Autor Wątek: Anna German. Tajemnica Białego Anioła.  (Przeczytany 6029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KONICZYNKA

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Anna German. Tajemnica Białego Anioła.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2013, 20:00:47 »
Cytuj
Już samo to, że ojciec Anny został rozstrzelany tylko dlatego, że miał polskie pochodzenie (urodzony w Łodzi), przemawia o nieprawdziwości związku Walentyna ze śmiercią Eugena.
Nie no wydawało mi się, że go ścignęli za niemieckie pochodzenie i za protestantyzm... Chyba, że źle odczytałam z serialu. :P

Możliwe, dokładnie nie pamiętam jak to było w serialu, ale wiem na pewno, że polskie pochodzenie miało wpływ na rozstrzelanie Eugena rzeczywiście. To jeden z kilku faktów, które zostały zmienione w serialu. Jak sama zauważyłaś to nie jest dokument. Wszelkie zmiany są wprowadzane dla podniesienia walorów filmu. Napisałam o tej sprawie, żeby zaznaczyć, że uważam Walentyna za postać fikcyjną.

Troszkę znaczenie ma kto zrobił serial. W Polsce nikt nie chciał się podjąć jego realizacji, bo niby scenariusz wskazywał, że może być serialem o niskiej oglądalności. Rosjanie nie mieli tego problemu. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o... No właśnie. Z tym też Rosjanie nie mieli problemu. Myślę, że bardzo dobrze się stało. Serial jest zrealizowany na bardzo wysokim poziomie.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Anna German. Tajemnica Białego Anioła.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2013, 11:59:47 »
Cytuj
Nie może być na przykład wielu miejsc akcji dlatego pewnie pominięto Rzeszów, z którym ponoć też coś Anna miała wspólnego

Nie coś, a sporo. I nie, że pominięto (bo to pół biedy), ale osadzono w innym miejscu, ściślej we Wrocławiu. To gwoli wyjaśnienia. Nie twierdzę, że serial nie jest wspaniały (biograficzny), ale ja osobiście czekam na dokument teraz już :-)

PS To może stocznia Wałęsy też nie musi być w Gdańsku? <ok>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Anna German. Tajemnica Białego Anioła.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2013, 12:24:15 »
Użyli po prostu tak zwanego skrótu myślowego... skoro mieszkała we Wrocławiu, tam studiowała... no to skąd nagle wzięła się w Rzeszowie... Pewnie byłoby to dość ciężko przedstawić, może brak kasy na to... Nie usprawiedliwiam twórców, bo może faktycznie był ten Rzeszów ważny i go chamsko pominęli, ale może po prostu no nie mieli innego wyjścia... Kryminalnych jak kręcili to też np. las na Śląsku był Puszczą Kampinowską...
A w ogóle dokładnie co Anna miała wspólnego z Rzeszowem, bo powiem szczerze, że nigdzie nie mogę wzmianek o tym znaleźć?
Może to bardziej Rzeszowianom zależy żeby to było a innym po prostu obojętne...

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Anna German. Tajemnica Białego Anioła.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2013, 13:08:09 »
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130406/RZESZOW/130409756

Nie chcę, żeby ktoś kręcił coś w Rzeszowie - zwłaszcza, że nie ma kasy. Niech to będzie centrum Lwowa nawet, ale jeśli nazwą Rzeszowem to ja to przyjmę.
Mogli po prostu wspomnieć o tym albo zwyczajnie pominąć ;)
Jak się za chwilę okaże, że German nie studiowała we Wrocławiu a w Poznaniu np. to mnie to też będzie zwisało, zaręczam :-)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Anna German. Tajemnica Białego Anioła.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2013, 13:58:48 »
Hmm czyli wychodzi na to, że sprawa jest poważniejsza niż mi się wydawało.
Bo czyli z Gertner też nie poznała się w Wawie a w Rzeszowie. Eurydyki to Rzeszów, nie Warszawa... W ogóle wychodzi na to, że stolica to dopiero po Opolu a oni podróżowali nie po całej Polsce a głównie po Podkarpaciu itp. No to faktycznie trochę to dziwnie zrobili zwłaszcza, że pomieszali cały okres studiowania z występami itp. W takim razie już wiem co mi w tych odcinkach nie pasowało.
Mozliwe, że faktycznie był tyn Rzeszów uwzględniony a ktoś przy montażu zamieszał. :/
No ale to faktycznie przyznaję rację mocno nie fair.