Autor Wątek: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)  (Przeczytany 265727 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 534
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1260 dnia: Grudzień 13, 2019, 19:56:07 »
https://fileshark.pl/pobierz/38266496/2b0ef/odc-1478-wmv

Zofija wróciła do swojego prawdziwego domu  <hahaha> <hahaha> <hahaha> minu lokatorów bezcenne.  <smiech> <smiech> <smiech>

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1261 dnia: Grudzień 14, 2019, 12:29:28 »
Dziękuję, Meg, za Twoją pracę.
Według mnie, bardzo przyjemny odcinek.
I te gołąbki z winem w ogrodzie: jak tam uroczo nic do siebie nie pasowało  <haha>.
Młody Starski to najpewniej jakiś zgrabny kombinator.

Offline Niebieskooka

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 141
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1262 dnia: Grudzień 14, 2019, 14:31:32 »
Ja takze dziekuje za scenki! <serduszko>

Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 534
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1263 dnia: Grudzień 14, 2019, 17:57:01 »
Szczerze,nie bardzo rozumiem te machloje młodego Starskiego,mamy powtórkę z rozrywki. Już na fałszywych papierach jechała kumpela Grażynki z kicia.Teraz scenobajarki poszły krok dalej- fałszywe papiery będzie miał niedoszły lekarz.
Ciekawe po ilu latach zrezygnował z medycyny że z taką odwagą leczy ludzi.
Sorry ale to się kupy nie trzyma.
On wystawia recepty a żeby to zrobić trzeba mieć pieczątkę a na pieczątce jest chyba nr indywidualny lekarza? pieczątek lekarze nie wyrabiają sobie ot tak bo mają humor.
Następna sprawa to po cholerę udaje lekarza? machloje w przychodni mają mu coś ułatwić? przejęcie majątku po ojcu??
Brak i sensu i logiki.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1264 dnia: Grudzień 14, 2019, 20:16:12 »
Sam aktor jest dość ciekawy, ten grający Starskiego Juniora. Abstrahując od nielogiczne go scenariusza, co się stało regułą Emki, mamy okazję zobaczyc utalentowanego młodego adepta zawodu.

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1265 dnia: Grudzień 14, 2019, 20:36:51 »
Meg jak zwykle wielkie dzięki!!!
Nic dodać, nic ująć z tego co Napisałaś. Tylko scenobajarki wiedzą, o co im biega, z tym kolejnym absurdalnym wątkiem młodego Starszczaka. <hahaha>
Nota bene, staż lekarza w przychodni internistycznej po uzyskaniu dyplomu ukończenia medycyny jest ograniczomy czasowo. Z tego, co można znaleźć w necie, maksymalnie trwa 11 tygodni..Ani w tym czasie to się za dużo nie da zarobić, ani też dokonać jakichś przekrętów, np na wypisywaniu lewych recept..Czym on te recepty podstempluje...Pięczątką lekarską Artiego? A wyrobienie pięczątki lekarskiej z nr statystycznym prawa do wykonywania zawodu, nawet w PL nie jest wcale takie łatwe i proste.. "Papiery" pewnie można kupić, z pięczątką jest jednak o wiele trudniej. No i jakie "korzyści" tym udawaniem lekarza, ten gostek miałby osiągnąć...? <smiech> Co to ma mieć wspólnego z przejęciem przez niego spadku po tatusiu nieboszczyku Starskim..Znowu kompletny odlot scenobajarek. <smiech>  <hahaha>

Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 534
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1266 dnia: Grudzień 15, 2019, 12:06:46 »
Jedynym chyba wyjściem jest to że będzie chciał wyłudzić środki odurzające i narazić przychodnie na kłopoty.Tylko nie bardzo rozumiem w czym tym wszystkim właściciele zawinili? no chyba że oskarży Maryś o zagarnięcie spadku  <smiech> <smiech>

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1267 dnia: Grudzień 15, 2019, 13:27:44 »
Zatrudnienie kogoś, kto nie ma żadnych uprawnień do "leczenia" pacjentów, wiadomo, że jest przestępstwem, m.in za niedopełnienie obowiązków służbowych. Bo nie sprawdził, czy gostek rzeczywiście jest lekarzem, tym samym naraził zdrowie i życie grabińskich pacjentów.. Artiego mogą za to zawiesić w prawach wykonywania zawodu lekarza, nie wspominając już o takim drobiazgu, jak dyscyplinarka z zajmowanego stanowiska kierownika grabińskiej przychodni..A za całokształt dopuszczenia do takiej sytuacji, można za to trafić też do anzla..A jak wiadomo, każdy wyrok skazujący z paragrafów Kodeksu Karnego, nawet otrzymanie tzw "zawiasów" jest równoznacze z pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu. Oczywiście raczej nie "dożywotnio", ale do czasu zatarcia takiego wyroku w rejestrze skazanych. A to trwa ładnych kilka latek..Może scenobajarkom o to chodzi, żeby Artuś stracił robotę...<mysli> No to idąc dalej za tym wymysłem scenobajarek, "wyrokowiec" Rogoś będzie zmuszony poszukać sobie nowego zajęcia..
Np pójść w sadownictwo, czy w innego rodzaju pracę w branży rolniczej na tej grabińskiej ziemi...<hahaha> No ale to są tylko moje dywagacje w tym temacie. <szczerzy_sie>Jeden czort wie, co tym razem wylęgło się w zwojach mózgowych tych geniuszy od scenariusza tego gniota. <hahaha> <hahaha>
Z tego, co do tej pory pokazali w eMce, to Maryś nie została "obdarowana" żadnym spadkiem po kuzynku Starskim, tylko "obarczona" przez niego obowiązkiem odnalezienia jego spadkobiercy, nieślubnego syna. Werner tylko wspomniał, że nieboszczyk na te "poszukiwania" przeznaczył jakąś kasę.
A o odziedziczeniu/przejęciu fortuny tego milionera przez Mańkę nie było żadnej mowy.. <hahaha>
Tak czy siak, te kolejne "genialne" pomysły scenobajarek są absurdalne.  <smiech>

Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 534
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1268 dnia: Grudzień 15, 2019, 21:28:00 »
grant1 pamiętaj o tym że synek nie wie co się ze spadkiem stało ;D wie tylko że ojciec kasiorę posiadał- której on jak na razie nie ma <smiech>
W dodatku dowiedział się <chyba> że Maryś to rodzina- A  że przychodnia jest prywatna to mógł poskładać do kupy że kupiona za ojca kasę  ;D
Musiał chyba wywiad przeprowadzić na temat ojca-tylko za co?? i na temat przychodni- też pytanie za co? Szukają synka  a dlaczego nie matki?? w dobie internetu i tego jakie uprawnienia mają agencje detektywistyczne to zajęłoby max 1 dzień  <smiech> <smiech> a oni miesiącami szukają. Kurcze normalnie detektywistyczne średniowiecze  <smiech> <smiech> <smiech>

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1269 dnia: Grudzień 15, 2019, 23:30:44 »
Meg, scenobajarki dawno już "wdrapały" się na jakieś wyżyny abstrakcji, a absurd pogania absurdem. To wszystko jest od dawna w eMce oderwane od jakiejkolwiek rzeczywistości, pozbawione sensu i nawet odrobiny logiki. <hahaha>Powtórzę się, dopóki scenariusz pisała Ilona Łepkowska, a potem przez jakiś czas była współproducentką, to ten serial miał jaki taki sens. Po jej odejściu z każdym sezonem było coraz gorzej. A jak zaczęli na siłę wprowadzać coraz więcej kryminalnych wątków i multum dziwacznych postaci, "aktorów" z przypadku, to wszystko zaczęło się im rozłazić. Oglądam eMkę już tylko z sentymentu do wątku M&Ar, ale tylko odc, w których ich pokazują, a właściwie sceny z nimi. Co jakiś czas przeczytam streszczenia odcinków, ale tylko pod kątem tego, czy coś o nich będzie i tylko tyle. Tego gniota poprostu nie da się oglądać.


Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 534
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1270 dnia: Grudzień 19, 2019, 00:10:25 »
No to mamy tak samo, też czytam streszczenia  ;D ja oglądam całość bo muszę  <smiech> <smiech> wycinając scenki chcąc nie chcąc muszę całość obejrzeć.
Basia się znalazła <smiech> <smiech> <smiech> <smiech> wysłali dziecko na obóz.  <hahaha> <hahaha> <hahaha>

Fajny w sumie odcinek, wróciły sentymentalne wspomnienia kiedy to Maryś śpiewała a tym razem to Artuś serenady wyśpiewywał.
Fajnie mu Pieńkowska wtórowała, ma  niezłą barwę głosu,szkoda że z nim razem nie zaśpiewała.
Rozwalił mnie upadek na beton z 1go piętra ukochanego Zofiji,który bez żadnego uszczerbku  wstał i chodził.To dopiero żelazna męszczyzna- gruchnąć z 1 go piętra na beton i nic sobie nie zrobić, w dodatku pleckami walnął. <smiech> <smiech> ogólnie scenki dość miłe, fajnie wybrnęli z liczbą świeczek- dość trudno byłoby na takim mikroskopijnym torcie 60 zainstalować  <smiech> <smiech> <smiech> .Rozwalili mnie Mariachi pod balkonem Mostowiaków <smiech> <smiech> i Zosieńka w roli Julii <i_love_you> Roberta powala na kolana.

https://fileshark.pl/pobierz/38559064/97cb7/odc-1480-avi

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1271 dnia: Grudzień 19, 2019, 09:35:14 »
Dziękuję, Meg, za scenki. Niezwykle przyjemny odcinek.
Kisielowa czasem mocno przesadza ze szczerością. To, jak wypomniała Arturowi wielkość bukietu oraz fakt, że jej luby dałby większy?
Cóż, są granice, po których żart zamienia się w żenadę. I jak dla mnie to właśnie nastąpiło.
Scena w ogrodzie, jak siedzą przytuleni do siebie plecami: dla mnie niezwykle romantyczna.
Serenada Artura - śliczna, Pan Moskwa śpiewa dużo lepiej niż Szatan, z której zrobili gwiazdę Emki, bez której nie ma serialu.

