Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 50062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2012, 21:52:25 »
Nie pojedzie, wielka szkoda i chyba poważne osłabienie Hiszpanii:
http://http://www.rp.pl/artykul/879805.html

Zołza;)

  • Gość
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 31, 2012, 11:48:29 »
Na pewno, a nie chyba! :) Zabraknie im nominalnego napastnika, a nie ma się co oszukiwać, że Torres to nie to samo... No cóż, zobaczymy. Nie raz już okazało się, że dubler zabłysnął na tego typu imprezie i potem dobre kluby się o niego "zabijały". Oby tak było i tym razem. smilie_girl_120

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2012, 13:21:19 »
http://babol.pl/kat,1025465,title,Afera-z-Cristiano-Ronaldo,wid,14527394,wiadomosc.html?ticaid=5e8bd

I to on ma być obok Messiego najlepszym piłkarzem świata? Komedia i żenada. W ogóle C. Ronaldo (bo prawdziwy Ronaldo jest jeden - Ronaldo Luís Nazário de Lima) to dla mnie taki piłkarzyk pokroju Beckhama - co zamiast skupiać się na grze skupia się na swojej osobie. Nie to co Messi czy Ryan Giggs (chociaż on akurat już jest wiekowy), którzy swoją grą się reklamują, są skromni i nie szukają szumu wokół siebie. Ponadto te rzuty wolne, które strzela C.Ronaldo przypominają rzuty Roberto Carlosa.

Zołza;)

  • Gość
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 31, 2012, 13:57:14 »
Kogucik, jak go nazywam, od samego początku jest zakochany sam w sobie i widać to nawet na boisku. Dla mnie stawianie go na równi, bądź nawet jakiekolwiek porównywanie go do Messiego jest jakimś totalnym nieporozumieniem! smilie_girl_30 To jak porównywanie artysty i rzemieślnika- niby efekt podobny, ale ten pierwszy tworzy dzieła, a drugi tylko przedmioty... :)

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 31, 2012, 15:32:43 »
Bez jaj... Zastanawiam sie jak kogoś takiego jak on można nazywać nawet "drugim" najlepszym piłkarzem świata (ja tylko napisałem to jako pytanie ;) ). Ktoś w FIFA/UEFA który tak uważa, powinien chyba zmienić dilera albo brać więcej...Ja w ogóle nie należę ani do nienawistników ani do miłośników Barcelony czy Realu i staram się być obiektywny - dla mnie Cristiano Ronaldo to jak pisałem piłkarzyk pokroju Beckhama szukający wokół siebie szumu. Przed EURO zamiast balować powinien się intensywnie do tego turnieju przygotowywać, ale pewnie - lepiej poszukać wokół siebie szumu.

Określenie kogucik - dobre. Mi by lepsze nie wpadło :P

Offline karolina0255

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 07, 2012, 10:07:27 »
Na pewno, a nie chyba! :) Zabraknie im nominalnego napastnika, a nie ma się co oszukiwać, że Torres to nie to samo... No cóż, zobaczymy. Nie raz już okazało się, że dubler zabłysnął na tego typu imprezie i potem dobre kluby się o niego "zabijały". Oby tak było i tym razem. smilie_girl_120
Torres nie jest nawet w przybliżeniu tak dobry jak Villa. Nie wiem co z tym piłkażem się stało ale od półtora roku patrze z ciężkim sercem na jego porażki. Jego forma jest masakryczna...Jak przeglądałam jego wyniki w Chelsea to się za głowę złapałam...Bynajmniej sprzedanie Torresa Liverpoolowi wyszło na dobre.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 10:09:54 wysłana przez Justek »

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 07, 2012, 13:59:28 »
No niestety to już nie jest ten Torres, który jeszcze kilka sezonów temu brylował w barwach Atletico Madryt.

Swoją drogą dziwi mnie czemu selekcjoner nie powołał Raula skoro zanotował dość dobry sezon w barwach Schalke...

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 15, 2012, 18:13:34 »
Mam takie pytanie dt. el. MŚ:

czy w eliminacjach Mistrzostw Świata awansują zawsze te zespoły z 2 miejsca o najwyższej liczbie punktów, a reszta w barażach gra?

Zołza;)

  • Gość
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2012, 19:09:15 »
Z tego co wiem to są dwa miejsca dla trzecich i oni między sobą walczą o te miejsca...

