Autor Wątek: Na Wspólnej  (Przeczytany 45185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zołza;)

  • Gość
Na Wspólnej
« dnia: Maj 25, 2012, 09:57:34 »
"Na wspólnej"- serial, który każdy z nas zna już chyba chociażby z nazwy. Historia "rodzeństwa" i ich opiekunki z domu dziecka oraz ich rodzin i nie raz dorosłych już dzieci...
Serial, który mimo upływu lat nie staje się banalny.
Zapraszam do dyskusji o losach bohaterów.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2012, 10:01:13 »
Czasami jak w sobotę dają powtórki to zerknę. Kiedyś śledziłam bardziej, częściej, chętniej. Ale nie powiem - serial trzyma poziom. Mam pytanie, przeżył ten nowy narzeczony Marty? Ten, którego gra Pazura? Na tym kiedyś zakończyłam oglądanie i teraz mi się przypomniało :)

Zołza;)

  • Gość
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 10:41:09 »
Jeszcze żyje, ale z tego co wiem to już niedługo. I dobrze... nudził mnie ten wątek. Teraz trzeba będzie jeszcze tylko przetrwać z 20 odcinków jej płaczów i jęków- jak wtedy kiedy zdradzała męża i nie wiedziała co zrobić. Szkoda, że ten wątek dominuje teraz NW. Drugi dominujący jest niestety nudny też- ta cała kampania wyborcza Cieślika i zazdrość Moniki, że Żaneta mu pomaga... Jest jeszcze Weronika i jej odnaleziona po latach matka... coś czuję, że za długo będą to ciągnąć. Póki co nie wiem co o tym wątku napisać.
Zaczynam za to kibicować Igorowi i Magdzie... zmieniła się dziewczyna i wydaje mi się, że Igorowi też nie jest tak do końca obojętna. Fajnie byłoby gdyby dla wspólnego dziecka stworzyli dom :)

Offline EdySziA

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 10:48:56 »
E tam, naprawdę nudnym i ciągnącym się wątkiem teraz to jest ta sprawa z tymi przetargami i artykułem Igora :P Chociaż ta kampania to też masakra... i denerwująca Monika, bo zależy jej na "sławie"...

Zołza;)

  • Gość
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 11:08:01 »
Chyba niedługo zmieni zdanie ;) Bo Żanetka będzie ciągle przy Damianie :)

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2012, 00:18:06 »
Też Na Wspólnej, o ile oglądam, to zazwyczaj w sobotę, ze względu na to, że w tygodniu rzadko znajduję czas. I o ile przy szczerych chęciach najprawdopodobniej udałoby mi się go wygospodarować, rzadko przypomnę sobie, że to już pora włączyć telewizor.

Mnie wątek Weroniki i jej odnalezionej matki wciągnął, muszę powiedzieć. Znów mam braki, jutro nadrobię oglądanie.
Zaczynam za to kibicować Igorowi i Magdzie... zmieniła się dziewczyna i wydaje mi się, że Igorowi też nie jest tak do końca obojętna.
Popieram w całej rozciągłości! Tak samo ciekawi mnie co z tym chłopakiem, który przychodzi/ł do Renaty na korepetycje... Mógłby mi ktoś dokładniej przybliżyć jaka jest jego sytuacja rodzinna?
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Zołza;)

  • Gość
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2012, 00:24:11 »
Rodziców nie ma, wychowuje go siostra, która ciągle jest w pracy albo nie ma czasu a na dodatek jest dziwna :)

Offline Skorpionica

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 774
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2012, 12:58:06 »
Kiedyś oglądałam serial,jeszcze za czasów kiedy Ewa była z Borysem, bo bardzo libiłam ich oglądać. Teraz bardzo rzadko, ostatnio wcale. Jakoś nie mam czasu nadrobić na tvnplayer, więc mam pytanie co się dzieje aktualnie u Ewy? Bo pamiętam, że na chwile się pojawił Borys(jak matka Ewy była w szpitalu).

Zołza;)

  • Gość
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2012, 13:21:45 »
Nic takiego- biuro im spłonęło i teraz zajmują się z Żaneta kampanią wyborczą Damiana.

Offline Aga

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Kobieta
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2012, 14:18:59 »
Kiedyś oglądam ten serial ale, znudził mi się. Jak Marta była z Filipem no to jeszcze odcinki były całkiem fajne ale, gdy poznała Janusza to jak dla mnie serial zrobił się nudny. Czasami w soboty oglądam powtórki "Na Wspólnej" ale, to raczej sporadycznie.


Zapamiętaj jutra nie będzie...
Ewelina Lisowska!

Zołza;)

  • Gość
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2012, 20:44:56 »
No i pożegnaliśmy Janusza- nareszcie!  smilie_girl_149 Męczył mnie już ten wątek. Teraz jeszcze znieść kilkanaście odcinków płaczu i lamentów Marty, która nota bene dziwacznie się przy tym krzywi, i możemy wrócić do przyjemności z oglądania serialu...

Monika też tragiczna...

