Autor Wątek: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)  (Przeczytany 92860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« dnia: Lipiec 27, 2013, 17:17:04 »
KRYMINALNI
(od 27 lipca do 2 sierpnia)


Jeśli jest zbrodnia; musi być kara. To żelazna zasada komisarza Zawady i jego zespołu. Najlepsi w swoim fachu, bezkompromisowi w dochodzeniu do prawdy gliniarze rozwiązują kolejne zagadki kryminalne. Jest tu intryga, śledztwo, poszlaki, fałszywe tropy i zaskakujące zwroty akcji. Serial "Kryminalni" doskonale wpasowuje się w konwencję klasycznego kryminału. Akcja"Kryminalnych" rozgrywa się współcześnie w Warszawie. Każdy odcinek serialu stanowi zamkniętą całość, w każdym policjanci pracują nad rozwiązaniem innej kryminalnej zagadki. Śledztwa, prowadzone przez komisarza Zawadę dotykają problemów, którymi emocjonuje się większość Polaków; brak poczucia bezpieczeństwa, obojętność otoczenia, bezkarność bandytów, bezradność pokrzywdzonych. Sprawy niemal wprost wyjęte z najnowszych akt śledczych.
Serial opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego stołecznej policji. Główny bohater, komisarz Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Bezkompromisowy dla przestępców, oddany swojej pracy i uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Do zespołu Zawady należy dwoje młodych policjantów. Marek Brodecki: dynamiczny i pełen zaangażowania;prawa ręka; komisarza Zawady. Rzetelny i odpowiedzialny. Nową siłą w zespole jest podkomisarz Basia Storosz, która tuż po szkole trafia do Policji. W Wydziale Kryminalnym zdobywa pierwsze szlify w tym niełatwym zawodzie.


Zapraszam wszystkich do oglądania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami! <usmiech>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2013, 22:02:00 »
Ale tłumy ...niech no się tylko dopcham  <smiech>
Nie będę się tu znęcać znowu i powtarzać, że jak dla mnie serial trwał co najmniej o dwie serie za długo a to, co zrobili z tzw. "miłością" Marka i Baśki woła o pomstę do nieba. Serial był genialny, do dziś pamiętam pierwszy odcinek emitowany w telewizji. Po prostu pamiętam ten dzień. Zaczęłam oglądać dla Zawady i właściwie tak już zostało.
II seria jest dla mnie najbardziej genialna. Ulubionym odcinkiem jest historia Małeckich - te dialogi to po prostu perełki. Ubóstwiam odcinki w których maczał palce Andrzej Gołda. Każdy jeden.
Tryptyk to arcydzieło - peany mogłabym godzinami wznosić. Zostawię sobie na deser.  :P
A na przystawkę - Baśka. Genialna postać kobieca...jej droga do sukcesu, do zyskania uznania kolegów. Baśka jest najpierw...trochę zbyt pewna siebie, potem skromna i chwilowo niepewna siebie, potem zaś skromna i coraz bardziej pewna swoich możliwości (i słusznie) a na końcu jest jedynie pyskata. To co zrobili z Baśką też woła o pomstę w niebiesiech. "Nie mogę pracować z Markiem...bo se sam nagrabił...to się będę wyżywać na tych CBŚ, bo mi raz wleźli na mój teren" ::)
A jest taki piękny basiny pierwszy sezon <serduszka>, drugi i trzeci, gdzie Basia wręcz jest mózgiem operacji i wspiera Marka emocjonalnie. To jest piękne, że ona, chociaż też przeżywa postrzelenie Adama , potrafi o wszystkim pomyśleć...w tym o tym, żeby to Marko czuł się szefem.
Taka Baśka jest dla mnie the best.
Marek to skończony dupek. Po historii z Natalią się w tym utwierdziłam całym sercem.
A tak w  ogóle w tych wszystkich przyjacielskich scenach...naprawdę brakowało mi szczerej rozmowy Baśki i Marka o wydarzeniach na Śląsku.
Właściwie to wielu rzeczy mi tam brakuje.
Na razie skończyłam  <boi_sie>


Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2013, 22:35:41 »
Ja postaram sie tu coś napisać szerzej... ale nie mam po prostu teraz czasu. Powiem szczerze, ze nie wiem w co łapki włożyć... No nic może jutro lub w poniedziałek uda się.

