Autor Wątek: Głęboka woda  (Przeczytany 7366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2013, 18:10:58 »
Hmm, ja czytałam gdzieś, że scenariusze są, aktorzy są chętni, ale nie ma funduszy ;>
Serial jest realizowany z pomocą jakichś unijnych dotacji. :)
Ja już się przyzwyczaiłam się do myśli, że 2 serii nie będzie, a tu taka miła niespodzianka! To byłoby zupełnie dla mnie nie zrozumiałe gdyby zaniechano produkcję tak dobrego serialu! Skoro będzie kontynuacja 'Głębokiej wody' to może i 'Paradoks' wróci na ekrany, bo moim zdaniem te 2 seriale są najlepszymi serialami, które można było oglądać w ciągu ostatnich lat.

Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2013, 18:35:24 »
Dzięki za odpowiedzi ;)

No to czekamy dalej. Trailer jest bardzo dobry, mam nadzieję, ze 2 sezon również taki będzie.
I cieszę się, że te unijne dotacje się znalazły, bo szkoda by było, gdyby zakończyli na 1 sezonie ;)

Offline china doll

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2013, 22:01:53 »
Ostatnia scena odcinka, kiedy Karolinka spiewa "Szczesliwej drogi juz czas", mnie takze bardzo wzruszyla.Piosenka jest swietnie dobrana oraz interpretacja Karolinki byla dla mnie mega przekonujaca.

A w dodatku jaki piękny głos ta dziewczynka miała, taki dorosły. Gdybym jej nie widziała, nie powiedziałabym, że to kilkunastolatka.

Dorociński zdecydowanie na plus.  ;D A mógłby mi ktoś skrócić, co tam się między nim a Miką działo? Bo już nie pamiętam, w dodatku nie oglądałam chyba jednak wszystkich odcinków. MUSZĘ nadrobić.  :)

Offline abby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2013, 23:09:54 »

Dorociński zdecydowanie na plus.  ;D A mógłby mi ktoś skrócić, co tam się między nim a Miką działo? Bo już nie pamiętam, w dodatku nie oglądałam chyba jednak wszystkich odcinków. MUSZĘ nadrobić.  :)

Dokladnie nie pamietam, ale chyba bylo to tak, ze Mika i Wiktor (Dorocinski) spedzili razem jedna noc.
Ja widzialam wszystkie odcinki pierwszej serii,ale dla przypomnienia, z duza checia obejrze jeszcze raz pierwsza serie- zanim zaczne ogladac druga.

W "Swiecie seriali" przeczytalam, ze pierwszy odcinek 2. serii "Glebokiej wody" TVP2 wyemituje 24 marca o godzinie 22.00.

Offline china doll

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2013, 19:12:44 »
O, czyli tak, jak przypuszczałam, już w marcu..  <jupi>
Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że między Wiktorem a Miką coś będzie. Coś więcej, niż wspólnie spędzona noc. Między nim a żoną już chyba nic nie ma, a z tego co wiem Mika i jej chłopak się rozstali, więc...   <rumieniec> Tylko żeby nie przesłodzili, ale jeżeli ma wyjść z tego związek oparty na prawdziwym uczuciu, to bardzo chciałabym ich razem zobaczyć.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2013, 17:41:18 »

Dorociński zdecydowanie na plus.  ;D A mógłby mi ktoś skrócić, co tam się między nim a Miką działo? Bo już nie pamiętam, w dodatku nie oglądałam chyba jednak wszystkich odcinków. MUSZĘ nadrobić.  :)

Dokladnie nie pamietam, ale chyba bylo to tak, ze Mika i Wiktor (Dorocinski) spedzili razem jedna noc.

Naprawdę? Oglądałam wszystkie odcinki i nie pamiętam tego momentu, a byłby dość znaczący. Ale gdyby jednak, to kiepsko z moją pamięcią, chyba jakąś lecytynę trzeba zacząć brać <haha>

Co w 2 sezonie?

