Tak jak powiedziała Edyta, staż straciła przez Krzysztofa.  ::)



Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: EdySziA w Sierpień 28, 2012, 13:52:05
Spodobał mi się jeden utwór. :D

Let me guess.. ten utwór leci w tym momencie jak Ala przyłapała Krzyśka i Edytę, i później jak zbiega po schodach? :D

Maks nachalny, ale w taki sympatyczny sposób. Jak w tej piwnicy się zerwał z podłogi, żeby pomóc Alicji odnaleźć się w szpitalu było zabawne :D

Akurat w tej scenie to Maks mi zaleciał takim gówniarzem, który chciał pokazać tym dwóm pozostałym że panienki na niego lecą i że Ala kiedyś może być jego :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 28, 2012, 13:55:18
Spodobał mi się jeden utwór. :D

Let me guess.. ten utwór leci w tym momencie jak Ala przyłapała Krzyśka i Edytę, i później jak zbiega po schodach? :D
TAAAK!  <zauroczony>
Edi, chyba Cię ozłocę! :D Dziękuję bardzo!  :-*
A znalazłaś dokładnie? :P
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: sandi w Sierpień 28, 2012, 13:58:18
Pewnie, że dał do zrozumienia, ale chyba nie zrobił tego specjalnie?!
Ja tam myślę, że specjalnie. W końcu było mu to na rękę ;)


Cytat: EdySziA
Akurat w tej scenie to Maks mi zaleciał takim gówniarzem, który chciał pokazać tym dwóm pozostałym że panienki na niego lecą i że Ala kiedyś może być jego  :D
Ja tego tak nie odebrałam :D Tzn nie odebrałam tego w ten sposób, że on chciał coś udowonić tym dwóm pozostałym. Tak się zerwał, bo wyczaił możliwość poprzebywania z panią doktor :D

EDIT
Chodzi Wam o "So cold" ? Znam ten utwór już z VD, jest cudny :)
Proszę:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=50XiNiVOTko

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 29, 2012, 10:25:23
O, to dobrze pon 21:30 Lekarze, kiedyś tam Prawo Agaty we wtorki, a w środę NDiNZ. :D
Widzę, że planujemy oglądać te same seriale  <haha>

Pewnie, że dał do zrozumienia, ale chyba nie zrobił tego specjalnie?!
Ja tam myślę, że specjalnie. W końcu było mu to na rękę ;)
Pewnie, że zrobił to specjalnie! Nagle kiedy Ala dostała się na staż chciał wziąć z nią ślub, chciał mieć dziecko, jednym słowem chciał ją usidlić w domu. Jak to dobrze, że jednak taki chirurg jak ona nie zmarnuje się i mimo wszystko będzie dalej pracowała i się kształciła już w pięknym Toruniu.  <rumieniec>
Nie mogę się doczekać reakcji zarówno Eli jak i Maksa jak dowiedzą się, że Alicja może z nimi pracować.  <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 29, 2012, 10:43:35
Sandi, mnie też się wydaje, że specjalnie...
Ale jaki miałby mieć w tym interes? Przecież i tak Alicja byłaby przy Nim choć w sumie oddałaby się pewnie w 100 % pracy...
Reasumując, wyszło mu to na gorsze, gdyż stracił ukochaną.... I dobrze. :P

Klaudia, 2x piąteczka! :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: EdySziA w Sierpień 29, 2012, 12:33:05
Może on w jakimś stopniu był o to zazdrosny? Może to być trochę głupie, bo on sam już dobre stanowisko ma, ale ludzie tacy już są.. :P
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 29, 2012, 12:37:37
Ale jaki miałby mieć w tym interes? Przecież i tak Alicja byłaby przy Nim choć w sumie oddałaby się pewnie w 100 % pracy...
Właśnie całkowicie poświęciłaby się pracy i nie spełniała wszystkich zachcianek Krzyśka, co mu się nie podobało.

Taki mały spoiler ze ŚS:
Spoiler
Służbowy wyjazd do Torunia diametralnie zmieni życie Alicji Szymańskiej, chirurga naczyniowego ze stołecznego szpitala. Operując matkę dyrektorki toruńskiej kliniki Elżbiety Bosak, Alicja zrobi na niej takie wrażenie, że... dostanie propozycję pracy i stażu na transplantologii! Wiążę się to jednak z wyprowadzką i rezygnacją z kariery w Warszawie. Dodatkowo sprawę komplikują nieoczekiwane oświadczyny ukochanego Krzysztofa! Jednak piękna pani doktor zdecyduje się na chirurgiczne cięcie i rozpocznie nowy rozdział życia w Toruniu. (czyli pierwszy odcinek)
Początki w toruńskim szpitalu Copernicus doktor Szymańska będzie mogła zaliczyć do udanych. Pomyślnie przeprowadzi trzy operacje, wynajmie mieszkanie od siostry oddziałowej Sylwii Matysik, lecz niestety sielankę zburzy fakt, że do walki o staż na transplantologii stanie również chirurg, Daniel Orda.
Do serca Ali ustawi się kolejka chętnych. Przystojny chirurg Maks Keller zupełnie straci dla niej głowę. Swe zainteresowanie okaże kobiecie ginekolog Piotr Wanat. Czy szpitalni koledzy staną się rywalami w walce o Alicję? A może męska przyjaźń zwycięży uczuciowe zawirowania?
Tytuł: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Sierpień 29, 2012, 16:00:35
Możemy porozmawiać tutaj zarówno na temat odcinków, które wkrótce zostaną wyemitowane, a także podzielić się informacjami znacząco wybiegającymi w przyszłość. Te ostatnie proponowałabym jednak oznaczać spoilerem ;)
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 29, 2012, 16:49:39
http://lekarze.tvn.pl/wideo/na-planie-dokonujemy-cudow,453581.html
Nie wiem jak to nazwać, ale mi to podchodzi pod taki jak by zwiastun co będzie się działo. Wywiad z Rożczką i Bobrowskim.  :D
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 29, 2012, 17:04:51
Jullcia dziękuję za filmik!  :buzki:
Jeszcze chyba nigdzie nie pisałam, że kocham Maksa, a więc spokojnie mogę zrobić to teraz, a więc KOCHAM MAKSA!  <haha> Genialna postać, genialny Małaszyński, więc jak tu go nie kochać?  <rumieniec>

M: (...) Nie proponuję Ci seksu, tylko zwyczajną kawę
A: Dobrze, że się określiłeś, ale nadal nie
M: Zwyczajna kawa, nie wiem... mała? duża? czarna? z mlekiem? słodzisz?
  <serce>

A tutaj (http://lekarze.tvn.pl/odcinki-online/odcinek-2,14756,0.html) zwiastun 2 odcinka!  <wstydnis>
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 29, 2012, 17:14:02
Nie ma za co. Ja również dziękuję !  :buzki:

A:(..) A tak przecież Ty jesteś taki śliczniutki.  <haha>

M: Jesteś niemożliwa, i nie mam do Ciebie siły, ale wiesz co ożenię się z Tobą. 
I ta wymowna mina Alicji.  <haha> Już czuję, że to będzie ciekawe.

Tak, tak Maks tą swoją nachalnością jest taki słodki...  :D
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Sierpień 29, 2012, 17:17:17
Po obejrzeniu tego filmiku jestem jeszcze bardziej zachwycona aktorami Lekarzy niż byłam do tej pory! Pani Magda i pan Szymon to naprawdę sympatyczni ludzie z masą poczucia humoru.
M: Zwyczajna kawa, nie wiem... mała? duża? czarna? z mlekiem? słodzisz?  <serce>
Urocze! <zauroczony>
Maks jest po prostu pewnym siebie facetem! Z tego co zauważyłam, raczej dużo w nim Piotra z MM.
M: Jesteś niemożliwa, i nie mam do Ciebie siły, ale wiesz co ożenię się z Tobą. 
To samo chciałam zacytować <haha>
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: sandi w Sierpień 29, 2012, 17:22:14
Jaki sympatyczny ten wywiad z Szymonem Bobrowskim i Magdaleną Różczką :D Taki fajny, na luzie!

Zwiastun 2 odcinka - nie mogę się już doczekać! Coś czuję, że para Alicja&Maks będą mi nakręcać ten serial  <szczerzy_sie> Ten tekst o kawie i że się z nią i tak ożeni, bomba <haha>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Donia w Sierpień 29, 2012, 19:29:44
Orientuje się ktoś, czy można obejrzeć pierwszy odcinek "Lekarzy" w internecie? Na stronie tvn mi niestety nie działa, a z opinii, które czytałam, serial wydaje się ciekawy ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Sierpień 29, 2012, 19:38:13
Tutaj jest (http://lekarze.tvn.pl/odcinki-online/odcinek-1,14713,0.html) ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Donia w Sierpień 29, 2012, 20:00:13
Eh, nie działa mi ten link... Szkoda, bo chciałam obejrzeć ten odcinek ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Sierpień 29, 2012, 20:04:43
Eh, nie działa mi ten link... Szkoda, bo chciałam obejrzeć ten odcinek ;)
Może masz nieaktualną Jave, albo jakieś inne sterowniki ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Maleńka w Sierpień 29, 2012, 21:06:20
Misie me kochane - wiem, że serial będzie leciał w poniedziałki o 21:30...Od tego poniedziałku co będzie? ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Sierpień 29, 2012, 21:09:39
Tak, od 3 września. Ale w Internecie już jest za darmo dostępny ;D
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Maleńka w Sierpień 29, 2012, 21:21:40
Ja mimo ogromnej chęci - poczekam jednak na premierę telewizyjną ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Sierpień 29, 2012, 21:28:34
W takim razie gratuluję silnej woli <haha>
I... czekamy tu na Ciebie 3 września!
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 29, 2012, 21:31:10
Ja też, bo ja bym nie wytrzymała.  <haha> (Właściwie to już nie wytrzymałam)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 29, 2012, 21:38:58
Trochę nas jest, które się skusiły, czy jak tam kto woli nie wytrzymały.
Nie pogardzę też premierowym odcinkiem w TV. ;D A cooo!
Nawet moja mama objerzała w necie. :D
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Sierpień 29, 2012, 21:43:04
Ja miałam postanowienie, że nie obejrzę przed premierą, ale dzisiaj patrzę, że jest dział to sobie myślę to musi być na prawdę ciekawe i nie wytrzymałam. ;D
Także Maleńka po obejrzeniu zapraszamy do podzielenia się wrażeniami ;) Jak na razie wszyscy są zachwyceni ;D
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 29, 2012, 22:02:59
>
Maks jest po prostu pewnym siebie facetem! Z tego co zauważyłam, raczej dużo w nim Piotra z MM.
Ja się bardzo cieszę, że w nim jest dużo Piotra z MM, który tak bardzo mi się podobał i w którym niemal byłam zakochana!  <zauroczony>
Jaki sympatyczny ten wywiad z Szymonem Bobrowskim i Magdaleną Różczką :D Taki fajny, na luzie!
Dokładnie! Taki bez skrępowania, tylko szkoda, że zdradzili tak mało szczegółów. Niewątpliwie Maks nie będzie dawał za wygraną i na każdym kroku będzie chciał się zbliżyć do Alicji, co było zresztą pokazane podczas tego wywiadu i co bardzo, ale to bardzo mi się podoba!  <rumieniec>
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 31, 2012, 15:26:24
Nie chciałam tego wstawiać od newsów, bo bądź co bądź filmik tyczy się następnych odcinków serialu. ;) I nie uwierzycie, ale podczas jednej operacji będzie Krzysiek, więc może zagości na dłużej.  <haha>
Proszę: klik (http://www.youtube.com/watch?v=NZ80XeDr8wM&feature=player_embedded)
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Sierpień 31, 2012, 15:35:27
M: Nie proponuję Ci seksu tylko zwyczajną kawę.
A: Jak dobrze, że się określiłeś.

<hahaha>

Już kocham Maksa! :D Ja ich wszystkich kocham :D
Ale widzę, że będą też chwile wzruszeń, też dobrze, przecież nie zawsze jest kolorowo.
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Sierpień 31, 2012, 20:21:39
Ja ich wszystkich kocham :D
Ja też! <zauroczony> Wspaniały spot, pokazano nam troszkę scenek z kolejnych odcinków i widzę, że będę je oglądać z takim samym zaangażowaniem jak ten pierwszy! A para Alicja-Maks podoba mi się coraz bardziej!
I nie uwierzycie, ale podczas jednej operacji będzie Krzysiek, więc może zagości na dłużej.
To pierwszy odcinek - scena podczas operacji mamy Eli ;)
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 31, 2012, 21:01:46
I nie uwierzycie, ale podczas jednej operacji będzie Krzysiek, więc może zagości na dłużej.
To pierwszy odcinek - scena podczas operacji mamy Eli ;)
Pfff! I moje marzenia legły w guzach.  <olaboga> Kiki nie lubię Cię!

A para Alicja-Maks podoba mi się coraz bardziej!
Och jak miło to słyszeć! Nie mogę się doczekać odcinka w którym padnie przed nią na kolana  <zauroczony> , w którym powie, że i tak Ala się z nim ożeni.  <haha> I nawet podoba mi się ta bójka między Maksem a Piotrem, tzn tak, nie to, że podoba mi się, iż para przyjaciół/znajomych będzie próbowała się okładać pięściami, bo co to to nie, po prostu podoba mi się, to, że dla Maksa Ala nie będzie obojętna, że będzie się o nią starał i w delikatny sposób będzie chciał wyeliminować potencjalnych kandydatów do jej ręki.  <haha>
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Sierpień 31, 2012, 21:05:34
M: Nie proponuję Ci seksu tylko zwyczajną kawę.
A: Jak dobrze, że się określiłeś.

<hahaha>
Nie żeby coś, ale się krótko wtrącę - pozwólcie.
LOVE IT!  ;D
Nonono, już lubię Maksa!  :D
I... Alicję i ich razem i w ogóle wszystko.
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 31, 2012, 21:08:46
Cyś, tutaj NALEŻY się wtrącać!  <haha>
Nonono, już lubię Maksa! :D
Chyba dopiero!  <haha> Ja pokochałam Jego nachalność już w pierwszym odcinku, a to:
(...) także... ja panią odprowadzę, bo widzę, że pani zgubiła się w naszym szpitalnym labiryncie, także... służę pani pomocą, jeżeli oczywiście pani pozwoli, żebym to właśnie ja panią odprowadził... <hahaha>
Było niesamowite, za każdym razem jak oglądam Lekarzy to ten sam moment, ta sama chwila doprowadza mnie do coraz większego śmiechu.  <haha>
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Sierpień 31, 2012, 21:11:22
Sądząc po spocie to nie raz będziemy się śmiać przed telewizorami ;D
Maks mnie powala od samego początku, teksty ma świetne <hahaha>
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Sierpień 31, 2012, 21:15:57
Skoro można się wtrącać to ja też coś o siebie napisze.
Maksa to ja też w pierwszym odcinku pokochałam.  <zauroczony> Ta jego nachalność jest taka słodka(Tak wiem powtarzam się <haha>) 
Nie mogę się doczekać odcinka w którym padnie przed nią na kolana  <zauroczony> , w którym powie, że i tak Ala się z nim ożeni.  <haha>
Te odcinki będę przesłodkie. Mijajcie tygodnie jak najszybciej!

Tak Am masz rację to będzie serial z humorem.  :D Teksty Maksa są po prostu rozwalające na kawałki.  <haha>
Spot pokazuje to samo co było w wywiadzie, tylko tu jest z głosem.  <tancze>
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Sierpień 31, 2012, 21:28:24
Pfff! I moje marzenia legły w guzach.  <olaboga> Kiki nie lubię Cię!
DZIĘKI. To ja tu do Ciebie z sercem na dłoni, podzielam wszystkie Twoje sympatie i antypatie, zgadzamy się prawie pod wszelkimi względami, mamy te same ukochane pary, a Ty TAKIE COŚ? Moja wiara w ludzi oraz mój światopogląd legły w gruzach.

Maks to rzeczywiście słodziak. Do tego inteligentna bestia i troszkę zadziorny. Idę się z nim ożenić, jak dla mnie to idealny kandydat na partnera <pompony>

Zacytowany przeze mnie już wcześniej tekst jest chyba jak do tej pory moim ulubionym, zawsze doprowadza mnie do śmiechu, szczególnie jego plątanie się i gadanie jakby był nakręcony. Chociaż... to też jest urocze: Zwyczajna kawa, nie wiem: mała, duża, czarna, z mlekiem... Słodzisz? :D
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 31, 2012, 21:36:11
Pfff! I moje marzenia legły w guzach.  <olaboga> Kiki nie lubię Cię!
DZIĘKI. To ja tu do Ciebie z sercem na dłoni, podzielam wszystkie Twoje sympatie i antypatie, zgadzamy się prawie pod wszelkimi względami, mamy te same ukochane pary, a Ty TAKIE COŚ? Moja wiara w ludzi oraz mój światopogląd legły w gruzach.
Moje wszystko legło w gruzach.  <haha> A spróbowałabyś nie podzielać moich miłości i moich serialowych wrogów, to...  <soczek> Ty polubiłaś Alę i Maska, a ja Elę i git malina.  <usmiech>

Maks to rzeczywiście słodziak. Do tego inteligentna bestia i troszkę zadziorny. Idę się z nim ożenić, jak dla mnie to idealny kandydat na partnera <pompony>
Eeeeeeeeej, to chyba będziemy się nim musiały dzielić! Ty bierzesz dni parzyste, a ja nieparzyste.  <haha>

Chociaż... to też jest urocze: Zwyczajna kawa, nie wiem: mała, duża, czarna, z mlekiem... Słodzisz? :D
Ja już chcę ten odcinek! Ja już chcę widzieć ponownie nachalnego Maksa i ponownie nieugiętą Alę. Swoją drogą mam nadzieję, że będzie baaaardzo dłuuuuugo zgrywać niedostępną.  <rumieniec>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Donia w Wrzesień 01, 2012, 00:15:01
Aaa, czyli, że pierwszy odcinek Lekarzy nie był jeszcze emitowany w telewizji, tak? :D Cieszy mnie to bardzo, bo mam zamiar go obejrzeć, a w internecie nie mogę, bo niestety oglądanie odcinków na stronie TVN mi nie działa ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Wrzesień 01, 2012, 00:41:46
Aaa, czyli, że pierwszy odcinek Lekarzy nie był jeszcze emitowany w telewizji, tak? :D
Tak, dokładnie tak ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Miłka w Wrzesień 01, 2012, 21:33:55
Obejrzałam pierwszy odcinek, głównie ze względu na widoki ;). Jako rodowita torunianka musiałam sprawdzić, jak zostanie pokazane moje rodzinne miasto, miejsca, które znam z życia codziennego. Na razie się nie zawiodłam. I chociaż pierwszy odcinek pod względem akcji, postaci średnio mi się podobał, to raczej będę kontynuować oglądanie serialu ? chociażby żeby sprawdzić, jakie miejsca z Torunia twórcy wybrali żeby pokazać.
We wcześniejszych postach pisałyście, że sceny przedstawiające miasto wam się podobały, więc taki pomysł na reklamę miasta raczej się sprawdza.
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Wrzesień 02, 2012, 16:04:51
Obejrzałam <rumieniec>
A tak się zarzekałam, że tego nie zrobię, że poczekam do premiery, ale nieeee... Wystarczyło, że weszłam w ten temat i moje postanowienie poszło... Ale nie żałuję! Pierwszy odcinek baaardzo na plus. Serial naprawdę dobrze się ogląda, pomijam obsadę - bo na ten temat wiele mówić nie trzeba - ale wnętrza tego szpitala- kurczę, trudno uwierzyć, że to dzieje się w Polsce. <lornetka> Dodatkowym plusem jak dla mnie jest muzyka, która świetnie współgra z obrazem. Wszystko niesamowicie dopracowane, np. sceny z operacji są bardzo szczegółowe - co prawda z "Ndinz" nie jestem na bieżąco od ładnych paru lat, więc nie wiem jak jest obecnie, ale wydaje mi się, że aż takich widoków tam nie serwują. Na sam koniec początek czyli czołówka - mówcie sobie co chcecie, ale mnie się podoba ta muzyczka. <jezyk>

Lubię to!  <tancze>

PS Różczka jest urocza. <zakochany>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 03, 2012, 20:21:40
A tutaj (http://tvnplayer.pl/programy-online/lekarze---ostre-ciecie-odcinki,998/odcinek-0,S00E00,14760.html) troszeczkę więcej o serialu!
Miłego oglądania!  :buzki:
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Wrzesień 03, 2012, 22:34:43
Odc 2 niestety obejrzę jutro, więc dopiero potem się z Wami podzielę wrażeniami.   :-\
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Donia w Wrzesień 03, 2012, 23:08:07
Obejrzałam pierwszy odcinek i... jestem zachwycona!  <serduszko>
Tak jak od dłuższego czasu każdy nowy serial był dla mnie niezbyt ciekawy (oprócz "rodzinki.pl" :D), tak "Lekarze" bardzo mi się spodobali. Świetna obsada, szpital naprawdę wygląda jakby nie był w Polsce, co już napisała Patrycjaa. ;)
Mam nadzieję, że reszta odcinków będzie taka interesująca jak ten pierwszy i scenarzyści tego nie zepsują! ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: mała w Wrzesień 04, 2012, 01:40:55
Obejrzałam pierwszy odcinek i szczerze mówiąc nie przypadł mi do gustu. Chociaż obsada jest dobra i to skumulowanie bardzo lubianych przeze mnie aktorów, to mam już odruch wymiotny na kolejny tvnowy serial w klimacie: piękni, młodzi i bogaci... <nie_slucha>

Poza tym widzę w tym serialu analogie do Chirurgów, Private Practice, Housa (iiiiii Dextera!!!!) Co jest dosyć smutne, że poczynając od czołówki nie potrafią wpaść na coś oryginalnego. Wszystkie te seriale są oderwane, od rzeczywistości i mają mało wspólnego z prawdziwymi realami pracy lekarzy i funkcjonowania szpitala, ale ja w tej wersji tego nie kupuję. Wolę oryginały.
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Inka w Wrzesień 04, 2012, 19:01:17
Mówicie co chcecie, ja jestem oczarowana pierwszym odcinkiem i z niecierpliwością czekam na kolejne. ;D W sumie to zmusiłam się do obejrzenia ze względu na panią Danusię Stenkę, ale nawet najmniejszego rozczarowania nie było. Od pierwszej chwili mi się spodobał serial. Niby 'młodzi, piękni, bogaci', ale jest w nich coś takiego normalnego, fajnego wręcz. :)
Obsada świetna, Magda Różdżka jest czarująca, tak samo jak Małaszyński, którego jakoś nigdy specjalnie nie lubiłam, ale chyba zaczynam zmieniać zdanie.
Szpital wygląda jak z jakiegoś zagranicznego filmu, na polskie warunki to na prawdę się postarali. Oby tak dalej!  :)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Donia w Wrzesień 04, 2012, 19:27:46
Poza tym widzę w tym serialu analogie do Chirurgów, Private Practice, Housa (iiiiii Dextera!!!!) Co jest dosyć smutne, że poczynając od czołówki nie potrafią wpaść na coś oryginalnego. Wszystkie te seriale są oderwane, od rzeczywistości i mają mało wspólnego z prawdziwymi realami pracy lekarzy i funkcjonowania szpitala, ale ja w tej wersji tego nie kupuję. Wolę oryginały.
Nie wiem czy są jakieś podobieństwa między "Lekarzami", a wymienionymi przez Ciebie, Mała, serialami, bo żadnego z nich nie oglądałam, ale czytałam komentarze, że właśnie dużo rzeczy jest "ściągniętych" od nich. Czyli jednak jakieś podobieństwa są, przecież raczej nikt by tego wszystkiego nie wymyślił. ;) Nie mniej jednak, mi się serial bardzo podoba, a to, że są "młodzi, piękni i bogaci" akurat w przypadku "Lekarzy" aż tak nie razi. ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Wrzesień 04, 2012, 19:39:58
mała, co jest w tym co mówisz i masz pewnie rację.
Nie oglądam jakoś nałogowo seriali, które powyżej wymieniłaś, więc podobieństw jako tako nie wiedzę.
Polskie seriale praktycznie zawsze się na czymś wzorowały, DOBRE polskie seriale, a nie tasiemce.
Wolę taką kolej rzeczy i oglądać z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy niż chłam typu "Majki", "Julki" etc. O.o Nie obrażając nikogo. ;)

A ja kupuję ten serial razem z obsadą, muzyką i pięknym Toruniem, o!  <zauroczony>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Jean w Wrzesień 04, 2012, 19:43:38
Cytuj
Nie wiem czy są jakieś podobieństwa między "Lekarzami", a wymienionymi przez Ciebie, Mała, serialami, bo żadnego z nich nie oglądałam, ale czytałam komentarze, że właśnie dużo rzeczy jest "ściągniętych" od nich. Czyli jednak jakieś podobieństwa są, przecież raczej nikt by tego wszystkiego nie wymyślił. ;) Nie mniej jednak, mi się serial bardzo podoba, a to, że są "młodzi, piękni i bogaci" akurat w przypadku "Lekarzy" aż tak nie razi. ;)

A moim zdaniem razi (sama wspomniałam o tym w innym wątku). Choćby dlatego, że to kolejny taki serial. Człowiek ma wrażenie, że tylko tacy ludzie żyją na świecie. Nigdy powyżej 40-stki, nigdy powyżej 90 w biodrach, nigdy z postkomunistycznymi meblami w kuchni. W sterylnych mieszkaniach, w sterylnych szpitalach, w pięknych samochodach.
Ale się przymyka oko, kiedy jakoś fabuła się klei. Nie skreślam zatem, aczkolwiek jak zaczną słodzić, przesadzać to walnę w telewizor. Na szczęście nie znam za dobrze zagranicznych odpowiedników to pewnie byłoby mi trudniej. Ogólnie seriale TVN-u są przebarwione, oderwane od rzeczywistości, nastawione na widzów żyjących marzeniami lub ułudą...albo po prostu dla młodzieży tudzież zadowolonych singli w okolicach 30-tki. Sama już nie wiem jak to określić. Ale coby nie było, że się uprzedzam, oglądam dzielnie :-)
Tytuł: Odp: W następnych odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Justek w Wrzesień 11, 2012, 16:51:27
Streszczenie 4 odcinka

Angażując się w pomoc pacjentce Helenie Słomce, Alicja naraża się ordynatorowi Jasińskiemu. Dzięki niej kobieta zostaje poprawnie zdiagnozowana. Lekarka prosi też Jivana o to, aby pomógł Helenie swoimi niekonwencjonalnymi metodami leczenia. Do szpitala trafia seminarzysta, który po wypadku na motocyklu upewnia się w wyborze swojej drogi życiowej. Orda donosi ordynatorowi, że Szymańska popełniła błąd podczas operacji oraz rozsiewa pogłoski o jej romansie z Maksem.
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 15, 2012, 14:06:54
Na szczęście nie znam za dobrze zagranicznych odpowiedników to pewnie byłoby mi trudniej.
Ja również nie znam zagranicznych odpowiedników i bardzo się z tego cieszę... Chociaż ja serial kupuję w całości, nawet jeżeli jest łudząco podobny to Haus'a czy jakiegoś innego zagranicznego serialu.
Moim zdaniem to jest jedna z tych jesiennych produkcji, która przykuwa moją uwagę w całości, wszystko mi się podoba, poczynając od czołówki, a kończąc na pięknie przedstawionym Toruniu!  <zauroczony>
Nie wymagam od serialu zbyt wiele, nie musi być realny (bo takich w dzisiejszych czasach jest mało) może być trochę bajkowy, muszę się przy nim tylko relaksować po ciężkim dniu szkoły, żeby jakoś nabrać dystansu do wszystkiego, oderwać się na chwilę od rzeczywistości - to chyba jest najważniejsze dla mnie! A ta produkcja TVN'u jest naprawdę MEGA!  <zauroczony>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 15, 2012, 14:16:37
Z racji tego, iż większość z nas ogląda serial przed premierą w TV nie potrzebujemy wątku W następnym odcinku dlatego też jego nazwa została zmieniona na Prapremierowe wrażenia Mamy nadzieję, że dzięki temu większość z nas będzie pisała swoje relacje na bieżąco, zaraz po zakończeniu premiery w internecie. ;) aaaa zapomniałam dodać nazwa została zmieniona z inicjatywy Kiki <haha> - wybaczcie ale kazała mi to zaznaczyć!  <haha>
A tymczasem na tapecie mamy odcinek 3, który zdążyłam sobie obejrzeć już spokojnie ze 3 razy  <tancze>
Na początek Alicja i Krzysiek... przyjechał, załatwił Jej staż, przyznał się do tego, iż czuł się w pewien sposób zagrożony, że bał się, iż go zostawi, że będzie żyła swoim życiem... Oczywiście go nie usprawiedliwiam, ale jednak nie każdy facet miałby odwagę się przyznać do tego, momentami miałam wrażenie, że zależy mu na niej... ale po Jego rozmowie z Elą szybko zmieniłam zdanie... przychodzi oznajmia, że Alicja z nim wyjeżdża i o tyle no cham! Chociaż nie ukrywam, że mam nadzieję, iż między nim a Elą coś się nawiąże, że jednak coś między nimi się urodzi!  <zauroczony>
Strasznie dużo scen Alicji i Maksa z czego bardzo się cieszę! Kolacja, co prawda nie taka jaką chciałam i ja i Maks, ale jednak odprowadzenie do domku było i piękne podziękowanie w postaci buziaka za pomoc temu choremu chłopcu. BURAK!  <serduszko>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Wrzesień 15, 2012, 14:33:56
Z zagranicznych odpowiedników znam tylko House'a i to niezbyt dobrze, także wielkiego porównania nie mam. Nie oglądam też Lekarzy po to, by analizować czy fabuła ma dużo wspólnego z rzeczywistością, czy nie, ale po to, by - jak powiedziała Klaudia - zrelaksować się po ciężkim dniu. Kiedy mam ochotę na coś ambitnego sięgam po dobrą książkę czy film Kieślowskiego, kiedy chcę się wyluzować, może to być TVN-owski tasiemiec. Nie oszukujmy się, seriale nie zostały stworzone po to, by zaspokajać kulturalne potrzeby, ale by bawić i odstresowywać. Jeśli jedna na pięćdziesiąt tego typu produkcji będzie rzeczowa, konkretna i realna - chapeau bas dla twórców! - jeśli nie, nie róbmy z tego tragedii i nie ujmujmy im wartości. Dlaczego dziś tak mało ludzi sięga właśnie po książki, muzykę klasyczną czy ambitne filmy? Trudno się później dziwić, że tasiemce rosną jak grzyby po deszczu (TVP ciągnie wieloodcinkowe kilkuletnie produkcje i wprowadza nowe, TVN tworzy chwilówki... Przyznajmy - tak na prawdę na jedno wychodzi). Osobiście - jeśli mam wybierać między eMką, Pierwszą miłością, Majką, Julią czy czym tam jeszcze - wybieram Lekarzy, bo nawet jeśli schemat podobny, podoba mi się obsada, Toruń i piękny, nowoczesny szpital.

Ale przecież co kto woli ;)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Wrzesień 15, 2012, 14:58:08
aaaa zapomniałam dodać nazwa została zmieniona z inicjatywy Kiki <haha> - wybaczcie ale kazała mi to zaznaczyć!  <haha>
LECZ. SIĘ. :D

Na mnie Krzysztof w relacjach z Alicją działa jak płachta na byka - nie lubię go z nią, nie pasują do siebie, jego zaborczość odbiera mi resztki sympatii do tej postaci. To, że załatwił jej staż nie robi na mnie zbyt wielkiego wrażenia - przepraszam, ale czas minął na takie dowody miłości.
przyznał się do tego, iż czuł się w pewien sposób zagrożony, że bał się, iż go zostawi, że będzie żyła swoim życiem...
Kochać - to też pozwolić komuś odejść, jeśli to miałoby tę osobę uszczęśliwić.

Z Elą chciałabym go zobaczyć, tylko i wyłącznie ze względu na ich tajemniczą historię, na to, że istnieje coś, czego kiedyś sobie nie wyjaśnili i oczywiście biorąc pod uwagę moją sympatię do pani Stenki oraz jej postaci - Eli, której życzę jak najlepiej i chciałabym żeby odnalazła szczęście u boku mężczyzny, który kiedyś był jej bliski, a z którym na własne życzenie wszystko zniszczyli. Jednak do tego momentu Krzysztof powinien odpokutować za zachowanie względem Alicji, a także zmienić nieco myślenie i wyobrażenie o związku.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 15, 2012, 15:10:16
aaaa zapomniałam dodać nazwa została zmieniona z inicjatywy Kiki <haha> - wybaczcie ale kazała mi to zaznaczyć!  <haha>
LECZ. SIĘ. :D
Pfff! Nie mam czasu na leczenie bo matura tuż tuż  <hahaha> ostro zakuwam, a nie bawię się w detektywa  <haha> No ale wracając do tematu to
przyznał się do tego, iż czuł się w pewien sposób zagrożony, że bał się, iż go zostawi, że będzie żyła swoim życiem...
Kochać - to też pozwolić komuś odejść, jeśli to miałoby tę osobę uszczęśliwić.
Tak to prawda, ale gdyby nie ta sytuacja ze stażem teraz oglądalibyśmy zakochaną Alicję i zakochanego Krzysztofa, nie ukrywajmy tego. ;) Teraz po tym ich spotkaniu, po tej rozmowie Alicja zrozumiała, że go nie znała, że  była z kimś obcym dla niej - i taka jest prawda! Wszystko było między nimi okej do momentu tego stażu, do momentu w którym Ala nie okazała się lepsza od niego na sali operacyjnej, czuł zagrożenie z Jej strony. Nie pochwalam Jego zachowania ale teraz jakoś staram się go zrozumieć. ;)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Jean w Wrzesień 15, 2012, 15:28:07
Dziewczyny, przeprowadziłyście taką defensywę, a przecież z mojej strony to nie był atak - co najwyżej konstruktywna krytyka. Napisałam w tym dziale kilka postów i nie pamiętam, abym pisała za każdym razem jaka to beznadzieja.

Nie wymagam od serialu aby był ambitny. Nie ma takich, przynajmniej nie wśród obyczajowych. Chciałabym jednak aby posiadał chociaż elementy otaczającego rzeczywistego świata. Czy Emka, czy Pierwsza miłość czy Na wspólnej (produkcja TVN-u, jedyna taka) wbrew pozorom takie elementy mają a przecież ambitnymi produkcjami nie są.

Ja wiem, że się odstresowujecie oglądając - wasze święte prawo, którego broń Boże nie neguję, ale osoby młodsze od was mogą mieć zaburzony obraz rzeczywistości po obejrzeniu takich produkcji.  Warto czasami też o tym pomyśleć. Mnie przecież już nic krzywdy nie wyrządzi.

Po wtóre, naprawdę nie zależy Wam na wymianie zdań różnych od siebie? Naprawdę zależy Wam tylko na dyskusji typu wątek "Alicja i Maks"  - Alicja i Maksa...ach...ach i serduszka? Czy też powtarzane jak mantra "Kiedy będą razem, na pewno będzie gorąco już w tym sezonie, ach nie mogę się doczekać"?

Jeśli tak, to nie było pytania, będę się trzymać z daleka i nie mącić, pomimo że serial śledzić będę i swoją wizję tego związku mieć będę. Daleka jestem bowiem od budowania swojego wizerunku jako tej, która wiecznie się o coś czepia i burzy czyjś idealny obraz serialowej pary:)
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 15, 2012, 15:34:36
Jean nikt nie powiedział, że z Twojej strony to był atak! Cenimy sobie zdania wszystkich użytkowników i nie negujemy ich. Każdy przecież ma prawo napisać coś od siebie, co komuś się podoba czy też nie, Ty napisałaś swoje zdanie i my  z Kiki napisałyśmy swoje zdanie ;) a to, że się od siebie różnimy w tej kwestii to nie taka katastrofa. Bardzo dobrze, że nie wszyscy są tak bardzo na TAK, bądź tak bardzo na NIE. Każda opinia się liczy. Komuś może się podobać TO, a komuś TAMTO i dzięki temu, że każdy inaczej postrzega pewne kwestie, ma inne zdanie rodzi się dyskusja! Na której nam tak bardzo zależy. ;)
Ja wiem, że się odstresowujecie oglądając - wasze święte prawo, którego broń Boże nie neguję, ale osoby młodsze od was mogą mieć zaburzony obraz rzeczywistości po obejrzeniu takich produkcji.  Warto czasami też o tym pomyśleć. Mnie przecież już nic krzywdy nie wyrządzi.
Jean zgadzam się, mogą sobie pomyśleć, że tak bajkowo jest w rzeczywistości, ale jeżeli patrzymy pod tym kątem to bajki emitowanie na CN czy na Disneh Channel również mogą negatywnie wpływać na tak młode osoby. :)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Wrzesień 20, 2012, 18:21:41
Wczoraj sobie zobaczyłam 4 odcinek i dalej jestem pod wielkim wrażeniem *.*
Maks i Alicja są mega uroczy, tak więc liczę na coś więcej ze strony scenarzystów... ^^

PS. Przyszłam tu z konkretnym pytaniem. ;)
Zna ktoś tytuł bądź wykonawcę utworu, która leci na samym początku?
Głos jest mi znany tylko nie mogę tego rozgryźć. :/
Błagam, pomóżcie biednej sierocie! :D
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Wrzesień 20, 2012, 18:30:47
Cyś, tutaj jest ta piosenka KLIK (http://chomikuj.pl/fredziuniek/MUZYKA+z+SERIALI/Lekarze). :)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Wrzesień 20, 2012, 19:22:31
Dzienks, Am!  <zauroczony>
Maaaam! :D Jaram się tym jak pochodnia!  <zakochany>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Justek w Wrzesień 23, 2012, 13:30:09
Dzisiaj natrafiłam na fragment DDTV, gośćmi były Magda Różczka i pani, której nazwiska nie znam, wydaje mi się jednak, że to reżyserka serialu. Interesujący był jeden fragment, z którego wynika, że aktualnie powstaje scenariusz...3 sezonu! Czyli jeszcze co najmniej dwa sezony przed nami <jupi>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Wrzesień 23, 2012, 21:28:18
To zdecydowanie bardzo dobra wiadomość! <jupi>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Wrzesień 23, 2012, 22:24:09
O jaaaa! Justek, dziekuje(my) za info! :D
Jest rewelacyjnie! <3
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 24, 2012, 15:10:15
Jak to fajnie przeczytać coś miłego po ciężkim dniu!  <haha>
Bardzo się cieszę, że powstanie i 2 i 3 sezon i liczę na 4.  <zauroczony> Byle by to nie trwało w nieskończoność, bo nam się znudzi.  <haha>
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Donia w Wrzesień 24, 2012, 21:27:45
Taak! :D Nie powiem, bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła! :D
Mam tylko nadzieję, że zarówno 2 jak i 3 sezon będzie na takim samym poziomie jak wyemitowane dotychczas odcinki, a może i nawet lepszym ;D
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Wrzesień 25, 2012, 16:03:53
Jak po tym odcinku ktoś mi powie, że nadal lubi bohaterkę graną przez Agnieszkę W. i że miło się ona zapowiada...to nie uwierzę  <haha>

Odcinek cu-do-wny! Obok odcinka pierwszego zajmuje u mnie najwyższe miejsce na liście ulubionych. A piękny był pod wieloma względami. Ciekawe przypadki medyczne, nawet wzruszająco się zrobiło (i tutaj po raz pierwszy właśnie serial przypomniał mi "Chirurgów", kiedy to wzruszał mnie każdy odcinek), głównie za sprawą tej małej dziewczynki i Ordy. Miałam łzy w oczach już w momencie, gdy chwyciła go za fartuch w obecności Leona, mówiąc, że szuka jej mamy. A potem jak powiedziała swojemu tacie żeby nie płakał...  :'(

Pojawienie się Krzysztofa też na plus. Ciekawe jak długo będzie walczył o Alicję, czy teraz widząc ją całującą się z Maksem odpuści. Zresztą wiele by na to wskazywało, w końcu Ala wyraźnie dała mu do zrozumienia, że wybiera Toruń i Maksa- to też było piękne :D Niemniej jednak mam nadzieję, że Krzysztof szybko wróci, bo lubię go z Leonem, no i z Elą też. Chciałabym żeby już ostatecznie wyjaśniło się co ich kiedyś łączyło.