Tak czy siak Krymy są the best i bezsensu że się szybko skończyły i to z fermentem :(

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2013, 13:06:24 »
O, ja też miło wspominam ten serial <usmiech>
Tak naprawdę to od niego zaczęła się moja forumowo-serialowa kariera. To właśnie z jego powodu zalogowałam się na pierwsze forum <jezyk>
Taką wielką fanką, która pamięta, co w której serii było, to ja nie jestem, ale najważniejsze mam w pamięci: naszych bohaterów - trójka ludzi z krwi i kości, mających wady i zalety (Jean coś wyżej napomknęła), najważniejsze sprawy (faktycznie "Tryptyk" wybija się na czoło", przygnębiające z jednej strony, uspokajające z drugiej, piękne "Gnossienne nr 3" Erica Satie do dzisiaj często gości w moich głośnikach - od razu widzę Baśkę przywiązaną do łóżka i trumnę, którą z wielkim pietyzmem, niemal z namaszczeniem przygotowuje dla niej, na jej oczach Grabarz, no i te jego palce sunące po klawiszach pianina... brrr!

Erik Satie: Gnossienne n? 3

tryptyk śląski: znalezienie laptopa

Tyle się działo w "kryminalnych", że... nie wiadomo o czym pisać <haha>

O i Jacek był - antagonista Marka  w "konkurach" o względy Całodobowej Basieńki <haha>
Pamiętam, że na forum dwie frakcje się na ten temat utworzyły, każda zażarcie broniąca "swojej" pary, dochodziło wręcz do dantejskich scen pod tym względem <smiech>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2013, 17:06:41 »
Nigdy jakoś nie miałam czasu obejrzeć chociaż jednego odcinka Kryminalnych a później jak już miałam czas to nie miałam motywacji i tak oto dzisiaj ze względu na maraton zaczęłam oglądać i już 4 odcinki są za mną ;D serial zapowiada się super! Odcinki do samego końca trzymają w napięciu!
Zawada i Marek to świetny duet! Co prawda przez cały pierwszy odcinek wyczekiwałam Baśki i doczekałam się dopiero na końcu, ale w sumie lepsze to niż nic ;D przyszła taka biedna, przestraszona w dwóch kucyczkach - uroczo!  <serduszko>

Na pewno nie zaprzestanę oglądania i wszystko pomalutku będę nadrabiała. ;)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2013, 18:34:06 »
Cytuj
przyszła taka biedna, przestraszona w dwóch kucyczkach - uroczo!  <serduszko>

Wystraszony kurczak  <haha>

Za co uwielbiam Kryminalnych? Po prostu za to, że byli. Kryminalni to kilka lat fajnego życia, nowe znajomości, przygody, forum... Znajomości właściwie trwają do dziś. Oczywiście już to wygląda trochę inaczej, bo każde z nas ma swoje dorosłe życie, ale jakiś kontakt jest cały czas.

Kryminalni to też "serial od kuchni" czyli podróże na plan, obiadki w barbusie, pogawędki z aktorami i wygłupy z "czarnymi żmijkami". Wtedy każda podróż do Warszawy była magiczna.

Poza tym jak dla mnie Kryminalni od początku do końca byli świetni. Owszem te końcowe sezony były słabsze, ale nie było tragicznie. Lubiłam oglądać i zawsze dobrze się bawiłam. Jedynie ostatni sezon jest trochę schrzaniony przez to, że TVN nagle zakończył współpracę z Krymami i nawet scenarzyści nie mieli możliwości napisać porządnego finału... 

Uwielbiałam i Zawadę i Baśkę i Marka. :D Świeta Trójca zawsze dawała radę. Przekomarzanki Baśkowo Markowe były urocze i szkoda że to potem trochę zanikło.

Szczepan czyli jak dla mnie najlepsza rola Karolaka. Miał kapitalne teksty.

Zuzia która wnosiła taką świeżość i delikatność.

