Autor Wątek: EURO 2012  (Przeczytany 48453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:21:43 »
El, gra w środku pola faktycznie była dobra, ale skuteczność? A straty piłek- nagminne. Trudno mi tym samym pałać optymizmem. Było nieźle, ale do miana "dobrze" to jeszcze sporo brakuje- głównie w technice. :)

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 13, 2012, 12:15:07 »
Dzisiaj kolejne mecze "Grupy śmierci" - Portugalia - Dania oraz Niemcy - Holandia.
Liczę na to, że Dania zagra z Portugalią tak jak z Holandią i pokaże CR i spółce gdzie ich miejsce, o! I według mnie jest to możliwe, bo Portugalia może i dobrą drużyną jest, ale bez przesady. Uważam, że aż tak dobra to ona nie jest. smilie_girl_120
Jeśli chodzi o drugi mecz, to trzymam kciuki za Holandię. :D

Offline asia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 13, 2012, 18:13:27 »
Nie oglądam dziś żadnego meczu, nie ma :D
(dziś nawet na kółku z geografii robiliśmy prezentację o tych mistrzostwach xd)

Fakt faktem: remis z Rosją nic nam nie daje. Nic poza tą dumą (którą ja czuję!) i satysfakcją, że nie jesteśmy najgorsi. No bo nie przegraliśmy z tą drużyną, która już od początku jest uważana za najgroźniejszą drużynę w naszej grupie.
Uważam, że po remisie z Grecją nasza reprezentacja się zmotywowała i mam nadzieję, że po wczorajszym meczu zrobią to jeszcze raz: właśnie po to, by wygrać z Czechami. Im przecież jeszcze bardziej na tym zależy, niż nam.
Obawiam się tylko tego, że Czechom również zależy... Ale co tam, nie będzie źle.

Wczoraj koleżanka mi mówiła, że na pewno będzie 1:1. Ciekawe, co powie o meczu w sobotę. Na chwilę obecną nie ukrywa, że wygramy :D
"Może brakować mi słów, ale nie własnego zdania"

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 13, 2012, 20:37:09 »
Eh, a tak niewiele brakowało i Duńczycy by zremisowali. :( Szkoda tej przegranej, bo grali dobrze.
Z Portugalczyków najlepiej zagrali według mnie Pepe i Coentrao - ten pierwszy dobrze grał w obronie+ strzelił bramkę, a drugi również dobrze sprawował się w defensywie i włączał w akcje ofensywne. Najgorzej - Cristiano Ronaldo. Tak jak w Realu gra dobrze, tak w reprezentacji słabo. Czasami nawet bardzo słabo. I ta zmarnowana "setka" gdy był sam na sam z bramkarzem... Dam się założyć, że w Realu strzeliłby w takiej sytuacji z zamkniętymi oczami. smilie_girl_120

A za chwilę klasyk - Holandia - Niemcy! :) Trzymam kciuki za Holendrów! :)

Offline Caliente

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 13, 2012, 22:03:58 »
Mogę się wtrącić na chwilę? Nie przeczytałam wszystkich 18 stron, tylko dwie ostatnie, bo i żaden ze mnie znawca, ani nawet wielki fan futbolu...
Ale jakoś tak dziwnym trafem oglądałam oba polskie mecze, a i parę innych... Najwyraźniej mi się udzieliło :D

Chciałam tylko powiedzieć, że Błaszczykowski był wczoraj świetny i że chcę Tytonia w sobotę na bramce! Radził sobie wczoraj fantastycznie. Zresztą, w piątek z Grecją też.

O, i jeszcze - może mi ktoś wyjaśni. :D Co zrobili nasi piłkarze wczoraj pod koniec? Byli w polu karnym Rosjan, uderzali na bramkę, nie udało się, podawali piłkę między sobą i nagle jeden z nich jebut, wykopał piłkę do Tytonia. Eee? :D
Jak już mówiłam, nie znam się za bardzo na piłce, ale chyba podawanie do swojego bramkarza nie ma sensu...?

W ogóle, komentatorzy mieli wczoraj wiele celnych uwag. Szkoda, że słyszeliśmy je my, a nie nasi piłkarze. ;)


P.S.
Donia, jestem pod wrażeniem ;) Z tego, co pamiętam z ifilmu, byłaś dużo ode mnie młodsza, a operujesz tutaj takim fachowym słownictwem, widać, że wiesz o czym piszesz... Szacun! Fajnie się czyta Twoje posty :)
Każdy budował swoje życie albo je niszczył zgodnie z zasadami, które sam sobie narzucił. Albo które odrzucał.
Dla nikogo nie było ratunku.