A największą zaletą odcinka było oczywiście...wiadomo co...wiadomo kogo...i wiadomo z kim ;D A to trzymanie się za rączkę, ich uśmiechy były po prostu słodkie  <zauroczony> Może sobie ktoś mówić, że to banalna historia, przesłodzona, ale mnie naprawdę poprawia humor taki widok. Szkoda tylko, że dokładnie w tym momencie pojawiła się ta była Maksa. Ciekawe jak Alicja na nią zareaguje. Wydaje mi się, że może się wkurzyć, bo sytuacja ta przypomina to, co jest między nią a Krzysztofem: ten przecież także wraca, by ją odzyskać. Ale jakie cudowne by to było zaskoczenie, gdyby scenarzyści wpadli na jakiś oryginalny pomysł...
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Inka w Wrzesień 25, 2012, 21:15:25
Piąty odcinek dołącza do moich ulubionych. Genialny!  <zauroczony>
Podpisuję się pod wszystkim, co Justek napisała.  ;)

A największą zaletą odcinka było oczywiście...wiadomo co...wiadomo kogo...i wiadomo z kim ;D A to trzymanie się za rączkę, ich uśmiechy były po prostu słodkie  <zauroczony> Może sobie ktoś mówić, że to banalna historia, przesłodzona, ale mnie naprawdę poprawia humor taki widok. Szkoda tylko, że dokładnie w tym momencie pojawiła się ta była Maksa. Ciekawe jak Alicja na nią zareaguje. Wydaje mi się, że może się wkurzyć, bo sytuacja ta przypomina to, co jest między nią a Krzysztofem: ten przecież także wraca, by ją odzyskać. Ale jakie cudowne by to było zaskoczenie, gdyby scenarzyści wpadli na jakiś oryginalny pomysł...
Wiadomo... wszystko wiadomo.  ;D
To trzymanie za ręce na koniec już narobiło mi ogromnej nadziei, a tutaj nagle BUM! Była Maksa wyskakuje z "Cześć kochanie!" i już od samego początku dostaje się na listę czarnych charakterów. Mam jednak nadzieję, że nie będzie zbytnio "truła" Maksowi o powrocie do niej.

Miałam nadzieję, że wreszcie się coś ruszy z Elą i Krzyśkiem, ale wygląda na to, że scenarzyści chcą nasz przetrzymać. Dla mnie to nawet lepiej, bo wolę jakoś oglądać wszystko w takim wolnym tempie, bez pośpiechu, podchody. ;D Jestem ogromnie ciekawa, co między nimi było. I lubię kiedy Ela jest tak słodko-złośliwa dla Krzysztofa.
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Shanti w Wrzesień 28, 2012, 13:59:30
Mogę się przyłączyć do Waszego kącika? :D
Okropnie mnie ten serial oczarował. Klimatyczne przypomina mi Magdę M., ale jest taki... nowocześniejszy. Wciąga strasznie. ;D
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Wrzesień 28, 2012, 15:56:20
Jean, przyznam szczerze, że troszkę nie rozumiem wypowiedzi typu "więcej się wtrącać nie będę". Przecież wiesz, że jesteś mile widziana w każdym zakamarku tego forum i każdy szanuje Twoje zdanie. Dyskutuj z nami, tym bardziej, jeśli mamy odmienne od Twojego zdanie :) Nie przeprowadzałyśmy defensywy, wyraziłyśmy tylko nasz pogląd na tę sprawę.
Ja wiem, że się odstresowujecie oglądając - wasze święte prawo, którego broń Boże nie neguję, ale osoby młodsze od was mogą mieć zaburzony obraz rzeczywistości po obejrzeniu takich produkcji.  Warto czasami też o tym pomyśleć. Mnie przecież już nic krzywdy nie wyrządzi.
Ok, zgadzam się. Z drugiej strony - po to są ograniczenia wiekowe, żeby rodzice starali się ich przestrzegać i nie pozwalać młodszym dzieciom na oglądanie pewnych filmów, programów i tak dalej. A że tego nie robią... To coraz poważniejszy problem i powód do długiej, szerokiej dyskusji. Obecnie dzieci zostawia się samopas - oglądajcie co chcecie, róbcie co chcecie, byleby tylko święty spokój był. A potem są tego efekty. Pytanie tylko brzmi czy jeden serial może zaszkodzić? Moim zdaniem nie. Ale gdy wszystko to się nakłada - wtedy jest zdecydowanie gorzej.

Mogę się przyłączyć do Waszego kącika? :D
Cóż to za pytanie? :D
Każdy jest tutaj mile widziany, a im więcej pisze, tym lepiej! ;D

Okropnie mnie ten serial oczarował. Klimatyczne przypomina mi Magdę M., ale jest taki... nowocześniejszy. Wciąga strasznie. ;D
Ostatnio rodzice przypomnieli mi jak z uporem maniaka zawsze wyrywałam wszystkim pilota od telewizora, kiedy leciał Ostry dyżur. I na nic były wszelkie protesty :D Tak więc serial Lekarze też zdecydowanie przypadł mi do gustu.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 28, 2012, 17:55:28
WOW! Odcinek naprawdę niezły, bardzo się cieszę, że scenarzyści nadal trzymają wysoki poziom i mam nadzieję, że tak pozostanie do końca!  <zawstydzony>

Może zacznę od tła, a więc wypadek, wszystkie przypadki medyczne mi się podobały, wszystko wyszło moim zdaniem dosyć realnie. Dodatkowo podobała mi się ta mała, która non stop była z Ordą. Słodka dziewczynka! A jeżeli chodzi o Ordę, to no cóż wiem, że lekarz powinien zawsze trzeźwo myśleć, nie powinien poddawać się presji otoczenia i musi również umieć sobie radzić w stresie, niestety Orda nie potrafi... Myślę, że tego nie da się wypracować, owszem lekarz też powinien mieć uczucia, ludzkie odruchy, nie powinien być pozbawiony serca, ale jednak jak jest wypadek tyle rannych powinien potrafić zachować zimną krew. Zobaczmy nawet taką Alicję, wielokrotnie pokazała, że ma uczucia, że robi to co kocha, że nie przyszła tylko zarabiać pieniędzy, ale naprawdę pomagać... Moment w którym przekazywała (nic nie mówiąc!) informację o śmierci tej kobiety, to aż mnie w sercu ścisnęło! Dosłownie! I tutaj należą się wielkie brawa dla p.Magdy bo świetnie wcieliła się w swoją postać, genialnie zagrała!  <brawo>

A teraz czas na najważniejszy dla mnie wątek :D mianowicie Ala i Maks. Buziak niby udawany ale mi się podobał i to jaaaak!  <zauroczony> Bardzo się cieszę, że jednak Ala małymi kroczkami przekonuje się do Maksa, buziak z jej inicjatywy, później trzymanie za rękę, czekanie w samochodzie  <rumieniec> wszystko może bardzo pięknie się rozwinąć. Mam tylko nadzieję, że ta cała Beata AŻ tak bardzo to nie będzie im przeszkadzała, niech pobędzie chwilę, niech poutrudnia troszkę Maksowi, ale potem niech spada na Księżyc.  <haha>

Liczę, że w najbliższych odcinkach dowiemy się co kiedyś łączyło Elę i Krzyśka, bo to nie chodzi tylko o zdradę przyjaźni, jak nic chodzi o uczucie, o coś co Krzysiek zepsuł, a Ela do tej pory nie może tego przeboleć, zapomnieć...
Tytuł: Odp: Ogólnie o serialu
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 28, 2012, 18:13:09
Mogę się przyłączyć do Waszego kącika? :D
Wszyscy są tutaj mile widziani, dlatego Shanti witamy w naszych skromnych progach! Mamy nadzieję, że często będziesz się tutaj udzielała. ;)

Serial pod względem dużej ilości krajobrazów, muzyki może i upodabnia się do MM (serial, który notabene bardzo pokochałam  <zauroczony>) i to według mnie jest jego plusem! Od czasów MM nie widziałam drugiego tak dobrego serialu, oczywiście do czasu pierwszego odcinka Lekarzy.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 01, 2012, 22:35:06
ODCINEK 7
Alicja zajmuje się Anitą Czajką ? aktorką, która ranna przyjechała do szpitala. Kobieta twierdzi, że uczestniczyła w wypadku samochodowym, lecz jej obrażenia wskazują na pobicie. Szymańska operuje pacjenta z perforacją. Leon nie jest w stanie dokończyć zabiegu z powodu ostrego bólu brzucha. Na ginekologii przychodzą na świat wyjątkowe bliźniaki. Radny Lis grozi Elżbiecie, że zrobi wszystko, aby straciła posadę. Bosak nie chce się poddać. Beata nie daje za wygraną i ostro walczy o względy Maksa. Na razie jednak udaje się jej tylko zniechęcić Alicję do siebie, i do Kellera. Czy Jasińska odzyska byłego narzeczonego?
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 06, 2012, 11:04:20
Na razie jednak udaje się jej tylko zniechęcić Alicję do siebie, i do Kellera.
Alicja zniechęcona do Maksa? Nie no, super, ekstra, czad. Po ostatnim (czyli tym, który będzie wyemitowany w poniedziałek) odcinku myślałam, że to jednak nie będzie coś tak przewidywalnego, że tak naprawdę pojawienie się Beaty jedyne odrobinę spowolni proces przekonywania się Alicji do Maksa, że nie będą powielali tych schematów: pojawia się druga, wszystko się rozpada, Alicja zacznie się spotykać z tym ginekologiem (czy kim on tam jest), Maks w złości da się omotać Beacie, będzie tego żałował itd. :P Przecież takie miłe te ich sceny były! Jak Maks po kolacji z rodzicami i Beatą wrócił do szpitala, do Ali, żeby z nią porozmawiać <serce>

Niech wróci Krzysztof! :D
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 08, 2012, 22:42:53
ODCINEK 8
Alicja wciąż nie chce rozmawiać z Maksem. Piotr zostaje ordynatorem oddziału ginekologii i położnictwa. Chirurdzy przeprowadzają operację usunięcia zatoru tętnicy u starszej kobiety. Ratują też niedoszłego samobójcę. Czyn chłopaka najwyraźniej imponuje Ordzie. Alicja uważa jednak targnięcie się na własne życie za głupotę. Beata nie przestaje snuć intryg. Syn Elżbiety ma kłopoty ? podpala szafkę nauczycielki w szkole. Podczas imprezy na cześć Wanata dochodzi do incydentu: zazdrosny o Alicję Maks rzuca się z pięściami na Piotra
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Inka w Październik 12, 2012, 17:12:41
ODCINEK 9
Beata nie przestaje knuć intryg. Nakłania Maksa, by do niej wrócił. Zamierza też zaprzyjaźnić się z Alicją. Elżbieta kupuje chirurgom worek bokserski. Piotr jest w złym nastroju po konflikcie z Maksem. Na domiar złego Alicja nie chce się z nim umówić na randkę. Lekarzom udaje się uratować kobietę chorą na porfirię. Janek zaprzyjaźnia się z pacjentką, Olą. Leon wyjawia Elżbiecie w tajemnicy, że choruje na nowotwór. Maks i Alicja spędzają wspólnie noc na dyżurze transplantologicznym. Bosak odkrywa tajemnicę ojca Alicji.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Październik 15, 2012, 23:32:08
Leon wyjawia Elżbiecie w tajemnicy, że choruje na nowotwór.
Tak właśnie myślałam... Mam szczerą nadzieję, że wyjdzie z tego obronną ręką.

Bosak odkrywa tajemnicę ojca Alicji.
Yyy... Czyli że co? Do tej pory nie było mowy o rodzicach Alicji (oprócz tego, że jej mama zmarła), prawda? Jestem bardzo ciekawa tego wątku. Przede wszystkim dlatego, że uwielbiam patrzeć na Elę i Alę razem. Będą jeszcze z tego naprawdę fajne relacje, zobaczycie. ;D

. . .
Po obejrzeniu ósmego odcinka zastanawia mnie... Dlaczego Ela tak bardzo zainteresowała się mamą Alicji? Pierwsze co mi przyszło do głowy, to że Krzysztof zdradził panią Bosak z mamą Ali i jest jej ojcem... Brzmi jak Moda na sukces, wiem ;D Albo, że Ela to siostra Alicji mamy, albo...
Mam jeszcze dużo różnych koncepcji <haha>

Ela znała mamę Ali, tego jestem pewna. To ciągłe: kogoś mi przypominasz nie jest - jak widać - bezpodstawne. I chyba jednak nie miała na myśli siebie samej. Coraz bardziej mnie ten wątek intryguje i coraz bardziej lubię Elę, o ile to w ogóle możliwe.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 16, 2012, 06:40:52
Ja w pierwszym momencie wymyśliłam coś takiego: Ela znała ojca Alicji, była dla nim kimś takim jak Ala dla Maksa. Ten się tak w niej zakochał, że porzucił dla niej matkę Alicji- odpowiednik Beaty niejako. W każdym razie mam wrażenie, że Elżbiecie ten trójkąt Maks-Alicja-Beata przypomina właśnie ten układ, jaki miała wcześniej z którymś z mężczyzn, bo było w ostatnim odcinku albo dwa odcinki wcześniej takie coś, że Ela stała u siebie w gabinecie i obserwowała przez okno sytuację, w której nasz słynny "trójkącik" się pojawił. Myślę że ukazanie tego motywu nie było przypadkowe, scenarzyści mieli w tym jakiś cel.

Niemniej jednak ten Krzysztof jest jeszcze...on nie daje mi spokoju. Przecież pomiędzy nimi coś było (tzn. pomiędzy nim a Bosak), to pewne i moja koncepcja może i by tutaj pasowała, ale kurczę, on ojcem Alicji? To się nie klei! Przecież by wiedział. I o ile jeszcze sam fakt, że jej pomagał się wybić, zabłysnąć w świecie medycyny jeszcze miałby jakieś uzasadnienie, ale przecież on z nią był! Sypiał! Dzieci planował! Nie, nie, nie, to zbyt perwersyjne :D Nawet jak na serial TVNu.

Za to ósmy odcinek...

Maks mnie wkurzył :P Uwielbiam go, oczywiście, nadal i mimo wszystko, nie chcę aby Alicja była z Piotrem, bo to mogłaby być piękna przyjaźń, lecz nic więcej. Nie potrafię jakoś dostrzec w nich czegoś, co mogłoby sprawić, że byliby piękną parą. No ale Maks jest taki irytujący ostatnio, że coraz bardziej mu ta Ala ucieka. Gdzie ten facet ma jaja?! Musiał się napić, aby to wszystko Beacie powiedzieć? Nie mógł tego zrobić normalnie, od początku stawiać granice na każdym kroku? Teraz niech się nie dziwi, że Alicja ma tego dosyć, skoro widzi, że on zezwala Beacie na tak wiele, jakby rzeczywiście dopuszczał do siebie myśl powrotu.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 16, 2012, 17:39:20
Po obejrzeniu ósmego odcinka zastanawia mnie... Dlaczego Ela tak bardzo zainteresowała się mamą Alicji? Pierwsze co mi przyszło do głowy, to że Krzysztof zdradził panią Bosak z mamą Ali i jest jej ojcem... Brzmi jak Moda na sukces, wiem ;D Albo, że Ela to siostra Alicji mamy, albo...
Mam jeszcze dużo różnych koncepcji <haha>
A mi pierwsze co przyszło do głowy to to, że to Leon jest ojcem Alicji... Może wydaje się to absurdalne, ale po tym jak wyszli z tego klubu (już po rozmowie Eli i Ali) Bosak pytała o stare zdjęcia... myślę, że ma to jakiś związek z mamą Alicji. To, że Krzysztof mógłby być jej ojcem nawet nie przeszło mi przez myśl i nieee. to wydaje się być jeszcze bardziej absurdalne niżeli ta moja wersja. <haha>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 16, 2012, 17:56:41
Ej, ale Klaudia, ja po napisaniu tego posta poszłam myć zęby i to samo wpadło mi do głowy <haha> tylko już nie zdążyłam dopisać. Chociaż teraz nie pamiętam już jakie argumenty wtedy chodziły mi do głowy, bo teraz wydaje mi się to dziwne :D Bo niby JAK? Nie wiedziałby? To przecież bez sensu, musiałby jakoś skojarzyć. Jeśli jest ojcem Ali, to na pewno pamięta nazwisko jej matki, a gdyby to było prawdą to nie traktowałby Alicji w ten sposób, jakoś dałby po sobie poznać, chociażby w rozmowach z Krzysztofem lub Elżbietą, a tymczasem ja nie pamiętam, aby kiedyś w jakiś szczególny sposób o matce Ali mówił.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 16, 2012, 18:33:32
Justek może i powinien pamiętać nazwisko matki Alicji, ale przecież zawsze mógł sobie to tłumaczyć jako zbieżność nazwisk. Sama nie wiem, ale bardziej bym się skłaniała własnie ku tej wersji, że to Leon jest jej ojcem. Bo niby dlaczego Elżbieta dopiero po zdjęciu coś tam sobie skojarzyła? Dopiero po zobaczeniu matki Alicji chciała więcej zdjęć od Leona... Być może i tkwiła z matką Alicji i jej ojcem w jakimś dziwnym układzie, tak jak teraz Ala, Maks i Beata...
Z pewnością mamy kolejną zagadkę, którą kurczaki drogą dedukcji musimy rozwiązać PRZED pojawieniem się jakiejkolwiek informacji w serialu bądź gdzieś w streszczeniach. <hahaha>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Październik 16, 2012, 19:56:14
Wiem, że opcja, iż Krzysztof to ojciec Ali jest abstrakcyjna, ale naprawdę była pierwszą, która przyszła mi do głowy :D W sumie o Leonie też pomyślałam, ale... Brzmi to dziś dla mnie równie nierealnie. Nie zdziwiło mnie za to, że Ela poprosiła Leona o zdjęcia - przecież byli przyjaciółmi i mieli wspólnych znajomych. Zastanawia mnie tylko dlaczego Bosak nie była pewna czy mama Ali to kobieta, o której pomyślała... Czy to znaczy, że nie znała jej zbyt dobrze? W takim wypadku nasze hipotezy są mało realne, bo przecież by ją pamiętała? Dziwne to, bardzo mnie intryguje i przez to jeszcze bardziej czekam na dziewiąty odcinek. Scenarzyści - cel osiągnięty ;D

Stenka <zauroczony>
Mówiłam już? <haha>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 17, 2012, 18:51:30
Nie zdziwiło mnie za to, że Ela poprosiła Leona o zdjęcia - przecież byli przyjaciółmi i mieli wspólnych znajomych.
Ale dlaczego poprosiła o te zdjęcia AKURAT wtedy? Nie mogła poprosić o nie wcześniej albo później? Jak dla mnie to jest dziwne...

Zastanawia mnie tylko dlaczego Bosak nie była pewna czy mama Ali to kobieta, o której pomyślała... Czy to znaczy, że nie znała jej zbyt dobrze?
Może zapamiętała ją trochę inaczej? Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, ale jedno wiem na pewno: Ela musi mieć coś wspólnego z mamą Alicji, coś więcej niżeli tylko jakaś zwykła znajomość...

Stenka <zauroczony>
Mówiłam już? <haha>
Mówiłaś? <hahaha> Chyba nie. <haha>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 17, 2012, 18:57:52
Nie zdziwiło mnie za to, że Ela poprosiła Leona o zdjęcia - przecież byli przyjaciółmi i mieli wspólnych znajomych.
Ale dlaczego poprosiła o te zdjęcia AKURAT wtedy? Nie mogła poprosić o nie wcześniej albo później? Jak dla mnie to jest dziwne...
A ja popieram Kiki. To nic dziwnego, skoro mieli w przeszłości wspólnych znajomych, teraz przypomniała sobie o wszystkim przez rozmowę z Alicją, sprawa nie daje jej spokoju, więc przy okazji wspomniała Leonowi o tych zdjęciach. A kogo miała pytać? Krzysztofa? :D

Coraz bardziej przekonana jestem do swojej wersji zdarzeń o tym, że Ela z mamą Alicji i jej ojcem tworzyła pewniej "trójkąt", jak obecnie A&M z Beatą.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Październik 17, 2012, 19:57:30
Ale dlaczego poprosiła o te zdjęcia AKURAT wtedy? Nie mogła poprosić o nie wcześniej albo później? Jak dla mnie to jest dziwne...
Poprosiła o nie akurat wtedy, bo chciała wyjaśnić sprawę z mamą Alicji, a ponieważ ta kobieta wydawała jej się znajoma, postanowiła poprosić Leona o zdjęcia, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu zagadki. W końcu skoro Ela znałaby mamę Ali, to zapewne znałby ją i Leon (a przynajmniej pośrednio), bo mieli wspólnych znajomych ;)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 19, 2012, 20:04:24
odcinek 10
Podczas wypadu na ryby Leon wyznaje córce, że jest chory na raka. Maks nie potrafi wyznać Alicji, co do niej czuje. Jivan i Wanat wytykają mu tchórzostwo. Alicja odkrywa, że Sylwia i Orda mają romans. Chirurdzy operują młodą kobietę z guzem insulinowym. Elżbieta pokazuje radnemu Lisowi film, który dowodzi, że nie tylko Janek jest odpowiedzialny za chuligański wybryk w szkole. Polityk oferuje jej łapówkę. Leon trafia do szpitala w ciężkim stanie. Elżbieta wyznaje zaskoczonej Szymańskiej, że Leon jest jej prawdziwym ojcem.

Klaudia:  <brawo>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: KONICZYNKA w Październik 19, 2012, 21:07:32
Jak wczoraj obejrzałam 8 odcinek, to zaraz sobie pomyślałam, że opcja Klaudii jest najlepsza. Teraz mamy potwierdzenie, brawo Klaudia  <tak>

Pomyślałam sobie również, że ciekawie zapowiadają się następne odcinki. Pytanie kiedy Beata dowie się, że uwielbiana przez nią Alicja jest jej siostrą. Ciekawe, co na to wszystko powie Maks?

Zastanawia mnie również czy Krzysztof o wszystkim wiedział? Przecież skoro Elżbieta znała matkę Alicji z czasów studiów, to i Krzysztof musiał ja znać... Pytanie tylko czy wiedział, że była w ciąży z Leonem? <slucha>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 19, 2012, 21:37:50
O czyli jednak. <haha> A ja już zaczęłam sobie wmawiać jaki to ja miałam głupi pomysł, a tu proszę taka niespodzianka. <hahaha> Będę kurde przewidywać przyszłość!

Bardzo jestem ciekawa reakcji Beaty, Leona ale chyba najbardziej Alicji... Swoją drogą dlaczego to Ela jej to powie? Może niech najpierw uświadomi w tym wszystkim Leona? Może niech i on ma jakiś chociaż minimalny udział w życiu Alicji... Mam nadzieję, że Leon wyjdzie w tego, bo jest naprawdę świetną postacią, bez niego szczerze powiedziawszy to już nie będzie ten sam serial...  ;)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: El w Październik 19, 2012, 22:04:19
Przepraszam dziewczyny, że swoje trzy grosze wtrącę, ale omawiana tu sytuacja bohaterów zaczyna przypominać przysłowiową "Modę na sukces".
Serialu nie oglądam, widziałam dwa pierwsze odcinki i jakoś nie przypadł mi do gustu. Bardzo dużo w nim wtórności ("ale to już było"), słodkości (chyba tylko na Marsie tacy lekarze istnieją), błysku (szpital nie z tej ziemi, a przynajmniej nie z Polski)... itd, itd. W takim czymś jak "Julia" nie drażni, bo wiadomo z góry jakiego to typu serial, ale po "Lekarzach" oczekiwałam czegoś więcej.

A wracając do wątku z pierwszego zdania tego postu: Leon ojcem Alicji, Beatka może siostrą Alicji... hmmm... wkrótce okaże się, że Piotr to brat Maksa, Elżbieta to matka Ordy, ale tuż po urodzeniu ukradli go matce, a jej powiedzieli, że zmarł, a wcześniej było, że Krzysztof to ukochany Alicji, a teraz może zbliżyć się do Elżbiety... A to wszystko w jednym mieście, ba! w jednym szpitalu...

Litości!

Pewnie wsadziłam kij w mrowisko, ale co tam. Jak dyskusja to nie tylko achy i ochy <jezyk>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 20, 2012, 09:37:57
Mnie się kompletnie nie podoba ten pomysł w kontekście Beaty. Jeszcze samego Leona jako ojca Alicji bym zniosła, to fajny facet, mogłoby się to udać, ale ta durnowata Beatka w tym wszystkim? Jak dla mnie koszmarny pomysł i wcale nie jestem ciekawa jej reakcji na wieść, że ma taką a nie inną siostrę. No chyba, że szlag by miał ją trafić w tym momencie to ok, niech stracę. A tak to dwie rywalki siostrami, może niech mi powiedzą jeszcze, że dojdzie do pogodzenia się obu pań nad łożem konającego ojca to po prostu padnę.

I głupio trochę, ale w tym streszczeniu najbardziej spodobała mi się informacja o romansie Sylwii i Ordy, bo będzie miło i wesoło ;D

Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 23, 2012, 15:49:19
Przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że ten odcinek był wprost cudowny! Naprawdę, ostatnie parę odcinków było takich sobie, nie zachwycało, a ten był interesujący i satysfakcjonujący pod każdym względem.

Zaczynając od tego, że Beata nie była już taka nachalna względem Maksa, a na Alicji jej gierki robiły coraz mniejsze wrażenie. Bardzo podobała mi się krótka wymiana zdań Maksa i Ali w windzie, niby mało powiedzieli, ale jak sensownie! Wszystko sobie w tych paru słowach wytłumaczyli...i dobrze ;) Nie mogłam już znieść tego schematu: pojawia się ta druga i wszystko bezsensownie się rozpada. Fajnie też, że Alicja nie jest zainteresowana Piotrem. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie, są dobrymi przyjaciółmi, ale nic poza tym.

No i Leon w końcu powiedział Elżbiecie o swojej chorobie. Odrobinę wzruszająca scena, dobrze że Ela wie, teraz będzie mogła mu pomóc, wesprzeć go w walce ;) A mając przy sobie taką przyjaciółkę na pewno przezwycięży chorobę.
Ach, a w zamian Ela wyjawiła Leonowi inną tajemnicę. Jestem bardzo ciekawa jak to się teraz potoczy...

A! Zapomniałabym! Orda z Sylwią :D Uroczy są!
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 23, 2012, 20:57:03
Odcinek był niesamowity! Naprawdę!  <zauroczony> Scena w windzie, czy przy automacie - miodzio  <serduszko> o tej w samochodzie to nawet nie wspomnę! Ja też się cieszę, że w tej windzie wszystko sobie wyjaśnili w tych ułamkach zdań - urocze to było. I jak pięknie stali z dala od siebie <haha>

Jeeeeeeeej, nareszcie coś zaczyna się dziać między Sylwią a Ordą, bardzo mnie to cieszy! Temu facetowi naprawdę potrzebna jest kobieta, taka z temperamentem, taka która jakoś go rozrusza - dokładnie taka jak Sylwia! <haha>

Strasznie podobała mi się gra Stenki! Genialnie ukazała swoje emocje, to wszystko w scenie, w której to Leon wyjawia jej prawdę o nowotworze. Jest niesamowitą aktorką! <zakochany>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 26, 2012, 21:02:25
odcinek 11

Alicja nie może uwierzyć, że Leon jest jej ojcem. Wraz z Beatą decydują się na wykonanie badań DNA. Do szpitala trafiają siostry bliźniaczki. Jedna z nich ma chorą nerkę. Konieczny jest przeszczep organu. Druga jest po wypadku, a jej funkcje życiowe podtrzymywane są przez aparaturę. Lekarze starają się przekonać matkę dziewcząt, by wyraziła zgodę na przeszczep nerki. Test DNA potwierdza ojcostwo Leona. Ordynator cieszy się, że odzyskał córkę. Beacie znacznie trudniej przychodzi zaakceptowanie nowej sytuacji.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 27, 2012, 17:22:11
Ordynator cieszy się, że odzyskał córkę.
Jak może się cieszyć, że odzyskał córkę, której tak na dobrą sprawę nigdy nie stracił, bo do tej pory nie wiedział o jej istnieniu, ba! nawet jak Elżbieta powiedziała mu o swoich przypuszczeniach początkowo nie chciał w to uwierzyć...
Mam tylko nadzieję, że pokona raka i jednak nadal będziemy mogli go oglądać nawet nie koniecznie w parze z Alicją, ale właśnie z Elą i Jankiem.  <zauroczony>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 30, 2012, 06:40:50
Po dzisiejszym odcinku stwierdzam, że Beatka jak się dowie to padnie na zawał i będzie po niej <haha> Ton jakim powiedziała, że "miałabym się Tobą z kimś dzielić?"...ojojoj. A jeszcze jakby dołożyć do tego fakt, że będzie się musiała dzielić własnym ojcem z TĄ Alicją, tą samą, która- zdaniem Beaty- zabrała jej Maksa...kompletnie sobie tego nie wyobrażam.

Za to Maks jest normalnie...no, brak słów do faceta :P Niby to urocze, że tak skrywa te uczucia, że chce być pewien, że nie chce rzucać słów na wiatr, bo Alicja jest dla niego kimś wyjątkowym, ale jak tak dalej pójdzie to może w 3 sezonie będziemy mieli okazję podziwiać ich razem <okularnik> Skoro ten ciołek nawet jej nie pocałował, gdy ją odprowadzał do domu. Nie powiedział jej nic miłego. A jak jej dał "kosza", gdy ta zaproponowała mu wspólną operację...no strzał w dziesiątkę! :D
Chociaż pierwsze kroki niby już uczynił pod koniec odcinka, to fakt, ale akurat musiała przyjść Elżbieta... :D i wydaje mi się, że po tym co Alicja usłyszała z jej ust to nie będzie pamiętała o jego słowach.

Leon mam nadzieję, że z tego wyjdzie. Tylko niech nie przyjeżdża Krzysztof, bo tam przecież taki chaos wtedy będzie...wyobrażacie to sobie? :D Alicja dowiaduje się, że odzyskała ojca, Maks zadeklarował, że chce z nią być (no, w pewnym sensie), musi zrobić badania DNA, a tu jeszcze zleci się Krzysztof, który będzie zazdrosny o Maksa, zdziwiony, że Leon jest ojcem Ali, pewnie dojdzie do tego jakiś konflikt z Elą...i cyrk na kółkach się stworzy :D

Aaa, ale zapomniałabym! Orda....  <haha> <haha> <haha>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: sandi w Październik 31, 2012, 12:16:20
Aaa, ale zapomniałabym! Orda....  <haha> <haha> <haha>
KOCHAM!  <haha> <haha>

Myślałam, że umrę ze śmiechu jak zobaczyłam jak wywija w tym różowym szlafroczku  <haha> A potem jak zobaczyłam minę Sylwii i następnie jego samego  <haha> W ogóle Orda jest uroczy! Jak potem w rozmowie z Alicją próbował wydobyć z siebie resztki odwagi, żeby spytać się czy komuś o tym powiedziała i jego: "Powiedziałaś!"  <haha> Cudowny jest! On, Sylwia, on i Sylwia, jakkolwiek  ;D


Co do Leona. Też mam nadzieję, że z tego wyjdzie. A ta sprawa z Alicją... Trochę szok, że to jego córka. Dziwnie tak, no ale różnie się w życiu układa. Jedno jest pewne: Beatka na pewno nie będzie zachwycona  <jezyk>
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Listopad 02, 2012, 21:12:55
Myślałam, że umrę ze śmiechu jak zobaczyłam jak wywija w tym różowym szlafroczku  <haha>
Ja też! <haha> Swoją drogą genialna była ta scena, mogłyśmy zobaczyć Ordę w... nowym wydaniu! <haha> późniejsza operacja z Alicją i poważna rozmowa również mnie rozbawiły. Słodko się denerwował i okazywał przerażenie.

Cieszę się, że Maks w końcu odważył się powiedzieć, że chciałby spróbować, szkoda tylko, że właśnie w takim momencie... bo z pewnością w obecnej sytuacji Alicja będzie miała poważniejsze zmartwienia niżeli Maks, niestety. Ale, mam za to nadzieję, że Keller w piękny sposób będzie ją wspierał w tym wszystkim i pomoże jej się odnaleźć w nowej sytuacji. :)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 02, 2012, 21:19:37
A ja nie jestem przekonana co do tego, czy Maks w tej sytuacji będzie w stanie się odnaleźć. W końcu wróciła Beatka (a sorry, ale Jivan miał rację, że odwagi Maksowi dodaje jej nieobecność), teraz pewnie będzie nastawiona bardzo negatywnie do Alicji, w końcu rywalka okaże się być jej siostrą, pewnie będzie oczekiwała wsparcia od Maksa...bo od kogo niby? Przecież ona w tym szpitalu nie ma żadnych przyjaciół. Mam jednak nadzieję, że Keller zrozumie, że Alicja potrzebuje go jeszcze bardziej i skoro powiedział to, co powiedział to teraz nie będzie się wycofywał.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Listopad 05, 2012, 22:35:26
odcinek 12

Copernicus ma problemy finasowe ? firma remontowa domaga się zaległej wypłaty za wykonane prace. Daniel ma już dosyć ukrywania swojego romansu z Sylwią i zamierza przedstawić wybrankę mamie. Jivan zajmuje się pacjentką z ortoreksją, a Szymańska ratuje zdrowie dziewczynie z niedowładem ręki. Do szpitala zostaje też przywieziony ciężko ranny policjant. Alicja cały czas odrzuca Kellera. Ten zaczyna być wobec niej bardzo złośliwy. Beata wciąż nie jest w stanie zaakceptować Alicji jako siostry. Ważą się losy Leona ? zdrowie może mu uratować tylko przeszczep. Beata decyduje się na zostanie dawcą, czemu Jasiński ostro się sprzeciwia. W tajemnicy przed Leonem również Alicja zgłasza się do badania kwalifikującego ją do zostania dawcą. Której z córek uda się uratować ojca
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 06, 2012, 08:21:06
Mega wzruszający odcinek im wyszedł, w zasadzie połowę przepłakałam. Sprawa tych bliźniaczek rzeczywiście tragiczna, współczuję matce i wcale się nie dziwię, że nie mogła podjąć odpowiedniej decyzji, ale w końcu wątek medyczny był na najwyższym poziomie. Mimo wszystko lubię wzruszyć się losem innych, oglądając seriale o tematyce medycznej.

Poza tym najważniejsze dla mnie- sprawa Leona i Alicji. Strasznie mi się podoba! :) Strasznie, strasznie! Myślałam, że będzie dziwnie, że nie będę chciała ich razem widywać, ale jest wręcz przeciwnie. Pomimo tego, że jest oczywiście między nimi jeszcze taki dystans, obydwoje czują się trochę skrępowani nową sytuacją, w której się znaleźli, to jednak spojrzenie Leona...takie ciepłe, czułe, ojcowskie po prostu :) Widać że wieść ta "przywróciła go do żywych" i że zyskał siły, by walczyć z chorobą. A Alicja? Uroczo się cieszyła, nie mogła się pożegnać. Chciała pewnie spędzić z nim więcej czasu, mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach (tylko dwóch? :() będzie miała taką okazję.
I że jej relacje z Beatą się poprawią, bo w to, że jeszcze w tym sezonie będzie coś z Maksem to już nie wierzę. Jak w trzecim sezonie się w końcu "odnajdą" to będzie największy cud.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Anuszia w Listopad 06, 2012, 20:46:11
Też własnie obejrzałam. (tak, tak kolejny mój serial, nadrobiony w tydzień :P )
Wątek medyczny, chyba jeden z najciekawszych, ale też i bardzo wzruszających. Podobnie jak Justek, prawie cały przepłakałam. Ale nie tylko na scenach dotyczących bliźniaczek, rozmowa Leona z Alicją, a właściwie te spojrzenia mnie rozkleiły. Obawiałam się, że Alicja będzie twarda, nie będzie chciała nawet z nim rozmawiać, a jednak dała mu szansę. A na dodatek dla Leona chce poprawić swoje stosunki z Beatą, wielki szacun :)

Ale trochę mi żal Beaty jest, bo znalazła się w dziwnej sytuacji, całe życie była oczkiem w głowie Leona, a już teraz widać, że panu ordynatorowi zależy na Alicji i bliższym kontakcie z nią, jak zaproponował by mówiła chociaż Leon, bo na ojca za wcześnie to aż mi się mordka uśmiechnęła :)

Co do Maksa, to też powątpiewam, by coś się zadziało. Nawet bawi mnie to, że prawie ze sobą nie rozmawiają, a jak już coś, to tylko się namiętnie całują i koniec, dziwne to to :P Ważne żeby Krzysztof już nie wracał, chociaż może jakby się pojawił, to sprawy z Elą z przeszłości by wyszły na jaw i byłoby ciekawie :)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Listopad 07, 2012, 15:47:43
Ach.. ale ja się zapuściłam.. Cały czas oglądam, a jak chce coś napisać to nie ma czasu.

Odcinek, po prostu był piękny. Jak już poprzedniczki pisały, cały praktycznie przepłakałam. Sprawa bliźniaczek, okropnie wzruszająca. Naprawdę świetny wątek, gratuluje pomysłu. Także świetnie świetnie i jeszcze raz świetnie.  <zauroczony>

Leon i Alicja, na początku faktycznie pomyślałam, że Alicja będzie taka nie będzie chciała z nim rozmawiać i w ogóle. Ale bardzo się pomyliłam, fajnie ukazana rozmowa, gesty, kolejne łzy popłynęły. Właśnie jak Leon zaproponował jej, żeby mu mówiła po imieniu, takie słodkie. Albo jak tak powtarzała, że już musi iść już wychodziła i się wróciła, no piękne!
A co do Maksa? No nic nie mówię..
Szkoda mi Beaty, ale tak samo i Alicji, ona też wie co to znaczy stracić kogoś. Bo przecież straciła matkę, taka fajna scena Beata we łzach Ala też. Mam nadzieje na jakieś fajne pojednanie chociażby ze względu na to, że mają jednego tatę.  :D Odcinek oczywiście zapisuję się do jednych z moich ulubionych.
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 13, 2012, 06:33:53
Alicja w dzisiejszym odcinku powolutku zaczęła mnie wkurzać tak, jak niegdyś Magda M. - o, doszukałam się pierwszego podobieństwa między tymi serialami :P To jak traktuje Maksa, niby nie chce, ale jednak...wydaje mi się, że wtedy co przyłapała go na przytulaniu Beaty to chciała mu coś powiedzieć. Coś co miałoby sprawić, aby jednak był. No ale nie, oczywiście, lepiej jest przecież nie mówić nic.