Z ról gościnnych to ulubioną jest postać Grabarza a  z odcinków Tryptyk Śląski... <3 <3 <3 Wszyscy do dziś śmieją się ze mnie, że to moje ulubione rzeczy i że powiedziałam to w telewizji.  <smiech>
Wykorzystana wtedy muzyka Erica Satie do dziś często gra w moich głośnikach.

Kryminalni to dla mnie tyle wspomnień zwłaszcza "poza telewizyjnych" że trudno mi to wszystko ogarnąć :D



Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2013, 18:56:21 »
Klaudia - szczerze zazdroszczę. Chciałabym tak zapomnieć o czym byli "Kryminalni" i obejrzeć. To super przygoda.
Oglądaj i dziel się spostrzeżeniami. Ech, jakie fajne rzeczy są przed Tobą  <serduszko>
Ale strony świata już się chyba nauczyłaś odróżniać intuicyjnie?  :D

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2013, 19:50:37 »
Ale strony świata już się chyba nauczyłaś odróżniać intuicyjnie?  :D
Tak, tak już się nauczyłam je odróżniać <haha>
Swoją drogą jeżeli jesteśmy przy tym temacie to ta wprawa Marka i Baśki była suuuper!  <serduszko> I albo już jestem przewrażliwiona albo ona jakoś posmutniała kiedy Marek powiedział jej, że się nie wyspał bo syn miał zapalenie ucha?  <zawstydzony>

Z pewnością będę się dzieliła spostrzeżeniami! ;)

Cytuj
przyszła taka biedna, przestraszona w dwóch kucyczkach - uroczo!  <serduszko>

Wystraszony kurczak  <haha>
Zawada: (...) a dostaje jakiegoś wystraszonego kurczaka <haha>
Chyba już powoli będzie zmieniał zdanie o tym wystraszonym kurczaku w osobie Baśki :D

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:25:19 »
Swoją drogą jeżeli jesteśmy przy tym temacie to ta wprawa Marka i Baśki była suuuper!  <serduszko> I albo już jestem przewrażliwiona albo ona jakoś posmutniała kiedy Marek powiedział jej, że się nie wyspał bo syn miał zapalenie ucha?  <zawstydzony>

Ja mam zawsze problem z określeniem emocji Baśki w tamtym momencie w samochodzie. Jak dla mnie to bardziej jej było głupio. Zasugerowała, że balował całą noc...skąd mogła przypuszczać, że taki młody facet ma dziecko. A potem jeszcze te spojrzenia na twarz Marka, na ręce, na twarz, na ręce. Gdyby miał coś na palcu to byłoby jej łatwiej  ;D
Czy była smutna? Może...ale wtedy Baśce Marek bardziej imponował niż się podobał. W każdym razie ja jestem zwolennikiem takiej teorii.
"Jubilera" kręcono jako odcinek pierwszy, wyemitowano jako czwarty. To widać...nie tylko patrząc na przyrodę. Kiedy cała trójka śledzi Tomecką w odcinku 2, Baśka wraca samochodem do Warszawy. Wraca za kierownicą.
Trzy odcinki później Marek pyta Baśkę czy umie prowadzić.

Zawada przekona się szybciej niż myślisz, że Barbara to nie tylko wystraszony kurczak. Już niedługo Storosz mu zaimponuje <tak>

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2013, 22:40:25 »
Do momentu tej ich podróży samochodem byłam przekonana, że Marek ją tylko imponuje ale jednak potem stwierdziłam, że on może się jej podobać, ten sam wyraz twarzy (jak wtedy dowiedziała się o jego dziecku) miała wówczas gdy w 5 albo 6 odcinku Marek rozmawiał z kimś przez telefon i pytał o Krzysia. Baśka musiała jakoś być zazdrosna ;D

Odcinek "Jubiler" był naprawdę bardzo ciekawy, chociaż mi chyba najbardziej jak dotąd podobał się odcinek "Wspólnicy". Wspólnie z żoną Tomecki wszystko sobie pięknie wykombinował, swoją drogą myślałam, że właśnie to ten łysy jest Tomecki, a tu później takie zaskoczenie. <haha>

