Autor Wątek: Twoja twarz brzmi znajomo  (Przeczytany 17286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2014, 20:17:23 »
Skrzynecka wygrała zasłużenie, choć ja na równi z nią postawiłabym Totoszkę. Facet przyłożył się bardzo w swoich kreacjach gwiazd. Jego Manson, Wonder, czy Mercury też rewelacja była.
Zdecydowanie! I jak dla mnie to on był częściej niedoceniany w programie, nie Agnieszka. Stworzył kilka świetnych kreacji, nieprawdpodobnie bliskich oryginałów, a jednak jurorzy mówili: "byłeś wspaniały, ale..." - zawsze był ktoś kto się bardziej wyróżnił i był wyżej punktowany.
A jednak Mariusz jest niesamowicie utalentowanym człowiekiem i dobrze, że chociaż w finałowej czwórce się znalazł.

O, jeszcze Jagger w jego wykonaniu <serduszko>
Te nieskoordynowane ruchy były mistrzowskie. Normalnie jakby Totoszko choroby świętego Wita dostał <haha>
Ale przecież tak własnie zachowuje się na scenie Jagger.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2014, 21:47:22 »
Widzę, że się zgadzamy co do osób, które były w finale ;)

Sztywny był jeszcze Paweł Tucholski. Zwłaszcza podczas głosowania, jak dostawał mało punktów. Zły jak osa siedział.

O! Dodam, że urzekła mnie Julka Pietrucha jak wykonywała piosenkę Beyonce ;) Znakomicie seksownie jej to wyszło ;)

Zapomniałabym, że po Arturze - zawsze rozbawiał mnie Bilgun ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:25:42 »
Nie bardzo wiem kim jest Basia Mezler, ale odstawiła niesamowitego Kupichę. Opadła mi szczęka :D

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:41:24 »
W ogóle sporo jest takich raczej nieznanych twarzy (oraz takich mega utalentowanych!) - i fajnie! Co prawda mnie głos pani Melzer obcy nie jest, ale Kupichę odstawiła niesamowitego :D Gdzie "niesamowity Kupicha" to połączenie, które w moim słowniku dotychczas nie funkcjonowało :D

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:46:28 »
  Gdzie "niesamowity Kupicha" to połączenie, które w moim słowniku dotychczas nie funkcjonowało :D

Właśnie dlatego mi się ten występ podobał - dla mnie pan Kupicha jest artystą bardzo niskich lotów i jego utwory podobają mi się zdecydowanie bardziej w wykonaniu innych:)
I dlatego w pewnym też chciałam ten występ wyróżnić...wyróżnić wśród innych wykonań, wcale nie gorszych.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:48:44 »
Mnie urzekła Liszowska, która co tu mówić - chyba jest najbardziej znana spośród gwiazd :P
Wydaje mi się, że w tej edycji mamy "gwiazdy", które zgodziły się na występ w programie, a nie osoby pierwotnie zaproszone :P
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:52:09 »
Wydaje mi się, że w tej edycji mamy "gwiazdy", które zgodziły się na występ w programie, a nie osoby pierwotnie zaproszone :P
Dlaczego? Ja mam wrażenie, że to cudowny program, bo nie ma bylejakości. Wolą postawić na osoby mniej zdane, ale bardzo utalentowane. Poprzednia edycja była na tyle mocna i przyniosła dużą oglądalność, więc nikomu nie zależy na tym, aby obniżyć poziom.

Tylko Maja Bohosiewicz wyraźnie odstaje od reszty, przynajmniej moim zdaniem i to tak "na gorąco". Ani Doda jej nie wyszła (choć taka charakterystyczna), ani w ogóle wydaje mi się, że śpiewać nieszczególnie potrafi, a o Dodzie co by nie mówić - śpiewa naprawdę dobrze.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:57:12 »
Maja Bohosiewicz miała żenujący występ. Choć to "Wasze zdanie mnie średnio obchodzi" mnie rozbawiło ;)
Ale oryginalna Dodzia to żenada do kwadratu :P
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2014, 00:11:10 »
To teraz w każdym odcinku będzie zwycięzca wyłaniany? Nie będzie nikt odpadał? W poprzedniej edycji też tak było?
Dla Liszowskiej ukłony. Z drugiej strony nie wiem czy ktokolwiek przebije występ Skrzyneckiej...w duecie :)
Za tydzień będzie Kate Bush  <pompony>

Cytuj
Ale oryginalna Dodzia to żenada do kwadratu :P

To prawda, ale to nie zmienia faktu, że śpiewać umie...nawet nieźle jak na współczesne standardy :P

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2014, 00:28:32 »
Tak Jean. W każdym odcinku był zwycięzca. Do finału przechodziły 4 osoby, które w poprzednich odcinkach zdobyły największą ilość punktów.
A zwycięzca edycji dostawał 100 tysięcy złotych, które przeznaczał również na jakiś cel charytatywny.

Tak. Zgodzę się. Doda ma kawał głosu. Szkoda tylko, że poszła w mało ambitne piosenki, które oczywiście mają przesłanie - typu "Nie daj się" ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 07, 2014, 09:52:02 »
E tam, Maleńka, już ja wolę żeby ktoś śpiewał o tym, że "warto być zawsze tylko sobą" niż o "oddychaniu przez różową słomkę" :) Doda do moich ulubienic nie należy, jej osobowość sceniczna i obecna twórczość to nie jest coś, co mnie jako słuchaczowi odpowiada, ale śpiewa czysto, ma bardzo dobrą barwę głosu i jakiś jednak przekaz za tym wszystkim idzie. Ma swoich wiernych fanów (dla których napisała piosenkę) i chyba o to w tym wszystkich chodzi?
A tak jeszcze odnośnie tego występu stylizowanego na Dodę...Małgorzata Walewska nieźle wczoraj Maję pocisnęła. Oglądałam bodaj wszystkie odcinki programu, ale nie pamiętam, aby któryś uczestnik usłyszał z ust któregoś z jurorów tak przykre słowa krytyki. Prawdziwe - to fakt, ale jednak mocne.

