Autor Wątek: Stare seriale  (Przeczytany 22099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zorina13

  • Bonanzica
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
    • https://bonnaza.fora.pl/
Stare seriale
« dnia: Maj 25, 2012, 12:38:55 »

Dla mnie Janosik jest nie do zdarcia -ten humor ,krajobrazy ,pojedynki ,pościgi.
Genialny Bogusz Bilewski jako Kwiczoł.
Zachwyca mnie uroda Ewy Lemańskiej jako Maryny -gdyby dzisiaj zaczynała karierę wygrywała by chyba wszystkie rankingi 'naj'-najpiękniejszych ,najseksowniejszych.

"Lepiej być nietypowym i nielubianym niż takim jak wszyscy i otoczonym tak zwanymi przyjaciółmi '
https://bonnaza.fora.pl/

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Janosik
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2012, 12:43:21 »
Zorinko...a może by tak dać tytuł ogólnie o starszych serialach. Wymieniać się opiniami, porównywać? Bo ja Janosika jak najbardziej lubię, ale jeszcze kilka innych, które lubię jeszcze bardziej...a we dwie czy trzy to my same jak na razie na Janosiku nie pociągniemy. A wątek dla każdego starego serialu, który  w sumie nie jest już nadawany/kontynuowany to też bez sensu. Nie wiem sama, tak myślę tylko...

Offline Zorina13

  • Bonanzica
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
    • https://bonnaza.fora.pl/
Stare seriale
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 12:48:21 »
Za sugestią Jean -założyłam ten wątek byśmy mogły porozmawiać o starych serialach ,polskich i zagranicznych.
"Lepiej być nietypowym i nielubianym niż takim jak wszyscy i otoczonym tak zwanymi przyjaciółmi '
https://bonnaza.fora.pl/

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 12:55:15 »
Jesteś wielka :-*
Na mym piedestale stoją ciągle seriale Barei - "Alternatywy4" i "Zmiennicy" a zwłaszcza ten drugi. No mogłabym godzinami, co zresztą już robiłam swego czasu:) (pozdrawiam Mintka)
Do tego "Czterdziestolatek", "Dom" (co ja się przy tym oryczałam), "Janosik" (ulubiona scena z czerwonym dywanem na łące, maślanymi oczami Maryny i wstydliwym Janosikiem) ech no można by długo wymieniać, zaczekam na posty innych, coby się odnieść może ...

A jeśli chodzi o Bonanzę to jestem aż przy 3 odcinku, podobnie jeśli chodzi o "
Macgyvera" :D

Offline Zorina13

  • Bonanzica
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
    • https://bonnaza.fora.pl/
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 13:22:03 »
O Czterdziestolatku -genialne role komediowe Wojciecha Pokory ,Romana Kłosowskiego i jeszcze kilka innych perełek w epizodach.
Serial łączy elementy komediowe i nostalgiczne.
Moim ulubionym odcinkiem jest Polowanie.
Genialne te dialogi
"Niech mnie pan psem nie szczuje bo pies wygląda mądrzej od właściela.
Jak ja bedę wyglądał bez wąsów .A jak ty będziesz wyglądał gdy minister pozna że do niego strzelałeś.
W serialu strzelał do prokuratora a tamten mu wybaczył '
W serialu to wszystko możliwe '

Wracając do Janosika -Ewa Lemańska i Marek Perepeczko to jedna z najpiękniejszych ,najlepiej dobranych par w histori polskiego kina.
Świetny duet stworzyli też Bogusz Bilewski i Witold Pyrkosz.

Dom -niezapomniany pan Popiołek i jego Koniec świata.
I teksty Henia Lermaszewskiego
"Nowy rok ,nowy sekretarz nowy Lermaszewski '
"A ten tu potrzebny jak Cyrankiewiczowi grzebień '






« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2012, 13:23:39 wysłana przez Zorina13 »
"Lepiej być nietypowym i nielubianym niż takim jak wszyscy i otoczonym tak zwanymi przyjaciółmi '
https://bonnaza.fora.pl/

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2012, 13:45:23 »
Cytuj
"A ten tu potrzebny jak Cyrankiewiczowi grzebień '