"Jubilera" kręcono jako odcinek pierwszy, wyemitowano jako czwarty. To widać...nie tylko patrząc na przyrodę. Kiedy cała trójka śledzi Tomecką w odcinku 2, Baśka wraca samochodem do Warszawy. Wraca za kierownicą.
Trzy odcinki później Marek pyta Baśkę czy umie prowadzić.
A wiesz, że nawet na to nie zwróciłam uwagi, chociaż dzisiaj oglądałam te odcinki <haha> Gapa ze mnie  <zawstydzony>

Zawada przekona się szybciej niż myślisz, że Barbara to nie tylko wystraszony kurczak. Już niedługo Storosz mu zaimponuje <tak>
Chyba już się do niej przekonał kiedy udało jej się złapać Kaktusa, co prawda nie pochwalił jej za to, jak za na przykład tego MMSa w tym samym odcinku, czy jak łączyła w poprzednich odcinkach kilka spraw, to jednak mam wrażenie, że tym złapaniem Kaktusa najbardziej sobie zaplusowała u Zawady. ;)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2013, 23:06:15 »
Ja z pierwszego sezonu oprócz np. Jubilera, bardzo lubię odcinek "Klub".
Jest np. taka fajna scenka jak Baśka schodzi po schodach i macha sobie torebką w rytm muzyki :D

A ze "Wspólników" to jest wspaniały dialog:
Marek: Za miękka.
Adam: No ale za to ile wdzięku.
Marek: Z wdziękiem to do akwizycji, nie do policji.

I jeszcze w którymś było:
"Państwo z Wyborczej?"
"Nie ze Stołecznej"



Ja jako swatająca Baśkę i Marka twierdzę, że wystraszony kurczak od początku podkochiwał się w panu podkomisarzu :D

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:01:08 »
Cytuj
Do momentu tej ich podróży samochodem byłam przekonana, że Marek ją tylko imponuje ale jednak potem stwierdziłam, że on może się jej podobać, ten sam wyraz twarzy (jak wtedy dowiedziała się o jego dziecku) miała wówczas gdy w 5 albo 6 odcinku Marek rozmawiał z kimś przez telefon i pytał o Krzysia. Baśka musiała jakoś być zazdrosna ;D

Zazdrosna owszem, ale bardziej, moim zdaniem, chodziło o to, że ciągle nie jest wtajemniczona w pewne rzeczy czyli nadal nie jest pełnym członkiem zespołu czyli ma się do niej ograniczone zaufanie. Może i Marek się jej od początku podobał, ale naprawdę zakochania od pierwszego odcinka to ja nie widzę ani zazdrości.

Ja wiem, że niektórzy łączą w pary wszystko co się rusza (już nawet Czechowską i Wątrobę z W11 ktoś połączył  :o :o :o :D), ale ja zwykle podchodzę z rezerwą. Chociaż zdaję sobie sprawę, że scenarzyści wszystko są w stanie zrobić by zadowolić widzów.
Jak ja widzę tę całą miłość basino - markową opowiem kiedy Klaudia dojdzie do "Diamentów Cichego" <tak> To świetny moment.

Cytuj
Chyba już się do niej przekonał kiedy udało jej się złapać Kaktusa, co prawda nie pochwalił jej za to, jak za na przykład tego MMSa w tym samym odcinku, czy jak łączyła w poprzednich odcinkach kilka spraw, to jednak mam wrażenie, że tym złapaniem Kaktusa najbardziej sobie zaplusowała u Zawady. ;)

Z pewnością - choć tego nie przyznał. Obu kopara opadła, bo właściwie nie trzeba było ganiać po dachach, żeby złapać jednego studenta. Laska została przy aucie, bo do akcji z panami policjantami się nie nadaje, no i proszę.
Ale mnie nie o tę sytuację chodziło. Jesteś blisko. Potem pozycja, że tak powiem, Baśki w zespole znacząco się zmieni ;)

Cytuj
Szczepan czyli jak dla mnie najlepsza rola Karolaka. Miał kapitalne teksty.

