Autor Wątek: Strażacy  (Przeczytany 2765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Strażacy
« dnia: Luty 28, 2015, 21:29:23 »
"Strażacy" to pierwszy polski serial, który rozgrywa się w środowisku Ochotniczej Straży Pożarnej. Cykl w interesujący sposób pokazuje blaski i cienie ciężkiej pracy, którą na co dzień wykonują osoby, powołane do ochrony ludzkiego życia i mienia. Serial Macieja Dejczera bogaty jest w wątki obyczajowe i sensacyjne, a jego główną zaletą jest obsada, w której znajdują się nazwiska najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów takich jak: Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz i Olaf Lubaszenko.

Powiem szczerze - mnie zbytnio pierwszy odcinek nie zachwycił ani nie zainteresował. Ot obejrzałam sądząc, że pewnie pod koniec będzie wielkie bum, które wzbudzi w widzu taką ciekawość, że nie będzie można się doczekać następnej soboty. A tu nic... Mam nadzieję, że jakoś się rozkręci.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Strażacy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2015, 10:18:54 »
Mnie również pierwszy odcinek nie rzucił na kolana, ale nie spodziiewałam się tego - produkcje tvp zwykle powoli się rozkrecają, tak więc ja z pewnością będę kontynuować oglądanie. Pomimo...że jest Rosati i pomimo, że Zakościelnego z Wesołowskim wciąż widzę w rzeczywistości wojennej.
Ciekawa jestem, czy będzie wiecej akcji strażackich czy intryg w zespole <mysli> Rafałek pseudo "zawiedzione ambicje" nie wygląda na takiego, który szybko odpuszcza.  8)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Strażacy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2015, 12:06:39 »
Trudno ocenić serial po pierwszym, wprowadzającym odcinku. To prawdopodobnie nakreślenie wstępnego obrazu bohaterów i relacji między nimi, więc za bardzo dużo się nie działo. Jednak pierwsze wrażenie mam dobre. Widziałam parę wywiadów z aktorami i prawdziwymi strażakami, którzy trenowali ich oraz byli konsultantami na planie i myślę, że będziemy świadkami paru dobrze przedstawionych akcji ratunkowych.

Na dzień dzisiejszy - na pewno podobają mi się zdjęcia i montaż. Nie chodzi mi o jakiś artyzm, ale o wizualność. Przyjemnie się to ogląda :)
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Strażacy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2015, 08:33:23 »
Dośc emocjonujący i dynamiczny drugi odcinek.
I oczywiście tragedia. Przyjaciel glównego bohatera, na którym się teraz skupiam, zostaje ciężko ranny w akcji.
Nie do końca pamiętam, czy też nie zauważyłam, jak to było z tą krótkofalówką,ale rozkazy Rafała też do rozsądnych nie należały.
Jest ktoś kto się lepiej w tym wątku odnalazł?

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Strażacy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2015, 20:56:40 »
Pokochałam ten serial! Od zawsze mam słabość do strażaków! <rumieniec>
Uważam, że jest jednym z lepszych seriali, które teraz powstają. Głównie chyba przez tematykę, jest oryginalna, bo tak to wszędzie widzimy prawników, lekarzy a tu proszę strażacy. Bardzo podobało mi się trzymanie wszystkiego w tajemnicy przed widzami jeśli chodzi o relację Magdy i Adama, dopiero w ostatnim odcinku dowiadujemy się co tak naprawdę ich kiedyś łączyło i jestem prawie pewna, że owocem ich miłości jest ten chłopczyk. Kamila jakoś nie kupiła mojego serca, wyjeżdża sobie, wcale nie patrzy na swojego narzeczonego, który bądź co nie bądź jest w trudnej sytuacji, poznaje jakiegoś Richarda i nie ukrywa przed Adamem, że to nie tylko jest jej profesor... a potem wraca i co? Liczy, że Adam padnie w jej ramiona? Mam nadzieje, że nie i tu nawet nie chodzi o to że między nim a Magdą coś się zadziało, tylko uważam, że byłby nie w porządku wobec samego siebie gdyby do niej wrócił - ale czas pokaże jak to wszystko się potoczy, ponoć ma być II seria. :) Ale po cichu liczę na połączenie Magdy i Adama.  <serduszko>
Śmierć Kazika - chyba jedno z najbardziej wzruszających momentów, szkoda że tak to się skończyło bo jednak bez niego jednostka to nie to samo. Był bardzo dobrze kreowaną postacią, w każdej chwili strażak, farmaceuta, każdemu starał się jakoś pomagać - jednym słowem dobry człowiek! A ja już liczyłam, że odnajdzie szczęście i miłość z tą kobietą którą uratował z pożaru i z którą umówił się na wspólne malowanie mieszkania, na które niestety nie dotarł. Sama scena pogrzebu i moment przyjścia tego cudem uratowanego chłopczyka, który kładzie strzępek munduru Kazika na trumnę - piękna i mega wzruszająca!

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Strażacy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2016, 23:06:33 »
No i jest II seria :)

Serial nie jest wysokich lotów, ale lubię go.
Adam i Kamila - mimo takiej dramaturgii w pierwszym docinku chyba nie będzie chleba z tej mąki.
Wojtek (przyjaciel Adama) - oj, będą psychiczne konsekwencje wypadku z I serii, coś się zaczyna dziać w głowie strażaka, który mało nie zginął.
Rafał - no cóż, chyba nie należy do tych, którzy przegrywają.
Reszta - zobaczymy.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline asia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: Strażacy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2017, 09:01:11 »
Obejrzałam przypadkowo jeden odcinek, gdy byłam w trakcie nadrabiania Czasu Honoru. Tym samym przykuła mnie obsada. Mam nadzieję, że jest dostępny online, bo jest na mojej liście do obejrzenia w wakacje :D
Mnie właściwie wątki obyczajowe przyciągnęły. Albo Zakościelny  ;D
"Może brakować mi słów, ale nie własnego zdania"