Oczywiście intencje miała dobre, wiadomo, nie chciała wyrządzać Beacie jeszcze większej krzywdy, ale nie oszukujmy się, i tak ją wyrządziła. Beata nie jest głupia, wie, że Maks kocha Alicję i tego nikt nie zmieni. A tak naprawdę to największą krzywdę wyrządziła teraz sobie, bo została sama...niby jest Sylwia, ale ona zajęta jest Danielem, niby jest Piotr, ale on nadal patrzy na nią jak na potencjalną osobę "do całowania", niby mogłaby się zwrócić do Elżbiety, ale widzi, że ona sama ma mnóstwo problemów ze szpitalem, z Jankiem...
Normalnie bohaterka tragiczna się zrobiła z tej Alicji :P Ciekawe co wymyślą w finale, bo to już następny odcinek jest tym ostatnim, tak? Będzie mi brakowało do wiosny tego porannego wstawania, aby przed szkołą zdążyć obejrzeć "Lekarzy".
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 20, 2012, 16:39:50
Pogadam sama ze sobą, a co.

Ostatni odcinek serii mnie rozczarował. Nic nie było takie, jak bym chciała. Nie było żadnych ładnych scen z Alicją i Leonem, oczywiście oprócz tej malutkiej, ostatniej, ale nawet ta niespecjalnie mi się podobała, bo wkurzyło mnie takie dziwne zakończenie odcinka. Obawiam się, że druga seria może się zacząć w momencie, gdy wiele spraw się już wydarzy...

I nadal nie potrafię jednoznacznie stwierdzić kto mnie wkurza bardziej: Maks czy Alicja :P Z jednej strony Maks zachowuje się strasznie, mógłby być przy Ali (jak przyjaciel), tak jak jest przy Beatce. Z drugiej strony skoro ta go tak odpycha, za każdym razem, gdy jest bliżej niej- zaczyna nawijać o tym, jaka Beata jest biedna i jak to musi jej pomóc, to nic dziwnego, że facet się wkurza. Poza tym Alicja jest w stosunku do niego straszną...babą, babsztylem wręcz :P I to mi w serialach przeszkadza najbardziej. Zależy jej na nim, potrzebuje go, a jednocześnie nie rozmawia z nim. Nie kontaktuje się z nim. Nie zwierza ze swoich problemów. A ileż biedny facet może się uganiać za babą? No prooszę. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby jednak nerwy mu puściły i przespał by się z Beatą. Oczywiście wkurzyłoby mnie to, bo nie lubię jej, ale to byłoby z jego strony bardzo ludzkie. Na szczęście Maks to Maks, mimo wszystko- super gość ;)

Nie rozumiem za to zachowania Beaty w ostatniej scenie. Czy ona przypadkiem nie powinna się cieszyć, że Alicja może być dawcą? Że może będzie w stanie uratować ich ojca, który bez przeszczepu nie miałby szans przeżyć? Rozumiem, jest jej ciężko z tym, że to nie ona, a Alicja uratuje Leona, ale wydaje mi się, że w takim momencie nie powinno być ważne kto, ale jak. Skopali to trochę scenarzyści, byłby to dobry wstęp do początku jakiegoś pojednania między paniami...

Była jeszcze sprawa Ordy i Sylwii. Szczerze przyznam, że w tym odcinku nie podobali mi się już razem tak, jak kiedyś. Sylwia nadal jest super, ale Orda był odrobinę irytujący. Po pierwsze: kompletnie nie pasuje do niego stanowisko ordynatora, przecież wielokrotnie pokazał, że nie jest dobry w dowodzeniu ludźmi, nie potrafi podejmować decyzji w krytycznych sytuacjach, a i chirurg z niego nie jest jakiś tam niesamowity. A po drugie: mógłby się zdecydować co do Sylwii i zrozumieć ją trochę. A ten popada stale w dwie skrajności. Nie rozumiem...

Miłe było za to pojawienie się Krzysztofa ;) Dobrze, że to on będzie operował Leona. Dzięki temu jest nadzieja na szczęśliwe zakończenie tego wątku, choć mam jakieś złe przeczucia. Niby czytałam, że Leon ma przeżyć, ale póki nie zobaczę dowodów- nie uwierzę. Taki niewierny Tomasz ze mnie :D
Urocza scena z Elą...hmm, czyżby miało dojść w drugiej serii do jakiejś zmiany ich stosunków?  <zauroczony>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Listopad 21, 2012, 18:24:39
Lekarze to kolejny dział serialowy, który zgodnie z naszą decyzję zostaje z powrotem przekształcony w temat. Mamy nadzieję, że dyskusja się na nowo rozwinie <usmiech>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Listopad 22, 2012, 12:17:07
Rzadko tu do Was zaglądam, praktycznie wcale, ale to dlatego, że miałam straszne zaległości. Dziś skończyłam nadrabiać dwa ostatnie odcinki i przyznam, że mnie też zaskoczyło zakończenie serii. Chodzi mi głównie o stosunki Alicji z Maksem. Jeśliby przypomnieć sobie zakończenia serii różnych tvnowskich seriali to kończą się one zawsze jakimś nagłym ociepleniem stosunków dwójki głównych bohaterów, a tu proszę! Nic ;D I w sumie to mi się podobało. Całkiem dobry odcinek im wyszedł, choć bywały lepsze. Ale domknęli parę spraw - finanse szpitala, sprawa z przeszczepem - choć to było jakby oczywiste już na początku sprawy.

Nie sądziłam, że im wyjdzie ten serial, i tu bardzo miłe zaskoczenie. Bo naprawdę przyjemnie się go ogląda, martwię się tylko, że II seria będzie mniej ciekawa od strony medycznej. Tak jak było z Prawem Agaty, na początku świetne sprawy a początek II serii jakoś mnie zraził. No nic, zobaczymy  :D W każdym bądź razie sezon zakończyli ładnie ;D Na ostatniej scenie oczywiście się wzruszyłam -.-

Miłe było za to pojawienie się Krzysztofa ;) Dobrze, że to on będzie operował Leona. Dzięki temu jest nadzieja na szczęśliwe zakończenie tego wątku, choć mam jakieś złe przeczucia. Niby czytałam, że Leon ma przeżyć, ale póki nie zobaczę dowodów- nie uwierzę. Taki niewierny Tomasz ze mnie :D
Urocza scena z Elą...hmm, czyżby miało dojść w drugiej serii do jakiejś zmiany ich stosunków?  <zauroczony>
Ela i Krzysztof? A nie Leon? :( Kurde no, a ja się cały czas łudzę, że oni ją z Leosiem jakoś wyswatają :-[
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 23, 2012, 22:32:23
A ja właśnie kompletnie nie wyobrażam sobie Leona z Elżbietą. Powtarzałam to już wielokrotnie. Oni są dla mnie niesamowitymi przyjaciółmi i mam nadzieję, że tak zostanie. Kiedy w grę zaczynają wchodzić uczucia to szybko może się coś spieprzyć, zwłaszcza w serialach. A nie chciałabym, aby kiedyś coś się zepsuło między nimi. Chciałabym żeby nadal mogli polegać na sobie tak, jak to jest teraz. A Elżbieta i tak "matkuje" Alicji, więc... ;)

Natomiast między Krzysztofem a Elżbietą coś iskrzyło od początku, w finałowym odcinku było to również widoczne. Tylko ich ewentualny związek były niezręczny, z uwagi na Alę...dlatego też niespecjalnie sobie ich razem wyobrażam. Ale ich wspólne sceny, hmmm, czemu nie? ;)
Tytuł: Odp: Prapremierowe wrażenia
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Grudzień 14, 2012, 21:54:42
Normalnie bohaterka tragiczna się zrobiła z tej Alicji :P Ciekawe co wymyślą w finale, bo to już następny odcinek jest tym ostatnim, tak? Będzie mi brakowało do wiosny tego porannego wstawania, aby przed szkołą zdążyć obejrzeć "Lekarzy".
Ta... to powymyślali w tym finale... tyle powymyślali, że ho, ho, ho...
Kiepski serial. Brnęłam przez niego, bo lubię Stenkę i dla niej było naprawdę warto. Poza tym Różczkę właściwie też lubię... tylko rola jej się trafiła wybitnie nieciekawa i przez to nie potrafię się nią zachwycić.
Zachwyciłam się za to Danielem w szlafroczku. I dialogiem z finału bodajże, kiedy Maks się wkurza na Alicję u niej w kuchni. Trochę mało moich zachwytów, jak na 13 odcinków.
Fatalna kopia "Chirurgów'. Próbowali na siłę dorównać, zamiast wymyślić coś swojego. Serialu nie uratowała obsada - a przecież nie jest zła. Bobrowski, którego uwielbiam, Kasia Bujakiewicz, Piotr Polk, Marcin Perchuć, wyżej wspomniane Stenka i Różczka... genialne nazwiska.

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Grudzień 14, 2012, 23:01:52
Też chyba spodziewałam się czegoś więcej. Zaczęło się naprawdę dobrze i wydawało się, że tak pozostanie do końca. Szkoda, iż te marzenia się nie spełniły... Moim największym rozczarowaniem jest wątek Alicji i Maksa, którzy najpierw w swoich relacjach poszli z prędkością światła, a później ponad połowę sezonu udawali, że nie mogą być razem.

Stenka jak zawsze niesamowita, wyjątkowa, genialna i z klasą. W moim odczuciu  - uratowała ten serial.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Grudzień 14, 2012, 23:09:40
Moim największym rozczarowaniem jest wątek Alicji i Maksa, którzy najpierw w swoich relacjach poszli z prędkością światła, a później ponad połowę sezonu udawali, że nie mogą być razem.
Ja ich nie chciałam razem. W ogóle od początku zalatywało mi relacją Magdy i Piotra, co prawda Magda 15 odcinków się broniła, Alicja szybko się przełamała i u Magdy było bardziej magicznie, ale... Pewnie dlatego, że obsadzili Pawła Małaszyńskiego. On tych rozkochujących w sobie gra po prostu na jedno kopyto :P Ale tak, za długo pociągnęli to, że Alicja nie chce. Jak już się pogodziłam z tym, że będą razem, to rozpoczęła się seria powodów, dla których nie mogą być razem. Obłęd. I to hasło Alicji, że chce zwolnić... Super, ale co? :D Przecież na tym etapie między nimi nic nie było!

Serial nie ma scenariusza za bardzo. Jest taki.. przewidywalny, rozmemłany, akcja stoi, nie ma zwrotów, a nawet jak już są, to takie... oczywiste. Zawiodłam się i tyle :P
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Grudzień 15, 2012, 15:29:54
Właśnie dlatego rozczarował mnie wątek Alicji i Maksa, że nie było na niego jakiegoś konkretnego, ciekawego pomysłu. Trochę się to wszystko rozjechało. Miało być pięknie i interesująco, a wyszło jak wyszło. Mam nadzieję, że nas w drugiej serii pozytywnie zaskoczą.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Grudzień 15, 2012, 15:37:31
A mnie się serial podobał i nadal będę oglądała, gdy wyemitują drugi sezon, ponieważ dowiedziałam się, że ponoć za dużo odcinków chcieli zmieścić do pierwszego sezonu, a TVN wyraził zgodę na 13, w związku z czym ten finałowy...tak naprawdę nie był finałowym. To "urwanie" w tak głupim momencie nie było winą twórców, a jak zwykle TVNu. I dopiero za jakieś 2 odcinki będziemy mieli wielkie BUM, a tego jestem ciekawa, kto wie, może mieli jakiś ciekawy pomysł? ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Grudzień 15, 2012, 15:55:28
Justek, przywróciłaś mi nadzieję na lepsze jutro, bo szczerze powiedziawszy - nic o tym nie wiedziałam. :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Grudzień 15, 2012, 16:01:22
Ja też nie, póki nie porozmawiałam z Myszą, a mówcie co chcecie, ale ona jest moim naczelnym ekspertem w sprawie seriali :D Zresztą to by miało sens, w końcu to niemożliwe, aby serial skończył się tak normalnie, czyli bez żadnego wspaniałego bądź tragicznego momentu oraz żeby pod koniec był napis "ciąg dalszy nastąpi...", bo to było takie urwanie sceny, jak czasem się robi, gdy za tydzień ma nastąpić ciąg dalszy. W przypadku finałów sezonu czegoś takiego się nie praktykuje.

Ja stawiam więc na to, że będą jakieś komplikacje związane z operacją Leona, bądź z pobieraniem organu od Alicji. W końcu ma być to coś, co zmieni Maksa, a cóż innego mogłoby to być, gdyby nie tragiczne zdarzenie w życiu ukochanej? Przecież na nikim innym mu tak nie zależy jak na Ali właśnie.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 03, 2013, 11:40:45
2 sezon już w poniedziałek, 25.02.2013, o godz. 21.30 w TVN.
Spoiler
W 2 serii LEKARZY Alicja i Maks zbliżą się do siebie jeszcze bardziej. Przed operacją przeszczepu wątroby razem skaczą ze spadochronem. Alicja w ramionach Maksa nareszcie czuje się szczęśliwa.
W odcinku 2 odbywa się operacja Alicji. Na szczęście zabieg przebiega bez komplikacji. Wszystko kończy się dobrze, Leon i jego córka, o której istnieniu dowiedział się kilka dni, wcześniej przeżyli operacje.
Jeszcze przed operacją Maks udowadnia Alicji jak wiele dla niego znaczy, a związek z Beatą (Agnieszka Więdłocha) to już przeszłość. Keller czule obejmuje Alicję, dodaje jej otuchy przed zabiegiem. Zanim jednak Alicja trafia do szpitala jako pacjentka w LEKARZE 2 odc. 1 zabiera ukochaną na skok ze spadochronem. Alicja i Maks razem przeżywają niesamowitą przygodę z dużą dawką adrenaliny. Oboje zbliżają się do siebie jeszcze bardziej...

I kilka zdjęć:  <zauroczony>
Spoiler
(https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg607%2F4622%2Flekarze2sezonodc1580x0r.th.jpg&hash=f69a23b1b9a430801069514d454707e9) (http://imageshack.us/photo/my-images/607/lekarze2sezonodc1580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg339%2F4622%2Flekarze2sezonodc1580x0r.th.jpg&hash=9031cca7ab3cab2ef81e57cb13ad186b) (http://imageshack.us/photo/my-images/339/lekarze2sezonodc1580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg42%2F4622%2Flekarze2sezonodc1580x0r.th.jpg&hash=c2715d4358631d679983a4526f61ba4d) (http://imageshack.us/photo/my-images/42/lekarze2sezonodc1580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg26%2F4622%2Flekarze2sezonodc1580x0r.th.jpg&hash=c4e34dd5d9e5d3d22cca20a10569befe) (http://imageshack.us/photo/my-images/26/lekarze2sezonodc1580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg268%2F4622%2Flekarze2sezonodc1580x0r.th.jpg&hash=218155d7e325bf147997a34aae1cd331) (http://imageshack.us/photo/my-images/268/lekarze2sezonodc1580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg694%2F4622%2Flekarze2sezonodc1580x0r.th.jpg&hash=9aafe8a9ef3f1afe2cc492f0e792856b) (http://imageshack.us/photo/my-images/694/lekarze2sezonodc1580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg132%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=462e21fd233774640e4fc9302f642743) (http://imageshack.us/photo/my-images/132/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg189%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=2f8605dddbf60d4035ec45f54a25943b) (http://imageshack.us/photo/my-images/189/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg407%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=445069ee996befc3b863fb6922f234d1) (http://imageshack.us/photo/my-images/407/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg21%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=0a57c183d3752a38d6865cb5ba3690cd) (http://imageshack.us/photo/my-images/21/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg259%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=bd6abb5a603f2bc4cd1be114a47384c9) (http://imageshack.us/photo/my-images/259/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg829%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=52712ce46d61c64e5dcaaf6a9fad4219) (http://imageshack.us/photo/my-images/829/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg685%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=2064a60abd1ddb68d7750fe2157baa7d) (http://imageshack.us/photo/my-images/685/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg441%2F8143%2Flekarze2sezonodc2580x0r.th.jpg&hash=61bda7833daad01cfac100e6942b3208) (http://imageshack.us/photo/my-images/441/lekarze2sezonodc2580x0r.jpg/)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 05, 2013, 10:53:05
Nie sądziłam, że to tak szybko minie! Bardzo się cieszę, że to już i że takie same pozytywne newsy nam serwują na początek :D Bo kiedy sezon się skończył i kiedy usłyszałam, że Maks będzie zupełnie innym Maksem, niż ten którego znaliśmy to przestraszyłam się, że to chodzi o relację z Alicją i że będą to ich "zejście" ciągnęli przez parę sezonów i że będzie to głównym wątkiem serialu, a tego bym nie chciała. Niech już będą razem i niech ich losy będą się rozwijały też na innych płaszczyznach.

Spoiler
I tak chyba będzie: http://lekarze.tvn.pl/wideo/malaszynski-to-nie-jest-do-konca-ten-maks-ktorego-znalismy,691024.html

Rysy na relacji Maksa z rodzicami? Boże przenajświętszy, byleby tylko się nie okazało, że i on jakąś siostrę po latach odnajdzie i że będzie to np. Beata, bo padnę  <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 09, 2013, 14:00:34
Kolejne newsy :)
Spoiler
Czy Alicja (Magdalena Różczka) i Maks (Paweł Małaszyński) wreszcie odnajdą spokojną wspólną przystań? Wszystko mogłoby wskazywać na to, że tak będzie. Ich związek będzie się rozwijał, postanowią razem zamieszkać, a Maks nawet zada Alicji to jedno ważne pytanie...
Niestety jednak wyjedzie z Polski i dołączy do grupy lekarzy pracujących w Somalii. Czy jest szansa na to, że tych dwoje znowu odnajdzie drogę do siebie?
Czy Alicja wreszcie zrozumie, jak ważny jest dla niej ukochany? A może drogę do Maksa zagrodzi jej Olga (Magdalena Boczarska), lekarka którą ten pozna w Somalii?

Relacje Beaty (Agnieszka Więdłocha) i Alicji ulegną znacznej poprawie. Beata doceni to, że Alicja uratowała życie ich ojcu Leonowi (Jacek Koman), pogodzi się także z tym, że nie odzyska już Maksa. Jej serce zdobędzie nowy mężczyzna - Jacek (Kamil Kula). Ich związek będzie pełen nieposkromionej namiętności.
Leon z niepokojem będzie patrzył jak jego córka traci głowę dla mężczyzny, o którym prawie nic nie wie. Czy Jacek to będzie wielka miłość Beaty czy raczej wielkie kłopoty?

Orda (Wojciech Zieliński) odbędzie swój wymarzony staż transplantologiczny pod okiem prof. Florczyka (Piotr Polk), i znów zacznie marzyć o szybkiej i zawrotnej karierze. Jego związek z Sylwią (Katarzyna Bujakiewicz) będzie przechodził kryzys...  Czy Orda znajdzie w sobie siłę, by walczyć o Sylwię?

Elżbieta (Danuta Stenka) zaangażuje się w poszukiwanie środków na rozbudowę oddziału rehabilitacyjnego. Z prośbą o pomoc zwróci się do wiceprezydenta miasta - Jerzego Łąckiego (Marcin Troński). Ten poprze jej starania, ale będzie chciał wykorzystać sytuację współpracy zawodowej do poznania Elżbiety lepiej na polu prywatnym. Jak zachowa się Elżbieta?

Piotr (Szymon Bobrowski) i Jivan (Marcin Perchuć) również będą mieć kłopoty z kobietami, a konkretnie ze swoimi żonami. Żona Piotra zakończy terapię odwykową i będzie chciała do niego wrócić. Ten jednak wpadnie w ramiona młodej doktor Żelichowskiej (Marta Ścisłowicz) i wreszcie poczuje się szczęśliwy, uwielbiany i kochany.

Ewa (Patrycja Durska), żona Jivana zaskoczy wszystkich swoją totalną metamorfozą jaką przejdzie. Z zagorzałej wegetarianki, działaczki o prawa zwierząt, maniaczki zdrowej kuchni i naturalnych metod leczenia, zamieni się w konsumenta dużych ilości mięsa, ciastek i chipsów. Jednym słowem upadek i anarchia w rodzinie Jivana.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 09, 2013, 14:35:42
Spoiler
Po prostu brazylijska telenowela. Do Somalii wyjedzie! Jakby kurde bliżej nie mógł. Do Warszawy chociażby. Pod tym względem skojarzyło mi się od razu z "Magdą M.", bo tam też przecież wyjazd wielokrotnie stawał na drodze miłości głównych bohaterów. A tutaj jeszcze pierw będą jak gołąbeczki, a potem CIACH! Misjonarz Keler :P

Rozbawiła mnie wzmianka o anarchii w rodzinie Jivana  <haha> Głupi wątek. Lubiłam jego żonę, rodzinę, niepotrzebnie tam aż tak mieszają. Oni zawsze wydawali mi się taką jedyną, idealną parą w tym serialu. Taką na śmierć i życie, z drobnymi problemami, ale zawsze razem, zawsze niezmiennie.

Za to żona Piotra...co? On ma żonę? <olaboga> No to tajemnicze wyjazdy do stolicy zostały w końcu wyjaśnione.

A ja i tak najbardziej nie mogę się doczekać scen z Alicją i Leonem <serduszko> i jeszcze z Krzysztofem i Elą, choć nic nie wskazuje, aby miało ich coś połączyć w tym sezonie.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 09, 2013, 14:41:40
Spoiler
Alicja i Maks i tak nie mieli łatwo, a jak zaczynają być już razem to wszystko musi zostać zniszczone, bezsensu. Pewnie prze cały sezon, z wyjątkiem jakiś pierwszych trzech odcinków będą rozłączeni, nie będą utrzymywali ze sobą kontaktu, tylko każde z nich zacznie układać sobie życie na nowo, a w III sezonie połączą się na nowo. Jak "Moda na sukces" <hahaha>

Od razu wiedziałam, że coś jest na rzeczy z tymi wyjazdami Piotra, ale nie myślałam, że ma żonę, jestem w szoku!

A ja nie mogę się doczekać pojednania Alicji i Beaty, która nareszcie zdoła to wszystko zrozumieć. :D

No i Jivan <hahaha> żonę ma fajną, dzieciaki też ma fajne, więc bardzo się cieszę, że może być ich więcej, byle się nie kłócili non stop.  <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 14, 2013, 10:09:00
Wybaczcie, że post pod postem :)
krótki zwiastun II serii (http://lekarze.tvn.pl/wideo/co-w-drugim-sezonie-lekarzy,694365.html)  <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Luty 15, 2013, 22:44:21
Będzie się działo! :D Krótki zwiastun, z jakieś 4 sekundy Eli na ekranie, a ile radości. Szkoda tylko, że nie ma żadnej wzmianki o jej relacjach z Krzysztofem...

Scenarzyści zamierzają wszystko wywrócić do góry nogami czy co? :D Prawie wszyscy odnajdą nowe miłości, wiele się pozmienia, nawet się to odbije na rodzinie Jivana, co średnio mi się podoba. Zgadzam się z tym, co powiedziała Justek:
Rozbawiła mnie wzmianka o anarchii w rodzinie Jivana  <haha> Głupi wątek. Lubiłam jego żonę, rodzinę, niepotrzebnie tam aż tak mieszają. Oni zawsze wydawali mi się taką jedyną, idealną parą w tym serialu. Taką na śmierć i życie, z drobnymi problemami, ale zawsze razem, zawsze niezmiennie.

edit:
O, może jednak COŚ się będzie działo w wątki Eli i Krzysztofa! ;D
KLIK (http://lekarze.tvn.pl/informacje/co-laczy-te-trojke,76555,1.html)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 16, 2013, 14:20:54
jakieś 4 sekundy Eli na ekranie, a ile radości. Szkoda tylko, że nie ma żadnej wzmianki o jej relacjach z Krzysztofem...
Kiki a może scenarzyści chcą nam zrobić niespodziankę i celowo nie umieszczają żadnych newsów dotyczących Eli i Krzysztofa? No chyba, że tylko my myślimy, że ta dwójka kiedyś coś do siebie czuła i teraz to odżyło. Może inni widzą w nich tylko przyjaciół, a my wszędzie węszymy związek (taki dojrzały i po przejściach <haha>) tak czy inaczej życzyłabym sobie więcej scen z ich udziałem, oczywiście może się pojawiać z nimi Leon, ale nie ukrywam, że wolałabym takie sceny sam na sam.  <rumieniec> Gdzieś wyczytałam, że Krzysiek ma ponoć przeprowadzić do Torunia, więc może będzie częściej pokazywany.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 16, 2013, 15:14:24
O, może jednak COŚ się będzie działo w wątki Eli i Krzysztofa! ;D
KLIK (http://lekarze.tvn.pl/informacje/co-laczy-te-trojke,76555,1.html)
A skąd taki wniosek? Bo ja myślałam, że w tym linku to będą jakieś szałowe zdjęcia albo nagranie, na którym będzie powiedziane, że Ela z Krzysztofem się do siebie zbliżą. A tutaj? Jak mam być szczera to nic z tego newsa nie wynika  <haha> Niemniej jednak również chciałabym, aby przynajmniej mogli się ze sobą póki co przyjaźnić. A kto wie, może przyjdzie czas na coś więcej  <zauroczony>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Luty 16, 2013, 15:22:05
Ela&Krzysztof... ech... byłaby z nich piękna para!  <zauroczony> Ja im kibicuję od samego początku i, podobnie jak dziewczyny, dopatruję się nie wiadomo czego w choćby najmniejszym geście  <haha>

Niżej jest taki komentarz...
Spoiler
Nie, gdzies w opisie czytałam, że Krzysztof nie podpisał jakiejś listy w obronie Leona, jak te miał być relegowany z uczelni. Chodzi o to, że stchórzył. Elżbieta powiedziała mu, że Leon sie o tym nie dowie, ale ma jej się nie pokazywać na oczy
Nie wiem na ile można wierzyć tej informacji, ale coś w tym może być...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 18, 2013, 20:19:56
Znowu jakiś spoiler ;)
Spoiler
Copernicusowi zostają przyznane dwa miejsca na specjalizację z transplantologii. Na staż dostają się Orda i Szymańska.

Alicja zajmuje się pacjentem z cukrzycą, który ma poważne problemy z nogą. Wraz z Maksem stara się uchronić mężczyznę przed amputacją.

Krzysztof jest zainteresowany pracą w toruńskim szpitalu. Leon opowiada Alicji o związku z jej matką. Przestrzega dziewczynę przed nadmierną dumą w miłości.

Na oddział położniczy trafia narkomanka. Dziewczyna rodzi dziecko z objawami głodu narkotykowego. Wanat najchętniej doprowadziłby do tego, aby straciła prawo do syna. Alicja nie rozumie, dlaczego położnik jest taki bezwzględny.

Daniel w końcu bierze się w garść i zaczyna pracować. Jest wdzięczny Sylwii i kolegom za wsparcie.

Stan Leona poprawia się na tyle, że można go już przygotowywać do operacji. To oznacza, że Alicja też musi się zgłosić na oddział.

Ja im kibicuję od samego początku i, podobnie jak dziewczyny, dopatruję się nie wiadomo czego w choćby najmniejszym geście  <haha>
Kiki jest mistrzynią w dopatrywaniu się wszystkiego w niczym praktycznie jeżeli chodzi o takie dojrzałe pary z jakimś większym bagażem doświadczeń. <haha>
Bardzo bym chciała, żeby tą dwóję coś więcej łączyło, chociaż na początek liczę na wyjaśnienie tej sprawy sprzed lat, bo na razie to wszystko jest owiane tajemnicą i poza tym, że Ela nie może CZEGOŚ wybaczyć Krzyśkowi to nic nie wiem. <haha> Ale ze spoilerów wynika, że...
Spoiler
Krzysztof będzie szukał pracy w toruńskim szpitalu, pytanie tylko czy w TYM toruńskim szpitalu? Z jednej strony chciałabym, żeby był bliżej Eli, żeby można było ich zobaczyć tak na tle zawodowym, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie teraz jego współpracy z Alicją, po tym co jej zrobił nie powinien jakoś zabiegać ponownie o nią, ba powinien raczej trzymać się na dystans, oczywiście nie mówię, że tak nie będzie, ale z pewnością ta współpraca zarówno dla jednej jak i drugiej strony nie będzie komfortowa. ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Luty 18, 2013, 20:26:27
Czytałam wcześniejsze wypowiedzi i widzę , że nie tylko mnie intrygują postacie Krzysztofa i Elżbiety <pompony>
A już dzisiaj na tvn player najnowszy odcinek "Lekarzy" i mam nadzieję, że będzie przynajmniej kilka scen z udziałem tych dwojga!! <serduszko>
Chodź czytałam,że w tym sezonie do Elżbiety będzie się dostawiał prezydent miasta czy ktoś tam...więc może Krzysztof przejdzie na boczny tor...
Niemniej na pewno w tym sezonie wyjaśni się co kiedyś łączyło tę dwójkę  <skacze>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Luty 18, 2013, 21:04:27
Kiki jest mistrzynią w dopatrywaniu się wszystkiego w niczym praktycznie jeżeli chodzi o takie dojrzałe pary z jakimś większym bagażem doświadczeń. <haha>
NIE. NARAŻAJ. SIĘ. :D

Kiedyś na stronie Lekarzy była wyjaśniona ta sytuacja Krzysztofa i Eli. Brzmiało to mniej więcej tak, jak w tym komentarzu, który ktoś tutaj zacytował. Nie mogę tego jednak teraz znaleźć.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 18, 2013, 21:19:08
Kiki jest mistrzynią w dopatrywaniu się wszystkiego w niczym praktycznie jeżeli chodzi o takie dojrzałe pary z jakimś większym bagażem doświadczeń. <haha>
NIE. NARAŻAJ. SIĘ. :D
Nie? Niemożliwe <haha> ależ Kiki, ja się nie narażam. Przypomnieć Ci jak to było z Anetą i Markiem? Z Elą i Krzyśkiem też tak było jakiś czas temu, nie? <haha>

Ja tam wolę usłyszeć wyjaśnienie od Eli i Krzyśka, swoją drogą oni muszą w tym sezonie poważnie porozmawiać i wyjaśnić sobie to wszystko! Innej opcji nie widzę.  <gafa>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 19, 2013, 07:10:35
Generalnie to przeżywam euforię związaną z nowym odcinkiem! <serce> Nie spodziewałam się, że już pierwszy odcinek przyniesie tyle radości. Podobał mi się absolutnie w każdym calu, jeden z najfajniejszych odcinków ever. Z pewnością będę do niego wielokrotnie wracała.
Spoiler
Już sobie wyobrażam Wasze ucieszone mordki jak zobaczycie scenę z Elą i Krzysztofem, szczególnie ten słodki pocałunek w policzek <haha> mnie samej się ona bowiem baaardzo podobała, miła odmiana po tym dystansie, jaki był między nimi w pierwszym sezonie. Piękna z nich para! Będzie mi przykro, jak nic z tego nie wyjdzie.

Alicja z Leonem...oj, no uwielbiam ich! Leon promienieje, kiedy jest przy nim córka. Takie ładne rady jej dawał na życie, tak fajnie się o nią troszczył. Chociaż i tak najlepszy tekst to ten o Krzysztofie, że po co jej taki stary dziad :D A w ogóle stale odnoszę wrażenie, że Leon "współpracuje" z Maksem i że o wielu rzeczach, które Keller czuje do Alicji, wie lepiej od samej Alicji  <haha>

Intrygujące było zachowanie Piotra względem tej narkomanki, ale szybko przyszło mi do głowy, że to pewnie wprowadzenie do przedstawienia jego żony, choć nie pamiętam czy w spoilerach było coś na temat tego, że brała narkotyki. Musiało go to jakoś osobiście dotknąć, choć dziwię się trochę, że naprawdę nikomu nie chciał o tym powiedzieć. Przecież przyjaźni się z Alicją, ta już dawno dała mu do zrozumienia, że nic między nimi nie będzie, więc mógłby już zacząć traktować ją normalniej.
Za to aktorka, wcielająca się w rolę matki-narkomanki, szczególnie w scenie pod szpitalem, gdy spotkała Alicję i powiedziała jej, że zapisała się na odwyk...no mistrzostwo! Bardzo dobrze zagrana.

Za to najważniejszy punkt odcinka...MAKS! Matko przenajświętsza, jeśli on ma się TAK zmienić to absolutnie jestem za tym. W tym odcinku był cudowny pod każdym względem! Szczególnie jak rozmawiał z Ordą o tym, że zrzekł się miejsca specjalizacyjnego dla Alicji, a ten osioł Orda nic nie rozumiał :P Maks tak uroczo się wtedy śmiał. Widać jak cholernie mu na Ali zależy, wcześniej głównie na ten temat żartował, teraz traktuje to z większą powagą, rozsądnej chce ją zdobyć.

No i mu się udało! "3 godziny dla Maksa" najlepszym momentem w tym odcinku <haha> Scena w szatni piękna, potem jacy byli radośni, gdy szli objęci w stronę niespodzianki, jaką Maks sprawił Ali...potem jak ją niemalże siłą musiał do tego samolotu załadować <haha> buziaki w trakcie "rozbierania"! I skooook. Dżizas, to musiało być fantastyczne przeżycie, przełamanie wszelkich barier. Zresztą to, co zdarzyło się na dole, to potwierdza :D A niech mi to scenarzyści teraz równie szybko popsują...POZABIJAM!
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 19, 2013, 14:33:32
aaaaaaaaaaaaaaa!  <zauroczony> Jestem zakochana w tym odcinku! Naprawdę nie spodziewałam się, że będzie TYLE aż TAK wspaniałych scen!  <rumieniec> Ja również będę wracała do niego wielokrotnie, zwłaszcza do ostatniej sceny.  <serce>
Spoiler
Justek, moja mordka była bardzo ucieszona jak zobaczyłam tą dwójkę <haha> a jeszcze ten buziak w policzek - niby nic a tak cieszy.  <serce> Mam nadzieję, że Krzysiek dostanie tą pracę w szpitalu i będzie jakoś bliżej Eli, może będzie więcej uroczych scen jak te w nowym odcinku, bardzo bym tego chciała! I będę to powtarzała wielokrotnie, ale oni muszą być razem!

Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję zobaczyć taka ładną scenę z Leonem i Alicją w roli głównej  <serce> mam nadzieję, że teraz takich scen będzie dużo, dużo więcej. Bardzo podobał mi się ten moment, w którym Leoś pytał o Krzyśka, w sumie to nie dziwę się, że trochę nie chciałby, żeby jego córka była z jego przyjacielem, wolałby, żeby była z Maksem.  <serduszko> A przypadkiem Keller nie powiedział kiedyś Leonowi co czuje do Alicji? Jak jeszcze nie wiedział, że Alicja to jego córka?

Piotr zachował się trochę nieprofesjonalnie, okej rozumiem, że to był trudny przypadek i do tego jeszcze jego przeżycia osobiste, ale nie powinien aż tak poddać się takim negatywnym emocjom! Miał prawo jako lekarz być wkurzony na taką matkę, brał po uwagę dobro dziecka, ale jednak powinien być bardziej spokojny i mieć podejście podobne do Alicji, bo nerwowo nic dobrego się nie zdziała. ;)
Szkoda tylko, że nie powiedział Alicji dlaczego tak się zachował, skoro się przyjaźnią to jednak powinien jej ufać i powiedzieć, nie jest to sytuacja komfortowa, nie ma się czym chwalić, ale przyjaciele są od tego, żeby w trudnych sytuacjach pomagać i wspierać.

"3 godziny dla Maksa" były niesamowite  <serce> wiedziałam, że będą skakać, widziałam zdjęcia, ale nie wiedziałam, ze to będzie aż takie piękne, najpierw scena w szatni - swoją drogą urocza! Potem przebieranie, całowanie, skok i wyznanie miłości, no MEGA po prostu!  <rumieniec> Aż nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. Tylko niech scenarzyści nie zepsują tego wszystkiego bo uduszę!  <lece>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 19, 2013, 21:36:23
Spoiler
"Ufasz mi? Ufam Ci, ufam! No to chodź"   <haha> Nie wiem jak teraz wytrzymam ten tydzień bez widoku takiego fajnego Maksa, teraz jeszcze fajniejszego, bo szczęśliwego :D Poza tym w końcu będą NAPRAWDĘ razem. Ciekawa jestem reakcji otoczenia, szczególnie Leona. I w sumie szkoda, że czytałam spoilery, bo teraz jak sobie pomyślę, że przez parę odcinków będzie sielanka, a potem ten wyjazd...ugh...słabo mi się robi, wszystko wskazuje na to, że kolejny serial mnie wkurzy :P
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: BlackTiger w Luty 19, 2013, 22:09:03
Zdecydowanie największy niewypał ostatniego roku... Choć może nie tyle niewypał, co zawód. Tyle kasy, tyle inwestycji, dobrzy aktorzy a scenariusz mierny i wszystko takie rozlazłe... Niemniej jest coś takiego w tym serialu, że mimo przeciętności ogląda się go. :P
I marudzę narzekam a obejrzałam pierwszą serię i jestem ciekawa tej kolejnej. Dobrze, ze niebawem startuje.

Tylko nadal nie mogę zrozumieć jak sknocono i nie wykorzystano takiego potencjału... Ten serial go miał i... no brakuje mi czegoś. Zawiodłam się, moich oczekiwań nie spełnia.

Wiem, że zlinczowana będę..., ale to tylko moje takie małe zdanie. Niemniej oglądam i może czasem będę tu coś pisać, więc ostrzegam, że nie zawsze będą to "ochy" i "achy" :D Chyba, że może lepiej nie pisać, by Wam nie burzyć samopoczucia. <haha>

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Luty 19, 2013, 22:42:54
Zdecydowanie największy niewypał ostatniego roku... Choć może nie tyle niewypał, co zawód. Tyle kasy, tyle inwestycji, dobrzy aktorzy a scenariusz mierny i wszystko takie rozlazłe... Niemniej jest coś takiego w tym serialu, że mimo przeciętności ogląda się go. :P
I marudzę narzekam a obejrzałam pierwszą serię i jestem ciekawa tej kolejnej. Dobrze, ze niebawem startuje.

Tylko nadal nie mogę zrozumieć jak sknocono i nie wykorzystano takiego potencjału... Ten serial go miał i... no brakuje mi czegoś. Zawiodłam się, moich oczekiwań nie spełnia.
Ech, oni po prostu przy wspaniałej obsadzie i świetnym zapleczu - miejsca chociażby... zapomnieli o dobrym scenariuszu :P Obejrzałam pierwszą serią i jedyne, co mnie rozbawiło, to Orda w różowym szlafroku, a podobało mi się naprawdę niewiele. Narzekałam i pewnie teraz też będę. Normalnie... wszystko poszło nie po mojej myśli i już :D

No ale.. nie skreśliłam, dałam szanse, ale z wielkim zawodem to ja się zgodzę... Liczyłam na: wow, a dostałam liche: aha.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: BlackTiger w Luty 19, 2013, 22:55:44
Mnie "burak" jeszcze rozbawił. Nie no kilka scen śmiesznych było, ale właśnie przy całej extra otoczce zapomnieli o najważniejszym- scenariuszu i wyszło co wyszło.
W każdym razie i tak na tę drugą serię oczekuję. :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Luty 19, 2013, 23:07:51
Mnie "burak" jeszcze rozbawił. Nie no kilka scen śmiesznych było, ale właśnie przy całej extra otoczce zapomnieli o najważniejszym- scenariuszu i wyszło co wyszło.
To akurat mnie 'burak' zniesmaczył... jakoś tak... uważam, że był to najbardziej żenujący moment serialu, hahaha. Coś mi się zdaje, że nie mam poczucia humoru :D

Ciekawi mnie, czy ktoś dołączy do obsady. Pewnie w końcu Maks i Alicja - nawet jak się zejdą, to na 3 odcinki. Byłoby nudno, jakby im nikt nie zamieszał :P
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Luty 19, 2013, 23:12:18
Jest już nowy odcinek i ja nic o tym nie wiem?! <płacze>
Aaaa, idę to nadrobić, tak więc nie czytam spoilerów i powyższych opinii. ;D
Czy znów coś pomieszałam? Szalona...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 20, 2013, 11:31:32
Spoiler
"Ufasz mi? Ufam Ci, ufam! No to chodź"   <haha>
Spoiler
To było urocze! Albo jak wziął ją na ręce  <serce> to jak leżeli już po tym skoku również było urocze. Po raz pierwszy powiedzieli co tak naprawdę do siebie czują i mam nadzieję, że chociaż przez kilka odcinków będą szczęśliwi. I ja tam troszkę cieszę się z tego wyjazdu Maksa, bo gdyby został w Toruniu to Beatka zaczęłaby znowu trochę mieszać, znowu robiłaby wszystko żeby Maks do niej wrócił, a tak po operacji Leona może jakoś troszeczkę ocieplą się jej relacje z Alicją? Chciałabym zobaczyć jakąś chociaż jedną rozmowę, taką ciepłą między paniami.  <rumieniec>

Wiem, że zlinczowana będę..., ale to tylko moje takie małe zdanie. Niemniej oglądam i może czasem będę tu coś pisać, więc ostrzegam, że nie zawsze będą to "ochy" i "achy" :D Chyba, że może lepiej nie pisać, by Wam nie burzyć samopoczucia. <haha>
Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię. Nie musi ona być przecież zgodna z naszymi odczuciami, czy z odczuciami innych użytkowników, prawda?

