Autor Wątek: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)  (Przeczytany 26175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:14:47 »
O! Co mnie drażniło to nazywanie Wandy - Wandzią. Bez przerwy... I je jej spojrzenie zranionej łani, tak jakby nie mogła się w ogóle odnaleźć w rzeczywistości...

Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:43:53 »
Bardzo fajna jest pani Maria...  <serce> W ogóle sceny szpitalne ona i siostrzyczki mega.
Widzę, że się dogadamy! :D
Serial obejrzałam dla Kasi G., w dwa dni, sceny wyłącznie z panią Marią. <haha>

Postaram się wkrótce jakoś ogarnąć, nadrobić zaległości i w pełni dołączyć do dyskusji.
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:46:49 »
O! Co mnie drażniło to nazywanie Wandy - Wandzią. Bez przerwy... I je jej spojrzenie zranionej łani, tak jakby nie mogła się w ogóle odnaleźć w rzeczywistości...
A weź... plus jeszcze jej mamusia czyli kolejna grająca mi na nerwach pani Wencel. ;P
Już sama nie wiem, która bardziej mnie drażni.  <smiech>

Może sobie teraz 3 włączę jeszcze ;P

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:47:49 »
Ponadto Ostaszewska ma wielki nos. Jejku jak ona mnie drażni wizualnie. Aktorka z niej niezła, ale nie przepadam. I no starsza od tego Bronka, chyba że ona nie gra jego równolatki...
Lubiłam Wandę w wydaniu Ostaszewskiej. Tylko akurat Ostaszewska skradła moje serce kilkoma rolami i z sentymentu wielkiego i dla niej właściwie kiedyś tam ten serial zaczęłam oglądać. :)
Co nie znaczy, że nie lubiłam Wandy w wydaniu Różczki. Była inna - bardziej dziewczęca, ale też świetnie grana.

A co do drażnienia wizualnego, to rozumiem, bo też mam kilka takich aktorów i aktorek, którzy właśnie wizualnie mi nie leżą :D

Cytuj
Bardzo fajna jest pani Maria...  <serce> W ogóle sceny szpitalne ona i siostrzyczki mega.
Siostra: Taaa ruscy to nawet mają 100 osobowe czołgi. Jeden w środku reszta pcha.  <smiech>
Pani Maria ma jeden z ciekawszych wątków w serialu :) Tak swoją drogą.. no i nie da się jej nie lubić :)

W sumie widziałam pełne 3 serie i kawalątek 4 :) Ale strasznie lubię ten serial. Jakoś tak generalnie wbrew moim upodobaniom nawet, bo jednak coś historycznego i ja, to nie idzie w parze. Chociaż jest kilka wyjątków :P

Ja tylko nie lubiłam nigdy Sajkowskich. Rany... każdy jeden z tej rodziny działał mi na nerwy. Nie wiem, czy to zły dobór aktorów, czy oni mieli być tacy irytujący i dobrze się wczuli w rolę :P Matka Wandy też miała swoje gorsze momenty, wręcz chwilami nie mogłam na nią patrzyć. Za to strasznie lubiłam Michała <3

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:52:22 »
W rodzinie Sajkowskich to drażniła mnie tylko i wyłącznie mamusia.

Chyba ze wszystkich tych postaci najbliżsi mi byli Lena i Janek. Strasznie się wściekłam jak mi Janka uśmiercono! Ale o tym już pisałam sto tysięcy razy ;)
Drugą, fajną parą byli Ruda i Władek :)
No i Celina z Michałem mi się podobali, ale chyba oni jakoś nigdy pary nie tworzyli...

PS I nie mogłam rozgryźć akcji z oficerem w getcie, który dawał Lenie czekoladki, a potem ją zlał. Myślałam, że to będzie jakoś pociągnięte, że on będzie ją chciał molestować czy zgwałcić, a tu jakoś to tak się skończyło po prostu. Dziwne.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:59:52 »
Bardzo podobało mi się, że panu kapusiowi się oberwało za swoje dobre donosicielstwo które tamci wzięli za kit.