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:12:59 »
Gdzie jest Holandia z MŚ 2010? Gdzie jest grająca na NORMALNYM poziomie Holandia? Niby mieli w tym meczu większe posiadanie piłki, ale no nie wystarczy. Według mnie zagrali niezbyt dobrze. Ba, słabo nawet...
Jeden z głównych faworytów do wygrania EURO przegrywa dwa mecze podrząd... Szkoda, że najprawdopodobniej już w fazie grupowej odpadną, bo lubię ich i są dobrą drużyną. :)
I Hummels - ileż on miał dzisiaj dobrych interwencji, wyjść do przodu mimo, że jest stoperem! Jestem pod wrażeniem jego gry i chętnie widziałabym go w FC Barcelonie, ale raczej to niemożliwe. :D

Chciałam tylko powiedzieć, że Błaszczykowski był wczoraj świetny i że chcę Tytonia w sobotę na bramce! Radził sobie wczoraj fantastycznie. Zresztą, w piątek z Grecją też.
Czytałam dzisiaj krótki wywiad z panem Smudą i raczej Tytonia w bramce nie zobaczymy, mimo iż mecz zagrał świetny. Fragment mówiący o bramkarzach:
interia.pl: Duża wrzawa zrobiła się po pańskiej wypowiedzi z konferencji pomeczowej z Rosjanami, odnoszącej się do bramkarzy. Faktycznie Wojtek Szczęsny jest bliżej wyjściowej "jedenastki" na mecz z Czechami, mimo że Przemek Tytoń był świetny z Grecją i Rosją?

- Już przed mistrzostwami Europy ustaliliśmy hierarchię - Wojtek był numerem "jeden" i nadal nim jest.

Jak jest to pewnie będzie nadal, chociaż myślę, że Tytoniowi również szanse należy dawać, bo talent ma. :)

P.S.
Donia, jestem pod wrażeniem ;) Z tego, co pamiętam z ifilmu, byłaś dużo ode mnie młodsza, a operujesz tutaj takim fachowym słownictwem, widać, że wiesz o czym piszesz... Szacun! Fajnie się czyta Twoje posty :)
Miło mi! smilie_girl_099

Offline Zuz

  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 47
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:24:45 »
Cytuj
Jak już mówiłam, nie znam się za bardzo na piłce, ale chyba podawanie do swojego bramkarza nie ma sensu...?

Wydaje mi się, że chodziło o przetrzymywanie piłki. Doliczono 3 minuty, nikt by nie chciał aby w ostatniej minucie strzeliliby nam gola więc zdecydowali się na bezpieczne podawanie.

Nie chcę Szczęsnego. Już pomijam fakt, że go nie lubię, ale uważam, że ostatnio narobił kilka błędów. A faul był już ostrą przesadą. I oczywiście, że czerwona kartka mu się należała. Niestety osłabił naszą drużyną. Bardzo żałowałam, że Rybus musiał zejść. A skoro o nim mowa to wie ktoś czemu on wczoraj nie grał?

Dzisiejsze mecze zdecydowanie nie po mojej myśli. Żałuję i Danii i Holandii.

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:35:08 »
Ja tam zawsze kibicuję Portugalii (mam tam paru znajomych Portugalczyków :) ).

Niemcy-Holandia obstawiłam idealnie! Niestety... Coś mi się wydaje, że Niemcy jak na razie są najlepsi- solidny, świetnie zgrany zespół. Nie przepadam za nimi ale się ich boję... Myślę, że czoła będą im mogły stawić dopiero Włochy albo Hiszpania w półfinale. Oby było jak na MŚ w RPA- szli jak burza... do czasu! :th_girl_haha:

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:35:20 »
A ja zamiast Tytonia i Szczęsnego wolałbym zobaczyć Boruca ale to marzenie ściętej głowy :P

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:38:09 »
Duńczyków szkoda, a CR7 kompletnie zawiódł, on chyba nie potrafi grać w reprezentacji, a tylko w Realu. A Holendrzy jakoś nie tworzą zespołu, indywidualne zagrania Robena, van Persiego nie przyniosły efektów. Wielcy piłkarze, a drużyny nie ma, w przeciwieństwie do Niemców. Ci zawsze potrafią doskonale przygotować się do mistrzostw.