Aaaa, idę to nadrobić, tak więc nie czytam spoilerów i powyższych opinii. ;D
Oglądaj i chodź zdawać relację. <haha>

A gdzie jest Kiki? Nie oglądała jeszcze Eli i Krzyśka? <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Luty 21, 2013, 21:46:14
Ech, oni po prostu przy wspaniałej obsadzie i świetnym zapleczu - miejsca chociażby... zapomnieli o dobrym scenariuszu :P
Uwielbiam ten serial całą sobą, ale tutaj poniekąd się zgodzę. ;)
Bardzo dużo nadrabia obsada, świetna obsada i z wielką przyjemnością się ogląda, do tego cudowny soundtrack i jest bajecznie.  <zauroczony>
Co do scenariusza jest różnie - raz miernie, raz dużo lepiej, ale to przecież jak wszędzie, prawda? ;)
Orda fajtłapa nie tyle co mnie wkurza, a irytuje. Mam nadzieję, że się wreszcie opamiętał. :P
Ogromny + za sceny ze spadochronu - klimat, emocje, WIDOKI, ahh!  <zakochany>
Jeszcze większy + za miłosne sceny! This is it!  <serduszko> Na to czekałam cały I sezon! :D
Generalnie szału jakiegoś mega nie było, ale kichy też nie! :)
Zobaczymy jak owy sezon się rozkręci w następnych odcinkach, ot co.  Jestem dobrej myśli! <ciacho>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 22, 2013, 10:07:32
A mi się Orda podoba, jest taki fajtłapowaty, za szybko się poddaje i rezygnuje ze wszystkiego ale jednak potrafi się zebrać w sobie i ratować pacjentów, dodatkowo czasami podoba mi się w połączeniu z Sylwią, ach ten różowy szlafroczek!  <zauroczony>

Bardzo dużo nadrabia obsada, świetna obsada i z wielką przyjemnością się ogląda, do tego cudowny soundtrack i jest bajecznie.  <zauroczony>
O tak! Obsada to duży plus serialu, to samo jeżeli chodzi o muzykę i czasem pojawi się jakiś widoczek.  <rumieniec> Swoją drogą poprosiłabym więcej takich widoków jak te podczas skoku.  <serce>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Luty 22, 2013, 16:00:15
Szlafrok Ordy zrobił furrorę, że hoho!  <haha>

Swoją drogą poprosiłabym więcej takich widoków jak te podczas skoku.  <serce>
Ja też, ja też! :D Bardzo proszę!  <zauroczony> Były niesamowite i te emocje przy tym! :D
Po chwili aż musiałam zapytać babci To Oni naprawdę skoczyli dla serialu? Niemożliwe!, babcia popatrzyła na mnie lekko zdziwionym wzrokiem i oglądała dalej jakby nigdy nic. ;D No co, nie codziennie możemy podziwiać tak ekstremalne sytuacje. :P
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 23, 2013, 00:49:10
Szlafrok Ordy zrobił furrorę, że hoho!  <haha>
I do tego ten taniec, plus późniejsza mina jak zobaczył Alicję <haha>

Skok, skokiem ale wyznanie miłości, pocałunek to była dopiero bajka!  <zauroczony> I naprawdę chciałabym widzieć przez kilka odcinków u nich taką sielankę, słyszeć czułe słówka, oglądać ich pocałunki, uśmiechy, a potem Maks może sobie jechać gdzieś tam i na końcu oczywiście wrócić do Alicji i się z nią ożenić. <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 23, 2013, 10:51:30
Właśnie skończyłam oglądać dzisiejsze wydanie DDTVN, gdzie gościli nasi lekarze i kilka newsów uzupełniających wyłapałam.

Spoiler
1. To Alicja zostawi Maksa, dlatego wyjedzie do Somalii przemyśleć parę spraw.
2. W Somalii pozna Olgę (w tej roli Magda Boczarska), która potem wraz z nim przyjedzie do Torunia.
3. Żona Jivana będzie w ciąży, stąd zmiany w sposobie ich życia.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kompaktowa w Luty 23, 2013, 12:06:26
Klaudia, to sprawa oczywista! :D Ale gdyby była ciągła sielanka, to myślę, że w końcu też by nam się znudziła. :P
Lubię cukierkową atmosferę, ale bez przesady, trochę pikatnych scen też poproszę. :D

Spoiler
O, widzę, że będzie się działo! :D W sumie można by się spodziewać takiego zachowania po Alicji, gdyż od początku jest Jej wszystko obojętne (w kwestii miłości). ;) Zapowiada się ciekawie, liczę na wartką akcję. ;D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 23, 2013, 12:21:44
Sielanka dosyć szybko mi się nudzi, więc wolę jak jest troszkę namieszane (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku <haha>)
trochę pikatnych scen też poproszę. :D
Z udziałem Eli i Krzyśka! ACH!  <rumieniec>

Spoiler
Nie do końca się zgadzam, że Alicji jest obojętna miłość, że jest jej obojętny Maks, pamiętacie jak mili już bardziej się ku sobie, to Alicja zobaczyła Maksa z zapłakaną Beatą? Może i to nic nie znaczyło dla nich (w sensie dla Maksa, bo jednak dla Beaty znaczyło) a Alicja uniosła się dumą i odpuściła, wiedziała jaki to jest ciężki okres dla Beaty, więc nie chciała jej, że tak powiem jeszcze dobijać, więc i tym razem się wycofa (ciekawe dlaczego?) może znowu Beatka wtrąci swoje trzy grosze? Albo Krzysiek?

żona Jivana w ciąży? No proszę, proszę zapowiada się ciekawie. <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Luty 23, 2013, 22:15:44
Spoiler
[/spoiler
Alicja przeprowadza się do Maksa. Daniel zamierza zamieszkać z Sylwią. Jivan jest zaskoczony nowymi zwyczajami żywieniowymi ciężarnej żony, Ewy. Orda nie odstępuje na krok Florczyka, który bardzo mu imponuje. Alicja wraca do pracy. Maks spotyka w szpitalu kolegę, który wyrusza na misję do Somalii. Proponuje mu wspólny wyjazd. Keller odmawia. Beata umawia się z mężczyzną poznanym na forum narciarskim. Leon organizuje kolację dla córek oraz rodziny Kellerów. Podczas posiłku Maks oświadcza się Alicji. Wkrótce zostaje wezwany do szpitala - to streszczenie 3. odcinka <skacze>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Luty 24, 2013, 09:01:47
Spoiler
Oświadczyny już w 3 odcinku? No proszę, proszę <haha> znając Alicję to pewnie Maks dostanie kosza, bo dziewczyna jeszcze nie jest gotowa na taki poważny związek, albo zostanie wezwany tak szybko do szpitala, że nawet nie zdąży usłyszeć odpowiedzi. 
Beatka z kimś się umawia? ;) Nie powiem ucieszyłabym się, gdyby to był ktoś odpowiedni, ktoś dla niej, z kim mogłaby się związać i być szczęśliwa.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Luty 27, 2013, 10:38:13
Próbowałam określić moje uczucia po obejrzeniu tego odcinka. I w zasadzie nie wiem. Oglądało się dobrze, ale przy takiej obsadzie rzadko mi cokolwiek zgrzyta. Pierwszy odcinek jednak mnie nie porwał bezgranicznie.

Podobała mi się sprawa tej matki narkomanki i dylemat: dać szansę, czy nie, uwierzyć, że człowiek może się zmienić, czy nie. W ogóle fajnie zagrana postać. :)

Spadochron, wyznania i maślane oczka... Nie lubię tego wątku, ale zrobili fajnie, to uczciwie muszę przyznać. Chociaż ja i tak mam jakieś problemy z odbiorem tej pary, nie wiem czemu.

Kasia Bujakiewicz - za każdym razem, jak się pojawia, to uświadamiam sobie, jak bardzo lubię tę aktorkę. Szkoda, że ma taką małą rolę.

Piotr. Ech. Szkoda, że tak wybuchł, że nie utrzymał nerwów, że pokazał taką słabość. Jasne, jest tylko człowiekiem, ale było to bardzo nieprofesjonalne. Poza tym... Alicja próbuje się do niego zbliżyć, chciała pogadać, pomóc, a on co? Smuci mnie to, bo skoro nie mogą być razem, to mogliby się przynajmniej porządnie przyjaźnić... Dla mnie to było od początku wymarzone zestawienie.

Orda jest słodki i dla niego faktycznie warto oglądać. :D

W ogóle... szlachetne ze strony Maksa było to, że oddał Alicji miejsce na stażu. Doceniam i naprawdę mi zaimponował. W końcu zrezygnował z czegoś, co było dla niego naprawdę ważne. ;) Zaplusował sobie u mnie.

Elżbieta i Krzysztof... no nie wiem, czemu akurat to zestawienie Wam tak bardzo w głowie. :P Chociaż nie będę uciekać z krzykiem, jak faktycznie coś tam między nimi będzie, to żebym na siłę ich chciała, to absolutnie nie. :D Przynajmniej 'nie czuję' ich razem. Może z czasem, jak się coś zacznie dziać, to się przekonam. Elżbietę bardzo lubię, więc przy jej boku przyjmę chyba każdą ewentualność.

Spoiler
Oświadczyny już w 3 odcinku? No proszę, proszę <haha> znając Alicję to pewnie Maks dostanie kosza, bo dziewczyna jeszcze nie jest gotowa na taki poważny związek, albo zostanie wezwany tak szybko do szpitala, że nawet nie zdąży usłyszeć odpowiedzi. 
Beatka z kimś się umawia? ;) Nie powiem ucieszyłabym się, gdyby to był ktoś odpowiedni, ktoś dla niej, z kim mogłaby się związać i być szczęśliwa.

Spoiler
Oświadczyny powiadacie. I to jeszcze przy Beacie? :P Maks wychodzi na potwora bez serca :P Poza tym... jasne, najpierw gonił króliczka tyle czasu, a teraz po krótkim okresie razem od razu zaręczyny? Głupi pomysł. I bardzo nierealnie będzie, jak Alicja je przyjmie :P
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 27, 2013, 16:52:55
A ja oczywiście oglądałam online w poniedziałkową noc :D Tylko z braku czasu nie zdążyłam jeszcze nic napisać. Nikt nie ogląda przedpremierowo? Że tu tak ciiichooo...

Spoiler
A taki ładny odcinek był! Oczywiście wiadomo, że Ala z Maksem słodko, bajecznie, ale jednocześnie...bardzo zabawnie :D Lubię ich razem! Mogliby tak być przez kilkanaście następnych odcinków, wcale bym się nie obraziła.

Poza tym rozwaliła mnie Beata. Kiedyś nawet jej odrobinę współczułam tego, w jakiej znalazła się sytuacji, ale jak wypaliła ni z gruszki, ni z pietruszki, że nadal kocha Maksa i niech da znać to ona wróci...wybuchnęłam niepohamowanym śmiechem <haha> Oczywiście, bo Keller to co chwilę daje jej znak, że chciałby z nią być, normalnie nieprzerwanie o tym marzy :D Za to wzruszyła mnie scena "pogodzenia się" sióstr...co z tego, że była naciągana? I trochę sztuczna, przewidywalna? Mnie i tak łezka się w oku zakręciła, mam nadzieję, że w następnym odcinku między nimi nadal będzie tak fajnie, jak się zapowiada :)

Wzruszyłam się w sumie dwa razy. Drugi raz jak Leon prosił Elżbietę i Krzysztofa o to, by gdyby mu się coś stało, zaopiekowali się Alicją i Beatą. "One nie mają nikogo..." - i ten smutek w oczach, obawa, że on, ten opiekuńczy ojciec, mógłby pozwolić na to, aby jego "małe córeczki" zostały same. Ech, no kocham tego Leosia! Cudny facet z niego ;) Najbardziej nie mogę się doczekać właśnie jego scen z córkami, miłość i troska ojcowska w jego wykonaniu to coś wspaniałego.

Co tam jeszcze? A, Orda <haha> Wypalił z tymi oświadczynami, a Sylwia jak zwykle zachowała się...jak ona :D No bo po co oświadczyny, czemu dzisiaj, w taki dzień... :D I w sumie słusznie, jakoś nie wyobrażam sobie ich ślubu, bycia razem tak bardzo na poważnie, z wszelkimi zobowiązaniami.

Miło było widzieć tyle Elżbiety, zwłaszcza później, tej takiej...radosnej, pełnej energii :D Uśmiech nie znikał mi z twarzy podczas tej sceny, gdy wpadła zdyszana na salę operacyjną do Leona, jak mu opowiadała o wszystkim, a on przy niej? Jakby wcale nie miał być za chwilę operowany :D "Załatw to tu szybko"   <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Luty 27, 2013, 17:07:33
A ja oczywiście oglądałam online w poniedziałkową noc :D Tylko z braku czasu nie zdążyłam jeszcze nic napisać. Nikt nie ogląda przedpremierowo? Że tu tak ciiichooo...
Dziwnym trafem obejrzałam i przedpremierowo :D

Cytuj
Spoiler
A taki ładny odcinek był! Oczywiście wiadomo, że Ala z Maksem słodko, bajecznie, ale jednocześnie...bardzo zabawnie :D Lubię ich razem! Mogliby tak być przez kilkanaście następnych odcinków, wcale bym się nie obraziła.
Spoiler
Słodko, słodko. Scena na łóżku podobała mi się najbardziej.

Cytuj
Spoiler
Poza tym rozwaliła mnie Beata. Kiedyś nawet jej odrobinę współczułam tego, w jakiej znalazła się sytuacji, ale jak wypaliła ni z gruszki, ni z pietruszki, że nadal kocha Maksa i niech da znać to ona wróci...wybuchnęłam niepohamowanym śmiechem <haha>
Spoiler
No tak, z tym akurat faktycznie głupio wyskoczyła. Ale... jak już się siostry pogodziły, to niesamowicie podobała mi się rozmowa z Maksem.
- Zazdroszczę... Nie mam rodzeństwa.
- No wiesz... Jak ładnie poprosisz tatę
  <hahaha>
Pogodzenie faktycznie na siłę, nienaturalnie i inne, ale dobrze, że w końcu się pogodziły. Mam nadzieję, że nie wpadną na pomysł zaprzyjaźnienia ich... To mnie nie przekona. Natomiast absolutnie poprawne kontakty, normalne rozmowy, wspólne wizyty u ojca - jak najbardziej.

Cytuj
Spoiler
Wzruszyłam się w sumie dwa razy. Drugi raz jak Leon prosił Elżbietę i Krzysztofa o to, by gdyby mu się coś stało, zaopiekowali się Alicją i Beatą. "One nie mają nikogo..." - i ten smutek w oczach, obawa, że on, ten opiekuńczy ojciec, mógłby pozwolić na to, aby jego "małe córeczki" zostały same. Ech, no kocham tego Leosia! Cudny facet z niego ;)
Spoiler
Cudny :) Uwielbiam Leosia i uwielbiam jego relację z każdą z kobiet. Oddany ojciec Beaty, bardzo starający się ojciec Alicji i niesamowity przyjaciel Elżbiety. Leoś to jedna z najcudowniejszych postaci.


Cytuj
Spoiler
Co tam jeszcze? A, Orda <haha> Wypalił z tymi oświadczynami, a Sylwia jak zwykle zachowała się...jak ona :D No bo po co oświadczyny, czemu dzisiaj, w taki dzień... :D I w sumie słusznie, jakoś nie wyobrażam sobie ich ślubu, bycia razem tak bardzo na poważnie, z wszelkimi zobowiązaniami.
Spoiler
- Orda mi się oświadczył
- Zgodziłaś się?
- Nie
- Dlaczego nie?
- A dlaczego tak? Wiesz ile rozwody kosztują?

 <hahaha>
Sylwia jest rozczulająca! Chociaż jeszcze bardziej podobało mi się, jak odwróciła się i wyszła po tych oświadczynach, a Orda został z miną zbitego psiaka... <3

Cytuj
Spoiler
Miło było widzieć tyle Elżbiety, zwłaszcza później, tej takiej...radosnej, pełnej energii :D Uśmiech nie znikał mi z twarzy podczas tej sceny, gdy wpadła zdyszana na salę operacyjną do Leona, jak mu opowiadała o wszystkim, a on przy niej? Jakby wcale nie miał być za chwilę operowany :D "Załatw to tu szybko"   <haha>
Spoiler
Jest niesamowita. I dzięki temu, że jest, to wiem, że będę oglądać ten serial niezależnie od wszystkiego. W tym odcinku było jej naprawdę dużo, cały czas trzymała klasę :) Czy zawodowo, czy przyjacielsko... Ela to Ela. Zawsze bez zarzutu. + Stenka świetnie wygląda!

Spoiler
Od siebie dodam tylko, że intryguje mnie, co się dzieje u Piotra. Czemu się zachowuje tak, jak się zachowuje. No i.. szkoda mi się go zrobiło jak był u Alicji. Tak, chciałam ich razem.

No i pani, co do 23 tygodnia nie wiedziała, że jest w ciąży i zdziwiła się, jak może być, skoro się zabezpieczali :D Jak? Prowadziła kalendarzyk! I potem ta teoria, że mąż ją dopadł w nocy, jak spała....  <hahaha> <hahaha> Świetna sprawa. Ogólnie przyzwoity odcinek, chociaż raz nie jestem skłonna marudzić. Podczas oglądania mi się dłużył, ale odbiór ma jak najbardziej na plus. :)

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 27, 2013, 18:49:22
Minidreader, a nie czytasz spoilerów dotyczących nowego sezonu? Głównie słynnego artykułu, w którym prześledzili losy każdego z bohaterów na przestrzeni kilku przyszłych odcinków. Bo tam było trochę wytłumaczone z Piotrem, więc nie wiem czy celowo nie czytałaś, czy po prostu do tego nie dotarłaś :)

A jeszcze przy okazji wstawię, bo właśnie obejrzałam krótkie nagranie z Magdą (http://lekarze.tvn.pl/wideo,1557,v/rozczka-pierwsze-odcinki-sa-cisza-przed-burza-dla-widza,698877.html), w którym mówi o tym, że pierwsze odcinki są "ciszą przez burzą", na co już sama wpadłam :P ale cudna jest scena wpleciona w to nagranie, z Alicją i Maksem :)

Spoiler
Cytuj
Słodko, słodko. Scena na łóżku podobała mi się najbardziej.
Mnie też! Szczególnie kosmate myśli Alicji  <haha> i oczywiście Maks-romantyk. Oj, zmienił się nam on od początku tego sezonu. Powtórzę się co prawda, ale jestem zauroczona tą zmianą. W końcu pokazał, że nie jest jakimś tam chłoptasiem, który upatrzył sobie nową laskę na podryw, ale prawdziwie się zakochał. I w specyficzny sposób uczucie okazuje :D
Spoiler
Cytuj
No i pani, co do 23 tygodnia nie wiedziała, że jest w ciąży i zdziwiła się, jak może być, skoro się zabezpieczali :D Jak? Prowadziła kalendarzyk! I potem ta teoria, że mąż ją dopadł w nocy, jak spała....  <hahaha> <hahaha>
Zdecydowanie pacjentka-mistrz <haha> Co prawda wątek niezbyt oryginalny, ale jakże uroczo wykorzystany w tym serialu i na szczęście pozytywnie zakończony :D Szczególnie fajne były w tym wszystkim żarciki Maksa i Jivana :D

- Pani to nie lubi być zaskakiwana?
- A pan by lubił, co?
- Kolega bardzo lubi...

- Ale ja miałam do Egiptu pojechać, zobaczyć piramidy. I teraz już nie pojadę.
- Ale piramidy nie uciekną
- A jak mnie znowu zaskoczy?
- No to będzie pani miała Egipcjanina


 <haha> <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Luty 27, 2013, 18:57:11
Minidreader, a nie czytasz spoilerów dotyczących nowego sezonu? Głównie słynnego artykułu, w którym prześledzili losy każdego z bohaterów na przestrzeni kilku przyszłych odcinków. Bo tam było trochę wytłumaczone z Piotrem, więc nie wiem czy celowo nie czytałaś, czy po prostu do tego nie dotarłaś :)
Właściwie to ostatnio nie śledzę spoilerów do żadnego serialu, ale nie wynika to z tego, że nie chcę sobie psuć niespodzianki, tylko zwyczajnie nie chce mi się ich wyszukiwać :D A i też w czytaniu forum, czy różnych stron serialowych mam zaległości ;)
Ale gdybyś miała link pod ręką (albo gdyby ktoś inny miał), to ja chętnie się zapoznam. Właśnie ten Piotr interesuje mnie najbardziej. :)

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 27, 2013, 19:05:58
Ale gdybyś miała link pod ręką (albo gdyby ktoś inny miał), to ja chętnie się zapoznam. Właśnie ten Piotr interesuje mnie najbardziej. :)
Proszę, cały artykuł w spoilerze:

Spoiler
Czy Alicja (Magdalena Różczka) i Maks (Paweł Małaszyński) wreszcie odnajdą spokojną wspólną przystań? Wszystko mogłoby wskazywać na to, że tak będzie. Ich związek będzie się rozwijał, postanowią razem zamieszkać, a Maks nawet zada Alicji to jedno ważne pytanie...
Niestety jednak wyjedzie z Polski i dołączy do grupy lekarzy pracujących w Somalii. Czy jest szansa na to, że tych dwoje znowu odnajdzie drogę do siebie?
Czy Alicja wreszcie zrozumie, jak ważny jest dla niej ukochany? A może drogę do Maksa zagrodzi jej Olga (Magdalena Boczarska), lekarka którą ten pozna w Somalii?

Relacje Beaty (Agnieszka Więdłocha) i Alicji ulegną znacznej poprawie. Beata doceni to, że Alicja uratowała życie ich ojcu Leonowi (Jacek Koman), pogodzi się także z tym, że nie odzyska już Maksa. Jej serce zdobędzie nowy mężczyzna - Jacek (Kamil Kula). Ich związek będzie pełen nieposkromionej namiętności.
Leon z niepokojem będzie patrzył jak jego córka traci głowę dla mężczyzny, o którym prawie nic nie wie. Czy Jacek to będzie wielka miłość Beaty czy raczej wielkie kłopoty?

Orda (Wojciech Zieliński) odbędzie swój wymarzony staż transplantologiczny pod okiem prof. Florczyka (Piotr Polk), i znów zacznie marzyć o szybkiej i zawrotnej karierze. Jego związek z Sylwią (Katarzyna Bujakiewicz) będzie przechodził kryzys...  Czy Orda znajdzie w sobie siłę, by walczyć o Sylwię?

Elżbieta (Danuta Stenka) zaangażuje się w poszukiwanie środków na rozbudowę oddziału rehabilitacyjnego. Z prośbą o pomoc zwróci się do wiceprezydenta miasta - Jerzego Łąckiego (Marcin Troński). Ten poprze jej starania, ale będzie chciał wykorzystać sytuację współpracy zawodowej do poznania Elżbiety lepiej na polu prywatnym. Jak zachowa się Elżbieta?

Piotr (Szymon Bobrowski) i Jivan (Marcin Perchuć) również będą mieć kłopoty z kobietami, a konkretnie ze swoimi żonami. Żona Piotra zakończy terapię odwykową i będzie chciała do niego wrócić. Ten jednak wpadnie w ramiona młodej doktor Żelichowskiej (Marta Ścisłowicz) i wreszcie poczuje się szczęśliwy, uwielbiany i kochany.

Ewa (Patrycja Durska), żona Jivana zaskoczy wszystkich swoją totalną metamorfozą jaką przejdzie. Z zagorzałej wegetarianki, działaczki o prawa zwierząt, maniaczki zdrowej kuchni i naturalnych metod leczenia, zamieni się w konsumenta dużych ilości mięsa, ciastek i chipsów. Jednym słowem upadek i anarchia w rodzinie Jivana.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Luty 27, 2013, 20:07:06
Dziękuję! :)

Spoiler
Czyli tak, jak podejrzewałam. Żona :D Kurde, z jednej strony się cieszę, że sobie kogoś znajdzie, mam nadzieję, że mu się jakoś życie poukłada. W sumie to jedna z moich ulubionych postaci, zresztą Bobrowski to zdecydowanie aktor z mojej najściślejszej czołówki. Chciałabym, żeby miał porządny wątek. :)

Akurat to, że Alicja i Maks się sobą nie nacieszą za długo, to oczywista sprawa. Jakby mogli ich tak po prostu połączyć i potrzymać razem? :D LOL. Nie lubię seriali, które opierają się na schodzeniu i rozchodzeniu głównej pary. Albo mogli nie schodzić... albo mogli zejść na dobre :P Bez sensu.

Kamil Kula się pojawi? Awwww  <serduszko> Cieszy mnie to niezmiernie <3 No, może niekoniecznie w zestawieniu z tym, że będzie miał wątek z Więdłochą, ale jakoś przeżyję :) Bardzo go lubię.

Elżbieta... czyli ktoś inny na horyzoncie? Mam nadzieję, że jednak nie znajdzie się żaden dodatkowy kandydat do jej serca. :P Ale spoko, jak deklarowałam wyżej - w jej wątku, to chyba zaakceptuję wszystko :P

No i Jivan... :D Taaaa.. myślę, że to akurat może być zabawny wątek :D Zresztą... Sylwia i Orda też pewnie nie zawiodą. :D O nich jestem spokojna :)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Luty 27, 2013, 20:20:15
Nie ma za co :) Z czym jak z czym, ale ze spoilerami zawsze lubiłam być na bieżąco  <haha>

Spoiler
Elżbieta... czyli ktoś inny na horyzoncie? Mam nadzieję, że jednak nie znajdzie się żaden dodatkowy kandydat do jej serca. :P Ale spoko, jak deklarowałam wyżej - w jej wątku, to chyba zaakceptuję wszystko :P 

Spoiler
Ja też wiele zaakceptuje...tylko nie tego wiceprezydenta :D Nie no, może jakoś ładnie tę postać stworzą, może lepiej niż dotychczas będzie się prezentował i się przekonam do niego. Jednak i tak wolałabym Elżbietę z Krzyśkiem, czuć między nimi fajną chemię, od pierwszego odcinka w sumie ;) Jeśli nawet nie mieliby zostać ostatecznie połączeni, to miło by było na nich popatrzeć w takich fajnych sytuacjach jak ostatnio.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Inka w Luty 28, 2013, 09:47:07
Obejrzałam sobie 2 odcinek i muszę powiedzieć, że ...  <serduszko>

Spoiler
O Ali i Maksie powiem jedynie, że jestem nimi niezmiennie zachwycona. Buziaki, leżenie na łóżku, książka od Maksa, buziaki, czy mówiłam już o buziakach?  <jezyk> Scena na łóżku zdecydowania trafia do moich ulubionych. Ciekawa jestem, czy pokażą nam kiedyś chrzest dziecka Jivana. 

-Spadaj.
-Spadam.  <zauroczony>


Dużo Eli i sporo Krzysztofa, czyli to, co lubię. Wiecie , jak Krzysztof zaczął mówić o tym hotelu i wygodnym łóżku to tak się pod nosem uśmiechnął. Może i jestem wyczulona czy coś, ale w mojej głowie od razy pojawił się obraz jego i Eli.  <na_poduszce>
Potem buziak, już drugi, czekam na kolejne. Oby więcej takich!
Ale proszę, już może być każdy inny (najlepiej oczywiście Krzysiek  <mruga>), ale nie Łącki! Nie podoba mi się to, jak "łasi się" do Eli, no nie!


Strasznie podobała mi się rozmowa z tą pacjentką od kalendarzyka.
-O, a to ten, co mnie tak urządził!
Nie ma to, jak ładnie przedstawić męża.

Pogodzenie się Beaty i Ali takie trochę naciągne, ale też mnie ucieszyło.  :) :)
-Trzymaj się siostra.  

Ogółem, nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.  :)

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Marzec 02, 2013, 10:20:18
Spoiler
Leon wierzy córce, że Gustaw ją napastował. Maks jest zagubiony i nie wie, jak ma zareagować, co bardzo rozczarowuje Alicję. Jivan też ma kłopoty: ciężko mu znieść ciążowe zachcianki żony. Wszyscy zauważają, że Szymańska jest w kiepskim nastroju. Dziewczyna zwierza się jednak tylko Sylwii i Piotrowi. Wanat radzi jej, aby nie działała pochopnie. Alicja zajmuje się sprawą dziewczyny, która zaszła w ciążę na skutek gwałtu i chciała samodzielnie pozbyć się płodu. Florczyk ratuje dłoń 35-letniej pacjentce z posocznicą. Daniel ma ciężki atak alergii i musi zostać w szpitalu, co uniemożliwia mu wyjazd do Warszawy na spotkanie ze słynnym transplantologiem oraz przeprowadzkę do Sylwii. Jerzy Łącki wciąż krąży wokół Elżbiety. Do Wanata dzwoni na oddział tajemnicza młoda kobieta, z którą obiecał się spotkać. Beata umawia się na randkę z Jackiem, chłopakiem poznanym przez Internet. Para spędza ze sobą upojną noc. Alicja zgadza się porozmawiać z Gustawem. Mężczyzna brnie w zaparte i wmawia dziewczynie, że nie doszło do próby gwałtu - ona po prostu ma przywidzenia. Maks nie staje po stronie narzeczonej. Czy to zatem koniec wielkiej miłości między Alicją i Maksem? Daniel obraża się na Sylwię - nie może się do niej wprowadzić, bo u pielęgniarki zatrzymała się Alicja. Zdruzgotany Maks impulsywnie postanawia odciąć się od wszystkiego co wydarzyło się ostatnio w jego życiu i podejmuje decyzję o wyjeździe z Igorem na misję do Somalii.[/spoiler
Zwiastun 17 odc. <serduszko>]
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Amour w Marzec 05, 2013, 13:21:17
O Boże, o Boże, o Boże. Zaraz po wczorajszym odcinku, który oglądałam już tydzień temu, włączyłam TVN Player i kolejny odcinek, bo w końcu przeprowadzka, bo w końcu oświadczyny, bo w końcu od początku sezonu sielanka... i wszystko pięknie i cudownie, ale końcówka tak zaskakująca, że to szok. Jeden z lepszych odcinków chyba :D
Generalnie o co mi chodzi:
Spoiler
Alicja przeprowadza się do Maksa i jest tyleeeeee fajnych scen z nimi! <serce> Najbardziej w mieszkaniu podobał mi się wyścig do łazienki. Cudnie wyszło :D
Wbrew naszym wątpliwościom, Alicja od razu przyjmuje oświadczyny... moim zdaniem jakoś tak to szybko i jakoś tak śmiesznie to wyszło, ale wiadomo, stres może i w ogóle ;D A jeszcze przed zaręczynami fajna scena:
- Mamo, tato to jest... to jest...
- Ala. (szepcze mu na ucho)
- Jak?
- Alicja!
- A tak, to jest Alicja...
Czy jakoś tak, w każdym razie też przeurocza scena :D
I oczywiście szokujące zakończenie... ale przeczuwałam, że coś będzie z tym ojcem. Facet wskakujący do łóżka narzeczonej swojego syna. WOW. A już myślałam, że będzie taka fajna scena, jak Ala się obróciła mówiąc z uśmiechem od ucha do ucha, że "Mój narzeczoony!".. nieźle to wymyślili. W sumie z życia wzięte sytuacje.
I końcowa scena, albo raczej jej początek również taki uroczy, słodki, jak Ala się wtuliła w Maksa... a Maksowi się nie dziwię, że rozdarty, ale boję się, że teraz długo długo nie będzie sielanki... ale wg mnie jeden z lepszych odcinków, tak jak już mówiłam :)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Marzec 05, 2013, 15:59:03
A ja generalnie nie wiem jakim cudem nie padłam na zawał, oglądając wczorajszy odcinek. Mało brakowało! Początkowo sielanka, nudy w sumie nawet, w połowie odechciało mi się oglądać, a potem...

Spoiler
Ble, fuj! Obrzydliwy jest ten ojciec Maksa :P Aż ścierpłam, gdy zobaczyłam co się święci, szczególnie że nie wyczytałam ze streszczeń, że taka scena będzie miała miejsce. Totalny oblech, strasznie się przestraszyłam jak się jej wpakował do łóżka. Zupełnie co innego, gdyby z nią jakoś tam flirtował, gdzieś coś...a tutaj intencje były oczywiste! Brr.
Tylko teraz totalnie naciągane będzie to, że Alicja zostawi Maksa, bo jej nie uwierzył. Ja mu się nie dziwię. Jego ojciec wcale nie wyglądał na takiego, co by mógł się tak zachować, więc to oczywiste, że Maks jest w szoku. No chyba, że zupełnie będzie mówił, że Ala pewnie sobie żartuje, że na pewno jej się coś przewidziało. Wtedy troszkę zrozumiem.

Scena z przedstawianiem Alicji też bardzo mnie rozbawiła :D Zaręczyny trochę zbyt słodkie i szkoda, że tak szybko, niepotrzebny ten pośpiech moim zdaniem. Zbyt mały odstęp pomiędzy wspólnym mieszkaniem (swoją drogą...znów muszę się powtórzyć, ale słodkie to było! szczególnie wyścig do łazienki) a planowaniem ślubu. Ale i tak ostatnie zdarzenie rzuciło cień na wszystko, co między tą dwójką było fajnego w całym odcinku...

A najwspanialszy i tak był Leoś! <serduszko> Zyskuje miano mojej ulubionej męskiej postaci w tym serialu :D Jak się sprzeczał z Alą, że nie może jeszcze operować, jak się kłócił z Elą o to, że pozwoliła jego córce wrócić do pracy...i oczywiście
Leon: Przecież tu chodzi o moją córkę!
Ela: Leoś, Ty się zdecyduj, jesteś w tej chwili ordynatorem czy zaniepokojonym ojcem?
Leon: OJCEM! Jestem ojcem! No ale jako ordynator też zgłaszam sprzeciw.
Ela: Weź mi nie truj d...


uwielbiam ich! <haha>

Jeszcze wcześniej przeprowadzka Alicji- "Płakałaś? No bo jak masz beczeć to Cię zabieram do siebie..."  <haha> Kochany taaatuś!
Przy końcówce też się cudnie zachował. Nie sprał go po pysku, a jednak przejął się tym, że jego córka poczuła się skrzywdzona. Dołączając do tego Beatkę...no naprawdę świetna rodzinka z nich się zrobiła :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: BlackTiger w Marzec 07, 2013, 09:48:15
Uwielbiam Różczkę, ona jest przeurocza...  <serduszko> Może sceny niektóre scenariuszowo są bardzo płytkie, ale ona jest tak naturalna i cudowna, że uśmiechałam się całe 3 odcinki, które nadrabiałam.

Pierwszy odcinek sympatyczny. Urocze wyznanie miłości... Niesłodkie, takie naturalne... Ładnie im to wyszło.
W drugim odcinku dobre sceny przygotowań do operacji. W ogóle ten odcinek najbardziej z wszystkich mi się podobał. Widać, że miał być finałowym. :)

Poza tym fajni pacjenci... Pani od nagłej ciąży przez sen... <smiech> narkomanka i jej dziecko. Domyśliłam się, że Piotr ma jakiś związek z osobą uzależnioną, za mocno reagował. Dobrze, że nadrobiłam dany tu artykuł, to teraz wiem dokładnie. :D

Urzekła mnie scena jak Ala i Maks stoją w windzie i wchodzi do niej obandażowany pacjent w okularach z kroplówką.  <smiech> Ewidentnie widać, że ekipa sobie jaja robiła. :P

Podobał mi się stres Ali przed operacją i buziaki z Maksem i dobrze, że chociaż 2 odcinki ładnie ich pokazali... Jestem niepoprawną romantyczką i mimo wszystko takie coś mnie urzeka, zwłaszcza jeśli jest tam Małaszyński i Różdżka. :D
Cytuj
A ja generalnie nie wiem jakim cudem nie padłam na zawał, oglądając wczorajszy odcinek. Mało brakowało! Początkowo sielanka, nudy w sumie nawet, w połowie odechciało mi się oglądać, a potem...

Dokładnie... Podobał mi się odcinek, był lekki, zabawny a tu nagle... yyy... Juz większej głupoty nie można było wymyślić.

Spoiler
I będą ich teraz tak schodzić i rozchodzić, bo Paweł chyba miał przerwy na udział w innych produkcjach. :>
Mendorozy zwyczajne.
Jak tylko zobaczyłam ojca Maksa zrobiło mi się niedobrze. Raz, bo nie trawię Olbrychskiego a dwa tak go ubrali, ucharakteryzowali, że fuuuuuuuuuuu... I żeby wpakowywać go od razu do łóżka Alicji? WTF?
Ponadto cholewka... Dziewczyna zapłakana, przybiega do ukochanego a ten jej nie wierzy...  Jakby się nic nie stało to w środku nocy, by nie uciekła z domu swojego ojca. Nawet jak ojca nikt by nie podejrzewał..., no to... Naciągane i głupawe to...,


Cytuj
Scena z przedstawianiem Alicji też bardzo mnie rozbawiła :D Zaręczyny trochę zbyt słodkie i szkoda, że tak szybko, niepotrzebny ten pośpiech moim zdaniem. Zbyt mały odstęp pomiędzy wspólnym mieszkaniem (swoją drogą...znów muszę się powtórzyć, ale słodkie to było! szczególnie wyścig do łazienki) a planowaniem ślubu. Ale i tak ostatnie zdarzenie rzuciło cień na wszystko, co między tą dwójką było fajnego w całym odcinku...
Scena przedstawienia super... Oświadczyny też uważam, że trochę za szybko... zwłaszcza, że już popsuli wszystko...

Cytuj
A najwspanialszy i tak był Leoś! <serduszko> Zyskuje miano mojej ulubionej męskiej postaci w tym serialu :D Jak się sprzeczał z Alą, że nie może jeszcze operować, jak się kłócił z Elą o to, że pozwoliła jego córce wrócić do pracy...i oczywiście
Leon: Przecież tu chodzi o moją córkę!
Ela: Leoś, Ty się zdecyduj, jesteś w tej chwili ordynatorem czy zaniepokojonym ojcem?
Leon: OJCEM! Jestem ojcem! No ale jako ordynator też zgłaszam sprzeciw.
Ela: Weź mi nie truj d..
W ogóle w tych odcinkach wreszcie mocniej zarysowali postać Leona i Eli... Całą pierwszą serię byli jak dla mnie bezpłciowi, fajni, ale tak nie wyłuskano z nich wszystkiego co można. A tu w tych 3 odcinkach wreszcie zobaczyłam mocne, ciekawe postacie... i wspaniałą przyjaźń :)

Cytuj
Dołączając do tego Beatkę...no naprawdę świetna rodzinka z nich się zrobiła :D
Jak to po operacji, którą razem wykonali ktoś stwierdził "dream team" Mam nadzieję, że relacje między tą trójką zostaną interesująco rozwinięte. :) MIło się na nich patrzy. :) Już nawet głupiutką Beatkę zdzierżę.