Kocham ten cytat   :D I nawet często stosuję, genialne stwierdzenie tak jak genialny był sam Henio Lermaszewski :)

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2012, 21:34:53 »
Scaliłam wątek Janosika z Stare seriale, bo tak jak napisała Jean jest to serial niekontynuowany i owsem można o nim dyskutować, tylko nie wiadomo czy będzie zainteresowanie, a tutaj można porozmawiać o nim ale i również o innych starych/nieemitowanych serialach. :)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2012, 22:06:32 »
Mam sporo starych seriali, które uwielbiam. Niektóre powstały, gdy mnie nawet na świecie nie było smilie_girl_356
Wszystkich na raz nie da rady wymienić, więc po kroczku małym...

Zaczynam od młodzieżówki smilie_girl_253

Podróż za jeden uśmiech - wspaniały klimat przygody, ogromna dawka humoru, rewelacyjni dziecięcy aktorzy, niezwykle naturalni (Julka Wróblewska, którą nie wiem dlaczego zalicza się do dziecięcych super gwiazd, niech się chowa daleko w lesie ze swoim talentem). Czasy, gdy podróż autostopem przez całą Polskę (bez pieniędzy) nie kojarzyła się z niebezpieczeństwem, a ludzie, których spotkało się na drodze byli życzliwie usposobieni. Niezaprzeczalną atrakcją jest para głównych bohaterów: luzacki, "podwórkowy", z lekka kombinujący Poldek i ugrzeczniony, "mamisynkowy" kujonek Duduś.

Poldek: Stary, a czy ty nie masz czasem w kieszeni telefonu bez drutu?
Duduś: Tylko nie fantazjuj, błagam!
 :th_girl_haha:
(to były początki lat 70, miał ktoś wtedy pojęcie o komórkach? :th_girl_haha:)

Filip Łobodziński (Duduś) jest obecnie dziennikarzem oraz członkiem Zespołu Reprezentacyjnego, zaś Henryk Gołębiewski to nadal aktor (z perypetiami życiowymi na koncie), znany z nagrodzonej Orłem roli Ediego w filmie pod tym samym tytułem.
Na zachętę dla tych, którzy nie widzieli jeszcze tego serialu oraz dla tych, którzy chcą sobie go przypomnieć początkowy fragment (co prawda z wersji kinowej, ale w serialu też te momenty były) smilie_girl_269

http://www.youtube.com/watch?v=MJ82MSZ4ugY
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2012, 17:37:05 »
Stary, ale jeden z moich ulubionych - nie wiem czy ktoś skojarzy - Daleko od szosy.
Uwielbiam ten serial.
Historia chłopaka ze wsi, który poznaje dziewczynę z miasta, zakochuje się i w sumie dla niej zmienia całe, swoje życie.
Fajne, spokojne klimaty w odcinkach na wsi, trochę gorzej gdy akcja dzieje się w Łodzi, ale ogólnie serial jest bardzo przyjemny, miło się ogląda i co jest w nim najfajniejsze - często można wyczuć taki... spokój :)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2012, 14:36:51 »
Taki spokój bije z większości starych, polskich seriali. "Daleko od szosy" bardzo lubię. To takie trochę też serial o pokonywaniu stereotypów.
Nie chwaliłaś się nigdy Maleńka, że starocie też oglądasz?!:)
Zbliżają się wakacje, znowu będzie masa powtórek i znowu można prześledzić lub poznać po prostu jakiś serial.
"Czarne chmury" już "dają" tyle że w porze pracy/szkoły, ale latem młodzież może się zapoznać :)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2012, 14:57:36 »
Nie chwaliłam?
Może się kiedyś chwaliłam, ale widocznie gdzieś umknęło.
Mam to szczęście mieć "Daleko od szosy" na płytach DVD. Kiedyś kupiłam rodzicom (no i sobie) ;)
Teksty Leszka mnie zawsze bawiły - się Panie częstują, na żądanie raz można :D.

Czarne chmury też lubię choć nigdy nie obejrzałam wszystkich odcinków. Uwielbiam z tego serialu jedną piosenkę - nie mogę śpiewać gdy serce pęka - kojarzysz? Śliczna jest po prostu.

