Autor Wątek: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)  (Przeczytany 92865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:13:21 »
Klaudiocha - jeśli rozmowa jest o "Kryminalnych" to ja się zawsze przyłączę do rozmowy  <ok> Zawsze!

Cytuj
To o czym piszę Jean było w DDTVN.

A ja napisałam, że gdzie było?  <mysli>

Cytuj
A ta scena jak się idą i odwracają była w tych wyobrażeniach Marka,one były Marka bo na niego wskazała kamera jak leżał na łóżku w szpitalu

Możliwe, aczkolwiek nikt nie jest pewien tego co ludzie nieprzytomni widzą czy odczuwają, zwłaszcza jeśli się nie budzą już nigdy...  <mysli>

Cytuj
A Basia jest w ciąży czy nie?

Zależy od interpretacji  ;)

Cytuj
Oni zaczynali pracę czy ją kończyli?

Hmmm, skoro szli na komendę a nie z komendy?  <mysli> <mysli> <mysli>

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:27:46 »
Klaudiocha - jeśli rozmowa jest o "Kryminalnych" to ja się zawsze przyłączę do rozmowy  <ok> Zawsze!
Bardzo mnie to cieszy ;D
Miałam dzisiaj oglądać "Tryptyk" ale stwierdziłam, że zrobię tak jak to było podczas emisji te trzy odcinki rozłożę na trzy tygodnie i zobaczę czy zmieni się moje nastawienie do nich ;) mimo, iż już znam historię.

Ogólnie ja nie wiem jak brać to zakończenie, czy właśnie jako sen Marka, czy to jak idą na komendę było prawdziwe, no kurde brakowało mi w ostatnich minutach dialogów jak cholera :(

Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 25, 2013, 16:42:35 »
Klaudiocha - jeśli rozmowa jest o "Kryminalnych" to ja się zawsze przyłączę do rozmowy  <ok> Zawsze!

Cytuj
To o czym piszę Jean było w DDTVN.
A ja napisałam, że gdzie było?  <mysli>
Właśnie tam,ps:Macie gdzieś ten materiał?Nie ma na ich głównej.
Cytuj
A ta scena jak się idą i odwracają była w tych wyobrażeniach Marka,one były Marka bo na niego wskazała kamera jak leżał na łóżku w szpitalu

Możliwe, aczkolwiek nikt nie jest pewien tego co ludzie nieprzytomni widzą czy odczuwają, zwłaszcza jeśli się nie budzą już nigdy...  <mysli>

Cytuj
A Basia jest w ciąży czy nie?

Zależy od interpretacji  ;)
A jak ty myślisz?
Cytuj
Oni zaczynali pracę czy ją kończyli?

Hmmm, skoro szli na komendę a nie z komendy?  <mysli> <mysli> <mysli>
Też się nad tym zastanawiam,jak myślisz?
I w ogóle skąd BiM przyjechali?

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 25, 2013, 18:10:48 »
Z domu pewnie przyjechali - niektórzy powiedzą zapewne, że z USG, na którym widzieli dziecko nienarodzone.
Mnie takie interpretacje i przypuszczenia na dłuższą metę męczą ;) Lepiej się skupiać na tym, co wiemy na pewno :)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 26, 2013, 23:20:53 »
Cytuj
Ale na kształt ostatniego odcinka ktoś musiał mieć wpływ... <mysli> Mam żal o to, że nie udało się dodać dziesięciu (słownie) minut, że tym razem nie skupiono się na prywacie , że doklejano jakieś śmieszne sceny na końcu odcinków, żeby udowodnić mi (widzowi), iż Mareczek nagle pojął, że chce Basie nie tylko lubić i szanować  <jezyk>
No właśnie cały szkopuł w tym, że nie było możliwości dograć więcej minut, nie było możliwości napisać odcinek od nowa...