Ładne 3 odcinki były, ale pewnie kolejne będą mnie irytować. :P
Na pewno początek 2 serii wywarł lepsze wrażenie niż cała pierwsza.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Marzec 09, 2013, 22:31:35
Witajcie :) Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko, że się przyłączę do dyskusji ;). Właściwie to wpadłam tylko się podzielić taką małą wiadomością, tzn. żaden news stulecia, ale czytając ten wątek zauważyłam, że wiele z Was tutaj kibicuje Eli i Krzyśkowi, także dla ich wielbicieli (ja też ich absolutnie uwielbiam <serduszko>, choć jeszcze nie za wiele się zadziało...), coś co wysłuchałam w wywiadzie Piotra Polka z Marzeną Rogalską:

Spoiler
M.R.: Czy w 2 sezonie "Lekarzy" stara miłość, czyli Ty i Danuta Stenka wykonacie coś na ekranie?
P.P.: Tak. Teraz pójdzie druga seria, a my zaczynamy za 2 miesiące trzecią serię. No i... No stara miłość, jak widać nie rdzewieje... Jest tak pięknie pokryta minią...
Także, jak pisałam nic wielkiego, ale jednak potwierdzenie, że coś będzie miedzy nimi <serduszko> z pierwszego źródła. Zresztą p. Stenka jak kiedyś została zapytana o to czy Elżbieta się zakocha to też wspomniała o Krzysztofie i powiedziała, że "właśnie w tym najtrudniejszym punkcie, czyli w relacji, zderzeniu właśnie z tą osobą mogłoby się jakieś światełko zaświecić..." No i myślę (choć może nad interpretuję ;)), że Piotr nie bez powodu wspomniał o trzecim sezonie, mam nadzieję, że i w nim pojawi się wątek Eli i Krzyśka :).

A i na koniec wywiadu z Rogalską, Piotr Polk powiedział też, że "przeprasza za tego lekarza, który był w pierwszym sezonie i obiecuje absolutną poprawę". No w sumie to już tę poprawę widać, Krzysztof owszem stara się - pomógł przy operacji Leona, choć tutaj to Alicja miała największe zasługi i pomógł Elżbiecie załatwić te miejsca stażowe, który przypadły Ordzie i Alicji. No i co by o nim nie mówić to lekarzem jest świetnym, wiec to, że pracuje w Copernicusie na pewno działa też na korzyść szpitala Elżbiety, bo raz - młodsi lekarze mogą się od niego dużo nauczyć, a dwa to jednak takie nazwisko podnosi prestiż placówki.

Tylko w sumie mnie zastanawia, czemu tak bardzo zależało mu na pracy w Toruniu? Bo chyba doskonale zdaje sobie sprawę, że u Alicji nie ma już żadnych szans. A jeśli chodzi o Elżbietę, to jak jej powiedział, żeby rozważyła jego propozycję ich stosunki dopiero zaczęły ulegać nieznacznej poprawie, więc nie sądzę, żeby miał wtedy zbyt wiele nadziei odnośnie relacji z nią. Więc dla kogo ten Toruń? Dla Leona? Przy okazji jego choroby zrozumiał jak dużo znaczy dla niego ta przyjaźń i doszedł do wniosku, że chciałby częściej widywać przyjaciela? Hmmm, no sama nie wiem....

A tak odnośnie Leona, to Polk powiedział też w jednym z wywiadów na planie, że w tym sezonie Leon i Krzysiek wyjaśnią sobie to, co było w ich przyjaźni złe i że z ust wszystkich padną w końcu słowa prawdy... Być może się łudzę, ale mam nadzieję, że pojawią się jakieś "okoliczności łagodzące" dla tego co zrobił Krzysztof, bo zwyczajnie nie chciałabym żeby po raz kolejny okazał się zwykłym, rasowym draniem, a dwa - jak było wyraźnie widać od pierwszego odcinka, w przypadku Eli i Krzysztofa czas zdecydowanie nie leczy ran, więc trudno mi sobie wyobrazić, że ona tak po prostu, jak gdyby nigdy nic mu wybaczy i będą żyli długo i szczęśliwie. Jeśli oni naprawdę będą razem i chodzi mi tutaj o taki dojrzały, poważny związek, a nie jakiś jednorazowy poryw namiętności (chociaż lepsze już to jak nic ;)), to chyba musi pojawić się chociaż jakieś połowiczne usprawiedliwienie dla czynu Krzysztofa, bo inaczej jakoś trudno mi sobie ich wyobrazić w normalnej, dobrze funkcjonującej relacji.

Mam nadzieję, że jeśli ktoś w ogóle dotrwał do końca mojej wypowiedzi to się nie zanudził, sorrki za ten wywód ;), ale absolutnie jaram się E & K <serduszko>. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :).
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Marzec 10, 2013, 01:26:55
Spoiler
M.R.: Czy w 2 sezonie "Lekarzy" stara miłość, czyli Ty i Danuta Stenka wykonacie coś na ekranie?
P.P.: Tak. Teraz pójdzie druga seria, a my zaczynamy za 2 miesiące trzecią serię. No i... No stara miłość, jak widać nie rdzewieje... Jest tak pięknie pokryta minią...

Ha! Wiedziałam, że to nie może być tylko wytwór mojej wyobraźni, że między nimi coś, kiedyś... ;D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Marzec 10, 2013, 16:19:09
Spoiler
M.R.: Czy w 2 sezonie "Lekarzy" stara miłość, czyli Ty i Danuta Stenka wykonacie coś na ekranie?
P.P.: Tak. Teraz pójdzie druga seria, a my zaczynamy za 2 miesiące trzecią serię. No i... No stara miłość, jak widać nie rdzewieje... Jest tak pięknie pokryta minią...

Ha! Wiedziałam, że to nie może być tylko wytwór mojej wyobraźni, że między nimi coś, kiedyś... ;D
Brawo Kiki! :D Strasznie się z tego cieszę, bo teraz istnieje szansa, że jednak Ela z Krzyśkiem jakoś schowają dawne żale i że ponownie między nimi będzie mogło się coś zadziać  <rumieniec> bo tego całego prezydenta, premiera czy kogoś tam bym chyba nie zniosła, nie podoba mi się to jak się do niej mizdrzy. Szkoda, że Krzysio nic o tym nie wie :(
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Marzec 12, 2013, 18:39:49
Szkoda, że Krzysio nic o tym nie wie :(
JESZCZE nie wie! :D

Oglądałam wczoraj Lekarzy... Co za cham i zboczeniec z tego ojca Maksa! <olaboga>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Marzec 12, 2013, 18:55:33
Szkoda, że Krzysio nic o tym nie wie :(
JESZCZE nie wie! :D
Ale się dowie <haha>

Oglądałam wczoraj Lekarzy... Co za cham i zboczeniec z tego ojca Maksa! <olaboga>
Burak jeden! Takiego to od razu bym powiesiła do góry nogami, jak można być takim TYPEm? Kurde, poważany przez wszystkich, a tutaj teraz wywija taki numer synowi i przyszłej synowej, no bez jaj.  <histeryk>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Jullcia w Marzec 12, 2013, 19:07:18
Dobra czas na mnie, ostatnio się zapuściłam w pisaniu u Lekarzy  <boi_sie> Zacznę tak od końca :p

Obejrzałam wczorajszy odcinek i po prostu tego nie skomentuje! Ojciec Maksa ?! Yyy co to miało być... I jeszcze ten nie wierzący Maks, naciągane i troszeczkę bez sensu. Chyba Ala jak by kłamała to by nie jechała do niego w nocy tak ? Nie ogarniam.

Przedstawienie Alicji przeurocze. Strasznie mi się podobało, zaręczyny. Tak trochę nie wiem skąd wzięte, ale ok niech będzie, nawet fajnie wyszło. Co do przeprowadzi, sceny gonitwy do łazienki cudowne  <zauroczony>

Nasze trio: Alicja, Leoś i Beatka, kochana rodzinka. I nic więcej.

 :hahaha: Scena Eli i Leosia, przezabawna. W ogóle Leoś kochany człowiek troszczy się o swoją małą córeczkę, i nie pozwala jej operować. Znajduje jej o wiele ciekawsze zadnie...papierki...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Marzec 12, 2013, 19:39:27
Szkoda, że Krzysio nic o tym nie wie :(
JESZCZE nie wie! :D
Ale się dowie <haha>
No byle jak najszybciej! Wkurza mnie już zastój w tym wątku, mogłoby się w końcu coś zadziać <zniecierpliwiony>.  Wiem, wiem - w pierwszych dwóch odcinkach miałyśmy powód do zacieszu, a teraz znowu nic... I jeszcze
Spoiler
ten Łącki u Elżbiety w domu ... A no i po wydarzeniach z odcinka 4, nie zdziwi mnie jak Krzysio wpadnie na cudowny pomysł, żeby znów zawalczyć o Alicję <olaboga>. A i kiedyś widziałam taki spoiler, że w szpitalu w Warszawie gdzie pracuje Krzysztof wybuchnie gaz i będzie kilka ofiar śmiertelnych. A on akurat będzie wtedy w W-wie i nikt nie będzie się mógł dodzwonić do niego. Ela i Leon będą szaleć z niepokoju aż w końcu ona pojedzie sama sprawdzić co się z nim dzieje..... Ale nie bardzo jestem pewna czy można temu wierzyć, bo to był komentarz na jakimś blogu...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Marzec 12, 2013, 20:37:58
Cytuj
No byle jak najszybciej! Wkurza mnie już zastój w tym wątku, mogłoby się w końcu coś zadziać .  Wiem, wiem - w pierwszych dwóch odcinkach miałyśmy powód do zacieszu, a teraz znowu nic... I jeszcze
No dokładnie niby było kilka całusów w policzek i tyle a teraz ....
Spoiler
jak Maks wyjechał to teraz na kilka odcinków mogą pokazać losy tych bohaterów drugoplanowych (najlepiej Ele i Krzysia) <serduszko> Leosiowi tez mogli by kogoś znaleźć ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Marzec 14, 2013, 15:26:56
Mam nadzieję, że jednak Krzyśkowi nie przyjdzie do głowy zbliżanie się do Alicji, owszem jako przyjaciel, dobry znajomy to tak, ale nic więcej. Niech on lepiej zacznie zbliżać się do Eli i spędzać z nią więcej czasu, bo niedługo to ten cały Łącki sprzątnie mu ją sprzed nosa. Swoją drogą strasznie mnie ten Jerzy irytuje, jest jakiś taki dziwny i strasznie nachalny.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Marzec 15, 2013, 15:46:46
Mnie on również strasznie działa na nerwy, ale wygląda na to, że będziemy musiały go przecierpieć jeszcze przez kilka odcinków... Swoją drogą to odnoszę wrażenie, że Elżbieta też nie reaguje jakoś zbytnio euforycznie na jego zaloty. Za to jej mama wydaje się być Jerzym zachwycona. No, ale na szczęście zawsze można liczyć na Janka ;D. Ciekawa też jestem ewentualnego spotkania Krzysztofa z Łąckim. Bo przypuszczam, że niebawem do niego dojdzie i raczej nie będzie ono przyjazne :P.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Marzec 15, 2013, 19:30:27
Elżbieta próbowała go spławić a to jak był u niej w gabinecie, a to jak dzwonił, ale jak zauważyła, że facet tak szybko nie odpuści to go zaprosiła do domu, ona sama jakoś nie jest wniebowzięta tymi spotkaniami, ale tak jak napisała Inziga jej mama jest oczarowana takim Jerzym <haha> już z pewnością będzie robiła wszystko, żeby zeswatać córkę z nim. Swoją drogą cieszę się, że pojawiła się ponownie, bo z tego co się orientuję to pojawiła się tylko przed operacją, a później była cisza i nie było mamy Eli. :) No i Janek, który również jakoś nie tryskał radością jak zobaczył Jerzego, zobaczymy jak zareaguje jak pozna Krzyśka. <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Marzec 15, 2013, 22:08:33
Janek Jerzego raczej nie polubi. Jak głosi spoiler...
Spoiler
Odc.5 Jerzy wtrąca się w wychowanie Janka, co się chłopakowi bardzo nie podoba. <haha>

zobaczymy jak zareaguje jak pozna Krzyśka. <haha>
No to na pewno będzie bardzo ciekawe, szczególnie biorąc pod uwagę, że Krzysio raczej nie jest zwolennikiem dzieci :P. Tyle, że Janek to już nie dziecko, a młody facet... Ale myślę, że jak już się zmyje Łącki, Janek będzie bardziej przychylnym okiem patrzył na nowych zalotników matki ;). Poza tym ja już sobie dawno uroiłam, że między nim i Krzyśkiem od razu nawiąże się nić porozumienia, w sumie nie ma żadnych podstaw by tak sądzić, ale jakoś tak się łudzę, że panowie się od początku polubią - nie wiem może Florczyk mu w czymś pomoże, albo połączy ich jakaś wspólna pasja np. sport, muzyka?
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Marzec 16, 2013, 15:33:05
Janek Jerzego raczej nie polubi. Jak głosi spoiler...
Spoiler
Odc.5 Jerzy wtrąca się w wychowanie Janka, co się chłopakowi bardzo nie podoba. <haha>
O i to mi się podoba! <haha> Niech Janek mu pokaże gdzie jest jego miejsce (któro na pewno nie jest przy Eli <haha>) Swoją drogą Janek to dosyć fajny dzieciak, ze swoimi problemami. Bardzo żałuję, że nie pojawia się częściej w serialu, bo jednak jakoś fajnie się go ogląda i to jak, że tak powiem opiekował się tą dziewczyną (nie pamiętam już co jej było ;) )
Jeżeli chodzi o Krzyśka i o jego spotkanie z Jankiem, to no cóż nie ukrywam, że bardzo bym chciała, żeby się polubili, żeby jakoś przypadli sobie do gustu. :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Marzec 18, 2013, 23:25:05
Streszczenie odcinka 6 - no to się zadzieje...
Spoiler
Lekarze - Odcinek 6
Podczas zawodów na torze żużlowym w Toruniu dochodzi do wypadku. Do szpitala trafia dwóch czołowych zawodników popularnej drużyny. Daniela ponosi ambicja. Lekarz zamierza przenieść się do Warszawy, aby tam robić karierę. Sylwia nie chce mu towarzyszyć. Coraz bardziej doskwiera jej zachowanie partnera oraz wianuszek wielbicielek, który go otacza. Łącki nadal umawia się z Elżbietą, co bardzo nie podoba się Jankowi. Wychodzi na jaw, co poróżniło Elżbietę z Krzysztofem. Czy sprawa sprzed lat wpłynie na przyjaźń Leona i Florczyka? Beata postanawia przenieść się do Krakowa, aby związać się z Jackiem. Czy dziewczyna porzuci Toruń dla nowej miłości? Czy Sylwia pozwoli wyjechać Danielowi i zrezygnuje z ich przyszłości? Czy Alicja złamie swoje zasady i przyjmie zaproszenie na randkę od swojego pacjenta?
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Marzec 19, 2013, 00:22:52
Spoiler
Co sie tyczy Eli I Krzysia <zakochany>
to jestem Mega ciekawa o Co im wtedy poszło i chyba nie wytrzymam tylu dni zeby zobaczyc nastepny odcinek!! Ale mam tez nadzieje ze Od nastepnego odcinka zacznie sie miedzy nimi cos dziac! No Jak w tym odcinku powiedzial jej ,ze ladnie wyglada to na mojej twarzy Od razu usmiech zagoscil.. A potem zobaczylam tego prezydenta i Od razu mi sie humor popsul... Ela I Krzys!! <zauroczony>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Marzec 19, 2013, 06:14:26
Spoiler
Co sie tyczy Eli I Krzysia <zakochany>
to jestem Mega ciekawa o Co im wtedy poszło
Spoiler
O co im wtedy poszło to akurat kiedyś wyczytałam w niedostępnej już biografii Krzysztofa, także bardziej mnie interesuje czy i jak Krzysztof się będzie próbował obronić i wytłumaczyć. Reakcja Leona też będzie bardzo ciekawa, moim zdaniem z dwójki Krzysztof i Ela to ona jest dla Jasińskiego ważniejsza, także spodziewam się, że Leon będzie mega wkurzony na Florczyka i nie wykluczam, że będzie chciał zerwać swoją przyjaźń z nim. Ale ostatecznie takie oczyszczenie atmosfery na pewno wyjdzie całej trójce na dobre, ciekawi mnie tylko w jaki sposób to wyjdzie na jaw, czy Krzysztof sam w końcu nie wytrzyma i powie Leonowi, czy jakoś tak przypadkiem? Mam też nadzieję, że w końcu ktoś zada Krzyśkowi pytanie po co on się do tego Torunia przeprowadził? Bo ciężko mi uwierzyć, że nadal wierzył, że ma szanse u Alicji.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Kwiecień 07, 2013, 17:02:58
Opuściłam się trochę w oglądaniu serialu, bo zirytował mnie strasznie pomysł scenarzystów na postać Alicji po wyjeździe Maksa. Już wcześniej doktor Szymańska miała wielu adoratorów (Krzysztof, Maks, Piotr...), ale teraz mamy kolejny wysp. Naprawdę jest jedyną atrakcyjną kobietą w Toruniu, że tak wszyscy do niej lgną? Niemalże od razu pojawił się ten czarnoskóry lekarz, potem jakiś pacjent, a to zaledwie dwa odcinki od wyjazdu Maksa! No bez przesady. Nudna koncepcja, nie wiem do końca co miała na celu.

Zaintrygowały mnie jednak zdjęcia, które znalazłam na oficjalnej stronie serialu:
1 (http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p87/i/f09696910bdd874a99cd74c8f05b5c44/de29f1a8-985e-11e2-bbee-0025b511229e.bmp?ENGINE=1&srcmode=4&srcx=0%2F1&srcy=0%2F1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000&quality=85), 2 (http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p87/i/f09696910bdd874a99cd74c8f05b5c44/e4b50c10-985e-11e2-a005-0025b511229e.bmp?ENGINE=1&srcmode=4&srcx=0%2F1&srcy=0%2F1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000&quality=85), 3 (http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p87/i/f09696910bdd874a99cd74c8f05b5c44/ec99ba5c-985e-11e2-9044-0025b511229e.bmp?ENGINE=1&srcmode=4&srcx=0%2F1&srcy=0%2F1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000&quality=85)
Uwaga! Są to zdjęcia spoilerowe, bo o ile uważnie oglądam serial- takich scen jeszcze nie było. Ciekawa jestem tylko jak to się ma do newsów, które już się pojawiły.
Spoiler
odnośnie tego, że Maks ma przywieźć z Somalii jakąś tam Olgę, a Alicja w siódmym odcinku ma spędzić noc z żużlowcem.

Ale chyba skuszę się na obejrzenie tych zaległych odcinków, bo tęskno mi za Leonem i Elżbietą :D Szczególnie, że ponoć teraz są jakieś akcje z Beatą i jej nowym chłopakiem a Leon jako ojciec...no cóż, to jest coś. Ciekawe jak on biedy da radę, gdy faceci jednocześnie będą startowali do obu jego córek :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Kwiecień 16, 2013, 20:48:50
Obejrzałam sobie odcinek do przodu. I nareszcie jestem w pełni zachwycona :D Może nie całym odcinkiem, bo w sumie był nudny, ale
Spoiler
Alicja z tym żużlowcem byli tacy słodcy. Uświadomiłam sobie, jak bardzo nie lubiłam jej z Maksem i jak bardzo podoba mi się w tej relacji. Była chemia, było super.

Poza tym.. czy ja pisałam, że lubię Ordę. Na Opałka, tak mnie drażni w tym sezonie, że mam ochotę mu odgryźć ucho. Serio.

Za to sceny Beatka kontra Sylwia mnie rozczuliły... i w windzie, i w knajpie, i w łóżku. Hahahaha. Boskie są obie. <3

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Kwiecień 16, 2013, 21:02:42
Obejrzałam przelotnie jedynie, na cały szkoda mi czasu. Bowiem nadal utrzymuję swoje zdanie na temat przemiany Alicji. Coś okropnego zrobili z tą postacią! Ble, ble, fuj.
Spoiler
Przedziwnie chichocząca z żużlowcem, potem wielkie oburzenie, że facet, którego zostawiła- nie przylatuje do niej wprost z Somalii, aby ją błagać o przebaczenie, lecz przeprowadza krótkie rozmowy z PRZYJACIÓŁMI (bo jednak zaraz musi wracać a nie przyjechał dla rozrywki tylko by pomóc dziecku), a przed kamerami stoi z jakąś ładną lekarką. No rzeczywiście, romans jak nic. Takie stanie koło siebie musiało coś znaczyć...  ::) W tej scenie głupia Ala i głupia Sylwia, a przyznam, że liczyłam na rozsądek tej drugiej.
Poza tym niekonsekwencja wielka. Fochy na Maksa i bycie dziewczyną żużlowca. Bez sensu. Albo rybki, albo akwarium. Nie jedna Alicja Szymańska jest na świecie, nie rozumiem dlaczego każdy przedstawiciel płci przeciwnej musi na nią teraz lecieć.

Za to Maks ładnie wyglądał z Olgą, w sumie...może ma lepiej w głowie poukładane niż Alicja teraz, więc może mogłaby z nich być ładna para :)

Ordy nie rozumiem, zawsze był trochę dziwny, ale teraz to już przesadza. Nie wiem co zaszło pomiędzy nim a Sylwią, ale zachowuje się jak niedojrzały młodzieniaszek, którym zainteresowała się jakaś ładna dziewczyna i mu odbiło z tego powodu.

Rozczuliła mnie za to scena z Beatką i Leonem. Jak przyszła do niego, niczym taka prawdziwa córeczka tatusia, z drżącą bródką, z oczami pełnymi łez...taka bezbronna...słodkie :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Kwiecień 16, 2013, 23:34:46
Też obecnie oglądam jedynie fragmentami i to właściwie tylko dla wątku trójki Ela, Leon & Krzysiek.
Spoiler
Spodobał mi się były mąż Elżbiety. Tzn. nie fizycznie, bo urodą nie powala, ale sympatyczny z niego facet. Fajnie, że doszli do porozumienia w kwestii Janka i że Jacques zrozumiał jak trudno jest Eli. Mam nadzieję, że dotrzyma słowa i będzie jej bardziej pomagał w wychowaniu młodego, a ona trochę odetchnie i będzie mieć czas na inne rzeczy... <zakochany> Intrygująca też moim zdaniem była scena, której pewnie nikt normalny nie zauważył nawet, a ja ją oglądałam już chyba z 10 razy i interpretuję na 150 sposobów ;), tzn. jak Leon i Krzysiek najpierw patrzą się na Elę, a potem tak wymownie spoglądają na siebie...
A z innych wątków to choć szkoda mi było Beaty, to rewelacyjna scena jak żona Jacka przychodzi do niej <smiech>.
I jeszcze odnośnie odcinka 9....
Spoiler
Jakby to powiedział Orda - kurcze, kurcze...Miałam nadzieję, że coś się w końcu zacznie dziać w wątku Eli i Krzyśka, a tu coś takiego...  <histeryk> Choć ciekawe dlaczego kolacja zakończy się fiaskiem? Może będzie to miało jakiś związek z Florczykiem? I liczę, że Ala jednak coś źle zinterpretuje i się nie okaże, że Jasiński się naprawdę buja w Eli... Z wypowiedzi Stenki i Polka wynika, że w tym sezonie będzie jakiś wątek uczuciowy między ich postaciami, więc jeśli Leon też coś do Eli czuje to wszystko będzie mega niezręczne. Chyba, że Krzysiek ma być tylko przelotną miłostką Eli, dzięki której zrozumie swoją miłość do Leo... Jednak mam nadzieję, że tak nie będzie i Bosak z Florczykiem połączy coś trwalszego. No i pomijając już Krzyśka to za nic sobie nie umiem wyobrazić Eli i Leona jako pary. Ale chyba w końcu się pozbędziemy prezydenta <skacze><skacze> !

Odc. 9
Łącki nie może pomóc Elżbiecie w załatwieniu dofinansowania szpitala. Dyrektorka jest bardzo rozczarowana. Alicja zauważa, że Leonowi podoba się Elżbieta. Wraz z Beatą przygotowuje dla ojca i Bosak romantyczną kolację, która jednak okazuje się fiaskiem. Szymańska zajmuje się Bogną Kowalską, nastoletnią pianistką. Okazuje się, że dziewczynka cierpi na zespół pierwszego żebra. Operacja ratuje jej zdrowie. Do szpitala trafia też przyjaciel Jivana, cierpiący na tajemniczą chorobę. W końcu lekarzom udaje się wpaść na trop właściwej diagnozy i podjąć odpowiednie leczenie. Beata i Sylwia dręczą Daniela. Na skutek ich intrygi Orda staje się pośmiewiskiem w oczach Florczyka. Alicja żałuje, że spędziła noc z Bartkiem i odrzuca jego względy. W wiadomościach zostaje podana tragiczna informacja: Maks i dwójka innych lekarzy zostali porwani. Nie ma informacji, czy polscy lekarze jeszcze żyją.

Odc. 9
LEKARZE 2 sezon odcinek 9 (odc. 22) w poniedziałek, 29.04.2013, o godzinie 21:30 w TVN. LEON JASIŃSKI (Jacek Koman) i ELŻBIETA BOSAK (Danuta Stenka) są sobie bliscy od wielu lat. Ich przyjaźń zaczęła się już na studiach, ale nigdy nie łączyło ich nic więcej. W 9 odc. serialu LEKARZE 2 Alicja (Magdalena Różczka) zauważa, że jej ojciec jest zakochany w dyrektor szpitala COPERNICUS. Czy Leon i Ela będą razem?

Elżbieta Bosak (Danuta Stenka) i Leon Jasiński (Jacek Koman) poznali się na studiach i wtedy właśnie rozpoczęła się ich wielka przyjaźń, która przetrwała wiele lat. Mimo że oboje próbowali ułożyć sobie swoje życie prywatne, zawsze byli sobie nad wyraz bliscy. Ela poznała Jacquesa (Abel Jafri), z którym ma syna Janka (Nicolas Kusiak), a Leon nie stronił od romansów, dzięki którym dwa razy został ojcem. Od samego początku wiedział, że jego córką jest Beata (Agnieszka Więdłocha), a kilka miesięcy temu dowiedział się o istnieniu Alicji (Magdalena Różczka).

Po śmierci matki Beaty Leon nie stracił głowy dla kobiety, która zastąpiłaby mu żonę. Elżbieta natomiast jest rozwódką. Oboje są samotni i poszukują miłości. W 9 odcinku serialu LEKARZE Alicja orientuje się, że jej ojciec zakochał się w Elżbiecie! Razem z siostrą przygotowuje dla Leona i Elżbiety romantyczną kolację.

Czy jedna randka wystarczy, aby Leon i Elżbieta zrozumieli, że nie potrafią bez siebie żyć? Co z Jerzym Łąckim (Marcin Troński), który również był zainteresowany atrakcyjną panią dyrektor?
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Kwiecień 17, 2013, 09:52:27
Spoiler
Obejrzałam przelotnie jedynie, na cały szkoda mi czasu. Bowiem nadal utrzymuję swoje zdanie na temat przemiany Alicji. Coś okropnego zrobili z tą postacią! Ble, ble, fuj.
Spoiler
Przedziwnie chichocząca z żużlowcem, potem wielkie oburzenie, że facet, którego zostawiła- nie przylatuje do niej wprost z Somalii, aby ją błagać o przebaczenie
Aaaa... :D
No tak. Biedny Maks. :D Nie uwierzył jej, przyprowadził ojca, który ją obraził na szpitalnym korytarzu i naopowiadał niestworzone historie, a po wszystkim się zawinął i wyjechał - zamiast zawalczyć o kobietę swojego życia. No tylko współczuć. Alicja prawie została zgwałcona i to przez potencjalnego teścia, a tak bezgranicznie zakochany narzeczony zaproponował, że w imię miłości ma po prostu zapomnieć o tym jakże błahym wydarzeniu. Co tam próba gwałtu przez alkoholika :) A nie, nie, to ojciec Maksa - absolutnie czysty i uczciwy człowiek, na pewno nie byłby w stanie zrobić czegoś takiego... po co więc spróbować zrozumieć Alicję? :) Szkoda, że nie zaproponował jej jeszcze wspólnych wakacjami z teściami i mieszkania pod jednym dachem. :) Leon próbował mu przekazać, że to chory człowiek - doskonale wie, w jakiej kondycji ma męża matka Maksa, która się nie odezwała ani słowem... I wiem, że Maks nie wiedział, a ciężko nie uwierzyć ukochanemu tatusiowi, ale... jego zachowanie było nie fair wobec Alicji. Nie wysłuchał jej, nie wsparł, zrobił z siebie ofiarę i wyjechał. Sprawa załatwiona po męsku, nie ma co.

A co do dziwnego chichotania z żużlowcem. Klin klinem. I tak będzie miała wyrzuty sumienia, będzie żałować, będzie wymazywać z pamięci tę noc... Nie popieram seksu na pocieszenie, ale też w tym wypadku zwyczajnie mi się podobało, widziałam chemię w przeciwieństwie do jej relacji z Maksem i wolałabym, żeby pokrzywdzonego Kellera wymazała skutecznie z pamięci.

No i w sumie to ona została zraniona i upokorzona przez Maksa i jego rodzinkę, więc... no nie oszukujmy się, miała prawo oczekiwać, że Maks wróci i ją przeprosi. Zwłaszcza, że odezwać się do innych potrafił. :) Oczywiście na końcu okaże się, że to ona będzie musiała przepraszać :D Tylko ciekawe za co? <mysli>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Maj 30, 2013, 19:44:52
Czyżby się wszyscy obrazili na ten serial i przestali oglądać? :P Finałowy odcinek za nami, a tutaj ciszaaa...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Maj 31, 2013, 21:14:12
Czyżby się wszyscy obrazili na ten serial i przestali oglądać? :P
Ja jestem zwarta i gotowa! :D Zaraz lecę obejrzeć ostatni odcinek i powrócę do Was! :D

Kiedyś ten temat zapowiadał się całkiem dobrze a tutaj kompletna klapa, szkoda. :(
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Czerwiec 01, 2013, 23:06:58
No i jak tam, Klaudia? Jak Ci się podobał ostatni odcinek? ;) Bo ja muszę przyznać szczerze, że pomimo fatalnego prowadzenia wątku Alicji przez znaczną część sezonu, koniec mi się spodobał. Cieszę się, że nie rzucili się sobie w ramiona, że sprawa została wyjaśniona, że zostały ukazane emocje bohaterów i że Alicja tak ładnie powiedziała...że zawsze była :) Podobała mi się też scena pożegnania Maksa z Olgą...taki symbol zjednoczenia w cierpieniu, wyładowania tych wszystkich stresów, lęków. Fajna para, choć pewnie właśnie przez te wspólnie przeżyte, tragiczne chwile- mogłoby się im nie udać, więc dobrze że póki co nie pociągnęli tego wątku. Jednak moje przeczucie mówi, że Olga jeszcze wróci :P

Fajnie też wymyślili z Leonem :D Chociaż wolałam go z Elą to ze studentką...może być ciekawie :D I dobrze by było, gdyby mu w końcu kogoś znaleźli, zasługuje na to jak mało kto. Nie może przecież wiecznie żyć problemami sercowymi swoich córek.

No i w końcu Jivan grał główne skrzypce niemalże! WOW! :) Świetnie zagrane emocje takie jak rozpacz, bezsilność, a potem radość z cudu narodzin. To jest jednak cudna para, dobrze że sprawa z dzieckiem miała pozytywne zakończenie.

Moją uwagę zwrócił jeszcze wątek Piotra i tej jego kochanki, choć nie do końca świadoma jestem relacji ich łączących. Niemniej jednak szkoda, mam nadzieję, że to nie koniec między nimi, bo żona Piotra nie jest warta tego, aby poświęcał się dla niej, odrzucał kobietę, którą kocha i z którą może być szczęśliwy.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Czerwiec 09, 2013, 14:42:55
Obejrzałam <haha>
Cały odcinek należał do Jivana, historia bardzo mnie poruszyła. Płakałam jak głupia. Do samego końca miałam nadzieję, że jednak ten facet przeżyje, że jednak jak poleży w tym szpitalu i wszystko będzie okej, a tutaj takie zakończenie, przykre. Potem rodzi mu się dziecko, kurde strasznie wymyślony scenariusz, historia mocno chwytająca za serce, ale dzięki temu tak bardzo mi się podobało poprowadzenie jego wątku. ;)

Alicja i Maks, cieszę się, że się pogodzili, że powiedzieli co do siebie czują. Szkoda tylko, że w kolejnym sezonie wróci ta Olga i wszystko znowu przewróci się do góry nogami.

Leon i ta studentka? <haha> nieee! Proszę <haha> niech znajdzie sobie kogoś w swoim wieku, niech będzie szczęśliwy ale błagam niech nie spotyka się z dziewczyną młodszą od swoich córek! :D

Piotr jest głupi! Ta doktorka jest w nim naprawdę zakochana i to widać, a on mówi jej, że nie zostawi żony, bo jest narkomanką, no proszę. Iza nie zasługuje na Piotra, nie zasługuje na jego miłość, na poświęcenie jego życia, jego miłości do koleżanki z pracy. Nie życzę jej źle, bo pewnie też zasługuje na szczęście, ale ona potrzebuje kogoś kto będzie ją kochał, kto pomoże jej wyjść z tego nałogu, bo Piotr nie darzy jej miłością i to widać na kilometr. ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 08, 2013, 17:13:39
Ślub w "Lekarzach"
Spoiler
To z pewnością największa sensacja jesiennej ramówki TVN. Wszyscy na to czekaliśmy. W trzeciej serii "Lekarzy" Alicja i Maks staną na ślubnym kobiercu. Przed nimi romantyczna podróż poślubna. Gdzie? Tego dowiecie się w odcinku. Pamiętajcie jednak, że z Somalii wraz z Maksem wróciła Olga Rojko. Jak sądzicie, czy możemy być spokojni o związek nowożeńców?
(https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg829%2F6674%2F2rrq.th.jpg&hash=34a3f3ea2320708d6d147ee1e7bfb505) (http://imageshack.us/photo/my-images/829/2rrq.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg836%2F595%2Fpbs4.th.jpg&hash=21397be7ecbcf897be09f5bef89e5a4d) (http://imageshack.us/photo/my-images/836/pbs4.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg839%2F9227%2Fe0ny.th.jpg&hash=ad8b13e9dfd4482a2adaf473e7382bed) (http://imageshack.us/photo/my-images/839/e0ny.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg69%2F4177%2Fbwsp.th.jpg&hash=b018e28b5e7f3d3840cf191e9ebf19fd) (http://imageshack.us/photo/my-images/69/bwsp.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg43%2F3576%2F0qts.th.jpg&hash=eede24525f20e8917d0e82b846510204) (http://imageshack.us/photo/my-images/43/0qts.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg545%2F3609%2Frptf.th.jpg&hash=a3d565d98d63ebdc9e5ac9fd19864c52) (http://imageshack.us/photo/my-images/545/rptf.jpg/) (https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg89%2F3240%2Flzx9.th.jpg&hash=4aa1011d1260b7b1d548070ab984fb76) (http://imageshack.us/photo/my-images/89/lzx9.jpg/)

Spoiler
"Lekarze" z powołania - ratują życie zarówno w serialu, jak i w świecie realnym. Aktorzy przez całą wiosnę wspierali akcję społeczną na rzecz zwiększenia świadomości i akceptacji społecznej dla idei transplantacji m.in. poprzez promocję podpisania oświadczenia woli. Z kolei ich bohaterowie jesienią wracają do szpitala Copernicus, by walczyć o życie serialowych pacjentów.
Już od września będziecie mogli ponownie śledzić zmagania ?Lekarzy?. Kolejne wyzwania i przypadki chorób, a w międzyczasie powroty starych miłości i nowe sercowe uniesienia. Ekipę lekarską zasili świeża krew w osobie Olgi (Magdaleny Boczarskiej) czy Basi (Aleksandry Hamkało), które mocno odbiją się na życiu głównych bohaterów.

Nowa seria ?Lekarzy? z pewnością będzie okazją, aby wraz z naszymi postaciami przeżywać i długo oczekiwane chwile szczęścia, i zaskakujące momenty zwątpienia ? zapewnia producentka serialu Dorota Chamczyk. ? Zobaczymy ciąg dalszy zdarzeń, jakie wiążą się z tajemniczą lekarką Olgą, którą Maks (Paweł Małaszyński) poznał w Somalii. Przekonamy się jak silna jest siła miłości, a jak trudna moc wybaczania.  Poznamy bliżej młodą lekarkę Barbarę Torzewska (Aleksandra Hamkało), którą Leon (Jacek Koman) spotkał w Bydgoszczy. Ciekawie zapowiada się historia tajemniczego pacjenta Filipa (Andrzej Niemyt) i Beaty (Agnieszka Więdłocha).

Miłość Alicji i Maksa nabierze rumieńców. Szykują się ślub, wesele i romantyczna podróż poślubna. Czy pojawienie się w Toruniu lekarki z misji w Somalii, Olgi Rojko zburzy sielankę zakochanych?

Relacje pomiędzy Elżbietą i Krzysztofem radykalnie się zmienią. Współpraca przy tworzeniu szpitala klinicznego, który był marzeniem Elżbiety, bardzo ich zbliży.Czy odważą się przekroczyć granice przyjaźni? Czy nowy szef kliniki, nielubiany znajomy z lat studenckich zepsuje plany przyjaciół?

Orda ciągle nie będzie mógł znaleźć dla siebie miejsca po zerwaniu z Sylwią. Jego motocyklowa pasja doprowadzi do wypadku, po którym życie i kariera zawodowa chirurga zawisną na włosku. Czy uda mu się wrócić do zdrowia i pełnej sprawności? A może dopiero otarcie się o śmierć sprawi, że Sylwia i Daniel przestaną uciekać od miłości, która ich połączyła?

Życiową walkę podejmie również Iza, która po powrocie z odwyku rozpocznie próby odbudowy związku z Piotrem. Czy będzie w stanie cierpliwie czekać, aż mąż zauważy jej starania? Wszelkie nadzieje rozwieją się, gdy odkryje, ze Piotr ma romans. Wówczas postawi wszystko na jedną kartę...

Gościnnie w tej serii serialu pojawią się m.in. Ewa Błaszczyk, Aleksandra Popławska, Ewa Skibińska, Karolina Gorczyca, Maria Maj, Anna Radwan, Ireneusz Czop, Krzysztof Pieczyński, Piotr Jankowski, Andrzej Zieliński, Jarosław Boberek oraz Cezary Kosiński.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Sierpień 13, 2013, 21:04:00
Przestałam się gniewać na "Lekarzy" :) I cieszę się, że już 2 września będzie nowy odcinek serialu, z przyjemnością go obejrzę, bo kolejny sezon znów zapowiada się interesująco.

