Autor Wątek: Klan  (Przeczytany 7769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 22, 2013, 21:38:14 »
A czy Elżbieta wczoraj nie zaszantażowała lekko Piotra? Chodzi mi o to, że wypomniała mu, że chciał kiedyś skłonić Beatę do aborcji. Jak była w ciąży z Jaśkiem? Cios poniżej pasa. Albo nie dosłyszałam, nie skupiłam się bo robiłam milion innych rzeczy podczas oglądania Klanu ;)
Ach no i obawiam się, że Elżbieta tym swoim naciskaniem i głaskaniem, chuchaniem na Beatę sprawi, że ta w końcu będzie miała jej dość, dość tego wszystkiego co się wokół niej dzieje i zwyczajnie odetnie się od odnalezionej rodziny.

A co do Bożenki i Miłosza... Powiem Ci szczerze, że ja nie bardzo wierzyłam w tę jego przemianę. Nie chciałam by po raz kolejny wywinął Bożence jakiś numer, a tu proszę. Choć skoro się przespał z koleżanką parę miesięcy temu to nie było po ich rozstaniu? Bo oni się tak rozstawali, schodzili, on miał romans z Martą i taki jakiś z przerwami ten ich związek był.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 23, 2013, 18:06:48 »
Powiem Ci szczerze, że ja nie bardzo wierzyłam w tę jego przemianę.
Moja wiedza nie sięga aż tak daleko. Klan zaczęłam ponownie oglądać nie aż tak dawno temu (kiedyś serial śledziłam, jak zapewne większość, z babcią :D).
A ostatni odcinek muszę nadrobić. <usmiech>