Dalsze losy pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej. Dyrektor Wiktor Okulicki i jego zespół, który tworzą m.in. Mika (Katarzyna Maciąg), Alina (Marta Klubowicz) i Grażyna (Julia Kijowska) zmierzą się z kolejnymi ludzkimi dramatami. Widzowie poznają także prywatne życie społeczników. Po śmierci ojca Wiktor spotka jego długoletnią partnerkę życiową, głuchoniemą Marię Lutek (Maria Ciunelis) oraz jej rodzinę - syna Tadeusza (Cezary Kosiński) i synową (Barbara Lubos-Święs).

Pierwszy odcinek (24.03 godz. 22.00 TVP2)

"Lista z daleka"

Wiktor jedzie do szpitala w niewielkim miasteczku w Górach Sowich, gdzie leży jego ojciec. Obaj nie widzieli się od bardzo dawna. Niestety nie mają czasu, by odnowić zerwane więzi, gdyż w nocy mężczyzna umiera. W szpitalu Wiktor poznaje głuchoniemą Marię Lutek, z którą ojciec związał się po śmierci żony, i wraz z nią próbuje zorganizować ceremonię pogrzebową. Gdy ksiądz nie zgadza się, by ciało Okulickiego spoczęło na miejscowym cmentarzu, Wiktor postanawia pochować ojca w swoim mieście, obok grobu matki. Jedzie z nim Maria, która zatrzymuje się u syna, Tadeusza. Od niej Wiktor dowiaduje się, że Lutkowie i pozostali lokatorzy są skonfliktowani z niejakim Henrykiem Budnym. Postanawia działać.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline abby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2013, 22:59:01 »

Dorociński zdecydowanie na plus.  ;D A mógłby mi ktoś skrócić, co tam się między nim a Miką działo? Bo już nie pamiętam, w dodatku nie oglądałam chyba jednak wszystkich odcinków. MUSZĘ nadrobić.  :)

Dokladnie nie pamietam, ale chyba bylo to tak, ze Mika i Wiktor (Dorocinski) spedzili razem jedna noc.

Naprawdę? Oglądałam wszystkie odcinki i nie pamiętam tego momentu, a byłby dość znaczący. Ale gdyby jednak, to kiepsko z moją pamięcią, chyba jakąś lecytynę trzeba zacząć brać <haha>

Ponownie obejrzalam kilka odcinkow pierwszej serii "Glebokiej wody" i moge potwierdzic, ze Mika spedzila noc z Wiktorem.
Stalo sie to w 10. odcinku-Wiktor zobaczyl, ze Mika ma zamiar nocowac w budynku Pomocy Spolecznej i zaprosil ja do siebie.
Natomiast w 11. odcinku Maks spytal sie Miki, czy spala z Wiktorem i Mika powiedziala mu, ze spala.

Offline china doll

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2013, 21:54:32 »
Hej, przypominam, że dziś pierwszy odcinek drugiego sezonu na TVP2 o godzinie 22:00. Nie wiem, czy ktoś jeszcze zajrzy, ale mam nadzieję że się przyda. ;) Ja na pewno będę oglądać.  <mruga>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2013, 12:34:19 »
Odcinek za nami. Jak zawsze wzruszający. Scena z komornikiem była przerażająca, ta bezradność, płacz dzieci.. coś strasznego. Ktoś zabiera Ci dorobek życia, a Ty nie możesz nic zrobić.. Plusem jest pokazanie Wiktora od strony prywatnej. Takie przeplatanie teraźniejszości z przeszłością trochę skojarzyło mi się z 'Paradoksem' :) 

Offline china doll

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2013, 12:52:32 »
Podoba mi się, że ten sezon ma być nastawiony na prywatne sprawy głównych bohaterów. Wczorajszy odcinek był świetny, zwłaszcza scena, o której wspomniała Amaranth, z komornikiem. Płacz tej dziewczyny, która szarpała się o tego laptopa był straszny, aż mi się przykro zrobiło. Wprowadzenie osoby niemej, też ciekawy pomysł. Swoją drogą to dobrze zrozumiałam, to druga żona ojca Wiktora?