Spoiler
Widziałam zapowiedź odcinka i Olgę, która staje w mieszkaniu Maksa i mówi, że odeszła od męża. Tu mam pewność, że pojawienie się jej zburzy spokój w małżeństwie Alicji i Maksa, ale znów jakoś szczególnie nie będę z tego powodu rozpaczała. Lubię ich. Lubię ich jako parę, ale Olga też wzbudziła moją sympatię, bo nie wygląda na taką, która wróci tylko po to, aby odbić Maksa Alicji. Wydaje mi się, że to prędzej Keller będzie miał jakieś wątpliwości, że pojawienie się Olgi zburzy jego osobisty spokój. I już na samą myśl szkoda mi Alicji, bo nie jest świadoma tej relacji i z pewnością nie będzie potrafiła tego zrozumieć, a nie zasługuje na to, aby znów cierpieć.

Ale najbardziej cieszy mnie wzmianka o Eli i Krzysztofie :D no, w końcu! Tyle czasu na to czekaliśmy, aż w końcu wszystko wskazuje na to, że coś się ruszy.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Sierpień 14, 2013, 19:19:06
Spoiler
Ale najbardziej cieszy mnie wzmianka o Eli i Krzysztofie :D no, w końcu! Tyle czasu na to czekaliśmy, aż w końcu wszystko wskazuje na to, że coś się ruszy.
Też mnie właśnie to najbardziej cieszy <pompony>, mam nadzieję, że skoro tyle nam kazali czekać to rozegrają to jakoś fajnie i z sensem, bo ten wątek naprawdę ma duży potencjał i szkoda by było to zepsuć. Poza interesująco zapowiadają się nowe postaci.
Spoiler
Olga, jej relacja z Kellerem i ewentualny wpływ Rojko na związek Ali i Maksa intrygują mnie najbardziej. Ciekawa jestem też Karkoszki, bo raczej na 100% to on jest tym "nielubianym znajomym z czasów studiów" i sądząc po jego gościnnym pojawieniu się w 6 odc. II sezonu pewnie będzie nieźle mieszał. No i Beata i Filip - ten wątek też zapowiada się interesująco. Najmniej mnie ciekawi Basia, jakoś nie wzbudziła mojego zbytniego zainteresowania i sympatii w poprzednim sezonie, ale kto wie, może się to zmieni w trakcie sezonu...
A i na zdjęciach w ŚS wygląda na to, że Krzysiek pozna Janka na ślubie Ali i Maksa. Cholernie mnie też ciekawi ta relacja między nimi, mam nadzieję, że młody jakoś polubi Florczyka, bo jak się przekonał pan Łącki, Janek potrafi bardzo "umilić życie" ;D jak nie podpasuje mu adorator mamy.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 15, 2013, 08:49:45
Ja już nie mogę się doczekać nowego sezonu ;D

Spoiler
Nie wiem czy ślub Ali i Maksa mnie cieszy aż tak bardzo, co prawda zapowiadają się naprawdę fajne sceny tylko mam nadzieję, że przez pojawienie się Olgi to wszystko się nie rozpadnie jak domek z kart.
Oni tworzą naprawdę świetną parę, a to ich wyznanie miłosne w ostatnim odcinku poprzedniego sezonu było super!  <serduszko> Niby nic a tak ładnie i naturalnie im wyszło.

Spoiler
Ela i Krzysiek  <serce> no nareszcie! Oby tylko to wszystko zostało bardzo ładnie rozegrane, bo ich znajomość jest naprawdę interesująca - nie ukrywam, że jest to jeden z wątków na które czekam najbardziej. Od samego początku coś było an rzeczy i oby teraz to coś jakoś ładnie przenieśli na ekran a my żebyśmy oglądali piękne scenki.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Sierpień 21, 2013, 10:52:58
Daniel ma poważny wypadek na motocyklu i w ciężkim stanie zostaje przywieziony do szpitala. Sylwia szaleje z niepokoju o ukochanego, o którego życie na sali operacyjnej walczą Alicja i Maks. Alicja wyznaje Maksowi, że spotykała się z Bartkiem. Dziewczyna obawia się, że to może zmienić jej relację z Kellerem. Nic takiego się jednak nie dzieje - Maks pokazuje Alicji kościół, w którym za dwa tygodnie mają powiedzieć sakramentalne "tak". Niespodziewanie sielankę zakłóca pojawienie się Olgi. Czy znowu stanie ona na drodze do szczęścia Alicji i Maksa? Chirurdzy zajmują się siostrami - Karoliną i Janiną. Młodsza decyduje się oddać starszej nerkę. W rodzinie panuje napięta sytuacja, lecz w obliczu zagrożenia wszyscy wreszcie dochodzą do porozumienia. Beatę podrywa w kawiarni Filip. Dziewczyna nie ma jednak ochoty na zawieranie znajomości. Po kilku godzinach chłopak trafia na SOR - doznał poważnych obrażeń, bo wyskoczył z okna.

28


Olga Rojko dołącza do personelu Copernicusa. Alicja jest spokojna - jeśli nawet coś było między lekarką a Maksem, to już tego nie ma. Orda przechodzi kolejną operację dłoni. Jeszcze nie wiadomo, czy odzyska pełnię sprawności i wróci do zawodu chirurga. Sylwia ma jednak zamiar mu towarzyszyć na dobre i na złe. Olga próbuje odwieść Kellera od wzięcia ślubu, lecz Maks jest pewny swojego uczucia do Alicji. Beata przejmuje się losem Filipa, chłopaka, który wyskoczył przez okno. Policja nadal go nie zidentyfikowała. Do szpitala trafia Jagoda. Okazuje się, że dziewczyna ma problemy ze zdrowiem, ponieważ matka dosypywała jej swój lek na niewydolność krążenia. Starsza kobieta chciała bowiem uniemożliwić córce wyjazd z Polski za ukochanym. Iza wraca z ośrodka dla narkomanów. Piotr pozwala jej zostać w jego mieszkaniu, lecz nie wie, jak dalej potoczą się losy ich związku. Alicja i Maks stają
 ołtarzem...


O Krzysiu i Eli narazie nic nie ma ale mam nadzieje ze w 3 odcinku tej serii zacznie się coś dziać!!!  <zauroczony><zauroczony>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Sierpień 22, 2013, 00:47:00
Ostre cięcie w nowym sezonie "Lekarze"
Spoiler
Śmierć, miłość oraz walka o zdrowie i szczęście będą towarzyszyć serialowym "Lekarzom" również w kolejnym sezonie. Będziemy świadkami dramatycznych wydarzeń, których ofiarą padną nie tylko pacjenci toruńskiego szpitala, ale także personel. W premierowych odcinkach serialu nie zabraknie również chwil szczęścia i miłosnych uniesień. Ponadto pojawią się nowi, intrygujący bohaterowie. Na nową serię "Lekarzy" zapraszamy w każdy poniedziałek o godzinie 21.35 (CET-Berlin, Paryż), 21.05 (CDT-Chicago) i 22.05 (EDT-Nowy Jork, Toronto) do iTVN.

Alicja już raz wybaczyła Maksowi, jednak jej wątpliwości i nieprzemyślane decyzje ukochanego o mały włos nie doprowadziły do rozpadu związku. Niestety to nie koniec ich problemów. Plany świetlanej przyszłości popsuje wizyta koleżanki po fachu, która wraz z Maksem przeżyła porwanie w Somalii. Olga Rojko zawita w toruńskim szpitalu już na stałe, a jej poczynania wpłyną na życie głównych bohaterów.
 
Nową twarzą w serialu "Lekarze" będzie również postać Barbary Torzewskiej. Ta piękna kobieta i świetna specjalistka niektórych bohaterów doprowadzi do pasji i na pewno nikomu nie pozostanie obojętną. Czy okaże się serialowym czarnym charakterem?

Niespodziewanie zmienią się także relacje Elżbiety i Krzysztofa. Połączeni wspólną misją stworzenia szpitala klinicznego przyjaciele, zbliżą się do siebie jeszcze bardziej. Czy powrócą uczucia z przeszłości? Jak w nowej sytuacji odnajdzie się Leon, który nigdy nie ukrywał słabości do Elżbiety? Czy nowy układ zostanie zaakceptowany przez syna dyrektorki szpitala?

Z nowym wyzwaniem będzie musiał poradzić sobie również doktor Orda. Żal po rozstaniu z Sylwią mężczyzna przeniesie na pasję do szybkiej jazdy. Niestety wyścigi motocyklowe doprowadzą do tragedii, w wyniku której Daniel o mały włos nie straci życia i kariery chirurga. Czy Sylwia wybaczy Ordzie przeszłe występki i wesprze go w trudnej sytuacji?

Dalsze losy zawodowe staną pod znakiem zapytania również w przypadku Izy, która po powrocie z odwyku będzie starała się odzyskać pozycję w szpitalu. Kobieta postanowi także odbudować swój związek z Piotrem. Niestety położnik już od jakiegoś czasu nie ukrywa swojej fascynacji pewną kobietą?
http://www.itvn.pl/aktualnosci,1851,n/lekarze,95984.html (http://www.itvn.pl/aktualnosci,1851,n/lekarze,95984.html)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 22, 2013, 15:40:21
Olga Rojko dołącza do personelu Copernicusa. Alicja jest spokojna - jeśli nawet coś było między lekarką a Maksem, to już tego nie ma.
No tak, Alicja ufa Maksowi, wie że to co było kiedyś między nim a Olgą już nie ma dla niego znaczenia, tylko znając schemat naszych seriali to Olga uwiedzie Maksa, a zacznie już od momentu kiedy:
Olga próbuje odwieść Kellera od wzięcia ślubu, lecz Maks jest pewny swojego uczucia do Alicji.
Okej, Maks jest pewny, że kocha Alicję, wezmą ślub ale coś mi się wydaje, że Olga tak łatwo nie odpuści, w końcu dla Maksa, dla bycia z nim zrezygnowała, może nie tylko co zrezygnowała co odeszła od męża.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Sierpień 25, 2013, 18:42:58
Trochę odbiegnę od tematu 3 serii, ale wiecie może dlaczego Ela rozwiodła się z swoim mężem? Nigdzie nie widziałam takiej informacji, a może było kiedyś wspomniane o tym w serialu, tylko jakoś mi umknęło?
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Sierpień 27, 2013, 15:33:57
Trochę odbiegnę od tematu 3 serii, ale wiecie może dlaczego Ela rozwiodła się z swoim mężem? Nigdzie nie widziałam takiej informacji, a może było kiedyś wspomniane o tym w serialu, tylko jakoś mi umknęło?
Niestety wydaje mi się, że nie było o tym wzmianki :)

Oglądał ktoś z Was już? :)

Spoiler
Pierwszy odcinek...taki sobie, źle nie było, zachwycać też nie ma się nad czym. Wydaje mi się po prostu, że sezon ten stopniowo będzie się rozwijał, w końcu końcówka jest tego najlepszym przykładem. Dlatego ja czekam na kolejne odcinki.

Najlepszym akcentem było dla mnie...pojawienie się Olgi :) Wiem, wiem, będzie tą złą, pewnie prędzej czy później relacje Alicji i Maksa ulegną pogorszeniu za jej sprawą, ale lubię Magdę Boczarską. Poza tym połączenie Maksa z Olgą swego czasu też mi się podobało, teraz jestem raczej na nie, bo to byłoby powielenie schematu z poprzedniego sezonu: pierw jest dobrze, odcinek-dwa, a potem BUM i dramat, Alicja dochodzi do siebie powoli, zyskując wielu wielbicieli, a w końcu i tak wracają z Maksem do siebie, bo serial tak przewiduje, że w ostateczności para ta musi być razem.
Ale to że Olga zostanie w Toruniu...fajnie :) Wydaje się być fajną bohaterką, tylko szkoda, że z konkretnymi zamiarami przyjechała - tylko stanęła w drzwiach mieszkania Maksa, widząc że oczekuje on kogoś innego, wali prosto z mostu, że odeszła od męża. Oby nie straciła przez to mojej sympatii.

Dlatego ja bardziej czekam na sceny z Elą i Krzyśkiem oraz z Leonem i tą studentką (o którą ponoć Ela może być zazdrosna, ale moim zdaniem to raczej wymysł dziennikarza, piszącego artykuł - w ostatnim sezonie jasno było widać, że Ela i Leon to tylko przyjaciele). Tylko w pierwszym odcinku krucho z tym, oj krucho :P ale tak czy siak to będą moje dwa ulubione wątki w tym sezonie :)

Dobrze zapowiada się też wątek Piotra i jego żony-narkomanki, która ma wrócić z odwyku w następnym odcinku. Nieco mniej interesujące wydają mi się za to: wypadek Ordy i Sylwia, która go przecież kocha, ale nie chce się do tego przyznać, bo Orda to pajac głupi, no i wątek Beaty i Filipa. Czy ona zawsze musi trafiać na jakichś popaprańców? Taka karma za to jaka była kiedyś?
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Sierpień 27, 2013, 16:45:12
Trochę odbiegnę od tematu 3 serii, ale wiecie może dlaczego Ela rozwiodła się z swoim mężem? Nigdzie nie widziałam takiej informacji, a może było kiedyś wspomniane o tym w serialu, tylko jakoś mi umknęło?

Ja mam wrażenie, że kiedyś coś o tym było..że Ela chciała wrócić do polski do mamy bo chorowała a jej mąż chciał zostać w belgi gdzie miał swoje życie...poza tym mieli jakieś problemy nie dogadywali sie itp..to nie jest do końca potwierdzone ale wydaje mi sie że o tym słyszałam;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Sierpień 30, 2013, 17:27:25
Obejrzałam i ja <mruga>

Spoiler
Szału nie było, ale stęskniłam się za tym serialem, więc dobrze mi się oglądało ;)
Alicja i Maks  <serduszka> uwielbiam ich! Są razem, jest dobrze i nie chciałabym, żeby to się rozjechało, chociaż wyznanie w ostatnim odcinku poprzedniej serii było OCH!  <serduszko> Ale nie, chciałabym żeby byli razem, żeby przez Olgę i jej pracę w Toruniu nic się między nimi nie zepsuło na tyle, żeby miało dojść do rozstania albo rozwodu (o ile ślub dojdzie do skutku)
Olga póki nie będzie mieszać to będzie dla mnie neutralna, chociaż to jej pojawienie się w domu Maksa z taką nowiną było ... niefajne. Byle tylko nie okazało się, że ona jest z nim w ciąży, bo już naprawdę zwątpię w pomysły scenarzystów.

Wypadek Ordy był dziwny, jakoś wrażenie na mnie nie zrobił. Ale za to mamuśka Daniela była świetna!  <haha> I do tego Sylwia udająca dziewczynę Ordy, okej kocha go, on ją kocha, ale dobrze, że teraz nie są razem, wolę jak para się pomału do siebie zbliża, tak małymi kroczkami, więc i na to liczę teraz.  <zawstydzony>

Beata i Filip? Dziwna sytuacja, ale bardzo się cieszę, że Beata się zmieniła, że już nie jest taką zołzą, tylko naprawdę fajną babeczką, która też potrzebuje prawdziwego faceta i prawdziwej miłości i mam nadzieję, że w tym sezonie kogoś takiego spotka, być może i będzie tą wielką miłością Filip? <mysli>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Wrzesień 08, 2013, 14:44:48

Odcinek 4

Olga wyznaje Maksowi, że jest z nim w ciąży. Keller przekazuje wieść Alicji. Dziewczyna nie zamierza zostawiać męża. Ten decyduje się pomagać Rojko we wszystkim, lecz nie chce odejść od Alicji. Olga jest załamana. Daniel zaczyna rehabilitację. Leon prosi go o konsultowanie pacjentów, co Ordę uszczęśliwia, ponieważ znów czuje się potrzebny w szpitalu. Iza i Piotr udają się na terapię małżeńską. Wanat najwyraźniej jednak nie chce naprawiać stosunków z żoną i tęskni za Magdą. Dzięki staraniom Florczyka chirurgia w Copernicusie zyskuje rangę oddziału klinicznego. Bosak jest wdzięczna koledze. Zła wiadomość to ta, że opiekunem studentów zostaje nielubiany przez nikogo docent Karkoszka. Do szpitala na dializę trafia profesor matematyki w podeszłym wieku. Mężczyzna cierpi na schizofrenię, więc nie można u niego wykonać przeszczepienia. Lekarzom udaje się przywrócić mu zdolność dializacyjną. Niestety, kiedy wpisują go na listę pacjentów czekających na nerkę, chory umiera. Na SOR trafia sprinter z kontuzją. Coś, co wyglądało na zwykłe zapalenie tkanki łącznej, okazuje się groźnym martwiczym zapaleniem powięzi. Czy Lekarzom uda się uratować zdrowie i życie chłopaka?

Nareszcie bd o Eli i Krzysiu <serduszko>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Wrzesień 08, 2013, 14:54:25
To oni coś...teges? Łeee ::) Mimo wszystko myślałam, że byli sobie bliscy głównie w sensie emocjonalnym, że połączył ich wspólny dramat, a nie że mieli ze sobą regularny romans. Szkoda, że tak głupio wyjdzie i że zrobią z Olgi potwora, bo zdanie, że jest załamana tym, że Maks nie zamierza zostawić dla niej Alicji czyni z niej głupiutką babeczkę, która nie rozumie prostych przekazów. A po Szymańskiej nie spodziewałabym się, że zachowa zimną krew - punkt dla niej, bo myślałam raczej, że na wieść o dziecku "rywalki" z rozpaczy gdzieś wyjedzie, jak to robią wszystkie bohaterki :) A Oldze jakoś do końca nie wierzę. Nie ma przecież pewności czy dziecko jest Maksa, w końcu po powrocie do męża mogło do czegoś dojść, chociażby dlatego, że chciała pozbyć się wspomnień o Kellerze.

Eli i Krzysia niewiele, póki co, ale na szczęście zaczyna się już coś rozwijać :)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 08, 2013, 15:50:41
Ciąża?  <olaboga> skąd ja wiedziałam, że tak będzie? <mysli> Chociaż mimo tej informacji cieszę się, że właśnie w taki sposób postąpi Alicja - bo tak jak napisała Justek, większość bohaterek wyjeżdża gdzieś daleko i tyle, a tutaj proszę mimo tak oklepanego wątku jakim jest ciąża zostałam mile zaskoczona. ;) Z Olgi oczywiście muszą zrobić potwora, bo jest tą drugą i z pewnością będzie dążyła do zepsucia małżeństwa Kellerów.

No i w końcu Ela i Krzyś, co prawda mało ich, nawet bardzo ale już ważne, że zaczną się pojawiać.  <rumieniec>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Wrzesień 08, 2013, 23:02:19
Przyznam szczerze, że po tym streszczeniu narobiłam sobie nadziei, że już w odc. 3 zobaczymy jakaś fajną scenę (sceny? <prosi> ) z Elą i Krzyśkiem. Bo skoro w odc. 4 chirurgia stanie się oddziałem klinicznym to chyba powinni zrobić odcinek wcześniej jakieś wprowadzenie do tego faktu i pokazać nam osoby najbardziej w to wszystko zaangażowane, czyli właśnie Elę i Krzysia. Choć może znowu okaże się, że się łudzę, liczyłam na jakieś ładne sceny z nimi na ślubie Ali i Maksa a tu nic ;/ Cierpię na straszny niedobór tej dwójki - od tych przyjemnych scen z początku sezonu drugiego praktycznie nie było ich razem na ekranie ;/.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Wrzesień 11, 2013, 14:41:54
Ogląda jeszcze ktoś ten serial :P? Ja już jestem po 3 odcinku, całkiem niezły moim zdaniem ;).
Spoiler
Byłam bardzo ciekawa Olgi, a tymczasem ta postać nie wzbudza we mnie prawie żadnych emocji - ani mnie ziębi, ani grzeje. Za to tak jak przypuszczałam nie przypadła mi do gustu Basia - irytuje mnie ta dziewczyna strasznie. I mam nadzieję, że się mylę, bo Leon nie zasługuje na coś takiego, ale wydaje mi się, że Torzewska wykorzysta go do celów zawodowych i będzie koniec romansu (jeśli w ogóle do niego dojdzie). Męczący jest już wątek Piotra i jego żony. Wanat mógłby się w końcu zachować jak facet i na coś zdecydować - albo niech wybaczy Izie i spróbuje być z nią tak naprawdę, a nie z łaski i znów ją pokochać, albo niech odejdzie do Magdy. Bo na razie to trwają w jakimś chorym układzie, w którym nikt nie jest szczęśliwy. Urocze sceny Alicji i Maksa nad morzem. Jestem w tym małym ułamku widzów, którzy niespecjalnie jarają się ich miłością, ale ładnie to wszystko nakręcili i mi się podobało. I słodziutki był ten chłopczyk, którego spotkali :). Wątek medyczny taki jakiś trochę niewyraźny. Niby sporo emocji - wybuchowy ojciec i nastoletnia córka, która z powodu idiotycznej zabawy zaszła w ciąże, ale jakoś tak do końca do mnie nie przemówiło. Fajny za to ten psycholog, skoro Ela zaproponowała mu współpracę to pewnie się jeszcze pojawi kiedyś. Wątku Beaty i Filipa też jakoś nie czuję, niby Jasińska się przejmuje i wypada to dość realnie na ekranie, ale czegoś brakuje.

Nastawiłam się na jakieś sceny Eli i Krzyśka i znowu się przeliczyłam :(, ale za to mieliśmy cudowny  "masaż kopytek" ;D i rozmowę Leona i Eli o weselu. Już pomijając cudowność tej dwójki, wspomnienia z wesela przewspaniałe (czemu, ach czemu nie mogli nam tego pokazać? <histeryk>) - Ela i Krzyś królami parkietu <pompony>, upojne tango, "kurde, lubię z nim tańczyć" <serduszko>. I może jak zwykle doszukuję się nie wiadomo czego, ale mina Elki jak wspomina pląsy z Krzysztofem i jej pierwsze w życiu tango (i wszystko pamięta <serduszko>) właśnie z nim mówi dla mnie wszystko - taka rozmarzona i zadowolona, wygląda w tym momencie jak zakochana nastolatka <zakochany>. Mam nadzieję, że w 4 odcinku już w końcu coś naprawdę ruszy z nimi, w ŚS jest napisane w streszczeniu, że"Florczyk dużo zyska w oczach Eli" także jest nadzieja ;). 
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Wrzesień 16, 2013, 13:40:15
(https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fredir.atmcdn.pl%2Fscale%2Fo2%2Ftvn%2Fweb-content%2Fm%2Fp87%2Fi%2F05311655a15b75fab86956663e1819cd%2F610ea45c-1e87-11e3-9f30-0025b511229e.jpg%3FENGINE%3D1%26amp%3Bsrcmode%3D3%26amp%3Bsrcx%3D1%252F2%26amp%3Bsrcy%3D0%252F1%26amp%3Bsrcw%3D640%26amp%3Bsrch%3D360%26amp%3Bdstw%3D640%26amp%3Bdsth%3D360%26amp%3Bquality%3D85&hash=d9ebefb517a833cff6a8efcd5e1d8245)

Będzie się działo!! <skacze>

+ dodatkowo znalazłam zdjęcia z 3 serii tylko z udziałem Eli i Krzysia...
http://torun.gazeta.pl/torun/51,125077,14285334.html?i=0 (http://torun.gazeta.pl/torun/51,125077,14285334.html?i=0)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Wrzesień 17, 2013, 17:15:55
No wreszcie coś zaczyna się w ich wątku dziać! Czekam na to od pierwszego sezonu! :D

wygląda w tym momencie jak zakochana nastolatka
Czy jak zakochana nastolatka - tego nie wiem, ale na pewno jest to bardzo urocza scena. Ela w taki sposób opowiada o ich wspólnym tańcu, że z jednej strony bardzo żałuję, że nie dane było nam go zobaczyć, a z drugiej... już sama relacja urzeka mnie na tyle, iż cieszę się, że obserwowanie ich wspólnych początków mamy jeszcze przed sobą.

Obejrzałam już odcinek czwarty, w którym możemy zaobserwować scenę związaną ze zdjęciem wstawionym przez mati.
Spoiler
Myślałam, że fotka ta będzie powiązana z jakąś sceną pocałunku, wybuchem namiętności czy czymś podobnym, więc w tej kwestii się przeliczyłam. :D Nie spodziewałam się natomiast, że będzie można to zobaczyć już w kolejnym odcinku! Krzysztof przychodzi powiedzieć Eli, że chirurgia będzie kliniczna, a ona rzuca mu się na szyję. Przewracają się na materac, w tym momencie oczywiście ktoś wchodzi - jakże by inaczej. Pstryk, tutaj zrobiono zdjęcie. ;D Śmieją się, że to na pewno rozejdzie się po szpitalu, Ela przytula Florczyka raz jeszcze, on (i teraz włącza się moje widzenie czegoś, czego normalnie ludzie zapewne nie widzą) uroczo na nią spogląda i na tym scena się kończy. Scena, która bardzo mi się podoba.

A później pani Bosak nie dość, że wrobiła go w oprowadzanie jakiegoś gościa po szpitalu, to jeszcze pokazała mu język. <smiech>

Wiecie, że na stronie Lekarzy w sondzie w pytaniu "Kto bardziej pasuje do Elżbiety? - Leon czy Krzysztof", Leon zdobył 75% głosów, a Krzysiek tylko 25%? ::) Fakt, że nadal można głosować... KLIK (http://lekarze.tvn.pl/sondy-bitwy)

Obawiam się, że w piątym odcinku nasza ulubiona para się nie pojawi (w streszczeniach nie ma o nich najmniejszej nawet wzmianki). Obym się pomyliła.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 17, 2013, 20:28:48
<haha> i nareszcie Kiki się odezwała, oby częściej pojawiała się Ela z Krzyśkiem ;D
Ale tak na serio to te wspomnienia pierwszego tanga, wspomnienia tańców na weselu były urocze  <serduszko> mimo iż nie dane nam było ich zobaczyć to jednak buzia mi się cieszyła jak o tym wszystkim opowiadała Ela i do tego Leon masujący jej stópki, no urooooczo wyglądają, oczywiście jako przyjaciele. :)

I ja już obejrzałam czwarty odcinek <szczerzy_sie>
Spoiler
Na wybuch namiętności to i ja liczyłam, chociaż i tak ta sena wyszła suuuper! Najpierw rozciągająca się Ela i Krzyś stojący w drzwiach podziwiający Elę, później fikołek na materacu  <rumieniec> Kiki, ja też widziałam to w jaki sposób on na nią patrzył, kurde jakby mógł to by ją pocałował. Ale nie widziałam jak ona później przed wyjściem ze szpitala pokazała język <haha> swoją drogą liczyłam, iż wyjdzie ze szpitala, zadzwoni do Krzyśka i jego uratuje z opresji, a później będzie jakaś urocza kolacja, niestety kurka i tym razem się przeliczyłam, a szkoda.

Teraz czekam na więcej uroczych scenek z ich udziałem! Jakaś kolacja czy coś.  <serduszka>

Wiecie, że na stronie Lekarzy w sondzie w pytaniu "Kto bardziej pasuje do Elżbiety? - Leon czy Krzysztof", Leon zdobył 75% głosów, a Krzysiek tylko 25%? ::) Fakt, że nadal można głosować... KLIK (http://lekarze.tvn.pl/sondy-bitwy)
Leoś jako przyjaciel jest okej, ale jako partner? Nie, no proszę <haha>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Wrzesień 17, 2013, 22:32:39
Spoiler
cieszę się, że obserwowanie ich wspólnych początków mamy jeszcze przed sobą.
No właśnie obserwowanie tych początków jest najfajniejsze, dlatego w sumie dobrze, że ta scena na materacu okazała się taka "niewinna". Jakby za szybko i tak ni z tego, ni z owego doszło do wybuchów namiętności to moim zdaniem trochę zepsuli by ten wątek. Pewnie chwilę poczekamy, aż Ela i Krzyś "przekroczą granice przyjaźni"  ;D, ale mam nadzieję, że scenarzyści jakoś ładnie i z głową będą rozwijać ten watek i czeka nas wiele uroczych scen <serduszko>. Też się obawiam, że może ich nie być w następnym odcinku :(, ale skoro już tak ładnie zaczęli to może ich wcisną jakoś choć na chwilkę :). W streszczeniu jest napisane, że Karkoszka zaproponuje Danielowi posadę asystenta i przeczuwam, że z tego powodu może dojść do jakiegoś konfliktu pomiędzy Krzyśkiem i Karkoszką. Oby ;).             
                                               
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Wrzesień 18, 2013, 10:32:01
Oczywiście zanim zabrałam się za opisanie odcinka do końca - to już mamy kolejny odcinek dostępny (i obejrzany), no i w sumie napisałyście już to, o czym chciałam napisać :D Niemniej jednak widzę, że zawiązuje się nam tutaj mały fan club Elżbiety i Krzysztofa. Nic zresztą dziwnego, o ile na początku między nimi był tylko chłód (lecz o dziwo nigdy nie było obojętności), tak teraz, od początku nowego sezonu...jest miiiłooo :) Mnie również bardzo podobało się, gdy Ela opowiadała Leonowi o weselu, wspominali jak hulała na nim z Krzysztofem. Nie pokazali nam tego, ale to z jakim uczuciem to mówiła, jak ciepło wspominała Krzyśka, jakie iskierki jej przy tym opowiadaniu pojawiły się w oczach - cud, miód. Cieszę się, że scenarzyści chcą rozwijać ten wątek, bo Elżbieta jest świetną postacią i aż żal by było patrzeć, gdyby nie pokazywali jej zbyt często.

A w następnym odcinku...
Spoiler
Ja akurat nie łudziłam się, że będą się namiętnie całowali :D więc dla mnie ta scena jest idealna. Niby przyjacielska, ale musicie przyznać, że jednak z Leonem ściskałaby się inaczej :P I ciekawa jestem czy plotki rzeczywiście rozejdą się po szpitalu i jak na to zareagują Ela z Krzyśkiem :D + chciałabym żeby np. Leon się o tym dowiedział i rzucił w następnym odcinku do Eli jakiś komentarz w stylu: słyszałem, że... - ciekawe jaka byłaby jej reakcja :D

Jeśli zaś chodzi o inne wątki to moim zdaniem w serialu zdecydowanie widać poprawę, szczególnie w porównaniu z poprzednim sezonem, w którym zaczęło coś kuleć i osobiście bardzo niechętnie sięgałam po kolejne odcinki. Tymczasem wiem, że nie warto chwalić dnia przed zachodem słońca, ale ten sezon zapowiada się lepiej. I oby pociągnął odpowiedni poziom do samego końca.

Spoiler
W tym następnym odcinku bardzo podobają mi się dwa wątki (oprócz Eli i Krzyśka):
- Alicja i Maks, szczególnie Maks jak dowiedział się o ciąży Olgi, potem jak powiedział o tym Ali; świetna jest scena, gdy Alicja siedzi na schodach w jego koszuli, a on leży w łóżku, potem przychodzi - patrzy się na nią i nie przytula jej, nie całuje, bo wie, że jej też jest ciężko z tą wiadomością i musi to wszystko przemyśleć, a już najlepsza scena to ta, gdy Maks mówi, że cholernie się boi...autentycznie zasmucił mnie widok Kellera płaczącego :( a Paweł świetnie zagrał strach i bezsilność bohatera

- trio: Iza, Piotr i Magda; w tym przypadku szkoda mi Izy, widać że zależy jej na tym, aby zawalczyć o swoje małżeństwo, w końcu nic dziwnego - nie rozwiedli się, a więc coś ich nadal łączy, a Piotr nie ma prawa zawracać Magdzie w głowie jeśli nie potrafi sobie poradzić z żoną, nie jest w stanie poukładać tego wszystkiego tak, by nikogo nie ranić; Magda ma rację, że po tym co jej ostatnio powiedział powinien dać jej spokój, w końcu podjął jakąś decyzję i powinien być konsekwentny, a skoro nadal tęskni za Magdą - niech spróbuje przygotować Izę do rozstania
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Wrzesień 18, 2013, 16:05:04
Skoro mamy tutaj taki mały fan club Eli i Krzyśka ;) to pewnie większość zainteresuje ten filmik  :). Zawiera SPOILERY.
https://www.youtube.com/watch?v=rP4p21XXXok&list=UUpVy9VURRYzRQcjlHAy0YUA (https://www.youtube.com/watch?v=rP4p21XXXok&list=UUpVy9VURRYzRQcjlHAy0YUA)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Wrzesień 18, 2013, 18:28:28
A jak tak troche z innej beczki ale czy ktoś może mi powiedzieć kto to jest ten Dr. Karkoszka bo musiał mi gdzieś umknąć..z jego wypowiedzi.."Ela ale ty Bosko wyglądasz...tak na cb mówiliśmy boska Bosak pamiętasz?" wnioskuję, że znali się już wcześniej z nią i Krzysiem...? <mysli>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Wrzesień 18, 2013, 19:07:28
^^^
Karkoszka pojawił się już w 6 odcinku 2 sezonu. Było wtedy wyjaśnione, że studiował z naszym trio na roku. To właśnie on wygadał w sumie o tajemnicy Eli i Krzyśka, tzn. wspomniał o tym i przypadkiem usłyszał to Leon. Ogólnie można było wtedy zauważyć, że z Krzyśkiem nie specjalnie się lubią, kilka razy złośliwie dogadywał Florczykowi i w czasie ich wspólnej operacji w tym odcinku Krzyśkowi puściły trochę nerwy.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Wrzesień 21, 2013, 22:05:06
Dla fanklubu Eli i Krzysia moze nic nowego ale jednak .. <serduszko>
Spoiler
[ http://m.superseriale.se.pl/seriale/lekarze-sezon-3-elzbieta-i-krzysztof-szaleja-na-materacu-zdjecia_355199.html%20http://m.superseriale.se.pl/seriale/lekarze-sezon-3-elzbieta-i-krzysztof-szaleja-na-materacu-zdjecia_355199.html (http://m.superseriale.se.pl/seriale/lekarze-sezon-3-elzbieta-i-krzysztof-szaleja-na-materacu-zdjecia_355199.html%20http://m.superseriale.se.pl/seriale/lekarze-sezon-3-elzbieta-i-krzysztof-szaleja-na-materacu-zdjecia_355199.html) /spoiler]
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Wrzesień 23, 2013, 10:17:07
Streszczenia odc. 6
Spoiler
Lekarze - odc. 6
Olga trafia na oddział ginekologiczny z silnymi bólami brzucha. Piotr zamierza wybrać się z Magdą do Warszawy na konferencję. Jego plany rujnuje żona. Leon chciałby, by Basia Torzewska objęła posadę rezydenta na oddziale chirurgicznym. Elżbiecie nie podoba się zaangażowanie Jasińskiej w pomoc Filipowi. Beata zraża do siebie prokuratora. Do Copernicusa przybywają pierwsi studenci. Na oddział chirurgii trafia mężczyzna zaatakowany kilofem. Lekarzom udaje się uratować mu życie.

albo
Lekarze - odc. 6
Maks martwi się o Olgę, która trafiła na oddział ginekologiczny z silnymi bólami brzucha. Ta sytuacja zaczyna Alicję przerastać. Piotr chce, by Magda towarzyszyła mu podczas konferencji ginekologów w Warszawie. Iza krzyżuje jego plany. Szuka również informacji, która mogłaby pogrążyć męża. Toruński szpital może zatrudnić kolejnego rezydenta na oddziale chirurgicznym. Leon chciałby, aby posadę objęła Basia. Beata wyprasza prokuratora z sali Filipa. Szpital może mieć przez to problemy. Do Copernicusa przybywają pierwsi studenci. Jedna z przyszłych lekarek ma problemy ze zdrowiem i trafia na oddział kardiologiczny. Lekarze walczą o życie mężczyzny zaatakowanego przez syna kilofem. Narzędzie utkwiło w jego głowie.

albo
Lekarze - odc. 6
Olga trafia na oddział ginekologiczny z silnymi bólami brzucha. Maks bardzo się o nią martwi. Alicji coraz trudniej jest znieść całą sytuację. Obawia się, że Rojko nigdy nie wyjedzie z Torunia. Piotr chce się wybrać z Magdą na dwa dni do Warszawy na konferencję ginekologiczną. Jego plany rujnuje Iza, która postanawia towarzyszyć mężowi w stolicy. Jednocześnie Wanatowa szuka na męża "haka" - przegląda dokumentację ginekologiczną w archiwum i spotyka się z byłym ordynatorem ginekologii, który jest nieprzychylny Piotrowi. Toruński szpital otrzymuje pieniądze na dodatkowy etat dla rezydenta na oddziale chirurgicznym. Leon chciałby, aby posadę objęła Basia Torzewska. Elżbiecie nie podoba się, że Jasińska tak bardzo się angażuje w pomoc Filipowi. Beata zraża do siebie prokuratora - wypraszając go z sali niedoszłego samobójcy - za co szpital mogą spotkać nieprzyjemności. Do Copernicusa przybywają pierwsi studenci - dwaj młodzi mężczyźni ( Kuba Janicki, Maciek Gabryś) i dziewczyna (Anita Rozwadowska). Szybko się okazuje, że studentka ma problemy ze zdrowiem i z adeptki chirurgii zamienia się w pacjentkę kardiologii. Na oddział trafia też mężczyzna zaatakowany kilofem. Narzędzie utkwiło w jego głowie. Lekarzom udaje się uratować mu życie. Okazuje się, że nieszczęśnik został napadnięty przez własnego syna, Mirosława.

Szkoda, że znowu nie ma żadnej wzmianki o Eli i Krzysiu... Obawiam się niestety, że nas czeka kilkuodcinkowa posucha :(.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Wrzesień 24, 2013, 10:59:32
Mam prośbę do jakiejś dobrej duszy. Aktualnie mieszkam za granicą i oglądanie jakiegokolwiek filmu na moim internecie graniczy z cudem, niech mi ktoś streści co było w 5 odcinku..ja wiem,że są streszczenia ale chciała bym wiedzieć trochę dokładniej...czy były jakieś sceny z Elą i kRzysiem, co z tym Filipem..no wiecie ..:) BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA!!
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Wrzesień 24, 2013, 17:17:08
Była Ela z Krzyśkiem :) Więcej szczegółów w spoilerze. Przy okazji jak już piszę to odniosę się do wszystkich wątków z 5 odcinka, bo był to naprawdę udany odcinek.

Spoiler
Z tego co pamiętam w dwóch scenach, ale za to jedna z nich jest bardzo ładna i na pewno Ci się spodoba. Zaczęło się od rozmowy o kandydaturze Ordy na asystenta (to pierwsza scena), a skończyło na stwierdzeniu Krzysztofa: Karkoszka ma rację (...) Ty jesteś boska, Bosak - i uroczych uśmiechach tej dwójki :D Wcześniej jeszcze jest taka ładna, sentymentalna rozmowa między nimi, która moim zdaniem ma ukryte znaczenie.

Krzysztof: Ale popatrz, po tylu latach znowu działamy razem, nie?
Elżbieta: 30 lat temu nawet bym nie pomyślała, że coś takiego...będzie miało miejsce.
Krzysztof: Ja się cieszę.
*chwila milczenia*
Elżbieta: Ja chyba też.


i tutaj zapada cisza, którą przerywa telefon w gabinecie Bosak. Ale wcale nie zrywa się ona nagle, by go odebrać, bo oboje są w dosyć sentymentalno-nostalgicznym nastroju. Jakby stwierdzenie "30 lat temu..." przywołało jakieś wspomnienia, które nakazały im się chwilę nad nimi zatrzymać. Naprawdę bardzo fajna scena, coś w niej wyraźnie "wisiało" między tą dwójką.

Co do Filipa: obudził się, Beata została powiadomiona o tym, przybiegła jak najszybciej, ale on kazał jej wyjść, bo zupełnie nic nie pamięta. Beata ma wyrzuty sumienia, że wtedy z nim nie porozmawiała, bo może mogłaby jakoś zaradzić temu co się stało.