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 17, 2012, 22:21:50 »
Dzięki Dodi :)

Dla starszych, którzy już widzieli, by mieli okazję powspominać oraz dla młodszych, którzy nie kojarzą:

http://www.youtube.com/watch?v=FVR7AX4HYOI

Fantastyczne bramki Krzynówka. I do tego był zawsze skromny.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 20, 2012, 10:52:55 »
Ponieważ nie chcę robić OFF w "EURO2012" to przejdę:

Kiedyś miałem faktycznie kłopot z oceną, który bramkarz jest najlepszy bo było ich o wiele wiele więcej jak teraz choć ciągle wierzę, że Niemcy, Włochy, Holandia doczekają się godnych następców Kahna, Buffona (który też już jednak swoje lata ma, pogra jeszcze pewnie 3-4 sezony i skończy karierę), oraz Van der Sara. Większość krajów, jednak może poszczycić się tym, że mieli lub mają dobrych bramkarzy. Również i w naszej polskiej piłce nie brakowało wirtuozów bramki - w latach 70 i 80 XX wieku prym wiedli w naszych bramkach Jan Tomaszewski i Józef Młynarczyk. Najbardziej znanymi polskimi bramkarzami XXI wieku są obecnie Jerzy Dudek, który przez 4 lata (2001-2005) miał pewne miejsce w bramce Liverpoolu, z którym w 2005 wygrał Champions League, Artur Boruc kiepski człowiek (ciągłe pijaństwo i awantury), świetny bramkarz, w latach 2005-2010 grający w Celticu. Wszyscy najeżdżają na pijaństwo Boruca, a mnie zastanawia inna rzecz - ani sam nie poszedł z tym do psychologa, ani nikt mu tej pomocy nie ofiarował. Prawdopodobnie Artura Boruca już między słupkami polskiej bramki nie ujrzymy, czy dobrze czy źle zostawiam to indywidualnej ocenie. Bramkarzy dobrych mamy tak naprawdę bardzo, bardzo dużo i nie sposób wymienić tu wszystkich, jednak za granicą najbardziej znana jest ta dwójka, prócz niej Tomek Kuszczak, Fabiański i Szczęsny. Przemysław Tytoń, który pokazal się z dobrej strony na EURO ma w przyszłości szansę na grę w silniejszym klubie jak PSV.
Wracając do zagranicznych bramkarzy - zawsze lubiłem i to bardzo Olivera Kahna, który w swoim czasie był jednym z lepszych golkiperów na świecie. Jak pisałem bramkarzy było za wielu bym mógł któregoś sam wg własnego kryterium. Teraz gdy ta 'stara gwardia' bramkarska odeszła na emeryturę moją jakby "Trójcą" czy też "Trio" ulubionych bramkarzy zza granicy to Petr Cech, Gianlugi Buffon i Iker Casillas. 

Zołza;)

  • Gość
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2012, 11:00:19 »
U mnie Buffon stracił wiele po tej ostatniej aferze... Szkoda. Pamiętasz może Toldo z Euro 2000? Dobry wtedy był- szkoda, że tak krótko.

Cech- zgoda (pisałam już o nim szerzej). Casillas- zgoda, ale wydaje mi się, że przygasa trochę, był lepszy.
Van der Sar- klasa międzygalaktyczna!! :) Wkurzał mnie strasznie na Euro 2000- za dobry był a kibicowałam wtedy Włochom. Ale z wiekiem był chyba jeszcze lepszy. Totalny heros w bramce! Zdecydowanie no.1 czasów, które pamiętam!
Kahn- dobry, ale nie znosiłam gościa. W ogóle za Niemcami nie przepadam- za dużo farta. Dopiero obecna drużyna mnie przekonuje, choć raczej im nie kibicuję. ;)
Nie rozumiem natomiast fenomenu Valdesa, Neuera i Didy...

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 20, 2012, 12:37:35 »
Jak było EURO2000 to byłem małym chłopcem i przez mgłę niektóre mecze pamiętam :) Oczywiście nazwisko Toldo jest mi znane.

Manuel Nuer - ten jeszcze musi się dużo nauczyć...daleko mu do Kahna. Poza tym deklaruje wierność kibicom Schalke po czym przenosi się...do Bayernu. Afera była równa, tak jak wtedy gdy Figo odszedł z Barcy do Realu...

Valdesa fenomen polega na tym iż gra w Barcelonie. Ale dla mnie to nie jest nr 2 w hiszpańskiej bramce. Lepiej już na drugiego golkipera Hiszpanów wg mnie pasuje Reina.

Zołza;)

  • Gość
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 20, 2012, 12:44:16 »


Valdesa fenomen polega na tym iż gra w Barcelonie. Ale dla mnie to nie jest nr 2 w hiszpańskiej bramce. Lepiej już na drugiego golkipera Hiszpanów wg mnie pasuje Reina.
I tu się z Tobą zgodzę. Valdes jest słaby- Barcę stać na lepszego bramkarza.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 20, 2012, 12:48:16 »
A ja od dawna powtarzam, że w Barcelonie powinien grać ktoś lepszy a Valdes poszukać sobie słabszego klubu...

Pepe Reina, Petr Cech albo jakiś młody bramkarz z ligi hiszpańskiej ale nieco ograny mógłby trafić do Barcy. La liga nie oglądam więc nie wiem kto jest z tej ostatniej grupy :)