Autor Wątek: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)  (Przeczytany 13581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« dnia: Sierpień 24, 2013, 00:08:31 »
SZPILKI NA GIEWONCIE
(od 24 do 31 sierpnia)

Historia wielkomiejskiej dziewczyny z Warszawy, pracującej w agencji reklamowej, która na skutek niezbyt wybrednych awansów szefa, musi wyjechać ze stolicy. Zostaje przerzucona do malutkiego oddziału tej firmy w Zakopanem. Bohaterka najpierw z całego serca nienawidzi góralszczyzny i tęskni do życia w stolicy. Sytuacja zmienia się, gdy spotyka na swojej drodze pewnego GOPR-owca.

Zapraszam wszystkich do oglądania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami! Wygląda na to, że to ostatni wakacyjny seans w tym roku. <usmiech>
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2013, 09:46:51 »
Wygląda na to, że to ostatni wakacyjny seans w tym roku. <usmiech>
E tam <haha> przedłużymy <szczerzy_sie>

Serialu nigdy regularnie nie oglądałam, tylko jakieś takie poszczególne odcinki, a teraz mam dobrą okazję nadrobić zaległości i właśnie to czynię. <mruga>

Jestem już po 5 odcinkach i jestem zachwycona!  <rumieniec> Ewka jest genialna, Bartek jest świetny, Aniela to mistrzostwo, a Grzesiek to dupek ;D Swoją drogą Anita też super się zachowała jako przyjaciółka, no naprawdę godne pochwały. Kurde nie rozumiem takich ludzi, tu najpierw mówi, że ją kocha, że chce wziąć z nią ślub, a kiedy Ewka jest w Zakopanem on spotyka się z jej przyjaciółką, zgroza.  <olaboga> Mam nadzieję, że już Ewa definitywnie z nim skończy, a on będzie się bujał na drzewie.
A Bartuś jest uroczy, chociaż zapewne swoje za uszami ma, ale mimo wszystko jak widzę go z Ewą to aż serducho się raduje  <rumieniec>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2013, 09:56:49 »
Tak... On chyba z tą Anitką to długo, długo przed tym jak Ewka zgodziła się na ślub, romansował. Głupi facet i tyle.

Aniela to fenomen. Uwielbiam tę ich gwarę. Tak samo jak w późniejszych odcinkach - Lucynkę :D
I wiecie kogo bardzo lubiłam? Rafała :D Tak, napastującego szefa :D No słabość mam do tego faceta :)

A Bartuś <serce> o tak! Bartuś to super facet. No i sama Ewka jest świetna! Magda bardzo ładnie wtedy wyglądała, do tego charakterek Ewki, inteligencja, wszystko razem, ubiór, no świetna laska! :)

Muszę się też wciągnąć znowu w oglądanie - ale to najpewniej od poniedziałku.
Ach i tak jak w przypadku Magdy M. (gdzie mówicie, że można byłoby skończyć np. na dwóch seriach), tak w Szpilkach byłoby lepiej, gdyby nie było IV serii ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Xr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2013, 13:42:41 »
Taka polska wersja "Men in Tress" czyli serialu "Uwaga Faceci!",nie mówię że kopia ale czuć że próbują odtworzyć klimat tegoż serialu.Jak dla mnie potencjał był,gdyby trochę więcej ściągali z MIN to mieli by więcej pomysłów,i serial byłby lepszy,mogli by coś tam dalej ruszyć,bo fabuła dość podobna :) Serial wali się po 1 sezonie i trochę przypomina Madzię M,jest kobitka może ma troszkę inny rys psychologiczny,jest kumpel gej,jest Mamą sugerująca zamążpójście,była żonka,i w ogóle tak dosyć dużo motywów jest z tego.
Mogłby całkiem niezły serial być,kobiecy.
Sam serial taki nie dla mnie,średni i nie dla mnie.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2013, 17:49:13 »
Jestem po pierwszym odcinku i...sama nie wiem co myśleć. Wolę seriale, które jednak coś po sobie zostawiają...sensownego ;D
Ewka - trudno powiedzieć. Na pierwszy rzut oka współczesna singielka - wie, czego chce, ale ślubu w tym zestawie nie ma, bo po ślubie ludzie głupieją. Facetom rosną brzuchy a kobiety przestają myśleć  cellulicie  ;D Pewna siebie. Pierwszy kontakt w nowym zespołem w Zakopanym to patrzenie na ludzi z góry, z wyższością. Z drugiej strony facet, który molestuje kobiety w pracy to naprawdę ...ręce opadają.
Za to kreacja Schejbal - super - bez zastanowienia.
Ten cały narzeczony i koleżanka z pracy- historia stara jak świat  :ysz: Jednej się oświadcza, drugą bzyka  ::)
Anitka z Zakopanego jest wkurzająca, za to Artur wydaje się w porządku... <mysli>
W ogóle najlepsze jest Zakopane, pejzaże, klimat. Sama chciałabym trafić na takie zadupie :-) "Kazialnica" zamiast "Kwaśnicy" też była dobra  ;D

Offline eM

  • Kryminalny Zuch
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • upadły anioł
    • M.O
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2013, 18:25:03 »
Jeszcze mam w notesiku zabawne teksy spisane  <serduszka>

Ostatniego sezonu, bez Magdy nie oglądajcie, nie warto  :P

Hey, little rich girl!

