Autor Wątek: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)  (Przeczytany 92865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 11, 2013, 14:32:13 »
Jeszcze nie oglądałam "Dotyku śmierci" ale może zaraz sobie włączę ;)
W pierwszym odcinku, w którym pojawił się Dumicz jak dla mnie nie był wkurzający, zarozumiały fakt, pokazał, że lubi rządzić, ale po za tym to mi się spodobał <haha> Dumicz już w pierwszym odcinku wczuwa się w policyjną robotę, sam powiedział, że chce być obecny podczas każdego etapu śledztwa, tylko chyba mu się profesje pomyliły <haha>

A co z Wiśniewską? Nie będzie się już pojawiała? ;)

Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 11, 2013, 15:25:06 »
Wiśniewska-niezapomniany symbol serialu.
Ja tam lubiłem Dumicza i to jego rozpaczkowywanie się na wszytskie strony  <smiech>
Kryminalni po litewsku:
https://www.youtube.com/watch?v=CLKLzEYq78Q
 

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 11, 2013, 19:47:43 »
A co z Wiśniewską? Nie będzie się już pojawiała? ;)

Czasami będzie, ale głownie aby pomóc w czymś Adamowi, coś dla niego poszperać (zobaczysz dlaczego...), ale nie będzie już pracować z naszymi kryminalnymi. Raz spotkają się w parku oboje na przykład gdzie Wiśniewska będzie uroczo wyglądać w słońcu - zdaniem Zawady  ;D

Po obejrzeniu 13 odcinka Kryminalnych w wersji litewskiej (koniecznie chciałam zobaczyć litewskiego Pawełka :D) dochodzę do wniosku, że tam szybciej miedzy dwójką  bohaterów coś zaiskrzy. Naszej Baśce nasz Marek nie robił warkoczyków z włosów, w ogóle się włosami nie bawił :D

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 11, 2013, 20:32:20 »
W ogóle litewscy kryminalni są bardzo fajni :D
Wybrali super aktorów i dobrze też, że wzięli młodszego inspektora, bo przez to będzie więcej uczestniczył w akcjach. Bardzo podoba mi się ta wersja,
Widać, że kto Krymów nie zrobi to będzie to super. A i bazując na doświadczeniach naszych, można ulepszać. <lubieto>

Tylko oczywiście też kwas z tym jest. Bo prawa do Krymów ma MTL i TVN. No i oczywiście TVN bez konsultacji z MTLem, sprzedali prawa do serialu na Litwę... A podział za odsprzedaż praw powinien iść na dwie firmy. Tymczasem TVN całość zachapał sobie.
No ale cóż po ludziach z tej stacji wiele spodziewać się nie można.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 11, 2013, 20:40:08 »
A to nie można dojść sprawiedliwości jakoś? 

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 11, 2013, 20:41:14 »
Raz spotkają się w parku oboje na przykład gdzie Wiśniewska będzie uroczo wyglądać w słońcu - zdaniem Zawady  ;D
Czyli coś między nimi zaiskrzy? <haha> Tak, tak wiem wszędzie węszę romans  <okularnik>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 11, 2013, 20:46:06 »
Raz spotkają się w parku oboje na przykład gdzie Wiśniewska będzie uroczo wyglądać w słońcu - zdaniem Zawady  ;D
Czyli coś między nimi zaiskrzy? <haha> Tak, tak wiem wszędzie węszę romans  <okularnik>
Między nimi to od początku iskrzy.  <haha>
W sumie można tak powiedzieć, bo to taka ciekawa scenka będzie jakby faktycznie mieli się ku sobie.  <haha>

A to nie można dojść sprawiedliwości jakoś? 
Nie wiem, możliwe że tak. Przynajmniej ja bym dochodziła swego.
Wiadomo jednak jak nasze cudne sądy działają...

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 11, 2013, 21:15:51 »
Raz spotkają się w parku oboje na przykład gdzie Wiśniewska będzie uroczo wyglądać w słońcu - zdaniem Zawady  ;D
Czyli coś między nimi zaiskrzy? <haha> Tak, tak wiem wszędzie węszę romans  <okularnik>
Między nimi to od początku iskrzy.  <haha>
W sumie można tak powiedzieć, bo to taka ciekawa scenka będzie jakby faktycznie mieli się ku sobie.  <haha>
Oooo, czyli dobrze coś tam na początku kombinowałam ;D W sumie przed pojawieniem się Marty bardzo chciałam, żeby byli razem, potem wiadomo odcinek "Miasteczko" i całym sercem była za duetem Marty i Adama  <serduszko> ale teraz kiedy jej nie ma mógłby spróbować sobie ułożyć życie z Wiśniewską.
A jak tam będzie z Pawłem? Do samego końca Zawada będzie się nim opiekował? Będzie się starał o pełne prawa do opieki nad nim?