Tylko Szczepan potrafił znaleźć drzewo w lesie  :D

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:18:05 »
Cytuj
Jak ja widzę tę całą miłość basino - markową opowiem kiedy Klaudia dojdzie do "Diamentów Cichego" <tak> To świetny moment.
Bo oni to popsuli... Potem jeszcze ta Natalia a potem nagły koniec i brak możliwości normalnego wyprowadzenia sytuacji... Ech no ale w początkowych sezonach był potencjał. Ja lubię łączyć w pary. Takie moje hobby, dla danej pary najprzyjemniej mi się ogląda, nawet jeśli mają być tylko przyjaciółmi. :D

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:32:46 »
Oni popsuli, w sensie, kto?
Między tą dwójką iskrzyło strasznie, piąty sezon to był idealny moment na eksplozję supernovej, ale...
Żałuję, że w serialu Baśka niby była przeznaczona Markowi. To dupek. ja byłam za Jackiem, choć oczywiście, na wyraźne życzenie większości widzów, twórcy zrobili z niego sztywniaka, zazdrośnika, fajtłapę i nie wiadomo co jeszcze.
Ale nie rozwijam wątku, bo chcę, żeby Klaudia mogła z nami o tym gadać:)

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Kryminalni (od 27 lipca do 2 sierpnia)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2013, 20:23:33 »
Ja z pierwszego sezonu oprócz np. Jubilera, bardzo lubię odcinek "Klub".
Jest np. taka fajna scenka jak Baśka schodzi po schodach i macha sobie torebką w rytm muzyki :D
O tak! Ten odcinek też był fajny! I zejście Baśki po schodach było mega! Uroczo tak machała tą torebeczką i z wdziękiem ruszała się po tych schodach <haha>

A ze "Wspólników" to jest wspaniały dialog:
Marek: Za miękka.
Adam: No ale za to ile wdzięku.
Marek: Z wdziękiem to do akwizycji, nie do policji.
Obaj byli sceptycznie do niej nastawieni. Obaj byli na "nie" jak tylko pojawiła się na komendzie, a teraz proszę obaj przekonują się, że jednak coś z niej będzie, że jednak potrafi mieć głowę na karku i potrafi szybko i logicznie myśleć. ;)

I jeszcze w którymś było:
"Państwo z Wyborczej?"
"Nie ze Stołecznej"

To było w odcinku "Bagno" który swoją drogą też był ciekawy <haha> jak każdy, który do tej pory obejrzałam ;D już zaraz będę kończyła I sezon <szczerzy_sie>

Ja jako swatająca Baśkę i Marka twierdzę, że wystraszony kurczak od początku podkochiwał się w panu podkomisarzu :D
Ooooo jak dobrze, że nie jestem sama <haha> Ja też od samego początku uważam, że Baśkę jakoś lekko ciągnie do Marka, że zarówno ją imponuje jak i jej się podoba. ;D

Cytuj
Chyba już się do niej przekonał kiedy udało jej się złapać Kaktusa, co prawda nie pochwalił jej za to, jak za na przykład tego MMSa w tym samym odcinku, czy jak łączyła w poprzednich odcinkach kilka spraw, to jednak mam wrażenie, że tym złapaniem Kaktusa najbardziej sobie zaplusowała u Zawady. ;)
Z pewnością - choć tego nie przyznał. Obu kopara opadła, bo właściwie nie trzeba było ganiać po dachach, żeby złapać jednego studenta. Laska została przy aucie, bo do akcji z panami policjantami się nie nadaje, no i proszę.
Ale mnie nie o tę sytuację chodziło. Jesteś blisko. Potem pozycja, że tak powiem, Baśki w zespole znacząco się zmieni ;)

Obaj byli zdziwieni kiedy Baśka była przy samochodzie ponieważ miała zostać przy windach <haha> ale bardzo dobrze, że się nie posłuchała i że wystarczyło lekko się wychylić i go złapała a nie tak jak Zawada ganiał po wszystkich dachach <haha>
Jean ale ta scena jest w I sezonie? :D

Cytuj
Szczepan czyli jak dla mnie najlepsza rola Karolaka. Miał kapitalne teksty.
Tylko Szczepan potrafił znaleźć drzewo w lesie  :D
Uwielbiam Szczepana!  <serduszko> Genialną rolę ma Karolak, seeerio!  <rumieniec>