2486
Spoiler
Beata żali się Elżbiecie, że niepotrzebnie odwiedziła Jaśka, który nawet nie chciał z nią rozmawiać. Za namową Chojnickiej jedzie na spotkanie z Małgosią. Córka przyjmuje ją wraz z Jackiem i Agatą. Robi wszystko, by matka dobrze się czuła. Gdy kobieta zostaje na chwilę na osobności z Jackiem, mąż mówi jej, że jest dla niego obcą osobą i nigdy nie wybaczy jej krzywd, które zrobiła jemu oraz Małgosi. Alicja odwiedza Pawła. Lubicz potwierdza jej, że Andrzej był u niego w gabinecie i wypytywał o Leszka. Darek organizuje punkt odbioru sprowadzonych produktów żywnościowych w garażu. Czesia poznaje Renatę. Dowiaduje się, że to od niej mąż pożyczył pieniądze na rozpoczęcie działalności.
2487
Spoiler
Beata szykuje się do wyjazdu. Zapłakana Elżbieta prosi Jerzego, by skłonił córkę do zmiany decyzji. Chojnicki uważa jednak, że nie można jej zmuszać do pozostania w Polsce. Świadkiem odjazdu Beaty z Joachimem jest Krzysztof. Mężczyzna przytula załamaną Elżbietę, co widzi nadchodząca Julia. Później kobieta robi mu z tego powodu awanturę. Feliks, Wacek i Monika przeglądają rodzinny album od cioci Haliny. Wacek rozpoznaje na zdjęciu sprzed lat swoją matkę. Leszek dzwoni do Marczyńskiego i przekonuje go, że powinni się jak najszybciej spotkać. Czesia nie wierzy, że Darka nic nie łączy z Renatą. Grażyna sugeruje jej, by zaufała mężowi.
2488
Spoiler
Feliks jest przekonany, że Wacek jest jego synem. Mimo wątpliwości Moniki, nie widzi potrzeby potwierdzenia ojcostwa przez badania DNA. Zdenerwowana Bogna szykuje się do zdania lokalu, który wynajmowała na gabinet. Drażni ją stoicki spokój Leszka. Jakiś czas później jej mąż spotyka się ze studentką Anetą, by ustalić plan działania w sprawie odzyskania pieniędzy od Marczyńskiego. Razem udają się do jego gabinetu. Tymczasem Grzechu przynosi Bognie zdjęcia Jakubowskiego w towarzystwie Anety. Krzysztof otrzymuje zawiadomienie z sądu o uznaniu jego zaginionej żony za zmarłą. Gdy zdenerwowana Julia informuje go, że chce się wyprowadzić, oświadcza jej, że mogą wziąć ślub.
2489
Spoiler
Bogna pokazuje Leszkowi jego zdjęcia z Anetą i żąda wyjaśnień. Mąż tłumaczy jej, że z dziewczyną z fotografii łączą go tylko interesy, ale Jakubowska nie wierzy mu. Feliks wciąż mówi o swoim odnalezionym synu. Monika obawia się, że niedługo sprowadzi Wacka do jej domu na stałe. Leszek znowu nachodzi Marczyńskiego. Otwarcie zarzuca mu, że zagarnął ukryte przez niego pieniądze. Mężczyzna stanowczo temu zaprzecza. Miłosz dowiaduje się od kolegi, że po imprezie, w której brał udział pół roku temu, jedna z dziewczyn jest w ciąży, a jej rodzice szukają ojca dziecka. Wacek opowiada szefowej z zakładu pogrzebowego o swoich planach zrobienia z Feliksa celebryty. Zdradza, że załatwił mu już udział w programie lokalnej telewizji. Martyna odwiedza Maćka. Informuje go, że poznała fajnego mężczyznę, który bardzo jej się podoba.
2490
Spoiler
Miłosz martwi się, że nic nie pamięta z imprezy, na której jedna z dziewczyn zaszła w ciążę. Marta sugeruje mu, że ktoś mógł mu dosypał czegoś do drinka. Maciek bardzo przeżywa wczorajszą wizytę Martyny. Nie chce z nikim rozmawiać. Grażyna domyśla się, że dziewczyna z nim zerwała. Jakiś czas później Lubiczów odwiedza Arkadiusz. W męskiej rozmowie radzi nastolatkowi, jak radzić sobie po odejściu ukochanej. Nieco później, podczas rozmowy z Grażyną, przyznaje się jej, że zdecydował się wrócić do żony. Julia wypytuje Elżbietę o możliwość przedłużenia dzierżawy apteki. Przy okazji zdradza jej swoje plany i wyznaje, że chce spędzić życie z Krzysztofem. Deptułowa zaprasza Lubiczów na trzecie urodziny Franusia. Prosi Pawła, by mimo choroby żony, zjawił się z synem na przyjęciu.
2491
Spoiler
Paweł otrzymuje imienne zaproszenie na wykład znajomego profesora. Data wydarzenia pokrywa się z terminem przyjęcia urodzinowego małego Franciszka Deptuły. Bożena domyśla się, że powodem smutku matki jest Arkadiusz. Grażyna wymijająco odpowiada na jej pytania. Później na spotkaniu z matką Martyny dowiaduje się, że dziewczyna poznała Jacka i woli go od Maćka, bo może z nim założyć rodzinę. Leszek nie rezygnuje z prób odzyskania pieniędzy i przyjeżdża pod miejsce pracy Marczyńskiego. W domu Lubiczów zjawia się ojciec dziewczyny, która na imprezie zaszła w ciążę. Miłosz przekonuje go, że nic nie pamięta. Mężczyzna przyznaje, że mu wierzy, ale oczekuje też, że chłopak podda się testom DNA po narodzinach dziecka. Elżbieta ma koszmar z udziałem Beaty. Przed świętem zmarłych Grażyna robi porządki na grobie Ryśka i zapala znicze.
2492
Spoiler
Reżyser spektaklu, w którym gra Maciek, spotyka się z Grażyną. Informuje ją, że wobec postawy chłopca, będzie musiał z niego zrezygnować. Paweł z synem szukają prezentu dla małego Franusia. Kupują mu kolejkę elektryczną. Po powrocie do domu okazuje się, że zabawka nie działa. Elżbieta martwi się, że Beata od czasu wyjazdu nie dała znaku życia. Wkrótce dowiaduje się, że Małgosia miała wypadek w szkole. Ponieważ Jacek nie odbiera telefonu, sama jedzie na miejsce. Okazuje się, że dziewczynka wybiła sobie bark na lekcji wychowania fizycznego. Chojnicka zabiera ją na Sadybę. Wieczorem po córkę przychodzi Jacek, który chce ją zabrać do domu. Elżbieta nie zgadza się, tłumacząc, że Małgosia już śpi. Miłosz mówi Pawłowi, że rodzic znajomej dziewczyny szuka ojca jej dziecka. Lubicz radzi mu, by powiedział o wszystkim Bożenie.
2493
Spoiler
Paweł denerwuje się, bo ma napięty plan dnia, a wieczorem czekają go urodziny Franka i wykład profesora Zagórnego. Miłosz deklaruje, że wymieni za niego popsutą zabawkę. Wcześniej chce jednak porozmawiać z Bożeną. Zdenerwowany ewentualną reakcją córki Grażyny, wchodzi na jezdnię wprost pod ruszający spod świateł samochód. Maciek szuka w lodówce piwa. Zaskoczonej matce tłumaczy, że jest dorosły i ma prawo pić alkohol. Bożena sugeruje Grażynie, by poprosiła o pomoc Arkadiusza, którego jej brat może zechce posłuchać. Zdenerwowany Jacek odbiera córkę z Sadyby. Przypomina Elżbiecie, że to on jest prawnym opiekunem Małgosi, której matka wybrała inne życie.
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 29, 2013, 20:40:29 »
Martynka rzuciła Maćka, Miłosz nie pamięta czy się z kimś przespał czy nie - co się dzieje?
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 11, 2013, 07:47:10 »
A tak właściwie to skąd się ten Miłosz wziął? Nazywa się Chojnicki (chyba tak, prawda?), pomieszkiwał u Lubiczów, Pawełka juniora traktował jak młodszego brata  <mysli>
Bo jeśli chodzi o znajomość z Bożenką to zaczęła się od tych tańców, prawda? Wszak Miłosz sypiał z Herbuś wcześniej... <mysli>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:00:44 »
Miłosz Kazuń. Syn kuzyna Pawła. Z jakiejś małej miejscowości - poszedł na studia do Warszawy, więc zamieszkał u wujostwa.
A z Bożenką znajomość zaczęła się od jakiegoś rodzinnego spotkania. Chociaż wcześniej się chyba też widzieli - nie wiem czy nie u Pawła i Krystyny przypadkiem.
A Miłosz fakt, sypiał z Herbusiową. Bo się palant zdecydować nie mógł - Bożenka czy Marta?
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:12:11 »
Dziękuję Maleńka, jesteś nieoceniona <tak>
Wiele rzeczy jest dla mnie mglistych. Wiele tak mglistych, że nawet gdybym oglądała na bieżąco to i tak nie zrozumiałabym. Na przykład historia niejakiej Halszki. Przez nią w sumie zginął Rysio a w szpitalu; przez kradzież, której ona dokonywała ze swym gachem. Monika przeprowadza śledztwo...a kilkadziesiąt odcinków później Halszka dla niej pracuje <olaboga> W sumie po chrześcijańsku tak jest wybaczać, ale ja jestem taką zołzą, że  mnie się to gryzie  :P