O tym, że kończą z Krymami TVN poinformował MTL 1 kwietnia. Wszyscy wtedy pomyśleli, że to prima aprilis. Niestety 2 kwietnia ponowiono tę informację. Wtedy też została poinformowana ekipa, która właściwie już kręciła przedostatni odcinek i lada chwila miała zacząć ostatni.
Tak więc 2 kwietnia poinformowani a 21.04 był ostatni dzień zdjęciowy... Jedyne co zdążono to na chybcika dokręcić te kilka scenek Basiowo Markowych i tę emitowaną w DDTVN. Na wyrzucenie wszystkiego do kosza i robienie od nowa nie było pieniędzy i czasu.
TVN nie zgodził się na dodatkowe 10 minut, nie zgodzili się na nic. Po prostu serial potraktowali jak murzyna, który zdobył im złotą telekamerę, dał zarobić kasę i jak to zrobił to może spadać na bambus z dnia na dzień.
Swoim produkcjom nigdy czegoś takiego nie zrobili. Wręcz zawsze dokręcają jeszcze jakieś odcinki, "bo fani chcą". A tu, że robiła firma z zewnątrz no to potraktowali jak potraktowali.

Przerazili się złości fanów (wtedy małą rozróbę zrobiłyśmy, np. artykuł na pudelki :P ) to wymusili na zefirze podanie numerów do jakiś fanów żeby powiedzieli coś w DDTVN i takim sposobem znalazły się tam dwie wariatki określone jako "kobiety w żałobie". :P I wszyscy się tam podlizywali prowadzącym, aktorom, gwiazdom a my się poczułyśmy same jak gwiazdki i kulturalnie miałyśmy ich w nosie. Łącznie z tym, że Nigi na chwilę oderwała panią makijażystkę od Piaska by ta jej znalazła prostownicę.  <smiech>
Gdyby nie to, że zostałyśmy ubłagane przez zefira i ludzi z mtlu, by pójść i pokazać, że fani Krymów to nie głupi ludzie, to by TVN nic nie miał. Mieli po prostu cały serial, ekipę, wszystkich głęboko w poważaniu.

Dlatego to wszystko co jest na końcu jest głupio poklejone i wydaje się na chybcika, ale nie było po prostu innej możliwości... Gdyby od początku powiedzieli, że 8 seria to ostatnia, to scenarzyści rozpisaliby to całkowicie inaczej.
Miałam przyjemność oglądać 24.05 ten odcinek razem z twórcami... I naprawdę oni byli bardzo smutni że zostawiają fanów właściwie z niczym... Było im bardzo przykro, że nie mogli tego zakończyć inaczej, że wyszło jak wyszło...

Tak więc... to, że finał wygląda jak wygląda nie jest winą twórców...

Ostatnia Scena z Kryminalnych
Ta scenka to przede wszystkim podziękowanie dla fanów. Dlatego oni się potem odwracają wskazując palcami przed siebie, wskazują na fanów.
Czy to jako postacie filmowe czy jako aktorzy... To po prostu podziękowanie. :)
Nie wiem czy Baśka była w ciąży, ale Magda Schejbal wtedy na pewno. :D  Scenka jest ładna, przyjemna dla oka. Przede wszystkim pokazuje przyjaźń tej trójki i to co ich łączy dodatkowo czyli komendę.... Taki symbol święta trójca kryminalna i komenda :P
Plus potem zwrócenie się ku fanom. :)
Lubię tę scenkę. :)

Fajnie Klaudia, że się skusiłaś na obejrzenie, że dotrwałaś do końca i że chyba Krymy zdobyły kolejnego sympatyka. :D

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 27, 2013, 13:33:41 »
Ta scenka jest dużo fajniejsza od scenek kończących Krymów, długość ta sama więc wolałabym, żeby właśnie coś takie wkleili niżeli to co zrobili.
Serial był świetny, każdy odcinek wciągał, każda sprawa interesowała jeszcze bardziej, więc jest mi podwójnie przykro, że został tak beznadziejnie zakończony, taki serial powinien również mieć swoje wielkie zakończenie z pompą.  <szczerzy_sie>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 27, 2013, 19:46:16 »
Cytuj
Ta scenka to przede wszystkim podziękowanie dla fanów. Dlatego oni się potem odwracają wskazując palcami przed siebie, wskazują na fanów.

Ok, ale ja tego tak nie odebrałam. Nie wiedziałam jak interpretować. I albo jestem za głupia albo nie zasłużyłam na miano "fana"...no może ewentualnie sympatyka.  Właściwie to już przywykłam :D

Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 27, 2013, 21:33:40 »
Rozczula każdego fana:(Też ją inaczej interpretuje.)
Kryminalni - Zostawcie Titanica
"Nieprawda, że już nie ma ich.
Oni płyną, tylko wolniej.
Tak jak wolno płyną sny."
Ponawiam pytanie:
Która z Was miała w ręce scenariusz sto drugiego odcinka?Co w nim było?Albo przynajmniej jakiś kawałek by ta osoba sobie przypomniała.