Nie bardzo pamiętam w szczegółach pierwszy odcinek (własnie oglądam) i czy Tobie chodzi o Ryszkowskiego Karola? Czyli kolesia, który wymigał się od plutonu egzekucyjnego znajomością z oficerem Abwery (w tej roli Wieczorek)?
Karol to szuja, były mąż Wandy...szuja, ale ma swoje powody do bycia szują - kolaborantem :P

Co do Bluszcza to się zgadzam :-)

Wandzie się truła, bo myślała, że Bronuś nie żyje. Jak oni w tamtych czasach robili płukanie żołądka to nie wiem...
Fajnie, że oglądasz, głownie dlatego, że jesteś historykiem i to dobrym <tak>


Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:26:01 »
Cytuj
Nie bardzo pamiętam w szczegółach pierwszy odcinek (własnie oglądam) i czy Tobie chodzi o Ryszkowskiego Karola? Czyli kolesia, który wymigał się od plutonu egzekucyjnego znajomością z oficerem Abwery (w tej roli Wieczorek)?

Tak! O tego.
Niby ma powody pewnie głównie o Bronka chodzi, ale tak czy siak. Nie lubię takich szuj.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:39:45 »
Cytuj
Nie bardzo pamiętam w szczegółach pierwszy odcinek (własnie oglądam) i czy Tobie chodzi o Ryszkowskiego Karola? Czyli kolesia, który wymigał się od plutonu egzekucyjnego znajomością z oficerem Abwery (w tej roli Wieczorek)?
Tak! O tego.
Niby ma powody pewnie głównie o Bronka chodzi, ale tak czy siak. Nie lubię takich szuj.

Bardziej o tę siostrę w Oświęcimiu. On się w pewnym momencie przyzna komuś, że niby za współpracę i donosicielstwo zostało mu przyobiecane działanie w tej sprawie.
W ogóle to ciekawa postać, trochę się rehabilituje po drodze (zobaczysz co i dlaczego).

Cytuj
Czemu ich wywalili w innym miejscu? Nie zakapowałam tego. Myślałam że mają spadać tam, gdzie ogniska...

Bo mieli. Oni (spadochroniarze) byli sami zdziwieni. Rotmistrz pyta reszty czy widzieli jakieś ogniska...no i partyzanci mieli ich odebrać (ale ci akurat, wiadomo, byli już zapakowani do nazistowskiej ciężarówki). Bronek mówi, że widział z początku jakieś ogień a potem już nie. Ciężko powiedzieć, dlaczego takie lekkie zboczenie z kursu  <mysli> Może przez to, że  oberwali i pikowali? <mysli>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 12, 2013, 23:06:11 »
Ten Ryszkowski bardzo mnie wkurza :P

A Władka już w 3 odcinku łapią? Pfff ale kurka dziwne on taki poważny a sam polazł do matki. Głąb.
W ogóle młotki pierwsze co to idą do rodzin a mieli tego nie robić. Dzieciaki.

Może przez ten silnik...

A te przebitki archiwalnej warszawy też mi się podobają. :)

No i mama Wandzi Bronkowi nosa wredna małpa utarła.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2013, 23:42:35 »
A te przebitki archiwalnej warszawy też mi się podobają. :)

To jest chyba największy plus tego serialu ;) Ja uwielbiam, dlatego się wciągnęłam  <jezyk>

Cytuj
W ogóle młotki pierwsze co to idą do rodzin a mieli tego nie robić. Dzieciaki.

I jeszcze ten deal. Ty sprawdzisz co u mojej narzeczonej a ja sprawdzę co u twojej matki. Tak więc spoko, bo osobiście żaden nie szukał kontaktu ze swoimi bliskimi   :ysz: i chyba dobrze, że pod dom Wandy polazł Michał, bo jak by Bronuś zobaczył faceta w oknie to już by swoje wnioski powyciągał i byłby spalony szybciej niż gestapo myśli :P
No są takie sytuacje irytujące i trza się przyzwyczaić  ;D 

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 13, 2013, 20:52:22 »
Zaczęłam oglądać i ja. Kiedyś strasznie chciałam oglądac ten serial, potem mi przeszło, bo jak zwykle było coś ciekawszego, ważniejszego. Teraz jest okazja, więc postanowiłam spróbować, bo jedyne co widziałam to jakieś pojedyncze sceny w telewizji, gdy serial był emitowany. Ani jednego odcinka nie obejrzałam w całości.

Teraz mam za sobą dwa pierwsze odcinki i uczucia mieszane. Nie do końca jeszcze wiem czego mogę się po tym serialu spodziewać, bo jednak mimo wszystko myślałam, że pierwsze wrażenie będzie lepsze. Serial wielokrotnie nagradzany, posiadający szeroką rzeszę fanów, a mnie jakoś ciężko wczuć się w klimat, już nie wspomnę że sceny związane z lotem mnie zwyczajnie irytowały. Pewnie niewielki budżet mieli na to przeznaczony, bo te widoki z samolotu, turbulencje w środku kabiny...niezbyt naturalnie im to wyszło.

Nie czytałam wszystkiego co tutaj pisałyście, przemknęła mi gdzieś jedynie uwaga co do Mai Ostaszewskiej i postaci, w którą się wciela. Nie podzielam tej krytyki, uwielbiam Maję, nie rozumiem co ma nie tak z nosem :P jest zdolną i piękną aktorką, moim zdaniem pasuje do klimatu serialu, czego nie mogę powiedzieć np. o Krystianie Wieczorku, który nie przekonuje mnie kompletnie. A Wanda? Początkowo może troszkę sprawia wrażenie postaci oderwanej od rzeczywistości, ale wydaje mi się, że po prostu chcą nakreślić jej sytuację życiową. Ja mam tylko nadzieję, że nie będą w nieskończoność prowadzili wątku jej i Bronka (?), skoro już w następnym odcinku dojdzie do jego spotkania z matką Wandy.

Póki co moją największą sympatię, i z tego co widzę to nie jestem w tym odosobniona, zdobyła doktor Maria :) Również lubię panią Katarzynę Gniewkowską, więc nic dziwnego, że i jej postać budzi we mnie pozytywne emocje. Od samego początku, choć pewnie nie odegra tak wielkiej roli w serialu jakbym chciała, sprawia wrażenie osoby, której charakter jest najbardziej wyrazisty. Też ma jakieś rany, jakieś lęki, ale jej działania są najrozsądniejsze i jednocześnie najodważniejsze.


Oglądam dalej :) Może trochę bez przekonania, ale oglądam. Nie każdy serial chwytał mnie za serce od początku, a mimo wszystko myślę, że "Czasowi honoru" warto dać szansę.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2013, 21:25:39 »
Mnie też póki co aż tak nie porywa..., no ale idę dalej. :P

Wiesz Justku, po prostu są takie osoby, których wygląd drażni, które irytują. Może ty tak nie masz, ale ja mam. Na niektórych aktorów lubię patrzeć, na innych nie. Nie wiem od czego to zależy. Ja nie neguję aktorstwa pani Ostaszewskiej, ale po prostu ona należy do osób, których wygląd mnie drażni, które mnie denerwują. I nie ma co się tu dziwić. Trzeba to traktować jako dziwactwo. Ot co, bo nie da się tego wytłumaczyć. :D

Krystian Wieczorek póki co wypada ciut lepiej niż w eMce, ale widać po nim, że wielki aktor to to z niego nie jest. :P
Idę na 4 odcinek. :D

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 13, 2013, 21:44:57 »
O! Przypomniało mi się. Troszkę później na Pawiaku pojawi się Wiktoria z Na dobre i na złe... Ciekawa jestem Waszej opinii na jej temat - a ściślej - na temat grającej przez nią postaci... Czekam z niecierpliwością ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 14, 2013, 01:10:06 »
Jaka urocza scena w 5 odcinku z udziałem Pani Marii i jej męża...  <serce> Pierwsze spotkanie po długim czasie, smutna informacja, ale... to takie piękne było.

Królikowski ma fajną rolę cwaniaczka warszawskiego. ;D

I faktycznie Sajkowcy są dość irytujący. I śmiać mi się chce, bo wybrali aktorów (zwłaszcza chłopaka), którzy mają rysy iście Żydowskie. A cały czas uciekają od tego, że nie są Żydami. :D
I chyba wiem czemu są tacy mle mle... bo faktycznie każdy z tych aktorów to tacy niemrawi. Chociaż Globisz to niezły aktor. Ale tacy trochę przerysowani są, zbyt artystyczni.

Psy gryzące Władka... brrrrrrrr Nienawidzę wilczurów.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru (od 10 do 16 sierpnia)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 14, 2013, 07:53:55 »
Sajkowscy mieli jakieś korzenie żydowskie, ze strony Sajkowskiego... <mysli>
Ja wiem, że pobyt w gettcie nie  jest czymś radosnym (wręcz przeciwnie - to straszne doświadczenie) ale w tej rodzinie nie ma ani jednego optymisty, ani jednego człowieka do życia. Nikt nie potrafi  tego wyrazić. przecież nawet w obozach ludzie się czasami zajmowali jakąś rozrywką, prymitywną, ale zawsze.
Sajkowscy są strasznie posępni. Za to zdeklasowali Hioba już dawno. Naiwny ojciec, zadziorny (aż za bardzo), i realista do bólu, syn ,  córka - tutaj już brakuje mi słów.  ;)
Do tego lista nieszczęść jest imponująca... <placze> <olaboga>