W ogóle serial tak fajnie się rozkręca, chyba się powtórzę, ale ten sezon jest o wiele ciekawszy od ostatniego, ma więcej mocnych wątków. W sumie najmniej interesują mnie obecnie losy Ordy i Sylwii - trochę odgrzewane kotlety, bo ta miłość nie rodzi się na nowo, bo oni się kochali, kochają się w sumie, byli już razem, więc takie ich relacje teraz są zwyczajnie nudne. Wątek Beaty i Filipa już od samego początku mnie nie interesował, wydaje mi się że na mało czasu minęło odkąd Beata miała kogoś i wprowadzenie do jej wątku kolejnego faceta (choć póki co niewiele wskazuje na romans między nimi, ale ona już czuje się zaangażowana) jest niepotrzebny.

Ale poza tym? Wątek Alicji i Maksa o dziwo nadal się klei :) Tylko Olga traci całą moją sympatię, którą od początku swojego pojawienia się w serialu miała. Co ona sobie wyobraża? I jakim prawem? Maks dobrze jej powiedział: nawet jakby rozstał się z Alicją "dla dobra dziecka" - nie byłby z Olgą szczęśliwy. Nie wiem więc dlaczego ona tego od niego oczekuje. Zachowuje się jakby miała być pierwszą na świecie matką, która nie jest z ojcem swojego dziecka. Skąd ona się urwała? :P Takie rzeczy się zdarzają i powinna być szczęśliwa, że Maks w ogóle poczuwa się do odpowiedzialności, że się o nią troszczy, że chce jej pomóc i chce być ojcem dla ich dziecka na pełen etat. Ona tymczasem zachowuje się jak rozkapryszona dziewczynka, która kiedy nie dostaje tego czego chciała - chce uciec. A z męża swojego chce zrobić totalnego frajera skoro mówi, że on przyjąłby ją znów do siebie i jeszcze chował cudze dziecko.
Za to fajnie, że Alicja wspiera Maksa, choć widać, że jej ciężko. Scena kłótni dobra - dziwne, że dopiero do niej doszło. Ciekawe czy pozbierają to jakoś i będą nadal walczyć o to, aby wspólnie iść dalej.

Ciekawi mnie co będzie między Leonem a Basią. Młoda studentka jest widocznie zainteresowana naszym doktorem Jasińskim, początkowo nie było tak tego widać, ale jej tekst o tym, że wcale nie jest taki stary...fiu, fiu :) Co prawda do Leona nie pasuje mi romans z o tyle młodszą kobietą i boję się trochę czy Basia nie jest TYPEm osoby, która niedoceniona "wzięła sprawy w swoje ręce" i zamierza budować swoją karierę na cudzych barkach, naiwnych i łatwowiernych. Mam nadzieję, że się mylę i że losy tej dwójki nie pójdą w tę stronę.

Za to Jivan i jego rodzinka znów miłym elementem odcinka :D Super, że w końcu ich pokazali wszystkich, że Jivan w tym odcinku nie był tylko lekarzem, nie przyjacielem Maksa, a ojcem i mężem przede wszystkim.

A na końcu Magda, Piotr i Iza - ciąg dalszy. Ten wątek nadal mnie interesuje i też jestem ciekawa jak zostanie poprowadzony. Izy było mi naprawdę szkoda, gdy w końcu dowiedziała się prawdy i zobaczyła Magdę z Piotrem w takiej sytuacji :( Aktorka wcielająca się w postać Izy jest cholernie zdolna, zagranie narkomanki, szczególnie ta scena w szpitalnej toalecie - klasa, teatralnie trochę, ale nie widziałam się w żadnym serialu tak realistycznego obrazu kobiety uzależnionej, która straciła wszelkie oparcie i przeżywa kryzys ;)

A największym zaskoczeniem było dla mnie gościnne pojawienie się w serialu Bożeny Stachury  <serduszko> Jak ja za nią tęskniłam! Jak dawno jej nie widziałam! Fajnie ją było zobaczyć, nawet w tak małej roli jak rola matki jednego z małych pacjentów.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Wrzesień 24, 2013, 19:06:40
Spoiler
Zaczęło się od rozmowy o kandydaturze Ordy na asystenta (to pierwsza scena), a skończyło na stwierdzeniu Krzysztofa: Karkoszka ma rację (...) Ty jesteś boska, Bosak - i uroczych uśmiechach tej dwójki :D
Boska była ta scena <serduszko>. A Krzysiek się tak fajnie speszył jak to powiedział ;D, może się znowu doszukuję nie wiadomo czego ;), ale jak się zaczął śmiać i odwrócił w stronę okna to miałam wrażenie jakby sobie w duchu pomyślał coś w stylu: "cholera, powiedziałem to na głos!". No i ta mina Eli <serduszko>.

zapada cisza, którą przerywa telefon w gabinecie Bosak. Ale wcale nie zrywa się ona nagle, by go odebrać, bo oboje są w dosyć sentymentalno-nostalgicznym nastroju. Jakby stwierdzenie "30 lat temu..." przywołało jakieś wspomnienia, które nakazały im się chwilę nad nimi zatrzymać. Naprawdę bardzo fajna scena, coś w niej wyraźnie "wisiało" między tą dwójką.
Fajnie to interpretujesz, też sobie coś podobnego pomyślałam. Ciekawe czy scenarzyści wrócą jeszcze kiedyś do przeszłości Eli i Krzyśka? Z jednej strony stwierdzenie Eli w odc. 3 - "szkoda życia na fochy" może sugerować, że raczej chyba nie, ale z drugiej mam nieodparte wrażenie, że pomiędzy nimi jest więcej niedomówień i niewyjaśnionych spraw niż tylko ten nieszczęsny list, którego Krzysiek nie podpisał. Zobaczymy. Nie ukrywam, że interesuje mnie dlaczego się rozstali w młodości, bo z tego co czytałam wynika, że parą byli raczej na 100 %. W każdym razie bardzo mi się podoba jak do tej pory prowadzą ten wątek - tak naturalnie i uroczo wychodzą te sceny między nimi i choć jeszcze nic wielkiego się nie zadziało, to "czuć coś w powietrzu" ;).

boję się trochę czy Basia nie jest TYPEm osoby, która niedoceniona "wzięła sprawy w swoje ręce" i zamierza budować swoją karierę na cudzych barkach, naiwnych i łatwowiernych. Mam nadzieję, że się mylę i że losy tej dwójki nie pójdą w tę stronę.
Też się tego obawiam i tak jak Ty mam nadzieję, że się mylę. Leon to jest super gość - taki poczciwy i uroczy i nie chciałabym za nic w świecie, żeby go coś takiego spotkało :(.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Wrzesień 28, 2013, 19:07:48
Jutro będzie już dostępny 6 odcinek, a ja dopiero obejrzałam 5 <haha>

Spoiler
Póki co to najbardziej interesuje mnie wątek Izy, Piotra i Magdy... zapowiadał się ciekawe i ciekawie jest prowadzony. Cieszę się, że Iza w końcu dowiedziała się prawy, strasznie było mi jej szkoda, kobieta się stara chce to wszystko naprawić, chce odzyskać męża a widzi go w takie sytuacji, ale dobrze, że zdała sobie sprawę, że to nie z Alicją ma jej mąż romans. Scena w łazience, później w mieszkaniu jak wahała się czy wziąć były naprawdę super zagrane! Aktorce należą się wielkie brawa za to, że tak dobrze potrafi wczuć się w rolę. ;) Moment, w którym Iza przepraszała Alicję też był fajny, nie spodziewałam się tego po niej.

Znowu trójkąt, Alicja, Maks i Olga... od początku wiedziałam, że ona to czystych intencji nie będzie miała i że od razu przyjechała po to, żeby być z Maksem, a teraz jak on wziął ślub to chce go szantażować dzieckiem, co za baba. W tym wszystkim najbardziej szkoda mi Alicji, biedna dziewczyna. Kilka dni po ślubie dowiaduje się, że jej mąż będzie miał dziecko z inną. Mam nadzieję, że jednak okaże się, iż to nie jest dziecko Maksa i jakoś wszystko się ułoży, byle tylko to co jest między nim a Alicją do reszty się nie rozpadło.

Beata i Filip... niby zapowiadało się ciekawie, ale teraz to sama nie wiem  <haha> Ona coraz bardziej się angażuje, on jej nie pamięta i tak będzie jeszcze przez X odcinków, no cóż, poczekamy zobaczymy.

Sylwia i Orda, było ciekawie jak pojawiła się jego mamusia, a teraz jakoś szału nie ma. Nie czuć żadnej świeżości w ich związku, a szkoda.

Ela i Krzyś  <rumieniec> no uwielbiam ich! Takie zwykłe, proste sceny, normalne dialogi a tyle sprawiają radości  <serduszko> Bardzo fajnie, że co jakiś czas pokazują, że ich relacje już są lepsze niżeli były wcześniej ;)

Basia i Leoś... a ten wątek jakoś wcale mi się nie podoba, widać, że Jasiński już inaczej patrzy na Basię, że coraz bardziej odpowiada mu jej towarzystwo, nawet jeżeli chodzi tylko o materiały, ale mam nadzieję, że nie skończy się śniadaniem w jednym łóżku.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Wrzesień 28, 2013, 23:59:58
Streszczenie odc. 7

 Orda poddaje się intensywnej rehabilitacji. Daniel jest zmęczony kontaktem z Karkoszką, który chce, by lekarz donosił mu o wszystkim, co się dzieje w szpitalu. Jivan zostaje ponownie wezwany do szkoły Antka. Maks postanawia, że Olga po wyjściu ze szpitala zamieszka u niego. Rojko jest szczęśliwa. Związek Kellerów wisi na włosku. Piotr nie chce, aby ktokolwiek dowiedział się o jego romansie z Magdą. Lekarze zajmują się nastolatkiem, który zatruł się grzybami. Basia zaczyna pracę na oddziale chirurgicznym. Beata zaprzyjaźnia się z Filipem

.lub

Beata zaprzyjaźnia się z Filipem. Karkoszka oczekuje, że Orda będzie mu donosił o wszystkim, co się dzieje w szpitalu. Młody chirurg jest zmęczony tą sytuacją. Poddaje się intensywnej rehabilitacji, by jak najszybciej wrócić do wykonywania zawodu. Sylwię martwi to, że ukochany tak się forsuje. Jivan zostaje ponownie wezwany do szkoły. Nauczycielka mówi, że jego syn, Antek, wykazuje niezdrowe zainteresowanie seksem. Zamierza oddać sprawę do sądu rodzinnego. Maks prosi Olgę, by zamieszka u niego. Kobietę cieszy ta propozycja. Tymczasem związek Kellerów jest bliski rozpadu. Piotr nie chce, aby ktokolwiek wiedział się o jego romansie z Magdą. Żelichowska każe mu wybierać między nią a żoną. Na SOR trafia osiemnastolatek, który zjadł trujące grzyby. Konieczny okazuje się przeszczep wątroby. Torzewska rozpoczyna pracę na oddziale chirurgicznym. Asystuje Leonowi w operacji laparoskopowego wyjęcia pierścionka zaręczynowego z przełyku kobiety. Pechowa narzeczona połknęła go, gdy jadła deser z niespodzianką.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Wrzesień 29, 2013, 10:40:04
Maks to idiota. Piotr to idiota. Obydwoje chcieliby mieć ciasto i zjeść ciasto. Niekonsekwencja w ich działaniu jest nudna i na dłuższą metę irytująca, zdziwię się jeśli Alicja i Magda to wszystko wytrzymają. Jakim prawem Maks chce, aby Olga u niego zamieszkała? U niego? A u niego nie mieszka już przypadkiem Alicja, jego świeżo poślubiona ukochana, która z wielkim trudem zaakceptowała fakt zaistnienia nieślubnego dziecka Maksa? I to przypadkiem nie powinno się nazywać "u nas", "w mieszkaniu Kellerów"? Ciekawa jestem jak to rozwiążą, bo przecież nie będzie tak, że pod jednym dachem zamieszkają Alicja, Maks i Olga, bez jaj :P
A Magda powinna w końcu kopnąć Piotra :P Ile razy może kazać jej wracać znów do punktu wyjścia? Ile razy może ją upokarzać? Przychodzi do niej, wyznaje jej swoje uczucia, kochają się, a potem znowu jest standardowy tekst: nie mogę odejść od Izy, ona potrzebuje mojej pomocy. Jak potrzebuje pomocy to niech się w końcu w tę pomoc zaangażuje, skoro podjął decyzję że od niej nie odejdzie, a Magdzie niech głowy nie zawraca, bo to młoda i śliczna dziewczyna, na pewno jakoś sobie życie ułoży.

Mam nadzieję, że pomimo braku ich w streszczeniach - Ela i Krzysztof pojawią się choć w kilku scenach, aby zagłuszyć tę irytację wywołaną coraz gorszym prowadzeniem dwóch powyższych wątków :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Październik 01, 2013, 18:43:37
CZWARTA SERIA LEKARZY RUSZYŁA.

?Kolejna seria to dowód niesłabnącej popularności naszego medycznego serialu i wiary w lekarski sukces. Przed bohaterami następne dramatyczne zakręty i trudne wybory. Z pewnością nie raz zaskoczymy widzów. Ta seria będzie przełomowa dla lekarzy z toruńskiej placówki, przyjdzie im zmierzyć się z wydarzeniami, których nigdy ani nie planowali, ani nie przewidywali. Tragedia dotknie wszystkich, od tej pory nic już nie będzie takie samo w Copernicusie. Jestem przekonana, że widzowie będą sekundować losom naszych bohaterów i wspierać ich działania, aż do następnej piątej serii.? ? zapowiada producentka serialu Dorota Chamczyk.

 

?Lekarze? to serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie, który TVN emituje od jesieni 2012 roku. Losy Alicji (Magdalena Różczka) i Maksa (Paweł Małaszyński) nabrały rumieńców, ale nie obeszło się bez kłopotów. Ich miłość zwieńczona ślubem znowu napotkała przeszkody, tym razem bardzo poważne. Życie Alicji czeka kolejna rewolucja? Pozostali lekarze ze szpitala Copernicus w Toruniu również nie unikną życiowych niespodzianek. W poważnych tarapatach z prawem znajdzie się Piotr Wanat (Szymon Bobrowski), a Daniel Orda (Wojciech Zieliński) wciąż będzie walczył o odzyskanie swojej zawodowej pozycji oraz o pokonanie swoich słabości. Beata (Agnieszka Wiedłocha) będzie próbowała stworzyć szczęśliwy związek ze swoim byłym pacjentem. ?Więcej z tego, co stanie się w czwartym sezonie nie możemy zdradzać, aby nie popsuć naszym widzom przyjemności oglądania aktualnie emitowanych odcinków.? ? dodaje Dorota Chamczyk.

 

Sceny kręcone będą głównie w Toruniu, gdzie toczy się życie ?Lekarzy?. Gościnnie     w serialu zagra sporo znanych aktorów. Poza tym na ekranie pojawią się już dobrze znane postaci, czyli ekipa lekarska w pełnym składzie: Elżbieta Bosak (Danuta Stenka), Leon Jasińki (Jacek Koman), Krzysztof Florczyk (Piotr Polk), Piotr Wanat (Szymon Bobrowski), Adam Gajewski ?Jivan? (Marcin Perchuć), Daniel Orda (Wojciech Zieliński), Sylwia Matysik (Katarzyna Bujakiewicz), Beata Jasińska (Agnieszka Więdłocha), Olga Rojko (Magdalena Boczarska), Iza Wanat (Katarzyna Warnke), Magdalena Żelichowska (Marta Ścisłowicz), Basia Torzewska (Aleksandra Hamkało), Tadeusz Karkoszka (Krzysztof Jędrysek) i inni.

Emisja czwartej serii przewidziana jest na wiosnę 2014."



Pomimo wszystkich negatywnych opinii o 3 serii lekarzy, jakich się naczytałam, ja zawsze wyczekuje kolejnych odcinków, na pewno nie tak jak przy pierwszej serii ale i tak bardzo ucieszyła mnie wieść,że ruszają zdjęcia do 4 transzy.

Odnosząc się do tych opinii:
Również uważam,że serial troszkę stracił przez pojawienie się Olgi ,ale tak szczerze to przecież musieli coś zrobić bo nie byłoby kolejnych serii. Historia z ciążą naciągana ..bardziej zrobiona z przekonaniem "bo musi się coś dziać", ale gdybym nie liczyła tych ciągłych wyprowadzek Alicji i beznadziejnego zachowania Maksa który chce być..jedną dupą na dziesięciu weselach to serial naprawdę nadal jest świetny. Wszyscy skupiają się na tej dwójce ale nie dostrzegają postaci drugoplanowych ,które bardzo podciągają serial do góry. Bardzo  podoba mi się  historia Beaty i Filipa <slucha>, Leona i tej Basi (oczywiście,że nie chce aby coś między nimi było ale wątek super).
 Z przyjemnością również oglądam Izę Wanat,  która w akcie zemsty  za zdradę szuka haków na męża. No i wreszcie najważniejszy (dla mnie) duet w całym serialu  Ela i Krzyś  którzy niestety bardzo rzadko pojawiają się na ekranie, a przecież ich wątek może być fantastycznie dalej pociągnięty.  <zauroczony>
Ja rozumiem,że Alicja i Maks to główna para ale nie możemy przez nich spisywać serialu na straty...
(to moja opinia)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Amaranth w Październik 02, 2013, 12:25:53
Zebrałam się w końcu w sobie i nadrobiłam. Co prawda dopiero 4 odcinki, ale dzisiaj mam zamiar nadrobić resztę. Muszę korzystać, że mam wreszcie trochę wolnego czasu. :D
Więc...
Szybko poszło z tym ślubem, fajnie. Podoba mi się takie rozwiązanie. Kochają się to po co zwlekać i jak to ładnie brzmi: "państwo Kellerowie". :D Ciąża Olgi to już trochę chwyt jak z brazylijskiej telenoweli, ale cóż... przecież nie może być sielanki.
Orda i Sylwia - ta para to jest dopiero torpeda... i mamusia do tego. Już wiadomo po kim Daniel ma geny. :D
Podoba mi się wątek Piotra i jego miłosne rozterki. Widać jak się męczy z Izą a mimo to nie potrafi stanowczo od niej odejść. Szkoda mi go, jej też mi szkoda. Ten związek niszczy ich oboje.
Ela i Krzysiek - ten wątek nadal interesuje mnie najbardziej. Mało ich trochę, ale liczę na jakieś zbliżenie.  <zauroczony>
Sprawa tego tajemniczego pacjenta Filipa też mnie intryguje. Kim on jest? Skąd się wziął? Czy to aż taki przypadek, że zaczepił Beatę? Ciekawie to rozgrywają.
Nooo to lecę oglądać dalej. :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Październik 04, 2013, 13:32:18
Wiadomość o wspólnym mieszkaniu Olgi i Maksa szybko dociera do uszy Alicji. Lekarka nie może zrozumieć postępowania męża, którzy przecież cały czas zapewnia, że nie chce się z nią rozstać i zależy mu na ratowaniu małżeństwa. Prawdziwy przełom w napiętych relacjach Kellerów następuje w 8 odcinku 3 sezonu "Lekarzy" kiedy w szpitalu Copernicus umiera Azjatka chora na SARS (nietypowe zapalenie płuc wywołane przez wyjątkowo niebezpiecznego wirusa).  Osoby, które miały z nią kontakt, muszą się poddać kwarantannie.
 Maks i Alicja zostają zamknięci na kilkanaście godzin w izolatce. Zupełnie sami, z dala od ciężarnej Olgi mają okazję porozmawiać o przyszłości swojego małżeństwa. Łącząca ich miłość okazuje się silniejsza niż wszystkie problemy, które ich ostatnio rozdzielają. Kellerowie nie potrafią zapanować nad tym uczuciem. Pierwszy raz od dawna znów się do siebie przytulają i są naprawdę blisko. Oboje dochodzą do wniosku, że rozstanie byłoby dla nich bardzo bolesnym przeżyciem, gdyż wciąż się kochają. Czy jednak ich miłość wystarczy, by znaleźć wyjście z tej kłopotliwej sytuacji? Co Maks zrobi z ciężarną Olgą?

Może ja (jak większość z was:))
doszukuje się, i wyobrażam sobie nie wiadomo co ale jeżeli ta Azjatka miała problem z płucami,a nasza pani dyrektor jest pulmonologiem:) to może ja tez zamkną w izolatce z Krzysiem <zauroczony> naciągane??... Może ale ja strasznie bym tego chciała.
A zamknięcie Kellerów w jednym pomieszczeniu tez jest dobrym pomysłem ..:) bez tej całej Olgi

superseriale.pl
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 04, 2013, 23:28:32
Mati, fajnie kombinujesz z Elą i Krzyśkiem, ale tak na pewno nie będzie. Co nie znaczy, że będzie źle :).
Streszczenie odc. 8
Spoiler
Chora na SARS Azjatka umiera w Copernicusie. Osoby, które miały z nią kontakt, muszą się poddać kwarantannie. Maks i Alicja mają okazję porozmawiać o przyszłości swojego małżeństwa. Rozstanie byłoby dla nich bardzo bolesnym przeżyciem, gdyż wciąż się kochają. Daniel skarży się Florczykowi na zachowanie Karkoszki. Z drugiej strony docent ma pretensje do asystenta, który nie przekazuje mu informacji i plotek ze szpitala. Filip otrzymuje skierowanie do domu opieki i wyjeżdża z Torunia. Beata chciałaby się nim zaopiekować. Bosak i Florczyk wyjeżdżają na targi sprzętu medycznego. Para doskonale się bawi w swoim towarzystwie. <serduszko> Torzewska odwiedza gabinet Leona. Spontanicznie całuje chirurga w usta. Wanat, by ocalić życie ciężarnej kobiecie, podczas wykonywania cesarskiego cięcia wycina jej macicę. Mąż pacjentki zamierza pozwać szpital. Iza jest zadowolona, gdyż w końcu może pogrążyć niewiernego męża.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 05, 2013, 12:56:10
Oho...znowu się coś rozkręca, super! Cieszy mnie zarówno wątek Eli i Krzyśka, jak i Alicji z Maksem. Mam nadzieję, że w efekcie wszyscy będziemy zadowoleni biegiem zdarzeń :) Martwi mnie tylko to, co dzieje się w życiu Leona. Obawiałam się, że między nim a Basią coś w końcu pęknie, no i proszę, już w ósmym odcinku mamy tego początek. Szkoda, lepsza by była taka niewinna, czysto "służbowa" fascynacja wiedzą i umiejętnościami.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: El w Październik 05, 2013, 21:45:05
Ja co prawda nie oglądam tego serialu, ale czytam sobie Wasze notki.
I wiecie co? Śmiech mnie ogarnia z jednej strony, z drugiej szok, że można polecieć we współcześnie dziejącym się serialu takim wątkiem, jak poniżej cytuje, że w ogóle można coś tak bzdurnego wymyślić. Co za badziew, brazylijska telenowela, totalna załamka <olaboga>

Cytuj
Maks prosi Olgę, by zamieszka u niego.

Gdzie to się tak dzieje? Żonaty facet, ponoć kochający swą połowicę na amen, tak że tylko och i ach, zaprasza swoją ciężarną kochankę do wspólnego mieszkania?! Co to ma być? Harem zakłada, czy co? Zero szacunku i dla jednej i dla drugiej kobiety. Co za bałwan. I ta Alka na to przystała? Że taka dobra, wyrozumiała? Z choinki się urwali ci scenarzyści.

Na dodatek niemal kalka historii "Małaszyńskiego" z "Magdy M." ::) Też nadwyrężył swój związek, bo mu się zachciało samarytaninem być.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 05, 2013, 21:56:28
Wiesz, El, mnie też to zaskoczyło, ale z szerszą oceną wolę wstrzymać się do czasu, gdy obejrzę te odcinki i sama na własne oczy zobaczę jak ten wątek zostanie wprowadzony. Streszczenia są pisane...różnie. Czasem niezbyt precyzyjnie wyrażają to, co się wydarzy. Chociaż niestety podejrzewam, że będzie głupio, bo w następnym odcinku (tym który obejrzałam już przedpremierowo) jest taka scena, gdy Maks biegnie po wózek, aby odwieźć Olgę na oddział ginekologiczny, mija przy tym Alicję, która jest zrozpaczona tym jak chętnie jej mąż udziela pomocy swojej byłej - a ten nawet na nią nie patrzy.

Tylko to nie do końca jest tak, że Olga jest jego - jak to określiłaś - byłą kochanką. On nie był z Alicją, gdy z Olgą coś go połączyło, a i Alicja w tym czasie spotykała się z kimś innym. Inna sprawa, że efektem tego pierwszego "połączenia" jest niechciana ciąża, ale to mimo wszystko dobrze o Maksie świadczy, że nie zostawił Olgi samej i poczuwa się do odpowiedzialności za ich wspólne, nienarodzone dziecko.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: El w Październik 05, 2013, 22:12:46
Wiem, że różnie z tymi streszczeniami jest, ale już sama propozycja jest żenująca.

A Olga była jego kochanką, bo jak nie kochanką to kim? Kochanka wcale nie oznacza, że jest tą drugą w związku.
Poza tym Olga,  o ile się orientuję po Waszych komentarzach, miała wtedy/ ma jeszcze męża.
Gdyby jeszcze Maks myślał o niej poważnie (gdyby tak było, to do Alicji nie wróciłby).

Cytuj
ale to mimo wszystko dobrze o Maksie świadczy, że nie zostawił Olgi samej i poczuwa się do odpowiedzialności za ich wspólne, nienarodzone dziecko.
No wiesz, tak prezentowana odpowiedzialność też jest nierealna i wygląda w serialu zbyt landrynkowo. Nie wierzę, żeby któraś z żon/dziewczyn przypatrywała się tym zabiegom bez cienia złości, zazdrości. Bo tak przyjmując rolę odpowiedzialnego Maks może w nieskończoność "mieć" sobie dwie rodzinki. Porody, choroby, szczepienia, wywiadówki, załatwianie spraw urzędowych, obiadki, urlopy, spacery i co tam jeszcze chcesz, bo na każde zawołanie Olgi będzie. Przecież to wszystko dla dobra dziecka będzie. Sorry, ale ja sobie tego nie wyobrażam.

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 05, 2013, 22:24:56
Napisałam, że "nie do końca", ponieważ kiedy piszemy "kochanka" - myślimy właśnie najczęściej o tej drugiej, która coś zepsuła między dwójką zakochanych ludzi. Olga natomiast początkowo niczego nie zepsuła, zgubiło ją natomiast to, że uwierzyła w tę relację z Maksem. Uwierzyła w to, że zostawienie męża będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ z Maksem połączyło ją coś więcej, to nie był tylko seks dwojga osamotnionych w tragedii ludzi, to były przede wszystkim emocje - o czym świadczy scena ich pożegnania. Tylko wątek zaczął był idiotyczny w momencie, kiedy zaczęła oczekiwać czegoś od Maksa, a konkretnie tego, że porzuci dla niej Alicję, tuż przed ślubem, a później także tuż po ślubie. Tego nie rozumiem i zaakceptować nie mogę. Porzuciła dla niego wszystko, ok, jej wola, ale skąd pomysł na to, że to będzie w stanie zrobić to samo? I co miała zamiar zrobić, budować swoje szczęście z nim na zgliszczach związku z Alicją, tuż pod jej nosem? To było świństwo.

Cytuj
Nie wierzę, żeby któraś z żon/dziewczyn przypatrywała się tym zabiegom bez cienia złości, zazdrości.
A kto tutaj mówi, że bez cienia zazdrości? Złości? Naprawdę musiałabyś obejrzeć kilka odcinków, a zobaczyłabyś że co jak co, ale emocje Alicji i Maksa są rewelacyjnie przedstawione, o czym zresztą pisałam wcześniej. Alicja jest bardzo zazdrosna, nie potrafi sobie poradzić z sytuacją, ale chce walczyć o ich związek, chce wspierać Maksa (co mnie bardzo cieszy, bo w każdym innym serialu byłoby tak jak napisałaś - brak akceptacji przez żonę, rozwód, dramat). On zaś jest przerażony, boi się tego, że nie będzie w stanie tego poukładać, boi się że Alicja tego nie zaakceptuje, potem zaczyna bać się o zdrowie Olgi i ich dziecka. W tym wszystkim, wbrew pozorom, jest bardzo dużo emocji, uczuć i o dziwo aktorsko jest to naprawdę świetnie zagrane :)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: El w Październik 05, 2013, 22:44:58
No, skoro Olgę i Maksa połączyło coś więcej niż seks, to chyba miała prawo czegoś tam oczekiwać. Tym bardziej, że jak mówisz, on nie był w związku. Ale masz rację, nie oglądam, nie wiem, co to było naprawdę.

Natomiast sprawa odpowiedzialności, tak rozumianej odpowiedzialności nie do końca mnie przekonuje. Bo tu nie chodzi tylko o "teraz". Jeśli tak to pojmuje Maks, to tu się nic nie uda, choćby nie wiem jak się starał. Tych obowiązków będzie przybywało. A Alicja choćby nie wiem jak go wspierała, to i tak zaczną się sytuacje konfliktowe. Wystarczy, że każdy jej plan wspólnego spędzenia czasu, czy zrobienia czegoś razem pokrzyżuje wezwanie Olgi, która będzie miała z czymś kłopot.
No chyba, że Olga znajdzie sobie w końcu kogoś innego.

Ja nie mówię tu o tym, żeby Maks zupełnie dzieckiem się nie przejmował. Powinien, ale na pewno nie wymyślając pomysł wspólnego życia całej trójki. Bo większej bzdury nie słyszałam.



Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 13, 2013, 12:14:29
A ja cały czas zastanawiam się czy to jest dziecko Maksa. Przecież po powrocie do męża Olga mogła z nim sypiać, mogli uprawiać seks, więc niekoniecznie to musi być dziecko Maksa. Swoją drogą dziwi mnie to, że Maks od razu przyjął do wiadomości, że to on jest ojcem, nie chce żadnych badań, żadnego potwierdzenia, nie ma żadnych wątpliwości, a powinien je mieć chociażby po tym jak Olga postawiła mu ultimatum, że albo dziecko albo Ala. Dziwne.

Maksa i Olgę mogło połączyć coś więcej okej, podczas ich pożegnania było mega dużo emocji, ale jednak po powrocie do Torunia Maks mówi Alicji, że ją kocha, więc co? Kocha obie kobiety? Czy z Olgą było tylko fajnie podczas porwania, a jak już zobaczył Alicję to stwierdził, że nadal chce z nią być? Olga zostawiła dla niego męża, przyjechała do niego żeby z nim być, tylko skoro zobaczyła, że jest zaręczony z Alicją, że planują ślub już nie powinna mówić, żeby ją zostawił. Nikt nie chce żeby dziecko miało weekendowego tatusia i ja to rozumiem, tylko moim zdaniem Olga chce wykorzystać swój stan do tego aby na dobre rozwalić związek Kellerów, już teraz Alicja powiedziała, że chce rozwodu, wyprowadziła się, mieszka u ojca, a z Maksem nawet normalnie nie rozmawia. Każdego taka sytuacja by przerosła, ale mam nadzieję, że jednak ich związek się nie rozpadnie i że jednak poradzą sobie z tym wszystkim razem. ;)

Basia i Leon, no nie nie podoba mi się ten wątek już. Okej fascynacja, fascynacją ale bez pocałunków i jakiś namiętnych uniesień, prooszę.

Ela i Krzyś  <serduszko> już nie mogę się doczekać!  <rumieniec>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Październik 14, 2013, 13:05:37
streszczenie odc. 9

Kilka miesięcy później!
Beata zabiera Filipa z ośrodka opieki społecznej. Jasiński zgadza się gościć Filipa pod swoim dachem, ale pod pewnym warunkiem? Do Torunia wraca po stażu w Stanach Zjednoczonych Łukasz Wilecki. Lekarza dziwi zamieszanie w życiu prywatnym Maksa. Danielowi nie udaje się przeprowadzić prostego zabiegu chirurgicznego. Orda jest załamany. Maks troskliwie zajmuje się Olgą. Do Torunia przyjeżdża jej mąż? Alicja rozpoczyna pracę w nowym miejscu. Basia postanawia przeprosić Leona za swoje nieprofesjonalne zachowanie. Ich rozmowa kończy się jednak kolejnym namiętnym pocałunkiem?. Na oddział zostaje przyjęty 51-letni pracoholik. Początkowo Zbigniew Olecki uważa, że przebywanie w szpitalu to strata czasu. Po traumatycznych wydarzeniach postanawia jednak zmienić swoje życie, zrezygnować z ciężkiej pracy i poświecić czas rodzinie. Do Copernicusa trafia z bólami brzucha 25-letnia Bożena Ostrowska. Okazuje się, że pacjentka "wyhodowała" w żołądku bezoar ? kulę utworzoną z włosów, które podgryzała. Kobieta żyje w stresie, ponieważ od dłuższego czasu musi ukrywać swój romans z szefem.

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Październik 14, 2013, 14:24:06
Maks troskliwie zajmuje się Olgą. Do Torunia przyjeżdża jej mąż? Alicja rozpoczyna pracę w nowym miejscu.
Aha. Nie no myślałam, że troszkę inaczej to rozegrają, a tutaj co? Alicja pracuje gdzie indziej i Maks z Olgą? <olaboga>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 16, 2013, 15:07:16
Ja już po kolejnym odcinku i co tu dużo mówić...rewelacja :)

Spoiler
Przede wszystkim Elżbieta i Krzysztof...kilka ładnych scen, a wydaje się jakby cały odcinek należał do nich. Fani tej pary, ze mną na czele ;D na pewno będą usatysfakcjonowani. Nie było pocałunków, nie było też niczego więcej, ale tak czy siak po raz pierwszy były to prawdziwe sceny E&K. Już w samochodzie zapowiadało się, że wyjazd ten nie będzie typowym wyjazdem służbowym i że tak naprawdę Krzysztofa cieszy myśl, że spędzi ten czas z Elżbietą. "Zdejm kapelusz" - to bez wątpienia cytat odcinka :D a obydwie sceny w samochodzie przepiękne, tyle niewypowiedzianych, ale "wiszących w powietrzu" wyznań, w końcu szczerość wzięła górę. A scena tanga? Będę ją wałkowała wielokrotnie...po prostu marzenie! A gdy mieli się już rozchodzić było widać, że Krzysiu jest trochę zawiedziony, że nie zaszli dalej, ale mimo wszystko tyyyyle miłości było w jego spojrzeniu, tyle pożądania, czułości  <zauroczony> Oby kolejne odcinki przyniosły nam więcej takich scen.

Wyjazdu Alicji można się było spodziewać, chociaż nadal ten wątek bardzo mi się podoba. Uważam że jest naprawdę dobrze zagrany i wbrew pozorom nie jest głupi. Nie dziwię się Alicji, że wyjeżdża, bo widać, że nadal kocha Maksa, ale jak zobaczyła jak ten przytula Olgę, głaszcze jej brzuch - wiedziała, że jeśli zostanie to takie zdarzenia będą miały miejsce. Poza tym dobrze mu powiedziała: kiedyś wybrał ojca, teraz Olgę i ich dziecko, więc widocznie to nie jest taka wielka miłość z jego strony.
Ciekawe jak sytuacja zacznie się układać, gdy mąż Alicji przyjedzie do Torunia...

Podobała mi się też scena między Piotrem a Magdą...może w końcu Wanat zrozumie, że dłużej tak pogrywać nie może? Co prawda Magda już wielokrotnie mówiła, że odejdzie, ale teraz sytuacja między Olgą, Alicją i Maksem dała jej chyba zbyt wiele do myślenia. I czyżby Piotr został teraz sam, skoro żonka chce go pogrążyć za te wszystkie zdrady i oszustwa?

Pocałunek Leona i Basi totalnie bez sensu, nadal nie wiem co ta dziewczyna knuje, a ta "para" to wyjątek, bo jak zawsze lubiłam w serialach połączenie młodsza (młodszy) + starszy (starsza), tak tutaj tego po prostu nie kupuję. Nie ma chemii między nimi, nie patrzy się na nich wcale miło, a zamiary Basi dla mnie nadal są niejasne.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Październik 17, 2013, 23:43:15
Mam dla was kolejne streszczenie odc.10

 Beata próbuje pomóc Filipowi odzyskać tożsamość. Czarek, przyjaciel Eli i Leona, trafia do szpitala w ostatnim stadium choroby nowotworowej. Powrót Ordy do wykonywania zawodu chirurga jest na razie niemożliwy. Jasiński proponuje mu zmianę specjalizacji. Alicja chce zrezygnować z pracy w Copernicusie. Elżbieta darzy sympatią Florczyka. Olga i Maks z niecierpliwością oczekują przyjścia na świat syna. W drodze do domu robią zakupy na stacji benzynowej. Nagle budynkiem wstrząsa potężny wybuc.

Więc jak dla mnie to już jest naciągane. Wesoła rodzinka robi zakupy na stacji benzynowej..a ona nagle wybucha....Dla mnie to już jest jakaś ściema...

 <serduszko>
Czekam oczywiście z wielka niecierpliwością na Elę i krzysia:)

Generalnie oglądam ten serial już tylko dla postaci drugoplanowych.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 19, 2013, 18:26:07
Bez sensu streszczenie, bo to że "Elżbieta darzy sympatią Florczyka" widzimy już od początku sezonu. A to jedno zadanie może mieć wiele znaczeń - czy ktoś zauważy, że pomiędzy tą dwójką iskrzy? Czy może zaiskrzy jeszcze bardziej niż ostatnio? Napisałabym też, że może chodzić o to, iż Elżbieta w końcu przyzna się przed sobą, że z Krzysztofem wspaniale spędza jej się czas, ale takie coś ma już miejsce podczas ich wspólnego wyjazdu.
Nie rozumiem takiej niejednoznaczności, wszystkie inne wątki opisują bardziej szczegółowo :P

Więc jak dla mnie to już jest naciągane. Wesoła rodzinka robi zakupy na stacji benzynowej..a ona nagle wybucha....Dla mnie to już jest jakaś ściema...
Dlaczego ściema? Wiadomo, takie coś często się nie zdarza, ale taka jest fabuła i tyle. Wszystko zależy od tego jak to pokażą i jakie będą tego skutki. Naciągane będzie tylko wtedy, jeśli chodzi jedynie o poronienie Olgi i ponowne zjednoczenie się Alicji z Maksem, ale wątpię, aby ta dramatyczna sytuacja miała prowadzić tylko do czegoś tak banalnego.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 19, 2013, 18:34:57
Justek, w innych streszczeniach jest zdanie: "Elżbieta zaczyna czuć coraz większą sympatię do Florczyka...", także ja obstawiam, że po prostu zacznie jeszcze bardziej iskrzyć  <skacze>. I masz rację - ten wątek jest opisywany mniej szczegółowo i jakoś bardzie "powściągliwie" niż inne, ale szczerze to choć bywa to czasem wkurzające, to jednak wolę coś takiego, niż zdradzanie wszystkiego w streszczeniu, jak to jest np. z Basią i Leonem, gdzie właściwie wszystko wiadomo przed odcinkiem.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Październik 19, 2013, 20:46:58
Cytuj
Dlaczego ściema? Wiadomo, takie coś często się nie zdarza, ale taka jest fabuła i tyle. Wszystko zależy od tego jak to pokażą i jakie będą tego skutki. Naciągane będzie tylko wtedy, jeśli chodzi jedynie o poronienie Olgi i ponowne zjednoczenie się Alicji z Maksem, ale wątpię, aby ta dramatyczna sytuacja miała prowadzić tylko do czegoś tak banalnego.
 