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 11, 2013, 21:18:26 »
Z Pawłem to schrzanili sprawę. No ale zobaczysz... Tak czy siak nie podoba mi się to jak została ta sprawa pokierowana.

Nie no więcej takich scenek Zawadowo - Wiśniewskowych chyba nie będzie, aleee zawsze sobie można dopwiedzieć, że coś jest na rzeczy i że potajemnie się spotykają.  <haha>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 12, 2013, 07:46:57 »
Nie no więcej takich scenek Zawadowo - Wiśniewskowych chyba nie będzie, aleee zawsze sobie można dopowiedzieć, że coś jest na rzeczy i że potajemnie się spotykają.  <haha>

Dobre  <smiech>
Można napisać opowiadanie  <skacze>
Jeszcze nie oglądałam "Dotyku śmierci" ale może zaraz sobie włączę ;)

W "Dotyku śmierci" po raz pierwszy patolog wychodzi "na powierzchnię". Genialna postać kreowana przez Ferencego, ze specyficznym poczuciem humoru. Odcinek bez wizyty u niego jest odcinkiem straconym  ;D W każdym razie czegoś mu brakuje.
"Jakie duszenie? człowieku?! Przecież on nie ma szyi!"
"Złamany palec już nastawiłem"

"Zróbcie coś, bo za chwilę trafi do mnie" - i to jest chyba tekst z tych odcinków, przy których jesteśmy ... <slucha> <zniecierpliwiony>
A jeszcze lepsze jest to, że kompletnie nie boi się Zawady, nie boi się mu coś powiedzieć, wygarnąć czy zasugerować. Tak jak to było, kiedy Adaś nie chciał chodzić na rehabilitację ;)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 12, 2013, 08:42:34 »
Patolog...  <serce>
Uwielbiam Ferencego jako aktora i tu jego rolę też wielbię. Szkoda, że bardziej te wątki "patologowe" nie były rozwinięte, ale za każdym razem, gdy on się pojawiał to było świetnie. :)

Cytuj
Można napisać opowiadanie  <skacze>
No co... :P Można. Seria, to wszystko można  <smiech>

Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 12, 2013, 12:45:24 »
Przypomniały mi się kilka akcji z "Kryminalnych" i czy możecie mi przypomnieć w których odcinkach były:
-Odcinek jak Wiśniewska wsiada w ciemną noc do samochodu,czy coś  <mruga> w sumie to jest scena jak ona ciemną nocą stoi przy samochodzie.
-Odcinek z Bogdanem Łazuką
-Z jakiego odcinka jest scena nad Wisłą jak to Basieńka dogadała takiemu umundurowanemu policjantowi jakąś ciętą ripostą.
-Odcinek z słowami Marka do Basi:
"Odznaka super gliny,dla super dziewczyny"
-Odcinek jak to była jakąś sprawa rodzinna i mały chłopiec na czerwonym rowerze omal nie wjechał w Basię.
-Taki odcinek jak to był jakiś pożar,wyjazd,jakieś dziecko strzelało,byli Szczepan i Zuzia były zielone plenery(nie Egzamin),i potem Marek chyba mocno przytulił do siebie jakąś dziewczynkę blisko ogniska.
Ten motyw z Markiem to chyba z innego odcinka był ale głowy sobie uciąć nie dam  <haha>
-Taki moment z słowami Baśki chłopaków "Do wozu!",który to odcinek?
-Który to odcinek z rozmową Marka i Basi w jego czy tam policyjnym aucie(chyba nawet kończący się nią)jak to on miał na sobie czarną koszulkę a ona tą swoją charakterystyczną kurteczkę.
-Odcinek z uspokajającym pocałunkiem Marka i Basi  <calus>
- Basieńka na całą dobę to Wpływ Merkurego?
-Scena z Brodeckim w plenerze bez koszulki,który to?
-Basia gadająca z rybami i kotem :)
Koniec litanii  :)
A i Patologa uwielbiam chociaż jak ten serial był w rozkwicie to moja Mama mówiła na niego "zimny chirurg" i nie wiedziałem o co chodzi.Rola jak z dobrego amerykańskiego kryminału,mieliśmy swój element i "Kości" a może nawet "CSI"  <smiech>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:39:52 »
Cytuj
Odcinek jak Wiśniewska wsiada w ciemną noc do samochodu,czy coś  <mruga> w sumie to jest scena jak ona ciemną nocą stoi przy samochodzie.

Tylko Bagno przychodzi mi do głowy

Cytuj
Odcinek z Bogdanem Łazuką

No, to akurat nie jest ciężko sprawdzić Ale powiem: Przez szybę

Cytuj
Z jakiego odcinka jest scena nad Wisłą jak to Basieńka dogadała takiemu umundurowanemu policjantowi jakąś ciętą ripostą.
Może też Bagno? Ale nie wiem czy to do Szczepana to była cięta riposta
A może to coś z nowszych odcinków?