Co jeszcze mi się podoba w tym serialu, że wątki nie trwają tylko w jednym odcinku, a przeplatają się długo, np. wątek tej kobiety z mężem alkoholikiem i dwójką synów, który się wczoraj pojawił. Był interesujący i ciekawi mnie, jak to się w końcu zakończy, więc cieszę się że o nich nie  zapomnieli. Rozumiem, że tej kobiecie trudno jest skreślić męża, ale jednak moim zdaniem dała mu wystarczająco dużo szans i na jej miejscu nie wiem, czy zaryzykowałabym kolejny raz.


Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:28:44 »
Serial jest fenomenalny.
Ma klimat dokumentu: szaro-bure zdjęcia, przedłużane sceny bez dialogowe, dialogi oszczędne. Aktorzy drugoplanowi mało, albo wcale nieznani, jednak potrafiący stworzyć całkiem realistyczne postaci poharatane przez życie. Kolejne opowieści ogląda się ze ściśniętym sercem i ze łzami w oczach.
W ostatnim odcinku była złość na matkę, która zostawiła wyjeżdżając za granicę niepełnosprawnego syna w domu opieki społecznej, bo, jak powiedział drugi syn "wózek inwalidzki do samochodu jej się nie zmieścił". Był taki normalny, serdeczny uśmiech na twarzy, gdy sparaliżowania młoda dziewczyna (tylko palcami prawej ręki mogła sama lekko ruszać) potrafiła żarty ze swego kalectwa robić. Był podziw dla chłopaka na wózku, który utrzymywał z nią kontakt w tak naturalny sposób, tak jakby ona mogła zaraz wstać, chodzić. Były łzy, gdy niepełnosprawny rozmawiał z bratem osadzonym w więzieniu i jeden płakał, bo czuł się samotny, bezsilny, pozbawiony marzeń (chciał "jeździć na taksówce"), a drugi miał łzy w oczach, bo nie mógł mu pomóc, nie mógł się nim opiekować, nie mógł nic zrobić, aby wesprzeć brata. Mógł tylko przyrzec, że jak wyjdzie, to będą razem i wszystko się ułoży.

Fajnie, że pokazano, że mogą być jeszcze tacy ludzie, jak Wiktor, czy Mika, która pomogła chłopakowi na wózku zacząć spełniać swoje marzenie. Razem złożyli papiery na prawo jazdy. I jaka radość chłopaka, że jednak będzie mógł zostać kierowcą.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Głęboka woda
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2013, 18:59:50 »
No to się porobiło u Wiktora <olaboga>
I jak on teraz ma oczyścić się z zarzutów?
Najgorsze, że była mu nie wierzy (a przynajmniej nie wspiera, a przecież była z nim w ten wieczór, widziała jak nagle źle się poczuł, nie wyczuła alkoholu, gdy taka wątpliwość wpadła jej do głowy).
Najgorsze, że odwrócili się od niego ludzie, którym starał się pomóc, a przez których spotkało go to, co spotkało.

Ale... ważne, że syn mu wierzy, stoi za nim murem.
Ważne, że są i tacy ludzie, którzy nie zostawiają go samego z problemem (współpracownicy, czy była kierowniczka OPS).

Wiktor to jednak silny człowiek. I wcale nie chodzi o mięśnie. Mimo tak wielkich problemów nie załamał się, nie powrócił do nałogu, nadal bije od niego stoicki spokój. Podziwiałam go, że nie wybuchnął, po słowach tej kuzynki, która zakomunikowała mu, żeby więcej nie przychodził do nich, bo chcą się ugadywać z właścicielem kamienicy (a to on wrobił Wiktora w tę alkoholowo-seksualną aferę i to przez to, że ten walczył o godziwe warunki dla kuzynostwa).
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski