Autor Wątek: Chirurdzy (Grey's Anatomy)  (Przeczytany 9372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malinowa

  • Damonowa ?
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Kobieta
Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« dnia: Czerwiec 01, 2012, 16:49:11 »
Serial opowiada o życiu zawodowym i prywatnym grupy młodych lekarzy, pracujących na oddziale chirurgii w jednym ze szpitali w Seattle. Mimo nieustannego boju o ciekawe przypadki medyczne i miejsce przy stole operacyjnym w charakterze asysty potrafią nawiązać między sobą znajomości, a nawet przyjaźnie. Razem przeżywają sukcesy i porażki, nie tylko zawodowe. Dodatkowo każdy z bohaterów ma swoje tajemnice, które ujawniają się z czasem. Główną postacią jest dr Meredith Grey (Ellen Pompeo). Nazwa serialu jest aluzją do jej nazwiska oraz podręcznika do anatomii Gray's Anatomy. Tytuł każdego odcinka pochodzi od nazwy utworu muzycznego (podobnie jak w innym serialu stacji ABC ? Gotowe na wszystko).  Niektóre z nazw używanych w serialu zostały przyjęte w codziennym użyciu pseudonim McDreamy (pierwszy z serii, odnoszący się do Dereka Shepherda nadany przez Cristinę Yang), McSteamy (pseudonim wymyślony przez żeńską część stażystów odnoszący się do Marka Sloana), McHot (nadany Addison Shepherd przez Alexa), McDog (nadany psu Meredith i Dereka) i McVet (odnoszący się do Finna Dandridge'a).



Fajny serial. Najlepsze odcinki to chyba dwa ostatnie szóstego sezonu... I może ostatni ósmego ;D
Mc Seksi i Mc Boski ? Hahaha I love it!
Ogląda ktoś jeszcze?   smilie_girl_349
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2012, 17:18:42 wysłana przez Malinowa »
It's not just that she makes him a better person. She does, but, he changes her too. Damon challenges her, surprises her. He makes her question her life, beliefs. Stefan is different. His love is pure and he'll always be good for her. Damon is either the best thing for her or the worst.-Rose?

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2012, 19:48:43 »
Ogląda ktoś jeszcze?   smilie_girl_349
Też pytanie! Oczywiście, że tak! smilie_girl_299

Oh, kocham ten serial. smilie_girl_321 Za wszystko! Za boaterów, za te wszystkie perypetie, za Dereka smilie_girl_159, za genialną Shondę, która pisze tak świetne scenariusze i dzięki temu serial wciąż trzyma poziom i mimo ośmiu sezonów nadal jest ciekawy i nie ciągnie się jak flaki z olejem.

A jeśli chodzi o McPseudonimy to jeszcze kilka pozwolę sobie dopisać smilie_girl_120
McBastard- Meredith tak nazwała Dereka, gdy dowiedziała się, że jest żonaty.
McBaby- tak zostały nazwane potencjalne dzieci Mer&Der, oczywiście autorką była Cristina
McCrap- wszystkie problemy Mer, określenie użyte przez Cristinę
McSex- określenie użyte przez Callie, gdy przyłapała całujących się Mer&Der
McAss- tak został nazwany Derek przez Meredith, gdy ta była na niego wściekła

Fajny serial. Najlepsze odcinki to chyba dwa ostatnie szóstego sezonu... I może ostatni ósmego ;D
A fajnych odcinków było mnóstwo. Uwielbiam odcinek z bombą, uwielbiam odcinki z promem i wyziębioną Mer, którą Derek wyławia z lodowatej wody. Co prawda po odcinkach z promem 'wkracza' do akcji Ava, a ja po prostu nie mogę jej zdzierżyć :th_0girl_hysteric: Albo odcinek, w którym O'Malley wpada pod autobus, albo wypadek Callie i Arizony. Oczywiście finał 8 sezonu również wymiata. Pewnie teraz zapomniałam o jakichś odcinkach, ale przypomni mi się... :th_0girl_dance:

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2012, 20:07:53 »
Dziwne żebym nie oglądała tego serialu! :D
Kocham bohaterów, fabułę i aktorów, którzy naprawdę genialnie wczuwają się w role lekarzy/chirurgów.
I jestem pod wielkim wrażeniem jakości każdego odcinka, serial ma już nie jest młody, i sezonów już na swoim koncie ma sporo, a nadal mnie ciekawi i fascynuję. Jak włączam epi, wiem że coś mnie zaskoczy! Gratuluję scenarzystom! Normalnie chylę czoła, bo mało spotykane są takie seriale z taką jakością!

8 sezon był naprawdę wymiatający! Po pierwsze akcja, było jej sporo. Wzloty i upadki. Najbardziej mi szkoda Teddy.. Straciła męża podczas operacji, a Hunt ją okłamał, że wszystko jest wporządku. Z jednej strony nie chcieli jej 'denerwować', bo sama operowała, a z drugiej.. tak nie powinno być. A wątek Lexie&Shlon(czy jakoś tak, nie pamiętam!) dlaczego, no dlaczego?! On ją kochał, a ona patrzyła jak jest z inną! Ugh! W finale wszystko się wyjaśniło lecz za późno..  smilie_girl_238
Spoiler
Słyszałam, że Arizona i Shlon mają umrzeć, czy to prawda? Bo się nie oriętuję, tylko poltka mnie obiegła. ;)
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2012, 21:44:53 »
Spoiler
Na razie wiadomo, że Ellen i Patrick podpisali kontrakt na kolejne dwa sezony, co z Markiem i Arizoną- nie wiadomo. Wiadomo też, że w Seattle Grace na pewno będą pracować Callie, Richard i Owen.
+ Jessica Capshaw (Arizona) zostanie mamą po raz trzeci, więc ciekawe czy będzie grała, ale z otwartym złamaniem kości udowej chyba powinna przeżyć, nie ? smilie_girl_289

I Kociaku... Sloan smilie_girl_307

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2012, 21:50:20 »
Spoiler
Mam nadzieję, że przeżyję, bo bez niej to już nie tak samo.. A co wtedy będzie z Callie?! No, tak się nie robi.. W głowach scenarzystów nawet taka kość może przyprawić o śmierć.

Cytuj
I Kociaku... Sloan  smilie_girl_307
Dzięki! Ciągle mi się myli lub zapomniam, ach za dużo tych seriali.. :hahaha:
Stara ksywka/nick nie rdzewieje, widzę. :D
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2012, 21:54:13 »
Spoiler
Wydaje mi się, że Arizona powinna być cała, a później ciążę ukryją. Ale by była jazdy gdyby jej nie ukryli i Arizona byłaby w stanie błogosławionym z Markiem smilie_girl_101 Dziwne pomysły się trzymają mojej głowy...

Stara ksywka/nick nie rdzewieje, widzę. :D
A no nie smilie_girl_120 Szyszko :D

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2012, 21:59:20 »
Spoiler
Coś czuję, że włącza mi się telepatia, ale miałam taki nieogarnięty pomysł czemu Ariozna nie może mieć dziecka z Markiem? :hahaha: To w ogóle nie jest zły pomysł! :D

Cóż kociak, czy szysz - ważne, że ktoś mnie pamięta! ;)
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2012, 22:02:07 »
Spoiler
Mogłoby być ciekawie... Katastrofa samolotu zbliżyła ich do siebie, a i Sofia miałaby rodzeństwo. Ale wtedy co stałoby się z Callie, cierpiałaby...

Cóż kociak, czy szysz - ważne, że ktoś mnie pamięta! ;)
smilie_girl_241

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2012, 00:03:58 »
Spoiler
To też brałam pod uwagę, ale jakby nie patrzeć Arizona jest kobietą bez względu, że jest lesbijką to chyba pragnie swojego dziecka? Callie zaszła w ciążę w mniej odpowiednim momencie, nawet się nie spodziewała i o ile pamiętam Arizona nie była wtedy w skowronkach..
Ale pamiętaj, to tylko Nasza wybujała wyobraźnia! ;) 
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2012, 00:33:50 »
Piszę bez spoilera, bo to nasza wyobraźnia i fakty z wcześniejszych sezonów :th_girl_haha:

No właśnie nie! Arizona nigdy nie chciała mieć dzieci. Przecież nie raz C&A rozmawiały o tym i A. nie chciała mieć dziecka. Później, gdy te się rozstały (scena, gdy wrzeszczały na siebie na lotnisku) i A. pojechała do Afryki, C. przespała się z Markiem, ale nagle A. wróciła i nie była w skowronkach dlatego, że C. była w ciąży. Ale jak widać z czasem to zaakceptowała, choć było jej trudno ;)

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2012, 00:37:28 »
Pozostawmy to twórcom serialu, niech kombinują coś fajnego i co najważniejsze w tym wszystkim, aby tworzyli to z głową, bo nie chce pomysłów nie wiadomo z czego wyciągniętych..  ::)
Ja tylko chcę jednego! Arizona nie umieraj mi przez złamanie otwarte nogi, tylko nie to!
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline karolina0255

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2012, 09:44:09 »
Po tym co Shonda ostatnio zrobiła mam ją ochote tylko ukatrupić...
Spoiler
Ja nie wiem jak ona sobie wyobraża teraz Marka ? Przecież jego jedyną wielką miłością była Lexie... Strasznie smutno oglądało się scene jak wyznawał jej miłość, a ona umierała. Mer mimo, że zbyt blisko nie była ze siostrą, to też się załamała.
Nie wiem jaki ona ma pomysł na dalszy sezon, ale niech lepiej zrekompensuje nam strate :(

Offline Anuszia

  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2012, 13:37:04 »
Łojej, gdzie ja się zatrzymałam.. odcinki, które ostatnio oglądałam były chyba o strzelaninie...
Ktoś mi powie która to seria? :D
Czas nie leczy ran.
To my w swych czynach uzdrawiamy
Nasze chore dusze,
Dzieci naszych lęków.
W Tobie tonę i
Zapominam.

music!

Offline szyszata

  • crazy shipper
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2012, 13:38:11 »
Łojej, gdzie ja się zatrzymałam.. odcinki, które ostatnio oglądałam były chyba o strzelaninie...
Ktoś mi powie która to seria? :D
Strzelanina była w finałowym odcinku 6 sezonu bodajże, ale tak to było w 6 serii! :)
“Well, it seems to me that the best relationships - the ones that last - are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is… suddenly the only person you can ever imagine yourself with.”

Offline Anuszia

  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Chirurdzy (Grey's Anatomy)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2012, 13:41:01 »
a teraz która się skończyła?
Jak nadrobię CSI, to się biorę za GA, w końcu po coś są te wakacje pomaturalne ;D
Czas nie leczy ran.
To my w swych czynach uzdrawiamy
Nasze chore dusze,
Dzieci naszych lęków.
W Tobie tonę i
Zapominam.

music!