 Dla mnie to już tak na siłę przeciągają ten ich wątek. Ja rozumiem,że jak to powiedziałaś "takie coś często się nie zdarza"i ok to rozumiem , może być wybuch itp.  Ale po co psuć na nowo coś, co już było dobre.? Rozumiem problemy..no ale bez przesady...  może rzeczywiście nie mam racji...każdy patrzy na tą sprawę pod innym kątem. Szanuje to.
I również mam nadzięję,że zakończenie tych ich zmagań nie będzie banalne.

A co do Eli i Krzyśka to również myslę ,że jak by wszystko było napisane w streszczeniu to nie wyczekiwalibyśmy tak scen z ich udziałem. Lepiej jak ten ich rodzący się związek, owiany jest taką lekką tajemnicą. Fajniej sie wtedy ich ogląda  <serce>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: julia371 w Październik 22, 2013, 16:07:29
coś super odnośnie Elżbiety i Krzysztofa i nie tylko :)
Spoiler
<pompony> http://prasa.tvn.pl/informacje-prasowe/olga-i-maks-oczekuja-z-niecierpliwoscia-potomka-a-elzbieta-z-florczykiem-odkrywaja-ze-dopadla-ich-milosc,102860.html (http://prasa.tvn.pl/informacje-prasowe/olga-i-maks-oczekuja-z-niecierpliwoscia-potomka-a-elzbieta-z-florczykiem-odkrywaja-ze-dopadla-ich-milosc,102860.html)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 22, 2013, 20:15:33
Julia, dzięki! Cudna ta wzmianka o nich i to zdjęcie <serduszko> - takie delikatne i subtelne, normalnie awww  <zakochany>.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Październik 22, 2013, 20:30:49
To dopiero news! <zauroczony>
Na takie wiadomości czekam od pierwszego odcinka Lekarzy. Pamiętacie te nasze spekulacje, że między nimi na pewno coś było i na pewno coś jeszcze będzie? No to mamy to, czego chcieliśmy. Nareszcie!
takie delikatne i subtelne
Otóż to! Zdjęcie ujmuje delikatnością, wyczuciem, wdziękiem i tą wspomnianą już przez Ciebie subtelnością. Oby odcinek oddawał to, co widzimy na fotografii - bo już niejednokrotnie bywało tak, że nie wszystko, co się na nich pojawiało, znajdowało się później w wyemitowanych scenach serialu.

Dobrze rozumiem, że to już w dziesiątym odcinku? :D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 22, 2013, 22:26:20
Kiki, nie strasz ;). Mam nadzieję, że tego by nam nie zrobili... Właśnie cały ich wątek jest taki nienachalny i prowadzony z dużym wyczuciem i mam nadzieję, że nic tego nie zepsuje... Nawet jak było między nimi źle, to jednak moim zdaniem było to wszystko takie realne i życiowe. I potem to stopniowe ocieplanie relacji (przez prawie 1,5 sezonu), aż w końcu prawdziwa sympatia i przyjaźń i... <serduszko> Ja jestem średnio obiektywna jeśli o nich chodzi ;), ale wydaje mi się, że to jeden z najbardziej konsekwentnie (i z głową) prowadzonych wątków od początku serialu. I wszystko wskazuje właśnie na to, że ta scena będzie w 10 odcinku <serduszko>. Ciekawi mnie bardzo w jakich okolicznościach dojdzie do tego :).
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Październik 22, 2013, 23:03:19
Ze zdjęcia wynika, że raczej do pocałunku dojdzie poza szpitalem. Może u Eli w domu? Po głębszym przeanalizowaniu tej sprawy :D doszłam do wniosku, że co jak co, ale pocałunek jednak być musi. Uświadomią sobie, że się kochają. Jeśli dobrze rozumiem, to pójdą w tym odcinku o krok dalej. A tym pójściem o krok dalej - dla nich i dla nas, widzów - będzie pocałunek.

- Wielu rzeczy nie robiliśmy razem.
- Pogadamy o tym?

<haha>

I wszystko wskazuje właśnie na to, że ta scena będzie w 10 odcinku <serduszko>.
Jeśli nie, to się wkurzę. ;D
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: KONICZYNKA w Październik 22, 2013, 23:45:14
Jakże niezmiernie mnie ta informacja ucieszyła. Samo zdjęcie - rewelacja! <serduszko> Pozostaje jakoś przeczekać ten tydzień do następnego odcinka. :D

Ja tam sobie myślę, że to nie jest chyba u Eli w domu. Tak przynajmniej mnie się wydaje. Po pierwsze, gdyby Krzysiek przyszedł do niej, do domu w odwiedziny, to ubrał by się trochę inaczej. Chciałby wyglądać jak najlepiej, tzn. tak wygląda bardzo dobrze :D, ale skoro ma na sobie koszulkę, to raczej jest to jego strój "domowy". Także dlatego, mam wrażenie, że to Ela go odwiedziła. Poza tym w domu Ela musiałaby się liczyć z obecnością matki a wiemy jak ta się zachowywała podczas wizyt wiceprezydenta Łąckiego. Dlatego jestem zdania, że wolałaby sobie zaoszczędzić komentarzy matki. Poza tym nie wiadomo czy matka nie kojarzy całej sytuacji z Krzysztofem sprzed lat... No to zakręciłam ;D Mam nadzieję, że cała scena będzie bardzo ładna a nie jakaś urwana w połowie...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 24, 2013, 08:10:03
Poza tym nie wiadomo czy matka nie kojarzy całej sytuacji z Krzysztofem sprzed lat...
Sama się nad tym kiedyś zastanawiałam. Zależy jak poważny był ich związek na studiach. Jeśli byli ze sobą przez jakiś czas to można przypuszczać, że Krzysiek gościł czasem w domu Eli i jej mama raczej będzie go pamiętać. Dlatego możliwe, że nie będzie do niego (przynajmniej na początku) jakoś szczególnie przyjaźnie nastawiona. Kurcze, chcę już poniedziałek! ;).
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 28, 2013, 18:33:18
Awww! Ela i Krzyś  <zakochany>.
Spoiler
Tę parę czeka płomienny romans! (http://lekarze.tvn.pl/wideo,1557,v/te-pare-czeka-plomienny-romans,943988.html)

(https://www.dyskutujesz.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftinyurl.com%2Fmtcyej3&hash=8a616d467b0b2a0ea13606e2953783da)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: julia371 w Październik 30, 2013, 20:31:16
Niestety... tym razem niezbyt dobry news ;(
Spoiler
Po śmierci Olgi, Marcin i Maks zamierzają przeprowadzić badania pozwalające na ustalenie ojcostwa. Do szpitala trafia Bojarowa - nauczycielka Antka, która skierowała przeciwko Gajewskim sprawę do sądu rodzinnego o wyznaczenie kuratora. Jivanowi udaje się pomóc kobiecie. Prasa zarzuca Piotrowi, że bezprawnie zdecydował o tym, aby Barszczewscy nie mieli więcej dzieci. Wanat zostaje aresztowany. Leon, Beata, Sylwia i Elżbieta nakłaniają Alicję, aby została w Toruniu. Elżbieta odrzuca awanse Florczyka.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 30, 2013, 22:22:08
Ahhh no niestety :-[ ...
Spoiler
Elżbieta odrzuca awanse Florczyka
Szczerze mówiąc niezbyt mnie to dziwi, jak zobaczyłam w jakich okolicznościach doszło do tego całusa między nimi to byłam prawie pewna, że Ela, w którymś momencie będzie żałować...  i pewnie znowu będzie dystans i chłód... ale ostatecznie się chyba doczekamy happy endu, tak przynajmniej sugeruje ten filmik, który zamieściłam powyżej. Ogólnie sceny z 11 odc. bardzo urocze <serduszko>, szkoda tylko, że było ich tak mało :(. Pocałunek delikatny i z wyczuciem,  tak jak przewidywałyśmy ;). W sumie może nawet zbyt delikatny, mogli nam dać trochę więcej ognia :D (i przede wszystkim nakręcić trochę dłuższą scenę!), ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę ich wspólną historię to nie dziwi ta ostrożność i chyba żadne na razie nie czuje się jeszcze zbyt pewnie w tej odżywającej relacji, co widać doskonale w speszeniu Krzyśka, jak Ela przychodzi do niego. W 11 odc. chyba nie ma co liczyć na zbytnie rozwinięcie ich wątku, bo cały ten odcinek będzie raczej zdominowany przez wybuch i walkę o życie Olgi. Ale ciekawe czy się wydarzy jeszcze coś między nimi i to sprawi, że Elżbieta go odrzuci; czy po prostu siądzie, pomyśli na spokojnie i stwierdzi, że ich poniosło - emocje, dobre winko itp. W każdym razie być może nie będą to miłe sceny, ale na pewno ciekawe.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Październik 31, 2013, 05:54:35
Spoiler
A mnie bardzo zdziwił ten news. Wydawało mi się, że Elżbieta zmieniła już całkowicie swoje nastawienie do Krzysztofa - zresztą jak ona teraz z nim rozmawia, jak na niego patrzy. Pamiętacie jak pytała się go dlaczego się nie ożenił? To nie było takie zwykłe, przyjacielskie pytanie. Poza tym cieszyła się na nich wspólny wyjazd, na którym tańczyli sobie wcale nie jak zwykli przyjaciele :P No i w końcu w ostatnim streszczeniu było napisane, że Elżbieta zaczyna czuć coraz większą sympatię do Florczyka. To co się stało, że teraz zdanie zmieniła? Ciekawe. Mam nadzieję, że kobieta naprawdę zmienną jest i Krzysiu zrobi coś, aby Ela ponownie zmieniła swój stosunek do niego :)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Październik 31, 2013, 07:45:37
Spoiler
Mnie się wydaje i to chyba jest dość prawdopodobne, że Elżbieta zwyczajnie się przestraszy. Do tej pory nie za bardzo wiemy, co się wydarzyło między nimi w młodości, czy oprócz listu coś jeszcze ich poróżniło, ale wiadomo, że Elżbieta się kiedyś na Krzyśku zawiodła, a jej emocje podczas ich spotkań w pierwszej serii pokazywały, że czuła się bardzo skrzywdzona. Nie wiadomo jednak czy samym niepodpisaniem przez niego listu i okłamaniem jej, czy czymś więcej. Zgadzam się, że Elżbieta zaczyna darzyć Krzyśka coraz większym uczuciem, widać to w wielu scenach, tylko myślę, że się zwyczajnie boi, że gdy się zaangażuje on znowu ją zawiedzie i skrzywdzi jak przed laty. Więc może stwierdzi, że woli być sama, niż chwilę być szczęśliwą a potem znowu cierpieć? Chyba, że będzie chodziło o sprawy zawodowe. Może Elżbieta przypomni sobie, że Krzysiek jest jednak jej pracownikiem? Albo coś się wydarzy takiego między nimi jeszcze w 11 odcinku, co będzie uzasadniało decyzje Eli. Może Krzysiek znowu coś schrzani? W końcu jest w tym całkiem niezły :D. Nie wiem sama, ale najbardziej mi pasuje ta pierwsza opcja.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mindreader w Listopad 05, 2013, 21:00:34
Mam nadzieję, że nie będę spoilerować. Nie wiem, co leciało ostatnio w TV, ale przezornie nie obejrzałam 11, więc mam nadzieję, że 10 jest bezpiecznych :P

Znaczy nie, że obejrzałam 10, bo 5 już kiedyś, dziś tylko drugie 5. Obejrzałam to też za dużo powiedziane, bo raczej wrzuciłam w tło... siedzenie w domu z chorym dzieckiem wymaga zaangażowania w to dziecko, ale serial w tle w niczym nie przeszkadza. I tym samym... cieszę się, że się zmusiłam do zmęczenia odcinków 6 i 7. Męczarnia to była okrutna, ale potem był 8 i wreszcie trafiła się jakaś ładna scena. A chodzi tak dokładniej o taniec na korytarzu. Ojej. Jakie to było urocze! Nie kibicowałam nigdy Elżbiecie i Krzyśkowi, nie są moją wymarzoną parą, ale to było po prostu urocze. I koniec kwestii.
Albo nie.. dodam jeszcze, że Stenka (tfu! Elka!) wyglądała FANTASTYCZNIE. Piękna, chociaż prosta sukienka i te szpileczki... och i ach.
Nie mam też nic do jej wizyty u Krzysia 2 odcinki później. Biedna - zestresowała się, pokrzyczała na Alicję (słusznie!) i bach w ramiona przyjaciela. Pocałunek faktycznie z wyczuciem, ładnie zagrany, ale.. no jakże mogłoby być inaczej, w końcu to porządni aktorzy, którzy wiedzą, jak stworzyć klimat. :)

Mam za to baaardzo dużo 'ale' do gry aktorskiej. Nie wiem, czy aktorom się nie chce, czy nie potrafią sprostać... Małaszyński jest drewniany.... to u niego norma, ale póki gra neutralne momenty, to da się oglądać, bo buzia wcale nie taka paskudna, ale jak tylko próbuje pokazać emocje... tragedia. Ten sam ton, ta sama mimika, czy chodzi o złość, czy o miłość, czy o coś jeszcze innego. Na dodatek sztucznie... On powinien się tylko uśmiechać, może wtedy nie byłoby tak rażąco. Boczarska druga... ona w zasadzie potrafi... a tu ją rola bardzo przerosła. O paniach, które grają Izę, czy tę pielęgniarkę Piotra nie wspomnę. Nie ma Bobrowski szczęścia do partnerek :P

Dobrze, że istnieje starszyzna, która nie zawodzi. Chociaż nie mogę powiedzieć, bo z młodszych część też daje radę... Różczka robi swoje, Bobrowski jak zwykle fajnie, Więdłocha mnie wyjątkowo nie irytuje (przestała!), Bujakiewicz też w porządku...

Tylko... żeby ten serial miał jeszcze potencjał jakiś. A tu wszystko się wypaliło, pomysłów niewiele, wątki pourywane. Sytuacja Alicji i Maksa groteskowa... W jednym z odcinków:
" Wiesz, że cię kocham?
- Wiem."
Tylko czemu to tak w teorii? Tak, jakby w domyśle było: "Kocham cię, ale nie na tyle mocno, żeby zawalczyć o nas, o nasze małżeństwo. Kocham cię, ale ważniejsze jest dla mnie dziecko, które uważam za swoje, bo tak mi ktoś powiedział, ale nie mam pewności. Kocham cię, ale wolę się zajmować inną kobietą, bo przecież w nosie mam, co czujesz, jak bardzo cię to boli, jak bardzo rani, jak bardzo cierpisz, kiedy patrzysz na mnie, na nią, na to, jak dotykam jej brzuch". Okropieństwo!

Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Listopad 06, 2013, 16:56:27
Ja już po odcinku 11...
Spoiler
Spodziewałam się, że Ela będzie żałować i się nie myliłam. Niby nic takiego nie zostało powiedziane, ale jej zachowanie dość jednoznacznie na to wskazuje. Przyznam, że mimo wszystko nie ogarniam tego. Najpierw sama poszła do Krzyśka szukać pocieszenia, jak wszyscy inni mieli ją w poważaniu, było miło...a teraz jak Florczyk tylko się pojawia, to od razu jest jakaś poirytowana i na każdym kroku go spławia.

Wiem, że Krzysiek kiedyś sam święty nie był, ale było minęło. Zmienił się, widać że się cholernie stara, żeby Elę wspierać, to już nie jest tak jak z Alicją, gdzie myślał w pierwszej kolejności o sobie. Odwołał zapewne specjalnie jakiś wykład lub konsultacje, żeby być z nią w prokuraturze, a ona zachowuje się tak jakby się oganiała od jakiejś natrętnej muchy :(. Chyba nie było w 11 odcinku sceny z nimi, w której nie proponowałaby jej swojej pomocy, może chwilami aż trochę za bardzo się narzucał, ale kurcze, wszyscy inni byli zajęci swoimi sprawami, on jest blisko, stara się pomagać, a Elce jeszcze źle :(. Niefajne to było i szkoda mi było Krzyśka strasznie w tym odcinku. Widać (szczególnie w tej scenie w gabinecie), że sobie narobił nadziei, że myślał, że przeszli na inny poziom relacji... Aż nie chcę myśleć, co będzie w 12 odcinku, dopiero wtedy Ela ma "odrzucić jego awanse".  Ciekawe w jaki sposób to zrobi, ale sądząc po tym jak się zachowywała, to chyba nie będzie się zbytnio bawić w sentymenty ;/.

Co do reszty odcinka, to całkiem udany. Nie myślałam, że kiedyś to powiem, ale zaczyna mi się coraz bardziej podobać Basia i Leon. Przekonuję się do nich powoli, coraz fajniej razem wypadają. I jak Guła dostał po mordce! xD. Iza dopięła swego i Piotr z Magdą są w poważnych tarapatach. Ciekawe, kiedy wyjdzie na jaw, że to ona go tak urządziła? Sceny po wybuchu, z akcją ratunkową też naprawdę ładnie zrobione. Synek Maksa (wszelkie spoilery wskazują na to, że to jego) przesłodki <3, oczywiście za duży jak na noworodka, ale to akurat norma w serialach. Wzruszyłam się jak Olga umarła, fajnie nakręcili. Choć uważam, że pozbycie się jej z serialu w ten sposób, to pójście na łatwiznę... Losy Ali i Maksa, przyznam szczerze są mi dość obojętne. Nigdy się nimi nie jarałam, a już po akcji z Olgą naprawdę nie jestem w stanie uwierzyć w tą wielką miłość, która niby jest między nimi.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 06, 2013, 17:09:05
Spoiler
Strasznie przykro było oglądać Elę i Krzyśka w tym odcinku, naprawdę. Też nie do końca potrafię zrozumieć zachowanie Elżbiety, ale na miejscu Krzyśka odpuściłabym jej trochę, w końcu już na samym początku bardzo jasno dała mu do zrozumienia, że nie będzie teraz pięknej miłości między nimi. A ten biedny cały czas za nią chodził, z taką smutną miną, niczego nie rozumiejąc :( Mam nadzieję, że kolejne odcinki przyniosą nam coś, co pozwoli zrozumieć zachowanie Eli i to dlaczego odrzuca Krzysztofa. I może w końcu zmieni zdanie? Co prawda do końca sezonu zostało coraz mniej odcinków, ale jednak te newsy, które się pojawiały chyba nie dotyczyły tylko jednego pocałunku?

I ja też przekonałam się już całkowicie do Leona i Basi :) Niby nadal jestem trochę podejrzliwa, ale w obliczu tych wszystkich tragedii, dramatów, rozstań, odrzuceń i łez - ta para jest naprawdę fajna, miło się ich ogląda i podobał mi się ten spokój między nimi, bo choć są razem niedługo to widać, że to związek dosyć stabilny, w którym nie zapowiada się na jakieś awantury i spięcia z byle powodu.

Szkoda mi Olgi...bardzo :( Mimo wszystko ją lubiłam, a jej śmierć była naprawdę smutna. Już wolałabym chyba, aby Maks był z nią i z nią ułożył sobie życie. Bo co z nim teraz zrobią? Chyba nie połączą z Alicją? To byłoby głupie, szczególnie po tym jak tak bardzo ją zranił ignorując ją, nie próbując o nią walczyć.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Listopad 06, 2013, 17:48:23
Spoiler
Justek, masz sporo racji odnośnie Eli i Krzyśka, ale w sumie nie wiemy w którym momencie im przerwano telefonem ze szpitala. Nie sądzę, żeby doszli aż do sypialni, ale nie wiadomo, co się wydarzyło u niego w mieszkaniu. Może Ela powiedziała / zrobiła coś, co pozwoliło mu mieć nadzieję nas coś więcej? Jak przyszedł do niej do gabinetu to zachowywał się tak, jakby był pewien, że są razem, można więc przypuszczać, że miał ku temu jakieś podstawy? Krzysiek to niej jest 15-latek, ma już trochę doświadczenia z kobietami, myślę, że po jednym niewinnym pocałunku nie zachowywałby się w stosunku do Eli tak odważnie. Widać, że jest zdezorientowany jej zachowaniem i przez to moim zdaniem, chciał się z nią umówić wtedy na korytarzu - żeby pogadać, wyjaśnić sobie wszystko na spokojnie, no ale Ela wspaniałomyślnie wysłała go do Bydgoszczy ::).
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 06, 2013, 17:53:49
Spoiler
Mnie się wydaje, że nie poszli dalej - w końcu bez sensu byłoby wymagać od widza, aby się domyślał i na podstawie domysłów snuł jakieś teorie. To serial, więc raczej nie ma mowy o jakichś sytuacjach spoza ekranu. Po prostu ten pocałunek to było dla Krzyśka "zielone światło" ze strony Elżbiety, przecież nie sprzeciwiała się, gdy ją pocałował, nawet oddała ten pocałunek i był to niepierwszy raz, gdy coś między nimi iskrzyło - stąd narobił sobie nadziei na coś więcej. W gabinecie po prostu nie zdawał sobie sprawy z tego, że Elżbieta zmieniła nastawienie skoro jeszcze niedawno pozwalała się przyszła do niego, spędzili miło czas, pozwoliła się pocałować - a teraz był zaskoczony, że te drobne pocałunki w szyję "na rozluźnienie" były dla niej czymś niewygodnym.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Listopad 06, 2013, 18:28:47
 
Spoiler
A ja myślę jak,  inzigia.  Nie wydaję mi się ,że po jednym pocałunku Krzysiek tak by się zachowywał. Jak dla mnie między nimi na pewno wydarzyło się coś więcej... i nie koniecznie musimy się domyślać so się stało..może wystarczy, że poczekamy do następnego odcinka ,a oni sami wyjaśnią między sobą co tak naprawdę zaszło...zresztą jak dla mnie podejrzane było to ,że Krzyś miał inną koszulkę. ;D Chodzi mi o to (że gdybym ja) była lekarzem i zadzwonił by Telefon ze szpitala, że był powazny wypadek i potrzebują lekarzy to bez zastanowienia wypadła bym z domu nie patrząc co mam na sobie bo i tak do operacji się przebiorę.  A on jednak się "przebrał"
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Kiki w Listopad 06, 2013, 18:30:24
Co prawda do końca sezonu zostało coraz mniej odcinków
No właśnie... Nie licząc prapremiery - dwa? W dwunastym odcinku Ela ma ponoć odtrącić Krzyśka, nie widzę tu więc jakoś miejsca na ten nagłośniony wokoło romans. ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Listopad 06, 2013, 19:17:39
Spoiler
Odtrąci go na początku odcinka, ale pod koniec się ogarnie ;) i w 13 dostaniemy jeden odcinek sielanki :). Albo go odtrąci i będzie słynne "kilka tygodni później..." - przez ten czas zrozpaczony Krzysiek będzie towarzyszył Ordzie w rajdzie po barach :D, do Elki dotrze, że jednak chce i jakoś się zejdą w końcu.   
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: KONICZYNKA w Listopad 06, 2013, 22:17:18
Spoiler
A mnie jakoś ta cała sytuacja nie dziwi. Krzysiek wykorzystał słabość Eli. Do tego pomyślał, że jednym pocałunkiem załatwili wszystkie sprawy z przeszłości i teraz już będą razem szczęśliwi. Nie tędy jednak droga. Oboje się w tym pogubili. Darzą się sympatią, ale Ela chciała w nim mieć kumpla, a nie ukochanego. Nie rozumiem tylko, dlaczego mu po prostu nie powiedziała: "Krzysiek daj mi trochę czasu. Musze to przemyśleć/Musze się z tym oswoić." Wystarczyło jedno zdanie i on trochę by się wstrzymał, a tak dziwi go jej zachowanie. Powinni ze sobą porozmawiać spokojnie, wyjaśnić sobie kilka spraw. Tak jak Krzysiek jest pewny co do swoich uczuć, tak Ela powinna teraz przemyśleć, jak powinna wyglądać ta znajomość, czego oczekuje od Krzysia. Mam nadzieję, że w ostatnim odcinku jakoś się dogadająją, a romans, o którym była niedawno mowa, przewiduję na przyszły sezon. :D

Szkoda mi Olgi...bardzo :( Mimo wszystko ją lubiłam, a jej śmierć była naprawdę smutna. Już wolałabym chyba, aby Maks był z nią i z nią ułożył sobie życie. Bo co z nim teraz zrobią? Chyba nie połączą z Alicją? To byłoby głupie, szczególnie po tym jak tak bardzo ją zranił ignorując ją, nie próbując o nią walczyć.

Chyba pierwszy raz wzruszyłam się oglądając "Lekarzy". Odcinek naprawdę bardzo dobry. Widok najpierw rannej Olgi, następnie cieszącej się widokiem syna a następnie umierającej, bardzo mnie wzruszył. Szkoda, że tak to musiało się skończyć. A co do Maksa i Alicji... to chyba sprawdzą się moje przewidywania, o których Ci Justek pisałam już kiedyś. Moja pierwotna wersja chyba była dobra. Oczywiście jeżeli Maks wyjdzie cało z wypadku, który ma mieć...

I oczywiście Basia i Leon <serduszko> Jak ja ich uwielbiam! Od samego początku. Zawsze wzruszają mnie takie relacje i tu nie może być inaczej. Sceny z tego odcinka mają swój urok. Widać, że bardzo im na sobie zależy. Kibicuję im całym sercem! <zauroczony>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Listopad 07, 2013, 18:01:46
Spoiler
Spoiler
A mnie jakoś ta cała sytuacja nie dziwi. Krzysiek wykorzystał słabość Eli. Do tego pomyślał, że jednym pocałunkiem załatwili wszystkie sprawy z przeszłości i teraz już będą razem szczęśliwi. Nie tędy jednak droga.
Czemu cię to nie dziwi?  Krzysiek od pewnego czasu myśli tylko i wyłączenie o Eli ,o tym jak jej pomóc....Nadal wszyscy pamiętają Florczyka z pierwszego sezonu, który się zmienił....ale nadal kiedy robi się odważniejszy większość zaczynaja mówić, że chciał ją wykorzystać.... Moim zdaniem Ela ma mózg i dobrze wiedziała co robi..a to ,że Krzysiek ją pocałował wynika z tego, że się w niej zakochał, a nie, że chciał załatwić niedomówienia z przeszłości.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Listopad 09, 2013, 11:07:11
Streszczenie odc. 13
Spoiler
Lekarze - odc. 13
Po tragicznej śmierci Olgi, Kellerowie rozpoczynają ponownie wspólne życie. Razem zajmują się Kubą, synkiem Maksa i Olgi. Szpital Copernicus organizuje konkurs na posadę ordynatora chirurgii. Leon nie zamierza kandydować, podobnie Maks i Alicja. Karkoszka forsuje na stanowisko swojego syna. Guła i Torzewska zajmują się pacjentką z tętniakiem. Po zabiegu dochodzi do komplikacji i to Basia stawia właściwą diagnozę. Tadeusz przyznaje, że dziewczyna jest dobrą lekarką i przeprasza Leona za swoje zachowanie. Piotr wychodzi z aresztu. Mężczyzna jest bardzo wdzięczny Izie za pomoc. Beata nie może zapomnieć o Filipie, mimo że nakłania ją do tego Alicja i szpitalny terapeuta. Tymczasem chłopak przyjeżdża do Torunia. Sylwia nie może sobie poradzić z Danielem. Chłopak wciąż pije. Pielęgniarka wzywa na pomoc matkę Ordy. Daniel zapisuje się na terapię. Ojciec Maksa przechodzi zawał. Keller, za namową Alicji, decyduje się pojechać do rodziców do Szwajcarii. Na pożegnanie przed wyjazdem czule żegna się z Alicją i synkiem Kubą. Zmęczony, siada za kółkiem?

Szkoda, że nie ma nic o Eli i Krzyśku. Ciekawe jak będzie ostatecznie wyglądać ich relacja na koniec sezonu? Byłam przekonana, że te sceny z restauracji będą jeszcze w tej serii, ale teraz to już wątpię trochę...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Listopad 09, 2013, 19:33:27
Mimo wszystko 13 odcinek zapowiada się całkiem ciekawie ;)
Spoiler
Chociaż ja nie bardzo wyobrażam sobie jak po śmierci Olgi Maks i Alicja wspólnie będą się zajmować małym Kubusiem... Swoją drogą boje się, że podczas tego rzekomego wypadku jak ma mieć Maks i po tym jak zapadnie w śpiączkę to albo się nie obudzi (bo gdzieś czytałam, że Małaszyński chce zrezygnować z grania w serialu) albo obudzi się i nie będzie wcale pamiętał Alicji, tylko Olgę.  <olaboga>

Poprzednie odcinki były bardzo dobre, wybuch na stacji, poraniona Olga, operacja, poród i śmierć... Kurcze naprawdę się wzruszyłam, widok bezradnej Beaty i zrozpaczonego Maksa - WOW! Super zagrane, seeerio! ;)

Ela i Krzyś, no cóż po wspólnym wyjeździe na targi i kolacji u niego w mieszkaniu, żadnych innych uroczych i czułych scen nie było i podejrzewam, że w tym sezonie już nie będzie, ale liczę, że w następnym sezonie Ela jakoś się otrząśnie i da Krzyśkowi szansę.  <rumieniec>

Basia i Leon, strasznie sceptycznie byłam nastawiona do tego związku, ale teraz z odcinka na odcinek zaczynają mi się podobać, nie pałam do nich jeszcze wielką miłością, ale dobrze mi się ich ogląda. I nie wydaje mi się (przynajmniej teraz) żeby Baśka chciała robić karierę dzięki związkowi z Leonem. Ogólnie moment jak przyłożyła Gule i późniejsza jej rozmowa z Leonem - kurcze coraz bardziej się przekonuje do tej pary  <serduszko>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Listopad 10, 2013, 09:25:17
Ela i Krzyś, no cóż po wspólnym wyjeździe na targi i kolacji u niego w mieszkaniu, żadnych innych uroczych i czułych scen nie było i podejrzewam, że w tym sezonie już nie będzie, ale liczę, że w następnym sezonie Ela jakoś się otrząśnie i da Krzyśkowi szansę.  <rumieniec>
Spoiler
Sadząc po tym zdjęciu: http://www.telemagazyn.pl/seriale/archiwum/1000013775154,2,4,idp,sm,sg.html#galeria-miniatury, (http://www.telemagazyn.pl/seriale/archiwum/1000013775154,2,4,idp,sm,sg.html#galeria-miniatury,) Elka jednak jeszcze w tym sezonie da mu szansę :). Chyba, że się umówi z Krzyśkiem, żeby mu powiedzieć na tej kolacji, żeby dał jej spokój. Ale nie wydaje mi się, żeby to było w jej stylu. Mam nadzieję, że jakoś fajnie pokażą i umotywują tę zmianę nastawienia Eli, bo choć cieszy mnie, że jak wszystko wskazuje jeszcze w tym sezonie będzie między nimi dobrze to trochę to dziwne - najpierw go odrzuca, a w kolejnym odcinku idą na romantyczną kolację...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Listopad 10, 2013, 11:56:16
Spoiler
O to skoro pójdą na romantyczną kolację, to podejrzewam, że będzie jakaś wstawka w stylu: Kilka tygodni później ;) bo jeżeli najpierw ma go odtrącić, a w ostatnim odcinku idą na kolację to to chyba było by najbardziej sensowne rozwiązanie. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie bardziej obfitował w urocze scenki Eli i Krzysia.  <serduszko>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Justek w Listopad 10, 2013, 13:28:42
Spoiler
Taka "wstawka" rzeczywiście jest bardzo prawdopodobna skoro Kellerowie raptownie mają sobie z dzióbków wyjadać :P A jeszcze nie tak dawno nie mogli na siebie patrzeć. Na bank to nie może być od razu po śmierci Olgi.
Tylko szkoda, że ani słowa na temat Elżbiety i Krzysztofa nie ma w streszczeniu ostatniego odcinka. To nie nastraja zbyt pozytywnie i nie daje nadziei na wiele scen z ich udziałem. Podejrzewam że o ile rzeczywiście dojdzie do czegoś na tej kolacji - to będzie to maluteńki wstęp do zdarzeń z przyszłego sezonu, niestety.

Spoiler
(bo gdzieś czytałam, że Małaszyński chce zrezygnować z grania w serialu)
No tak, ten jak zwykle :P Lubię go, naprawdę, ale coraz mniej zrozumiałe są dla mnie jego aktorskie decyzje. Taka sama sytuacja miała miejsce z "Magdą M.", gdy twórcy i fani chcieli zrobić wersję kinową serialu - wszyscy już byli na tak tylko Małasz stwierdził, że nie, bo on ma już dosyć. A teraz co? Jak niby miałby wyglądać ten serial bez Maksa? Z Alą i jego dzieckiem? Jeśli to prawda to głupi głupek z niego :P Mógł sobie na starcie zaznaczyć, że może zagrać w serialu, ale małą postać, a nie...
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: inzigia w Listopad 12, 2013, 17:07:30
Po odcinku 12...
Spoiler
Najpierw odnośnie tego, co mnie najbardziej w serialu interesuje, czyli Eli i Krzyśka. Przyznam, że spodziewałam się czegoś gorszego, ale nie było aż tak źle jakby wskazywało na to streszczenie ;). Ot po prostu Ela najpierw po raz kolejny go spławiła na parkingu, a potem wkurzając się na Krzyśka o wspólny wypad z jej synem i niby mówiąc o weekendowych planach Janka i Florczyka (a tak naprawdę mając na myśli ich znajomość - przynajmniej ja tak to zrozumiałam), stwierdziła, że "to nie jest dobry pomysł". Akurat jeśli chodzi o Janka to jestem w stanie trochę Elę zrozumieć - Krzysiek nie powinien go zabierać bez jej zgody, tym bardziej, że akurat jazda konna to nie jest jakiś super bezpieczny sport. Owszem  nie planował tego, chciał dobrze i cały ten wypad wyszedł spontanicznie, ale jednak powinien był ją zapytać. Tylko, że moim zdaniem tutaj wcale nie o Janka chodziło... Ela się miota, w scenie w ogrodzie najlepiej widać jakie targają nią emocje; chciałaby tylko się zwyczajnie boi i szuka miliona pretekstów, żeby nie pozwolić sobie na to uczucie. Bo tak naprawdę jej i Krzyśkowi nie stoi nic na przeszkodzie - oboje są wolni, mają ugruntowaną pozycję zawodową, nie ma tutaj obawy jak np. w przypadku Basi i Leona, że ktoś chce kogoś wykorzystać, żeby zrobić karierę. W przypadku Eli problemem jeszcze mógłby być Janek, ale "jak na złość" ten akurat polubił Krzyśka i Bosak nie może się nim zasłonić. Fajnie, że Krzysztof otwarcie jej powiedział, że "chce z nią być", wcześniej Ela zarzucała mu tchórzostwo, a teraz jeśli ktoś tchórzy to akurat nie on... Sympatyczne sceny Krzyśka z Jankiem w domu i stadninie, liczyłam na to, że się polubią i na szczęście tak się stało. Mama Eli też chyba zachwycona, ale to akurat norma, mam wrażenie, że jej się podoba każdy facet, który mógłby zostać ewentualnym partnerem jej córki :D. Okazało się też, że Natasza znała Florczyka w młodości, więc chyba nie był jakąś przelotną miłostką Eli, skoro bywał u nich w domu. Cieszy mnie ponowne pojawienie się Janka, to fajny chłopak, choć problematyczny :P. Urocze były jego sceny z matką, szczególnie jak Ela go przepraszała ;) Czekam z niecierpliwością na sceny Eli i Krzyśka w 13 odcinku, mam nadzieję, że najpierw nam pokażą jakąś szczera rozmowę między nimi, w której sobie wszystko wyjaśnią, a dopiero potem będzie ta romantyczna kolacja :).

Co do innych wątków to ciągle się zastanawiam się kiedy wyjdzie na jaw mataczenie Izy. Ta kobieta mnie przeraża, jest naprawdę ogarnięta ogromną żądzą zemsty, skoro posunęła się do takich kroków żeby pogrążyć Piotra. Nie żal mi akurat zbytnio Wanata, ale Iza totalnie przegięła. Rozumiem poczucie krzywdy, ból po zdradzie, ale ona być może zrujnowała mu całą karierę. I jeszcze jak cudownie udaje troskliwą żonę, samochód będzie sprzedawać żeby było na kaucję...

Toruń jest jednak dość mały ;) - nauczycielka syna Jivana trafiła akurat do Coperniusa, Gajewski jej pomógł i problem z synem chyba został ostatecznie rozwiązany. Całkiem niezły wątek medyczny - pokazuje jaką cenę można czasem zapłacić, za z pozoru niegroźną operację "kosmetyczną". Urocze sceny Alicji z Beatą i z tatusiem na tarasie - "wróć, bo ją uszkodzę" :D. Wątku Alicji i Maksa, i powrotu Ali do męża jakoś nie kupuję. Nie wyobrażam sobie po prostu jak można wybaczyć coś takiego.
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: julia371 w Listopad 13, 2013, 12:17:22
Spoiler
Moim zdaniem Krzysztof przecież w ogóle nie pozwolił jej nic powiedzieć więc i o odrzuceniu nie ma chyba mowy :) a widać było ewidentnie że miała baaaardzo mieszane uczucia. Z jednej strony ewidentnie chce ale z drugiej coś ją powstrzymuje.... mam nadzieję że w tym ostatnim odcinku sezonu coś się jednak w ich wątku wyjaśni :D
A co do Ali i Maxa to to jest już tak naciągane że ja tego nie kupuje.... Fantazja zbyt mocno poniosła scenarzystów ;)
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: mati w Listopad 13, 2013, 22:31:00
Spoiler
Moim zdaniem Krzysztof przecież w ogóle nie pozwolił jej nic powiedzieć więc i o odrzuceniu nie ma chyba mowy :) a widać było ewidentnie że miała baaaardzo mieszane uczucia. Z jednej strony ewidentnie chce ale z drugiej coś ją powstrzymuje.... mam nadzieję że w tym ostatnim odcinku sezonu coś się jednak w ich wątku wyjaśni :D
A co do Ali i Maxa to to jest już tak naciągane że ja tego nie kupuje.... Fantazja zbyt mocno poniosła scenarzystów ;)
Spoiler
A mnie się  wydaję, że Krzysztof dał jej powiedzieć to co chciała. Ona powiedziała co miała do powiedzenia, że jej się to nie podoba i, że to nie jest dobry pomysł. On też powiedział jej wszystko co chciał, nikt sobie nie przerwał, nie wchodził w zdanie. Ona poprostu nie może się zdecydować...
Również widziałam jakie uczucia nią targały:) Mam tylko nadzieję, że w 13 odcinku będzie więcej scen z ich udziałem oraz ,że tym razem to Ela będzie za nim chodziła i próbowała mu wyjaśnić co było tak naprawdę, powodem jej niezdecydowania. Baaardzo liczę na jakąś szczerą rozmowę , no a potem oczywiście na romantyczna kolację  <na_poduszce>

Co do reszty odcinka...wątek Ala ,Maks...kurde tak fajnie był prowadzony, w pierwszym sezonie oglądałam ich z przyjemnośćią. Dzisiaj musze powiedzieć, że ich relacje interesują mnie najmniej w tym serialu:( szkoda.
Nareszcie zostali pokazani nam Leon, Beata i Alicja...super wątek .Taki rodzinny ,nie wymuszony;)
Ogólnie cały odcinek zaliczam do naprawdę dobrych ;).
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: julia371 w Listopad 16, 2013, 11:42:11
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131115/GWIAZDY_PLOTKI/131119674&sectioncat=photostory2 (http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131115/GWIAZDY_PLOTKI/131119674&sectioncat=photostory2)
kilka fajnych filmików na temat nowego sezonu lekarzy! już nie mogę się doczekać wiosny!!!  <skacze>
Tytuł: Odp: Lekarze
Wiadomość wysłana przez: Klaudia w Listopad 16, 2013, 19:04:45
Zamykam wątek ;)
Zapraszam tutaj (http://www.dyskutujesz.pl/index.php?topic=780.new#new)