Mnie nie ujął występ Liszowskiej - tak jak występ tego Kuby, który wcielał się w postać Conchity Wurst. W oryginale mnie tak piosenka nie ruszyła, miałam nawet wrażenie, że wkradły się tam drobne nieczystości, które psuły odbiór. A tutaj? Szczerze się wzruszyłam :) Nie dość, że pięknie zaśpiewane to jeszcze ta oprawa...magiczna!

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2014, 20:26:00 »
Jak wrażenia po drugim odcinku? ;)
Ja bawiłam się wyśmienicie :)

Co do najsłabszych ocen jurorów - zgodzę się i nie będę się zbytnio rozwodzić, chociaż... Irytuje mnie Magda Steczkowska. To co zrobiła z Kravitzem to był rozbój w biały dzień. Totalnie mi się nie podobało. Karykatura postaci.

Basia M. (o kurczę, skapnęłam się właśnie, że to moje inicjały ;) ) - świetna, fantastyczna, do tego jakie ona ma kapitalne nogi.
Maja Bohosiewicz - faktycznie była niesamowita, ale mnie ujął Pan Jerzy Połomski. Nie tyle jego występ, co późniejsze wypowiedzi, zachowanie, uśmiechy - rewelacja. Brawa dla Marcina Przybylskiego - był genialny - "ja po niemiecku śpiewałem tylko w NRD" :D Mistrzostwo!
No i słabość mam do Marka Kaliszuka. Jeszcze większą do Ushera. Dlatego to połączenie również mi się podobało. Świetnie sobie poradził.

Ach - i bardzo przyjemnie było zobaczyć Arturka Chamskiego :D Nawet przebranego.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 15, 2014, 20:49:21 »
Mnie urzekła Liszowska, która co tu mówić - chyba jest najbardziej znana spośród gwiazd :P

Co nie oznacza, że najbardziej znana gwiazda jest największą gwiazdą ;D
Najbardziej znana, bo seriale przeplatane bulwarowymi niusami <jezyk>

Basia Mezler i Marcin Przybylski to przede wszystkim aktorzy teatralni i uczestnicy wielu edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej (nagrody). Mezler pamiętam z ekipy Studio Buffo Józefowicza ("Do grającej szafy grosik wrzuć" i świetnego "Metra", w którym Ankę grała Groniec, a Janka - Robert Janowski).
A Przybylski jest bardzo utalentowanym, wielokrotnie nagradzanym na różnych festiwalach aktorem.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:08:25 »
Niezłe nogi to ma Kuba Molęda  :D
Świetny to był odcinek, który obejrzałam dopiero dzisiaj i też się ubawiłam. Moje serce bezapelacyjnie podbił Marcin Przybylski (dzięki El za przybliżenie sylwetki). Maleńka miała rację - występ występem ale prawdziwy majstersztyk to całe zachowanie pana Jerzego,  wymowa, gestykulacja <serduszko> <zauroczony> :zawstydzony1:
Nie dość, że lubię Połomskiego (którego geniusz rozpoczął się 18 września, co już jest niesamowite :P) to jeszcze teraz widziałam najlepszą na świecie parodię, z której, jak zakładam, on sam jest zadowolony (o ile ją widział). 
"Dawid Bowie
A któż to?" <smiech>
To ten występ, potem długo nic i Basia Melzer i znowu nic i reszta, chociaż ja nie potrafię dostrzec w tym programie złych wykonań <bezradny> Nawet do Magdy nic nie miałam <bezradny> Dla mnie ktoś po prostu robi coś bardziej lub odrobinę mniej genialnie....no może po prostu dobrze. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwa rzecz...chyba, że się mylę <mysli>
Lubię ten program, naprawdę <tak>

Aha, kto jest królem polskiej estrady? <mysli>

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Twoja twarz brzmi znajomo
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 20, 2014, 00:01:06 »
Ale oryginalna Dodzia to żenada do kwadratu :P
Dlaczego? Oczywiście biorę pod uwagę jej życiorys, ale myślę, że warto też zwrócić uwagę na fakt, iż jej piosenek słuchają najczęściej dwunasto-trzynastolatki. "Warto być zawsze tylko sobą" lub "prosto ludziom w oczy patrz, niewielu ma odwagę" to całkiem niezły przekaz, moim zdaniem. A jej pojawienie się w Twoja twarz brzmi znajomo? Ubrała się stosownie, nie skrytykowała Mai, ale powiedziała o niej kilka ciepłych słów, nie wydurniała się. Ja tam żadnej żenady nie widziałam. No i głosu, o czym już mówiłyście, wielu jej może pozazdrościć.

W ostatnim odcinku bezapelacyjnie oddałam swoje serce Marcinowi Przybylskiemu. Zachwyciło mnie nie tylko to, jak zaśpiewał, ale i jego sposób wypowiedzi, błyskotliwość... Byłam równie zauroczona co Kaśka Skrzynecka. <haha>
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.