Kiedyś jeszcze w dzieciństwie oglądałam chyba "Wakacje z duchami" czy "Podróż za jeden uśmiech" i coś mi się kojarzy "Stawiam na Tolka Banana".
Ach no i zapomniałam o mojej ulubionej "Jance"! To był serial, wieś, cisza, spokój, konie... Mogliby Jankę znowu wyemitować w TV ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2012, 16:29:56 »
Nie mogę śpiewać bo serce pęka
I lutnia w rękę mnie pali
Nie mogę nucić mojej piosenki
królu bo lud Twój się żali

Ponadczasowy tekst, który można odnieść do każdej epoki. W kontekście Czarnych chmur to myślę, że czterolistna by miała dużo do powiedzenia smilie_girl_020

Janka - Orły i Wilki i tajemniczy pierścień Janki, który, przekręcony trzy razy w odpowiednim kierunku, spełniał prośby i życzenia aktualnego właściciela. To dopiero pobudzało wyobraźnię. Wiecie, że ja naprawdę w to wierzyłam w pewnym momencie? A to tylko siła sugestii, zbiegi okoliczności...

Offline KONICZYNKA

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2012, 20:06:35 »
Nie mogę śpiewać bo serce pęka
I lutnia w rękę mnie pali
Nie mogę nucić mojej piosenki
królu bo lud Twój się żali

Ponadczasowy tekst, który można odnieść do każdej epoki. W kontekście Czarnych chmur to myślę, że czterolistna by miała dużo do powiedzenia smilie_girl_020

Padłam  :th_girl_haha: Jean, Ty chyba za dużo o mnie wiesz... A ja się dziwię, że tak dużo ostatnimi dniami wypowiadam się na forum. Nie ma dnia, żeby Jean nie napisała do mnie bezpośrednio, czy pośrednio z prośbą o wypowiedź, a że mało asertywna jestem...  smilie_girl_120 Skoro już zostałam wywołana do tablicy:

Zbliżają się wakacje, znowu będzie masa powtórek i znowu można prześledzić lub poznać po prostu jakiś serial.
"Czarne chmury" już "dają" tyle że w porze pracy/szkoły, ale latem młodzież może się zapoznać :)

"Dają, dają"  smilie_girl_307 Oczywiście nie ma dnia, żebym nie zobaczyła kolejnego odcinka! Jutro już niestety będzie ostatni, ale ja oczywiście będę siedzieć i oglądać. To nic, że znam każdy szczegół, każdy dialog. Dobrze, że jestem w Poznaniu, bo przynajmniej mama nie marudzi, że znów oglądam. Kolekcja płyt stoi na honorowym miejscu, ale przecież zobaczyć w telewizji to zupełnie co innego. Uwielbiam "Czarne chmury" jak wiele innych, jak mówi Jean "staroci". Jednak jakiś sentyment do tego serialu mam i gdybym miała zrezygnować z większości starszych seriali i mieć możliwość oglądania tylko np. 5, to ten serial byłby w tej piątce na pierwszym miejscu.

Pokochałam ten serial nie tylko za fabułę, bohaterów, ale przede wszystkim za wspaniałą grę aktorską. Aktorzy tak pięknie wykreowali swoje postaci. Serial jest dynamiczny, pełen zwrotów akcji. I oczywiście na końcu zwycięża miłość. Szlachetny Pułkownik Krzysztof Dowgird (doskonała kreacja Leonarda Pietraszaka), którego obserwuje się z zazdrością i podziwem. Piękne uczucie pomiędzy nim i Anną (łagodna, subtelna Elżbieta Starostecka). Dalej przeciwieństwo, a nawet dwa przeciwieństwa Krzysztofa: Rotmistrz Witold Zaręba (Stanisław Niwiński) i Margrabia Karol von Ansbach (Edmund Fetting). Dwie kolejne pięknie zaplanowane postaci. Margrabia skryty, inteligentny i chyba najgroźniejszy wróg Dowgirda a Zaremba? Przez ciągłe rywalizowanie z pułkownikiem stał się jego największym przeciwnikiem. W ostatnim odcinku jednak zmienia swój stosunek do Krzysztofa. Każda z postaci serialu jest kolorowa i wiele wnosi do całej fabuły. Nie chcę tu pisać referatów.