Offline Marciocha

  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 146
Odp: Klan
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 12, 2013, 20:31:58 »
Miłosz pierwszy raz spotkał Bożenkę pod klatką, gdy ta szła gdzieś z Olą, ale biedaczek wtedy nie zwrócił na nią zbytniej uwagi, bo był zauroczony drugą kuzynką. :)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 12, 2013, 20:37:08 »
Ach no tak! Zapomniałam, że Miłoszkowi się najpierw Olka podobała ;)

Jestem za połączeniem Piotra i Beaty. Who is with me? :D

No i przy okazji - trzeba wiedzieć komu się daje tyłka. Mistrzyni tańca awansowała na Panią Dyrektor. Powinszować.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 13, 2013, 07:29:31 »
Coś ten Miłosz mocno kochliwy jest ::)
Ja nie wiem czy jestem za połączeniem Piotra i Beaty  <mysli> Jeszcze pamiętam jak ją potraktował, kiedy się okazało, że jest w ciąży. Wtedy wyszło na jaw, że wcale nie jest rozwiedziony a kasa żony jest mu raczej do życia potrzebna. Beatka była młodziutka, naiwna. Piotruś starszy i przebiegły.
Z drugiej strony, Jacek na przestrzeni lat też Beacie wyciął sporo numerów. Zastanawiam się, czy ten romans z Karoliną to nie było w ramach zemsty  <bezradny> Beata, kiedy poznała Piotra, już była w związku z Jackiem, który był przeciętnym chłopakiem w tym wieku no a Piotr - wiadomo - dojrzały, mądrzejszy, oczytany, czarujący....No a potem Jacek znowu się zjawił, kiedy z dzieckiem było źle i kiedy Beatka została sama.
Z trzeciej strony, Piotr już jest w takim wieku, że mu głupota przeszła. A w sumie jeśli nowy kochaś Beatki jest w podobnym wieku, to czemu nie Piotr? Z nim o wiele więcej ją łączy.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 20, 2013, 07:36:19 »
Wygląda na to, że Beata jednak będzie z Piotrem. Czyli jednak historia zakręciła koło. W co się wplątał Jasiek? Kim jest prześladowca Olki? Wiadomo już, że to on, ale ja nie wiem kim on jest  <bezradny>
Sprawa z ustalaniem ojcostwa  Feliksa niemiernie mnie bawi. A to wyniki nie te, a to nazwisko inne, a to laboratorium zamknięte ;) A jak tu spędzić razem święta bez biologicznej więzi widniejącej na piśmie? ;)
Bożesztymój ciocia Stasia jest w roli swatki rozwalająca - tak pozytywnie, nie negatywnie ;)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2013, 09:29:20 »
Prześladowca Olki to jej nowy pracodawca.
Ja nie wiem jak to jest, że siostry Lubicz, gdzie się nie pokażą, tam zaraz mają jakiś nowych adoratorów. To samo Zytka choć tutaj mogę się zgodzić bo dziewczyna urodziwa.
Ale Olka z Agnieszką to już tak nie bardzo. Olka porusza się jakby miała kołek gdzieś wsadzony, a Aga jest sztuczna.

A połączenie Beaty z Piotrem bardzo mi się podoba. Tak samo jak nowa Beata. Zmiana aktorki bardzo na plus  <ok>
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Klan
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 21, 2013, 16:21:00 »
Nie urodziwość  gwarantuje powodzenie (na szczęście), ale jeśli chodzi o Lubiczówny  to one zwyczajnie jeszcze same nie wiedzą czego chcą. W normalnym życiu, z którymś rokiem przebierania, zwyczajnie zostałyby same, kolejka adoratorów drastycznie by się zmniejszała. Nie są brzydkie, nie mają strasznie paskudnych charakterów, po prostu są niedojrzałe. Chociaż one twierdzą inaczej - Aga np. była taka dojrzała, że pierwsze małżeństwo zaliczyła na I roku studiów (na tej sinologii, czy egiptologii, czy gdzie ona wtedy była   <mysli> ).

Beata w stosunku do Jaśka ok, do Piotra ok...ale co się dzieje z Małgośką? :)