Offline Justyś

  • Diabełek :-)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpień 27, 2013, 21:46:46 »
Kryminalni to moje największe serce seriali.
Interpretując każdy filmik - brakłoby nam czasu ;-) Każdy miał jakieś przesłanie, każdy autor filmiku, tworząc go, próbował inspirować się przeżyciami i emocjami.
102? z tego co wiem było 101, urwali nagle, ale czy był w ogóle scenariusz 102? ??? ??? pytanie pozostawiam do odpowiedzi dla osób wiedzących.
"Najgorsza rzecz w życiu kobiety to czekanie, aż mężczyzna rozumu nabierze" - Lucy, "Ranczo"

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:49:31 »
Cytuj
tego co wiem było 101, urwali nagle, ale czy był w ogóle scenariusz 102?

Był. Niestety przeczytałam fragment :P

Cytuj
Serial był świetny, każdy odcinek wciągał, każda sprawa interesowała jeszcze bardziej, więc jest mi podwójnie przykro, że został tak beznadziejnie zakończony, taki serial powinien również mieć swoje wielkie zakończenie z pompą.  <szczerzy_sie>
Dlatego wszyscy są tym zawiedzeni. Ale żeby zrobić zakończenie z pompą trzeba by wywalić cały scenariusz odcinka 101 do kosza i napisac go od nowa. Na to nie było czasu i pieniędzy... Zwłaszcza, że znaczna część zdjęć była już zrealizowana.
Jakby debilny TVN na początku przyznawania 8 serii powiedział, że to ostatnia, nie byłoby problemu a tak to... Wyrolowali wszystkich. Tak po prostu. Nie dając nawet szansy na porządny finał.


Cytuj
Ok, ale ja tego tak nie odebrałam. Nie wiedziałam jak interpretować. I albo jestem za głupia albo nie zasłużyłam na miano "fana"...no może ewentualnie sympatyka.  Właściwie to już przywykłam :D
Ojejku przecież każdy sobie może interpretować jak chce...

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 28, 2013, 19:04:50 »
BlackTiger, i jak miał wyglądać ten 102 odcinek? ;)

TVN postąpił jak ...  <histeryk> z tego co czytałam serial miał masę fanów (a teraz po tylu latach zyskał i mnie <szczerzy_sie>) więc fani zasługiwali na coś więcej niżeli tylko na to co dostali w końcówce ostatniego odcinka, nie wiadomo czy Baśka w końcu była z Markiem, czy w końcu Marek przeżył, tylko ot tak wklejone zdjęcia, przykro patrzeć na tą końcówkę.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:33:42 »
Pamiętam tylko tyle, że Marek przeżył i tam takie fajne scenki między Trójcą były.


TVN to gnomy i tyle. Dlatego ich trza unikać :P

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:34:45 »
Czyli scenarzyści mieli w planach 9 sezon? ;)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:46:11 »
Mieli i prawdopodobnie chcieli by 9 był ostatnim.
Oni też nie chcieli już za bardzo przedłużać, bo źle im się współpracowało z TVNemm, ale no chcieli uczciwie postawionej sprawy a nie potraktowania jak ostatnie szmaty.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:51:56 »
Tym bardziej szkoda, że wyszło jak wyszło. To było nie fair zagranie TVN'u.
Nie mniej jednak mimo tego zakończenie, ogólne wrażenia dotyczące serialu mam bardzo dobre!  <rumieniec> Najważniejsze - obsada! Rewelacyjna! Warszawa - super, ukazanie Gdańska czy Śląska również sympatycznie wyszło, do tego muzyka  <serduszka> pokazali, że jednak można stworzyć polski kryminalny serial na poziomie! <mruga> No i najważniejsza fabuła, każdy odcinek dotyczył innej sprawy i to było bardzo dobre! Tym bardziej miałam większą ochotę na oglądanie kolejnych odcinków i kolejnych spraw. <szczerzy_sie>