Jednak wspomnieć muszę, że moimi ulubionymi postaciami są i zawsze będą, Kacper i Magda. Od pierwszych scen zakochałam się w tej parze bohaterów, ale także w duecie aktorskim. Niezapomniane role Ryszarda Pietruskiego i Anny Seniuk. Chylę czoła przed kunsztem aktorskim. Kacper - oddany wachmistrz pułkownika, wierny, honorowy sługa i przyjaciel. Całe życie "uganiał się" (jak mówiła Magda) za pułkownikiem i nigdy nie zostawiał Dowgirda w potrzebie. "Która to białogłowa wytrzyma, która? Bo ja na pewno nie"  :th_girl_haha: A jednak. Żywiołowa, odważna szlachcianka Magda, która po udzieleniu pomocy zbiegom, sama musiała uciekać, w końcu ulega urokowi dzielnego wachmistrza. Najpiękniejsze zaręczyny jakie kiedykolwiek wiedziałam w serialu, należą właśnie do Kacpra, który zarzekał się, że "przed nikim padać na kolana nie będzie, ale i tak za żonę Magdę weźmie". Postawił sprawę jasno, że nawet wygadana Magda nie wiedziała co powiedzieć.  :th_girl_haha: Do tego wszystkiego wspaniała muzyka! Po prostu się zakochałam i wracam do serialu a przynajmniej do moich ulubionych odcinków, czy fragmentów, tak często jak tylko mam na to czas.  smilie_girl_307

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2012, 22:00:19 »
O tak, "Czarne Chmury" też uwielbiam smilie_girl_307 W sumie za to samo, co KONICZYNKA.  Pięknie nam tu opisała zalety serialu.

Margrabia Ansbach, choć należał do negatywnych bohaterów, to trzeba przyznać, że był czarnym charakterem z... klasą. Doskonały obserwator, doceniający inteligencję i waleczność przeciwnika (nie tylko Dowgirda, zbuntowanych pruskich mieszczan także) z manierami dżentelmena. Nigdy nie dał się wyprowadzić z równowagi, w przeciwieństwie do gwałtownego, zadufanego w sobie namiestnika Hollsteina (także świetny Janusz Zakrzeński).

A jak słyszę muzykę z czołówki to po prostu aż się chce wsiąść na konia i pogalopować razem z Dowgirdem i Kacprem przez te polskie lasy, łąki i pola smilie_girl_356 :th_girl_haha:
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline KONICZYNKA

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Stare seriale
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2012, 22:25:19 »
O tak, "Czarne Chmury" też uwielbiam smilie_girl_307 W sumie za to samo, co KONICZYNKA.  Pięknie nam tu opisała zalety serialu.

Margrabia Ansbach, choć należał do negatywnych bohaterów, to trzeba przyznać, że był czarnym charakterem z... klasą. Doskonały obserwator, doceniający inteligencję i waleczność przeciwnika (nie tylko Dowgirda, zbuntowanych pruskich mieszczan także) z manierami dżentelmena. Nigdy nie dał się wyprowadzić z równowagi, w przeciwieństwie do gwałtownego, zadufanego w sobie namiestnika Hollsteina (także świetny Janusz Zakrzeński).

Dziękuję smilie_girl_308 Jeżeli coś chwyci mnie za serce, to aż miło się tym z kimś podzielić. Margrabia Ansbach jak pisałam to bardzo inteligentny człowiek. Zgadzam się z każdym Twoim słowem, El. Kolejny świetnie napisany scenariusz i fantastycznie skonstruowani bohaterowie. Czarny charakter również może stać się czyimś ulubieńcem. Piękne jest też to, że cały serial ma tylko 10 odcinków. Nie czuć zmęczenia materiału, odcinki kończą się w punkcie kulminacyjnym i zachęcają do śledzenia kolejnego.

A jak słyszę muzykę z czołówki to po prostu aż się chce wsiąść na konia i pogalopować razem z Dowgirdem i Kacprem przez te polskie lasy, łąki i pola smilie_girl_356 :th_girl_haha:

Mam dokładnie tak samo! Wsiąść na konia i poczuć się jak Magda im towarzysząca  :th_girl_haha:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 10:56:35 wysłana przez KONICZYNKA »