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2013, 18:34:35 »
Wika jest w Zakopanym oczywiście. Nie ma to jak ktoś Cię w porę poprawi  <jezyk>
I o rany, matkę Ewy gra Gniewkowska  <i_love_you>

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2013, 18:39:05 »
Ostatniego sezonu, bez Magdy nie oglądajcie, nie warto  :P
A od którego odcinka zaczyna się ostatni sezon? ;D

Ojej Jean jak miło, że sama nie zaczynam oglądać tego serialu. ;) Baaardzo miło!  <rumieniec>
Tak... On chyba z tą Anitką to długo, długo przed tym jak Ewka zgodziła się na ślub, romansował. Głupi facet i tyle.
No dupek skończony!  <olaboga> Jak obejrzałam pierwszy odcinek to jejć jak oni mi się podobali, seerio!  <serduszka> I póki nie zobaczyłam Bartka to myślałam, że Ewka będzie szczęśliwa z tym całym Grześkiem, no ale cóż okazuje się, że mamusia miała rację <haha>

Aniela to fenomen. Uwielbiam tę ich gwarę. Tak samo jak w późniejszych odcinkach - Lucynkę :D
I wiecie kogo bardzo lubiłam? Rafała :D Tak, napastującego szefa :D No słabość mam do tego faceta :)
Aniela  <serduszko> super postać. To jej zamartiwanie się o Ewkę też mi się podoba i późniejsze rozmowy z matką Ewy - Baśką, tak? :) Ale ten bunt Anieli po tym jak dowiedziała się, że Ewka chce zwolnić swoją powiedzmy załogę z pracy też był uroczy!  <serce>

A Bartuś <serce> o tak! Bartuś to super facet. No i sama Ewka jest świetna! Magda bardzo ładnie wtedy wyglądała, do tego charakterek Ewki, inteligencja, wszystko razem, ubiór, no świetna laska! :)
Uwielbiam Magdę w takich włosach!  <serduszko> Do tego w każdym odcinku świetnie się ubiera i te jej wysokie szpilki, wow!

Anitka z Zakopanego jest wkurzająca, za to Artur wydaje się w porządku... <mysli>
Artur jest fajny i dobrze, że jako jedyny z całego zespołu jakoś załapał kontakt z Ewką, mimo tego co powiedziała o nich. ;)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2013, 19:12:40 »
Haha, przebrniemy przez to razem   <calus> Przynajmniej na siebie możemy liczyć  :D

Cytuj
Artur jest fajny i dobrze, że jako jedyny z całego zespołu jakoś załapał kontakt z Ewką, mimo tego co powiedziała o nich. ;)

To fakt i jako jedyny nie sfingował umowy a miał tylko jedną  ;) Fajny, uczciwy koleś  <tak> Przynajmniej na razie...

Cytuj
I póki nie zobaczyłam Bartka to myślałam, że Ewka będzie szczęśliwa z tym całym Grześkiem, no ale cóż okazuje się, że mamusia miała rację <haha>

Sama mamusia próbuje naraić Bartka Ewie. Sama ma słabość do górali. (Jędrek Skorupa  ;D).
Bartek to facet, chyba tam jedyny, który używa mózgu. Serio potrafi myśleć o różnych rzeczach.
Tylko....kto robi za niedźwiedzia?  <mysli>

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2013, 19:50:33 »
Haha, przebrniemy przez to razem   <calus> Przynajmniej na siebie możemy liczyć  :D
O toto!  <rumieniec> Bardzo fajnie się z Tobą dyskutuje, więc strasznie się ucieszyłam jak zobaczyłam, że też zaczęłaś oglądać!  :buzki:

Cytuj
Artur jest fajny i dobrze, że jako jedyny z całego zespołu jakoś załapał kontakt z Ewką, mimo tego co powiedziała o nich. ;)

To fakt i jako jedyny nie sfingował umowy a miał tylko jedną  ;) Fajny, uczciwy koleś  <tak> Przynajmniej na razie...
Mam nadzieję, że będzie fair wobec Ewki, w ogóle jako jedyny nie dość, że nie sfingował umów, to jeszcze widzi w Ewie człowieka, widzi w niej szefową, kogoś kto przyjechał ich czegoś nauczyć, a nie tylko wroga, za którego wszyscy ją uważają.