Zołza;)

  • Gość
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:44:16 »
Niemcy nie mają gwiazd tylko zespół- to ich siła.

van Persie i CR są przereklamowani... tyle w temacie ;)

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:21:11 »
Szkoda mi Danii. Bardzo chciałam, by wygrała, może dlatego, że od samego początku nie była faworytem, a już na samym początku Duńczycy pokazali, że mogą być groźni. I ta Portugalia... i ten Ronaldo... Co on w ogóle robił na tym boisku !? :th_girl_hideface: Czasem się zastanawiam czy on naprawdę jest wart aż tyle pieniędzy.

Ach! Jak byłoby dobrze gdyby Holandia wygrała, ale Niemcy od razu pokazali, że nie ma z nimi żartów. Holendrzy mieli tyle sytuacji, ale nie wykorzystali ich. Szkoda! :(

A faul był już ostrą przesadą. I oczywiście, że czerwona kartka mu się należała.
Zuzu, wydaje mi się, że Szczęsny wiedział, co robi, bo gdyby nie ten faul to Grecy wpakowaliby nam kolejny raz piłkę do bramki.
Co nie zmienia faktu, że wolę Tytonia niż Szczęsnego. Ale cóż, w sobotę mecz z Czechami, zobaczymy jak to wyjdzie...

A jutro Włochy-Chorwacja i Hiszpania-Irlandia. Kogo obstawiacie w tym przypadku ? smilie_girl_299

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:32:15 »
Szkoda mi Danii. Bardzo chciałam, by wygrała, może dlatego, że od samego początku nie była faworytem, a już na samym początku Duńczycy pokazali, że mogą być groźni. I ta Portugalia... i ten Ronaldo... Co on w ogóle robił na tym boisku !? :th_girl_hideface: Czasem się zastanawiam czy on naprawdę jest wart aż tyle pieniędzy.
Podpisuje się rękami, nogami i wszystkim czym się da! :D Zgadzam się z każdym słowem, które napisałaś. ;)
CR grał... tfu, on praktycznie nie grał nic. Może i w Realu mu coś wychodzi, ale w reprezentacji... piach, piach i jeszcze raz piach.

A jutro Włochy-Chorwacja i Hiszpania-Irlandia. Kogo obstawiacie w tym przypadku ? smilie_girl_299
Pierwszy mecz - niby Włosi są lepsi, kilkukrotni mistrzowie świata i raczej są faworytami w tym meczu... Ja jednak uważam, że Chorwacja może dużo pokazać i stać ją na zwycięstwo. :)
Hiszpania - Irlandia to oczywiste - moi ukochani Hiszpanie. Nie widzę innego wyjścia oprócz wygranej Hiszpanów w tym meczu! ;)

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:40:00 »
Pierwszy mecz - niby Włosi są lepsi, kilkukrotni mistrzowie świata i raczej są faworytami w tym meczu... Ja jednak uważam, że Chorwacja może dużo pokazać i stać ją na zwycięstwo. :)
No wiesz, Holandia też była faworytem i jedyne co możemy zrobić, to pomachać im na pożegnanie smilie_girl_114
Ale też wydaje mi się, że Włosi wyjdą jako bohaterzy z tego spotkania. I w sumie trzymam za nich kciuki smilie_girl_253

A co do drugiego meczu to nie ma bata- Hiszpania będzie świętować, ale teraz pytanie... z jakim wynikiem ? smilie_girl_349

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:49:08 »
Pierwszy mecz - niby Włosi są lepsi, kilkukrotni mistrzowie świata i raczej są faworytami w tym meczu... Ja jednak uważam, że Chorwacja może dużo pokazać i stać ją na zwycięstwo. :)
No wiesz, Holandia też była faworytem i jedyne co możemy zrobić, to pomachać im na pożegnanie smilie_girl_114
Faworytem była, zgadzam się, ale jeszcze nie musimy im machać - wystarczy, że Niemcy wygrają z Danią, a Holandia co najmniej 2-0 z Portugalią i to Oranje przechodzą dalej. A przynajmniej tak mi się wydaje. :D

Tego nie napisałam ja, aczkolwiek znalazłam w komentarzu pod pewnym artykułem:
Niemcy- Dania 1:0 (2:0 to luksus)
Holandia- Porugalia 3:0 i co...
Grupa :
1) Niemcy 9 4-1
2) Holandia 3 4-3
3) Dania 3 3-4
4) Portugalia 3 3-6
.

Czyli nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte. Na całe szczęście! :D Naprawdę nie wyobrażam sobie żeby to Portugalia jednak wyszła z grupy, więc trzymam kciuki za Holendrów i liczę na to, że zaczną grać na 100%. ;)