Autor Wątek: Komisarz Alex  (Przeczytany 5972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Komisarz Alex
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2013, 20:47:56 »
Tak wiem, Leon jest od dawien dawna, ale na samym początku serialu grał Tomek Schimscheiner, jeśli nie patologa to kogo?
Nie chodzi mi o to, że grał Leona, grał innego patologa (to znaczy ja tak uważam) ;D
Nawet się mi się podobało, kiedy tak fajnie dogadywał Bromskiemu :)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Komisarz Alex
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2013, 21:44:29 »
Coś mi zaczyna świtać...
Chyba jednym z techników był...
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Komisarz Alex
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2013, 23:35:01 »
Masz rację, to był jeden z techników. Szkoda, że się nie pokazuje, bo miał fajne teksty, chociaż patolog ma lepsze. W ogóle Leon vel Leoncjo ma świetne poczucie humoru, trochę specyficzne ale inteligentne. Chyba nawet przebija patologa Kryminalnych.
Wymiana zdań między nim a Orliczem czyli synem swojego przyjaciela w dawnych lat, jest bardzo przyjemna dla ucha. :D


-No i co? Coś ciekawego?
- Yhm, zastanawiam się, czy nie zapuścić brody?
- No...fascynujące. A a'propos?
- No...trup jaki jest to każdy widzi. Świadkowie zeznali, że facet strzelał do niego. Sądząc po dziurze w klatce piersiowej zakładam, że trafił.
- Wiesz co? Doprawdy śmiała hipoteza. Masz ich więcej?
- Yhm?człowiek powinien być mięsożerny
- Dlaczego?
-Zobacz co ma w koszyku! Twaróg, śmietanę, ser żółty Gdyby stał przy stoisku z wędlinami pewnie by żył
- A pocisk?
- No, nie stwierdziłem dziury wylotowej na plecach więc trzeba będzie  nim trochę pogrzebać.


 <smiech>
Po jakichś kilku minutach okazuje się, że facet ? trup był jednak mięsożerny. W żołądku Leon znalazł resztki golonki... ;D


 W ogóle to Michał Orlicz podbił moje serce już na samym początku. Nie tylko dlatego, że nosi skórę Pawlickiego ale znajomością "Madame Butterfly".  <buja_w_oblokach>
Niepokoi teraz tylko zabieranie się za wyjaśnianie śmierci rodziców (że jednak pożar to nie był przypadek). Niepokoi, bo zawsze jak się w przeszłości za dużo grzebie?
Historie przestawiane też są niejednokrotnie emocjonujące. Na przykład ostatnio porwanie dziewczynki i pomoc w tej sprawie jej przyjaciółki, która właściwie to poświęciła swojego ojca?

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Komisarz Alex
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2014, 18:21:21 »
No muszę, po prostu muszę wrócić do tego wątku, chociaż wiem, że nikt nie ogląda. I nikt rozmowy nie podejmie, ale muszę się znowu pozachwycać Leonem ( i tym samym też i panem Chabiorem) <zauroczony> Postać prowadzana bardzo fajnie - szyk, elegancja, nienaganne maniery i ..specyficzne poczucie humoru. Można powiedzieć, że choróbsko szybciej przegoniłam, tyle się uśmiałam. 
Ciężko jest zacytować wszystko, bo w każdym odcinku  jest jakiś smaczek :D
Nawet życzenia urodzinowe w wykonaniu patologa mogą być oryginalne: "Życzę ci sto lat, choć z własnego doświadczenia wiem, że ludzie tyle nie żyją a prezent ode mnie już chłodzi się w lodówce" ;D