Sama mamusia próbuje naraić Bartka Ewie. Sama ma słabość do górali. (Jędrek Skorupa  ;D).
Bartek to facet, chyba tam jedyny, który używa mózgu. Serio potrafi myśleć o różnych rzeczach.
Tylko....kto robi za niedźwiedzia?  <mysli>
Za niedźwiedzia robi kolega Bartka, przynajmniej tak mi się wydaje ;D
Matka Ewki jest świetna, raz widziała Bartka i już chce ją popchnąć w jego ramiona, ona jako jedyna nie chciała, żeby córka wychodziła za Grześka no i jak widzimy kobieta się nie pomyliła. ;D

Offline eM

  • Kryminalny Zuch
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • upadły anioł
    • M.O
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:16:29 »
Ostatniego sezonu, bez Magdy nie oglądajcie, nie warto  :P
A od którego odcinka zaczyna się ostatni sezon? ;D
Po innej czołówce poznasz  <haha>

Tak, Miśkiem jest kolega Bartusia (gra go Bartek Topa). Przygotujcie się na życiowe mądrości Miśka  ;)

Hey, little rich girl!

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:21:23 »
Misiek to też świetna postać :D Tylko w późniejszych seriach mnie irytował tych swoim chlańskiem...

Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:23:11 »
  Klaudia: :zawstydzony1:

Akcja się fajnie rozwija.
Historia z Wiki. Przesadziło to dziewczę. Tak, wiem, z miłości i zazdrości o Artura, ale Ewka nie jest zagrożeniem. Wiki mnie wkurzała i nawet wypadek w górach nie sprawił, że przestała mnie wkurzać. Za to sama akcja ratownicza to coś ekscytującego.
Ewka jest w pracy zasadnicza, to fakt, ale nie może sobie też pozwolić wejść na głowę. Umie rozgraniczyć pewne sprawy. W końcu o Wikę martwiła się autentycznie.
Pozostawienie jej na środku drogi było jednak nie fair (że na bezludziu to przesada, było widać jakieś chałupy...Bartek to ratownik i głupi nie jest).
I raczej Barbara Drawska nie wyjechała do Warszawy jakieś 25 lat temu..hmmm...Ewa ma 29 lat  <mysli> Dobrze, że użyła słówka "jakieś" <tak> Czepiam się  ;D

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:29:53 »
Wydaje mi się, że oni Ewkę zostawili w drodze na Morskie Oko. A raczej z Morskiego Oka, albo z Doliny Kościeliskiej. Takie jakieś znajome rejony. Więc do parkingu czy zabudowań to tak daleko nie miała. Gorzej tylko, że w szpilkach trzeba było dreptać, a to już za wygodne nie jest ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Szpilki na Giewoncie (od 24 do 31 sierpnia)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:34:43 »
Historia z Wiki. Przesadziło to dziewczę. Tak, wiem, z miłości i zazdrości o Artura, ale Ewka nie jest zagrożeniem. Wiki mnie wkurzała i nawet wypadek w górach nie sprawił, że przestała mnie wkurzać. Za to sama akcja ratownicza to coś ekscytującego.
A ja ją rozumiem. Przyjeżdża taka odpicowana babeczka z Warszawy, która od razu załapuje wspólny język z Arturem, podejrzane ;) i przecież Ewka może mu się podobać, Wiki doskonale widzi jaką ma urodę i jak się ubiera, nie jest ślepa przecież.
Akcja ratownicza była super i Bartek!  <serduszko>

Ewka jest w pracy zasadnicza, to fakt, ale nie może sobie też pozwolić wejść na głowę. Umie rozgraniczyć pewne sprawy. W końcu o Wikę martwiła się autentycznie.
Pozostawienie jej na środku drogi było jednak nie fair (że na bezludziu to przesada, było widać jakieś chałupy...Bartek to ratownik i głupi nie jest).
Tak, tak jest zasadnicza, wie czego oczekuje od pracowników, ale ja wcale się im nie dziwię, że się buntowali, w końcu przyjeżdża ktoś obcy, kto od razu chce rządzić i od razu burzy ich poukładany świat. Ewka ma dobre serducho i właśnie pokazała je wówczas gdy Wiki zaginęła, oczywiście musiała na nią nakrzyczeć dla zasady <haha> później okazała swoje serducho nie wywalając ich z pracy za te umowy, Drawska jest naprawdę niezłą babką ;)
Bartek tak jak to było powiedziane zostawił ją 500 metrów od parkingu, także no ;D wiedział co robi

I raczej Barbara Drawska nie wyjechała do Warszawy jakieś 25 lat temu..hmmm...Ewa ma 29 lat  <mysli> Dobrze, że użyła słówka "jakieś" <tak> Czepiam się  ;D
Apropo tego, kurde nie wiem czy to prawda czy tylko moja wyobraźnia, ale mam wrażenie, że Ewka jest córką tego Jędrka. <haha>