Niezmiennie uwielbiam Kamila- jest idealny w każdej sytuacji, a w duecie z Zuzą szczególnie :)

Offline Nareli

  • Naćpana marzeniami
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 439
  • Płeć: Kobieta
  • "Nie potrzebuje marzeń, jestem spełniona" D.O.
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2012, 20:58:16 »
Hhaa, nie ma to jak się ucieszyć ze śmierci  :laie_67:

Też lubię Zuzę i Kamila - moja ulubiona para  smilie_girl_020

Janusz mi sam w sobie nie przeszkadzał, ale Marta nigdy nie należała do postaci, które jakoś szczególnie bym lubiła, a po tym jak zostawiła Filipa to już w szczególności ją znienawidziłam.... Filip teraz jest z Iwoną i mam nadzieję, że ją kocha i scenarzyśni nie wymyślą jakiegoś powrotu do Marty, bo tego bym nie zniosła  :th_0girl_impossible:

Jeśli chodzi o Monikę to ubóstwiam jej styl ubierania się i jej fryzure  smilie_girl_159

"Zostałam aktorką, żeby zrozumieć, dlaczego ludzie robią i mówią pewne rzeczy." D.O.

Offline Caro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2012, 09:04:27 »
Też lubię Zuzę i Kamila kurcze no niech biorą się do roboty za to dziecko !!  smilie_girl_299

Weronika- teraz wszystko się kręci wokół jej mamy i siostry a gdzie w tym wszystkim uciekł Adam? Nie wiem czemu ale ta jej siostra mi nie przypadła do gustu. Wydaje mi się, że coś kombinuje:)

Roman- jej widziałam, że po wakacjach coś policja go zgranie ciekawe o co będzie chodzić. ;D

Damian- jego kampania już mnie męczy naprawdę.
Żaneta - jej no niech rozwiną jej wątek z tym Wojtkiem... może jakiś bobas hehe ; D



Zołza;)

  • Gość
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2012, 09:33:08 »

Weronika- teraz wszystko się kręci wokół jej mamy i siostry a gdzie w tym wszystkim uciekł Adam? Nie wiem czemu ale ta jej siostra mi nie przypadła do gustu. Wydaje mi się, że coś kombinuje:)

Mnie się wydaje, że ona ją chyba na kasę chce naciągnąć- jakoś zbyt skrupulatnie wypytywała ją o kwestie finansowe i mieszkaniowe. I też wolałam Weronikę i Adama (jego zwłaszcza) bez tej całej otoczki. Oby ten wątek szybko się stoczył w cień.

Mnie interesuje co dalej z Igorem i Magdą, ale myślę, że to kwestia czasu zanim się zejdą. To zagrożenie Magdy i Julci pewnie ich do siebie zbliży. :) Na początku za nią nie przepadałam, ale ostatnio złapałam się na tym, że bardzo do siebie pasują i że chcę żeby im się udało- oboje dojrzeli do poważnego związku.

Offline KONICZYNKA

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Na Wspólnej
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:24:15 »

Weronika- teraz wszystko się kręci wokół jej mamy i siostry a gdzie w tym wszystkim uciekł Adam? Nie wiem czemu ale ta jej siostra mi nie przypadła do gustu. Wydaje mi się, że coś kombinuje:)

Mnie się wydaje, że ona ją chyba na kasę chce naciągnąć- jakoś zbyt skrupulatnie wypytywała ją o kwestie finansowe i mieszkaniowe. I też wolałam Weronikę i Adama (jego zwłaszcza) bez tej całej otoczki. Oby ten wątek szybko się stoczył w cień.

Dokładnie! Od samego początku pojawienia się "kochanej" siostry, twierdzę, że prędzej czy później pojawi się wątek wyciągania pieniędzy od Weroniki, albo, o zgrozo! Weronika sama zaoferuje jej pomoc. Pytanie kiedy tylko przejrzy na oczy.  smilie_girl_289 Cały wątek matki Weroniki, nie ukrywam, że polubiłam i zupełnie nie uważam, że Adam zszedł na drugi plan. To on w końcu w całej tej sytuacji wspierał żonę i przekonywał, że warto sprawdzić jakie występuje pokrewieństwo między kobietami. To on od początki nie skreślał matki Weroniki, wolał poznać prawdę, dlaczego postąpiła jak postąpiła. Mam tylko nadzieję, że wątek siostry nie przytłoczy wszystkiego wokół. Matka, ok, ale jak najmniej Ady. Bałam się też, że w końcu się wyda, że Ada specjalnie pomagała w poszukiwaniach Weroniki tylko dlatego, żeby się do niej zbliżyć i mieć z tego same korzyści, albo co gorsze, matka szukała jej tylko po to, żeby pomóc młodszej córce. Jednak uspokoiłam się, jak matka Weroniki powiedziała, że wiedziała tylko jak się nazywa i tak w końcu odnalazły jej kancelarię. Wynika z tego, że poszukiwania nie były z góry nastawione tylko na jeden cel. Tylko wspaniała siostra, gdy dowiedziała się, kim jest Weronika postanowiła bliżej ją poznać. Mam nadzieję, że w nowym sezonie doczekam się jakichś ładnych scen z Weroniką i jej matką.  smilie_girl_307