Cytuj
-Odcinek z słowami Marka do Basi:
"Odznaka super gliny,dla super dziewczyny"

Brrr..chyba 3 odcinek od końca....

Cytuj
-Odcinek jak to była jakąś sprawa rodzinna i mały chłopiec na czerwonym rowerze omal nie wjechał w Basię.

Jubiler

Cytuj
aki odcinek jak to był jakiś pożar,wyjazd,jakieś dziecko strzelało,byli Szczepan i Zuzia były zielone plenery(nie Egzamin),i potem Marek chyba mocno przytulił do siebie jakąś dziewczynkę blisko ogniska.

Opowiedz mi bajkę? Ale to było zimą, chociaż była dziewczynka, którą Marek przytulał.


Cytuj
-Taki moment z słowami Baśki chłopaków "Do wozu!",który to odcinek?

Egzekucja

Cytuj
-Scena z Brodeckim w plenerze bez koszulki,który to?

Boże, gdzie to było? Jest  w ogóle coś takiego?   <rumieniec>

Cytuj
Basieńka na całą dobę to Wpływ Merkurego?

Tak

Cytuj
-Odcinek z uspokajającym pocałunkiem Marka i Basi

Na śpiocha

Niezła prowokacja :P

Cytuj
-Basia gadająca z rybami i kotem

Przez szybę

Potraktowałam to jak dobry quiz, ale trzeba czytać posty innych, w nich dużo informacji jest  <tak>

Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 12, 2013, 14:04:05 »
Dziękuje Bardzo :)

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 13, 2013, 13:06:32 »
Znowu sprawa dwuczęściowa, czyli "Dotyk śmierci" i "Eksperyment" dużo Dumicza co oczywiście na plus  <rumieniec> tylko kurde jaki on jest nachalny <haha> non stop proponuje Baśce kolację, no ale w sumie to dobrze, przynajmniej chce się do niej zbliżyć, być może i coś więcej więc działa, a taki Mareczek to co? No siedzi z założonymi rękami za biurkiem <haha> Jeżeli chodzi o spięcie między nim a Dumiczem, to no cóż prokurator jest nowy i mógł zareagować tak jak zareagował, Baśka i Adam pracują z nim już dużo dłużej i wiedzą jak traktuje swoją pracę. Dobrze, że koniec końców Dumicz go przeprosił <szczerzy_sie>

Szczepcia kocham  <serduszko> jest po prostu genialny w tym wszystkim, w I sezonie podobała mi się jego postać, ale nie pojawiał się na tyle często żebym mogła go uwielbiać <haha> a teraz kiedy jeździ i zgarnia podejrzanych, przesłuchuje ich i tak dalej to po prostu go uwielbiam, nie wspomnę już o duecie z Zuzią  <rumieniec> wtedy to po prostu bajka!

Szczepan: I beret na łeb załóż bo Ci kompletnie mózg wymrozi
(...)
Szczepan: W głowę Ci nie zimno?
Ktoś: A Ci?
Szczepan: Mi nie bo jeszcze trochę włosa mam.


No czyż on nie jest genialny?  <serce> Te jego docinki a nawet ten śmiech są rozbrajające.  <naukowiec> Teraz wystarczy, że go zobaczę a buzia sama mi się cieszy.

W "Dotyku śmierci" po raz pierwszy patolog wychodzi "na powierzchnię". Genialna postać kreowana przez Ferencego, ze specyficznym poczuciem humoru. Odcinek bez wizyty u niego jest odcinkiem straconym  ;D W każdym razie czegoś mu brakuje.
A jeszcze lepsze jest to, że kompletnie nie boi się Zawady, nie boi się mu coś powiedzieć, wygarnąć czy zasugerować. Tak jak to było, kiedy Adaś nie chciał chodzić na rehabilitację ;)
O tak! Patolog to genialna postać!  <zawstydzony> Miło było go zobaczyć na komendzie, a nie tylko wśród trupów.
Jak to sam w tym odcinku powiedział: Chociaż raz przydałem się w świecie żywych.
I uważam tak samo jak Jean, że odcinek bez Patologa jest nijaki, a od razu jak się pojawia ma w sobie to coś, w pierwszych odcinkach to całe prosektorium, ten Patolog, ta jego praca mnie przerażały (reagowałam jak Baśka <haha>) a teraz przez pół odcinka wyczekuje kiedy w końcu on się pojawi.
Sceny w których rozmawiał z Zawadą o tej rehabilitacji były super! I bardzo dobrze, że nie bał mu się powiedzieć swojego zdania, w ogóle bardzo się cieszę, że później Adam zaczął walczyć o tą nogę, że się nie poddał. ;)