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1272 dnia: Grudzień 19, 2019, 23:27:01 »
Meg, wielkie dzięki!!!
Hm, "Kisielowa mocno przesadza ze szczerością"... <hahaha> No sorki, wg mnie to bardzo obcesowa kobita, której brak taktu, wyczucia i kultury. Te jej  kąśliwe uwagi pod adresem wieku Mańki, czy bukietu Artiego, to i tak pikuś po tym jej wcześniejszym "występie", kiedy to chciała przeflancować Luckową
z jej pokoju na poddasze własnego domu.. <hahaha> Nie wspominając już o tym, jak rozpanoszyła się z tym swoim "urodziwym" amantem w tej rezydencji Mostawiaków .. <smiech>
A poza tym scenki Mani z Artim na plus. Koncercik doktorka dla małżonki miły do oglądania i słuchania, chociaż R.Moskwa talentu wokalnego to za dużo nie posiada, ale to tylko moja opinia. Nie mniej wolę już te jego występy, niż popisy wokalne Kurdej-Szatan i jej wciskanego do eMki na siłę mężulka.
No i Basia im się tak "odnalazla", że znowu się zagubiła.. <bezradny> Ciekawe, ile ten jej pobyt na obozie będzie trwać..Kolejny cały sezon...? A może produkcja szuka kolejnej dziewczynki do tej roli? Albo nie mają koncepcji co z tą postacią zrobić. Ale wychodzi to dziwczanie, że w raczej nie za dużym przecież domu, nieletnia i jedyna latorośl Rogowskich , gdzieś się stale rodzicom zawierusza.. <smiech>

Offline Sylwia_Kasia_Jot

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Płeć: Kobieta
  • Broni Ci ktoś walczyć o marzenia?
    • https://www.facebook.com/Bardzo-lubię-pisać-szukam-Czytelników-1280838065307799/?eid=ARAyXA_cBKooQ7s8JaJGA--ZBEwwE0Wcs6spINFY-tJlSTTk9SKGlNIdnDLJlf5G-fzUNGu4_WRYGwdM
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1273 dnia: Grudzień 20, 2019, 08:55:57 »
Kto wie co Ci z produkcji kombinują z Majką. W świecie aktorskim nie ma miejsca na sentymenty :(. A szkoda, bo to naprawdę fajny dzieciaczek.
Ten Maciek od Magdy też wiecznie jest albo na obozie, albo u dziadków - dla mnie to niepojęte, ale może w świecie gwiazd i innych bogatych dzieci są tajemniczo niewidzialne - byle tylko nie przeszkadzać?  <nie_slucha>
Tylko Marcin ma swoją trzódkę przy sobie, bo ludzie twierdzą, że chłopiec grający Szymka to objawienie aktorskie - jak dla mnie dziecko, jak dziecko, nie widzę w nic nic szczególnego, ale to może dlatego, że ja nienawidzę, kiedy wyróżnia się jedno dziecko, kosztem innych  <histeryk> <histeryk> <histeryk> <histeryk> <histeryk> <histeryk> <histeryk> <histeryk>.
Ja bym wolała pooglądać jakieś problemy Basi niż Mateusza i Lilkę, którzy są jak dla mnie kompletnie bez emocji. Krystian Domagała bardzo się opuścił aktorsko do tego stopnia, że słuchanie go to dla mnie tortura. I gdyby mi ktoś nie napisał w skrócie, że te dzieciaki się kochają, to ja bym tego nie dostrzegła w ich przekazie.
No, ale widać, że Produkcja się na nich uparła, bo często ich promuje - ale nie mają dobrego odbioru, bo Krystian bardzo obniża loty tego wątku.

Offline Meg

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 534
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1274 dnia: Grudzień 21, 2019, 23:08:25 »

No i Basia im się tak "odnalazla", że znowu się zagubiła.. <bezradny> Ciekawe, ile ten jej pobyt na obozie będzie trwać..Kolejny cały sezon...? A może produkcja szuka kolejnej dziewczynki do tej roli? Albo nie mają koncepcji co z tą postacią zrobić. Ale wychodzi to dziwczanie, że w raczej nie za dużym przecież domu, nieletnia i jedyna latorośl Rogowskich , gdzieś się stale rodzicom zawierusza.. <smiech>
Oni chyba tną koszty na maxa. Dają coraz więcej mało znanych twarzyczek, pozbywają się dziatek, nie musza płacić wtedy gaży.
Tak po za tym to Maryś urodzin nie miała ciut pózniej niż w lecie? jakoś jej urodziny mi się z zimą kojarzą,czasami nie w święta się urodziła-24 grudnia??? to jakim cudem w wakacje obchodziła teraz urodziny  <smiech> <smiech> <smiech> <smiech> <smiech>